Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#51

Post by Sarajevska Princeza »

Kareem Abdul-Jabbar wrote: mi nemamo dovoljno podataka ni o njoj ni o njemu ni o njegovim ni o njenim, niti ih znamo, pa ne treba tako kategoricno ni ogoljavati situaciju....:)
I ovo je tacno. :D Ne moze niko na osnovu par recenica da procjeni kompletnu situaciju, postoji samo jedna strana koja se izjasnjava. Znaci postoji mogucnost greske u procjeni.

Medjutim onog momenta kad pocne osoba postavljati pitanja (neodlucan) a situacija je vezana za partnera, ja bih rekla da u toj relaciji nedostaje komunikacija i "razumijevanje" jer te dvije osobe ne mogu da nadju zajednicki rijesenje - znaci nemaju efikasnu komunikaciju.Teskoca u kominiciranju je glavni predznak da nesto ne stima u relaciji. :D
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#52

Post by Sarajevska Princeza »

hananah wrote: Zena kad nekog voli iskreno onda da je se citav svijet odrekne, i da mora i kroz vodu i kroz vatru nastojat ce da je njenom voljenom bicu dobro.
Njegova djevojka moze da koristi ovaj isti argument i da kaze da muskarac kad nekog voli iskreno onda da ga se citav svijet odrekne, i da mora i kroz vodu i kroz vatru nastojace da je njegovom voljenom bicu dobro. Tj. nastojace da je ozeni jer ne zeli da je izgubi. :D
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#53

Post by Sarajevska Princeza »

Enticer wrote:njeni roditelji su nesto kao veliki vjernici i ne bi to dozvolili nikako. Jednom mi je rekla da kad bi njeni saznali da zivimo zajedno bez braka da bi je se odrekli skroz... :( :( :(
I ovo mi je razumljivo. :D Uzmi u obzir i vase moralne vrijednosti tj. koliko ce te njeni roditelji cijeniti ako se odlucis na zivot u dvoje bez braka. Tu gubis postovanje sa njihove strane automatski.

Zasto ne odes kod njenih na rucak i razgovaras s njima? Mozda je familija tradicionalna i njen otac ce vjerovatno ocekivati da ga pitas da li on vama odobrava brak. Time bi pridobio njegovo postovanje. Drugo, ako ti je stalo do cure toliko, onda se vjerite. Vjeridba i onda polako - vidi kako se situacija odvija. Mozes biti vjeren bar godinu dana. :D

Kazes njenoj familiji, da ide prvo vjeridba, onda upoznavanje roditelja tvojih i njenih, tvoja cura bi trebala da zna tvoje isto tako. Nek njeni vide da si iskren. Onda kad te familija upozna vjerovatno ce da smanje pritisak na nju. Jer ce imati predstavu o tome ko si ti!!! Ja opet razumijem i njene roditelje. Treba biti objektivan, ha ya. :D
Last edited by Sarajevska Princeza on 27/12/2004 03:39, edited 1 time in total.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#54

Post by Fair Life »

Enticer wrote:Ljudi pomagajte zaboga miloga...djevojka mi je postavila ultimatum ako se ne uzmemo do avgusta naredne godine da ce me ostaviti. Volim je stvarno, 2,5 godine smo zajedno, ali ne bih se jos zenio...Sta da radim :?:
Do tebe je...
[size=117]PRIJE I POSLIJE ZENIDBE[/size] wrote:Image

Image
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#55

Post by Sarajevska Princeza »

FAIR LIFE - skidaj ove slike sa mog topika.

Ako nemas postovanja prema zenama na ovom forumu nemoj se ni javljati! Kako te nije sramota - covjek u tvojim godinama i postavlja ovakve slike!!!!!!!!!! Nisu ljudi zivotinje primitivno stvorenje nauci se kulturi na javnim mjestima!
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#56

Post by hananah »

Nemoj bona Princezice, mace u preslatke, a i covjek se samo malo nasalio :)
imigrant
Posts: 430
Joined: 22/04/2004 17:22

#57

Post by imigrant »

