Ako se ozenis pokajaces se - ako se ne ozenis pokajaces se.

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Kareem Abdul-Jabbar
Posts: 11544
Joined: 23/12/2004 14:05
Location: pao u jesen k'o pile u govno

#26

Post by Kareem Abdul-Jabbar »

Enticer wrote:Ljudi pomagajte zaboga miloga...djevojka mi je postavila ultimatum ako se ne uzmemo do avgusta naredne godine da ce me ostaviti. Volim je stvarno, 2,5 godine smo zajedno, ali ne bih se jos zenio...Sta da radim :?:
:x sjebi taj "ultimatum"!!!:x
.
.
.
Vjencajte se ranije!! :lol::lol:
Enticer
Posts: 711
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#27

Post by Enticer »

Kareem Abdul-Jabbar wrote:
Enticer wrote:Ljudi pomagajte zaboga miloga...djevojka mi je postavila ultimatum ako se ne uzmemo do avgusta naredne godine da ce me ostaviti. Volim je stvarno, 2,5 godine smo zajedno, ali ne bih se jos zenio...Sta da radim :?:
:x sjebi taj "ultimatum"!!!:x
.
.
.
Vjencajte se ranije!! :lol::lol:
Situacija nije nimalo smijesna, naprotiv, suocen sam sa velikim problemom, ja je volim ali necu jos da se zenim, a ona zeli djecu sa mnom. Govori kako ne moze vise da ceka da se uzmemo, kako jedva ceka da mi postane zena itd.itd....Ne znam sta da radim :?: :(
sekiracija1
Posts: 320
Joined: 28/05/2004 21:57

#28

Post by sekiracija1 »

nema kajanja,definitivno, :-D
zenim se po drugi put :D
:? ako nadjem mladu :shock:
imigrant
Posts: 430
Joined: 22/04/2004 17:22

#29

Post by imigrant »

Enticer wrote:
Kareem Abdul-Jabbar wrote:
Enticer wrote:Ljudi pomagajte zaboga miloga...djevojka mi je postavila ultimatum ako se ne uzmemo do avgusta naredne godine da ce me ostaviti. Volim je stvarno, 2,5 godine smo zajedno, ali ne bih se jos zenio...Sta da radim :?:
:x sjebi taj "ultimatum"!!!:x
.
.
.
Vjencajte se ranije!! :lol::lol:
Situacija nije nimalo smijesna, naprotiv, suocen sam sa velikim problemom, ja je volim ali necu jos da se zenim, a ona zeli djecu sa mnom. Govori kako ne moze vise da ceka da se uzmemo, kako jedva ceka da mi postane zena itd.itd....Ne znam sta da radim :?: :(
Ako ti nisi spreman, onda ni slucajno nemoj da ulazis u takvu zajednicu!!!
to bi na duge staze bio zajeb, jer nisi ti dzaba protiv braka jos, vjeruj meni,
Uostalom, pa tek ste 2.5 godine zajedno, pa nije bas i da te puno ceka.
Ako je ona spremna a ti nisi, to nije dovoljno za brak pobogu!
U brak se ulazi (idealno) samo ako su oboje spremni, i ako oboje to zele!!!
NIJE DOVOLJAN SAMO Jedan!

ja sam u vezi 5 godina skoro, i covjece jos uvijek zivim sam!

ZAPATMI da ULTIMATUM nije uslov za brak!
Pa zamisli kakve li ce tek kasnije utlimatume da postavlja ako pristanes na ovaj?

mislim da ni sam nisi svjestan implikacije njenog nasilnickog ponasanja...
ako se sad ne odbranis, zauvijek si donji u toj vezi,.,,

ako po cijenu svog dostojanstva, pa i svojih zelja pristanes na nesto STO NECES i NASTA NISI JOS SPREMAN samo da je ne izgubis....ee..jaro gotovo je to...

samo da znas!
User avatar
Kareem Abdul-Jabbar
Posts: 11544
Joined: 23/12/2004 14:05
Location: pao u jesen k'o pile u govno

#30

Post by Kareem Abdul-Jabbar »

