Šta nakon razvoda!?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#126 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by plain vanilla »

rika wrote: Jedan moj prijatelj se nedavno ozhenio razvedenom djevojkom sa djevojcicom od 12 godina..Prije vjenchanja sam mu shapnuo "6 mjeseci maximalno" , izdrzhao je 3 :( :( :(
Poznajem i ja muskarca koji se kao "momak" ozhenio razvedenom zhenom, koja ima curicu iz prethodnog braka. Tada je djevojcica imala isto tako oko 12 godina.
I dan-danas su u braku, sada imaju i zajednicko dijete, i mislim da mu se nista bolje u zivotu nije moglo dogoditi nego ta zhena.

Kvalificirati tako zhene, majke, je strashno :oops:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#127 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by zelenashica »

plain vanilla wrote:
rika wrote: Jedan moj prijatelj se nedavno ozhenio razvedenom djevojkom sa djevojcicom od 12 godina..Prije vjenchanja sam mu shapnuo "6 mjeseci maximalno" , izdrzhao je 3 :( :( :(
Poznajem i ja muskarca koji se kao "momak" ozhenio razvedenom zhenom, koja ima curicu iz prethodnog braka. Tada je djevojcica imala isto tako oko 12 godina.
I dan-danas su u braku, sada imaju i zajednicko dijete, i mislim da mu se nista bolje u zivotu nije moglo dogoditi nego ta zhena.

Kvalificirati tako zhene, majke, je strashno :oops:
E draga moja kono ima dotični sreće što ja nisam zainteresovana,inače bi mu pokazala kako razvedena žena zavrti mozak.Jadan pa i ne pita za da li ima ili nema dijete nego namah ugovara vjenčanje . :D :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#128 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by plain vanilla »

zelenashica wrote:
plain vanilla wrote:
Poznajem i ja muskarca koji se kao "momak" ozhenio razvedenom zhenom, koja ima curicu iz prethodnog braka. Tada je djevojcica imala isto tako oko 12 godina.
I dan-danas su u braku, sada imaju i zajednicko dijete, i mislim da mu se nista bolje u zivotu nije moglo dogoditi nego ta zhena.

Kvalificirati tako zhene, majke, je strashno :oops:
E draga moja kono ima dotični sreće što ja nisam zainteresovana,inače bi mu pokazala kako razvedena žena zavrti mozak.Jadan pa i ne pita za da li ima ili nema dijete nego namah ugovara vjenčanje . :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma mrzim generalizacije :oops:
Naravno da nije jednostavno ako neko ima dijete iz prijasnje veze, tesko je se tu postaviti, da ne kazes nesto pogresno ili ne uradis, kako ce te shvatiti i prihvatiti to dijete..ali diskvalifikovati sve zhene s djecom, i dijete oznaciti garantom propasti veze je stvarno suludo.
rika
Posts: 261
Joined: 25/08/2002 00:00

#129 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by rika »

zelenashica wrote:
rika wrote:

"ne zalijeci se ne poznajes je dovoljno"

posto ona zhivi u Norveshkoj od rata a prijatelj sa njom nije bas "utvrdio" gdje ce se i kako zhivjeti (a njemu se ne ide iz Bosne)

"nece ti se ona nikad vratiti u BiH posto gore ima stan i kcerka jo ide u skolu a uci li se tebi norveshki pod stare dane?"

Sve je lijepo dok se 2 ljudi zabavlja,ali ako se odluce stupiti u brak,treba da se dogovore oko bitnih stvari,a i tada sve pocinje od pocetka...Cak ni zajednicki zhivot nije jednak braku,mada se fakticki od dana D,samo mjenja par dokumenata i poneko prezime
NIje mi cilj da u ovoj cijeloj diskusiji ispadnem racionalan,ali kad pogledam neke slucajeve oko sebe,vidim da je "ljubav" malo overrated..
Jedino ovo boldirano u cijeloj tvojoj priči ima smisla.Na veliku žalost jesi previše racionalan oko ostalih stvari,ali njse ne vele mi s' tobom provesti ostatak života :D
Nadam se da će te jednom ta kako je ti nazva"ljubav" opaliti dobro iza ušiju pa da ti neće biti bitno ni što moraš stranjske jezike učiti po stare dane,ni što nećeš hoditi Bosnom...sve dok se ne desi napomenuto opaljivanje neće ti biti jasan sisao moje priče. :bih:
Jasan mi je i te kako smisao tvoje price i opalilo me je dobrano do sada 2 puta (sto i nije kakav prosjek)

