Punica lažno optužuje za prevaru

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
mummy2008
Posts: 45
Joined: 10/01/2008 11:41
Location: Brdoviti Balkan

#151 Re: Punica lažno optužuje za prevaru

Post by mummy2008 »

O, Boze, u ovom tvom slucaju ti dodjes vise majka djeci nego ta sto ih je rodila, a ona kao otac, ito ne bas birizan, Boze me sacuvaj
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#152 Re: Punica lažno optužuje za prevaru

Post by zelenashica »

luni wrote:U slučaju razvoda kome idu djeca? Doduše, još se uvijek nadam da će moja ženica staviti svoju dragu majku na pravo mjesto i da će naša familija živjeti kako treba. Bogu hvala imamo zdravu djecu, imamo poslove, stan, vikendicu, auto --- da nije nekog vraga. Ponavljam ranije rečeno, ne tražim od žene da prekine s majkom u potpunosti - bilo bi besmisleno. Želim samo da se ne miješa u naš život, od toga kako se njoj dijete ne prehladi pa do monsturoznog optuživanja za prevaru- fuj.

Razvod - kome idu djeca. Nekad ranije žena mi reče da će odvesti djecu. Zanima me kojom logikom bi sud mogao presuditi da djeca idu s majkom. Jasno da kažem, mislim da je to moja vrlina i karakter i dobrota, ako bi me netko uvjerio da je djeci bolje s majkom ja bih ih pustio da idu s majkom. Međutim, danas mislim da bi dječacima bilo daleko bolje sa mnom nego s majkom. OVdje nekoliko razloga.

- Muška djeca. Kao što rekoh ranije, praznik im je kad ja skinem kutiju alata i počenomo nešto popravljati.
- Preuzeo sam na sebe istu količinu ili više brige oko kućnih poslova.
- više sam kupio komada odjeće za djecu od žene
- samo sam im ja kupovao dvd-ove filmove, knjige...
- ja sam skuhao više puta ručak
- više sam ih puta okupao
- ja brigem ima li mlijeka i kraša u kući i vučem kese namirnica
- ja se brinem šta im kupiti od sirupa za podizanje imuniteta
-ja s njima idem prati auto
- ja sam im više putao uključio mašinu njihova veša
-ja pratim kad nekome treba vakcina
- ja pratim kad treba platiti vrtić
itd...

ne kažem ovo iz razloga što bih nešto prigovarao, jer mislim da u braku treba biti pravedna raspodjela poslove, bez nekih ženskih ili muških. Bitno je samo da nitko nikoga ne vara što se tiče posla- svatko daje najviše što može.

Iz gore navedenog zaključak je da djeci ništa ne bi nedostajalo kad bi bili sa mnom. A koji su po vama razlozi da odu s majkom?
-Ako bi živjeli s njenom majkom, to bi sve puklo za mjesec dana. Poludili bi i žena i punica. Stara ne želi obaveze, žena mi to nikad ne bi stigla sve obaviti. Djeca bi bila svakakva.

Ako u zakonu i ima da majka ima prednost, onda je to iz tradicionalnih razloga da majka drži tri čoška kuće... međutim, u ovom braku to nije slučaja. Mislite li da bi djeca trebala pripasti meni?

Član 50.
(1) Ako se u postupku posredovanja bračni partneri ne izmire, ovlašćena osoba nastojat će da se oni sporazumiju o tome sa kim će živjeti njihovo maloljetno dijete ili dijete nad kojim se ostvaruje roditeljsko staranje nakon punoljetstva, o njegovim osobnim odnosima sa roditeljem sa kojim neće živjeti, o njegovom izdržavanju i o ostalim sadržajima roditeljskog staranja.
(2) Ako bračni partneri ne postignu sporazum iz stava 1. ovog člana, ili postignuti sporazum ne odgovara interesima djeteta, organ starateljstva će na zahtjev ovlašćene osobe ili po službenoj dužnosti odlučiti o pitanjima iz stava 1. ovog člana.


