Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#1 Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by kinderlada »

.
Last edited by kinderlada on 19/04/2012 00:55, edited 1 time in total.
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#2 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by burek_in_space »

Jedva chekam odgovore na ovu temu! :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#3 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by madner »

Ne bi se previse sikiro, to je samo par casova gimnastike :D
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#4 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by jedna »

Prvo moraš dati odgovor na 3 pitanja: kad, kako i zašto su prekinuli?
User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#5 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by kinderlada »

.
Last edited by kinderlada on 19/04/2012 00:55, edited 1 time in total.
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#6 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by Bušman »

Da sam na njegovom mjestu (i da znam za tvoje sumnje), dobila bi nogu momentalno. Cisto zbog nepostojanja povjerenja. Eto ti moje misljenje...
User avatar
Guevara
Posts: 135
Joined: 31/01/2006 13:45

#7 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by Guevara »

Mislim da je bezze to raditi, ok je ostati raja s nekim, ali opet je pitanje koliko su bili skupa i to..ako je to trajalo mjesec pa se cuju nekad, hebo to, al ako je nesto ozbiljnije bilo u pitanju, e to vec ne valja.
Nele
Posts: 128
Joined: 11/05/2002 00:00
Contact:

#8 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by Nele »

Meni je to sumljivo cuj prijateljski se rastali u ovim vremenima :-) :-) :-)
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#9 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by Latina »

Bušman wrote:Da sam na njegovom mjestu (i da znam za tvoje sumnje), dobila bi nogu momentalno. Cisto zbog nepostojanja povjerenja. Eto ti moje misljenje...
:roll:

Mogu zamisliti "sretnice" koje se uopste nadju kraj nekoga ko razmislja na ovaj nacin. One su same sebe vec nogirale.
Last edited by Latina on 07/02/2009 18:29, edited 1 time in total.
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#10 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by Latina »

kinderlada wrote:Eh ovako, u vezi sam sa jednim momkom skoro godinu dana i ide nekako, za sada bar mislim ......
Standardni pocetak neke veze, nista puno za neki opis da je ovo jedinstvena ljubav izmedju nas.

Ali ima jedna stvar koja mene kopka, on odrzava kontakt sa svojom bivsom---to znaci cuju se 1 mjesecno, tako kaze---cestitaju praznike---i to kaze----a ostalo ne znam ima li sta vise.
Hmmm, nisam sigurna da je ovo vase u redu. Ne zbog kontakta s bivsom, nego zbog ovog podvucenog.

Isto tako mislim da trebas slusati svoj instinkt. Ti vec znas odgovor.
User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#11 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by kinderlada »

Guevara wrote:Mislim da je bezze to raditi, ok je ostati raja s nekim, ali opet je pitanje koliko su bili skupa i to..ako je to trajalo mjesec pa se cuju nekad, hebo to, al ako je nesto ozbiljnije bilo u pitanju, e to vec ne valja.
.
Last edited by kinderlada on 19/04/2012 00:56, edited 1 time in total.
User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#12 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by kinderlada »

Bušman wrote:Da sam na njegovom mjestu (i da znam za tvoje sumnje), dobila bi nogu momentalno. Cisto zbog nepostojanja povjerenja. Eto ti moje misljenje...
Sva sreca nisi na njegovom mjestu :D
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#13 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by Bušman »

kinderlada wrote:
Bušman wrote:Da sam na njegovom mjestu (i da znam za tvoje sumnje), dobila bi nogu momentalno. Cisto zbog nepostojanja povjerenja. Eto ti moje misljenje...
Sva sreca nisi na njegovom mjestu :D
Ma zezao sam se :D

Uglavnom, ako su se rastali normalno (dakle, bez munja i gromova) nema ti sta smetati. Imas li ti muskog drustva? I da li bi on trebao biti ljubomoran ako imas :)
User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#14 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by kinderlada »

