razvod ili papucar...

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#326 Re: razvod ili papucar...

Post by PalaSa Marsa »

Koje strepnje i koji strahovi, cak se ne strahuje o braku da opstane, kol'ko se srtahuje kol'ko ce ko uzet' kad (ako ) se razvedu. Ja mislim da vam ove misli kvare koncepciju zajednickog zivota, jer ste usli s' predrasudama o parama u brak il' ste usli u brak zbog radi sexa i dobrih oblina, pa u medjuvremenu skontali ovo o cemu pisete. :roll: Nes' ov'de ne fercera bas. :roll: :mrgreen:

Grehota br'te, grehota. :roll:
User avatar
Truba
Posts: 81741
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#327 Re: razvod ili papucar...

Post by Truba »

luciferino wrote:
komi wrote:ovakve teme ne treba pratiti još malo pa će biti 30 dana da sam ok :D ne želim depru
Ma bjez ti fino na "Sexy grudi" ili "Sexy guze", i nista od depre :D
ja kad onomad zakukah kako neću naći izabranicu srca moga za brak i djecu
dođem na ovaj topik gdje i kad nadješ onu koju tražiš
možeš se razvest :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: depra sa duplim dnom :lol: :lol: :lol:

neka hvala voli bog komija svog biće bolje odo ja na grudi :D :shock: :shock:
User avatar
cutee_nina
Posts: 178
Joined: 09/11/2010 23:42

#328 Re: razvod ili papucar...

Post by cutee_nina »

alcho wrote:Ako postavis anketu da li je zenama bitnije prilikom odabira bracnog partnera:

a) debljina novcanika, auto, stepen obrazovanja
b) boja ociju, izgled, sarm, osjecaj za romantiku, inteligencija

mislim da ce ovo pod a) imati bar 90% glasova
Zašto bi ja gledala u debljinu njegovog novčanika, kada je moj dovoljno debeo?
Sada sve normalne žene ispadoše sponzoruše, materijalisti, odvratne, interesdžije...a sve one koje slušaju i pognu glavu su fine? Ma daj sta više serete, po vama je uvijek žena kriva.
robersan wrote: S druge strane većina žena u Bosni i inače brak shvata puno pametnije i trezvenije kao priliku za socijalni uspon.

Velika većina žena u BiH dolaze iz velike materijalne i duhovne bijede, bez nekih jačih moralnih i ljudskih "kočnica" u vidu kućnog odgoja i nekih principa. Ako su iz imućne porodice - onda često brat naslijedi sve, pa opet imaš siroticu za vratom. Teško je naći normalnu ženu u BiH.
Ne znam gdje vi nalazite te jadnice i sirotice, kojima je bitan taj socijalni uspon. To mogu biti samo loše odgojene, siromašne i neobrazovane djevojke i žene. Glupo je sada smatrati sve žene takvima, jer nisu. Ja živim i družim se s ženama koje nisu toliko jadne da im treba muškarac da bi se ostvarile u životu. Mene su odgojili da sama stvorim i zaradim svojim rukama, a ne da se udam za prvog koji naiđe i da mi on svaki dan govori da sam niko i ništa bez njega.

Brat naslijedi sve? U kom selu ti ljudi žive? :shock: U mojoj porodici svi jednako nasljeđuju, nebitno jesu li muško ili žensko.

Ja sam našla zakrpu, čovjeka sličnih svatanja, sličnog porodičnog, socilanog stanja i obrazovanja.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#329 Re: razvod ili papucar...

Post by zelenashica »

bez_ideje wrote:Zasto je papak ako dozvoli dominaciju? Imas ljudi koji su po prirodi submisivni,pa ti se to uklapa u krpe i zakrpe....i sasvim dobro ferceraju...Ovako samo smrdi na balkanizam
Meni vala na balkanizam više smrdi dominacija.....pa makar to bila i žena.....ravnopravnost je ono što je ok,ali i oko ravnopravnosti se da razglabati....
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#330 Re: razvod ili papucar...

Post by zelenashica »

PalaSa Marsa wrote:Koje strepnje i koji strahovi, cak se ne strahuje o braku da opstane, kol'ko se srtahuje kol'ko ce ko uzet' kad (ako ) se razvedu. Ja mislim da vam ove misli kvare koncepciju zajednickog zivota, jer ste usli s' predrasudama o parama u brak il' ste usli u brak zbog radi sexa i dobrih oblina, pa u medjuvremenu skontali ovo o cemu pisete. :roll: Nes' ov'de ne fercera bas. :roll: :mrgreen:

Grehota br'te, grehota. :roll:
:thumbup:
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#331 Re: razvod ili papucar...