Enticer wrote: Situacija nije nimalo smijesna, naprotiv, suocen sam sa velikim problemom, ja je volim ali necu jos da se zenim, a ona zeli djecu sa mnom. Govori kako ne moze vise da ceka da se uzmemo, kako jedva ceka da mi postane zena itd.itd....Ne znam sta da radim :?: :(
:shock:
malo se salimo :)....ali....prijatel, malo si mi kontradiktoran...volis je puno, ali nisi spreman da preuzmes obaveze.....i nisi spreman da postujes njene zelje i potrebe....(ok, mozes rec ni ona nece da postuje tvoje ako te pritisce...)...ali, sad trebas da izvagas izmedju prioriteta tj. da li ti nju bas puno, puno volis i da li je to osoba sa kojim bi ti probao ostati do kraja zivota ili je tebe ipak vise strah "braka" (koji je u sustini samo papir u opcini-ako vi sebi ne organizirate drukcije :roll:)

Osobno me zanima sto se ti ne bi zenio, tj sta ti predstavlja problem?
Mislis da napustas neki ziivot? mislis da ce biti puno drukcije u braku?
ako mislis na neke druge cure koje "propustas"-onda ne treba da se zenis.....
ako mislis na drustvo-drustvo ce svakako otici :lol:
nista ti ne gubis u braku-naprotiv-mogao bi poceti ranije dobijati.....

moj ti je savjet-ako ste vas dvoje jedno za drugo (tj. da li ti mislis da je to djevojka za tebe-posto ocigledno ona misli:"you are the one :-D")-ucinite to sto prije! Ne oklijevaj!

Grozim se ultimatuma u ljubavi :x-tako da mi nije jasno kako bi te ona mogla ostaviti ako hoce da se vjenca, i hoce bebe s tobom i jedva ceka da postane supruga...:roll:
Kontradiktorni ste oboje :lol:

Ljubav pored svega drugog lijepog, nosi i obaveze, to je fakat.....Moraces ih preuzeti kadtad....

I jos nesto: jako, jako je rijetko kad se dvoje ljudi uklopi u tancine-ne ispustajte to zbog nespremnosti.....:roll:
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#31

Post by hananah »

Ako se udam to ce biti u plavoj vjencanici - boja dresa :D
Last edited by hananah on 22/01/2005 16:10, edited 1 time in total.
User avatar
Kareem Abdul-Jabbar
Posts: 11544
Joined: 23/12/2004 14:05
Location: pao u jesen k'o pile u govno

#32

Post by Kareem Abdul-Jabbar »

hananah wrote:Sekiracijo, bit cu ti ja mlada, samo nemoj bijelu vjencanicu molim te :x Samo boja vena, boja dresa - Zeljonog :D
:shock: Kakvu vjencanicu?? :shock: :x
Zeljo makes me Image :lol:
Enticer
Posts: 711
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#33

Post by Enticer »

@Kareem, Sve je to lijepo, divno sto si napisao...ja nisam rekao jednu mozda bitnu stvar: Ona je starija od mene 3 god. a meni su 23 g. studiram i na veliku srecu imam i fin posao, finu platu, dok ona zivi ovdje u Sa kod svoje rodbine i takodje radi. Njoj je dodijalo zivjeti kod svakojake rodbine i zeli da se skrasi, da pocne neki novi zivot dok ja naprosto uzivam u ovakvom zivotu, cini mi se kao da sam se tek sad rodio, sve je u najboljem redu,mlad sam, nemam nikakvih problema, jednostavno uzivam u svim blagodatima koje zivot pruza, ne znam, ne osjecam tu neku potrebu za brakom kao ona...Nije sad da ja ne zelim brak sa njom, naprotiv, volio bih provesti cijeli zivot sa njom, ja je volim svim srcem,ne bih mogao zivjeti bet nje, ali mislim da mi je malo prerano za brak, govorim joj da se uzmemo za godinu, dvije, ali ona ni da cuje za to, mislim da je njezini malo pritiscu da se uda, jer nisu zagovornici dugih veza...
Ne znam sta da radim, na velikoj sam raskrsnici...
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#34