.
Last edited by kinderlada on 19/04/2012 00:56, edited 1 time in total.
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#15 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by Bušman »

kinderlada wrote:@ Busman: Naravno da imam, sta bismo mi bez muskih kolega/prijatelja
Pa to i mislim cijelo vrijeme, da u tom nema nista lose, ako ce raditi sta sa strane moze to s bilo kojom a ne samo s bivsom........ali bivsa je bivsa :x
Bivsa je bivsa. Mi muskarci smo drugaciji od zena. Brzo se zapalimo, ali se jos brze ohladimo. Stoga, ubaci koje drvo u tu svoju vatru i uzivaj :D
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#16 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by Lesli Eldridž »

kinderlada wrote:@ Busman: Naravno da imam, sta bismo mi bez muskih kolega/prijatelja
Pa to i mislim cijelo vrijeme, da u tom nema nista lose, ako ce raditi sta sa strane moze to s bilo kojom a ne samo s bivsom........ali bivsa je bivsa :x
Ako ste u vezi "onako" postoji realna opasnost da joj se i vrati, ali kako ne znam ništa više o vašem odnosu, ne mogu ti nešto više i napisati o tome. Razgovaraj sa njim o tome. Taktično i polako, bez scena ljubomore. Moguće je da je nije nikada prebolio, sve je to sumnjivo vrlo. Nakon godine razdvojenosti i nove veze ne bi trebalo da mu je više na pameti, a da ju je prebolio. Ne prejudiciram ništa, ali reci mu:"Istinu na sto!"
User avatar
profi25
Posts: 117
Joined: 15/01/2008 16:17
Location: welt

#17 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by profi25 »

vidis, ono o cemu ljudi pricaju...to je za njih bitno...
dakle ako i koliko on spominje nju...toliko mu je i bitno :shock:
sa bivsom se obino ide na kafu iz sljedecih razloga:
...ides da vidis gdje je i skim je sada. kako joj je
...ides jer si je pozelio vidjeti
...ides jer ti je na neki nacin zanimljiva i mozda opet nekada nesto bude tu...
...ides jer sa njom mozes da pricas o svemu o cemu ne mozes sa sadasnjom
...ides da izvidis sta ona osjeca, jesil jos u opticaju
...ides zbog radi sexa
...ides iz navike
...ides jer te ona zove s vremena na vrijeme, a glupo ti odbiti :D
...ides jer ti je inace dosadno
...
u svakom slucaju sa kojom god se zenskom vidja, bivsa ili kolegica, dugarica to ti uvijek moze biti "nesto nenadano" :dance:
a mozda da ga pitas kakvi su sada, onako izokole :D
ali nemoj zabranjivati, reci ce ti da si ljubomorna i sl.stvari :lol:
User avatar
Suljagina_Fata
Posts: 43
Joined: 05/06/2008 15:48
Location: šetalište

#18 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by Suljagina_Fata »

ne mogu ti reći kakve namjere tvoj momak ima, ali mogu ti reći svoje mišljenje. mislim da prijateljstvo između dvoje ljudi koji su bili u vezi može da se razvije tek nakon puno puno vremena, kada sve rane zacijele i kada se sve strasti ugase(naravno pod uslovom da je bio miran raskid, mada budimo realni, rijetko koji raskid je takav :D ).
Sa svojim bivšim momkom se nisam uopšte rastala na lijep način, a on me nikad nije prestajao zvati, pa čak ni nakon više od godinu dana totalnog ignorisanja s moje strane, znači nikakvo odgovaranje na poruke, pozive i sl, apsolutno NIŠTA ( jer sam tad imala drugog momka i nisam htjela da bilo čim njega povrijedim, a vidjela sam da mu smeta što taj stalno zove, kao što sam sigurna da bi i meni isto smetalo). A vidiš najgore je što je i on imao djevojku, koja sigurno nije zvala da on i dalje mene ne prestaje zvati (ja se i dalje nisam javljala, titam', samo za zapisnik :D ). Sad se ja samo nadam da taj tvoj momak nije ovaj moj bivši hahahahhahah :D grohotom se smijemo i tako ;-)
Uglavnom, mislim da je pojam 'normalno' relativan i varira od veze do veze (osim nekih opšte prihvaćenih normi najčešće vezanih za prevaru i sl). Vi sami treba da određujete pravila svoje veze i da oboje igrate po njima. Pa eto mislim da je vrijeme da dodaš amandman na vaš 'ljubavni ustav' (aaahahahahhaha šta ovo ja pricam majko moja :shock: )

