Facebook i bivši

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
bosna123
Posts: 1421
Joined: 24/09/2008 10:40

#1 Facebook i bivši

Post by bosna123 »

Pozvao me bivši da mu budem prijatelj na fb. Naravno ne pada mi na pamet, čovjek je oženjen, otac... S druge strane imam jaranicu koja sve svoje bivše ima na fb, i to je njen izbor. Šta vi mislite o tome? Da napomenem to je bila značajnija veza i u mom i u njegovom životu. Da li vam je svejedno kada vaš partner (momak, djevojka, bračni drug) komunicira sa bivšom ljubavi preko fb?
User avatar
explorer
Posts: 174
Joined: 15/03/2005 13:24
Location: In the middle of nowhere

#2 Re: Facebook i bivši

Post by explorer »

neretvaa
Posts: 170
Joined: 29/07/2009 12:24

#3 Re: Facebook i bivši

Post by neretvaa »

Ide jedna grupa,
Ukoliko ova grupa dodje do 9999 clanova "bosna123" ide na kafu sa bivsim.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#4 Re: Facebook i bivši

Post by Altsa »

da si malo bolje pogledao vidio bi da tema nema nikakve veze sa postavljenom osim sto se bavi facebookom
neretvaa
Posts: 170
Joined: 29/07/2009 12:24

#5 Re: Facebook i bivši

Post by neretvaa »

Altsa wrote:
da si malo bolje pogledao vidio bi da tema nema nikakve veze sa postavljenom osim sto se bavi facebookom
explorer je postao da je dupla tema.
Ja sam postao, da cu da otvorim grupu, i ako skupim 9999 clanova, ides na kafu sa bivsim.
Gdje je tu problem?

Imas diplomu za advokata, pa je branis, ili fb branis ?

Da kojim slucajem u podsvjesti zelis izadji sa njim ?
Kako ste se razisli, da nije ostalo ne razjesenih problema ?

Haje pojasni nam.... please
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#6 Re: Facebook i bivši

Post by Altsa »

neretvaa wrote:
Altsa wrote:
da si malo bolje pogledao vidio bi da tema nema nikakve veze sa postavljenom osim sto se bavi facebookom
explorer je postao da je dupla tema.
Ja sam postao, da cu da otvorim grupu, i ako skupim 9999 clanova, ides na kafu sa bivsim.
Gdje je tu problem?

Imas diplomu za advokata, pa je branis, ili fb branis ?

Da kojim slucajem u podsvjesti zelis izadji sa njim ?
Kako ste se razisli, da nije ostalo ne razjesenih problema ?

Haje pojasni nam.... please
e vidis bas sam advokat. da imas imalo mozga shvatio bi da ne branim niti pokretaca teme niti FB vec samo tvrdim nakon pregleda teme za koju tvrdite da je dupla da to ona nije. govori se o glupim stranicama FB-a ne direktno o onome sto je pokretac teme htio da kaze. jest da mi je bilo mrsko da ti pojasnjavam jer cisto sumnjam da si i ovo shvatio al eto mozda nesto i skontas al cisto sumnjam. pametnom je sve jasno a ti izgleda spadas u grupu pod oni drugi. zato :skoljka:
User avatar
Truba
Posts: 81797
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#7 Re: Facebook i bivši

Post by Truba »

jednostavno treba shvatiti da FB dodavanje prijatelja nekome ne predstavlja nista a drugome je to veoma važno...
neretvaa
Posts: 170
Joined: 29/07/2009 12:24

#8 Re: Facebook i bivši

Post by neretvaa »

Altsa wrote: e vidis bas sam advokat. da imas imalo mozga shvatio bi da ne branim niti pokretaca teme niti FB vec samo tvrdim nakon pregleda teme za koju tvrdite da je dupla da to ona nije. govori se o glupim stranicama FB-a ne direktno o onome sto je pokretac teme htio da kaze. jest da mi je bilo mrsko da ti pojasnjavam jer cisto sumnjam da si i ovo shvatio al eto mozda nesto i skontas al cisto sumnjam. pametnom je sve jasno a ti izgleda spadas u grupu pod oni drugi. zato :skoljka:
Odlicno, da samo nadodam - " advokat ". Evo si jos i vidovit covjece, odjednom vidis da sam i naglup.Bravoooooo !!!!
Koliko sam pametan tebi necu dokazivati "advokatu", jer nemam vremena, i zato ohladi malo.
Imam tvoj username pod favorite, zovem te za pomoc cim negdje zapne "advokatu", oooppps.