Post by hananah »

Ta tvoja cura ocigledno ne misli o tvojim potrebama i zeljama, ili je nesigurna u sebe pa misli da ce te izgubiti :( Sve ti je jako jednostavno, iznajmite stan zajedno i zivite skupa godinu dvije dok ne budes spreman i papirom da se vezes, znaci, na taj nacin je i po tvom i po njenom :)
User avatar
Kareem Abdul-Jabbar
Posts: 11544
Joined: 23/12/2004 14:05
Location: pao u jesen k'o pile u govno

#35

Post by Kareem Abdul-Jabbar »

Enticer wrote:@Kareem, Sve je to lijepo, divno sto si napisao...ja nisam rekao jednu mozda bitnu stvar: Ona je starija od mene 3 god. a meni su 23 g. studiram i na veliku srecu imam i fin posao, finu platu, dok ona zivi ovdje u Sa kod svoje rodbine i takodje radi. Njoj je dodijalo zivjeti kod svakojake rodbine i zeli da se skrasi, da pocne neki novi zivot dok ja naprosto uzivam u ovakvom zivotu, cini mi se kao da sam se tek sad rodio, sve je u najboljem redu,mlad sam, nemam nikakvih problema, jednostavno uzivam u svim blagodatima koje zivot pruza, ne znam, ne osjecam tu neku potrebu za brakom kao ona...Nije sad da ja ne zelim brak sa njom, naprotiv, volio bih provesti cijeli zivot sa njom, ja je volim svim srcem,ne bih mogao zivjeti bet nje, ali mislim da mi je malo prerano za brak, govorim joj da se uzmemo za godinu, dvije, ali ona ni da cuje za to, mislim da je njezini malo pritiscu da se uda, jer nisu zagovornici dugih veza...
Ne znam sta da radim, na velikoj sam raskrsnici...
:roll: Menshcini , da si ti odgovorio....:roll:
Ali, da ipak mozda probate od Hananah recept? :) Nije to lose, uistinu-mozda budes nacisto jako brzo (tj. za koji mjesec).....
mozda je to najbezbolniji kompromis... :D....
(valjda tu nece neciji praviti probleme.....:roll:)
Mada,ko sto reko brak=papir ==> razvod = papir...do vas je. :-D
U svakom slucaju-nek' ti je sa srecom!!! :lol::lol:
Enticer
Posts: 711
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#36

Post by Enticer »

hananah wrote:Ta tvoja cura ocigledno ne misli o tvojim potrebama i zeljama, ili je nesigurna u sebe pa misli da ce te izgubiti :( Sve ti je jako jednostavno, iznajmite stan zajedno i zivite skupa godinu dvije dok ne budes spreman i papirom da se vezes, znaci, na taj nacin je i po tvom i po njenom :)
Moja hananah, mislis da to nisam probao, jesam i za to sto ti kazes nema ama bas nikakvih sansi, jer njeni roditelji su nesto kao veliki vjernici i ne bi to dozvolili nikako. Jednom mi je rekla da kad bi njeni saznali da zivimo zajedno bez braka da bi je se odrekli skroz... :( :( :(
PR80
Posts: 20
Joined: 19/12/2004 22:26

#37

Post by PR80 »

Ljudi pomagajte zaboga miloga...djevojka mi je postavila ultimatum ako se ne uzmemo do avgusta naredne godine da ce me ostaviti. Volim je stvarno, 2,5 godine smo zajedno, ali ne bih se jos zenio...Sta da radim?


Ultimatum je (ne) vazeci.... pa ti sad dobro razmisli.... imas fore 8 mjeseci.... Sretno!
User avatar
Kareem Abdul-Jabbar
Posts: 11544
Joined: 23/12/2004 14:05
Location: pao u jesen k'o pile u govno

#38

Post by Kareem Abdul-Jabbar »

Enticer wrote: Moja hananah, mislis da to nisam probao, jesam i za to sto ti kazes nema ama bas nikakvih sansi, jer njeni roditelji su nesto kao veliki vjernici i ne bi to dozvolili nikako. Jednom mi je rekla da kad bi njeni saznali da zivimo zajedno bez braka da bi je se odrekli skroz... :( :( :(
tako sam i mislio da ces rec :(

bogme, si ti, prijatel,ako nisi znao, na raskrsnici :lol: (sala :D)
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#39

