Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Hakiz
Posts: 39898
Joined: 30/07/2015 20:01

#176 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by Hakiz »

ljubicasti limun wrote: 25/01/2022 21:43
S4mpion wrote: 25/01/2022 13:25

Ima nekih mjesta gdje su cure, po pravilu, u većini, al' ne mogu otkrivat' svoj kokošinjac. :mrgreen:


Sokolovic kolonija? :-D
Ilidžis.
User avatar
nepass1
Posts: 9508
Joined: 06/07/2017 07:35

#177 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by nepass1 »

astala_vistala wrote: 24/01/2022 17:22 Problem većine slobodnih muskaraca je što poslije 30-te gotovo ugase socijalni zivot, druzenja i izlasci se sveli na minimum i prirodno sebi smanje bilo kakve sanse za upoznavanje novih ljudi.. Ta interakcija sa ljudima je najbitnija.. Što je bitno žene nakon 25 ili 30-te zaboli dupe kako izgledas, one žele sigurnost za budući zivot i potomke, malo jeste brutalno al cinjenica. I normalno shodno obimu primanja ovisi postovanje ljudi oko vas pa tako i sansi za kvalitetnog partnera.
Auuu ovo kao da sam ja pisao :thumbup:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#178 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by Sydnor »

Hakiz wrote: 26/01/2022 11:21
Sydnor wrote: 24/01/2022 17:53

A s druge strane osjećam se tako jadno jer sam jedini samac u tom nekom društvu, polako počinjem dobijat osjećaj da me ostali žale.

Kada ti život da limun, napravi limunadu.

Ne pati za onim šta nemaš, uživaj u šta imaš.

I go with a flow, prije ili poslije neka će imati trenutak slabosti i tvoja je :evil:
Sumnjam ali eto, čovjek dok je živ i postoji neka nada.
DonieBrasco
Posts: 15192
Joined: 31/08/2016 16:09

#179 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by DonieBrasco »

Ne opterecuj se time sto samaris ako je to tvoj izbor, a pogotovo te boli briga sta drugi misle o tome.

Na kraju krajeva treba probrati pravu za brak, da ti rodi djecu, dalje kroz zivot i sve to. Do tada svaku koja ti se sviđa i sa kojom se mozes zabavljaj, a sutra prekosutra da prekinte samo naprijed.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#180 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by Sydnor »

DonieBrasco wrote: 26/01/2022 11:39 Ne opterecuj se time sto samaris ako je to tvoj izbor, a pogotovo te boli briga sta drugi misle o tome.

Na kraju krajeva treba probrati pravu za brak, da ti rodi djecu, dalje kroz zivot i sve to. Do tada svaku koja ti se svđa i sa kojom mozes zabavljaj se a sutra prekosutra da prekinte samo naprijed.
Nisi upratio vjerovatno ali nije moj izbor i nijedna me neće. :mrgreen: Znam da je problem u meni ali nisam ga u stanju identifikovat. Već 3 godine nisam izašao na kafu ni sa jednom djevojkom.

I naravno da me nije briga šta drugi misle o tome iako znam da sam već u fazi kad me žale ali šta ja mislim o tome e to je već druga stvar. Osjećam se manje vrijednim većinu vremena, isto neki debil.

It is what it is.
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#181 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by Spiritbreaker »

Druze tebi je potrebna psihiterapija. Ti imas hronicni i klinicki problem sa psihom i samopouzdanjem.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#182 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by Sydnor »

Spiritbreaker wrote: 26/01/2022 15:37 Druze tebi je potrebna psihiterapija. Ti imas hronicni i klinicki problem sa psihom i samopouzdanjem.
To sam i ja mislio ali sam nekoliko puta razgovarao sa psihijatrom koji je rekao da sam OK i da imam prilično zdrava razmišljanja i da imam visok nivo emocionalne inteligencije i dodao je da postoji mnogo slučajeva u kojima neko jednostavno ne uspijeva pronaći partnera i ostvariti se na tom polju. I isto mi je rekao da on nije prava adresa za rješavanje tih problema ali da je voljan saslušati me ako želim.
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#183 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by no_sikiriki »

