Biti isti biti poseban biti samo svoj

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Wutkica
Posts: 4468
Joined: 27/08/2010 12:32
Location: middlearth

#1 Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by Wutkica »

Ako smo ono sto jesmo i ako se drzimo toga njegujemo posebnost brinemo brigu o sebi onda sve to i vise mozemo pruziti drugima.....sta nas to spaja, a sta razdvaja.....tema je otovrena za sve :D
User avatar
Wutkica
Posts: 4468
Joined: 27/08/2010 12:32
Location: middlearth

#2 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by Wutkica »

evo ja cu :D

""Vaš život se bavi isključivo Vama. Vaš život se nikad ne bavi Njima, to je samo vaša iluzija."


Sve to što vam se dešava je isključivo Vaš život. Samo ga Vi možete živeti, osećati i učiniti savršenim za vas, jer niko drugi nikad ne može osetiti vaša osećanja koja vam potvrdjuju da li je nešto dobro ili loše. Svaki pokušaj da živite nečiji život i da osećate nečija osećanja vode u Vaš bol i patnju. Zato što se tad odričete kontrole nad svojim životom i svojim osećanjima. To posebno važi za vaš doživljaj sebe - Vaše Samopouzdanje.

"Samopouzdanje je vrsta ogledala u kome samo Vi vidite svoju sliku sebe''.

Vaše samopouzdanje ima direktan uticaj na Vaše bliže i dalje okruženje. Drugim rečima: Vaše Samopouzdanja je energija kojom Vi direktno utičete na ljude oko sebe. I na osnovu toga Vi formirate njihov odnos i stav prema Vama.

Onog trenutka kad odlučite da preuzmete na sebe odgovornost za sve što vam se dešava, tad imate moć da promenite sve što želite u svom životu. Preuzimanjem pune odgovornosti za sve vaše uspehe i sve vaše neuspehe, dolazite u poziciju da zadržite sve što vam se sviđa u vama i oslobodite se svega što vam smeta. Tad prestaje traženja krivaca u drugima za vaše probleme, nema više lažnih nada i nema gomile razočarenja. Sve je u vašim rukama. Potpuna moć upravljanja sopstvenim životom!

Mnogi ljudi uvek krive druge za situacije u kojima se nađu i tako automatski pretvaraju sebe u žrtve. Radeći to zadržavaju sebe u stanju nemoći i stalnog nezadovoljstva. To je auto-destruktivni model ponašanja koji im ne dopušta da upravljaju svojim životom, svojim zdravljem i svojom srećom. Upravo zato takvi ljudi žive u iluziji da će ih jednog dana neko ispuniti neophodnom dozom sigurnosti, pa će život nastaviti sretni i zadovoljni. Međutim, naučno je dokazano: "Deda mraz ne postoji!''

Živeći u toj svojoj iluziji oni ne shvataju da njihova osećanja niko sem njih ne može osetiti, pa samim tim niko ih ne može ispuniti osećanjem sigurnosti koje traže. Istina je da malo ljudi dobije ono što misle da im je najpotrebnije za sreću. Uglavnom ljudi dobiju ono u šta iskreno veruju da mogu imati. Drugim rečima, Ljudi dobiju ono što očekuju da će dobiti.

To što ljudi traže: Sigurnost, Odlučnost, Samopouzdanje... ne nalazi se tamo negde napolju. To je oduvek bilo unutra u njima, to su njihova Osećanja. Dok ste bili beba, bili ste čista radost i zadovoljstvo. Znali ste koliko ste važni, osećali ste kako ste Vi centar sveta. Bili ste hrabri, zahtevali ste ono što ste želeli, a sva osećanja ste ispoljavali otvoreno. Voleli ste sebe u potpunosti, svaki delić svoga tela. Osećali ste da ste potpuno savršeni. I to je prava istina o vama.

Sve ostalo je došlo posle. Sva druga osećanja ste naučili od drugih. Većina vaših sadašnjih stavova i emotivnih reakcija koji vam se ne sviđaju, nastali su u vreme kad niste imali dovoljno životnog iskustva da ih logički definišete kao danas. Kritike, stalno ukazivanje na greške, treniranje strogoće, nesigurnost jednog ili oba roditelja, itd. Sve su to bili programi koje ste skupljali u ranim godinama vašeg života i naučili po njima da radite. Pošto su vam te sugestije ponovljene dovoljan broj puta Vi ste ih prihvatali kao istinu jer tad niste znali ono što znate danas.

Bez obzira u kom ste životnom dobu sad, ako bi vam bilo ko rekao da ste glupi ili smešni Vi ćete se odmah i bez problema odbraniti od takve sugestije. Ali kad imate svega 2 ili 3 godine vi nemate ni znanje, ni snagu životnog iskustva da se odbranite i odbacite takve sugestije. Pogotovo ako takve sugestije stižu od vama tad najvažnijih ljudi - Vaših roditelja, babe, dede, isl.

