Biti single....

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

Locked
Ghost_Rider_XXX

#601 Re: Biti single....

Post by Ghost_Rider_XXX » 13/07/2011 15:17

Jel vi to o hajvanima il' insanima?

anoush
Location: A Eruchîn, ú-dano i faelas a hyn, an uben tanatha le faelas.

#602 Re: Biti single....

Post by anoush » 13/07/2011 15:22

Ghost_Rider_XXX wrote:Jel vi to o hajvanima il' insanima?
pa ovo ti je više onako o "suđenima", a nigdje nema tačne definicije toga ko je kome ili čemu suđen prema tome.... :)

Ghost_Rider_XXX

#603 Re: Biti single....

Post by Ghost_Rider_XXX » 13/07/2011 15:42

anoush wrote:
pa ovo ti je više onako o "suđenima", a nigdje nema tačne definicije toga ko je kome ili čemu suđen prema tome.... :)
Pa kako pišete ja bih prije pomislio da je o osuđenima al' eto. :D

anoush

#604 Re: Biti single....

Post by anoush » 13/07/2011 15:45

Ghost_Rider_XXX wrote:
anoush wrote:
Pa kako pišete ja bih prije pomislio da je o osuđenima al' eto. :D
:lol: ja nemam ništa s tim, samo sam spomenula kanaFu, i onda je sve otišlo... pa kud je već otišlo :D

spreca

#605 Re: Biti single....

Post by spreca » 13/07/2011 17:24

babyline wrote:
anoush wrote:
babyline wrote:
da svežeš sudjenog ...kad naidje... i metar do dva mu je dovoljno slobode :D
:mrgreen: :thumbup: a preko dva metra... izazivaš sudbu kletu da te kazni i da više nikad suđenog ne stigneš, pa makar se saplitao preko svake prepreke :D
mozda uzeti malo elastcnog strika onako oko 1,5 kad se rastegne do 3 :D
Bez desetak kilometara necu da pricam :lol: :lol: :lol: :lol:

spreca

#606 Re: Biti single....

Post by spreca » 13/07/2011 19:49

Ali je uvijek tu negdje :D

Non-fiction

#607 Re: Biti single....

Post by Non-fiction » 14/07/2011 09:11

Mislim da biti solo ima prednosti jedino u periodima kada pokusavamo shvatiti sta u sustini ne zelimo. Koristimo tu tzv. slobodu koja iz nekog razloga uvijek ima avanturisticki prizvuk, kao vlasiti izbor ili emotivnu distancu pomocu koje bi zrelije definisali kako buduce odnose zelimo da praktikujmo u stvarnosti. Mislim da korijen vjecitog “za ili protiv” lezi u cinjenici da odredjeni postotak veza uredno nastaje onda kada dozvolimo da ocekivanja okoline dostignu premoc nad nasim stavovima.Tada zapocinjemo odnose sa karakteristikama socijalnog alibija prije nego prave veze. To jeste dunjaluckog alibija pod kojim je sa nama “sve u redu”, prema kojem “ mislimo da nam je u sustini dobro” … Za ozbiljnu vezu koja bi po meni podrazumijevala spremnost na stimulisanje emotivnog,intelektualnog i fizickog povezivanja nekada moramo provesti vrijeme kao solisti, ali i budno pratiti svoje reakcije.U protivnom biti tek tako sam/a bez pronalazenja smisla, ostavlja tragove povrsnosti u samom cinu sazrijevanja i vodi u dublje zablude. Ne mozemo vjerovati da nam nije potrbna lijepa rijec,dodir,suza,osmijeh,rutina,sigurnost,strah,nesigurnost,nemir,spokoj i jos mnoge stvari koje nam ljubav poklanja i o kojima uplaseni sanjamo koracajuci pogresnom stranom,sami.
PS ja sam solo ali volim da pametujem

Ghost_Rider_XXX

#608 Re: Biti single....