Post by bez_ideje »

zelenashica wrote:
bez_ideje wrote:Zasto je papak ako dozvoli dominaciju? Imas ljudi koji su po prirodi submisivni,pa ti se to uklapa u krpe i zakrpe....i sasvim dobro ferceraju...Ovako samo smrdi na balkanizam
Meni vala na balkanizam više smrdi dominacija.....pa makar to bila i žena.....ravnopravnost je ono što je ok,ali i oko ravnopravnosti se da razglabati....
Nezdrava dominacija smrdi do Kine,da se razumijemo ........naravno da je ravnopravnost najbolji izbor. Reagujem cisto zato sto taj neki imaginarni ispade papak ako to dozvoli.....a vamo jedno 10 strana u nazad-o lupanju sakom,dvje-tri vaspitne,postavljanju stvari na "pravo mjesto" i sl.
Sta cu....moram ja papka odbranit :mrgreen:
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#332 Re: razvod ili papucar...

Post by zelenashica »

bez_ideje wrote:
zelenashica wrote:
bez_ideje wrote:Zasto je papak ako dozvoli dominaciju? Imas ljudi koji su po prirodi submisivni,pa ti se to uklapa u krpe i zakrpe....i sasvim dobro ferceraju...Ovako samo smrdi na balkanizam
Meni vala na balkanizam više smrdi dominacija.....pa makar to bila i žena.....ravnopravnost je ono što je ok,ali i oko ravnopravnosti se da razglabati....
Nezdrava dominacija smrdi do Kine,da se razumijemo ........naravno da je ravnopravnost najbolji izbor. Reagujem cisto zato sto taj neki imaginarni ispade papak ako to dozvoli.....a vamo jedno 10 strana u nazad-o lupanju sakom,dvje-tri vaspitne,postavljanju stvari na "pravo mjesto" i sl.
Sta cu....moram ja papka odbranit :mrgreen:
Ja vala se ne sjecam da igdje podrzah tog sto lupa šakom :roll:

Brani ti papka meni je isto ha njega lupali ha on lupo :mrgreen:
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#333 Re: razvod ili papucar...

Post by bez_ideje »

Kakva ti bona :lol: :lol: ....vidis da se sami javljaju :mrgreen:
sapati srca
Posts: 383
Joined: 10/05/2008 09:12
Location: Tamo gdje se Ašik živi i diše, kazuje i piše...

#334 Re: razvod ili papucar...

Post by sapati srca »