Sud je taj koji ti može dati najkonkretniji odgovor kome idu djeca....zakon izvoli pa malo pogledaj

http://djeca.110mb.com/PZFBiH.pdf

ps.ne upratih koliko klinci imaju godina,ako ima jedno manje od 3 godine onda od tvog podnošenja zahtjeva za razvod ništa...tako bar zakon kaže....u svakom slučaju posavjetuj se sa advokatom....ali prije toga suprugu preda se i na razgovor.Ja bi na tvom mjestu isprintala Porodični zakon,nju predase,dala joj da se podjeti šta je bračna zajednica i kako se može okončati.... ;-)
Arni75
Posts: 137
Joined: 27/07/2009 10:03

#153 Re: Punica lažno optužuje za prevaru

Post by Arni75 »

luni wrote:U slučaju razvoda kome idu djeca? Doduše, još se uvijek nadam da će moja ženica staviti svoju dragu majku na pravo mjesto i da će naša familija živjeti kako treba. Bogu hvala imamo zdravu djecu, imamo poslove, stan, vikendicu, auto --- da nije nekog vraga. Ponavljam ranije rečeno, ne tražim od žene da prekine s majkom u potpunosti - bilo bi besmisleno. Želim samo da se ne miješa u naš život, od toga kako se njoj dijete ne prehladi pa do monsturoznog optuživanja za prevaru- fuj.

Razvod - kome idu djeca. Nekad ranije žena mi reče da će odvesti djecu. Zanima me kojom logikom bi sud mogao presuditi da djeca idu s majkom. Jasno da kažem, mislim da je to moja vrlina i karakter i dobrota, ako bi me netko uvjerio da je djeci bolje s majkom ja bih ih pustio da idu s majkom. Međutim, danas mislim da bi dječacima bilo daleko bolje sa mnom nego s majkom. OVdje nekoliko razloga.

- Muška djeca. Kao što rekoh ranije, praznik im je kad ja skinem kutiju alata i počenomo nešto popravljati.
- Preuzeo sam na sebe istu količinu ili više brige oko kućnih poslova.
- više sam kupio komada odjeće za djecu od žene
- samo sam im ja kupovao dvd-ove filmove, knjige...
- ja sam skuhao više puta ručak
- više sam ih puta okupao
- ja brigem ima li mlijeka i kraša u kući i vučem kese namirnica
- ja se brinem šta im kupiti od sirupa za podizanje imuniteta
-ja s njima idem prati auto
- ja sam im više putao uključio mašinu njihova veša
-ja pratim kad nekome treba vakcina
- ja pratim kad treba platiti vrtić
itd...

ne kažem ovo iz razloga što bih nešto prigovarao, jer mislim da u braku treba biti pravedna raspodjela poslove, bez nekih ženskih ili muških. Bitno je samo da nitko nikoga ne vara što se tiče posla- svatko daje najviše što može.

Iz gore navedenog zaključak je da djeci ništa ne bi nedostajalo kad bi bili sa mnom. A koji su po vama razlozi da odu s majkom?
-Ako bi živjeli s njenom majkom, to bi sve puklo za mjesec dana. Poludili bi i žena i punica. Stara ne želi obaveze, žena mi to nikad ne bi stigla sve obaviti. Djeca bi bila svakakva.

Ako u zakonu i ima da majka ima prednost, onda je to iz tradicionalnih razloga da majka drži tri čoška kuće... međutim, u ovom braku to nije slučaja. Mislite li da bi djeca trebala pripasti meni?
Znas kako kazu "majka je majka, a otac moze biti bilo ko", pa valjda je i to jedan od razloga zasto u vecini slucajeva djeca budu dodjeljena majkama, mada vrlo cesto i pogresno ali eto, na zalost tako je.
Ja ti opet kazem uradi sve prije nego se odlucis na tu opciju, to je zadnje. A ako vec dodje do toga, onda potrazi savjet strucne osobe, advokata. Mi mozemo samo nagadjati, te svojim nagađanjem navesti tebe na pogresan put.
belissimma
Posts: 33
Joined: 29/07/2009 09:42

