Da li je u redu traziti vise...?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#26 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by mamica papucarka »

auuuu, sto ga shuknu zemskom rodu :D Prvo procitah tekst, pa tek onda pogledah ko ga je napisao :D I nisam se nimalo iznenadila kad vidjeh ko je :mrgreen:
roba_s_greskom
Posts: 158
Joined: 16/03/2008 07:49

#27 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by roba_s_greskom »

Sto se tice toga za cuku uvazena gospoja, sasvim ispada da bi gro nasih vrlih i finih zenica volio da ima cuku od muskarca, koji ce da cvili, cijuce, laje, zubima donosi novine, otvori vrata i stiti guzicu - kad je potrebno tj. kad - kazes "cuki gledaj 'vamo".

Malo-malo cesto se otvaraju ove i slicne teme u vremenima kad zenska, nazovi emancipacija, dostize svoj puni nivo na danasnjem vaktu, trazeci od muskarca da bude i cuko i tele i macic i tigar i - crnac - po potrebi.

Pa ponekom se desi da mu je kita mala pa nije crnac, ponekom se desi da postane cuko koji suti, pa ne valja, ponekom se desi da je tele pa pere sudje, riba, cisti - pokusava da se "dodvori" njenom velicanstvu Mladoj - pa ne valja.

I sto je najgore, uvijek takve "emancipovane" koje vide u muzevima falicne trbaste muskarce, koji vise ni za k**** nisu, onako damski traze razgovor i utjehu od komsinice, prijatelja, drugarica - ne zapitajuci se ni jednog sekunda - sta njima fali, gdje su pogrijesile, uvijek misleci kako je bas njegovo Velicanstvo On "krivac", "odgovoran", "neprepoznatljiv" i pripadnik svih ostalih mogucih atributa - trazeci svoj izlaz u svom zivotu "mizerije i jada" - u, jebote, 21 stoljecu.

Drage dame, stare i mlade, poveliki broj vas ocito ne zna sta bi u zivotu, ali bi im izgleda malo sveranja, avanture i malo "vatre" i "uzbudjenja" godilo u zivotu.
Medjutim, zapazio sam vrlo mali broj cvrstih, stamenih zena koje su u stanju da budu sretne i same, emancipovane na pravi nacin, dame koje to jesu onim sto jesu a ne potpisom "dame". A najveci broj sam zatekao ovakvih svastafalicnih, nevalja ovo nevalja ono - dama.

Barem budi jednom dama u zivotu svom - i reci mu "dovidjenja i prijatno" - al' na damski nacin - a ne preko foruma.[/quote]
Jest jest sve nesto foliraju te ne valja ovo te ne valja ono
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#28 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by anjusha »

Pa dobro draga moja, za 6 godina se toliko covjek moze promijeniti da sam sebe vise ne prepozna. Da citiram svog omiljenog pjesnika, tekstopisca , novelosklepca i kantautora: "(šest) godina su kofer u koje moze stati strašno puno stvari. Ako umeš da pakuješ, naravno...To što meni ne trebaju više neke sitnice koje njoj trebaju sve više, ne daje mi pravo da je nagovaram da ih ne trpa unutra... Njen kofer, na kraju krajeva..." (Balašević, Đorđe, Jedan od onih života, strana 9)

Ne znam da li je uredu tražiti više, ali smatram da je uredu tražiti dovoljno. A ako tebi lično nije dovoljno što ti on sada nudi, onda bolje ti je idi sada nego kasnije. Kao što je metal cura rekla, kako je kome šta dosta- hvala bogu pa se razlikujemo u svojim potrebama.
Vi jeste mozda i zaruceni i sve je to naizgled divno i krasno, ali pitanje je koliko je i on s tobom zbog navike, straha i sl, a koliko zbog ljubavi i nekih drugih veza koje ga drže uz tebe. Sama si zapravo rekla da osjecas da ne bi s njim mogla zivjeti zivot. To treba da ti je dosta. Ne moras traziti tudje misljenje. Niko taj zivot nece zivjeti umjesto tebe, pa ni tvoja pametna prijateljica. Uostalom, ako je to sve sto ona trazi u zivotu, eto joj ga onda.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#29 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by JThomas »

kao i u svim drugim oblastima života, tražiti "preko hljeba pogače" može završiti na dva različita načina ;-)

konkretan savjet na forumu jako teško možeš dobiti, jer niko od nas ne zna ni tebe, ni tvog muža, ni situaciju.
User avatar
SsTtEeLlAa
Posts: 4932
Joined: 13/10/2007 16:30
Location: Tu negdje ....