zvornicanin wrote:O ovom vec razmisljam pa ima bar godina dana.Ozenjen sam otac 3 djece...problemi sa suprugom su poceli pa ima i 5 godina.Dakle ona stara ja u klin ona u plocu.Trudim se da budem glava porodice onoliko koliko jedna normalna porodica treba.Ne pijem,ne drogiram se ne trcim za tudjim zenama,ne kockam se.Problem izmedju mene i supruge je inat.bar se tako meni cini!Zajedno smo 15 godina.i to takodje nije mala stvar.Prvih 10 islo je glatko.Nije se mjesala u sto se nerazumije,dakle popravke auta popravke kuce i sve ostale stvari da bih mogao mojoj porodici obezbjediti zivot sam sam sredivao.Dakle gledao sam i ucio i ono sto nikad nisam radio kako moja porodica nebi oskudjeval u bilo cemu.Inace sam preko bare sto po meni umnogome pogorsava situaciju.A znamo svi koji smo preko bare da je ovo maltene drzava koja diskriminira muski rod.(Bez uvrede bilo kome statistike zadnjih 10 godina pokazuju da je od 100% razvoda preko 85% presudjeno u korist zene)
Problemi pocinju prije 5 godina i ne rjesavaju se vec kako bi rekli nagomilavaju se ..i svaka nova svadja krece od kulina-bana pa dodanasnjeg dana.Mislim da ima tu i moje greske jer tih 5 godina sam radio kao vozac tako da sam kod kuce bio samo kao gost.Ali razlog tome je kao sto rekoh..bolje da plate moja ledja nek mi porodici bude dobro.Dakle posle tih 5 godina primjetio sam da je moja supruga jednostavno odsutna kad sam tu.djeca takodje.Bitna je bila kolicina novca koje legne .Djeca su mala ..najstarije 11 godina i umjesto da se obraduju kad dodjem ..hmm postao sam samo figura.I tu sam rijesio ostaviti se kamiona i nasao sam posao u istom domenu sa tim sto vise ne vozim a radim 8 sati dnevno.Normalno spala su i primanja i problemi su poceli.kad sve pogledam finansije su to sto interesuje moju suprugu.Ali ona nema pojma o tome.Nezna sta je budjet tako da sve joj treba i sve potrosi nabrzinu.u zadnjih 5 mjeseci ja sam potrosio tacno 4 puta i sve 4 su bile cigarete u pitanju.
Bracni zivot takodje 0.00.Naime ja sam taj koji previse trazi kreveta.Pomislio sam da ima drugog.i do sada nisam nasao nijedan dovoljan razlog da je i optuzim.Uvjek kad ide negdje sa djecom je ili smo zajedno.Nesto kao frigidnost.
Svadje su svakodnevne i netreba neki specijalan razlog..uvjek se vraca na ono od juce.Ne zeli da cuje o normalnom razgovoru,sve je to nekako ko svadja i nametanje svojih ideja.mjesa se u sve i svasta.od popravke auta pa do gradjevine.a ne razumije se ni sekunde.Djecu je "privukla sebi".Dakle djeca mi u lice kazu da vise vole mamu a ona likuje.Meni se to nesvidja.Ukoliko dodje do razvoda znam da bih morao davati preko 60% od mojih primanja tako da bi mi bilo sudjeno raditi a ziviti ko klosar.I ona je svjesna toga.Kad sam joj predlagao razvod ..ona bi zelila imati sve uopste ne pitajuci se sta bih ja zelio.A ako se vratim u Evropu zao mi je djece jer ih volim.

Situacija je takva ..sta bi vi uradili ???
Procitao sam vecinu komentara...Bolje da nisam...Jer citajuci ih u meni se stvorila slika da se ni slucajno ne treba ozeniti, a ako se to greskom i ucini da se naknadno ispita rodoslov, imovinski karton, njezin porodicni pedigre, po mogucnosti matematicki izracuna njena dnevna potrosnja i slicno...Stekao sam utisak citajuci da moram poznavati sve zakonom propisane obaveze i misliti o razvodu prije nego sto se i ozenim...I utisak da su zene rodene samo zato da trose, da se planski udavaju, i da unesrece onog koji se nekom volsebnom greskom ozeni....Mala sala, ali utisak istinit...usudicu se reci da poznajem dosta brakova ralicitih po stepenu obraazovanja, kao i prihodima, razlicitih po afinitetima i nacinom zivljenja, odonog sto preferiraju kao drustveni zivot pa do odgoja djece...I nijedan od njih nije bez padova i uspona, bez suza i osmjeha...Valjda po onom bracnom zavjetu u dobru i zlu dvoje dobrovoljno stupaju u bracnu zajednicu...Takoder znam dosta i brakova koji nisu opstali...Razlozi su razni, ali svi se svedu na kraju na onaj "nije islo" kad se ispucaju sve krivnje uvijek drugoga i svi argumenti uvijek protiv drugoga...Ono sto sam procitao u tvom postu nije iznenadujuce i nije nesto novo sto se ne desava prije nas, sad i desavace se uvijek i poslije nas...I nemam ti dati nikaka savjet,sem da s njom o svemu razgovaras, ali bukvalno o svemu sto te cini nezadovoljnim i nesretnim...Samo tako ces saznati uzoke i razloge njenog ponasanja, ali ces mozda saznati i dio njenih nezadovoljstava jer ti si muž a i otac, a oboje nosi obaveze koje i sam znas...Znas i da vecina brakova prolazi i krize koje znaju biti i duge i teske u kojima oboje smatra da je nesretno...Jer ma koliko mi tako voljeli misliti uvijek je krivica poprilicno ravnomjerno rasporedena...sto se naravno naknadno ispostavi...ne pricam o ljubavi izmedu vas koja je manja ili veca, ili je nema a zamijenila je rutina i nezadovoljstvo, jer ti to najbolje znas, ali ima nesto sto bar ja licno izuzetno postujem, a to je da je ona majka tvoje djece...Naglasak je na "majka" Pokusaj razgovarati s njom vise pua, nekada nismo raspolozeni, nekada afekti, ili neke rane koje zadaju rijeci budu barijera za razgovor, ali pokusaj vise puta jer bolje je sve proci ali bukvalno sve prije nego doneses odluku koja ako se sprovode nikada nema vise nazad i koja i tebi i noj i djeci mijenja zivot iz temelja....razgovaraj, razgovaraj, razgovaraj neka sve tvoje i njeno progovori pa ces tada i znati dalje sta ces...Ali u sustini iz cijelog tvog posta ja ne vidim jedno:

Jesi li ti spreman u slucaju da odlucis da se razvedes da budes taj koji ce traziti djecu i jesi li ti spreman da zivis s njima, odgajas ih, skolujes i cinis sve ono sto je potrebno u obavezama i odgovornosti kada se imaju djeca...
Smoki
Posts: 1030
Joined: 12/03/2007 10:04
Location: Sarajevo

#335 Re: razvod ili papucar...

Post by Smoki »

zelenashica wrote:
Smoki wrote:uh kako su pojedine zene proklete.
I to si upravu...ali generalizacija je ta koja kvari suštinu teme.
Gdje sam ja generalisao? :?
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#336 Re: razvod ili papucar...

Post by zelenashica »

Smoki wrote:
zelenashica wrote:
Smoki wrote:uh kako su pojedine zene proklete.
I to si upravu...ali generalizacija je ta koja kvari suštinu teme.
Gdje sam ja generalisao? :?
Nigdje......
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#337 Re: razvod ili papucar...

Post by nellington »

zelenashica wrote: Ne mogu a da ostanem nijema na ove riječi koje si iznio.Krenuti ću redom.Prije nego počnem prvo ču da hebem statistiku,vjerovatnoću i sve ostale matematičke oblasti koje unose kalkulacije u međuljudske odnose.Za ovu psovku molim kolegu nellingtona da mi halali,jer zbilja moradoh.
Halalosum. Međutim, statistika nije oblast matematike ('Statistics is not mathematics, not even applied mathematics'.)
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#338 Re: razvod ili papucar...

Post by zelenashica »

sapati srca wrote:
Procitao sam vecinu komentara...Bolje da nisam...Jer citajuci ih u meni se stvorila slika da se ni slucajno ne treba ozeniti, a ako se to greskom i ucini da se naknadno ispita rodoslov, imovinski karton, njezin porodicni pedigre, po mogucnosti matematicki izracuna njena dnevna potrosnja i slicno...Stekao sam utisak citajuci da moram poznavati sve zakonom propisane obaveze i misliti o razvodu prije nego sto se i ozenim...I utisak da su zene rodene samo zato da trose, da se planski udavaju, i da unesrece onog koji se nekom volsebnom greskom ozeni....Mala sala, ali utisak istinit...usudicu se reci da poznajem dosta brakova ralicitih po stepenu obraazovanja, kao i prihodima, razlicitih po afinitetima i nacinom zivljenja, odonog sto preferiraju kao drustveni zivot pa do odgoja djece...I nijedan od njih nije bez padova i uspona, bez suza i osmjeha...Valjda po onom bracnom zavjetu u dobru i zlu dvoje dobrovoljno stupaju u bracnu zajednicu...Takoder znam dosta i brakova koji nisu opstali...Razlozi su razni, ali svi se svedu na kraju na onaj "nije islo" kad se ispucaju sve krivnje uvijek drugoga i svi argumenti uvijek protiv drugoga...Ono sto sam procitao u tvom postu nije iznenadujuce i nije nesto novo sto se ne desava prije nas, sad i desavace se uvijek i poslije nas...I nemam ti dati nikaka savjet,sem da s njom o svemu razgovaras, ali bukvalno o svemu sto te cini nezadovoljnim i nesretnim...Samo tako ces saznati uzoke i razloge njenog ponasanja, ali ces mozda saznati i dio njenih nezadovoljstava jer ti si muž a i otac, a oboje nosi obaveze koje i sam znas...Znas i da vecina brakova prolazi i krize koje znaju biti i duge i teske u kojima oboje smatra da je nesretno...Jer ma koliko mi tako voljeli misliti uvijek je krivica poprilicno ravnomjerno rasporedena...sto se naravno naknadno ispostavi...ne pricam o ljubavi izmedu vas koja je manja ili veca, ili je nema a zamijenila je rutina i nezadovoljstvo, jer ti to najbolje znas, ali ima nesto sto bar ja licno izuzetno postujem, a to je da je ona majka tvoje djece...Naglasak je na "majka" Pokusaj razgovarati s njom vise pua, nekada nismo raspolozeni, nekada afekti, ili neke rane koje zadaju rijeci budu barijera za razgovor, ali pokusaj vise puta jer bolje je sve proci ali bukvalno sve prije nego doneses odluku koja ako se sprovode nikada nema vise nazad i koja i tebi i noj i djeci mijenja zivot iz temelja....razgovaraj, razgovaraj, razgovaraj neka sve tvoje i njeno progovori pa ces tada i znati dalje sta ces...Ali u sustini iz cijelog tvog posta ja ne vidim jedno:

Jesi li ti spreman u slucaju da odlucis da se razvedes da budes taj koji ce traziti djecu i jesi li ti spreman da zivis s njima, odgajas ih, skolujes i cinis sve ono sto je potrebno u obavezama i odgovornosti kada se imaju djeca...
E moj šapate,potrefi ti sredu iz prve.....a ovo boldirano nek si vala pit'o i mene baš zanima,jer tu je suština...Samo ja vala i tvoje kazivanju nađoh podosta tajni,znaš ba da počesto analiziram...helem ostaje mi samo da pitam je l 'to fkt žena najveće zlo muškarcu?
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#339 Re: razvod ili papucar...

Post by zelenashica »

nellington wrote:
zelenashica wrote: Ne mogu a da ostanem nijema na ove riječi koje si iznio.Krenuti ću redom.Prije nego počnem prvo ču da hebem statistiku,vjerovatnoću i sve ostale matematičke oblasti koje unose kalkulacije u međuljudske odnose.Za ovu psovku molim kolegu nellingtona da mi halali,jer zbilja moradoh.
Halalosum. Međutim, statistika nije oblast matematike ('Statistics is not mathematics, not even applied mathematics'.)
Moj nelle ne znam ja više ni đe sam pošla ni đe došla....sheba mene ova tema gore nego matematika :lol:
PalaSa Marsa
Posts: 18966
Joined: 11/09/2008 11:48
Location: Where the Moon play with the Stars :)

#340 Re: razvod ili papucar...

Post by PalaSa Marsa »

Dobro nelly, moras priznat' da se ipak na kraju mora ako nista donijet postotak ko je za ko protiv, sto ce rec' da je i to matematika. :lol: :D
Zoya
Posts: 23153
Joined: 09/06/2008 14:54

#341 Re: razvod ili papucar...

Post by Zoya »

Sto reko Goethe "Ljubav je idealna stvar, zenidba realna stvar, a konfuzija stvarnog sa idealnim nikad ne biva nekaznjena" :D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#342 Re: razvod ili papucar...

Post by Ridjobrki »

Je, a Shakespeare bi vjerovatno na to dodao: "Bolje biti dobro obješen nego loše oženjen." :-D
User avatar
dami
Posts: 52
Joined: 26/08/2009 10:41

#343 Re: razvod ili papucar...

Post by dami »

gradskadjeca wrote:I ja imam slican problem. Imam jedno dijete i takodjer ne pijem, ne drogiram se ne izlazim, neprovodim se, bracni zivot 0. Budzet takodjer veliki problem. Oboje radimo odlicno ali njoj nikad dosta, nasmijana je kada ima para ali i tada je bracni zivot 0. Ja sam u Bosni gdje zene nisu toliko zasticene, ali ja jednostavno se ponasam evropski i tezim prema tome da budem civilizovan. ( A valjda su nase zene navikle na grubost )
Ne bih se nazvao papucarom ali imam ozbuiljnih problema a tek 4 godine u braku, sve je bilo ok dok se zena nije porodila, pa prosla tu neku postporodjajnu depresiju ( inace je hipohondar ) za koju nisam ni siguran da je imala uopste.
Nismo imali nikakvih fiinansijskih problema kada se curica rodila. Sada imamo manje probleme ali se sve moze prevazici brzo i lako.

Pare odlaze na privatne preglede, svih mogucih zenskih problema, na gluposti koje nam ne trebaju itd...
naravno iznio sam svoj problem i iznijet cu svoje vidjenje rjesenja problema.

