Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Locked
User avatar
Ateista
Posts: 46538
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#326 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by Ateista »

micki125 wrote:Brak je dovoljno komplikovan i bez kulturnih i vjerskih razlika među supružnicima. Da sam ja na mjestu pokretača teme prvo što se nebi ženio tako mlad, školu bi završio i gledao da nađem ženu iz naroda kojem pripadam.
To sve ne mora znaciti, neko ima problem sa tim razlikama neko nema, zavisi od osobe do osobe.

Za vjerske razlike, nisam vidio da je napomenuo koje je religije on a koje njegova djevojka, ali mozda sam to negdje propustio.

Komplikovanost braka zavisi od toga kakva je neko osoba i da li nadje adekvatnog partnera.
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#327 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by Ridjobrki »

Upravo tako, ateista: adekvatnog partnera i u adekvatno vrijeme. Ja ne mislim da su ovaj momenat i ta američka sabija ta dva prava faktora, pa eto... Mislim da je to i pravi problem te matere sa cijelom situacijom.
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#328 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by Ghost_Rider_XXX »

Ridjobrki wrote:Dečko je zajeb'o sa imenom teme, ko će čitati njegov post i staviti se u njegovu poziciju... Nije mother issue u pitanju uopće nego ta kriza sa kojom se svaka ona druga generacija imigracije susreće. To su tamo prolazili i Talijani i lrci...

Majka je tu više paradigma problema raskidanja sa starim i prelaska na novo i ovo uopće nije klasičan mother issue, znam takvih koliko hoćeš...
Pusti se duboke psihoanalize, obrati pažnju na dio gdje kaže, prafraziram: Pošto ja mnogo volim i poštujem svoju majku vrlo mi je bitno da moja žena može s njom progovoriti bar 10 minuta, da možda ova moja počne učiti bosanski?!

Šta u situaciji nadje neku "našu", al se mila majka i ta naša ne budu podnosile?!
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#329 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by Ridjobrki »

To je potpuno druga tema, zar ne?
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#330 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by Cholina_Lokica »

Ghost_Rider_XXX wrote:
Ridjobrki wrote:Dečko je zajeb'o sa imenom teme, ko će čitati njegov post i staviti se u njegovu poziciju... Nije mother issue u pitanju uopće nego ta kriza sa kojom se svaka ona druga generacija imigracije susreće. To su tamo prolazili i Talijani i lrci...

Majka je tu više paradigma problema raskidanja sa starim i prelaska na novo i ovo uopće nije klasičan mother issue, znam takvih koliko hoćeš...
Pusti se duboke psihoanalize, obrati pažnju na dio gdje kaže, prafraziram: Pošto ja mnogo volim i poštujem svoju majku vrlo mi je bitno da moja žena može s njom progovoriti bar 10 minuta, da možda ova moja počne učiti bosanski?!

Šta u situaciji nadje neku "našu", al se mila majka i ta naša ne budu podnosile?!
Trazi dalje :mrgreen:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#331 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by kockica_kockica »

Postavljac teme ima vise problema:

1. Mama - mama ne zna engleski a zivi tamo, samim tim je hendikepirana i vrlo vezana za djecu koja joj uvijek trebaju pomagati i biti na raspolaganju. Vezala je djecu za sebe, svoje zelje postavlja u prvi plan i tako djeci namece oblike ponasanja i planiranja buducnosti :oops:

2. Financije - momak koji je postavio temu ima 24 godine i krov nad glavom. Nas mentalitet je takav, pa u tom mentalitetu djeca ne vide razloga da se odsele i kako postavljac teme kaze bezveze trosi novac na drugi stan kad on vec ima stan sa mamom :oops:

3. Odvajanje od roditelja - ovo je vec veliki problem :oops:

4. Kako mama kaze - "mamini sinovi" su meni jedna totalno neshvatljiva grupa ljudi :mrgreen:

5. Nezavrsen fakultet - ovo je jedini pravi razlog zbog cega bi on trebao odgoditi zajednicki zivot sa tom djevojkom :) I namjerno sam napisala odgoditi zajednicki zivot, jer ako se vas dvoje volite drugi ljudi su nebitni. Jezik nije prepreka koja se ne moze savladati i prevladati. Dovoljno je da mama pocne uciti engleski a mlada dama bosanski...