Sydnor wrote: 26/01/2022 15:44
Spiritbreaker wrote: 26/01/2022 15:37 Druze tebi je potrebna psihiterapija. Ti imas hronicni i klinicki problem sa psihom i samopouzdanjem.
To sam i ja mislio ali sam nekoliko puta razgovarao sa psihijatrom koji je rekao da sam OK i da imam prilično zdrava razmišljanja i da imam visok nivo emocionalne inteligencije i dodao je da postoji mnogo slučajeva u kojima neko jednostavno ne uspijeva pronaći partnera i ostvariti se na tom polju. I isto mi je rekao da on nije prava adresa za rješavanje tih problema ali da je voljan saslušati me ako želim.
Jedno je psihijatar, drugo je psiholog. Tebi treba psiholog, ne zato što imaš ikakve "mentalne probleme", nego zato što imaš problema sa samopouzdanjem, a takvo nešto se može riješiti/poboljšati psihoterapijom. Bar da shvatiš zašto je to tako, pa da onda nešto možeš i promijeniti. Svi mi mislimo da znamo sve o sebi dok nas neko neutralan/objektivan ne sasluša par puta i onda shvatiš da imaš neke obrasce ponašanja/razmišljanja koja trebaš mijenjati, a da nisi bio ni svjestan toga.
baglama
Posts: 985
Joined: 13/11/2010 16:09

#184 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by baglama »

Nije sve u braku.
Inace sretno ozenjen i u vezi 37 godina ali nas dvoje bas cesto pogledamo ovu scenu. :-) :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=QbceZtk ... el=junuz83
detroit-mercy
Posts: 15990
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#185 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by detroit-mercy »

Sydnor wrote: 26/01/2022 15:44
Spiritbreaker wrote: 26/01/2022 15:37 Druze tebi je potrebna psihiterapija. Ti imas hronicni i klinicki problem sa psihom i samopouzdanjem.
To sam i ja mislio ali sam nekoliko puta razgovarao sa psihijatrom koji je rekao da sam OK i da imam prilično zdrava razmišljanja i da imam visok nivo emocionalne inteligencije i dodao je da postoji mnogo slučajeva u kojima neko jednostavno ne uspijeva pronaći partnera i ostvariti se na tom polju. I isto mi je rekao da on nije prava adresa za rješavanje tih problema ali da je voljan saslušati me ako želim.
A da odes hodzi :mrgreen: imam ja jednog dobrog.
Nikad se ne zna, mozda si negdje nagazio na nokte ili udario na dlake :skoljka:
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#186 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by emko1234 »

Sydnor wrote: 26/01/2022 11:45
DonieBrasco wrote: 26/01/2022 11:39 Ne opterecuj se time sto samaris ako je to tvoj izbor, a pogotovo te boli briga sta drugi misle o tome.

Na kraju krajeva treba probrati pravu za brak, da ti rodi djecu, dalje kroz zivot i sve to. Do tada svaku koja ti se svđa i sa kojom mozes zabavljaj se a sutra prekosutra da prekinte samo naprijed.
Nisi upratio vjerovatno ali nije moj izbor i nijedna me neće. :mrgreen: Znam da je problem u meni ali nisam ga u stanju identifikovat. Već 3 godine nisam izašao na kafu ni sa jednom djevojkom.

I naravno da me nije briga šta drugi misle o tome iako znam da sam već u fazi kad me žale ali šta ja mislim o tome e to je već druga stvar. Osjećam se manje vrijednim većinu vremena, isto neki debil.

It is what it is.
Pročitao sam sve tvoje postove. Zaintrigiralo me kako neko ko je relativno mlad, ostvaran u određenim područjima svog života, očigledno i formalno obrazovan, s dovoljno duha da ovako otvoreno priča na forumu o svom problemu ima toliko problem sa samopuzdanjem?

Kažeš ne možeš identifikovati problem? Vrati se unazad u one godine kad si tek skontao da ona stvar curama nije samo za pišanje. Jel te zanimao ženski rod ili si se više fokusirao na neke druge stvar? Obzirom da si napisao ranije da si pokušao 50 puta a nisi izašao sa ženom 3 godine na kafu, probaj promjeniti pristup. Taj koji praktikuješ očigledno nije dobar. Ciljna grupa žena koje bi te mogle zanimati imaju cca između 25-30 godina.