hananah wrote:E svega mi enticer ta tvoja cura nije cura od kompromisa, samo se ti ozeni, sa svoje 23 godine, kad jos ne znas jesi li ni dosao ni posao, a s obzirom koliko si dugo godina s njom cini mi se da vjerovatno nisi puno ni prozivio. Fino ce ona tebe kad te vec sad ucjenjuje za koju godinu napraviti pravim onim domacinom, planirat ce ona budzet, sve za djecu, tvoju i svoju buducnost, a ti ces biti tu da postojis i krasis joj zivot. Bas kao kucni ljubimac. Oprosti na iskrenosti, ali ja zbilja to sa zenske perspektive. Zena kad nekog voli iskreno onda da je se citav svijet odrekne, i da mora i kroz vodu i kroz vatru nastojat ce da je njenom voljenom bicu dobro. A to sto ona radi je daleko od tog nastojanja. Ona te prosto zarobljava, uvijek ima izgovor za sve sto ti predlozis. Pa pobogu, znas li ti udariti rukom o sto i reci "dosta je, sad ce po mome biti ili nikako :x :x :x :x :x " Ako to ne uradis, vazda ces biti donji, ravnopravan ne jer ocigledno je ko je sef u vasoj vezi, a do toga da budes gornji ce ti trebati puno, puno... Nego, mescini da je ona uhvatila tebe mlada kad si imao 20 godina, njoj vec bilo 23, ipak je malo prozivjela za razliku od tebe. Nek dokaze da te voli time sto ce to i tebi dopustiti a ne time sto hoce da ti radja djecu. Imate vi jos vremena za to, pogotovo ti. Sretno i zenski rode oprosti sto sam ovako ogoljela zene, ali, sta cu, zao mi momka :(

eto isto sam i ja reko!

Cuj 23 godine, 2 i po zajedno...HA!!
Pa normalno da momak jos nije iskusio sve sto treba iskusiti...

NEDAJ SE JUNACE!
stavrogin
Posts: 205
Joined: 11/06/2004 16:39

#58 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces

Post by stavrogin »

Sarajevska Princeza wrote:"Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se"....... rece Kierkegaard. :D

Pitanje glasi: Zasto je Kierkegaard to rekao? :D


ljudi zele ono sto ne mogu imati, znaci obicno su najludji za zenidbom oni kojima zene idu tesko od ruke. ti su obicno i najvjerniji i najbolji muzevi. u svakom drugom slucaju, ja ne vidim kako je moguce ozeniti se a ne pokajati se.
Last edited by stavrogin on 27/12/2004 17:30, edited 1 time in total.
Enticer
Posts: 711
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#59

Post by Enticer »

[/quote]Zasto ne odes kod njenih na rucak i razgovaras s njima? Mozda je familija tradicionalna i njen otac ce vjerovatno ocekivati da ga pitas da li on vama odobrava brak. Time bi pridobio njegovo postovanje. Drugo, ako ti je stalo do cure toliko, onda se vjerite. Vjeridba i onda polako - vidi kako se situacija odvija. Mozes biti vjeren bar godinu dana. :D

Kazes njenoj familiji, da ide prvo vjeridba, onda upoznavanje roditelja tvojih i njenih, tvoja cura bi trebala da zna tvoje isto tako. Nek njeni vide da si iskren. Onda kad te familija upozna vjerovatno ce da smanje pritisak na nju. Jer ce imati predstavu o tome ko si ti!!! Ja opet razumijem i njene roditelje. Treba biti objektivan, ha ya. :D[/quote]

Ja njene rodititelje vec odavno poznajem i oni znaju skoro sve o meni, sto iz razgovora sa mnom, sto od drugih ljudi koji su im pricali o meni. Kazu da su culi sve najbolje o meni i kako se raduju sto cu im biti zet, mada mi nikad nisu izravno postavili pitanje vezano za nase vjencanje. E sad sto se tice vjerenja, ja sam to planirao uraditi 2-3 mjeseca prije vjencanja,ali... otom potom...

Ne znam, jos cu malo razmisliti, ali najvjerovatnije cu joj predloziti da odmah raskinemo ukoliko je ona stvarno ozbiljna sa tim ultimatumom. Ako nam je sudjeno da raskinemo bolje je da to odmah uradimo, a ako ne, onda ce vjencanje imati puno vecu draz ukoliko se dugo ceka...ha ya jesam li upravu?
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#60

Post by Sarajevska Princeza »

hananah wrote:Nemoj bona Princezice, mace u preslatke, a i covjek se samo malo nasalio :)
Nek ih salje svojim kcerkama primitivac.
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#61

Post by Sarajevska Princeza »

Enticer wrote:Ja njene rodititelje vec odavno poznajem i oni znaju skoro sve o meni, sto iz razgovora sa mnom, sto od drugih ljudi koji su im pricali o meni. Kazu da su culi sve najbolje o meni i kako se raduju sto cu im biti zet, mada mi nikad nisu izravno postavili pitanje vezano za nase vjencanje. E sad sto se tice vjerenja, ja sam to planirao uraditi 2-3 mjeseca prije vjencanja,ali... otom potom...

Ne znam, jos cu malo razmisliti, ali najvjerovatnije cu joj predloziti da odmah raskinemo ukoliko je ona stvarno ozbiljna sa tim ultimatumom. Ako nam je sudjeno da raskinemo bolje je da to odmah uradimo, a ako ne, onda ce vjencanje imati puno vecu draz ukoliko se dugo ceka...ha ya jesam li upravu?
Ti vjeren mozes biti bar godinu dana. :D Po meni vjeridba je upravo vrijeme kad saznas puno vise o osobi nego tokom zabavljanja. Vjeridba isto tako nije garancija da ce se brak i desiti, ali dobro je biti vjeren prije samog braka iz vise razloga.