Pozdrav,
neretvaa
Posts: 170
Joined: 29/07/2009 12:24

#9 Re: Facebook i bivši

Post by neretvaa »

Cekamo pokretaca teme, da nam pojasni ako hoce, sto misli da je lose dopisavati se sa bivsim.
Last edited by neretvaa on 27/01/2010 09:16, edited 1 time in total.
bosna123
Posts: 1421
Joined: 24/09/2008 10:40

#10 Re: Facebook i bivši

Post by bosna123 »

Nemam potrebe izlaziti na kafu s njim. Daaavno smo raskinuli. Malo me iznenadio, pa rekoh da vidim kako ostala raja gleda na to.

Mislim da je @komi u pravu...

Ma ne bi mi bio problem da budemo u kontaktu preko fejsa da nije ozenjen, nesto mislim da njegovoj zeni ne bi bilo svejedno. Meni bi smetalo na njenom mjestu.

I pricamo o fb, a ne o kafi. Nije to bas isto.
User avatar
ALexis
Posts: 1226
Joined: 11/08/2009 07:59
Location: Moj dom je dole u predgradju od centra prema zapadu,gdje sunce sja samo kad zalazi.

#11 Re: Facebook i bivši

Post by ALexis »

bosna123 wrote:Pozvao me bivši da mu budem prijatelj na fb. Naravno ne pada mi na pamet, čovjek je oženjen, otac... S druge strane imam jaranicu koja sve svoje bivše ima na fb, i to je njen izbor. Šta vi mislite o tome? Da napomenem to je bila značajnija veza i u mom i u njegovom životu. Da li vam je svejedno kada vaš partner (momak, djevojka, bračni drug) komunicira sa bivšom ljubavi preko fb?
ja mislim da si u pravu za njega i njegovu zenu, i vjerovatno ne bi bilo ni tebi svjedno da ti se muz dopisuje s bivsom...
ali ako postavljas ovu temu i pitas nas za misljenje moze li se onda u tebi naci tracak sumnje i potrebe da komuniciras s njim, da mu zaviris u fotke, da vidis kako zivi...? (ne znam, samo pitam)
sto se mene tice, jednom bivsi-uvijek bivsi. ja takve blokiram :D
mummy2008
Posts: 45
Joined: 10/01/2008 11:41
Location: Brdoviti Balkan

#12 Re: Facebook i bivši

Post by mummy2008 »

Posto sam u braku ne bih voljela da covjek s kojim zivim i imam djecu komunicira sa bivsim na fb niti bih ja sebi dozvolila takvo sta.
Jednostavno mislim da bi se stvorio tracak sumnje kod osobe ciji suprug/a komunicira s bivsom/im, a s druge strane ta komunikacija bi u dogledno vrijeme mogla dovesti do ponovne ljubavi ili tako sta :-) i velikih problema.
Govorim iz licnog iskustva, u kojem sam ja bila povrijedjena i oprostila, ali ne i zaboravila :x
User avatar
suncica24
Posts: 4319
Joined: 22/03/2006 21:29
Location: Na vrh brda gdje vrba mrda

#13 Re: Facebook i bivši

Post by suncica24 »

Iskreno, mislim da je tebi (vama) jos uvijek stalo...

Zasto biti ljubomoran(na) na nesto sto je proslo, sto je ocigledno puklo po savovima i ne moze se ponovo sastaviti?! Jedino ako jedno od to dvoje zeli da krpi pocjepano, to bi mogao biti problem, a njegovo dodavanje tebe na fb ne znaci upravo to. Pitanje je zasto ti to vidis kao neki ponovni pokusaj flertovanja, sem ako tebi ocigledno nije jos stalo i zato ti to predstavlja problem.

Ja imam skoro sve bivse na fb. Neke do kojih mi nije ni bilo stalo niti mi je stalo sad, neke koje sam jako voljela, neke koji su me mnogo povrijedili... ali, sa svima njima fb mi je vratio neku osnovnu, ili cak dublju komunikaciju, ono vrijedno zasto smo i bili u vezi... bez zelje da vratimo i samu vezu.
Meni je to nekakav dokaz da ne moram mrziti nekoga koga sam voljela, da mozemo ostati, ako ne prijatelji, makar drugovi (za to doduse treba proci nesto vremena), da postoji nesto sto vrijedi sacuvati i da sve nije bilo samo uzalud protraceno vrijeme... nesto se naucilo, nesto je ostalo, nesto je prihvaceno kako bi se moglo krenuti dalje.
Svako je odabrao svoje i nema tu mjesta ljubomori ni sa jedne strane... sem ako jedna od strana nije bas sigurna u ono sto ima, ili ono sto nema...
fuse
Posts: 86
Joined: 25/04/2005 08:44

#14 Re: Facebook i bivši

Post by fuse »

