Šta nakon razvoda!?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#676 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by ljubav_aha »

fatamorgana wrote:
ljubav_aha wrote:muskarci su izuzrtno osjetljivi,promjene raspolozenja i sl.,prva godina nakon razovda je sugurno kriticna

najgore je kad vas tip pita vise puta za izlazak , firshak nakon ravoda braka
Otkud znaš, 8-)
prije mjeseca dana,licno iskustvo,i nije amerikanac,vec francuz :D

osobe koje izdaju iz frishkog razvoda su ranjive /vulenrable
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#677 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by fatamorgana »

ljubav_aha wrote:
fatamorgana wrote:
ljubav_aha wrote:muskarci su izuzrtno osjetljivi,promjene raspolozenja i sl.,prva godina nakon razovda je sugurno kriticna

najgore je kad vas tip pita vise puta za izlazak , firshak nakon ravoda braka
Otkud znaš, 8-)
prije mjeseca dana,licno iskustvo,i nije amerikanac,vec francuz :D
Jel' bio čemu taj Franđo, :wink:
lelebele
Posts: 2
Joined: 01/01/2012 22:20

#678 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by lelebele »

Ja ću vam ukratko ispričati svoju priču.

Prije sedam godina, udala sam se za Njega... Prve dvije godine je bilo sve super i onda... nakon toga počeli su neki problemi u kojima se jednostavno nismo mogli snaći. Dobili smo u međuvremenu kćerku. Mislila sam da će se neke stvari popraviti, ali nisu. Nakon četiri godine braka uslijedio je razvod. Dogovorili se "Najbolje za oboje", da... za oboje, ali šta je sa "trećim" našom kćerkom? Ona je pripala meni. Godinu dana smo bili na sastancima sa socijalnim radnicima i onda je prije dvije godine uslijedio i sudski razvod. Teško sam sve podnjela i jedino što sam mislila... "ovo neću preživjeri" Nisam nigdje izlazila iz kuće prvu godinu dana. Samo posao- kuća... i onda... malo po malo sa prijateljicama počnem izlaziti, počnem se bolje osjećati. On je dolazio po dijete vikendom i kad ga vidim... odmah ona moja volja novim za novim početkom padne u vodu. Počeli smo češće da se čujemo telefonom. Rekao mi je kako je i on usamljen... i da se nije nadao da će ovako teško podnositi ovo sve. Pet mjeseci dopisivanja, razgovora telefonom... i ja sam se ponovno udala za njega prije sedam mjeseci :-) Sad nam je sve ok... ne znam je li nam trebao onaj razvod da oboje dođemo pameti. Sad bar znam da smo zreliji i ne shvaćamo brak onako kako jesmo. Prijatelji su nas zezali... a čak smo na kraju imali i iste kumove. :-D
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#679 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by udrch »

lelebele wrote:Ja ću vam ukratko ispričati svoju priču.

Prije sedam godina, udala sam se za Njega... Prve dvije godine je bilo sve super i onda... nakon toga počeli su neki problemi u kojima se jednostavno nismo mogli snaći. Dobili smo u međuvremenu kćerku. Mislila sam da će se neke stvari popraviti, ali nisu. Nakon četiri godine braka uslijedio je razvod. Dogovorili se "Najbolje za oboje", da... za oboje, ali šta je sa "trećim" našom kćerkom? Ona je pripala meni. Godinu dana smo bili na sastancima sa socijalnim radnicima i onda je prije dvije godine uslijedio i sudski razvod. Teško sam sve podnjela i jedino što sam mislila... "ovo neću preživjeri" Nisam nigdje izlazila iz kuće prvu godinu dana. Samo posao- kuća... i onda... malo po malo sa prijateljicama počnem izlaziti, počnem se bolje osjećati. On je dolazio po dijete vikendom i kad ga vidim... odmah ona moja volja novim za novim početkom padne u vodu. Počeli smo češće da se čujemo telefonom. Rekao mi je kako je i on usamljen... i da se nije nadao da će ovako teško podnositi ovo sve. Pet mjeseci dopisivanja, razgovora telefonom... i ja sam se ponovno udala za njega prije sedam mjeseci :-) Sad nam je sve ok... ne znam je li nam trebao onaj razvod da oboje dođemo pameti. Sad bar znam da smo zreliji i ne shvaćamo brak onako kako jesmo. Prijatelji su nas zezali... a čak smo na kraju imali i iste kumove. :-D
Djeca su čudo..u stanju su ona svašta, pa čak sastaviti i ono što se razbilo..
:thumbup: sretno vam bilo :dance: ..
User avatar
LovableF34
Posts: 801
Joined: 31/10/2011 22:16

