Muškarci i porođaj..........

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
be highirly
Posts: 469
Joined: 02/09/2007 10:37

#26 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by be highirly »

ma sta prisustvovao i pupcanu vrpcu sam capno :dance: ...inace sam uvijek govorio da je to pomodarstvo :D i da ne bih prisustvovao medjutim prevrn'o sam u zadnji momenat i hvala bogu da sam bio nazocan :D i plus pride mi dozvole da presjecem pupcanu vrpcu, ma nema dalje :D ....adrenalin radi u tim momentima samo tako, plus pracen ogromnim strahom koji kasnije prelazi u najbolji osjecaj na svijetu, fakat ekstra iskustvo ....i da sve je to sjajno bajno kada ide sve kako treba medjutim nedo bog da krene po zlu, kako bi covjek u tim momentima reagovao i to je bio glavni razlog sto sam prije mislio da to nije za mene, nastranu pomodarstvo :D ...znaci dobro razmislite jer fakat nije za svakog :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#27 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by madner »

Stara tradicija nalaze da se tokom poroda pokusa demolirati interijer uz blagi do umjereni alkoholni delirij, jos ako je musko dijete, onda moze i sopstveni. :D

Ne bih da unistavam jednu tako divnu tradiciju kad dodje vrijeme :D
Last edited by madner on 29/01/2009 12:59, edited 1 time in total.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#28 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by Cholina_Lokica »

ako hoce bujrum mu, ako nece ne mora, smjesno mi je tjerati nekoga na to i govoriti da nije muskarac zbog toga. jednostavno nemaju svi zeludac za to. ja ovakva kakva sam da sam musko, ne bih mogla prisustvovati, jer bi pala u nasvijest, i sad da moj buduci pada u nesvijest, pri onoj muci samo mi jos to treba.
brecko
Posts: 84
Joined: 01/04/2008 11:52

#29 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by brecko »

HAVANA wrote:Evo jednog ponosnog Tate ,prisustvovao dva puta i volio bi jos jednom al ne mogu dragu da premuntam :(
Sta fali,jedinstven dozivljaj a i puno pomognes voljenojJedino malo je teretli kad je tezak porod,ziv se isekira a ne mogu ga ja rodit,doktor koljenom po stomaku pritisce umalo ga ne spucah sakom i onda carobni trenutak i sve ok :)
Gore mi je kad su oni trudovi 2 minute mi tepa a onda kaze evo ga pocinje ajjj ajjj i pljus,ti si kriv,vakav si nakav si pa prodje pa opet ispocetka. :D
Meni super i ne propustajte to,djeca su zlato i hocu svaki tren pa i taj da osjetimo svi zajedno.
Ufff Hocu jos jedno,odo se ja prisunjat :D
Slazem se sa Havanom. Mislim da nema ljepseg momenta od toga u zivotu da prisustvujes kad se tvoje dijete radja. Nama je ostalo do toga mozda godina, dvije ali obadvoje smo se slozili oko toga i sam sam izrazio zelju da prisustvujem tome. I iskreno jedva cekam :D

A neko je rekao momci nebudite papci. To je nesto cega ce te se sjecati citavog svog zivota. I kad vas naljuti kad odraste sjetite se prvog momenta kad je vase dijete provirilo na ovaj svijet :D
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#30 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by medda »

madner wrote:Stara tradicija nalaze da se tokom poroda pokusa demolirati interijer uz blagi do umjereni alkoholni delirij, jos ako je musko dijete, onda moze i sopstveni. :D

Ne bih da unistavam jednu tako divnu tradiciju kad dodje vrijeme :D
haha...e ovo i moj uvijek govori kad se prica na tu temu. Ali mislim (ili se tjesim :))da su to sve folovi i kad bi doslo do toga da bi bio uz mene. U stvari ne znam ni sta bi meni pasalo...valjda se treba doci u tu situaciju pa da znas odluciti.