Postavljac teme treba sam sa sobom rijesiti ovo pitanje. Da li on uopce ikada zeli zivjeti s tom djevojkom? Da li on zeli da ugodi sebi ili mami? Da li mama zivi njegov zivot ili on sam? Ko ce zivjeti s tom djevojkom on ili mama? itd...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40714
Joined: 29/06/2011 23:39

#332 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by dječak sa šibicama »

Ma.Le.Na wrote:tacno ...strasna je to dilema
ali opet..dokle covjek da slusa druge i vodi svoj zivot prema zeljama drugih?
njegova majka je sebi izabrala muza...i zivot...imala je svoj zivot..
sada bi da uredjuje njegov
dakle...da ima 2 zivota
neko 2 a neko ni jedan
uzasno sebicno
osudjujem roditelje koji razmisljaju i ponasaju se na ovaj nacin
dijete nije vasa svojina...predmet kojim mozete upravljati kako vam se prohtije
kako uopce imate srca SVOJE dijete stavljati na takve muke?
strasno..

volim i postujem roditelje...ali NIKAD ...NIKAD ih nisam niti bi slusala u vezi tako kljucnih izbora u svom zivotu
:)

ah, da si malo mladja... :D
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#333 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by Ma.Le.Na »

:lol: :lol: :lol: mrs :skoljka: :lol: :lol: :lol: :lol:
mig
Posts: 6934
Joined: 18/05/2010 10:37

#334 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by mig »

Ja mogu da shvatim da neko zeli da ozeni iskljucivo „nasu” – sta god to znacilo. Ali ako je vec tako, onda budi covek prema curi sa kojom si u vezi 15 meseci (a mnogi i duze) i reci joj da ti je ona samo usputna stanica… Ili tako, ili biraj samo cure koje su ti “po jusu”. Ili po maminom “jusu”, svejedno…
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#335 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by drndalo »

I nek' kod mame sto prije prodju uspjesno kurs rucnog sukanja jufke, te posljedicno "kuhanja" pite...

Ako amerikanka prodje i taj test, onda je i ona ozbiljno zagrizla u toj vezi... :lol:

Izvin'te, morao sam... :roll:
User avatar
sladak_ko_med
Posts: 1235
Joined: 28/08/2011 14:42
Location: klub lakih muškaraca

#336 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by sladak_ko_med »

i oženi li se ovaj pokretač teme sa našom
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#337 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by Not My Idea »

Cholina_Lokica wrote:
Not My Idea wrote:prosto ne mogu da vjerujem da ti s 24 godine padas u depresiju jer se tvojoj mami ne svidja izabranica tvoga srca.
Pa vidis da je to normalno, da se vecina slaze da i treba da slusa mater i odjebe curu
tobe jarabi.

pokretacu...znas, razumijem te. i meni je mama branila da imam simpatiju jer nismo iste vjere...al ja sam tad bila 8. razred.
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#338 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by ljubav_aha »

kockica_kockica wrote:Postavljac teme ima vise problema:

1. Mama - mama ne zna engleski a zivi tamo, samim tim je hendikepirana i vrlo vezana za djecu koja joj uvijek trebaju pomagati i biti na raspolaganju. Vezala je djecu za sebe, svoje zelje postavlja u prvi plan i tako djeci namece oblike ponasanja i planiranja buducnosti :oops:

2. Financije - momak koji je postavio temu ima 24 godine i krov nad glavom. Nas mentalitet je takav, pa u tom mentalitetu djeca ne vide razloga da se odsele i kako postavljac teme kaze bezveze trosi novac na drugi stan kad on vec ima stan sa mamom :oops:

3. Odvajanje od roditelja - ovo je vec veliki problem :oops:

4. Kako mama kaze - "mamini sinovi" su meni jedna totalno neshvatljiva grupa ljudi :mrgreen:

5. Nezavrsen fakultet - ovo je jedini pravi razlog zbog cega bi on trebao odgoditi zajednicki zivot sa tom djevojkom :) I namjerno sam napisala odgoditi zajednicki zivot, jer ako se vas dvoje volite drugi ljudi su nebitni. Jezik nije prepreka koja se ne moze savladati i prevladati. Dovoljno je da mama pocne uciti engleski a mlada dama bosanski...

