Priznati prevaru ili ne?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply

Priznati prevaru?

DA
60
41%
NE
88
59%
 
Total votes: 148

User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#351 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by Ghost_Rider_XXX »

oh teddy... wrote:Super su mi ovi koji ljude porede sa zivotinjama.

Premda "iz nekog razloga" ne zele uzeti u obzir cinjenicu da svaku zivotinju prosto zabole penis ili vagina ako "partner" ode i razmnozava se sa jos nekim pripadnikom vrste. I sto je najvaznije, ZASTO je zivotinjama svejedno, a ljudima nije. I gdje je razlika U PRIRODI covjeka i zivotinje.

Ali tipicno, na kraju sve zacine "naucnici" koji na osnovu istrazivanja zakljuce da ako recimo 40% ljudi vara partnera ili poznaje nekoga da je prevario partnera ili misli da je to normalno i prirodno, monogamija je neprirodna. Valjda je onda i istrebljivanje citavih naroda prirodna potreba ljudi, samo je dovoljno napraviti "naucno istrazivanje" odnosno anketirati, ne znam, stanovnike Pala (neka mi oproste stanovnici Pala, ali uzeo sam ih iz razloga poznatih, sami su si krivi). Bar 40% bi se slozilo sa tim da je sasvim prirodno istrijebiti anamo one, "mi imamo prirodni nagon ka tome".
Prirodna potreba, reci ce naucnici, i pokupiti platu, uradili su svoje istrazivanje za taj mjesec. Naredni mjesec ce napraviti novu studiju o uticaju paradajza na gusteracu, ta nece valjda milje eura platu primati nizasta.

Nedaj Boze da sta pametno urade na tim silnim institutima.

Tacno, budi iskren konacno, pizda sam koja vara zenu/muza/decka/djevojku, i uzivam u tome, picektina na kvadrat. Budimo iskreni prema sebi, bice nam lakse.
Jedan od pametnijih postova na ovoj temi. :thumbup:
User avatar
VeriBizi
Posts: 2565
Joined: 01/08/2011 11:00
Location: Sarajevo

#352 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by VeriBizi »

Ne varam pa tako nemam šta ni priznati. Prevara je najogavniji čin izdaje voljenog bića. Ne postoji opravdanje za istu, ne bih oprostila ni njemu a ni samoj sebi da takvo što napravim. Inače, ne vjerujem ljudima koji varaju svoje partnere, jer ako su u stanju prevariti najvoljeniju osobu i slomiti mu/joj srce zbog trenutnog ćeifa, nezrelosti, neiživljenosti ili manjka samokontrole, šta bi tek onda meni bili u stanju napraviti.
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#353 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by sinus »

zedan wrote: hm da ja probam reci svoje decko varao sam i bio prevaren dva puta hm bolno je to sve kako god da ga okrenes.pocecu od sebe licno jasam prevario ono tesko reci ili u tome trazit izvinjene ali sam se jednu vecer zapio i onako preko puta je sjedila savrsena zena ja onako sarmantan sam je vjerujem izazivao( predpostavljam) tako da je doslo do osmjeha miganja za mojim stolom sam bio ja i moj rodzak a za njenim ona i frendica hm tak da sam ih pozvo zasto i od tad nisam imao veze sve mi je to bilo kao san bio sam izvan kontrole i svjesti vjerovali ili ne,taj poziv za sto mogao je promjenit mozda sve ali posle toga je sve bilo kasno jer od kako mi je sjela toliko blizu da je mogu gledat u medzu nozje i oci tako blizu da je sve otislo tamo gdje nisam ni sanjo da ce jako cudan i moglo bih se reci ne jasan tren sve je izmaklo kontroli nemogu reci da se ne kontrolisem ili da sam zelio prevarit ali mi od tad sve bilo kao san i kad sam zenu prevario bio sam jako jako los ono tek tad sam se pitao jesam li ja ovo to uradio hhhhh ili se varam toliko je to bilo jace od mene ovo je istina ziva osjecao sma se lose upm nikad to nikom nebih pozelio ali sad kad vam kazem da je se to sve desilo kao u snu mnogi koi to nisu probali nece mi ni povjerovat ali je istina to...
posle toga sam se bio jako zaljubio i bio jako los nezna se sat je gore dali onaj osjecaj krivnje prljavog tipa ili ono koliko sam je zelio ubijalo me to mada sam imao zenu koju sam volio vise nego isat na svjetu i tako sam izdrazao 3 mjeseca i odlucio sam to sve priznat i reci posto nije zavrsilo samo na jednom greskom bilo ih je dve znaci dve veceri,priznao sam dobio samar plac tuga sve to kad mi je rekla posto si fino zamolio za oprost i pokazao iskreno kajanje mogu ti oprostit ali posle svega toga nikad se vise nisam osjecao sigurno pored te zene koju sam volio to znaci da sam joj dao priliku da i sama proba da bih bili jedan jedan i posto su zene sklone svetnji zbog svoje pre osjetljivosti vratila mi jako tuzno i nisam ni jedan tren razmisljao da joj prastam jer je bilo previse bolno da bih to uradio i tad sam svatio da ustvari jedini pametan cin je ne dozvolit da ni blizu toga dodze, jer i pored toga da se mozemo kontolisat nekad nam i to popusti i od tad ne prasam nit priznajem prevaru niti varam...
Aništaupitnikuzvičniktačkazarezvelikoslovoovoono :-)
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#354 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by ♥ Julianna ♥ »