Post by Ghost_Rider_XXX » 14/07/2011 09:24

Non-fiction wrote:Mislim da biti solo ima prednosti jedino u periodima kada pokusavamo shvatiti sta u sustini ne zelimo. Koristimo tu tzv. slobodu koja iz nekog razloga uvijek ima avanturisticki prizvuk, kao vlasiti izbor ili emotivnu distancu pomocu koje bi zrelije definisali kako buduce odnose zelimo da praktikujmo u stvarnosti. Mislim da korijen vjecitog “za ili protiv” lezi u cinjenici da odredjeni postotak veza uredno nastaje onda kada dozvolimo da ocekivanja okoline dostignu premoc nad nasim stavovima.Tada zapocinjemo odnose sa karakteristikama socijalnog alibija prije nego prave veze. To jeste dunjaluckog alibija pod kojim je sa nama “sve u redu”, prema kojem “ mislimo da nam je u sustini dobro” … Za ozbiljnu vezu koja bi po meni podrazumijevala spremnost na stimulisanje emotivnog,intelektualnog i fizickog povezivanja nekada moramo provesti vrijeme kao solisti, ali i budno pratiti svoje reakcije.U protivnom biti tek tako sam/a bez pronalazenja smisla, ostavlja tragove povrsnosti u samom cinu sazrijevanja i vodi u dublje zablude. Ne mozemo vjerovati da nam nije potrbna lijepa rijec,dodir,suza,osmijeh,rutina,sigurnost,strah,nesigurnost,nemir,spokoj i jos mnoge stvari koje nam ljubav poklanja i o kojima uplaseni sanjamo koracajuci pogresnom stranom,sami.
Skroz si, upravu, baš sam upratio da mahom ljudi koji su single, kontempliraju i traže smisao i suštinu života, kroz duboku introspekciju. Oplakah :lol:

anoush

#609 Re: Biti single....

Post by anoush » 14/07/2011 09:47

Ghost_Rider_XXX wrote:
Non-fiction wrote:Mislim da biti solo ima prednosti jedino u periodima kada pokusavamo shvatiti sta u sustini ne zelimo. Koristimo tu tzv. slobodu koja iz nekog razloga uvijek ima avanturisticki prizvuk, kao vlasiti izbor ili emotivnu distancu pomocu koje bi zrelije definisali kako buduce odnose zelimo da praktikujmo u stvarnosti. Mislim da korijen vjecitog “za ili protiv” lezi u cinjenici da odredjeni postotak veza uredno nastaje onda kada dozvolimo da ocekivanja okoline dostignu premoc nad nasim stavovima.Tada zapocinjemo odnose sa karakteristikama socijalnog alibija prije nego prave veze. To jeste dunjaluckog alibija pod kojim je sa nama “sve u redu”, prema kojem “ mislimo da nam je u sustini dobro” … Za ozbiljnu vezu koja bi po meni podrazumijevala spremnost na stimulisanje emotivnog,intelektualnog i fizickog povezivanja nekada moramo provesti vrijeme kao solisti, ali i budno pratiti svoje reakcije.U protivnom biti tek tako sam/a bez pronalazenja smisla, ostavlja tragove povrsnosti u samom cinu sazrijevanja i vodi u dublje zablude. Ne mozemo vjerovati da nam nije potrbna lijepa rijec,dodir,suza,osmijeh,rutina,sigurnost,strah,nesigurnost,nemir,spokoj i jos mnoge stvari koje nam ljubav poklanja i o kojima uplaseni sanjamo koracajuci pogresnom stranom,sami.
Skroz si, upravu, baš sam upratio da mahom ljudi koji su single, kontempliraju i traže smisao i suštinu života, kroz duboku introspekciju. Oplakah :lol:
e čista 10 oboma :) :thumbup:

vrijeme je za zatvaranje teme :D

ultima_palabra

#610 Re: Biti single....

Post by ultima_palabra » 14/07/2011 11:27

Non-fiction wrote:Za ozbiljnu vezu koja bi po meni podrazumijevala spremnost na stimulisanje emotivnog,intelektualnog i fizickog povezivanja nekada moramo provesti vrijeme kao solisti, ali i budno pratiti svoje reakcije.U protivnom biti tek tako sam/a bez pronalazenja smisla, ostavlja tragove povrsnosti u samom cinu sazrijevanja i vodi u dublje zablude.
U pravu si... meni nije jasno kako ljudi skaču iz jedne duge i ozbiljne veze u drugu, koja isto ima taj "potencijal" :roll: Ako si davao 100% sebe prema nekoj osobi, kako tu energiju možeš odjednom transferirati prema drugoj? Osim ako to nisi planirao već neko vrijeme...

anoush

#611 Re: Biti single....

Post by anoush » 14/07/2011 12:19

babyline wrote:ehh možda je u pitanju kvantni skok :-D
pri WARP brzini :D

boyka

#612 Re: Biti single....

Post by boyka » 14/07/2011 12:22

boyka je sam cijelog života, i nije mi lahko... pogotovo kad trčim po vilsu i kad vidim sve te silne parove u zagrljajima i ostalome...

anoush

#613 Re: Biti single....

Post by anoush » 14/07/2011 13:03

Moš' ti to M! wrote:
boyka wrote:boyka je sam cijelog života, i nije mi lahko... pogotovo kad trčim po vilsu i kad vidim sve te silne parove u zagrljajima i ostalome...

sad udri po hanumama na forumu...bitno je ne odustajati od potrage! :zjev:
samo nemoj po bubrezima udarati živ bio
i zašto trčiš po vilsu? zar nisi vidio natpis na početku - samcima kretanje ovom trasom strogo zabranjeno :D

boyka

#614 Re: Biti single....