Imaš jako loše misljenje o sebi. A prosječna žena koja danas ima 30 godina je skoro spremna kopačke okačiti o klin = naći partnera kojem će naposljetku roditi djecu ( ne sve, ali većina ). Šta joj ti nezadovoljan sobom možeš ponuditi? Ne mislim na materijalno, u većini slučajeva kad su ozbiljne priče u pitanju a i ozbiljne djevojke, materijalne stvari su dobrodosle ali su rijetko presudne.
Po meni ti prvo moraš poraditi na stavu. Iz postova izbija letargija i neka anksioznost. Ako pozoveš ženu vani, i da je pritom ne zaintrigiraš na neki način i pritom zvučiš ovako kako zvučiš kroz postove, šanse su ti ravne nuli.
Ne mogu reći da te ne shvatam. Nema lika na svijetu koji nije bio odbijen. U zavisnosti od faze života, odbijanje sam nekad shvatao kao veliki udar n a samopouzdanje ( mozda do 20. godina života ), kasnije sam jednostavno prihvatio da je to dio života i da se kolo sreće okreće i da nema predaje.
Mislim da ti ne bi škodilo bavljenje nekom fizičkom aktivnosti. Neke nove stvari gdje možeš lakse doći u interakciju sa ženskim svijeotm kroz neko benigno druženje. Čisto da malo uđeš u đir i opustiš se u ženskom društvu.
DObro bi ti bilo da malo uložiš i u marketing, tj samopromovisanje. FB i IG, vrijeme je takvo. Moraš se prilagoditi. Razmotri opciju da promjeniš stil oblačenja. Ako nosaš dedin sako iz 1978 s 3+ dugmadi onda jebi ga. Kupi neki parfem, osisaj se. Kupi dobre sunčane naocale. Nadji način da zakamufliraš nedostatak samopouzdanja.
Zapamti, ženu moraš zaintrigirati. To znači da ne možeš primjenjivati isti obrazac ponašanja stalno, javljat se i odgovorat u sekundi, nekad moraš ti biti taj koji će završiti razgovor i baciti seen. Nekad moraš biti dvosmisleni fakin, nekad pjesnik, nekad lažov i petljanac.
Ja sam naučio da ženski rod fine i pristojne likove počne cijeniti tek kad popuše foru jedno 5 puta i skupe 30+ godina u guzici što je u principu okej. Ali biti konstatno fin i pristojan prema ženskom svijetu = ne izaći na kafu 3 godine sa ženom.
User avatar
Poirier
Posts: 187
Joined: 23/12/2021 10:10

#187 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by Poirier »

Sydnor wrote: 26/01/2022 11:45
DonieBrasco wrote: 26/01/2022 11:39 Ne opterecuj se time sto samaris ako je to tvoj izbor, a pogotovo te boli briga sta drugi misle o tome.

Na kraju krajeva treba probrati pravu za brak, da ti rodi djecu, dalje kroz zivot i sve to. Do tada svaku koja ti se svđa i sa kojom mozes zabavljaj se a sutra prekosutra da prekinte samo naprijed.
Nisi upratio vjerovatno ali nije moj izbor i nijedna me neće. :mrgreen: Znam da je problem u meni ali nisam ga u stanju identifikovat. Već 3 godine nisam izašao na kafu ni sa jednom djevojkom.

I naravno da me nije briga šta drugi misle o tome iako znam da sam već u fazi kad me žale ali šta ja mislim o tome e to je već druga stvar. Osjećam se manje vrijednim većinu vremena, isto neki debil.

It is what it is.
Kralju, pomiri se s tim da si jedna mala betica. Rodjen si to da budes i to ti je. 3 godine bez izlaska obicnog je u najmanju ruku presmijesno i previse. Osim ako ne trollas.
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#188 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by EasyMan »

MATEMATIKA U LJUBAVI:

Pametan čovjek + pametna žena = romansa
Pametan čovjek + glupa žena = afera
Glup čovjek + pametna žena = brak
Glup čovjek + glupa žena = trudnoća

Ima li istine u ovome? :D
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#189 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by Sydnor »

Poirier wrote: 29/01/2022 14:18
Kralju, pomiri se s tim da si jedna mala betica. Rodjen si to da budes i to ti je. 3 godine bez izlaska obicnog je u najmanju ruku presmijesno i previse. Osim ako ne trollas.
Volio bih da trollam, ali nažalost ne. Doduše, nije baš 3 godine ali biće u junu mjesecu tačno 3 jer sumnjam da ću dotad uopšte i izaći sa nekom vani. :lol:

Da sam beta znam, ne moraš mi ti to govorit. Zapravo kad bolje razmislim da sam bogdom beta, betu ako ništa zapadnu nečiji ostaci, mene ni to. :lol:
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#190 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by EasyMan »