tridesete wrote:Ne varam pa tako nemam šta ni priznati. Prevara je najogavniji čin izdaje voljenog bića. Ne postoji opravdanje za istu, ne bih oprostila ni njemu a ni samoj sebi da takvo što napravim. Inače, ne vjerujem ljudima koji varaju svoje partnere, jer ako su u stanju prevariti najvoljeniju osobu i slomiti mu/joj srce zbog trenutnog ćeifa, nezrelosti, neiživljenosti ili manjka samokontrole, šta bi tek onda meni bili u stanju napraviti.
Al baš nikad ne bi, al ono nikad? :roll:
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#355 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by Ghost_Rider_XXX »

♥ Julianna ♥ wrote:
tridesete wrote:Ne varam pa tako nemam šta ni priznati. Prevara je najogavniji čin izdaje voljenog bića. Ne postoji opravdanje za istu, ne bih oprostila ni njemu a ni samoj sebi da takvo što napravim. Inače, ne vjerujem ljudima koji varaju svoje partnere, jer ako su u stanju prevariti najvoljeniju osobu i slomiti mu/joj srce zbog trenutnog ćeifa, nezrelosti, neiživljenosti ili manjka samokontrole, šta bi tek onda meni bili u stanju napraviti.
Al baš nikad ne bi, al ono nikad? :roll:
Jel to tebi tako teško povjerovati da ima i takvih ljudi?
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#356 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by juli84 »

Ghost_Rider_XXX wrote:
♥ Julianna ♥ wrote:
tridesete wrote:Ne varam pa tako nemam šta ni priznati. Prevara je najogavniji čin izdaje voljenog bića. Ne postoji opravdanje za istu, ne bih oprostila ni njemu a ni samoj sebi da takvo što napravim. Inače, ne vjerujem ljudima koji varaju svoje partnere, jer ako su u stanju prevariti najvoljeniju osobu i slomiti mu/joj srce zbog trenutnog ćeifa, nezrelosti, neiživljenosti ili manjka samokontrole, šta bi tek onda meni bili u stanju napraviti.
Al baš nikad ne bi, al ono nikad? :roll:
Jel to tebi tako teško povjerovati da ima i takvih ljudi?
Problem je što nema takvih ljudi, mislim tih koji "nikad ne bi".
User avatar
alcho
Posts: 1468
Joined: 31/08/2006 09:08

#357 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by alcho »

zedan wrote:
-maggie- wrote:Priznati! Ali sve zavisi od osobe do osobe, ako neko neće imati grižnju savjesti i ako će moći normalno nastaviti vezu, možda i ne treba priznati, ako je prevara bila beznačajna (mada je rijetko koja beznačajna). Ja bih poludjela kad bih sve vrijeme morala nešto kriti. :)