#30 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by SsTtEeLlAa »

Citizen-X wrote:Sto se tice toga za cuku uvazena gospoja, sasvim ispada da bi gro nasih vrlih i finih zenica volio da ima cuku od muskarca, koji ce da cvili, cijuce, laje, zubima donosi novine, otvori vrata i stiti guzicu - kad je potrebno tj. kad - kazes "cuki gledaj 'vamo".

Malo-malo cesto se otvaraju ove i slicne teme u vremenima kad zenska, nazovi emancipacija, dostize svoj puni nivo na danasnjem vaktu, trazeci od muskarca da bude i cuko i tele i macic i tigar i - crnac - po potrebi.

Pa ponekom se desi da mu je kita mala pa nije crnac, ponekom se desi da postane cuko koji suti, pa ne valja, ponekom se desi da je tele pa pere sudje, riba, cisti - pokusava da se "dodvori" njenom velicanstvu Mladoj - pa ne valja.

I sto je najgore, uvijek takve "emancipovane" koje vide u muzevima falicne trbaste muskarce, koji vise ni za k**** nisu, onako damski traze razgovor i utjehu od komsinice, prijatelja, drugarica - ne zapitajuci se ni jednog sekunda - sta njima fali, gdje su pogrijesile, uvijek misleci kako je bas njegovo Velicanstvo On "krivac", "odgovoran", "neprepoznatljiv" i pripadnik svih ostalih mogucih atributa - trazeci svoj izlaz u svom zivotu "mizerije i jada" - u, jebote, 21 stoljecu.

Drage dame, stare i mlade, poveliki broj vas ocito ne zna sta bi u zivotu, ali bi im izgleda malo sveranja, avanture i malo "vatre" i "uzbudjenja" godilo u zivotu.
Medjutim, zapazio sam vrlo mali broj cvrstih, stamenih zena koje su u stanju da budu sretne i same, emancipovane na pravi nacin, dame koje to jesu onim sto jesu a ne potpisom "dame". A najveci broj sam zatekao ovakvih svastafalicnih, nevalja ovo nevalja ono - dama.

Barem budi jednom dama u zivotu svom - i reci mu "dovidjenja i prijatno" - al' na damski nacin - a ne preko foruma.
Jeste u pravu si ....uvijek su zene to koje ne valjaju i koje ne znaju sta hoce od zivota....uvijek su one te koje treba jeb.. u zdrav mozak dok ne posize, one su te koje treba da sute i da se pomire sa tim da je muskarac ne postuje, ne cijeni jedne jedine sekunde....uvijek su zene te koje hoce neku promjenu u zivotu, koje uvijek nesto puno traze traze, koje su uvijek nezadovoljne.....Jeste, zene treba samo da sute, da se povinuju muskim zahtjevima, da dizu noge onda kad je to njihovom muskarcu cejf, da zahvaljuju Bogu sto imaju kakvog takvog muskarca, jer ne zasluzuju bolje.... Jeste, mi treba da se pomirimo da tim da je traziti vise od onoga sto imamo ravno grijehu, jer zaboga i ono sto imamo je dosta.... Jeste, mi zene smo krive za sve ... i zato sto on kad mu kazemo da nesto ne valja kaze da ga ne zanima i kaze da pretjerujemo....Jeste mi smo krive zato sto nas nerijetko vrijedjaju, psuju nam svasta, govore koje kakve rijeci... Jeste skoro sve zene su zeljne avantura, zeljne su vatre i prevara jer im to godi u zivotu.. da bas je tako.... Jeste mi zene smo krive jer trazimo od muskarca da nam kaze ponekad lijepu rijec, trazimo ponekad da se osjecamo voljene, trazimo da nas postuju makar malo ... al kako i to traziti ... Jeste mi zene treba da se poklopimo i da sutimo, jer kako su zene nekad slusale svoje muzeve,a mi sad kao u 21 vijeku pa hocemo nesto bolje... kakva emancipacija i slicne gluposti ..... jeste sve si u pravu ... :x :x :x :x
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#31 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by Citizen-X »

SsTtEeLlAa wrote:
Citizen-X wrote:Sto se tice toga za cuku uvazena gospoja, sasvim ispada da bi gro nasih vrlih i finih zenica volio da ima cuku od muskarca, koji ce da cvili, cijuce, laje, zubima donosi novine, otvori vrata i stiti guzicu - kad je potrebno tj. kad - kazes "cuki gledaj 'vamo".