#154 Re: Punica lažno optužuje za prevaru

Post by belissimma »

http://www.otac.ba


Mislim da su ti sanse nikakve dobiti skrbnistvo nad djecom, a ostaviti ih s takvom majkom ne ide. Ona ocito od svoj emajke nije naucila nista lijepo i zato i ne zna prema djeci biti bolja. jerovatno ce i ona od svoje djece ocekivati samo da joj budu poslusnici iako to nicim nije zasluzila. Ti uz svoju djecu u cijeloj kombinaciji MORAS ostati. Razvod ce znaciti vidjanje vikendom, a to je premalo.
veka
Posts: 29
Joined: 26/08/2009 12:42

#155 Re: Punica lažno optužuje za prevaru

Post by veka »

Ti imaš problem sa ženom a ne sa punicom. Pod hitno obavi razgovor sa njom ali ne mlak razgovor nego oštro iznesi šta ti smeta i da nemože više tako po cijenu razlaza.
do razlaza može doći i privremeno.
Ovo ti sve govorim jer sam imala istu situaciju. Svekrva luda žena niko joj nevalja pa ni njene sestre. Svaka žena kurva i svaka se žena nabacuje njenom mužu. U takom duhu odgojila i svoju djecu. Ja sam tu bolesnu ljubomoru od svog muža trpila dok mi nije pukao film i razišla se sa mužem tri mjeseca. Nakon čega me on molijo da se pomirimo na što sam ja pristala pod uslovom da ode na razgovor kod psihijatra.
Mi sad imamo odličan brak i potpuno povjerenje i nedopuštamo mješanje nikome.
Dok sa druge strane gledam sestru moga muža koja je zadojena majčinim odgojem kako proganja svog muža mlakonju.
Što se tiče djece vjeruj mi da ako se ništa ne promjeni da će te više boliti kad u njihovom ponašanju budeš vidio punicu.
veka
Posts: 29
Joined: 26/08/2009 12:42

#156 Re: Punica lažno optužuje za prevaru

Post by veka »

ako i nedođe do pomirenja znači da tvoja žena nije spremna da se mjenja onda je tako i bolje
luni
Posts: 14
Joined: 28/09/2009 13:26

#157 Re: Punica lažno optužuje za prevaru

Post by luni »

belissimma wrote:http://www.otac.ba


Mislim da su ti sanse nikakve dobiti skrbnistvo nad djecom, a ostaviti ih s takvom majkom ne ide. Ona ocito od svoj emajke nije naucila nista lijepo i zato i ne zna prema djeci biti bolja. jerovatno ce i ona od svoje djece ocekivati samo da joj budu poslusnici iako to nicim nije zasluzila. Ti uz svoju djecu u cijeloj kombinaciji MORAS ostati. Razvod ce znaciti vidjanje vikendom, a to je premalo.
Bilo je rasprava je li bolje za djecu da žive u "nesavršenom braku" - tj. bez ljubavi supružnika ili razvod. Vidim Belissimma misli da je ipak bolje ostati uz djecu. Osobno sam bliži takvom stavu i ja vjerojatno neću pokrenuti pitanje razvoda. Kad si s djecom svaki dan, možeš im stotinu puta više pružiti ljubavi, biti od koristi i odgajati ih da budu dobri.

A ovo zakonodavstvo ili sudska praksa koja favorizira majku jest nepošteno. Što nitko ne digne glas protiv te nepravde- jedini, ako ne jedini, onda najvažniji kriterij bi trebao biti što je bolje za djecu.
belissimma
Posts: 33
Joined: 29/07/2009 09:42

#158 Re: Punica lažno optužuje za prevaru

Post by belissimma »

luni wrote:
belissimma wrote:http://www.otac.ba


Mislim da su ti sanse nikakve dobiti skrbnistvo nad djecom, a ostaviti ih s takvom majkom ne ide. Ona ocito od svoj emajke nije naucila nista lijepo i zato i ne zna prema djeci biti bolja. jerovatno ce i ona od svoje djece ocekivati samo da joj budu poslusnici iako to nicim nije zasluzila. Ti uz svoju djecu u cijeloj kombinaciji MORAS ostati. Razvod ce znaciti vidjanje vikendom, a to je premalo.
Bilo je rasprava je li bolje za djecu da žive u "nesavršenom braku" - tj. bez ljubavi supružnika ili razvod. Vidim Belissimma misli da je ipak bolje ostati uz djecu. Osobno sam bliži takvom stavu i ja vjerojatno neću pokrenuti pitanje razvoda. Kad si s djecom svaki dan, možeš im stotinu puta više pružiti ljubavi, biti od koristi i odgajati ih da budu dobri.