Nejse...moja sestra se porodila i nakon nekoliko sati izgledala predivno, ozraceno...okupana, nasminkana
A muz kao zuta, iscijedjena krpa i kaze ja sve mislio moj stari budala... e, ejvala mu...i onako melankolicno mase glavom....sto je znacilo da je stari uradio ovo sto si ti opisao. :lol:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#31 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by madner »

medda wrote:
madner wrote:Stara tradicija nalaze da se tokom poroda pokusa demolirati interijer uz blagi do umjereni alkoholni delirij, jos ako je musko dijete, onda moze i sopstveni. :D

Ne bih da unistavam jednu tako divnu tradiciju kad dodje vrijeme :D
haha...e ovo i moj uvijek govori kad se prica na tu temu. Ali mislim (ili se tjesim :))da su to sve folovi i kad bi doslo do toga da bi bio uz mene. U stvari ne znam ni sta bi meni pasalo...valjda se treba doci u tu situaciju pa da znas odluciti.

Nejse...moja sestra se porodila i nakon nekoliko sati izgledala predivno, ozraceno...okupana, nasminkana
A muz kao zuta, iscijedjena krpa i kaze ja sve mislio moj stari budala... e, ejvala mu...i onako melankolicno mase glavom....sto je znacilo da je stari uradio ovo sto si ti opisao. :lol:
Kazem ja, ne treba mijenjat tradiciju. Zamisli traumu za muskaraca da sve to gleda. Pa haj onda napravi drugo.
A ovako se sjeca derneka i jedva ceka i drugo. :D
hocunecu
Posts: 1755
Joined: 25/09/2008 13:18

#32 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by hocunecu »

da je bio tu,razbila bih mu glavu :roll: :cry:
i sad kad se sjetim :D
encian
Posts: 1309
Joined: 22/12/2006 15:42

#33 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by encian »

:) prije sam razmisljala da ce moj muz MORATI prisustvovati porodjaju jer bi suprotno znacilo nepostovanje, nedostatak suosjacanja, nebrigu i nezainteresiranost za moje muke...
danas mislim da zena ne moze izabrati hoce li se poradjati ili ne, tako je kako je, tu je i moras se poroditi. muskarac ipak ima izbor. ako ce cijelo iskustvo ukupno donijeti vise nevolja za vrijeme i poslije porodjaja, onda ne treba da bude tu. kljucno je i da muz ima izbor, ako ga natjerate i ucjenite suzama i rijecima da ne brine za vas, ne mislim da ce izaci na dobro. sto se tice toga da nece imati taj divni trenutak kad beba izadje u sjecanju, nema veze. imat ce onaj kad je prvi put vidio. svi nasi ocevi se sjecaju trenutka kad su nas prvi put vidjeli (kakva god da je to situacija bila) i svi to vide ruzicasto.

mislim da ce moj biti tu tokom trudova, za to se izjasnio da "zeli i treba" da bude tu. sam porodjaj ga uzasava, pa vrlo vjerovatno da ce to preskociti. ja bih htjela da bude sa mnom cijelo vrijeme, ali, kako rekoh, ne treba i ne smije nazor.
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#34 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by Baghira »

Po meni je vrijeme dok su trudovi gori od samog porodjaja, jer kad krene beba, makar se nesto desava, aktivnije ucestvujes u svemu tome, znas nece vise dugo. A i ne mora gledati sve, ako nece. Moze provesti i vrijeme uz poglavlje, drzeci te za ruku.:D Tako je kod nas ispalo i super bi :P

Ja ipak volim (a i on kaze da mu je drago sto ga nagovorih :D) sto sam insistirala da bude prisutan i to je bio cijelo vrijeme uz mene, do kraja. Nije isto prisustvovati rodjenu i ili doci poslije na gotov cin.

Ma bilo kako bilo, stvar izbora, samo nek je ono zivo i zdravo i s malo muke doneseno na ovaj svijet. :)
User avatar
Baghira
Posts: 1170
Joined: 04/09/2002 00:00

#35 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by Baghira »

medda wrote:
madner wrote:Stara tradicija nalaze da se tokom poroda pokusa demolirati interijer uz blagi do umjereni alkoholni delirij, jos ako je musko dijete, onda moze i sopstveni. :D

Ne bih da unistavam jednu tako divnu tradiciju kad dodje vrijeme :D
haha...e ovo i moj uvijek govori kad se prica na tu temu. Ali mislim (ili se tjesim :))da su to sve folovi i kad bi doslo do toga da bi bio uz mene. U stvari ne znam ni sta bi meni pasalo...valjda se treba doci u tu situaciju pa da znas odluciti.

