Biti single....

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Locked
User avatar
Luce
Posts: 406
Joined: 04/04/2008 09:39

#176 Re: Biti single....

Post by Luce »

Kad sam bila sama, nisam ocajavala, pokusala sam iskoristiti svoje vrijeme na najbolji nacin.
Druzila se sa prijateljima, hodala, obrazovala se, radila stvari za sebe...nekad bi znalo bilo tesko, trebati ti podrska, ali bas podrska partnera, prica, zagrljaj, pa i taj sex :)
Posto nisam tip osobe koja ce biti u vezi samo da ne bude sama, podrzavam taj izbor, dok ne naidje prava osoba.
Na pocetku je mozda fun biti single, ali nakon nekog vremena pocne pritiskati samoca. Nafuravanja tipa "dobro mi je/ne trebam nikog/ja sam super cool single cura nakon nekog vremena ne pomazu :D
Ipak smo stvoreni da budemo s nekim. Da provedemo zivot, da si olaksamo tugu, da podijelimo srecu...
User avatar
tinchy
Posts: 1021
Joined: 26/02/2007 19:30

#177 Re: Biti single....

Post by tinchy »

Ja sam jedno vrijeme bila sama godinu i šest mjeseci otprilike. Trebalo mi je da budem sama poslije veze, koja se jednostavno sad ni ne može nazvati vezom.. U to doba sam završavala srednju, previše obaveza sam imala i bolje mi je bilo da budem sama nego da mučim i sebe i partnera. Onda kad sam krenula na fakultet, upoznala sam nekoga ko mi je promijenio svijet i umjesto da uživamo u tim prvim mjesecima, mene je zadesila jedna ružna situacija koja je to sve pomjerila u drugi plan. A kad krene s jednom ružnom stvari obično se desi i niz njih, kako i jeste bilo. Ne mogu reći da mi nije bilo fino kad jeste bilo, ali pored svih drugih problema i obaveza, što mojih što njegovih, jednostavno to nije bilo pravo vrijeme za tu ljubav. Tako da, ponavljam, bolje i sama nego da nekoga patim uz sebe. Iako biti single ima svojih prednosti, čovjek se više posveti sebi, svojim hobijima, prijateljima, isprobava neke nove stvari, tako ima i mana... Rekao je već neko, a sad mi mrsko da tražim po temi, kad dođeš na neko mjesto pomisliš: Eh, da je on/ona tu! ;)
RosaSpinosa
Posts: 42968
Joined: 15/09/2008 20:37

#178 Re: Biti single....

Post by RosaSpinosa »

Ma poenta je da se uživa u svakom trenutku života...

čovjek ne može glavom kroz zid... ako neko pokušava na silu da ima neku vezu samo da ne bi bio single... to je već na samom početku osuđeno na propast
User avatar
anoush
Posts: 5164
Joined: 12/11/2009 13:53
Location: A Eruchîn, ú-dano i faelas a hyn, an uben tanatha le faelas.

#179 Re: Biti single....

Post by anoush »

RosaSpinosa wrote:znači poenta je sebi dobro činiti i kad si single i kad si uparen...

voljeti sebe i stavljati sebe na prvo mjesto treba uvijek bez obzira na relationship status...

:thumbup: kao što reče besana, ako ne voliš sebe, i nije ti dobro kad si sama sa sobom... kako da te neko drugi prihvati i voli.

I shvatite da nije isto biti single sa manje od 30, između 30 i 40, i preko 40...
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40839
Joined: 29/06/2011 23:39

#180 Re: Biti single....

Post by dječak sa šibicama »

sandra01 wrote: Zar ste svi toliko nezreli i nesigurni da vam za vase odluke,poteze,misljenja treba neko drugi ko ce to potvrditi ,dati ideju,utjesiti?
Zasto mislite da su upareni sretniji ?Sta je to sto njih cini respektabilnijim,prihvacenijim,boljim od sigle osoba?
Mozda sam nezreo i nesiguran, ali mislim da covjek nije stvoren da zivi sam, uostalom prosta logika kaze, da smo po prirodi samotnjacka stvorenja, koliko dugo bi trajali kao covjecanstvo?

Ono, bebu ne donose rode.

Ne kazem da su "upareni" nuzno sretniji, vec rekoh negdje gore da znam puno vise nesretnih nego sretnih parova, vec govorim o idealu srece, a to je svakako u paru sa nekim. Govorim kako bi trebalo biti, a ne kako jeste u vecini ili bar dobrom broju slucajeva.

Ok, ti si iz ove polovice, ajmo reci, nesretnih brakova. Pa sta sad, bices sama do kraja zivota jer ti brak (ili veza) nije uspio? ma daj.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#181 Re: Biti single....