Sydnor wrote: 29/01/2022 15:16
Poirier wrote: 29/01/2022 14:18
Kralju, pomiri se s tim da si jedna mala betica. Rodjen si to da budes i to ti je. 3 godine bez izlaska obicnog je u najmanju ruku presmijesno i previse. Osim ako ne trollas.
Volio bih da trollam, ali nažalost ne. Doduše, nije baš 3 godine ali biće u junu mjesecu tačno 3 jer sumnjam da ću dotad uopšte i izaći sa nekom vani. :lol:

Da sam beta znam, ne moraš mi ti to govorit. Zapravo kad bolje razmislim da sam bogdom beta, betu ako ništa zapadnu nečiji ostaci, mene ni to. :lol:
Procitah par tvojih postova i nimalo se ne cudim sto nemas djevojku.
Doktor emko ti je opsirno objasnio sta i kako, do tebe je hoces li ili neces.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#191 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by Rockefeller »

snijeg_led wrote: 24/01/2022 05:51 Jeste li se pokajali ili niste?
vrijeme je da sumiramo poslije toliko godina :D
Nisam se pokajao, dvije godine prosle. Imam vremena za kajanje :lol:

Mene su zeMske ganjale, nikad ja njih osim prve djevojke 8-)
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#192 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by Sydnor »

emko1234 wrote: 29/01/2022 13:53 Pročitao sam sve tvoje postove. Zaintrigiralo me kako neko ko je relativno mlad, ostvaran u određenim područjima svog života, očigledno i formalno obrazovan, s dovoljno duha da ovako otvoreno priča na forumu o svom problemu ima toliko problem sa samopuzdanjem?

Kažeš ne možeš identifikovati problem? Vrati se unazad u one godine kad si tek skontao da ona stvar curama nije samo za pišanje. Jel te zanimao ženski rod ili si se više fokusirao na neke druge stvar? Obzirom da si napisao ranije da si pokušao 50 puta a nisi izašao sa ženom 3 godine na kafu, probaj promjeniti pristup. Taj koji praktikuješ očigledno nije dobar. Ciljna grupa žena koje bi te mogle zanimati imaju cca između 25-30 godina.

Imaš jako loše misljenje o sebi. A prosječna žena koja danas ima 30 godina je skoro spremna kopačke okačiti o klin = naći partnera kojem će naposljetku roditi djecu ( ne sve, ali većina ). Šta joj ti nezadovoljan sobom možeš ponuditi? Ne mislim na materijalno, u većini slučajeva kad su ozbiljne priče u pitanju a i ozbiljne djevojke, materijalne stvari su dobrodosle ali su rijetko presudne.
Po meni ti prvo moraš poraditi na stavu. Iz postova izbija letargija i neka anksioznost. Ako pozoveš ženu vani, i da je pritom ne zaintrigiraš na neki način i pritom zvučiš ovako kako zvučiš kroz postove, šanse su ti ravne nuli.
Ne mogu reći da te ne shvatam. Nema lika na svijetu koji nije bio odbijen. U zavisnosti od faze života, odbijanje sam nekad shvatao kao veliki udar n a samopouzdanje ( mozda do 20. godina života ), kasnije sam jednostavno prihvatio da je to dio života i da se kolo sreće okreće i da nema predaje.
Mislim da ti ne bi škodilo bavljenje nekom fizičkom aktivnosti. Neke nove stvari gdje možeš lakse doći u interakciju sa ženskim svijeotm kroz neko benigno druženje. Čisto da malo uđeš u đir i opustiš se u ženskom društvu.
DObro bi ti bilo da malo uložiš i u marketing, tj samopromovisanje. FB i IG, vrijeme je takvo. Moraš se prilagoditi. Razmotri opciju da promjeniš stil oblačenja. Ako nosaš dedin sako iz 1978 s 3+ dugmadi onda jebi ga. Kupi neki parfem, osisaj se. Kupi dobre sunčane naocale. Nadji način da zakamufliraš nedostatak samopouzdanja.
Zapamti, ženu moraš zaintrigirati. To znači da ne možeš primjenjivati isti obrazac ponašanja stalno, javljat se i odgovorat u sekundi, nekad moraš ti biti taj koji će završiti razgovor i baciti seen. Nekad moraš biti dvosmisleni fakin, nekad pjesnik, nekad lažov i petljanac.
Ja sam naučio da ženski rod fine i pristojne likove počne cijeniti tek kad popuše foru jedno 5 puta i skupe 30+ godina u guzici što je u principu okej. Ali biti konstatno fin i pristojan prema ženskom svijetu = ne izaći na kafu 3 godine sa ženom.
Pa dobro, jesam uvijek bio malo late boomer tako da npr do neke dvadesete kada sam upisao faks djevojke me uopšte nisu zanimale, imao sam hobije i trenirao sam više sportova, dosta sam fudbala igrao :D tako da ono... Imao sam simpatiju u srednjoj međutim ja se nisam njoj sviđao nego moj drug tako da nisam nešto ni pokušavao.