A ovo zakonodavstvo ili sudska praksa koja favorizira majku jest nepošteno. Što nitko ne digne glas protiv te nepravde- jedini, ako ne jedini, onda najvažniji kriterij bi trebao biti što je bolje za djecu.

Ja sam mislila da ti svoju zenu voli i da sva s*anja punice trpis i mozes da trpis jer je volis...

Sta da ti kazem, ako je ne volis onda ce ti biti jos mnogo teze. A iz licnog iskustva savjetujem da punicu stavis na totalni "ignore" i NIKAD ne pokazes da te nervira, jer se tek onda ahuktaju (to je jedini cilj price-da ti skace po zivcima i kvari porodicnu atmosferu na koju je ljubomorna).

Moras probati da se pomiris s cinjenicom da nisu svi ljudi dobri roditelji (kao sto su tvoji vjerovatno bili prema tebi) i da neki djecu radjaju iz veoma sebicnih i niskih pobuda (tipa da ih ima ko finansirati i hizmetit im kad ostare). Ovo se po meni podrazumijeva da je obaveza prema roditelju, ali da su me samo zato rodili bilo bi grozno.

Zelim ti svu srecu ovog svijeta i neka ti tvoji pilici budu snaga i razlog da izdrzis.
luni
Posts: 14
Joined: 28/09/2009 13:26

#159 Re: Punica lažno optužuje za prevaru

Post by luni »

belissimma wrote: Ja sam mislila da ti svoju zenu voli i da sva s*anja punice trpis i mozes da trpis jer je volis...

Zelim ti svu srecu ovog svijeta i neka ti tvoji pilici budu snaga i razlog da izdrzis.
nisam rekao da ne volim. Volim. Samo što se ljubav može potrošiti. Ako ne ulažeš,ode...
belissimma
Posts: 33
Joined: 29/07/2009 09:42

#160 Re: Punica lažno optužuje za prevaru

Post by belissimma »

luni wrote:
belissimma wrote: Ja sam mislila da ti svoju zenu voli i da sva s*anja punice trpis i mozes da trpis jer je volis...

Zelim ti svu srecu ovog svijeta i neka ti tvoji pilici budu snaga i razlog da izdrzis.
nisam rekao da ne volim. Volim. Samo što se ljubav može potrošiti. Ako ne ulažeš,ode...

Slazem se, pogotovo ako vuces ko konj i samo dajes i dajes i dajes a uzvraca ti se malo ili nimalo. Ja sam u slicnoj bracnoj postavci ali mislim da se ne mozemo porediti adekvatno jer ti u svom braku mozes (bez problema) da kao musko skontas da si eto "glava porodice", "hranitelj", "pokretacka snaga", "oslonac"...da ne nabrajam dalje termine koji bi opravdali pasivnu suprugu. U cijeloj prici ako sam dobro shvatila tvoja supruga ne ispunjava ni osnovne "zenske" kriterije koji ukljucuju svakodnevnu brigu o djeci, hrani, kuci...i ti se tu osjecas kao magarac. Mislim da si s razlogom isfrustriran i slozicu se skonstatacijom koju je neko od forumasa ranije izrekao - ti nemas problem s punicom, ti imas problem sa zenom. Punicu vjerovatno indirektno krivis zato sto ti je supruga takva i jos kako ti je i punica rospija sve u kompletu je bas bezveze (najblaze receno).
Po meni - ti bi trebao tog parazita koji se zakacio za tebe fino otresti (ne kontam sta ti punica radi u stanu koji si ti kupio???), u odgoju djece i posjetama rodbini baciti poentu i naglasak na svoje roditelje (ako nisu zivi na nekog drugog TVOG) i stvari okrenuti za 180 stepeni!

Suprugu nastavi da slepas, takva je kakva je i jos bolje ako se volite. A djecu na glavi nosaj ako treba.
Post Reply