Brak po drugi put?!

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply

Brak po drugi put?

Sretna/sretan sam u braku po drugi put i imam odgovarajucu osobu kraj sebe !
7
14%
Po drugi put sam u nesretnom braku!
1
2%
Nakon iskustva u drugom braku mislim da se sve to svede na kraju na isto!
4
8%
Nikad se necu udati/zeniti po drugi put,jedna trauma mi bila dosta!
16
31%
Nadam se da cu naci odgovarajucu osobu i stupiti u brak ponovo!
23
45%
 
Total votes: 51

User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#76 Re: Brak po drugi put?!

Post by Šef »

suncica24 wrote:Po cemu je brak od 7 godina ozbiljniji od veze od 7 godina? Bez djece i u jednoj i u drugoj kombinaciji?
Pusti ti ekstremne primjere. Veza od 7 godina je po meni kretenska ako do tada nije krunisana brakom. Šta treba da se vodamo decenijama? A brak od 7 godina bez djece je nešto što ipak nije uobičajeno. U brak se izmedju ostalog velikim dijelom ulazi radi djece.
Last edited by Šef on 29/08/2011 14:12, edited 1 time in total.
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#77 Re: Brak po drugi put?!

Post by Ghost_Rider_XXX »

Katy wrote:Onako,sad cisto moje jedno zapazanje u mojoj okolini.....mnogo se vise postuju slazu bas oni koji nisu potpisali
taj papir....po kojem su se zakleli itd.....a u dugim vezama su ili zive u zajednici....

Ili....hajmo jos vise izaci iz tih balkanskih okvira....Sta ako su djeca tu? Prave li djeca nekog MANJE vrijednim
da bi se s njim stupilo u brak i zajednistvo?

Džaba pričati, ovdje je takav naopak mentalitet i gotovo, dok mi dodjemo u neki normalan stadij razmišljanja ostatak svijeta će živjeti u nekim kolonijama na Saturnu. :-)
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#78 Re: Brak po drugi put?!

Post by suncica24 »

pustopoljina wrote:
Koja je razlika izmedju par neozbiljnih veza, propalih veza od par godina, ili pak braka koji nije uspio?
Nekako, licno ne uspjevam vidjeti razliku izmedju ove tri osobe, jer u svakom slucaju svaka ima nesto sto nije uspjelo u proslosti i nesto sto trazi u buducnosti. I zato je sama i zato ulazi u novu vezu.
Odbaciti nekoga zbog neuspijeha u proslosti... mnogo vise govori o nama samima nego o tom nekom. Jer, on/ona je uspio to ostaviti iza sebe, rijesiti problem (makar i razvodom) i krenuti dalje. Traziti vise.
Meni to ne da nije problem, ili prpreka, vec naprotiv nesto jako veliko.
ja ovdje vidim razliku.
ako neko u svojih 30 godina nije imao iole ozbiljniju vezu- imam razloga da pomislim da ima osobine koje mi se ne svidjaju- ili je picajzla ili vjetropir, ovisnik o adrenalinu, dijete, ili neko ciju je listu kriterija nemoguce ispuniti i gdje cu biti vjecito u nastojanju da mu dokazem da sam vrijedna veze.
ako je neko imao par ozbiljnih veza- znaci da je neko ko je u stanju da se posveti jednoj osobi barem na odredjeno vrijeme. moze biti i neko ko se nikad nece htjeti vjencati, ili neko ko ne zna biti sam i prilagodice se svemu i svakome.
ako je neko izasao iz propalog braka- osim sto moze biti neodgovorni krelac, koji svakoj nakon pete pive govori- mala,ja b' tebe zenio, moze biti i osoba koja je sve pokusala i sve od sebe dala, ali nije uspjelo- da druga strana jednostavno nije vise htjela brak, a i da se vjencala da ima seks uz blagoslov mahale ili da bi uzivao visi status, kao "normalna" osoba.
nemati neko misljenje o svim tim grupama je nemoguce. uvijek se ima neko misljenje. i uopste nije bitno da li je to misljenje 100% ispravno. mislim da je vazno da ne ides preko sebe. to ti se obije o glavu kad-tad. i jeste- svi mi spadamo u neku od tih grupa i neko o nama ima grozno misljenje, a neko bas takvog ceka.
zato ne mozes nekoga bas na prvu otpisati...cak sam i ja sa onima 2x ozenjenim i 2x razvedenim pricala :-)