-prvi put hem sto smo bili premladi hem sto sto smo zhivjeli u razlicitim drzhavama..otezhavajuca okolnost je sto ja ne kitim jelke za 24.12 ;-)
-drugi put,mislio da je prava stvar i bila je dok mi neke stvari nisu otvorile oci..
-trecem putu se radujem i nadam,mada covjek kako stari dobro omudra ;-)
rika
Posts: 261
Joined: 25/08/2002 00:00

#130 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by rika »

komi wrote:mala imala 12 godina
hm
12+6

mogao je trpiti 6 godina onda pobjeći sa njenom kćerkom :D :lol: :lol: :lol:
Pa da mu bude kao Morganu Freeman-u :D
rika
Posts: 261
Joined: 25/08/2002 00:00

#131 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by rika »

plain vanilla wrote:
zelenashica wrote:
plain vanilla wrote:
Poznajem i ja muskarca koji se kao "momak" ozhenio razvedenom zhenom, koja ima curicu iz prethodnog braka. Tada je djevojcica imala isto tako oko 12 godina.
I dan-danas su u braku, sada imaju i zajednicko dijete, i mislim da mu se nista bolje u zivotu nije moglo dogoditi nego ta zhena.

Kvalificirati tako zhene, majke, je strashno :oops:
E draga moja kono ima dotični sreće što ja nisam zainteresovana,inače bi mu pokazala kako razvedena žena zavrti mozak.Jadan pa i ne pita za da li ima ili nema dijete nego namah ugovara vjenčanje . :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma mrzim generalizacije :oops:
Naravno da nije jednostavno ako neko ima dijete iz prijasnje veze, tesko je se tu postaviti, da ne kazes nesto pogresno ili ne uradis, kako ce te shvatiti i prihvatiti to dijete..ali diskvalifikovati sve zhene s djecom, i dijete oznaciti garantom propasti veze je stvarno suludo.
Sorry Vanilla ali ja niti sam generalizirao niti bilo sta obiljezhio da je unaprijed propalo...Samo sam zakljucio da je razvedenima sa djecom tezhe uci u nesto novo nego bez djece..
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#132 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by plain vanilla »

rika wrote:
Sorry Vanilla ali ja niti sam generalizirao niti bilo sta obiljezhio da je unaprijed propalo...Samo sam zakljucio da je razvedenima sa djecom tezhe uci u nesto novo nego bez djece..
Ovo si ti rekao
rika wrote: Jedan moj prijatelj se nedavno ozhenio razvedenom djevojkom sa djevojcicom od 12 godina..Prije vjenchanja sam mu shapnuo "6 mjeseci maximalno" , izdrzhao je 3 :( :( :(
Uoci vjencanja ti si mu sapnuo
to je unaprijed i to je generalizacija
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#133 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by zelenashica »

plain vanilla wrote:
zelenashica wrote:
plain vanilla wrote:
Poznajem i ja muskarca koji se kao "momak" ozhenio razvedenom zhenom, koja ima curicu iz prethodnog braka. Tada je djevojcica imala isto tako oko 12 godina.
I dan-danas su u braku, sada imaju i zajednicko dijete, i mislim da mu se nista bolje u zivotu nije moglo dogoditi nego ta zhena.

Kvalificirati tako zhene, majke, je strashno :oops:
E draga moja kono ima dotični sreće što ja nisam zainteresovana,inače bi mu pokazala kako razvedena žena zavrti mozak.Jadan pa i ne pita za da li ima ili nema dijete nego namah ugovara vjenčanje . :D :lol: :lol: :lol: :lol:
Ma mrzim generalizacije :oops:
Naravno da nije jednostavno ako neko ima dijete iz prijasnje veze, tesko je se tu postaviti, da ne kazes nesto pogresno ili ne uradis, kako ce te shvatiti i prihvatiti to dijete..ali diskvalifikovati sve zhene s djecom, i dijete oznaciti garantom propasti veze je stvarno suludo.
Sva sreća pa ima i onih koji nisu ni nalik dotičnom forumašu.
Neki ljudi u sve to ulaze sa poštovanjem i uvažavanjem djeteta,pa naravno i dobiju za uzvrat isto.Daleko je od toga da taj neko novi djetetu može zamijeniti biološkog oca,ali može postati prijatelj.Biti prijatelj nekome je puno vrjednije nego biti samo otac na papiru.
U svemu tome treba pronaći dogovor,kompromis.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#134 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by zelenashica »

rika wrote:
Jasan mi je i te kako smisao tvoje price i opalilo me je dobrano do sada 2 puta (sto i nije kakav prosjek)