hm da ja probam reci svoje decko varao sam i bio prevaren dva puta hm bolno je to sve kako god da ga okrenes.pocecu od sebe licno jasam prevario ono tesko reci ili u tome trazit izvinjene ali sam se jednu vecer zapio i onako preko puta je sjedila savrsena zena ja onako sarmantan sam je vjerujem izazivao( predpostavljam) tako da je doslo do osmjeha miganja za mojim stolom sam bio ja i moj rodzak a za njenim ona i frendica hm tak da sam ih pozvo zasto i od tad nisam imao veze sve mi je to bilo kao san bio sam izvan kontrole i svjesti vjerovali ili ne,taj poziv za sto mogao je promjenit mozda sve ali posle toga je sve bilo kasno jer od kako mi je sjela toliko blizu da je mogu gledat u medzu nozje i oci tako blizu da je sve otislo tamo gdje nisam ni sanjo da ce jako cudan i moglo bih se reci ne jasan tren sve je izmaklo kontroli nemogu reci da se ne kontrolisem ili da sam zelio prevarit ali mi od tad sve bilo kao san i kad sam zenu prevario bio sam jako jako los ono tek tad sam se pitao jesam li ja ovo to uradio hhhhh ili se varam toliko je to bilo jace od mene ovo je istina ziva osjecao sma se lose upm nikad to nikom nebih pozelio ali sad kad vam kazem da je se to sve desilo kao u snu mnogi koi to nisu probali nece mi ni povjerovat ali je istina to...
posle toga sam se bio jako zaljubio i bio jako los nezna se sat je gore dali onaj osjecaj krivnje prljavog tipa ili ono koliko sam je zelio ubijalo me to mada sam imao zenu koju sam volio vise nego isat na svjetu i tako sam izdrazao 3 mjeseca i odlucio sam to sve priznat i reci posto nije zavrsilo samo na jednom greskom bilo ih je dve znaci dve veceri,priznao sam dobio samar plac tuga sve to kad mi je rekla posto si fino zamolio za oprost i pokazao iskreno kajanje mogu ti oprostit ali posle svega toga nikad se vise nisam osjecao sigurno pored te zene koju sam volio to znaci da sam joj dao priliku da i sama proba da bih bili jedan jedan i posto su zene sklone svetnji zbog svoje pre osjetljivosti vratila mi jako tuzno i nisam ni jedan tren razmisljao da joj prastam jer je bilo previse bolno da bih to uradio i tad sam svatio da ustvari jedini pametan cin je ne dozvolit da ni blizu toga dodze, jer i pored toga da se mozemo kontolisat nekad nam i to popusti i od tad ne prasam nit priznajem prevaru niti varam...
Trebao si ti prvo zavrsiti osnovnu skolu
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#358 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by Ghost_Rider_XXX »

juli84 wrote:Problem je što nema takvih ljudi, mislim tih koji "nikad ne bi".
Mislim da se debelo varaš, jer postoje ljudi koji poštuju i vole svog partnera. Naravno postoji mnogo situacija u kojima ti kroz glavu svašta prođe, ali ako su emocije iskrene i jake glas razuma nadvlada kratkotrajni nalet požude.
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#359 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by juli84 »

Ghost_Rider_XXX wrote:
juli84 wrote:Problem je što nema takvih ljudi, mislim tih koji "nikad ne bi".
Mislim da se debelo varaš, jer postoje ljudi koji poštuju i vole svog partnera. Naravno postoji mnogo situacija u kojima ti kroz glavu svašta prođe, ali ako su emocije iskrene i jake glas razuma nadvlada kratkotrajni nalet požude.
I ti što vole i poštuju partnera bi samo da mogu biti sigurni da se nikad neće saznati :wink:
A glas razuma se javi samo kad treba kalkulisat gubitak/dobitak.
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#360 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by ♥ Julianna ♥ »

Ghost_Rider_XXX wrote:
♥ Julianna ♥ wrote:
tridesete wrote:Ne varam pa tako nemam šta ni priznati. Prevara je najogavniji čin izdaje voljenog bića. Ne postoji opravdanje za istu, ne bih oprostila ni njemu a ni samoj sebi da takvo što napravim. Inače, ne vjerujem ljudima koji varaju svoje partnere, jer ako su u stanju prevariti najvoljeniju osobu i slomiti mu/joj srce zbog trenutnog ćeifa, nezrelosti, neiživljenosti ili manjka samokontrole, šta bi tek onda meni bili u stanju napraviti.
Al baš nikad ne bi, al ono nikad? :roll:
Jel to tebi tako teško povjerovati da ima i takvih ljudi?
Kao što reče kolegica iznad, jako je malo takvih koji ne bi (dodala bih, radi sebe).
Al nekako mi ovdje bi previše negacija i čvrstine stava za nekoga u tridesetim: ne varam, ne bih oprostila, ne postoji opravdanje ..i sl.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#361 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by HAVANA »