Post by hananah »

E svega mi enticer ta tvoja cura nije cura od kompromisa, samo se ti ozeni, sa svoje 23 godine, kad jos ne znas jesi li ni dosao ni posao, a s obzirom koliko si dugo godina s njom cini mi se da vjerovatno nisi puno ni prozivio. Fino ce ona tebe kad te vec sad ucjenjuje za koju godinu napraviti pravim onim domacinom, planirat ce ona budzet, sve za djecu, tvoju i svoju buducnost, a ti ces biti tu da postojis i krasis joj zivot. Bas kao kucni ljubimac. Oprosti na iskrenosti, ali ja zbilja to sa zenske perspektive. Zena kad nekog voli iskreno onda da je se citav svijet odrekne, i da mora i kroz vodu i kroz vatru nastojat ce da je njenom voljenom bicu dobro. A to sto ona radi je daleko od tog nastojanja. Ona te prosto zarobljava, uvijek ima izgovor za sve sto ti predlozis. Pa pobogu, znas li ti udariti rukom o sto i reci "dosta je, sad ce po mome biti ili nikako :x :x :x :x :x " Ako to ne uradis, vazda ces biti donji, ravnopravan ne jer ocigledno je ko je sef u vasoj vezi, a do toga da budes gornji ce ti trebati puno, puno... Nego, mescini da je ona uhvatila tebe mlada kad si imao 20 godina, njoj vec bilo 23, ipak je malo prozivjela za razliku od tebe. Nek dokaze da te voli time sto ce to i tebi dopustiti a ne time sto hoce da ti radja djecu. Imate vi jos vremena za to, pogotovo ti. Sretno i zenski rode oprosti sto sam ovako ogoljela zene, ali, sta cu, zao mi momka :(
Aristokrata
Posts: 442
Joined: 23/12/2004 14:50

#40

Post by Aristokrata »

hananah wrote:E svega mi enticer ta tvoja cura nije cura od kompromisa, samo se ti ozeni, sa svoje 23 godine, kad jos ne znas jesi li ni dosao ni posao, a s obzirom koliko si dugo godina s njom cini mi se da vjerovatno nisi puno ni prozivio. Fino ce ona tebe kad te vec sad ucjenjuje za koju godinu napraviti pravim onim domacinom, planirat ce ona budzet, sve za djecu, tvoju i svoju buducnost, a ti ces biti tu da postojis i krasis joj zivot. Bas kao kucni ljubimac. Oprosti na iskrenosti, ali ja zbilja to sa zenske perspektive. Zena kad nekog voli iskreno onda da je se citav svijet odrekne, i da mora i kroz vodu i kroz vatru nastojat ce da je njenom voljenom bicu dobro. A to sto ona radi je daleko od tog nastojanja. Ona te prosto zarobljava, uvijek ima izgovor za sve sto ti predlozis. Pa pobogu, znas li ti udariti rukom o sto i reci "dosta je, sad ce po mome biti ili nikako :x :x :x :x :x " Ako to ne uradis, vazda ces biti donji, ravnopravan ne jer ocigledno je ko je sef u vasoj vezi, a do toga da budes gornji ce ti trebati puno, puno... Nego, mescini da je ona uhvatila tebe mlada kad si imao 20 godina, njoj vec bilo 23, ipak je malo prozivjela za razliku od tebe. Nek dokaze da te voli time sto ce to i tebi dopustiti a ne time sto hoce da ti radja djecu. Imate vi jos vremena za to, pogotovo ti. Sretno i zenski rode oprosti sto sam ovako ogoljela zene, ali, sta cu, zao mi momka :(
joj feministkinje... :)
User avatar
Kareem Abdul-Jabbar
Posts: 11544
Joined: 23/12/2004 14:05
Location: pao u jesen k'o pile u govno

#41

Post by Kareem Abdul-Jabbar »

:shock: khm, hananah, mislim da nisi u pravu....:roll:

hocu reci, ne zna se da li si u pravu...:)

mi nemamo dovoljno podataka ni o njoj ni o njemu ni o njegovim ni o njenim, niti ih znamo, pa ne treba tako kategoricno ni ogoljavati situaciju....:)

nego, Enticer, uzdaj se ti u se i u svoje rezone i osjecaje i svoje vidjenje svega....

a mi ako ti ne mozemo pomoci-nemoj ni da ti odmognemo....:)

Kako reko', ako nisi primjetio pred odlukom si :lol:....ali sam je morash donjeti!!