-prvi put hem sto smo bili premladi hem sto sto smo zhivjeli u razlicitim drzhavama..otezhavajuca okolnost je sto ja ne kitim jelke za 24.12 ;-)
-drugi put,mislio da je prava stvar i bila je dok mi neke stvari nisu otvorile oci..
-trecem putu se radujem i nadam,mada covjek kako stari dobro omudra ;-)
Kažu treća sreća.
Na sve sto si napisao ja bi samo imala jedno pitanje:a jesi li ti u svemu tome čist ko suza kakvim se predstavljaš?
Ne mislim da ijedna veza pukne samo radi jedne strane.
rika
Posts: 261
Joined: 25/08/2002 00:00

#135 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by rika »

plain vanilla wrote:
rika wrote:
Sorry Vanilla ali ja niti sam generalizirao niti bilo sta obiljezhio da je unaprijed propalo...Samo sam zakljucio da je razvedenima sa djecom tezhe uci u nesto novo nego bez djece..
Ovo si ti rekao
rika wrote: Jedan moj prijatelj se nedavno ozhenio razvedenom djevojkom sa djevojcicom od 12 godina..Prije vjenchanja sam mu shapnuo "6 mjeseci maximalno" , izdrzhao je 3 :( :( :(
Uoci vjencanja ti si mu sapnuo
to je unaprijed i to je generalizacija
Pa mislim da sam spomenuo glavni razlog moga stava a to je da se njemu nije islo van BiH,a posto su se zabavljali nepuna 4 mjeseca,nisu zhvijeli skupa i vodili manje-vise MSN vezu do braka...
rika
Posts: 261
Joined: 25/08/2002 00:00

#136 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by rika »

zelenashica wrote:
rika wrote:
Jasan mi je i te kako smisao tvoje price i opalilo me je dobrano do sada 2 puta (sto i nije kakav prosjek)

-prvi put hem sto smo bili premladi hem sto sto smo zhivjeli u razlicitim drzhavama..otezhavajuca okolnost je sto ja ne kitim jelke za 24.12 ;-)
-drugi put,mislio da je prava stvar i bila je dok mi neke stvari nisu otvorile oci..
-trecem putu se radujem i nadam,mada covjek kako stari dobro omudra ;-)
Kažu treća sreća.
Na sve sto si napisao ja bi samo imala jedno pitanje:a jesi li ti u svemu tome čist ko suza kakvim se predstavljaš?
Ne mislim da ijedna veza pukne samo radi jedne strane.
Sve je pitanje perspektive,o nekim stvarima se da raspravljati,dogovoriti,problem je ako se neke fundamentalne vrijednosti ne slazhu..
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#137 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by zelenashica »

rika wrote:
Sve je pitanje perspektive,o nekim stvarima se da raspravljati,dogovoriti,problem je ako se neke fundamentalne vrijednosti ne slazhu..
Ne znam,ali ja mislim da ako se dvoje slažu imanje ili nemanje djece nema nikakve veze.Baš kao i ako se ne slažu,bez obzira na djecu.Ako ima kompatabilnosti ima je,ako nema nema je.Bez generalizacija razvedena,udovica,majka djece ili bilo šta slično.
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#138 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by because_of_you »

Koliko god bilo "teško" razvedenim, i plus majkama, toliko je olakšanje jer znaju da onaj ko prihvati tu "strašnu" činjenicu da je razvedena + mama znači da je on zaista worth it tj. vrijedan nje :wink:

Šta će ti neko ko je s tobom samo zato što si "idealna", lijepa, mlada, školovana; tj. ne bi bio s tobom da imaš neku "grešku" pored svega toga? :roll:

Situacija razvedene je zapravo dobar test za potencijanog, po mom mišljenju :D
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#139 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Truba »

zelenashica wrote:
komi wrote:mala imala 12 godina
hm
12+6

mogao je trpiti 6 godina onda pobjeći sa njenom kćerkom :D :lol: :lol: :lol:
Ko drugi nego komi :roll:
predrasude predrasude sestro
barem sam legalista neki ne bi čekali ni 3 godine :D
detroit-mercy
Posts: 16090
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#140 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by detroit-mercy »