Malo-malo cesto se otvaraju ove i slicne teme u vremenima kad zenska, nazovi emancipacija, dostize svoj puni nivo na danasnjem vaktu, trazeci od muskarca da bude i cuko i tele i macic i tigar i - crnac - po potrebi.

Pa ponekom se desi da mu je kita mala pa nije crnac, ponekom se desi da postane cuko koji suti, pa ne valja, ponekom se desi da je tele pa pere sudje, riba, cisti - pokusava da se "dodvori" njenom velicanstvu Mladoj - pa ne valja.

I sto je najgore, uvijek takve "emancipovane" koje vide u muzevima falicne trbaste muskarce, koji vise ni za k**** nisu, onako damski traze razgovor i utjehu od komsinice, prijatelja, drugarica - ne zapitajuci se ni jednog sekunda - sta njima fali, gdje su pogrijesile, uvijek misleci kako je bas njegovo Velicanstvo On "krivac", "odgovoran", "neprepoznatljiv" i pripadnik svih ostalih mogucih atributa - trazeci svoj izlaz u svom zivotu "mizerije i jada" - u, jebote, 21 stoljecu.

Drage dame, stare i mlade, poveliki broj vas ocito ne zna sta bi u zivotu, ali bi im izgleda malo sveranja, avanture i malo "vatre" i "uzbudjenja" godilo u zivotu.
Medjutim, zapazio sam vrlo mali broj cvrstih, stamenih zena koje su u stanju da budu sretne i same, emancipovane na pravi nacin, dame koje to jesu onim sto jesu a ne potpisom "dame". A najveci broj sam zatekao ovakvih svastafalicnih, nevalja ovo nevalja ono - dama.

Barem budi jednom dama u zivotu svom - i reci mu "dovidjenja i prijatno" - al' na damski nacin - a ne preko foruma.
Jeste u pravu si ....uvijek su zene to koje ne valjaju i koje ne znaju sta hoce od zivota....uvijek su one te koje treba jeb.. u zdrav mozak dok ne posize, one su te koje treba da sute i da se pomire sa tim da je muskarac ne postuje, ne cijeni jedne jedine sekunde....uvijek su zene te koje hoce neku promjenu u zivotu, koje uvijek nesto puno traze traze, koje su uvijek nezadovoljne.....Jeste, zene treba samo da sute, da se povinuju muskim zahtjevima, da dizu noge onda kad je to njihovom muskarcu cejf, da zahvaljuju Bogu sto imaju kakvog takvog muskarca, jer ne zasluzuju bolje.... Jeste, mi treba da se pomirimo da tim da je traziti vise od onoga sto imamo ravno grijehu, jer zaboga i ono sto imamo je dosta.... Jeste, mi zene smo krive za sve ... i zato sto on kad mu kazemo da nesto ne valja kaze da ga ne zanima i kaze da pretjerujemo....Jeste mi smo krive zato sto nas nerijetko vrijedjaju, psuju nam svasta, govore koje kakve rijeci... Jeste skoro sve zene su zeljne avantura, zeljne su vatre i prevara jer im to godi u zivotu.. da bas je tako.... Jeste mi zene smo krive jer trazimo od muskarca da nam kaze ponekad lijepu rijec, trazimo ponekad da se osjecamo voljene, trazimo da nas postuju makar malo ... al kako i to traziti ... Jeste mi zene treba da se poklopimo i da sutimo, jer kako su zene nekad slusale svoje muzeve,a mi sad kao u 21 vijeku pa hocemo nesto bolje... kakva emancipacija i slicne gluposti ..... jeste sve si u pravu ... :x :x :x :x
Vidim uvazena, da si se nasla uvrEDJenom i poVREDJenom.