#680 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by LovableF34 »

Lelebele, hvala na pozitivnoj priči, sve najbolje vam želim! :thumbup: :)
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#681 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by eluna »

yellow cat wrote:
eluna wrote:šta nakon razvoda? pa valjda svaki normalčan čovjek i prije stupanja u brak postavi sebi pitanje "a šta akos e razvedemo?" ........... barem ja jesam pitala samu sebe ..... za sada nam ide fino :)

no, nikako nisam uspojela da skontam potenciranje i filozofsku raspravu oko "prihvatanja" djece iz prethodnog braka ...... ne kužim to, jer imam prijatelje gdje je muškarac prihvatio dvoje djece bez ikakvih problema, imaju i svoje dijete, a ovo dvoje više cijene očuha nego oca .....

na kraju krajeva, ako volim nekoga, onda volim svaki njegov dio, pa makar taj dio bio sadržan i u njegovom/njenom djetetu sa drugom osobom ..... jer to dijete jeste dio nje/njega ..... nagledala sam se primjera i muškaraca i žena koji su sa pažnjom i ljubavi prihvatili djecu prethodnih partnera i nikada nisu imali problema niti roditelji sa tom djecom, niti novi partneri sa tom djecom, niti novorođena braća i sestre sa njima


Ma bravo za tu mamu.

Drugi dio posta: Utopija.

ako je ovo bravo za tu mamu u negativnom kontekstu - možda bi PRVO trebao pitati za tog TATU ........čak imala djeca znaju vrlo dobro ocjeniti gdje im je bolje - čak i ako ih ruže ......... vidi se da nikada posla sa djecom nisi imao .....
User avatar
Aleluja
Posts: 1238
Joined: 07/07/2011 11:08
Location: Ne rokći, nema frke za tvoj um...

#682 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Aleluja »

...Šta bolan nakon razvoda ?!

...Je li imaš život prije braka imaš ... u braku imaš... pa i imaš ga i u slučaju razvoda pobogu, nisi mrtav ako se razvedeš živ si itekako kao da si u braku bez razlike...ali sve je individualno, hvala nebesima pa nismo svi isti! :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#683 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by quarterback »

kmirsad wrote:Smatram da su rašpuštenica i puščenica... veoma ružni i uvredljivi nazivi za razvedene žene... i da su rezultat muškog šovinizma i spolne diskriminacije...
:thumbup:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#684 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by plain vanilla »

m@m@ wrote:im li ko ovdje da zna malo vise o razvodu, samoj proceduri....
ima tema, probaj s trazlicom
ilidzanka
Posts: 43
Joined: 08/04/2004 09:04

#685 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by ilidzanka »

odakle i kako početi...danas izgurati sve normalno je veoma tesko...mene samo jedan dio interesuje...gdje je donja granica toleranicje raznoraznih"sranja" da prostite...razum zna da to sto se desi nije OK a sad ovaj neki drugi dio(ne bih ga nazvala srcem) kaze proci ce...i prolazi jedno za drugim sranje...vidim da nije ni po ljudskim a ni po zivotinjski ili ti bilo kojim drugim adetima...a opet sam tu u tom sranju...daleko od toga da je monstrum ili kako li vec da se nazove...STALNO je to stanje ko treger nategnuto pa kad se ugrije opusti se a kad zahladi stegne...
dokle li i kako li...
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#686 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by quarterback »

donja granica je gdje je sama postavis
ilidzanka
Posts: 43
Joined: 08/04/2004 09:04

#687 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by ilidzanka »

još je nisam stavila i ko zna da li cu ikada imati to što trebaš imati da tako nešto i uradis...samo me smori,ubi,razvali sve sto je ikada u meni bilo...kopnim:(
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#688 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by quarterback »

prije ili kasnije ce ti puci film i vidjeces da tako ne ide i onda ces postaviti granicu, a do tada...
xmaya
Posts: 153
Joined: 29/01/2011 00:30

#689 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by xmaya »