Post by BJB »

:mrgreen: Ma nece, doci ce sebi, preboljeti razocarenje zbog (vjerovatno loseg jer da nije bio los brak ne bi se razvela) braka, i naci nekoga novog s kim ce biti sretna.
BJB
Posts: 4523
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#182 Re: Biti single....

Post by BJB »

anoush wrote:
RosaSpinosa wrote:znači poenta je sebi dobro činiti i kad si single i kad si uparen...

voljeti sebe i stavljati sebe na prvo mjesto treba uvijek bez obzira na relationship status...

:thumbup: kao što reče besana, ako ne voliš sebe, i nije ti dobro kad si sama sa sobom... kako da te neko drugi prihvati i voli.

I shvatite da nije isto biti single sa manje od 30, između 30 i 40, i preko 40...
:thumbup:
vuk_samotnjak
Posts: 113
Joined: 23/06/2011 23:50

#183 Re: Biti single....

Post by vuk_samotnjak »

because_of_you wrote:
vuk_samotnjak wrote:Da se i ja tuspasim :kravata:
Biti single ima dosta prednosti. Ne moras se nikom pravdati, odes kad hoces, gdje hoces i s kim hoces, al sve je to nista kad dodjes na neko specifično mijesto i onda sam sebi kažeš: "E, još samo da je ona tu!" Image

Prvi post, pa pravo lijep :thumbup:


@big boy Idealna slika, tj. poruka, mislim za njih dvoje :D :)


@ostali: Sandra01 je super opisala sve u zadnjem postu, šta bi trebalo da je cilj teme ;-)

Pronađoh se u temi pa reko da se registrujem! :D
Zadnjih 5-6 god. sam konstantno single, uglavnom zbog obaveza al i zbog pojedinih pripadnica ljepšeg pola, zbog kojih i one koje zaslužuju nečiju pažnju i ljubav pate i nemogu da nađu srodnu dušu. Litar ulja zatruje milion litara vode, isto tako zbog jedne loše djevojke hiljadu onih dobrih ispašta.
Znam kako je kad se navikneš biti single, pustiš mozak na pašu i uživaš, kad nedaš nikom da ti naruši onaj mikrokosmos što si stvorio i gdje se najljepše osjećaš, gdje nemaš nikakvih obaveza. I mislio sam da će tako ostati još bar nekoliko godina, al dođe jedna garava i kao veliki prasak, u djeliću sekunde raznese taj čitav kosmos.
Meni je razrušila sve ono sto sam stvorio u zadnjih nekoliko godina, i nije mi žao!
Još nekoliko sati sam single, i onda aBd ....... ko zna!!!!! Image :D
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#184 Re: Biti single....

Post by fidoremilienko »

I ja sam još malo single, još koji mjesec :D i onda :kiss:
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#185 Re: Biti single....

Post by Zoya »

Cuj jos nekoliko sati single :lol: Kuku si mladoj kad doleti, 5-6 godina samoce je to :lol:
Sretno vuce :)
vuk_samotnjak
Posts: 113
Joined: 23/06/2011 23:50

#186 Re: Biti single....

Post by vuk_samotnjak »

Zoya wrote:Cuj jos nekoliko sati single :lol: Kuku si mladoj kad doleti, 5-6 godina samoce je to :lol:
Sretno vuce :)

Hahahahaha hvala puno, nek joj je dragi bog na pomoći! :D
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#187 Re: Biti single....

Post by because_of_you »

fidoremilienko wrote:I ja sam još malo single, još koji mjesec :D i onda :kiss:

:zoka: :zoka: Kako to tako, vremenski određeno :shock:
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#188 Re: Biti single....

Post by citroen »

Da otvorimo novu temu "biti uparen" ili nesto slicno :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
User avatar
ShakiraHanuma
Posts: 72
Joined: 19/05/2011 12:51
Location: U tranzitu...

#189 Re: Biti single....

Post by ShakiraHanuma »

because_of_you wrote:
fidoremilienko wrote:I ja sam još malo single, još koji mjesec :D i onda :kiss:

:zoka: :zoka: Kako to tako, vremenski određeno :shock:
Možda mu je neko gledo u karte? :shock: :D
User avatar
anoush
Posts: 5164
Joined: 12/11/2009 13:53
Location: A Eruchîn, ú-dano i faelas a hyn, an uben tanatha le faelas.

#190 Re: Biti single....

Post by anoush »

ShakiraHanuma wrote:Možda mu je neko gledo u karte? :shock: :D

ili u kašike :skoljka: :run:
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#191 Re: Biti single....