Bem ga sta je raspustenica na ovoj temi :mrgreen: .
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#141 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by zelenashica »

detroit-mercy wrote:Bem ga sta je raspustenica na ovoj temi :mrgreen: .
To imaš nešto protiv :D
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#142 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Truba »

detroit-mercy wrote:Bem ga sta je raspustenica na ovoj temi :mrgreen: .
ili takve ili djeca na forumu
nema sredine :D to je moja teorija kad se udaju prestanu dolaziti na forum
a kad imaju momka dolaze samo kad je kriza u vezi :D
User avatar
because_of_you
Posts: 2275
Joined: 24/11/2009 21:58

#143 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by because_of_you »

komi wrote:
detroit-mercy wrote:Bem ga sta je raspustenica na ovoj temi :mrgreen: .
ili takve ili djeca na forumu
nema sredine :D to je moja teorija kad se udaju prestanu dolaziti na forum
a kad imaju momka dolaze samo kad je kriza u vezi :D

Kako muške forumaše kategorizuješ? 8-)
User avatar
Truba
Posts: 81795
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#144 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Truba »

oni me ne zanimaju :D
User avatar
Soul_Sista
Posts: 3751
Joined: 29/01/2003 00:00
Location: anybody seen my baby?

#145 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Soul_Sista »

komi wrote:oni me ne zanimaju :D
:lol: otkacen si :lol:
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#146 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Desert Wind »

poslije razvoda okrecit stan u lude boje, slikat slike, dernecit po klubovima, nadojit se dobro dobre ljute kruskovace medovace jabukovace, partijat sa jaranicama, pravit svoje derneke samostalno bilo sta ludo i nezaboravno jer nam podneblje namece neke standarde koji su totalno zastarjeli....

i sto vise tako vremena prodje lakse ce biti za nove pocetke reedukacije, rebalanse snaga, proracuna i poslovnih mogucnosti a onda opet nekad u lov na muskarce.... kozmetika, sauna, solarij, fitnes, plivanje, sminka, autic, zezancija, kafica...

i nikad vise se ne udaj...
8)
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#147 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by burek_in_space »

zelenashica wrote:
Ne mislim da ijedna veza pukne samo radi jedne strane.
Naravno da mnoge veze pucaju upravo radi samo jedne strane.
User avatar
Duhovni Vođa
Posts: 758
Joined: 16/08/2008 08:35
Location: I shall release you all!

#148 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Duhovni Vođa »

Desert Wind wrote:poslije razvoda okrecit stan u lude boje, slikat slike, dernecit po klubovima, nadojit se dobro dobre ljute kruskovace medovace jabukovace, partijat sa jaranicama, pravit svoje derneke samostalno bilo sta ludo i nezaboravno jer nam podneblje namece neke standarde koji su totalno zastarjeli....

i sto vise tako vremena prodje lakse ce biti za nove pocetke reedukacije, rebalanse snaga, proracuna i poslovnih mogucnosti a onda opet nekad u lov na muskarce.... kozmetika, sauna, solarij, fitnes, plivanje, sminka, autic, zezancija, kafica...

i nikad vise se ne udaj...
8)
k'o da gledam poslao si joj i pm paralelno s ovim postom
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#149 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by zelenashica »

burek_in_space wrote:
zelenashica wrote:
Ne mislim da ijedna veza pukne samo radi jedne strane.
Naravno da mnoge veze pucaju upravo radi samo jedne strane.
Pa i ne slazem se bas bureče,ovdje sam mislila na pasivnost druge strane i ne primježivanje problema u vezi,sve dok oni ne kulminiraju.
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#150 Re: Šta nakon razvoda!?

Post by Desert Wind »

Duhovni Vođa wrote:
Desert Wind wrote:poslije razvoda okrecit stan u lude boje, slikat slike, dernecit po klubovima, nadojit se dobro dobre ljute kruskovace medovace jabukovace, partijat sa jaranicama, pravit svoje derneke samostalno bilo sta ludo i nezaboravno jer nam podneblje namece neke standarde koji su totalno zastarjeli....

i sto vise tako vremena prodje lakse ce biti za nove pocetke reedukacije, rebalanse snaga, proracuna i poslovnih mogucnosti a onda opet nekad u lov na muskarce.... kozmetika, sauna, solarij, fitnes, plivanje, sminka, autic, zezancija, kafica...

i nikad vise se ne udaj...
8)
k'o da gledam poslao si joj i pm paralelno s ovim postom
pa šta i da jesam jaro - je l to neki specijalni grijeh ili greška?
zivio ti meni :thumbup:
Post Reply