Ako ti partner ne znači više ništa, i ako ga prekrižiš zauvijek iz svog života, možeš nastaviti normalno dalje, vrlo lako samo ako si sam.
Ali....ako si primoran i dalje imati kontakt zbog djece, i ako djeca postaju predmet i sredstvo nečije manipulacije....šta onda uraditi? Nakon susreta s njim osjetim neraspoloženje kod djeteta, možda je to čak neka vrsta traume....šta tada? Ako bilo šta predložim, kažem, proizvešću kontraefekat, jer iz inata puno toga radi.......ovo nema kraja...
blesava
Posts: 573
Joined: 01/04/2012 17:50

#690 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by blesava »

SaIstoka wrote:Naslov teme kaže sve. Odgajaju nas na bajkama gdje princeza živi lošim životom dok ne sretne princa. Onda se uda i "sretno žive do kraja života", tj. postaje biti kompletna osoba udajom. I mi onda čekamo taj dan kada ćemo u bijelom zaploviti valovima sreće. To postaje način razmišljanja, cilj...
I onda se desi razvod. Odjednom sve izgubi smisao, više nema nade da će doći dan i to "nešto" nakon koje će biti "sreća do kraja života". E šta nakon toga? Kako promijeniti način razmišljanja? Kako ne gledati muža kao luku sreće?
Moja priča: udaja... brak... dvoje djece... razvod. I sada, sa dvoje djece i relativno mlada (32 godine), negdje sam na početku. U pjesmi kažu "Rano je za tugu, za sreću kasno je...."! Ja se nekako tako osjećam!
Tražim iskustva, pozitivna :)! Nemojte mi samo savjetovati izlaske, provod (razočarana sam ponašanjem nekih razvedenih žena koje kao "puštene s lanca" nemaju granice ni u oblačenju, ponašanju...).
Možda ova tema nije trebala biti ovdje pod "ljubav", ali ne znam gdje bih je drugo :-).
Unaprijed hvala :roll: !!!
sa 32 godine neki tek pocinju zivot :)

A zar je stremljenje ka muskarcu jedini smisao zivota? Ja bih se okrenula porodici, djeci, sebi na kraju krajeva. Upisala fitnes, neki kurs, napredovala u karijeri i sl. Vodi djecu na izlete, sportske aktivnosti, druzi se sa drugim mamama. A u svemu tome moguce je da ce se pojaviti i neki muskarac vrijedan paznje, a ako se i ne pojavi, treba se zena izgraditi da bude zadovoljna sama sobom.

Ove razvedene sto se okrenu izlascima i na silu upoznavanja muskaraca idu u totalno pogresnom smijeru. Mogu samo jos vise biti povrijedjene.

Tako uzmi si vremena da prepoblis.
User avatar
cat lover
Posts: 10806
Joined: 23/01/2010 00:27
Location: rotirajuća zemaljska kugla

#691 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by cat lover »

pametno zbori blesava
natascha
Posts: 259
Joined: 11/04/2011 22:45

#692 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by natascha »

Nakon razvoda, uspjela sam upisati fakultet(koji sam bila propustila zbog udaje), završila ga, našla posao.......I da, u međuvremenu položila vozački, što je tada bilo nešto veliko....... Ako čovjek iz svega toga nije izašao povrijeđen(ne rastaju se ljudi samo ako neko nekoga povrijedi) pa mu ne treba neki period da se oporavi, naravno da će nastaviti normalno sa životom. Sama sam, ali savršeno dobro znam da je to bolje nego biti nesretan s nekim. Ovako imam svu slobodu svijeta, a na meni je da odlučim šta ću uzeti od onoga što mi život pruža i da li ću sve iskoristiti......I još, sve to uz dijete koje sam, hvala Bogu, uspjela odgojiti onako kako ne uspjevaju ni neki ljudi u savršenim brakovima
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#693 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by quarterback »

veliki :thumbup:
User avatar
Not My Idea
Posts: 14691
Joined: 15/03/2011 23:12

#694 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Not My Idea »

natascha wrote:Nakon razvoda, uspjela sam upisati fakultet(koji sam bila propustila zbog udaje), završila ga, našla posao.......I da, u međuvremenu položila vozački, što je tada bilo nešto veliko....... Ako čovjek iz svega toga nije izašao povrijeđen(ne rastaju se ljudi samo ako neko nekoga povrijedi) pa mu ne treba neki period da se oporavi, naravno da će nastaviti normalno sa životom. Sama sam, ali savršeno dobro znam da je to bolje nego biti nesretan s nekim. Ovako imam svu slobodu svijeta, a na meni je da odlučim šta ću uzeti od onoga što mi život pruža i da li ću sve iskoristiti......I još, sve to uz dijete koje sam, hvala Bogu, uspjela odgojiti onako kako ne uspjevaju ni neki ljudi u savršenim brakovima
:thumbup:

Znam par zena kao sto si ti. Vi ste heroji danasnjeg vakta.
User avatar
VeriBizi
Posts: 2565
Joined: 01/08/2011 11:00
Location: Sarajevo

#695 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by VeriBizi »

Not My Idea wrote:
natascha wrote:Nakon razvoda, uspjela sam upisati fakultet(koji sam bila propustila zbog udaje), završila ga, našla posao.......I da, u međuvremenu položila vozački, što je tada bilo nešto veliko....... Ako čovjek iz svega toga nije izašao povrijeđen(ne rastaju se ljudi samo ako neko nekoga povrijedi) pa mu ne treba neki period da se oporavi, naravno da će nastaviti normalno sa životom. Sama sam, ali savršeno dobro znam da je to bolje nego biti nesretan s nekim. Ovako imam svu slobodu svijeta, a na meni je da odlučim šta ću uzeti od onoga što mi život pruža i da li ću sve iskoristiti......I još, sve to uz dijete koje sam, hvala Bogu, uspjela odgojiti onako kako ne uspjevaju ni neki ljudi u savršenim brakovima
:thumbup:

Znam par zena kao sto si ti. Vi ste heroji danasnjeg vakta.
Definitivno! :thumbup:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#696 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by fatamorgana »

Not My Idea wrote:
Znam par zena kao sto si ti. Vi ste heroji danasnjeg vakta.
Joj, sad me sjeti srednje škole i lektire "Junak našeg doba", jel' ono bi Ljermontov?
Jay Gatsby
Posts: 1687
Joined: 06/03/2012 18:14

#697 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Jay Gatsby »

A šta uopće možeš? Pick up the pieces and move on.

Zavisi i šta čovjek želi i kakve su mu karte u rukama u datoj fazi partije života. Ko želi normalan porodični život, teško da može naći potpuni nadomjestak u drugim aspektima života. To ne može nadoknaditi ni sto kurseva, doktorati i ne znam kakvi sportski rezultati i druženja (iako sve te aktivnosti, svakako, treba upražnjavati).
User avatar
alternativna
Posts: 168
Joined: 09/06/2011 15:47
Location: u Njegovom hladu

#698 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by alternativna »

Jay Gatsby wrote:A šta uopće možeš? Pick up the pieces and move on.

Zavisi i šta čovjek želi i kakve su mu karte u rukama u datoj fazi partije života. Ko želi normalan porodični život, teško da može naći potpuni nadomjestak u drugim aspektima života. To ne može nadoknaditi ni sto kurseva, doktorati i ne znam kakvi sportski rezultati i druženja (iako sve te aktivnosti, svakako, treba upražnjavati).
To je moja bolna tacka - u biti sve uspjela sto sam htjela uspjeti, osim porodice. Ali ni to nekako ne ide. Pokusala sam i sa studiranjem i sa putovanjem i sa kursevima, sportom....ali praznina ostaje. Imam osjecaj da ce sljedeca fiks ideja biti da napustim sve i idem negdje volontirati u treci svijet, mozda u dom napustene djece. :-)
User avatar
alchak.ba
Posts: 21073
Joined: 20/06/2012 09:11
Location: mrduša donja

#699 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by alchak.ba »

kad bih vam mogao taj lijepi osjećaj dočarati, prenijeti......
xmaya
Posts: 153
Joined: 29/01/2011 00:30

#700 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by xmaya »

šta kada se totalno razočaraš u muški rod zbog jedne osobe...ne vjerujem uopće da može postojati neko ko je drugačiji, ne vjerujem više ni u ljubav ni u brak nit u bilo šta što upućuje na neku vezu...iako s druge strane osjećam prazninu, osamljenost, hendikep..
živo me interesuje od forumašica koje dijele istu sudbinu, je li to samo faza ili doživotni stav..
Post Reply