zedan wrote: hm da ja probam reci svoje decko varao sam i bio prevaren dva puta hm bolno je to sve kako god da ga okrenes.pocecu od sebe licno jasam prevario ono tesko reci ili u tome trazit izvinjene ali sam se jednu vecer zapio i onako preko puta je sjedila savrsena zena ja onako sarmantan sam je vjerujem izazivao( predpostavljam) tako da je doslo do osmjeha miganja za mojim stolom sam bio ja i moj rodzak a za njenim ona i frendica hm tak da sam ih pozvo zasto i od tad nisam imao veze sve mi je to bilo kao san bio sam izvan kontrole i svjesti vjerovali ili ne,taj poziv za sto mogao je promjenit mozda sve ali posle toga je sve bilo kasno jer od kako mi je sjela toliko blizu da je mogu gledat u medzu nozje i oci tako blizu da je sve otislo tamo gdje nisam ni sanjo da ce jako cudan i moglo bih se reci ne jasan tren sve je izmaklo kontroli nemogu reci da se ne kontrolisem ili da sam zelio prevarit ali mi od tad sve bilo kao san i kad sam zenu prevario bio sam jako jako los ono tek tad sam se pitao jesam li ja ovo to uradio hhhhh ili se varam toliko je to bilo jace od mene ovo je istina ziva osjecao sma se lose upm nikad to nikom nebih pozelio ali sad kad vam kazem da je se to sve desilo kao u snu mnogi koi to nisu probali nece mi ni povjerovat ali je istina to...
posle toga sam se bio jako zaljubio i bio jako los nezna se sat je gore dali onaj osjecaj krivnje prljavog tipa ili ono koliko sam je zelio ubijalo me to mada sam imao zenu koju sam volio vise nego isat na svjetu i tako sam izdrazao 3 mjeseca i odlucio sam to sve priznat i reci posto nije zavrsilo samo na jednom greskom bilo ih je dve znaci dve veceri,priznao sam dobio samar plac tuga sve to kad mi je rekla posto si fino zamolio za oprost i pokazao iskreno kajanje mogu ti oprostit ali posle svega toga nikad se vise nisam osjecao sigurno pored te zene koju sam volio to znaci da sam joj dao priliku da i sama proba da bih bili jedan jedan i posto su zene sklone svetnji zbog svoje pre osjetljivosti vratila mi jako tuzno i nisam ni jedan tren razmisljao da joj prastam jer je bilo previse bolno da bih to uradio i tad sam svatio da ustvari jedini pametan cin je ne dozvolit da ni blizu toga dodze, jer i pored toga da se mozemo kontolisat nekad nam i to popusti i od tad ne prasam nit priznajem prevaru niti varam...
Ja što te nešta ovo dz jebe...
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#362 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by ♥ Julianna ♥ »

Nemoj tako Havana, vidiš da je bio žedan dok je ovo pisao :roll:
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#363 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by Ghost_Rider_XXX »

♥ Julianna ♥ wrote: Kao što reče kolegica iznad, jako je malo takvih koji ne bi (dodala bih, radi sebe).
Al nekako mi ovdje bi previše negacija i čvrstine stava za nekoga u tridesetim: ne varam, ne bih oprostila, ne postoji opravdanje ..i sl.
Nisam mislio konkretno na kolegicu sa odličnim NE, nego općenito. U svakom slučaju ne vidim ništa loše u tome iako je nikad malo "predugačak" period, ali sve skupa čemu?!
Ako si u situaciji da fakat poželiš nekog drugog i da ga/je ne možeš istjerat iz glave znači da je tvoja veza/brak davno svršeno vrijeme s toga mislim da je pošteno to reći partneru i nastaviti dalje, ma koliko se činilo teško, nego iza ledja raditi i lagiti u oči.
User avatar
ned424
Posts: 448
Joined: 07/08/2009 09:07

#364 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by ned424 »

Ni pod razno ne priznavati ja sam se zenio 4 puta i znam iz iskustva :evil:
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#365 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by ♥ Julianna ♥ »