Sto se tice tog ultimatuma - bas je bezveze skroz. Ona izgleda zacrtala tacno TOG i TOG dana mora biti tako ili nikako. Eh sad ako joj kazes da raskinete mozda ce ona i prihvatiti - nemoj da se izradis. Najvise sansi imas kad prebacis odgovornost ultimatuma na osobu koja ti ga daje.

Kazes jednostavno, sa mnom nema ultimatuma. :D I drzi se svog stava, ne mijenjaj pravac niposto nek sama se vadi iz ultimatuma kako zna i umije. :lol: Mozes joj i reci, ishod zavisi od tebe, ako hoces budi tu, ako neces "razumijem". Odlucno. Eh ako je bas tolika ljubav s njene strane - onda ce se vaditi iz ultimatuma kao zna i umije. (znace da na tebe ultimatum nema efekta). :D
digger
Posts: 2925
Joined: 03/12/2004 02:10
Location: blizina Toronta

#62 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces

Post by digger »

Sarajevska Princeza wrote:"Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se"....... rece Kierkegaard. :D

Pitanje glasi: Zasto je Kierkegaard to rekao? :D
Ma pusti Kierkegaard-a. Evo ti nesto bolje od G. Bernard Shaw-a:
"Muskarac koji se po drugi puta zeni nije zasluzio da mu prva zena umre."
User avatar
sojka
Posts: 2782
Joined: 17/03/2004 14:57
Location: Amargant
Contact:

#63

Post by sojka »

ili ili ...

Crno-bijeli svijet,
crno- bijeli svijet...
melina
Posts: 164
Joined: 16/12/2004 20:35

#64

Post by melina »

po kaj ces se....

:D
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#65

Post by hananah »

A tko mu je kriv ako padne, sam pao sam se ubio, bolje da nije, al' kad je - neka je :)
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#66 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces

Post by Sarajevska Princeza »

digger wrote:
Sarajevska Princeza wrote:"Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se"....... rece Kierkegaard. :D

Pitanje glasi: Zasto je Kierkegaard to rekao? :D
Ma pusti Kierkegaard-a. Evo ti nesto bolje od G. Bernard Shaw-a:
"Muskarac koji se po drugi puta zeni nije zasluzio da mu prva zena umre."
Aha :D Ja znam momka koji se zenio 4 puta. Sve su zive. :lol:
Enticer
Posts: 711
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#67

Post by Enticer »

:-D :-D :-D Rjesio sam taj ultimatum na moju radost prije par dana. Vjencanja nece biti sve dok ja to ne budem zelio. Imali smo ostru svadju oko toga cak smo bili i "prekinuli" nekoliko dana...
Jedno vrijeme o tome nismo nikako razgovarali, manje smo se vidjali pa nismo imali vremena o tome razgovarati kad bi smo se vidjeli.
Prije nekoliko dana pozvala me ja da dodjem kod nje da gledamo film zajedno.
Odem ja kod nje kad ono radnja cijelog filma se odvija oko vjencanja dvoje zaljubljenih, naime, oni se silno zele uzeti, ali im se nikako neda sto od njihovih staraca, sto od nekih drugih problema.
Na kraju je bio happy end i pita me da li mi se dopao film, a ja joj kazem da nije nista posebno (znajuci na sta cilja) i onda je ona pocela pricu oko naseg vjencanja, da li sam razmisljao o ultimatimu, kada se uzimamo itd.itd. Ja joj ostro odgovorim da ce vjencanje biti samo onda kada JA to budem zelio i nikako drugacije.
Onda smo se bas zestoko posvadjali i rekla mi je da jos stoji iza svog ultimatuma i da ovo znaci kraj nase veze na sta sam ja pristao, uzmem jaknu i preko vrata bez pozdrava odem.
Proslo je 5-6 dana, niti smo se vidjeli niti smo se culi i onda stize mi sms od nje kako zeli da se vidimo. Nadjemo se mi i onda ona poce (po mom ocekivanju) pricati kako joj je zao zbog svega ovoga, kako je prenaglila, kako me ludo voli, kako je mislila da ce brak ucvrstiti nasu vezu itd.itd.
Ja joj kazem ironicno da nema sanse da ponovo budemo zajedno (salio sam se) i kako je uopste vise ne volim i kako sam nasao sebi drugu curu 8) ...ja kad je vrisnula u plac, poce me grliti, ljubiti...govoriti jecavim glasom kako me ne zeli izgubiti da ce sve uciniti da me zadrzi...ja je samo njezno odvojim od sebe ustanem i odem...
Sutradan joj saljem poruku kako sam se samo salio i da smo opet zajedno...znam da sam ispao malo bad, ali jebiga...
Cini mi se kako nam je sad veza puno jaca nego sto je bila prije... :) 8-)
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#68