Ugl. zelim ti puno srece i preporucujem ti da općenito u vezi, sve stvari koje ti puno smetaju podijeliš sa svojim momkom (u ovo nemoj uračunavati neke paranoje izazvane PMS-om ili MS-om, jer budimo realni mi žene znamo poluditi za totalne gluposti...kako se tek naknadno ispostavi :D ), jer koliko god mi voljeli naše muške, oni ipak ne mogu, ponavljam NE MOGU čitati naše misli...pojednostavi sebi život.. još jednom, puno sreće želim ;-)
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#19 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by ladyblue18 »

Znaci, danas je zabranjeno odrzavati kontakt sa bivsim/bivsom jer ce sadasnji momak/djevojka da umire od ljubomore? :? :-?
ja cu ti samo reci jedno, a to je, ako u vezi nema povjerenja (a sa tvoje strane ga ocigledno nema) ta je veza osudjena na propast.

Znas, vjerovala ti ili ne, moguce je ostati prijatelj nakon veze, i cuti se, i ici na kafe isl...
stvarno ovaj svijet me svakim danom sve vise iznenadjuje
User avatar
minimal
Posts: 41
Joined: 20/10/2008 10:21

#20 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by minimal »

Ne. Uvijek ali uvijek postoji neki interes izmedju muskog i zenskog prijateljstva i ne mislim samo sexualni.
U tvom slucaju ima mnogo strana koje moras sagledati ali nemoj paniciti i donositi nepromisljene odluke. Pitanje je da li je on tebi ikad pricao o toj vezi kako, kad , koliko, mislim da je bitno da ti ne krije detalje a nakon toga analiziraj svoju vezu i izvuci zakljucke. Ljubomora je sasvim normalna i jednim dijelom slatka stvar ali takodjer mora biti i obostrana.
User avatar
kinderlada
Posts: 264
Joined: 15/01/2009 14:47

#21 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by kinderlada »

ladyblue18 wrote:Znaci, danas je zabranjeno odrzavati kontakt sa bivsim/bivsom jer ce sadasnji momak/djevojka da umire od ljubomore? :? :-?
ja cu ti samo reci jedno, a to je, ako u vezi nema povjerenja (a sa tvoje strane ga ocigledno nema) ta je veza osudjena na propast.

Znas, vjerovala ti ili ne, moguce je ostati prijatelj nakon veze, i cuti se, i ici na kafe isl...
stvarno ovaj svijet me svakim danom sve vise iznenadjuje
.
Last edited by kinderlada on 19/04/2012 00:56, edited 1 time in total.
User avatar
Chupko
Posts: 5
Joined: 01/02/2009 15:38
Location: Mostar

#22 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by Chupko »

sve zavisi od osobe do osobe, od veze do veze, sama ces najbolje odluciti sta trebas uraditi, samo nemoj prenagliti bez konkretnih dokaza, sumnja je samo pretpostavka
mogu ti reci na osnovu mog iskustva, da je musko-zensko prijateljstvo vrlo moguce, ali ne izmedu onih koji su bili u ljubavnoj vezi, bar je kod mene tako
sa svojim bivsim sam ostala u kontaktu, pozdravimo se ako se sretnemo negdje; nekad, ne cesto, popricamo preko msn-a ili facebook-a :P ali za kafu jednom mjesecno ili i cesce ne vidim razloga, ne znam stvarno o cemu bi pricali
mogu jedino zamisliti da odem na kafu s bivsim od prije 4 godine, jer stvarno se nismo ni vidjeli ni culi odavno, a prekid je bio "prijateljski" i sva osjecanja su, bar dok sada razmisljam o tome, nestala, ali tako mislim i za mog zadnjeg momka, s kojim sam prekinula prije godinu dana, medutim, ako su jednom postojala osjecanja koja su nesto vise od prijateljskih, to uvijek negdje u nama ostaje, i cim vidimo tu osobu, ipak je gledamo drugacijim ocima, nego nekog prijatelja, ili prijateljicu, s kojim nikad nismo bili u takvoj vezi
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#23 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by x0z0y0 »