Ma meni je samo ovaj odgovor upao u oči kao primjer ishitrenih i odričnih stavova inače kod onih ljudi koji prvi padaju na frontu. Ne može se biti tako kategoričan u životu, nit da ne bi varao, nit da ne bi oprostio.
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#366 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by ♥ Julianna ♥ »

ned424 wrote:Ni pod razno ne priznavati ja sam se zenio 4 puta i znam iz iskustva :evil:
:lol: :lol: pa što ti prizna ostala dva(tri) puta? :-D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#367 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by HAVANA »

♥ Julianna ♥ wrote:Ma meni je samo ovaj odgovor upao u oči kao primjer ishitrenih i odričnih stavova inače kod onih ljudi koji prvi padaju na frontu. Ne može se biti tako kategoričan u životu, nit da ne bi varao, nit da ne bi oprostio.

MoreL vaKo?
Nisam 17 godina, a nadam se i da neću. :roll: :D
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#368 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by Ghost_Rider_XXX »

♥ Julianna ♥ wrote:Ma meni je samo ovaj odgovor upao u oči kao primjer ishitrenih i odričnih stavova inače kod onih ljudi koji prvi padaju na frontu. Ne može se biti tako kategoričan u životu, nit da ne bi varao, nit da ne bi oprostio.
Sve su to subjektivni stavovi, kao i oni šta bi uradili da ubodete bingo, svi bi dali pola u merhamet dok ne ubodu onda problem i porez platiti.
Dok se čo'ek ne nadje u takvoj situaciji sve je ovo šuplja priča, ali s druge strane sami sebe dovodimo u takve situacije, haman pa oksimoron.
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#369 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by ♥ Julianna ♥ »

HAVANA wrote:
♥ Julianna ♥ wrote:Ma meni je samo ovaj odgovor upao u oči kao primjer ishitrenih i odričnih stavova inače kod onih ljudi koji prvi padaju na frontu. Ne može se biti tako kategoričan u životu, nit da ne bi varao, nit da ne bi oprostio.

MoreL vaKo?
Nisam 17 godina, a nadam se i da neću. :roll: :D
Eeee drug moj, taKog ko ti bi svaka nevjesta za muža poželila, a svaka punica za zeta :-D
Al ni ti nisi rekao da ne bi nikad, nego nadaš se da nećeš.
Ja se ne bih isto tako zaklela i rekla da nikad ne bi oprostila. Otkud ja to znam? Ne znam.
Inače, ne bih se složila da je prevara nešto najogavnije što se može desiti u odnosu dvoje.
Daleko mi je ogavnije kad muškarac udari ženu (il obratno :D ), al to nije tema današnje emisije.
User avatar
VeriBizi
Posts: 2565
Joined: 01/08/2011 11:00
Location: Sarajevo

#370 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by VeriBizi »

♥ Julianna ♥ wrote:Ma meni je samo ovaj odgovor upao u oči kao primjer ishitrenih i odričnih stavova inače kod onih ljudi koji prvi padaju na frontu. Ne može se biti tako kategoričan u životu, nit da ne bi varao, nit da ne bi oprostio.
Ako ti ne možeš sa sigurnošću nešto za sebe tvrditi, ne znači da drugi ljudi ne mogu. Nisi mjerna jedinica ni za šta tako da nema potrebe da me predstavljaš kao ishitrenu ili lažova da bi ublažila svoju nesigurnost i ispala pravednija u svojim ili tuđim očima. Imam dovoljno i iskušenja i životnog iskustva i godina da budem kategorična u svojim ubjeđenjima, a tvoje je da sumnjaš.
User avatar
madnessa
Posts: 1532
Joined: 13/08/2008 13:26

#371 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by madnessa »

Samo znam da sam dovoljan broj puta rekla da neću nešto nikad da se teško usudim i izgovoriti ovu riječ kada govorim o sebi i svojim postupcima. Imam osjećaj da baš kad za nešto kažem "nikada" da mi se baš to i desi. Što bi naš narod rekao "Sve do jednom...".
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#372 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by ♥ Julianna ♥ »