Postavljac teme treba sam sa sobom rijesiti ovo pitanje. Da li on uopce ikada zeli zivjeti s tom djevojkom? Da li on zeli da ugodi sebi ili mami? Da li mama zivi njegov zivot ili on sam? Ko ce zivjeti s tom djevojkom on ili mama? itd...
kockice,nedostaje ti kriticna kockica :D
ljubav_aha wrote:
Karajic10 wrote: osjecam duznost da se iskreno, kao sto si rekao, suocim sa onim sto stvarno zelim: zelim minimalno Master diplomu, a u slobodno vrijeme hocu da upoznam jos djevojaka, i da se rahat naigram nogometa.

case closed,I knew it :)
slucaj teme zatvoren :D
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#339 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by Michun »

aiiii jarane...pa on je trebao pitati sasma drugo pitanje :D
User avatar
drndalo
Posts: 22805
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#340 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by drndalo »

Karajic10 wrote:
osjecam duznost da se iskreno, kao sto si rekao, suocim sa onim sto stvarno zelim: zelim minimalno Master diplomu, a u slobodno vrijeme hocu da upoznam jos djevojaka, i da se rahat naigram nogometa.
Ko da gledam nastavak teme:

"Majka hoce da ne igram nogometa, vec kosarke..." :wink:
User avatar
carlos acosta
Posts: 654
Joined: 03/10/2011 00:34
Location: mozda je vrijeme da si priznas da na svijetu nema niceg osim sna

#341 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by carlos acosta »

drndalo wrote:
Karajic10 wrote:
osjecam duznost da se iskreno, kao sto si rekao, suocim sa onim sto stvarno zelim: zelim minimalno Master diplomu, a u slobodno vrijeme hocu da upoznam jos djevojaka, i da se rahat naigram nogometa.
Ko da gledam nastavak teme:

"Majka hoce da ne igram nogometa, vec kosarke..." :wink:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#342 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by Not My Idea »

sto se ovaj dere :cry:
User avatar
alternativna
Posts: 168
Joined: 09/06/2011 15:47
Location: u Njegovom hladu

#343 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by alternativna »

Not My Idea wrote:sto se ovaj dere :cry:
:D :D i ja se pitam
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#344 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by Cholina_Lokica »

Tobejarabi :lol:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#345 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by Michun »

jes' jarane...kad biras zenu uvijek gledaj da ustedis: da dobro kuha, da zna jezik da s mamom poprica, da ti okrene papuce kad dodjes s posla, da te pronosa poslije jela kad podrignes.

Ebo te zivot, ovaj ima internet...kad je internet u sumu stigao :shock: :-)
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#346 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by Ma.Le.Na »

:lol: :lol: :lol: :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#347 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by Cholina_Lokica »

Michun wrote:jes' jarane...kad biras zenu uvijek gledaj da ustedis: da dobro kuha, da zna jezik da s mamom poprica, da ti okrene papuce kad dodjes s posla, da te pronosa poslije jela kad podrignes.

Ebo te zivot, ovaj ima internet...kad je internet u sumu stigao :shock: :-)
Kad dodjes sa posla voda u lavoru za noge mora da bude 36,7 stepeni :oops: :mrgreen:
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#348 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by kockica_kockica »

Michun wrote:jes' jarane...kad biras zenu uvijek gledaj da ustedis: da dobro kuha, da zna jezik da s mamom poprica, da ti okrene papuce kad dodjes s posla, da te pronosa poslije jela kad podrignes.

Ebo te zivot, ovaj ima internet...kad je internet u sumu stigao :shock: :-)

Jes' vi'dla savjeta :oops:
Kupi kucu :oops:
Ozeni bosanku koja nije kvarna :lol:
.ebi amerikanku :oops:

Jos samo da mu ta nekvarna roba nakurnjak isplete ili izhekla i to je to... moze se zenit' .. haman odma' :oops:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#349 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by Ma.Le.Na »

ovog ce potrefit amerikanka kojoj ce on sukat pitu :D :lol:

a i kuca ce bit na njoj :D
nako :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40714
Joined: 29/06/2011 23:39

#350 Re: Majka hoce da ozenim "nasu" djevojku...

Post by dječak sa šibicama »

Sta se vi bunite, covjek vas hvali, ta niste Amerikanke :D

Bosanka da prevari? ma nema sanse, sve postene ko da su u posti radile :oops:
Locked