U periodu odrastanja i učenja o životu vrlo je lako uticati na vas. Sunđer najbolje upija vodu kad je suv, zar ne? Pa isto tako vaš mozak dok nemate životno iskustvo sve što vam kažu prihvata kao istinu. Ako vam tad dok učite o životu stalno upućuju i ponavljaju sugestije koje vas sputavaju i ograničavaju u svemu što želite da uradite na svoj način, Vi počinjete da se osećate i mislite loše o sebi. Takav ograničavajući stav i negativna osećanja koja ga prate vremenom se gomilaju i stvaraju neprijatne manifestacije koje nazivamo Nesigurnost u sebe ili manjak Samopouzdanja".
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#3 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by Zelena Carapa »

Sve sto si napisala stoji. Mozda da postavis neko pitanje pa ce i tema da zivne :)
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#4 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by pustopoljina »

ja cu otpuhnuti iz cibuka i reci "jah" :D jos da srknem iz fildzana kahvu :D
moj br'te :D
User avatar
Wutkica
Posts: 4468
Joined: 27/08/2010 12:32
Location: middlearth

#5 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by Wutkica »

de odahni :D

"Onog trenutka kad odlučite da preuzmete na sebe odgovornost za sve što vam se dešava"....
Kada to preuzmemo odgovornost u zivotu, koji kljucni momenat je presudan za takve stvari i da li stvarno odrastemo, da li zelimo odrasti :?

vidi sad pitanja :D
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#6 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by Zelena Carapa »

Wutkica wrote:de odahni :D

"Onog trenutka kad odlučite da preuzmete na sebe odgovornost za sve što vam se dešava"....
Kada to preuzmemo odgovornost u zivotu, koji kljucni momenat je presudan za takve stvari i da li stvarno odrastemo, da li zelimo odrasti :?

vidi sad pitanja :D
kad dodje iz dupeta u glavu. :D

Kako kome, nekom se desi rat, nekom putovanje u daleku zemlju, nekom selidba, razvod, brak, rodjenje djeteta, vracanje vjeri...Neko jednostavno nikad ne prezume odgovornost ;)

Svi smo mi portpuno razlicite jedinke :D
brina
Posts: 177
Joined: 05/09/2007 16:36

#7 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by brina »

Wutkica wrote:de odahni :D

"Onog trenutka kad odlučite da preuzmete na sebe odgovornost za sve što vam se dešava"....

:D
sta kada samo to radim?? :cry:
User avatar
Vragolan
Posts: 1268
Joined: 05/11/2009 09:26
Location: Portir na Dzehenemskoj kapiji

#8 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by Vragolan »

ovo treba na filozofiju prebaciti
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#9 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by pustopoljina »

a trik je valjda u tome da ono dijete nikad ne ode iz tebe...a da opet sve stignes.
dunno how :roll:
User avatar
Wutkica
Posts: 4468
Joined: 27/08/2010 12:32
Location: middlearth

#10 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by Wutkica »

znas zivot je i splet okolnosti i situacija koje ne mozemo izbjeci a i ne trebamo ali nije dokazano da im moramo podleci i biti robovi :D

cijenimo znanje, iskustva, jake stavove i moralne licnosti zar ne?
oni vjerovatno nisu podlegli raznoraznim iskustvima vec su prosli kroz njih :D
User avatar
black
Posts: 17174
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#11 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by black »

prepuno klishea :mrgreen:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#12 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by respo »

wutkice gdje ti je ordinacija?
User avatar
MyCore
Posts: 979
Joined: 25/03/2009 14:14
Location: Vukojebina.com

#13 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by MyCore »

Jos malo i ona Američka knjiga "Postanite ... za 15 dana ". Best seller :D
MajcinaDusica
Posts: 245
Joined: 09/07/2010 19:35

#14 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by MajcinaDusica »

pustopoljina wrote:ja cu otpuhnuti iz cibuka i reci "jah" :D jos da srknem iz fildzana kahvu :D
moj br'te :D
Potpisujem. Izuzev ovog "br'te", ono mi se nikad nije sviđalo. Stisla sam zube i pročitala, i i dalje ne kontam pitanje, osim, eto, da se svi zamislimo nad sobom (i preko kocke umočene u kafu kažemo "jah").
User avatar
Wutkica
Posts: 4468
Joined: 27/08/2010 12:32
Location: middlearth

#15 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by Wutkica »

black wrote:prepuno klishea :mrgreen:

nije klishe ni u kom slucaju mozda stereotipno malo ali ne klishe....