Sretno, prijatel!!! :-D
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#42

Post by hananah »

U pravu sam u sustini, a to je da cura drzi sve pod kontrolom :(
MayaSA
Posts: 3630
Joined: 30/11/2004 19:07

#43

Post by MayaSA »

Ja sam odlucila da se necu zeniti. Sta me briga ako se pokajem :D
zili
Posts: 656
Joined: 10/02/2003 00:00

#44

Post by zili »

Enticer wrote:
Moja hananah, mislis da to nisam probao, jesam i za to sto ti kazes nema ama bas nikakvih sansi, jer njeni roditelji su nesto kao veliki vjernici i ne bi to dozvolili nikako. Jednom mi je rekla da kad bi njeni saznali da zivimo zajedno bez braka da bi je se odrekli skroz... :( :( :(
Na ultimatum odgovori ultimatumom

Pa, pošto je ona tebi postavila ultimatum da se odrekneš svog "slobodarskog" života i stupiš s njom u brak, ti njoj postavi ultimatum da prvo morate živjeti zajedno min. 1 godinu a onda ćete se vjenčavati. Ako ona nije spremna sa svojih 26 da se suprotstavi roditeljima, onda ni ti ne moraš biti spreman "žrtvovati" se za nju. Ma, ustvari ako sa 26 nije sposobna suprotstaviti se roditeljima i živjeti onako kako hoće, onda nema pravo bilo kome postavljati bilo kakve ultimatume.
see ya
Posts: 194
Joined: 07/12/2004 22:41

#45

Post by see ya »

Enticer wrote:Ljudi pomagajte zaboga miloga...djevojka mi je postavila ultimatum ako se ne uzmemo do avgusta naredne godine da ce me ostaviti. Volim je stvarno, 2,5 godine smo zajedno, ali ne bih se jos zenio...Sta da radim :?:
Ni slucajno nemoj dozvoliti sebi da taj ultimatum utice na tvoju odluku!! Ocito je da nisi spreman na brak a samim tim ni da zivite zajedno...jer je to u sustini ista stvar (jedino bez tog nekog papira a ostalo je isto). Moj savjet ti je da ni slucajno ne radis nista protiv svoje volje!!
Jer ti da si 100% siguran da je to=to ne bi se dvoumio...a cim se covjek dvoumi nesto nije 100%...zasto rizikovati? Mislim da su hannah i imigrant u pravu u nekim stvarima a meni licno se cini da ta tvoja djevojka zeli pobjeci od te rodbine i tog sablonskog zivota, ti si perspektivan, mlad i vjerovatno te i voli ali vise mi se cini da te vidi kao dobru priliku (kao nekoga ko bi joj poboljsao trenutnu situaciju sto se tice mnogih stvari). I vjeruj mi bolje je ne zuriti sa takvim "zivotnim" stvarima pa da za desetak godina skontas da si se zaletio i da nisi nista prozivio, pa onda odlucis ili da ostanes s njom (jer ti je vec davno rodila djecu pa te na neki nacin "vezala") ili da se razidjete...ali tada ti vise nece biti 23 godine!!
Ne znam ti si kako neko rece na raskrsnici i nimalo ti nije lako..do tebe je ali ja mislim da ne teba da se zuris :)
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#46

Post by Sarajevska Princeza »