Kasnije na fakultetu sam opet imao simpatiju, slomio se oko nje i opet ništa, a u tom nekom vremenu možda se realno gledajući i propustila neka prilika (nisam siguran), a kad se faks završio sve je već otišlo na svoju stranu, većina raje se poženila i osnovala porodice, oni najbliži su u dugim vezama ili brakovima pa su neke aktivnosti skroz iščezle itd. Generalno uopšte nemam neki dodir sa suprotnim spolom zadnjih 5 godina.


Znao sam se javit na instagramu, znao sam čak i uživo pitat za broj/dejt ali ništa, uvijek sam bio odbijan.

I ova zadnja što je izašla sa mnom je to uradila samo da napravi "druga" ljubomornim, par dana poslije dejta završili u vezi.

Doduše, nemam ja šta ni ponudit ikome. Radim bezveze posao, vozim bezveze auto, nisam svjetski putnik i avanturista, nisam čak ni prosječno lijep i zgodan, onaj neprimjetni tip za kojeg komšiluk nema ništa reć. :D

Ne znam lagat i petljat, prodavat se, uvijek sam iskren, ono kakav sam takav sam jbg.

Da mi je nešto, a znam da to nešto nije za mene. Ali eto da mi je da vidim kako je pa ovdje serem. :lol: ali kad realno sjednem sam sa sobom ja sam bezveznjaković, ne zaslužujem da me iko voli i da me odabere za partnera i da me voli i grli. Mrtvi jbni prosjek i jebiga.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7219
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#193 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by Rockefeller »

Aj ba ne seri. Cuj nisi ni za koga. Ja ti garantujem da si bolji od 70% muskaraca koje vidis. Ozbiljno ti govorim. Bolan normalica sve, nemoj samo da ti zivot bude rutina. Sve ostalo ce se sredit.
merc_21
Posts: 1
Joined: 14/12/2019 17:03

#194 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by merc_21 »

Pozdrav za @Sydnor i ja imam iste probleme, nisam rijetko kada bio u zenskom drustvu i 2 puta izasao za 21 godinu, s curama.Jbg preko instagrama nista, ni ne odgovore sve sponzoruse.
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#195 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by no_sikiriki »

Kad završi fakultet? Trolaš ti ipak, a ljudi se ovdje satraše savjetovajući te. :mrgreen:
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#196 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by Sydnor »

no_sikiriki wrote: 29/01/2022 15:41 Kad završi fakultet? Trolaš ti ipak, a ljudi se ovdje satraše savjetovajući te. :mrgreen:
Nisam završio, napustio sam na trećoj godini, a poslije fakulteta sam završio dvije prekvalifikacije i radim već 5 godina, doduše ne sve u istoj firmi.

Mali sam se pogrešno izrazio, nisam nikad ni implicirao za sebe da sam fakultetski obrazovan da se razumijemo. Gimnazijalac sam sa 2 strukovne prekvalifikacije i pola fakulteta :lol:
Rockefeller wrote: 29/01/2022 15:34 Aj ba ne seri. Cuj nisi ni za koga. Ja ti garantujem da si bolji od 70% muskaraca koje vidis. Ozbiljno ti govorim. Bolan normalica sve, nemoj samo da ti zivot bude rutina. Sve ostalo ce se sredit.
Da sam bolji zakačio bi se makar neko druže. Dobio bi pogled u izlasku ili nešto...
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#197 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by emko1234 »

Sydnor wrote: 29/01/2022 15:31
emko1234 wrote: 29/01/2022 13:53 Pročitao sam sve tvoje postove. Zaintrigiralo me kako neko ko je relativno mlad, ostvaran u određenim područjima svog života, očigledno i formalno obrazovan, s dovoljno duha da ovako otvoreno priča na forumu o svom problemu ima toliko problem sa samopuzdanjem?