Ja sam odlucio da na proljece lagano odem od kuce, dijete naravno ne mogu zaboraviti, brinut cu se o njoj dok sam ziv i cini m ise da iz ove situacije to i mogu jer imam dobar posao i obezbjedjenu egzistenciju. Sa obzirom da smo trenutno podstanari mojim odlaskom i njenim povratkom svakako bi bilo vise para za oboje. Primjetno je to da kcerkica vise voli mene nego nju.
Ja imam drugi stan koji je malen za nas troje ali ce meni biti ok.

Znaci po meni je jedino rjesenje radi spasavanja samog sebe napustanje supruge koja po meni vise ne zasluzuje to da bude.

Mozda ne bi trebalo da na ovaj post odgovaram ali moram reci da nije jedini izlaz otici od kuce...Ja sam sa svojim muzem manje od godine u braku i naravno i mi imamo probleme samo sto se nasi ne svode ni na finansije niti na varanje niti bilo sta drugo nas ili pak njegov problem je nedostatak paznje i ja sam mu to rekla bitan je razgovor,lako je otici ali je to tesko ispraviti...I ja sam krenula kuci,ali smo razgovorom rijesili,naravno ako ni to nije moguce onda ne preostaje nista drugo nego razvod...Ali prije svega pokusaj rjesenja problem...Zene se cesto osjecaju zapostavljene!!!
User avatar
bez_ideje
Posts: 4553
Joined: 27/01/2008 19:30

#344 Re: razvod ili papucar...

Post by bez_ideje »

To je zelenasice ono,sto rece pustopoljina par stranica unazad,sto se kulturno ignorira!
Smoki
Posts: 1030
Joined: 12/03/2007 10:04
Location: Sarajevo

#345 Re: razvod ili papucar...

Post by Smoki »

Hvala Bogu pa se ja na vrijeme kutarisah belaja
User avatar
tekma
Posts: 1271
Joined: 27/12/2009 20:05

#346 Re: razvod ili papucar...

Post by tekma »

PalaSa Marsa wrote:Koje strepnje i koji strahovi, cak se ne strahuje o braku da opstane, kol'ko se srtahuje kol'ko ce ko uzet' kad (ako ) se razvedu. Ja mislim da vam ove misli kvare koncepciju zajednickog zivota, jer ste usli s' predrasudama o parama u brak il' ste usli u brak zbog radi sexa i dobrih oblina, pa u medjuvremenu skontali ovo o cemu pisete. :roll: Nes' ov'de ne fercera bas. :roll: :mrgreen:

Grehota br'te, grehota. :roll:
Kakva grehota @marsovka, vidim da i moja komsinica yebe sve redom sto nije povezano ili pak iskljucivo ljubav. Nista protiv, ljubav dabome, ali momak mora i materijalno dobro da stoji, ni vas dvije cak koje ste fiksirane iskljucivo na ljubav nebi ljubavnu fukaru ozenile.
Tipicni Bosanski stil sklapanja braka ni u Bosni se vise ne sklapa, nego se ide sa time :
kazi mi ko si ,odakle si, sta si, kakvu strucnu spremu imas i kako materijalno stojis da ti kazem dali cu se za tebe udati.
U zapadnom svijetu a u Njemackoj je popularan ako ne i normalan takozvani GÜTERTRENNUNG...porijeklo imanja.
Sto znaci, dodje li do razvoda braka, sto si donijela kao miraz tvoje je a sta si nasla kod mene moje je.
Za podijeliti je iskljucivo sto smo zajednicki stekli. Dakle potpisi inace nema zenidbe.
Ravnopravno je to u svakom slucaju, sto svaki normalni gradjanin to cini, cak i nasi Bosanci.
Ta vremena su prosla gdje su nase bosonoge dolazile a nakon razvoda braka ogromne sume novaca nasledjivale.
Pravilno ili ne pravilno, koliko je humano, stvar ukusa, ali na zapadu ti je tako, a u sustini i u Bosni je ili ce pak ubrzo biti.
User avatar
tekma
Posts: 1271
Joined: 27/12/2009 20:05

#347 Re: razvod ili papucar...

Post by tekma »

dami
"Ja sam sa svojim muzem manje od godine u braku i naravno i mi imamo probleme samo sto se nasi ne svode ni na finansije niti na varanje niti bilo sta drugo nas ili pak njegov problem je nedostatak paznje"
__________________________________________________________________________________________________

Molim te lijepo, manje od godinu dana u braku i vec problemi...malo paznje !! :(
"Kakva je to ljubav koja se od prvog udara lomi" ? :D
User avatar
zvornicanin
Posts: 147
Joined: 08/10/2008 07:12

#348 Re: razvod ili papucar...