sto se mog tate tice- volim ga najvise na svijetu, ali tada sam izgubila drugu osobu koju sam isto voljela najvise na svijetu, a moja glava ih nije mogla razdvojiti ni pod razno. i nije moglo biti rijeci o njegovoj sreci- ako nema nje. naravno da ta faza prodje. barem je kod mene prosla.
i moze pricati ko sta hoce, ali kad dodjes u tu situaciju...nije bas jednostavno.
mom prijatelju je isto umrla mama, a otac se ozenio (nakon par godina). drugi sin (brat mog druga) je uvijek bio za to da otac ne bude sam, da ne doceka duboku starost sam...moj drug o tome nije htio ni pricati. pred nama je zaplakao, kad se prvi put spomenula neka zena u tom kontekstu, a stariji je od mene. medjutim...danas- on ide ocu, a ovaj drugi brat ne ide.
imam i hm...poznanika, nije nas...njegovi su razvedeni...i otac i mati imaju nove partnere. on sa mamom kontaktira, sa njenim partnerom popije koje pivo, pricaju, idu na vikend...sa ocem nema kontakta.
otac se ozenio i dobio dijete, a za ovog mog poznanika je uredno placao alimentaciju, ali ga nikad nije posjetio, ni pitao za njega. i taj se covjek nedavno razbolio, ima rak. i ovaj moj poznanik mu jos nije otisao u bolnicu. nesto ga vuce da ode, a drugo ga koci.
e posto sam sad skontala da opasno offtopicarim... :run:
Oko ovog prvog djela mislim da mogu samo iz "iskustva".
Tri cure. Jedna, moglo bi se reci, nikad nije bila u ozbiljnoj vezi. Nije sto je vjetropir, ili picajzla (iako je izbirljiva), ili neodgovorna, vec zato sto ne zeli. Mislim da uspijeva procjeniti ljude ne na prvu, nego nakon nekog vremena, pa se ne vuce godinama s nekim zato sto tako treba. A s druge strane, imala je bolno iskustvo, pa mislim da se i dobro opekla. Tako da izlazi, druzi se,zabavlja se i ceka nekog, koga voli (nije da nije ni ne zaljubljive prirode) i s kim se razumije da s njim provede zivot. Do tad, jednostavno ne ulazi u vezu tek da bi njom popunila vrijeme i pici sa svojim zivotom.
Druga je bila u vezi 8 godina. Prije toga je bila u drugoj vezi od 2god. I prije toga u jednoj od godinu. Nakon sto je izasla iz zadnje u kojoj je nakon nekog vremena veza postala bitnija od njih dvoje zajedno, u kojoj je bilo puno ocekivanja a koja je pukla iz banalnih razloga, i onda je bila sama nekih godinu dana, u kojih je, opet, uskakala iz neke seme u semu. Tih godinu dana su bukvalno bile potraga za... nekim. Sad je ponovo u vezi i mislim da je s tom osobom samo zato sto... zeli biti s nekim. a ne bas sa tom osobom. Popunjava vrijeme. Dok ne naidje neko koga voli da s njim provede zivot.
Treca cura je bila u braku, kratko. Prije braka je dosta dugo bila sama jer se opekla u vezi prije toga. Strasno je zanimljiva osoba, djelom je i vjetropir, nas psiholog u raji, ona koja uvijek vuce naprijed sve nas. U brak je usla iz ljubavi sa osobom koja je sasvim suprotna od nje, ali ravnopravnim partnerom i nekim ko je zaista cjenio. Odselila se, ostavila posao, grad, zemlju... i u tome je puklo. Nekako, iako su se voljeli, nisu sagradili zivot zajedno. One je tamo imao svoj, a ona se izgubila i u svemu tome izgubili su jedno drugo. I krenuli svako svojim putem... trazeci tog "nekog".

Ja ne vidim razliku.
Mislim, svaka prica je specificna na svoj nacin. I tako je to u zivotu. Ne mozes unaprijed reci "Ja ne mogu biti s nekim ko je bio u braku... ili ko nije bio u vezi... ili ko je bio u vezi" dok ne upoznas tu specificnu osobu, njeno iskustvo, nju samu. Jer, u braku, van braka, u vezi, sami, ovakvi, onakvi... ima nas svakakvih i postaviti sebi kriterij da ne mozes biti s nekim zbog ovoga ili onoga, a ne znati tacno o kome govoris... bojim se da moze biti da naidjemo na nekoga ko nas voli i ko nam potpuno odgovara, a da ga zbog tih nekih kriterija tek tako odbacimo.
User avatar
ladyada
Posts: 1460
Joined: 05/04/2008 13:38
Location: Germany

#79 Re: Brak po drugi put?!