Kažeš ne možeš identifikovati problem? Vrati se unazad u one godine kad si tek skontao da ona stvar curama nije samo za pišanje. Jel te zanimao ženski rod ili si se više fokusirao na neke druge stvar? Obzirom da si napisao ranije da si pokušao 50 puta a nisi izašao sa ženom 3 godine na kafu, probaj promjeniti pristup. Taj koji praktikuješ očigledno nije dobar. Ciljna grupa žena koje bi te mogle zanimati imaju cca između 25-30 godina.

Imaš jako loše misljenje o sebi. A prosječna žena koja danas ima 30 godina je skoro spremna kopačke okačiti o klin = naći partnera kojem će naposljetku roditi djecu ( ne sve, ali većina ). Šta joj ti nezadovoljan sobom možeš ponuditi? Ne mislim na materijalno, u većini slučajeva kad su ozbiljne priče u pitanju a i ozbiljne djevojke, materijalne stvari su dobrodosle ali su rijetko presudne.
Po meni ti prvo moraš poraditi na stavu. Iz postova izbija letargija i neka anksioznost. Ako pozoveš ženu vani, i da je pritom ne zaintrigiraš na neki način i pritom zvučiš ovako kako zvučiš kroz postove, šanse su ti ravne nuli.
Ne mogu reći da te ne shvatam. Nema lika na svijetu koji nije bio odbijen. U zavisnosti od faze života, odbijanje sam nekad shvatao kao veliki udar n a samopouzdanje ( mozda do 20. godina života ), kasnije sam jednostavno prihvatio da je to dio života i da se kolo sreće okreće i da nema predaje.
Mislim da ti ne bi škodilo bavljenje nekom fizičkom aktivnosti. Neke nove stvari gdje možeš lakse doći u interakciju sa ženskim svijeotm kroz neko benigno druženje. Čisto da malo uđeš u đir i opustiš se u ženskom društvu.
DObro bi ti bilo da malo uložiš i u marketing, tj samopromovisanje. FB i IG, vrijeme je takvo. Moraš se prilagoditi. Razmotri opciju da promjeniš stil oblačenja. Ako nosaš dedin sako iz 1978 s 3+ dugmadi onda jebi ga. Kupi neki parfem, osisaj se. Kupi dobre sunčane naocale. Nadji način da zakamufliraš nedostatak samopouzdanja.
Zapamti, ženu moraš zaintrigirati. To znači da ne možeš primjenjivati isti obrazac ponašanja stalno, javljat se i odgovorat u sekundi, nekad moraš ti biti taj koji će završiti razgovor i baciti seen. Nekad moraš biti dvosmisleni fakin, nekad pjesnik, nekad lažov i petljanac.
Ja sam naučio da ženski rod fine i pristojne likove počne cijeniti tek kad popuše foru jedno 5 puta i skupe 30+ godina u guzici što je u principu okej. Ali biti konstatno fin i pristojan prema ženskom svijetu = ne izaći na kafu 3 godine sa ženom.
Pa dobro, jesam uvijek bio malo late boomer tako da npr do neke dvadesete kada sam upisao faks djevojke me uopšte nisu zanimale, imao sam hobije i trenirao sam više sportova, dosta sam fudbala igrao :D tako da ono... Imao sam simpatiju u srednjoj međutim ja se nisam njoj sviđao nego moj drug tako da nisam nešto ni pokušavao.

Kasnije na fakultetu sam opet imao simpatiju, slomio se oko nje i opet ništa, a u tom nekom vremenu možda se realno gledajući i propustila neka prilika (nisam siguran), a kad se faks završio sve je već otišlo na svoju stranu, većina raje se poženila i osnovala porodice, oni najbliži su u dugim vezama ili brakovima pa su neke aktivnosti skroz iščezle itd. Generalno uopšte nemam neki dodir sa suprotnim spolom zadnjih 5 godina.


Znao sam se javit na instagramu, znao sam čak i uživo pitat za broj/dejt ali ništa, uvijek sam bio odbijan.

I ova zadnja što je izašla sa mnom je to uradila samo da napravi "druga" ljubomornim, par dana poslije dejta završili u vezi.