Post by Lace »

Enticer wrote::-D :-D :-D Rjesio sam taj ultimatum na moju radost prije par dana. Vjencanja nece biti sve dok ja to ne budem zelio. Imali smo ostru svadju oko toga cak smo bili i "prekinuli" nekoliko dana...
Jedno vrijeme o tome nismo nikako razgovarali, manje smo se vidjali pa nismo imali vremena o tome razgovarati kad bi smo se vidjeli.
Prije nekoliko dana pozvala me ja da dodjem kod nje da gledamo film zajedno.
Odem ja kod nje kad ono radnja cijelog filma se odvija oko vjencanja dvoje zaljubljenih, naime, oni se silno zele uzeti, ali im se nikako neda sto od njihovih staraca, sto od nekih drugih problema.
Na kraju je bio happy end i pita me da li mi se dopao film, a ja joj kazem da nije nista posebno (znajuci na sta cilja) i onda je ona pocela pricu oko naseg vjencanja, da li sam razmisljao o ultimatimu, kada se uzimamo itd.itd. Ja joj ostro odgovorim da ce vjencanje biti samo onda kada JA to budem zelio i nikako drugacije.
Onda smo se bas zestoko posvadjali i rekla mi je da jos stoji iza svog ultimatuma i da ovo znaci kraj nase veze na sta sam ja pristao, uzmem jaknu i preko vrata bez pozdrava odem.
Proslo je 5-6 dana, niti smo se vidjeli niti smo se culi i onda stize mi sms od nje kako zeli da se vidimo. Nadjemo se mi i onda ona poce (po mom ocekivanju) pricati kako joj je zao zbog svega ovoga, kako je prenaglila, kako me ludo voli, kako je mislila da ce brak ucvrstiti nasu vezu itd.itd.
Ja joj kazem ironicno da nema sanse da ponovo budemo zajedno (salio sam se) i kako je uopste vise ne volim i kako sam nasao sebi drugu curu 8) ...ja kad je vrisnula u plac, poce me grliti, ljubiti...govoriti jecavim glasom kako me ne zeli izgubiti da ce sve uciniti da me zadrzi...ja je samo njezno odvojim od sebe ustanem i odem...
Sutradan joj saljem poruku kako sam se samo salio i da smo opet zajedno...znam da sam ispao malo bad, ali jebiga...
Cini mi se kako nam je sad veza puno jaca nego sto je bila prije... :) 8-)
i ti sad mangup ha? :?
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#69

Post by otherside »

Eto sta se desi kad balavog naloze na forumu....
cvrc
Posts: 26
Joined: 22/01/2005 00:18

#70

Post by cvrc »

Ja joj ostro odgovorim da ce vjencanje biti samo onda kada JA to budem zelio i nikako drugacije.
Cini mi se kako nam je sad veza puno jaca nego sto je bila prije...
k'o da je neko malo lud tu....
verbal
Posts: 527
Joined: 26/01/2004 00:00

#71

Post by verbal »

onda se samo budala moze ozeniti ako je zajeb u oba slucaja.

ja znam da se ja necu nikada ozeniti. taman posla, pomame se i ovako, a kamoli kad se jos docepaju papira.

35 godina sam izdrzao, sumnjam da me ijedna vise moze smotati.... .
cvrc
Posts: 26
Joined: 22/01/2005 00:18

#72

Post by cvrc »

35 godina sam izdrzao, sumnjam da me ijedna vise moze smotati....
ovo se pojavilo na refresh, nesto nisi siguran u to sto si rekao?
verbal
Posts: 527
Joined: 26/01/2004 00:00

#73

Post by verbal »

ma to onako reda radi... kazu nikad ne reci nikad.

ne volim biti iskljuciv, ali fakat ne vjerujem. u septembru ce 10 godina kako zivim sa svojim varanom, imamo i dijete, ali ne pada mi na pamet da se vjencam. o tome nikada nismo puno ni pricali.

zato kontam, ako nisam spreman ozeniti nju koja mi je rodila dijete i koja me trpi vec punu deceniju, onda...
cvrc
Posts: 26
Joined: 22/01/2005 00:18

#74

Post by cvrc »

kuc kuc, budi se, pa ti si ozenjen ;)
papir je isti i potpisan i nepotpisan... na kraju bezvrijedan...
verbal
Posts: 527
Joined: 26/01/2004 00:00

#75

Post by verbal »

ok, mozda se i moze reci da sam ozenjen, jer zivimo pod istim krovom, ali nisam vjencan, pa samim tim nemam nikakvih zakonskih obaveza. osim ocinskih, naravno, ali to ionako nema nista sa zakonom.
Post Reply