Al' evo ja cu da ti odmah dam par cinjenica o ovoj i slicnim temama:

Ne pripadam populaciji muskaraca kojima zena sluzi za trljanje jaja, masiranje nogu, pranje vesa, pranje sudja, usivanje i sl. Vjerovala ti meni ili ne sve sam "zenske" poslove u stanju sam da radim - jedino sto nemam matericu pa da se zajebavam 9 mjeseci i ne mogu da dojim dijete. Ako si mislila da pripadam toj populaciji "alfa muzjaka" malo si se zajebungovala. Apsolutno sam sve u stanju da radim sto i zena osim zatrudnjivanja i dojenja. I iskren da budem - djecu ne zelim, ne trebaju mi i necu - zbog cega - to je moj problem i moji razlozi. Jedino sto ostaje, a treba mi - jest rupa. Ali i ta se potreba potisne, doduse jebi ga malo teze, jer testosteron + adrenalin zna bit kojekad jeben spoj, pa ti ja kazem - da zene, a bogu mi ni muskarca jerbo kverljubitelj nisam - ne trebam.

Toliko o tvojem poimanju mog muskog mozga - kojeg si strpala u generalni kos.

Sad da te pitam:

- Jeste li tako zene sve glupe, gluhe, slijepe i nijeme - da jednostavno masovno imate taj problem pa ste slijepe kod ociju prilikom "spajanja" sa "degenerativnim" "ruznijim" polom? Pa jebem mu ima nesto sto se pamet zove - nije valjda da se trazi po forumu? Niko vas ne goni nit tjera u vezu, u brak ili neku drugu relaciju.

Ja razumijem tvoju frustraciju mojim postom, ali nisam zaista kriv sto je takvo kao sto ti kazes, globalno ponasanje prema zenama.

Cak i ne osporavam tvoj feministicki stav, ali mogu reci da ima znacenje samo utoliko - feministicko, submisivno vise nego aktivno i tako ce biti dok se god zena bude smatrala pasivnom u odnosu sa muskarcem i pitala "sto ja njemu", "zasto je on takav" i slicna pitanja koja se uvijek ticu prebacivanja ping-pong loptice "krivice" na nekog drugoga a ne suceljavanja sa samom sobom, a onda obracuna sa njim.

Dabogda se ti meni dobro udala, ja l' za zenu ja l' za kak'o musko.
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#32 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by mamica papucarka »

oooo kuku ti se skroz operiso od zena ( da ne kazem skino) :D

:D

Nevolem..Nikog, lutko..
Takva mi je narav..
Kao odzakstar i garav..
Puno dima je kroz mene proslo..

Ne volem..
Ujne, strine, sogore, komsiluk..
Nataknem ih na civiluk..
Od njih nista dobro nije doslo..

Ne volem..
Semenkare..Cigane trubace..
Burek..Ulicne pisace..
Nek mi moju lepu varos vrate..

Ne volem..
Dzipadzije..Dizel Butikase..
Restoteke..Tamburase..
Svaku pesmu bar za strofu skrate..
Mater im. :mrgreen:

:lol:
Last edited by mamica papucarka on 10/10/2008 20:36, edited 2 times in total.
User avatar
SsTtEeLlAa
Posts: 4932
Joined: 13/10/2007 16:30
Location: Tu negdje ....

#33 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by SsTtEeLlAa »

Citizen-X wrote:Vidim uvazena, da si se nasla uvrEDJenom i poVREDJenom.

Al' evo ja cu da ti odmah dam par cinjenica o ovoj i slicnim temama:

Ne pripadam populaciji muskaraca kojima zena sluzi za trljanje jaja, masiranje nogu, pranje vesa, pranje sudja, usivanje i sl. Vjerovala ti meni ili ne sve sam "zenske" poslove u stanju sam da radim - jedino sto nemam matericu pa da se zajebavam 9 mjeseci i ne mogu da dojim dijete. Ako si mislila da pripadam toj populaciji "alfa muzjaka" malo si se zajebungovala. Apsolutno sam sve u stanju da radim sto i zena osim zatrudnjivanja i dojenja. I iskren da budem - djecu ne zelim, ne trebaju mi i necu - zbog cega - to je moj problem i moji razlozi. Jedino sto ostaje, a treba mi - jest rupa. Ali i ta se potreba potisne, doduse jebi ga malo teze, jer testosteron + adrenalin zna bit kojekad jeben spoj, pa ti ja kazem - da zene, a bogu mi ni muskarca jerbo kverljubitelj nisam - ne trebam.

Toliko o tvojem poimanju mog muskog mozga - kojeg si strpala u generalni kos.

Sad da te pitam:

- Jeste li tako zene sve glupe, gluhe, slijepe i nijeme - da jednostavno masovno imate taj problem pa ste slijepe kod ociju prilikom "spajanja" sa "degenerativnim" "ruznijim" polom? Pa jebem mu ima nesto sto se pamet zove - nije valjda da se trazi po forumu? Niko vas ne goni nit tjera u vezu, u brak ili neku drugu relaciju.