Enticer wrote:Njoj je dodijalo zivjeti kod svakojake rodbine i zeli da se skrasi ali mislim da mi je malo prerano za brak, govorim joj da se uzmemo za godinu, dvije, ali ona ni da cuje za to, mislim da je njezini malo pritiscu da se uda, jer nisu zagovornici dugih veza...
Ne znam sta da radim, na velikoj sam raskrsnici...
Pa evo rekao si sam. Znaci djevojka se ne udaje iskljucivo zato sto si ti u pitanju (mada i ljubav igra ulogu) vec istovremeno i zato da rijesi svoj problem sa familijom (licni interes) Trazi izlaz iz trenutne situacije i misli da je brak rijesenje. Sta je problem? Problem je ultimatum. Ultimatum= pritisak i insistiranje na osobu da se povinuje necijim zeljama bezobzira na zelje te osobe. To je jedna vrsta kontrole. Kontrolise te ultimatumom.

Znaci licni interes preovladava, a ljubav je na drugom mjestu.

Sta osobu motivise da da ultimatum? Ako je ljubav motiv, ultimatum nema svrhe jer osoba zna da je brak neminovan (samo je pitanje vremena jos ako zna da je partner voli nema sta ultimatum davati). Osoba ce gledati da je obostrano i da su oboje spremni inace jednostrana spremnost joj nece biti zanimljiva, nece htjeti da ulazi u brak ako oboje nisu spremni. Znaci stalo joj je do toga sta ti mislis, osjecas, i da li si spreman. Osoba ne zeli nista vjestacki da kreira i da forsira partnera na nesto na sto partner nije spreman.

Ako je motiv licni interes, onda ima svrhe jer osoba postavlja uslov ( zna da je partner voli) ali koristi to da sto prije rijesi svoj problem, i ispuni svoje sopstvene zelje i motive.

Znaci vidi u braku rijesenje, nije joj primarni motiv brak sa osobom koja je spremna na zivot u dvoje, vec joj je primarni motiv da se uda i time rijesi situaciju u kojoj svoje potrebe zadovoljava a ne obazire se na potrebe partnera ( ne igra joj ulogu ).
hananah
Posts: 5482
Joined: 06/01/2004 00:00
Location: Sarajevo

#47

Post by hananah »

Princezo, samo da te pozdravim :)
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#48

Post by Sarajevska Princeza »

Enticer wrote:
hananah wrote:Sve ti je jako jednostavno, iznajmite stan zajedno i zivite skupa godinu dvije dok ne budes spreman i papirom da se vezes, znaci, na taj nacin je i po tvom i po njenom :)
Moja hananah, mislis da to nisam probao, jesam i za to sto ti kazes nema ama bas nikakvih sansi, jer njeni roditelji su nesto kao veliki vjernici i ne bi to dozvolili nikako. Jednom mi je rekla da kad bi njeni saznali da zivimo zajedno bez braka da bi je se odrekli skroz... :( :( :(
Enticer :D Koja je razlika izmedju zivota u dvoje (bez papira) i zivota u dvoje (sa papirom)?
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#49

Post by Sarajevska Princeza »

hananah wrote:Princezo, samo da te pozdravim :)
Pozdrav i tebi. :)
Sarajevska Princeza
Posts: 1069
Joined: 24/07/2004 18:19
Location: Trenutno USA - Chicago, Illinois.
Contact:

#50

Post by Sarajevska Princeza »

zili wrote: Na ultimatum odgovori ultimatumom

Pa, po¹to je ona tebi postavila ultimatum da se odrekne¹ svog "slobodarskog" ¾ivota i stupi¹ s njom u brak, ti njoj postavi ultimatum da prvo morate ¾ivjeti zajedno min. 1 godinu a onda æete se vjenèavati. Ako ona nije spremna sa svojih 26 da se suprotstavi roditeljima, onda ni ti ne mora¹ biti spreman "¾rtvovati" se za nju. Ma, ustvari ako sa 26 nije sposobna suprotstaviti se roditeljima i ¾ivjeti onako kako hoæe, onda nema pravo bilo kome postavljati bilo kakve ultimatume.
ENTICER Ultimatum na ultimatum je TOTALNO pogresan potez. :D To niposto ne preporucujem. Totalni krah i unistenje relacije sa ovim potezom.
Post Reply