Post by boyka » 14/07/2011 13:05

anoush wrote:
Moš' ti to M! wrote:
boyka wrote:boyka je sam cijelog života, i nije mi lahko... pogotovo kad trčim po vilsu i kad vidim sve te silne parove u zagrljajima i ostalome...

sad udri po hanumama na forumu...bitno je ne odustajati od potrage! :zjev:
samo nemoj po bubrezima udarati živ bio
i zašto trčiš po vilsu? zar nisi vidio natpis na početku - samcima kretanje ovom trasom strogo zabranjeno :D
pa na taj način pokušavam da budem "nesamac" :)

FreeSol

#615 Re: Biti single....

Post by FreeSol » 18/07/2011 16:12

because_of_you wrote:Ama nije stvar da te niko neće, nego se jednostavno ne poklopiš ni sa kim.

I što bi razbijao glavu radi toga više, bolje se relax i uživati u ostalih milion stvari koje insana usrećuju, a ljubav ako se desi, pa welcome, ako ne, pa šta sad :)
potpis :thumbup:

ljubav_aha

#616 Re: Biti single....

Post by ljubav_aha » 18/07/2011 16:33

FreeSol wrote:
because_of_you wrote:Ama nije stvar da te niko neće, nego se jednostavno ne poklopiš ni sa kim.

I što bi razbijao glavu radi toga više, bolje se relax i uživati u ostalih milion stvari koje insana usrećuju, a ljubav ako se desi, pa welcome, ako ne, pa šta sad :)
:thumbup:

because_of_you

#617 Re: Biti single....

Post by because_of_you » 18/07/2011 18:19

Odakle izvukoste :mrgreen: :sax:

punjach

#618 Re: Biti single....

Post by punjach » 18/07/2011 18:40

biti "single" pruza puno vise mogucnosti da budete "in a relationship" nego kad niste single :lol: :lol: :lol:
Ne valja ni sa cim pretjerivati, pa tako ni sa singlovanjem.....mada je meni bas super ponekad malo odmorit :lol:
taman zaboravis isti tromjesecni proces veza - prvi mjesec predivno, drugi mjesec ljubav, treci mjesec kutarisanje :lol: :lol: :lol: :lol:
veza :run:

respo

#619 Re: Biti single....

Post by respo » 18/07/2011 19:20

tu sam ja da bar jedna sretnica ne bude single na forumu :D
prijave primam do 22 svaki dan osim subote

MaNeTo

#620 Re: Biti single....

Post by MaNeTo » 19/07/2011 23:33

:zoka: :mrgreen: :skoljka:

Una ragazza

#621 Re: Biti single....

Post by Una ragazza » 25/07/2011 13:37

U svakom slucaju, bolje biti i single nego sa svakim, samo eto da se ima neko :-) to je tek patnja...

Uglavnom ne mislis na to, nekad se javi onaj osjecaj - e da mi je sad neko poseban, ali se odmah ugasi cim se sjetim koliko ljudi oko tebe je u "formalnim" vezama nesretno i veza do sada, koje nisu bilo ono pravo...

A da svako masta o toj velikoj pravoj ljubavi to je normalno, ali eto, rijetko je ko nadje...

vedomedo

#622 Re: Biti single....

Post by vedomedo » 25/07/2011 21:46

biti single je pravo rjesenje za muskarca koji trenutno preferira imati vise partnerica.
nema nista ljepse uciti strane jezike, geografiju, floru i faunu egzoticnih zemalja. :D

naravno to je samo prelazno rjesenje dok ne dodje ona PRAVA :-D

CiCk0

#623 Re: Biti single....

Post by CiCk0 » 25/07/2011 21:53

ljubav_aha wrote:
FreeSol wrote:

Ma bgm ja nedajem potpis tome.....jednostavno imamo muskarce kojima su zene sreca.....na najvecem mogucem nivou...zato razumijem njega...slicnu sam situaciju imao i to je jednostavno period u kojem nemozes da nadjes ono "vrhovno" ono sto ti zaista treba....a to je ideal... to se desava muskarcima da u odredjenom periodu traze zensko osobu koja je ideal....i nista druga ga neinteresuje.....

tinchy

#624 Re: Biti single....

Post by tinchy » 25/07/2011 23:16

Dzontra Volta wrote:...ali ipak ponekad zafali zenska ruka da se ispreplete s nasim prstima dok setamo ili gledamo film; iskren pogled;caskanje do dugo u noc; smijeskanje.... :cry: :D

A kao postoji muškarac koji voli da truni do dugo u noć :lol: :D

tinchy

#625 Re: Biti single....

Post by tinchy » 25/07/2011 23:20

Nefsun wrote:E neces vjerovati, ja upoznala jednog :roll:

Locked