Ja razumijem tvoju frustraciju mojim postom, ali nisam zaista kriv sto je takvo kao sto ti kazes, globalno ponasanje prema zenama.

Cak i ne osporavam tvoj feministicki stav, ali mogu reci da ima znacenje samo utoliko - feministicko, submisivno vise nego aktivno i tako ce biti dok se god zena bude smatrala pasivnom u odnosu sa muskarcem i pitala "sto ja njemu", "zasto je on takav" i slicna pitanja koja se uvijek ticu prebacivanja ping-pong loptice "krivice" na nekog drugoga a ne suceljavanja sa samom sobom, a onda obracuna sa njim.

Dabogda se ti meni dobro udala, ja l' za zenu ja l' za kak'o musko.
Naravno da sam se osjetila povridjenom tvojim postom kao zena, jer zaista mi se kosa dize na glavi kad cujem ili procitam onako nesto ...
Prije svega moje misljenje nije feministicko, niti bolujem od tih feministickih gluposti, ali jednostvano ne mogu da mirno gledam i pomirim se sa onim sto ti i slicni tebi pisu i govore.... Vjerujem ja da tebi ne treba zena ( tvoj zivot, tvoj izbor ) , ali ako ti i ne treba to ne znaci da nas mozes vrijedjat kako smo glupe, slijepe i sta sve ne ... mozda smo samo naivne pa povjerujemo koje kakvim muskarcima kako nas vole, kako smo im sve u zivotu i onda nastradamo ...Znam da nisi ti kriv sto se muskarci ponasaju prema zenama tako kako se ponasaju, ali nemoj onda ni da dosipas so na ranu ...

Ovo za forum te nisam bas najbolje razumjela, ali ako mislis da ja nekoga ovdje trazim za vezu ili brak grdno se varas ... Ako mislis da smo glupe sto trazimo savjete na forumu opet te ne razumijem..... jer fakat u tome ne vidim nista lose ... ko kaze da od skroz nepoznatih ljudi ne mozes dobiti dobar i koristan savjet ....ili opet trazimo previse ??

Hvala ti za lijepe zelje i ja tebi zelim da nadjes ono sto trazis ma sta god to bilo, jer rece zena ti ne treba :)
User avatar
metal_rules_cura
Posts: 1249
Joined: 29/03/2004 20:22

#34 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by metal_rules_cura »

Moraju li se u bas svakoj temi stvoriti tenzije??? :-?
life_oh_life
Posts: 119
Joined: 20/05/2008 15:19

#35 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by life_oh_life »

Sto se tice toga za cuku uvazena gospoja, sasvim ispada da bi gro nasih vrlih i finih zenica volio da ima cuku od muskarca, koji ce da cvili, cijuce, laje, zubima donosi novine, otvori vrata i stiti guzicu - kad je potrebno tj. kad - kazes "cuki gledaj 'vamo".

Malo-malo cesto se otvaraju ove i slicne teme u vremenima kad zenska, nazovi emancipacija, dostize svoj puni nivo na danasnjem vaktu, trazeci od muskarca da bude i cuko i tele i macic i tigar i - crnac - po potrebi.

Pa ponekom se desi da mu je kita mala pa nije crnac, ponekom se desi da postane cuko koji suti, pa ne valja, ponekom se desi da je tele pa pere sudje, riba, cisti - pokusava da se "dodvori" njenom velicanstvu Mladoj - pa ne valja.

I sto je najgore, uvijek takve "emancipovane" koje vide u muzevima falicne trbaste muskarce, koji vise ni za k**** nisu, onako damski traze razgovor i utjehu od komsinice, prijatelja, drugarica - ne zapitajuci se ni jednog sekunda - sta njima fali, gdje su pogrijesile, uvijek misleci kako je bas njegovo Velicanstvo On "krivac", "odgovoran", "neprepoznatljiv" i pripadnik svih ostalih mogucih atributa - trazeci svoj izlaz u svom zivotu "mizerije i jada" - u, jebote, 21 stoljecu.