Post by ladyada »

Ghost_Rider_XXX wrote:
Katy wrote:Onako,sad cisto moje jedno zapazanje u mojoj okolini.....mnogo se vise postuju slazu bas oni koji nisu potpisali
taj papir....po kojem su se zakleli itd.....a u dugim vezama su ili zive u zajednici....

Ili....hajmo jos vise izaci iz tih balkanskih okvira....Sta ako su djeca tu? Prave li djeca nekog MANJE vrijednim
da bi se s njim stupilo u brak i zajednistvo?

Džaba pričati, ovdje je takav naopak mentalitet i gotovo, dok mi dodjemo u neki normalan stadij razmišljanja ostatak svijeta će živjeti u nekim kolonijama na Saturnu. :-)
:lol: :lol: dobra ti ova ghost, mentalitet i tacka nista bez svadbe i papira ............
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#80 Re: Brak po drugi put?!

Post by suncica24 »

PS: Sto se tice roditelja... i to je individualno. I znam da nije jednostavno. Samo kazem da nekad moramo prestati gledati roditelje kao roditelje, kao par, i pogledati ih kao ziva bica, individue, pojedince i shvatiti da njihove odluke nemaju nsita s nama i njihovom ljubavi prema nama, kao i nasom prema njima.
PPS: pustopoljina, nadam se da se ne osjecas "izmedju dvije vatre"... nekako citirah tebe, zato sto mi tvoji suprotni argumenti dodju najzreliji (sefa bi prvo trebalo u ljubavni vrtic poslati :D )
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#81 Re: Brak po drugi put?!

Post by Ghost_Rider_XXX »

@suncica, šta je to šef tako strašno rekao?
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#82 Re: Brak po drugi put?!

Post by suncica24 »

Šef wrote:
suncica24 wrote:Po cemu je brak od 7 godina ozbiljniji od veze od 7 godina? Bez djece i u jednoj i u drugoj kombinaciji?
Pusti ti ekstremne primjere. Veza od 7 godina je po meni kretenska ako do tada nije krunisana brakom. Šta treba da se vodamo decenijama? A brak od 7 godina bez djece je nešto što ipak nije uobičajeno. U brak se izmedju ostalog velikim dijelom ulazi radi djece.
Skrati na dvije godine... koja je razlika?

PS: Mislim da si odgovorio (boldirano)... u brak se ne ulazi iz ljubavi, zato sto zelis biti bas s tim nekim, vec radi djece. Ili cega vec. Zato nam brakovi i pucaju i zato su nam porodice i djeca u ovolikim problemima.
Last edited by suncica24 on 29/08/2011 14:26, edited 1 time in total.
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#83 Re: Brak po drugi put?!

Post by suncica24 »

Ghost_Rider_XXX wrote:@suncica, šta je to šef tako strašno rekao?
Nije nista strasno. Samo je rekao kako jeste.
a) u brak se ulazi iz pogresnih razloga
b) prilicno smo, ne konzervativni i tradicionalni, vec stereotipizirani
c) svi gubimo zbog toga (slobodni, oni u vezi, udati/ozenjeni, vakvi i onakvi)
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#84 Re: Brak po drugi put?!

Post by Ghost_Rider_XXX »

suncica24 wrote:
Ghost_Rider_XXX wrote:@suncica, šta je to šef tako strašno rekao?
Nije nista strasno. Samo je rekao kako jeste.
a) u brak se ulazi iz pogresnih razloga
b) prilicno smo, ne konzervativni i tradicionalni, vec stereotipizirani
c) svi gubimo zbog toga (slobodni, oni u vezi, udati/ozenjeni, vakvi i onakvi)
upravo tako, čovjek potpuno oslikao situaciju, mentalitet i podneblje u kojem živimo. Na žalost razlozi su toalno pogrešni, izvitopereni, ali ovo je ovdje Balkan, zemlja iz sna i goni nas sve skupa u tri lijepe.
User avatar
Šef
Posts: 1275
Joined: 05/11/2010 18:19
Location: retroseksualac

#85 Re: Brak po drugi put?!

Post by Šef »

suncica24 wrote: Skrati na dvije godine... koja je razlika?