ladyblue18 wrote:Znaci, danas je zabranjeno odrzavati kontakt sa bivsim/bivsom jer ce sadasnji momak/djevojka da umire od ljubomore? :? :-?
ja cu ti samo reci jedno, a to je, ako u vezi nema povjerenja (a sa tvoje strane ga ocigledno nema) ta je veza osudjena na propast.

Znas, vjerovala ti ili ne, moguce je ostati prijatelj nakon veze, i cuti se, i ici na kafe isl...
stvarno ovaj svijet me svakim danom sve vise iznenadjuje
:thumbup:
ni meni nije jasno kako ljudi ne vjeruju u normalne prekide..znate ono kada dvoje ODRASLIH ljudi odluce da ne zele vise biti u vezi..
:-) :-) :-)
ne vidim nista lose u odrzavanju kontakta..pa pobogu taj bivsi/bivsa moze ostati jako dobar PRIJATELJ i samo PRIJATELJ...
pogotovo ako ste duze vremena bili u vezi..
stvarno ne vidim nista lose u tome...ama bas nista
a to sto ti nemas povjerenja...pa stavi se u njegov polozaj...i vidjet ces kakav je to osjecaj...da te htio prevariti ne bi tako transparentno govorio o svemu..
User avatar
ljubav_aha
Posts: 15082
Joined: 03/04/2008 19:25
Location: TURKISH COFFEEBATH

#24 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by ljubav_aha »

kinderlada wrote:Kao 3. zasto se sastajati sa bivsom/bivsim sam/sama? Ne u drustvu, ne u pratnji mene ili potencijalnog momka njegove bivse...
zato sto su u vezi
User avatar
Ekspanzi
Posts: 516
Joined: 05/09/2008 08:54
Location: Mars

#25 Re: Da li je u redu kontakt sa bivsom?

Post by Ekspanzi »

kinderlada wrote:Eh ovako, u vezi sam sa jednim momkom skoro godinu dana i ide nekako, za sada bar mislim ......
Standardni pocetak neke veze, nista puno za neki opis da je ovo jedinstvena ljubav izmedju nas.

Ali ima jedna stvar koja mene kopka, on odrzava kontakt sa svojom bivsom---to znaci cuju se 1 mjesecno, tako kaze---cestitaju praznike---i to kaze----a ostalo ne znam ima li sta vise.

Pitala sam ga je li je prebolio, kaze da jeste, ali meni to nikako neda mira. Sta on ima sa njom odrzavati bilo kakav kontakt, cestitati joj praznike i cuti se ponekad. Znaci li to da je voli, da se nada necemu s njom mozda, opet ,nekad? Ili je to samo posljedica njihovoh prijateljskog rastanka, pa su ostali u dobrim odmosima, a ovo sve gore navedeno da je upravo nesto normalno kad se ljudi prijateljski razidju......... :roll:

Sta vi milsite, eto to ja onako da vidim kako drugi razmisljaju i da li sam ja u pravu??
naravno da je u redu kontakt, ja se cujem sa nekim svojim bivsim i danas.. al priznajem da razumijem zasto bi to nekome islo na zivce..
to ne znaci da sam nekad nesto napravio sa ovim bivsim.. cak mi se i stara povremeno vidi na kafi sa jednom bivsom, kako to objasniti nekome s kim si sad?!? :?
Post Reply