Drage dame, stare i mlade, poveliki broj vas ocito ne zna sta bi u zivotu, ali bi im izgleda malo sveranja, avanture i malo "vatre" i "uzbudjenja" godilo u zivotu.
Medjutim, zapazio sam vrlo mali broj cvrstih, stamenih zena koje su u stanju da budu sretne i same, emancipovane na pravi nacin, dame koje to jesu onim sto jesu a ne potpisom "dame". A najveci broj sam zatekao ovakvih svastafalicnih, nevalja ovo nevalja ono - dama.

Barem budi jednom dama u zivotu svom - i reci mu "dovidjenja i prijatno" - al' na damski nacin - a ne preko foruma.[/quote]


1. Nisam bas razumjela sta si htio da kazes, vidim bas si se potrudio ali valjda je to nama kvazi-damama tesko razumljivo :D
2. Nisam ni u kojem smislu u svojim postovima generalizovala o muskarcima kao sto si ti sa zenama, tako da mislim da tvoj post u mom slucaju nema smisla.
3. Nemas pravo da sudis ni o meni ni o mojoj situaciji, bar ne na tako ironican nacin kako si uradio, nije u redu.
4. Bas me zanima kako bi u ovakvom slucaju nasavjetovao npr. svoju sestru, prijateljicu, rodicu i sl.
5. To sto ti ocigledno imas neki problem sa zenama-mene ne interesuje, stoga ni tvoji komentari.

Nemam se namjeru raspravljati ni svadjati, zelim sa ljudima podijeliti razmisljanja.
life_oh_life
Posts: 119
Joined: 20/05/2008 15:19

#36 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by life_oh_life »

SsTtEeLlAa wrote:
Citizen-X wrote:Sto se tice toga za cuku uvazena gospoja, sasvim ispada da bi gro nasih vrlih i finih zenica volio da ima cuku od muskarca, koji ce da cvili, cijuce, laje, zubima donosi novine, otvori vrata i stiti guzicu - kad je potrebno tj. kad - kazes "cuki gledaj 'vamo".

Malo-malo cesto se otvaraju ove i slicne teme u vremenima kad zenska, nazovi emancipacija, dostize svoj puni nivo na danasnjem vaktu, trazeci od muskarca da bude i cuko i tele i macic i tigar i - crnac - po potrebi.

Pa ponekom se desi da mu je kita mala pa nije crnac, ponekom se desi da postane cuko koji suti, pa ne valja, ponekom se desi da je tele pa pere sudje, riba, cisti - pokusava da se "dodvori" njenom velicanstvu Mladoj - pa ne valja.

I sto je najgore, uvijek takve "emancipovane" koje vide u muzevima falicne trbaste muskarce, koji vise ni za k**** nisu, onako damski traze razgovor i utjehu od komsinice, prijatelja, drugarica - ne zapitajuci se ni jednog sekunda - sta njima fali, gdje su pogrijesile, uvijek misleci kako je bas njegovo Velicanstvo On "krivac", "odgovoran", "neprepoznatljiv" i pripadnik svih ostalih mogucih atributa - trazeci svoj izlaz u svom zivotu "mizerije i jada" - u, jebote, 21 stoljecu.

Drage dame, stare i mlade, poveliki broj vas ocito ne zna sta bi u zivotu, ali bi im izgleda malo sveranja, avanture i malo "vatre" i "uzbudjenja" godilo u zivotu.
Medjutim, zapazio sam vrlo mali broj cvrstih, stamenih zena koje su u stanju da budu sretne i same, emancipovane na pravi nacin, dame koje to jesu onim sto jesu a ne potpisom "dame". A najveci broj sam zatekao ovakvih svastafalicnih, nevalja ovo nevalja ono - dama.