PS: Mislim da si odgovorio (boldirano)... u brak se ne ulazi iz ljubavi, zato sto zelis biti bas s tim nekim, vec radi djece. Ili cega vec. Zato nam brakovi i pucaju i zato su nam porodice i djeca u ovolikim problemima.
Milsio sam da je nešto najnormalnije i najprirodnije da se ostvari potomstvo. Druga stvar, da to dijete ima i oca i majku. Valjda je porodica osnovna ćelija društva. Izgleda da sam pogriješio i da sam primitivan. Izvinjavam se.
:run:
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#86 Re: Brak po drugi put?!

Post by vox-populi »

Šef wrote: U brak se izmedju ostalog velikim dijelom ulazi radi djece.
U brak se valjda ulazi zato sto si nasao osobu sa kojom zelis dijeliti ostatak svog zivota. Sa djecom ili bez djece. Znam da nisi rekao da su djeca jedini razlog, ali ako su presudni razlog ulaska u brak, jebo taj brak.
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#87 Re: Brak po drugi put?!

Post by pustopoljina »

suncica24 wrote:PS: Sto se tice roditelja... i to je individualno. I znam da nije jednostavno. Samo kazem da nekad moramo prestati gledati roditelje kao roditelje, kao par, i pogledati ih kao ziva bica, individue, pojedince i shvatiti da njihove odluke nemaju nsita s nama i njihovom ljubavi prema nama, kao i nasom prema njima.
PPS: pustopoljina, nadam se da se ne osjecas "izmedju dvije vatre"... nekako citirah tebe, zato sto mi tvoji suprotni argumenti dodju najzreliji (sefa bi prvo trebalo u ljubavni vrtic poslati :D )
ne osjecam se "izmedju dvije vatre", hbg. samo pricamo...a i ova misljenja su stvorena NAKON davanja sanse za ostavljanje dojma.
btw. svi mi volimo svoje prijateljice...ali ostaje da je charlotte picajzla, miranda teska k'o crna zemlja, samantha vjetropir, a carry psiholog i veliko dijete... :)
moj bivsi je znao reci da je svijet pun bridget-ica (bridget johnson) (mene nekad ukljucujuci).

to sa roditeljima...to je isto proces. svako ga mora proci.

pusti sefa...pola ozbiljno, a pola provocira. samo zivo :D
Last edited by pustopoljina on 29/08/2011 14:34, edited 1 time in total.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#88 Re: Brak po drugi put?!

Post by dječak sa šibicama »

Šef wrote:
suncica24 wrote:Po cemu je brak od 7 godina ozbiljniji od veze od 7 godina? Bez djece i u jednoj i u drugoj kombinaciji?
Pusti ti ekstremne primjere. Veza od 7 godina je po meni kretenska ako do tada nije krunisana brakom. Šta treba da se vodamo decenijama? A brak od 7 godina bez djece je nešto što ipak nije uobičajeno. U brak se izmedju ostalog velikim dijelom ulazi radi djece.
Zasto kretenska?

Ako meni i njoj vise odgovara veza bez papira, ako se ona osjeca lagodnije, sto bi je primoravao na nekakav potpis, koji ionako u sustini nema nikakvo znacenje ako ga osoba koja se potpisuje, stavlja tek tako, reda radi, jer "je kretenski 7 godina biti u vezi koja nije krunisana brakom".

Taj potpis bi nesto trebao znaciti, ali on je ipak samo formalnost zbopg radi odnosa vecine ljudi prema njemu pa... pravo znacenje je ipak uvijek i samo u odnosu izmedju dvoje ljudi. Ako je ljubav u pitanju, i razdaljina od par hiljada kilometara i vidjenje jednom u tri mjeseca, nisu preveliki problem. Preveliki, jer problem je sto tu osobu toliko volis, da je jedva cekas vidjeti. Ako je muz ili decko moreplovac, ili djevojka/supruga ljekar bez granica, ili tek se radi o osobi koja zivi u dalekoj zemlji.

Ako je ljubav u pitanju....

U sustini, ova tema je bespredmetna, zaista ne znam o cemu se tu ima raspravljati. Nekad imam osjecaj da se tu otvaraju teme koje nemaju nikakvog smisla... bar meni.
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#89 Re: Brak po drugi put?!

Post by Ghost_Rider_XXX »

vox-populi wrote:
Šef wrote: U brak se izmedju ostalog velikim dijelom ulazi radi djece.
U brak se valjda ulazi zato sto si nasao osobu sa kojom zelis dijeliti ostatak svog zivota. Sa djecom ili bez djece. Znam da nisi rekao da su djeca jedini razlog, ali ako su presudni razlog ulaska u brak, jebo taj brak.