Nejse...moja sestra se porodila i nakon nekoliko sati izgledala predivno, ozraceno...okupana, nasminkana
A muz kao zuta, iscijedjena krpa i kaze ja sve mislio moj stari budala... e, ejvala mu...i onako melankolicno mase glavom....sto je znacilo da je stari uradio ovo sto si ti opisao. :lol:
Ovo me podsjeti na moju svekrvu, kad je nakon rodjena nase kcerke, ugledala svoga sina, moga muza i svjezeg babu. Kaze ona: "Jao vidi ga, sto je poblijedio", a ja se 10 sati poradjala. :cry: :D

Iliti, prisustvovao Crnogorac porodjaju. Trajalo nesto dugo. Rodila se kcer, a on ce na to sav sretan: "Hvala Bogu sto je zensko, da se ne muci ka ja ovako!" :D :-) :D
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#36 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by ziggy »

Meni je jako odvratno i egoisticno kad cujem da otac za vrijeme porodjaja ili odmah nakon iskuplja jarane i nekakvu raju da piju i obeznanjuju se,a ovamo majka u bolnici lezi i muci se sa prvim podojima i mnogim drugim stvarima.
Moj muz je prisustvovao porodjaju,kako da kazem,napola :lol: Kako sam se prodila carskim rezom,vido je kako mi daju anesteziju u kicmu i od toga mu bilo lose.Sreca pa je bio krevet ispred sale da malo prilegne :lol: Ja njega tjesila kad bi mi ponekad dosao do op stola,tjerala ga van bio blijed k'o zid :D Eh te muskarcine :lol: :kiss:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#37 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by madner »

Pif, isto da je opijanje lagan posao :oops: :D
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#38 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by ziggy »

Ma jasta,lakse to nego biti na porodjaju :-)
slatkusina
Posts: 121
Joined: 12/09/2006 15:42
Location: Sarajevo

#39 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by slatkusina »

Ja svoga muza nisam tjerala da prisustvuje porodu niti bih ikad to trazila. Porodila sam se na carski. Iako je tzv slabic (lose mu je kada god je u bolnici) uredno je odvukao moj krevet u salu i pitao doktore moze li makar gledati kroz staklo, ali ja sam rekla bolje ne jer mu nece biti dobro. Nije se ni opijao poslije toga niti sakupljao jarane. Lezala sam 5 dana u bolnici. Toliko dugo nije ni mene ni malenu vidio a svaki dan je cvilio po 10 puta ispred vrata da nas vidi, ali ga sestre nisu mogle pustiti.
Ne mislim da je sve to bio gotov cin i da je on dosao na gotovo, jednostavno neke stvari nisu za njega.
Opet sa druge strane on drzi nasu kcerku kada prima vakcinu a ja sam uredno van te prostorije.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#40 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by madner »

ziggy wrote:Ma jasta,lakse to nego biti na porodjaju :-)
Pa zavisi, prva dva dana mozda i jeste, ali poslje kad se vec mora igrat na iskustvo...
Opet sve zavisi od forme i godina :D
User avatar
Loulou
Posts: 3015
Joined: 16/04/2008 15:18

#41 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by Loulou »

ziggy wrote:Meni je jako odvratno i egoisticno kad cujem da otac za vrijeme porodjaja ili odmah nakon iskuplja jarane i nekakvu raju da piju i obeznanjuju se,a ovamo majka u bolnici lezi i muci se sa prvim podojima i mnogim drugim stvarima.
:thumbup:
krupljanka
Posts: 12
Joined: 14/02/2008 20:31

#42 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by krupljanka »