Post by zvornicanin »

Dobro sad hebem mu misa..haman da ima i goreg od gorega????
Pa ja zivim sa mojom suprugom 15 godina 3 djece je tu...ako je razvod poslednje rijesenje,ako se ne zeli pricati o problemima,ako se mir u kuci trazi kroz to koliko ima na racunu da bi se potrosilo a cim se zapita o planiranju tog istog budjeta prica se kako se nemoze kako je tesko ,kad se na pokusaj rjesavanja bilo kojeg problema pokusava izvuci raznim floskulama i povecanjem tona u razgovoru,kad na svaki pokusaj CRTANJA da opisem njeno ponasanje koje mi ne odgovara zavrsava se na analiziranjem mene i trazenja dlake u jajetu...pa sam opet ziv????
Imam utisak da bi se sve rijesilo kad bih opet se vratio starom poslu-soferisanju.Neko me optuzi da nisam skolovan pa mi jedino ostalo voziti kamion..ja jesam zavrsio kod nas samo za tehnicara..ali hebiga zbog rata nisam mogao dalje..nisam ja birao!!Ostala braca njih 3-ca svi imaju fax.A sto pored njih 3-ce i ja nebih mogao?
Ovdje sam takodje zavrsio neku skolu.i opet sad imam posao-rukovodeci.Dakle meni nije bilo moranje sjesti za volan,htio sam jednostavno da moja porodica ima fin zivot pa makar i na moju stetu.Neko se mora zrtvovati!!!!
Supruga u Bosni nije radila ,ni ovdje prvih 10 godina nije radila..ali to je sve bilo sa dogovorom.Zbog djece.
Kad sam vidio da stanje ide losim putem..ona je iskrsla sa tim da joj je dosadno i da bi volila imati SVOJ dinar sto se kaze.Ja sam pristao.I meni je to dobro doslo !!!dobio sam priliku da se vratim onih 5 dana x 8 sati dnevno.inace 5 godina sam radio preko 60 sati sedmicno!
E to je bila moja greska!!!
Postao sam u neku ruku smetnja!Sta god htio da uradim ona je tu sa svojim zeljama i komentarima i uvjek nesto joj ne pase.Cak mi je govorila da HIM JE BILO BOLJE dok sam bio na puta a ona vodila kucu!!!
E ovo je bila velika uvreda za mene.
Moguce i sigurno sam i ja nju povrjedio neki put prilikom razgovora jer nisam cigla koju bacis i ona se razbije i to je to.Ali kad bi se cigla bacala pa se vracala ko bumerang pravo u facu niko je nebi bacao.Dakle prosjecan razgovor ima uvod,epilog i kraj.Pocinje polako sa pokusajima da pricamo o nagomilanim problemima,zakuhava se vidjenjem ili nevidjenjem tih problema,i na kraju se deremo jedno na drugo i onda ljuti jedno na drugo odsutimo jedno vrijeme.
Kad pravi kafu napravi sebi ili pita dijete da MENE pita hocu li kafu a ja to sve cujem.
Prava glupost!!!!
Ali eto tako ti je to kod nas!!!
Envy
Posts: 1366
Joined: 05/06/2008 08:13

#349 Re: razvod ili papucar...

Post by Envy »