Sve to divno zvuči ovako na forumu, al de se malo okreni oko sebe. Meni se čini da se sve manje brakova sklapa iz ljubavi i želje da provedeš s tom osobom ostatak života. Ovo mi više liči na ZMBT, daj nam žiri i instant žena/muž za poslužit. Fuj ba.
I
Posts: 178
Joined: 01/10/2004 10:05

#90 Re: Brak po drugi put?!

Post by I »

Pusti ti ekstremne primjere. Veza od 7 godina je po meni kretenska ako do tada nije krunisana brakom. Šta treba da se vodamo decenijama? A brak od 7 godina bez djece je nešto što ipak nije uobičajeno. U brak se izmedju ostalog velikim dijelom ulazi radi djece.
Ja sam mislila da se u brak ulazi iz ljubavi!? Djecu mozes roditi i vanbracno.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40830
Joined: 29/06/2011 23:39

#91 Re: Brak po drugi put?!

Post by dječak sa šibicama »

A ulazak u brak radi djece :roll: samo je potvrda... ne znam ni sam cega, da neki smatraju da smo kao zivotinje pa nam je smisao razmnozavati se ili... mislim, uci u brak zbog djece.

Valjda se u brak ulazi zbog ljubavi, jebote, a djeca dolaze kao plod ljubavi.

Napustam temu... ionako me niko ne dozivljava :D
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#92 Re: Brak po drugi put?!

Post by vox-populi »

Ghost_Rider_XXX wrote:
vox-populi wrote:
Šef wrote: U brak se izmedju ostalog velikim dijelom ulazi radi djece.
U brak se valjda ulazi zato sto si nasao osobu sa kojom zelis dijeliti ostatak svog zivota. Sa djecom ili bez djece. Znam da nisi rekao da su djeca jedini razlog, ali ako su presudni razlog ulaska u brak, jebo taj brak.

Sve to divno zvuči ovako na forumu, al de se malo okreni oko sebe. Meni se čini da se sve manje brakova sklapa iz ljubavi i želje da provedeš s tom osobom ostatak života. Ovo mi više liči na ZMBT, daj nam žiri i instant žena/muž za poslužit. Fuj ba.
Ma ne kazem da takvih brakova nema, sta vise, i ja mislim da su vecinski. Da li zbog djece, ili prevalila 30-tu pa daj sta das, ili, sto je jako cesto ovdje na Zapadu, zbog poreznih olaksica. Svjestan sam ja da to postoji. Ali eto, meni malo bezveze.

Btw, ako ima kakva da bi uzela losiju poreznu klasu, te tako meni omogucila da vise zaradim, nek se javi na PP :D
Katy
Posts: 268
Joined: 04/03/2009 16:27

#93 Re: Brak po drugi put?!

Post by Katy »

Ghost_Rider_XXX wrote:
Katy wrote:Onako,sad cisto moje jedno zapazanje u mojoj okolini.....mnogo se vise postuju slazu bas oni koji nisu potpisali
taj papir....po kojem su se zakleli itd.....a u dugim vezama su ili zive u zajednici....

Ili....hajmo jos vise izaci iz tih balkanskih okvira....Sta ako su djeca tu? Prave li djeca nekog MANJE vrijednim
da bi se s njim stupilo u brak i zajednistvo?

Džaba pričati, ovdje je takav naopak mentalitet i gotovo, dok mi dodjemo u neki normalan stadij razmišljanja ostatak svijeta će živjeti u nekim kolonijama na Saturnu. :-)
:lol: :thumbup:
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#94 Re: Brak po drugi put?!

Post by pustopoljina »

mozes roditi vanbracno, ali postoje i zene koje nisu mogle zaceti dok taj papir nije potpisan (spomenuto u necem sto sam davno procitala o parovima koji ne mogu imati djecu). evolucija, iskon, sigurnost, psiha...
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#95 Re: Brak po drugi put?!

Post by Cholina_Lokica »

Juh, jeste zakuhali
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#96 Re: Brak po drugi put?!