Barem budi jednom dama u zivotu svom - i reci mu "dovidjenja i prijatno" - al' na damski nacin - a ne preko foruma.
Jeste u pravu si ....uvijek su zene to koje ne valjaju i koje ne znaju sta hoce od zivota....uvijek su one te koje treba jeb.. u zdrav mozak dok ne posize, one su te koje treba da sute i da se pomire sa tim da je muskarac ne postuje, ne cijeni jedne jedine sekunde....uvijek su zene te koje hoce neku promjenu u zivotu, koje uvijek nesto puno traze traze, koje su uvijek nezadovoljne.....Jeste, zene treba samo da sute, da se povinuju muskim zahtjevima, da dizu noge onda kad je to njihovom muskarcu cejf, da zahvaljuju Bogu sto imaju kakvog takvog muskarca, jer ne zasluzuju bolje.... Jeste, mi treba da se pomirimo da tim da je traziti vise od onoga sto imamo ravno grijehu, jer zaboga i ono sto imamo je dosta.... Jeste, mi zene smo krive za sve ... i zato sto on kad mu kazemo da nesto ne valja kaze da ga ne zanima i kaze da pretjerujemo....Jeste mi smo krive zato sto nas nerijetko vrijedjaju, psuju nam svasta, govore koje kakve rijeci... Jeste skoro sve zene su zeljne avantura, zeljne su vatre i prevara jer im to godi u zivotu.. da bas je tako.... Jeste mi zene smo krive jer trazimo od muskarca da nam kaze ponekad lijepu rijec, trazimo ponekad da se osjecamo voljene, trazimo da nas postuju makar malo ... al kako i to traziti ... Jeste mi zene treba da se poklopimo i da sutimo, jer kako su zene nekad slusale svoje muzeve,a mi sad kao u 21 vijeku pa hocemo nesto bolje... kakva emancipacija i slicne gluposti ..... jeste sve si u pravu ... :x :x :x :x
Ne znam kako mi je ovo promaklo.
@Stella :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#37 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by RIZVA »

ja znam samo da kokuz nikom nije drag,taman bljestao od ljepote :roll:
life_oh_life
Posts: 119
Joined: 20/05/2008 15:19

#38 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by life_oh_life »

RIZVA wrote:ja znam samo da kokuz nikom nije drag,taman bljestao od ljepote :roll:
Ne kontam. Pojasni ako nije problem.
User avatar
RIZVA
Posts: 20762
Joined: 18/03/2007 15:18
Location: Sarajevo

#39 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by RIZVA »

mislim na to,kad si tanak sa lovom da nisi bas nikom dopadljiv,taman bio ljepotan,dobricina,sto ne mora biti slucaj sa tobom da si takva osoba,medzutim nazalost puno,puno,puno danas se gleda na dubinu tvog dzepa,bez da gleda prvo kakav si kao insan ili covjek,uglavnom znam da nije ni nama a ni vama zenama maslo za Ramazana sto bi rekli stari ljudi
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#40 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by mojgrad »

@Citizen-X
Ne slazem sa tobom jer genralizujes stvari. Kad kazemo da je vrlo malo dama u pravom smislu te rijeci, to jeste istina ali isto tako je sve manje i manje gentleman-a :( .
Nemojmo nikada zaboraviti da se ljudi ponasaju prema nama upravo onako kako mi to dozvolimo. Bez obzira o kojoj se radilo vrsti veze, da li su to ljubavne, rodbinske ili prijateljske. Ako ne postoje granice onda ne postoji ni postovanje. Dokle god ta druga strana ne spozna da kod tebe imaju granice ona ih nikada nece ni postovati. Prema tome kad pozelimo da nas neko postuje i cijeni potrebno je ne samo postovati tog istog vec mu i dati do znanja kako kod nas licno stvari stoje. Pa ko hoce bujrum ko nece ne mora. Idemo dalje..
To sto ce ova djevojka nakon 6 g. raskinuti nije ni prva ni posljednja. Ako se ne osjeca vise happy u toj vezi ima puno pravo kao i on da se razidju. Cinjenica je da se i brakovi nakon 20 godina raspadnu ne zato sto se ona pravi dama zeleci nesto vise vec jednostavno zato sto se ljudi otudje jedni od drugih, preoptereceni nekim besmislenim stvarima zaboravivsi uzgajati ono sto im je ustvari najdragocijenije a to je njihova ljubav i porodica.
Nece ona biti ni prva a ni zadnja koja sezapitkuje neke stvari, i nije to zato sto joj je doslo da ima aferu, ili vrucu noc, niti zato sto joj je pao ruzicasti oblak s ociju vec zato sto je dozvolila da se ponasanje njenog dragog razvije (godinama) do te mjere da joj ne samo ne odgovara vec ide na nerve.

Kazem ima svega kako sa zenske strane teko i muske, niti smo mi svetice niti ste vi svetci. Sve je stvar kako se postavimo jedni prema drugima. Ako te postujem ocekujem istom mjerom da se tako prema meni ponasas, ne zelis ili ne znas to je tvoj problem. Ali ja nisam niti cu biti s nekim kome takve osnovne stvari nisu bitne u zivotu. Bolje biti sam a sretan vec s nekim a nesretan.