Ja ne vidim u cemu je problem. Zar se dvoje ljudi ne mogu razici bez da vise nikad ne kontaktiraju. Ja se nikad nisam razisao ni s kim neljudski i nema razloga da se ne nastavim pozdravljat na cesti i ponasat se normalno kao prema bilo kojoj osobi. I ja i moja zena i dalje komuniciramo sa bivsima i to na isti nacin kao i sa poznanicima i prijateljima. Neki od njih su nam sad i kucni prijatelji, neki imaju porodice, a neki jos love. Popio sam hiljadu kafa sa svojim bivsima ali za mene je to isto kao da pijem kafu sa skolskim drugom.
To je stvar nesigurnosti, nepovjerenja i na kraju krajeva emocionalne nezrelosti. Ja nisam nesiguran, za mene su bivse upravo ono sto trebaju biti, bivse. Ja volim svoju zenu i znam da ona mene voli i nema tu ni bivsih ni buducih ni sta ako...
Izes ljubav ako treba pazit s kim se pije kafa!
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#15 Re: Facebook i bivši

Post by ladyblue18 »

Kao sto kaze komi, trebate ba shvatiti vec jednom da to sto ce te neko dodati na FB nije nista super vazno.
Iako ovaj slucaj jeste malo smijesan, i ja ga ne bih dodala, najvise zato jer je ozenjen, zamisli se na mjestu njegove zene.

Ja opet imam svoje bivse na FB-u i ne vidim problem u tome. Osim jednog.
Ja sam manje vise ostala u ok odnosima sa svima i to sto ih imam na FB mi nije nista aman zaman.

Uglavnom, ja da sam ti, ne bih prihvatila.
*mima*

#16 Re: Facebook i bivši

Post by *mima* »

Jel to pravimo novi FB od foruma?
somethings
Posts: 228
Joined: 11/08/2009 15:29

#17 Re: Facebook i bivši

Post by somethings »

Fb ljudi očito shvaćaju preozbiljno.
User avatar
Ares 1921
Posts: 132
Joined: 19/12/2009 16:37
Location: Sarajevo

#18 Re: Facebook i bivši

Post by Ares 1921 »

mozda jednostavno zeli da ti gleda slike, ili da prati na koje evente ides :?
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#19 Re: Facebook i bivši

Post by River_isle »

sve to zavisi kako su se ljudi razisli; ako je korektan odnos fb je samo jos jedan vid komunikacije (pored msna , telefona, vidjanja) pa i nije problem. ako su namjere lose, takva osoba ne treba imati uvid u moj zivot pa ni preko facea.
User avatar
jazzer
Posts: 7216
Joined: 20/12/2004 14:44

#20 Re: Facebook i bivši

Post by jazzer »

fuse wrote:... I ja i moja zena i dalje komuniciramo sa bivsima i to na isti nacin kao i sa poznanicima i prijateljima. Neki od njih su nam sad i kucni prijatelji, neki imaju porodice, a neki jos love...
Bez ikakve namjere da te provociram a je l' fakat neki bivsi momak tvoje djevojke sada vama
kucni prijatelj?? Ako jeste, kako to izgleda, kakav je osjecaj kada vam dodje??
Ja, iskren da budem, ne bih mogao biti kucni prijatelj sa nekim djevojkinim (u buducnosti zeninim) bivsim momkom.
Iako nisam bio ni blizu takve situacije osjecam da mi bilo pravo bezze.
User avatar
explorer
Posts: 174
Joined: 15/03/2005 13:24
Location: In the middle of nowhere

#21 Re: Facebook i bivši

Post by explorer »

Altsa wrote:
da si malo bolje pogledao vidio bi da tema nema nikakve veze sa postavljenom osim sto se bavi facebookom
@Altsa - jesi ti ikada cuo za sarkazam i ironiju? Ili ti cinjenica da si advokat (sto je jako tuzno) daje za pravo da budes svaciji advokat?

Meni je van pameti da se ovakve stvari (kao i mnoge druge) "pitaju" na SA-x forumu, pa sam i zbog tog razloga stavio gore navedeni link sa pripadajucom porukom. Mozda drugi put shvatis....

Pokretacici teme se izvinjavam na zachatavanju teme od strane nas trojice.
User avatar
Pitar s Kariba
Posts: 856
Joined: 01/06/2007 09:34
Location: Karibi

#22 Re: Facebook i bivši

Post by Pitar s Kariba »

suncica24 wrote:Iskreno, mislim da je tebi (vama) jos uvijek stalo...

Zasto biti ljubomoran(na) na nesto sto je proslo, sto je ocigledno puklo po savovima i ne moze se ponovo sastaviti?! Jedino ako jedno od to dvoje zeli da krpi pocjepano, to bi mogao biti problem, a njegovo dodavanje tebe na fb ne znaci upravo to. Pitanje je zasto ti to vidis kao neki ponovni pokusaj flertovanja, sem ako tebi ocigledno nije jos stalo i zato ti to predstavlja problem.