Post by because_of_you »

citroen wrote:Da otvorimo novu temu "biti uparen" ili nesto slicno :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Otvori sebi :twisted: :D


@shakira

Mora da je to :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#192 Re: Biti single....

Post by ladyblue18 »

vuk_samotnjak wrote: Još nekoliko sati sam single, i onda aBd ....... ko zna!!!!! Image :D
:lol: :lol: :lol: nesto naljepse sto procitah ovdje :lol: :thumbup:
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#193 Re: Biti single....

Post by Irm@ »

Pasha.car.aga wrote:Biti single... NEPROCJENJIVO! :dance: :dance: :dance:
again..ne moras ovdje glumiti niko te ne zna ;-) :D
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#194 Re: Biti single....

Post by BarbaDue »

Irm@ wrote:
Pasha.car.aga wrote:Biti single... NEPROCJENJIVO! :dance: :dance: :dance:
again..ne moras ovdje glumiti niko te ne zna ;-) :D
:lol: :lol: :lol:

neka pasha 'arane mora on malo :dance: pa jel single il nije :mrgreen:
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#195 Re: Biti single....

Post by fidoremilienko »

because_of_you wrote:
fidoremilienko wrote:I ja sam još malo single, još koji mjesec :D i onda :kiss:

:zoka: :zoka: Kako to tako, vremenski određeno :shock:
Pa eto fino :D Sve dogovoreno unaprijed :D samo da se vidimo 8-)
User avatar
vesela_sveska
Posts: 56015
Joined: 06/01/2010 23:32
Location: na dekici za piknik

#196 Re: Biti single....

Post by vesela_sveska »

fidoremilienko wrote:
because_of_you wrote:
fidoremilienko wrote:I ja sam još malo single, još koji mjesec :D i onda :kiss:

:zoka: :zoka: Kako to tako, vremenski određeno :shock:
Pa eto fino :D Sve dogovoreno unaprijed :D samo da se vidimo 8-)
:thumbup:
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#197 Re: Biti single....

Post by because_of_you »

Samo da sve dobro ispadne, držim fige :thumbup: I bjež sa ove teme onda :lol:
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#198 Re: Biti single....

Post by fidoremilienko »

Hvala vesela, hvala BOY :kiss: :kiss:
1906
Posts: 840
Joined: 19/06/2010 15:12

#199 Re: Biti single....

Post by 1906 »

aha teme :D

mislim da pozeliti biti single mogu samo oni koje su tek izasli iz (manje vise lose) veze
pa ajde - daj im neko novo iskustvu - tek da vide gdje su i sta su sami sa sobom - upoznaju sebe, jer to tesko da mogu stici u nekoj klasicnoj vezi

onda prica da trebas graditi sebe i biti okrenut sebi - i da te drugi ne mogu usreciti, tj da prvo srecu u sebi moras naci blabla - nakon nekog vremena samoce vise ne pije vode (pogotovo kad taj dio sa samocom poprilicno dugo traje)

mozes nauciti fercerati sam - izvuc najbolje - izmisljat stotinu hobija - sve da popravis raspolozenje - i da ispunis svaki momenat - kako ne bi stigao misliti da ti nesto fali
vremenom se kao i naviknes na to - ali ajde probaj ne raditi nista za sebe dan dva :roll:
na sta ces misli okrenuti

dovoljno je samo da popijes kafu s tim nekim - ili bezze popricas - ma sitnica - napravis vam rucak :lol:
nemas kome dati svoju kreativnost, i ona "trune" - nema ko vidjeti kakav si, i onda ma sta znao o sebi i ma koliko se bio svjestan sebe , ko da i nisi
i opet, ta kreativnost- eto mozes raditi i imati hobije - ali ni rad ni hobiji ne traju 24 sata
- svaki dan se moras borit protiv sebe i prihvatat iznova da je to tako (ok ne bas svaki - neki dani su tako dobro popunjeni novim izmisljenim stvarima)
nemir koji se javi kad nemas sta raditi, pa misli lutaju - kad je dan dug - i nemas onu jednostavnu misao na nekog tvog - koja te tako brzo smiri
i opet - trazis novo i novo da se gradis i da ne mislis na to da si prepusten sam sebi i da nemas "druga"

mislim da ni te finansijski neovisne djevojke :D nisu same jer to zele - nego zato jer im zivot namece papke - a dovoljno su jake da mogu bez takvgo mentalnog skopa u zivotu
da nadju bilo koga ko je imalo ok - jasta bi bile same :-)

ljudi se jednostavno naviknu - jer moraju

vrlo mali je postotak onih koji iskreno vole biti sami i kojim drugi stvarno smetaju
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#200 Re: Biti single....

Post by Cholina_Lokica »

Koju filozofiju napraviste od neuparenosti :mrgreen:
Locked