Ghost_Rider_XXX wrote:
♥ Julianna ♥ wrote:Ma meni je samo ovaj odgovor upao u oči kao primjer ishitrenih i odričnih stavova inače kod onih ljudi koji prvi padaju na frontu. Ne može se biti tako kategoričan u životu, nit da ne bi varao, nit da ne bi oprostio.
Sve su to subjektivni stavovi, kao i oni šta bi uradili da ubodete bingo, svi bi dali pola u merhamet dok ne ubodu onda problem i porez platiti.
Dok se čo'ek ne nadje u takvoj situaciji sve je ovo šuplja priča, ali s druge strane sami sebe dovodimo u takve situacije, haman pa oksimoron.
Ma nije nužno da se sami dovodimo u takve situacije, život je takav, servira razna iskušenja. Po meni je više fer reći: ne bih htjela povrijediti, jer bi to i mene povrijedilo da doživim. Tako da mislim da bi ispravnije bilo držati se onoga: ne uraditi nikome ništa za što znam da ne želim da se desi meni.
User avatar
VeriBizi
Posts: 2565
Joined: 01/08/2011 11:00
Location: Sarajevo

#373 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by VeriBizi »

madnessa wrote:Samo znam da sam dovoljan broj puta rekla da neću nešto nikad da se teško usudim i izgovoriti ovu riječ kada govorim o sebi i svojim postupcima. Imam osjećaj da baš kad za nešto kažem "nikada" da mi se baš to i desi. Što bi naš narod rekao "Sve do jednom...".

Svako ima par stvari na koje je alergičan i na koje se baš osipa. Možda bih prešla preko hiljadu nekih stvari preko kojih ti nikada ne bi, možda bih i uradila iste bez puno moralisanja, ali prevara sigurno nije jedna od njih.
♥ Julianna ♥
Posts: 8314
Joined: 19/06/2008 16:43
Location: U koži krokodila

#374 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by ♥ Julianna ♥ »

tridesete wrote:
♥ Julianna ♥ wrote:Ma meni je samo ovaj odgovor upao u oči kao primjer ishitrenih i odričnih stavova inače kod onih ljudi koji prvi padaju na frontu. Ne može se biti tako kategoričan u životu, nit da ne bi varao, nit da ne bi oprostio.
Ako ti ne možeš sa sigurnošću nešto za sebe tvrditi, ne znači da drugi ljudi ne mogu. Nisi mjerna jedinica ni za šta tako da nema potrebe da me predstavljaš kao ishitrenu ili lažova da bi ublažila svoju nesigurnost i ispala pravednija u svojim ili tuđim očima. Imam dovoljno i iskušenja i životnog iskustva i godina da budem kategorična u svojim ubjeđenjima, a tvoje je da sumnjaš.
Pa svaka čast ako možeš stati iza ovih svojih riječi i ako pričaš priču iza koje stoje bogata iskustva.
Nemoj se ljutiti, nije protiv tebe lično zaista, nego ako čovjek u nešto u životu može biti siguran,onda je to da ne treba reći nikad.
User avatar
VeriBizi
Posts: 2565
Joined: 01/08/2011 11:00
Location: Sarajevo

#375 Re: Priznati prevaru ili ne?

Post by VeriBizi »

♥ Julianna ♥ wrote:
tridesete wrote:
♥ Julianna ♥ wrote:Ma meni je samo ovaj odgovor upao u oči kao primjer ishitrenih i odričnih stavova inače kod onih ljudi koji prvi padaju na frontu. Ne može se biti tako kategoričan u životu, nit da ne bi varao, nit da ne bi oprostio.
Ako ti ne možeš sa sigurnošću nešto za sebe tvrditi, ne znači da drugi ljudi ne mogu. Nisi mjerna jedinica ni za šta tako da nema potrebe da me predstavljaš kao ishitrenu ili lažova da bi ublažila svoju nesigurnost i ispala pravednija u svojim ili tuđim očima. Imam dovoljno i iskušenja i životnog iskustva i godina da budem kategorična u svojim ubjeđenjima, a tvoje je da sumnjaš.
Pa svaka čast ako možeš stati iza ovih svojih riječi i ako pričaš priču iza koje stoje bogata iskustva.
Nemoj se ljutiti, nije protiv tebe lično zaista, nego ako čovjek u nešto u životu može biti siguran,onda je to da ne treba reći nikad.
Ne teoretišem i apsolutno stojim iza svojih riječi. Isto tako znam da nisam jedina koja ima slična ubjeđenja. Možda ih ja malo asertivnije iznesem nego većina, ali poenta je ista - u nekim stvarima nema kompromisa, ni sa samim sobom. Sve je do sistema vrijednosti kojim se vodiš.
Post Reply