zvornicanin wrote:Dobro sad hebem mu misa..haman da ima i goreg od gorega????
Pa ja zivim sa mojom suprugom 15 godina 3 djece je tu...ako je razvod poslednje rijesenje,ako se ne zeli pricati o problemima,ako se mir u kuci trazi kroz to koliko ima na racunu da bi se potrosilo a cim se zapita o planiranju tog istog budjeta prica se kako se nemoze kako je tesko ,kad se na pokusaj rjesavanja bilo kojeg problema pokusava izvuci raznim floskulama i povecanjem tona u razgovoru,kad na svaki pokusaj CRTANJA da opisem njeno ponasanje koje mi ne odgovara zavrsava se na analiziranjem mene i trazenja dlake u jajetu...pa sam opet ziv????
Imam utisak da bi se sve rijesilo kad bih opet se vratio starom poslu-soferisanju.Neko me optuzi da nisam skolovan pa mi jedino ostalo voziti kamion..ja jesam zavrsio kod nas samo za tehnicara..ali hebiga zbog rata nisam mogao dalje..nisam ja birao!!Ostala braca njih 3-ca svi imaju fax.A sto pored njih 3-ce i ja nebih mogao?
Ovdje sam takodje zavrsio neku skolu.i opet sad imam posao-rukovodeci.Dakle meni nije bilo moranje sjesti za volan,htio sam jednostavno da moja porodica ima fin zivot pa makar i na moju stetu.Neko se mora zrtvovati!!!!
Supruga u Bosni nije radila ,ni ovdje prvih 10 godina nije radila..ali to je sve bilo sa dogovorom.Zbog djece.
Kad sam vidio da stanje ide losim putem..ona je iskrsla sa tim da joj je dosadno i da bi volila imati SVOJ dinar sto se kaze.Ja sam pristao.I meni je to dobro doslo !!!dobio sam priliku da se vratim onih 5 dana x 8 sati dnevno.inace 5 godina sam radio preko 60 sati sedmicno!
E to je bila moja greska!!!
Postao sam u neku ruku smetnja!Sta god htio da uradim ona je tu sa svojim zeljama i komentarima i uvjek nesto joj ne pase.Cak mi je govorila da HIM JE BILO BOLJE dok sam bio na puta a ona vodila kucu!!!
E ovo je bila velika uvreda za mene.
Moguce i sigurno sam i ja nju povrjedio neki put prilikom razgovora jer nisam cigla koju bacis i ona se razbije i to je to.Ali kad bi se cigla bacala pa se vracala ko bumerang pravo u facu niko je nebi bacao.Dakle prosjecan razgovor ima uvod,epilog i kraj.Pocinje polako sa pokusajima da pricamo o nagomilanim problemima,zakuhava se vidjenjem ili nevidjenjem tih problema,i na kraju se deremo jedno na drugo i onda ljuti jedno na drugo odsutimo jedno vrijeme.
Kad pravi kafu napravi sebi ili pita dijete da MENE pita hocu li kafu a ja to sve cujem.
Prava glupost!!!!
Ali eto tako ti je to kod nas!!!
Ocigledno da joj prija samoca,hm...bez veze je sto djecu ubacuje,kao postare...sve kaze o njoj!
User avatar
zvornicanin
Posts: 147
Joined: 08/10/2008 07:12

#350 Re: razvod ili papucar...

Post by zvornicanin »

zelenashica wrote:
sapati srca wrote:


Jesi li ti spreman u slucaju da odlucis da se razvedes da budes taj koji ce traziti djecu i jesi li ti spreman da zivis s njima, odgajas ih, skolujes i cinis sve ono sto je potrebno u obavezama i odgovornosti kada se imaju djeca...
E moj šapate,potrefi ti sredu iz prve.....a ovo boldirano nek si vala pit'o i mene baš zanima,jer tu je suština...Samo ja vala i tvoje kazivanju nađoh podosta tajni,znaš ba da počesto analiziram...helem ostaje mi samo da pitam je l 'to fkt žena najveće zlo muškarcu?
Pa nejma tu puno analiziranja.Ja svoju djecu volim i NARAVNO da sam spreman na to.Ali to je samo bjezanje od problema.Nisam drvo,normalno da sam sa mojm surugom pored losih imao i dobrih dana.E sad baci sve dobro i sjecaj se samo loseg..kakav bih to bio onda covjek..pa tek onda otac??Moja djeca su i dalje moja i sa razvod i bez razvoda.Ali kao sto napomenuh u prijasnjim postovima,jedno je htjenje drugo je zakon i drzava.Pa ljudi ovdje se organizuju vjesaju se bacaju sa mosta samo da bace malo svjetlosti u ovoj drzavi na stanje u kojem se nalaze muskarci.Nisam sovinista ali ovdje je po default-u da djeca idu majci.E TOGA SU SVE ZENE SVJESNE!!I zato na pomen da se selimo u Evropu ili vratimo u Bosnu isto ko da sam je sprzio cigarom!!!Mislim Canada -Bosna..ko je sposoban uspjece bilo gdje ko nije tome daj sta hoce on nezna li nezna.Eto i to pitanje rjeseno.Djecu bih uzeo ukoliko bi sud dozvolio,Ali ipak bi mi bilo zao nje jer mimo voljenja kao sto rekoh ipak sam covjek.I bez ljubavi ljudi daju i pomazu druge a kamoli nekog sa kojim se djelilo 15 godina dobra i zla.Problem je u tome sto ne mislimo isto!
Post Reply