Post by suncica24 »

pustopoljina wrote:
suncica24 wrote:PS: Sto se tice roditelja... i to je individualno. I znam da nije jednostavno. Samo kazem da nekad moramo prestati gledati roditelje kao roditelje, kao par, i pogledati ih kao ziva bica, individue, pojedince i shvatiti da njihove odluke nemaju nsita s nama i njihovom ljubavi prema nama, kao i nasom prema njima.
PPS: pustopoljina, nadam se da se ne osjecas "izmedju dvije vatre"... nekako citirah tebe, zato sto mi tvoji suprotni argumenti dodju najzreliji (sefa bi prvo trebalo u ljubavni vrtic poslati :D )
ne osjecam se "izmedju dvije vatre", hbg. samo pricamo...a i ova misljenja su stvorena NAKON davanja sanse za ostavljanje dojma.
btw. svi mi volimo svoje prijateljice...ali ostaje da je charlotte picajzla, miranda teska k'o crna zemlja, samantha vjetropir, a carry psiholog i veliko dijete... :)
moj bivsi je znao reci da je svijet pun bridget-ica (bridget johnson) (mene nekad ukljucujuci).

to sa roditeljima...to je isto proces. svako ga mora proci.

pusti sefa...pola ozbiljno, a pola provocira. samo zivo :D
I da ni jedna od njih nije stvarna :-D
Jer, u stvarnosti Charlotte je jos i poteska i psiholog, Miranda i vjetropir i veliko dijete, Carry i picajzla i teska ko tuc...
Kao i svi mi. Udati, razvedeni, slobodni, zabavni, dosadni, pametni, glupi, lijepi, ruzni, ovakvi, onakvi... ima nas svakakvih i u svakakvim kombinacijama i tim sto nekog odbijemo samo zbog prvog... moze se desiti da izgubimo sve ovo drugo.
O tome (pokusavam da) govorim...

(Btw, Bridget Jones nikad nisam gledala... trebam li?)
Last edited by suncica24 on 29/08/2011 14:45, edited 1 time in total.
Katy
Posts: 268
Joined: 04/03/2009 16:27

#97 Re: Brak po drugi put?!

Post by Katy »

dječak sa šibicama wrote:
U sustini, ova tema je bespredmetna, zaista ne znam o cemu se tu ima raspravljati. Nekad imam osjecaj da se tu otvaraju teme koje nemaju nikakvog smisla... bar meni.
Tema nije bespredmetna....pogledaj anketu, ako zelis....i pogledaj prvi post.....
Mi malo svi sad komentarisemo uopceno,mene ne smeta....ali ne vidim da se bespotrebno....mene i dalje interesuju iskustva ljudi i misljenja iz uze i blize okoline po pitanju stupanja po drugi put u brak ,zajednistvo.... :)
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#98 Re: Brak po drugi put?!

Post by suncica24 »

Šef wrote:
suncica24 wrote: Skrati na dvije godine... koja je razlika?

PS: Mislim da si odgovorio (boldirano)... u brak se ne ulazi iz ljubavi, zato sto zelis biti bas s tim nekim, vec radi djece. Ili cega vec. Zato nam brakovi i pucaju i zato su nam porodice i djeca u ovolikim problemima.
Milsio sam da je nešto najnormalnije i najprirodnije da se ostvari potomstvo. Druga stvar, da to dijete ima i oca i majku. Valjda je porodica osnovna ćelija društva. Izgleda da sam pogriješio i da sam primitivan. Izvinjavam se.
:run:
Zasto dijete ne moze imati i oca i majku a da to ne podrazumjeva brak?

PS: Ako je porodica osnovna celija drustva, onda je naopaka porodica osnovna celija naopakog drustva. Nije li upravo u tome i problem?
I
Posts: 178
Joined: 01/10/2004 10:05

#99 Re: Brak po drugi put?!

Post by I »

pustopoljina wrote:mozes roditi vanbracno, ali postoje i zene koje nisu mogle zaceti dok taj papir nije potpisan (spomenuto u necem sto sam davno procitala o parovima koji ne mogu imati djecu). evolucija, iskon, sigurnost, psiha...
Ja znam i one koje nisu mogle zaceti u braku iz istih razloga tj. pritisaka porodice da se mora zanijeti odmah ako je ikako moguce na bracnom putovanju.

Sve je individualno.
Katy
Posts: 268
Joined: 04/03/2009 16:27

#100 Re: Brak po drugi put?!

Post by Katy »

dječak sa šibicama wrote:A ulazak u brak radi djece :roll: samo je potvrda... ne znam ni sam cega, da neki smatraju da smo kao zivotinje pa nam je smisao razmnozavati se ili... mislim, uci u brak zbog djece.

Valjda se u brak ulazi zbog ljubavi, jebote, a djeca dolaze kao plod ljubavi.

Napustam temu... ionako me niko ne dozivljava :D
Vracaj se nazad! :)
Post Reply