Doduše, nemam ja šta ni ponudit ikome. Radim bezveze posao, vozim bezveze auto, nisam svjetski putnik i avanturista, nisam čak ni prosječno lijep i zgodan, onaj neprimjetni tip za kojeg komšiluk nema ništa reć. :D

Ne znam lagat i petljat, prodavat se, uvijek sam iskren, ono kakav sam takav sam jbg.

Da mi je nešto, a znam da to nešto nije za mene. Ali eto da mi je da vidim kako je pa ovdje serem. :lol: ali kad realno sjednem sam sa sobom ja sam bezveznjaković, ne zaslužujem da me iko voli i da me odabere za partnera i da me voli i grli. Mrtvi jbni prosjek i jebiga.
Dok ovo čitam imam osjećaj ko da ti sam sebe pokušavaš ubijediti da si takav kakav se ovdje predstavljaš. Haj da molim te isključimo odmah materijalni dio, kao i izgled. Ako prođeš gradom uvjerit ćeš se sam da postoj N primjera gdje "bezvezan" lik voda super žensku, kao i obratno. Isto tako taj materijalni dio je jako relativan. Neko ko radi ko portir sanja o poslu u kancelariji, karikiram, dok lik koji radi u kancelariji ne vidi portira i ne poredi s njim, nego se poredi s likom koji sjedi u boljoj kancelariji.
Hoću da ti kažem da je sve do ugla iz kojeg gledaš stvari. Niko nije ti, i ti nisi bilo ko. Ne može me niko na svijetu ubijediti da je bilo ko od nas rođen tek tako i da nema dara ni talenta za nešto. Ima li nešto u čemu si dobar? Neki hobi, zanimacija? Probaj kroz to proširiti vidokrug i naći način da upoznaš neke nove ljude i napraviš neke nove prilike.

Sad da izađeš na Vilsonovo, vidjet ćeš barem 10 djevojaka koje trče same. Dajem ti plastičan primjer. Iniciraj kontakt, nenapadno. Imam osjećaj da si se zatvorio u taj neki "ne mogu, ne ide, ne može i neće" krug + oženjeni i zauzeti oko tebe, i da te nosi ta kolotečina.
Može se ženska zbariti i na instagramu, ali moraš biti malo nadaren za to. Uđeš na profil, pogledaš čime se bavi, gdje izlazi, koji su hobiji, šta sluša od muizke, kakve storije stavlja. I onda prilagodiš priču i ulet.

Sve se može, ali za sve treba truda i treba rada. Ako uletiš 10 cura s istim uletom, postoji statistička šansa da ćeš uspjeti. Ako uletiš 10 cura, i promjeniš tj primjeniš malo drugačiji MO tj naučiš nešto iz prethodnih iskustava, postoji još veća šansa. Ako se zadaš pravo, malo analiziraš i prilagodiš priču svakoj osobi s kojom pokušavaš uspostaviti kontakt, još su veće šanse. I svaki put kad se oklizneš, nemoj to gledati ko ultimativni poraz nego nauči nešto iz toga.

Priča da ne zaslužuješ da te neko voli ili izabere za partnera je priča koju trebaš izbrisati iz glave.
User avatar
Poirier
Posts: 187
Joined: 23/12/2021 10:10

#198 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by Poirier »

no_sikiriki wrote: 29/01/2022 15:41 Kad završi fakultet? Trolaš ti ipak, a ljudi se ovdje satraše savjetovajući te. :mrgreen:
I meni se cini da trolla.

@Sydnor

Ako ne trollas, onda se pozabavi oko samoga sebe. Kreni u teretanu, nabavi sebi dobar parfem, promjeni frizuru, kupi sebi kakvu odjecu ako imas iole novaca. Rekao si da radis pa vjerujem da mozes barem za nekih 6 mjeseci ustedjeti da to sve poslozis. Promjeni pricu i ulete, ne koristi se onima koje si koristio do sad. Zene vole sigurne muskarce pune samopouzdanja koji znaju sta hoce i koji se ne stide toga vec samo idu naprijed. Promjeni mjesta izlazaka, mora ti se neka vec svidjeti. Oko nje se pozabavi, ako ne ide kreni dalje. Ma da je to sve na kraju krajeva igra sudbine, moze te sutra neka potrefit da se zaljubite do usiju a i ne mora narednih 5 godina. :lol:
soha96
Posts: 2377
Joined: 13/01/2015 23:30

#199 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by soha96 »

Poirier wrote: 29/01/2022 16:04
no_sikiriki wrote: 29/01/2022 15:41 Kad završi fakultet? Trolaš ti ipak, a ljudi se ovdje satraše savjetovajući te. :mrgreen:
I meni se cini da trolla.