Evo mene opet na ovu temu..imam jos koju za dodati :D

Polovicno se slazem s tim da treba buducem tati da se prepusti da sam odluci da hoce ili nece prisustvovati porodjaju :D
Evo razloga....
U slucaju da je covjek potpuni panicar(napadi panike ustanovljeni),nije u stanju da vidi krv(pada u nesvijest i inace kad je vidi)ili javno pred svima prizna da nije u stanju(jer ne zeli) da bude kraj svoje zene ALI itekako misli da treba da ima djecu...e u tom slucaju neka ga van porodjajne sale :D
Ne mislim nikog ovdje da prozivam ali moguce da poneko razmisli i promijeni odluku...nadam se.
Ja razmisljam ovako...ako jedan muskarac voli svoju zenu i zeli s njom svoje potomstvo iz ljubavi(a ne ono to svi rade pa cu i ja ,trebao bi imati djecu to je normalno,vrijeme je vec i da i ja vodam svoje djete za ruku,radim to jer su mi svi sjeli na vrh glave sa pitanjem -ima li sta novo itd.)Sasvim je razumljivo da pored osjecaja srece postoji i strah od onog sto dolazi...da li ce biti sve u redu sa mamom i bebom itd.Ne mogu, u tom slucaju, da razumijem ako neko i pored toga svega kaze...neka mene ispred porodjajne sale ...pa kad bude sve gotovo ode se ja napiti...To je,po meni,cisti egoizam u jednoj vezi,braku u buducoj ulozi roditelja.Svako normalan ko voli nekog i strijepi za nekim pozeljece da bude kraj te osobe,makar ne mogao nista fizicki pomoci(kao sto i ne moze)samo prisustvo i briga je vec dovoljna jednoj zeni da joj bude lakse!
Sem ovih moralnih stvari...postoji ono najbolje....momenat kad se dijete rodi je samo jedan...propustiti ga gore je od propustanja momenta kad prohoda,kad pocne da se smije,kad progovori(mozda bas prvo kaze TATA)i niz stvari koje znace srecu u zivotu roditelja.Taj momenat se jednostavno ne propusta :)
A i ima i ono...svaka zena( koja ima imalo soli u glavi)...zna napraviti razliku i doci do zakljucka kad je njen muz tu za nju i za dijete bio,a kad ne...trudite se da u vasim zivotima postoji svaki dan sve vise razloga za vezivanje i za rijesavanje zadataka zajedno...a kamoli sad da pricam da se jedna tako velika stvar kao sto je rodjenje sopstvenog djeteta treba propustiti u stilu...jaka je ova moja zena,a i sta bi joj ja,to je priroda...ona to mora,sta cu joj ja tu moci pomoci....
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#43 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by madner »

Moram reci da je to jako egoisticno gledanje na cijelu stvar.
Frapiran sam.

To sto zena mora malo da se pati ne znaci da i drugi trebaju iz solidarnosti da ispasataju. A ako rodjenje djeteta nije razlog za dernek...
Egoisticno krajnje egoisticno. :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#44 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by madner »

Ekspert na polju egoizma :D

Svatam ja da je nije previse ugodna situacija, ali zasto da drugi ispastaju?
Hem je kuca/stan prazan, a povod odlican.

Bas grehota.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#45 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by madner »

Samo polako.
U svakom slucajno bitno je organizovat dernek, jos ako je musko dijete. :D
User avatar
The Nightwatchman
Posts: 2380
Joined: 16/10/2006 15:31
Location: izmedju krajnosti

#46 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by The Nightwatchman »

drekalica28 wrote:Naravno da bih htjela da moj muž prisustvuje porođaju našeg djeteta (jednog lijepo dana kada tome bude vrijeme), ali ako on ne bude htjeo ili želio...onda će boga mi moja mama sa mnom unutra :D
Sama....bez ikoga svog ne idem u salu :-)
nisi ti bezveze drekalica :D :D
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#47 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by madner »

Moze dernek bez dijeteta, ali ne moze dijete bez derneka :D
King Kikapu
Posts: 1162
Joined: 11/08/2005 09:56
Location: hrasno brdo

#48 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by King Kikapu »

ja na porodjaju? nema sanse!
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#49 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by burek_in_space »

Rano mi je josh da o tome razmishljam :oops: ali sada neshto kad kontam(mada bi zlobnici rekli da nije moje da kontam :roll: ) mislim da cu se odluchiti da prisustvujem porodjaju. :D












P.S.

Pravim mushku djecu po kucama!Ako prvi put omanem,drugi put gratis! :evil: :lol: :lol:
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#50 Re: Muškarci i porođaj..........

Post by burek_in_space »

Madner i ja smo samo drugovi! :oops:
Post Reply