Ja imam skoro sve bivse na fb. Neke do kojih mi nije ni bilo stalo niti mi je stalo sad, neke koje sam jako voljela, neke koji su me mnogo povrijedili... ali, sa svima njima fb mi je vratio neku osnovnu, ili cak dublju komunikaciju, ono vrijedno zasto smo i bili u vezi... bez zelje da vratimo i samu vezu.
Meni je to nekakav dokaz da ne moram mrziti nekoga koga sam voljela, da mozemo ostati, ako ne prijatelji, makar drugovi (za to doduse treba proci nesto vremena), da postoji nesto sto vrijedi sacuvati i da sve nije bilo samo uzalud protraceno vrijeme... nesto se naucilo, nesto je ostalo, nesto je prihvaceno kako bi se moglo krenuti dalje.
Svako je odabrao svoje i nema tu mjesta ljubomori ni sa jedne strane... sem ako jedna od strana nije bas sigurna u ono sto ima, ili ono sto nema...
:thumbup:
Toliko mi se sviđa ovo što si napisala da, iako je možda malo nepristojno :roll: , ne mogu da se suzdržim a da ne upitam-Može li se znati tvoj trenutni Relationship Status? :-) :D
bosna123
Posts: 1421
Joined: 24/09/2008 10:40

#23 Re: Facebook i bivši

Post by bosna123 »

Hvala vam svima na odgovorima :)
Kao sto i @komi rece svako to drukcije shvaca.

Od kada smo raskinuli, prije 3-4 godine, sretali smo se, ali ne bas cesto. Imali smo kao neki presutni dogovor da se samo pozdravimo onako Vozdra, sta ima, bez vece price, sto radi osoba s kojima smo momentalno bili, sto radi nas samih, kako se ono kaze Jednom slomljeno, uvijek slomljeno. Pa da nam opet ne bi palo na pamet pokusati, barem sam ja tako mislila.

Bas radi toga ne vidim razlog da sada nesto komuniciramo, a posebno zato sto je ozenjen. Pitala sam vas za misljenje, cisto da ne ispadnem ono papak, kao ja se sad nesto ufurala, a to je samo fb. To zapravo i lici na njega, da to ne dozivljava tako ozbiljnim, ali trebao bi misliti i na suprugu.

@suncica
Pa sad bas da mi je stalo... On sigurno jos uvijek ima neke osobine koje sam voljela kod njega, ali od tada je puno vode proslo ispod Savskog mosta. U svakom slucaju tu su drugi ljudi oko nas, treba i na njih misliti.

Kazem imam i ja jaranicu koja sve bivse ima na fejsu. Kod nje su isto bile duge veze, s nekima je i zivjela, ali njenom muzu to ne smeta. A opet imam drugu kojoj muz ne da uopce da otvori profil, upravo radi bivsih. Sto ljudi, sto cudi.

U svakom slucaju hvala vam svima. Nisam mogla pitati nikoga od raje, jer bi odmah znali o kome se radi. Na radnom mjestu mi opet glupo pricati o licnim stvarima.
fuse
Posts: 86
Joined: 25/04/2005 08:44

#24 Re: Facebook i bivši

Post by fuse »

jazzer wrote:
fuse wrote:... I ja i moja zena i dalje komuniciramo sa bivsima i to na isti nacin kao i sa poznanicima i prijateljima. Neki od njih su nam sad i kucni prijatelji, neki imaju porodice, a neki jos love...
Bez ikakve namjere da te provociram a je l' fakat neki bivsi momak tvoje djevojke sada vama
kucni prijatelj?? Ako jeste, kako to izgleda, kakav je osjecaj kada vam dodje??
Ja, iskren da budem, ne bih mogao biti kucni prijatelj sa nekim djevojkinim (u buducnosti zeninim) bivsim momkom.
Iako nisam bio ni blizu takve situacije osjecam da mi bilo pravo bezze.
Zasto jazzeru bezze? Ustvari je moja bivsa cura njena jako dobra prijeteljica i isli smo u skolu svi zajedno i jos uvijek se druzimo kao nekad. Isto tako i ja sam dobar s jednim od njenih bivsih, cak smo i radili zajedno. Super lik. Mozda si ti malo mladji lik ali kad udjes u neke srednje godine shvatices da nema vise hormona i leptirica i zatreskavanja. Nastupi zrelost i promjene se pogledi. Nema rivalstva, postoji samo sigurnost. Shvatis sta hoces i sta neces u zivotu. Pocnes se bavit drugim temama i problemima.
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#25 Re: Facebook i bivši

Post by River_isle »

@ fuse svaka cast na emotivnoj inteligenciji, ali meni to ne ide u glavu izuzev ako nije rijec o vezi iz srednje skola koja nije imala dug rok trajanja.
Kod mene barem, sve ono sto se desilo iza dvadeset druge/trece i imalo neki predznak ozbiljnosti nema mjesta u mom buducem domu.
Post Reply