recimo da svi pokusavamo uraditi jednu stvar na isti nacin: rijesiti problem na najbolji moguci nacin. i sta kad nemamo iskustva na tom polju, kako se osjecamo?
User avatar
Wutkica
Posts: 4468
Joined: 27/08/2010 12:32
Location: middlearth

#16 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by Wutkica »

MajcinaDusica wrote:
pustopoljina wrote:ja cu otpuhnuti iz cibuka i reci "jah" :D jos da srknem iz fildzana kahvu :D
moj br'te :D
Potpisujem. Izuzev ovog "br'te", ono mi se nikad nije sviđalo. Stisla sam zube i pročitala, i i dalje ne kontam pitanje, osim, eto, da se svi zamislimo nad sobom (i preko kocke umočene u kafu kažemo "jah").

dobro pa reci nam sta pomislis kad se zamislis nad sobom? ono...huh zadovoljna sobom sve svoje snove ostvarila zelje nadanja i tako jel? :D
MajcinaDusica
Posts: 245
Joined: 09/07/2010 19:35

#17 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by MajcinaDusica »

Wutkica wrote:
MajcinaDusica wrote:
pustopoljina wrote:ja cu otpuhnuti iz cibuka i reci "jah" :D jos da srknem iz fildzana kahvu :D
moj br'te :D
Potpisujem. Izuzev ovog "br'te", ono mi se nikad nije sviđalo. Stisla sam zube i pročitala, i i dalje ne kontam pitanje, osim, eto, da se svi zamislimo nad sobom (i preko kocke umočene u kafu kažemo "jah").

dobro pa reci nam sta pomislis kad se zamislis nad sobom? ono...huh zadovoljna sobom sve svoje snove ostvarila zelje nadanja i tako jel? :D
Da sam ostvarila sve svoje snove, bila bih jako tužna, jer mi bez snova za ostvarivanje život baš i ne bi imao previše smisla.

Ja sam mislila da svi tako misle...
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#18 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by respo »

wutkice sta si sanjala kad si bila mala?
User avatar
Wutkica
Posts: 4468
Joined: 27/08/2010 12:32
Location: middlearth

#19 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by Wutkica »

tu smo da sanjamo trazimo vise bolje ljepse....da se motivisemo :D
User avatar
Wutkica
Posts: 4468
Joined: 27/08/2010 12:32
Location: middlearth

#20 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by Wutkica »

respo wrote:wutkice sta si sanjala kad si bila mala?

piih svasta, na sta tacno mislis? vidim da si nesto naumio da kazes :D hajde reci slusam :D
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#21 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by Zelena Carapa »

Generalno gledano, ja sam zadovoljna svojim zivotom trenutno. Sigurno jesam ostvarila sve svoje dosadasnje snove hvala Bogu.

Problem je sto je u prorodi covjeka da uvijek zeli vise i bolje. A lijepo je i sanjati brate :)

Ne kontam bas najbolje temu. :-)
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#22 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by respo »

djeco nemojte sanjati da trazite vise bolje
dozivjet cete da kad u buducnosti otvorite temu na forumu pola ljudi vas nece razumjeti
savjet?
zaboravite sta ste sanjali




bez uvrede ovo je filozofija a ne ljubav i sex
sta trebam sa djevokom palamuditi o smislu zivota
a gledam u nju i kontam joj kako bi ti vrat ljubio
kako bi ti mazio ramena bedra itd
brina
Posts: 177
Joined: 05/09/2007 16:36

#23 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by brina »

Zelena Carapa wrote:Generalno gledano, ja sam zadovoljna svojim zivotom trenutno. Sigurno jesam ostvarila sve svoje dosadasnje snove hvala Bogu.

Problem je sto je u prorodi covjeka da uvijek zeli vise i bolje. A lijepo je i sanjati brate :)

Ne kontam bas najbolje temu. :-)
:thumbup: ni mene nesto ne ide tema :) :-)
mora da me ova kisa uspavljuje :D
ali se slazem s'tobom :) snovi su nam svima potrebni... a to neko unutarnje usavrsavanje traje valjda dok smo zivi...
MajcinaDusica
Posts: 245
Joined: 09/07/2010 19:35

#24 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by MajcinaDusica »

Dakle, raditi na ostvarivanju snova i paralelno sanjati. Tako da kad ostvariš jedan san, uvijek ti dođe neki novi.

Raditi na sebi, i odrastati u boljeg čovjeka, čuvajući ono dijete u sebi koje uvijek sanja.

Voljeti sebe da bi te voljeli drugi.

Svakoga dana u svakom pogledu sve više napredujem.

Ja hoću, ja mogu, ja imam štelu.

Ima li još šta?
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#25 Re: Biti isti biti poseban biti samo svoj

Post by pustopoljina »

otpuhnuti plavicasti dim...uzdahnuti "jah"... :)
Post Reply