@Sydnor

Ako ne trollas, onda se pozabavi oko samoga sebe. Kreni u teretanu, nabavi sebi dobar parfem, promjeni frizuru, kupi sebi kakvu odjecu ako imas iole novaca. Rekao si da radis pa vjerujem da mozes barem za nekih 6 mjeseci ustedjeti da to sve poslozis. Promjeni pricu i ulete, ne koristi se onima koje si koristio do sad. Zene vole sigurne muskarce pune samopouzdanja koji znaju sta hoce i koji se ne stide toga vec samo idu naprijed. Promjeni mjesta izlazaka, mora ti se neka vec svidjeti. Oko nje se pozabavi, ako ne ide kreni dalje. Ma da je to sve na kraju krajeva igra sudbine, moze te sutra neka potrefit da se zaljubite do usiju a i ne mora narednih 5 godina. :lol:
Sve mu to bezveze pises i ti i ostali. Davno su mu to svi rekli i on je nazalost tip koji samo kuka i ne radi nista po pitanju problema. Svaki muskarac moze ispraviti na sebi 90% mana da ih tako nazovemo, sto fizickog izgleda, sto socijalnog polozaja, sto mentalno samo ako hoce. Imas nazalost i muskarce kojima je lakse slusati tomu i slicne "ubicu se proklet je moj zivot" i kukati do smrti dok rinta danas 12 sati za 700 maraka.

No offense jbg :mrgreen:

Najjaca stvar generalno sto sam cuo kod ljudi je: "Takav sam kakav sam, jbg ja se necu mijenjati". Pa neces se mijenjati ljudino ako si dobar po svim parametrima, ako si mudo labudovo trebas se mijenjati makar krvario svaki dan dok se ne dovedes u red. Ako neces onda ne kukaj. To je kao da imas alergiju i raspadas se i doktor ti da tabletu kojom ces je rijesiti a ti neces da popijes. Samo necural bajo moj ja sam takav kakav sam :lol:
no_sikiriki
Posts: 16541
Joined: 11/12/2012 13:21

#200 Re: Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Post by no_sikiriki »

soha96 wrote: 29/01/2022 16:28
Poirier wrote: 29/01/2022 16:04

I meni se cini da trolla.

@Sydnor

Ako ne trollas, onda se pozabavi oko samoga sebe. Kreni u teretanu, nabavi sebi dobar parfem, promjeni frizuru, kupi sebi kakvu odjecu ako imas iole novaca. Rekao si da radis pa vjerujem da mozes barem za nekih 6 mjeseci ustedjeti da to sve poslozis. Promjeni pricu i ulete, ne koristi se onima koje si koristio do sad. Zene vole sigurne muskarce pune samopouzdanja koji znaju sta hoce i koji se ne stide toga vec samo idu naprijed. Promjeni mjesta izlazaka, mora ti se neka vec svidjeti. Oko nje se pozabavi, ako ne ide kreni dalje. Ma da je to sve na kraju krajeva igra sudbine, moze te sutra neka potrefit da se zaljubite do usiju a i ne mora narednih 5 godina. :lol:
Sve mu to bezveze pises i ti i ostali. Davno su mu to svi rekli i on je nazalost tip koji samo kuka i ne radi nista po pitanju problema. Svaki muskarac moze ispraviti na sebi 90% mana da ih tako nazovemo, sto fizickog izgleda, sto socijalnog polozaja, sto mentalno samo ako hoce. Imas nazalost i muskarce kojima je lakse slusati tomu i slicne "ubicu se proklet je moj zivot" i kukati do smrti dok rinta danas 12 sati za 700 maraka.

No offense jbg :mrgreen:

Najjaca stvar generalno sto sam cuo kod ljudi je: "Takav sam kakav sam, jbg ja se necu mijenjati". Pa neces se mijenjati ljudino ako si dobar po svim parametrima, ako si mudo labudovo trebas se mijenjati makar krvario svaki dan dok se ne dovedes u red. Ako neces onda ne kukaj. To je kao da imas alergiju i raspadas se i doktor ti da tabletu kojom ces je rijesiti a ti neces da popijes. Samo necural bajo moj ja sam takav kakav sam :lol:
:thumbup:
Post Reply