Ja sam sama zivjela 10 godina (pod ovim sama podrazumijevam bez roditeljske pomoci itd) imala vezice ali sam uvijek tacno znala koji tip muskarca mi odgovara i nisam se upustala tek tako u veze na duze staze ako sam osjetila da to nije to. I sada mogu tome samo zahvalna biti, jer sam docekala ono sto sam trazila. Sretno udata za covjeka koji zna isto tako sta je svo to vrijeme trazio i ocekivao.Duboko sam uvjerena da muskarci prije 35 ne trebaju ni da pomisljaju na zenidbu a ni djevojke sigurno ne prije 30te
Last edited by mojgrad on 10/10/2008 22:40, edited 1 time in total.
zelenashica
Posts: 14489
Joined: 19/08/2007 02:54

#41 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by zelenashica »

callmethebreeeze wrote:ako se sve svede na to da te ne tuce, ne pije, i ne hoda po kafanama onda si rahat mozes cuku kupiti. cuko ce te jos i slusati i radovati se kad mu das ekstra zalogaj.

mada je bolje da ti ovo pismo pokazes svom momku, slozio bih se sa govornikom prije mene da ovaj forum nije najbolje mjesto za trazenje ove vrste savjeta.
:D
:thumbup:
User avatar
Aurora Borealis
Posts: 3063
Joined: 04/08/2008 20:38
Location: Sarajevo

#42 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by Aurora Borealis »

.
Last edited by Aurora Borealis on 21/11/2010 14:40, edited 1 time in total.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63359
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#43 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by BarbaDue »

ja mislim da u tvojoj vezi ima nesto vise od te jednolicnosti o kojoj ti govoris.
mozda ti ne vidis te neke sitnice, mozda bas previse ocekujes od jednog "mozda" prosjecnog bosanca.
mislim da je to samo tvoje viđenje, naravno ono je subjektivno i ne mora da bude odraz stanja u vasoj vezi.

zasto se niste uzeli za 6 godina? ko nije htio? cini mi se da race da ste vjereni, jeste li ikada bili blizu dogovora za svadbu?
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#44 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by piupiu »

RIZVA wrote:ja znam samo da kokuz nikom nije drag,taman bljestao od ljepote :roll:
Uopste se ne slazem. Nije do kokuzluka nego do karaktera. Kokuzluk je, takodjer, relativan pojam. Ima kokuza koji nisu spremni iz svog kokuzluka da se vade, a spremni su da se natovare nekome na ledja. Ima kokuza koji su to silom prilika, ali imaju ideja, energije i volje da rade na buducnosti i da se snalaze. Dakle, pitanje je cesto da li vise vole sjediti u kafani i palamuditi po citav dan (volim i ja provesti popodne s rajom na suncu), ali u medjuvremenu radim, gledam kakve cu jos skole pozavrsavati osim onih koje sam vec zavrsila, sta mogu raditi sa strane, ima li kakvog privatluka u vidu, kakvog drustveno-korisnog rada i to. U tome je razlika. Ako neko ima 35 godina u guzici, a jos se nije oko sebe okrenuo, to je malo problematicno. Kako ce se tek oko tebe ili familije okrenuti?

Drugo, mislim da su sarm, pristojno ponasanje i postovanje zene, uz malo obrazovanja i kulture i spremnosti da se ponasamo kao odrasli ljudi, ono na sta vecina zena pada. Mamine sinove i lijenstine je tesko odgajati ispocetka, posebno kad imas svoju djecu, pa ti treba partner, a ne jos jedno odraslo dijete koje ne mozes ni na ledjima nositi, niti preodgajati. Ali, muskarci vole naci svakakve izgovore, ja se licno jezim od mnogih 'nekokuza', posebno od skorojevica, i ne mogu mi ni na dvadeset kilometara prici (ti sto misle da je sve u parama i o tebi misle kao o robi, ne kao o ljudskom bicu) ... :-) . Al' odoh ja off-topic skroz ... izvinjavam se. :-)
User avatar
piupiu
Posts: 16645
Joined: 05/01/2008 05:08

#45 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by piupiu »

... a sad nazad na temu. Pitanje je zapravo vrlo obicno. Je li te strah biti sama, pa se zato ne mrdas? Jesi li nerealna? Realno gledano, uzbudjenja, vatre i tih tako stvari ima samo na pocetku svake veze. Nakon toga, veze su pitanje zajednickog rada, kompromisa, zajednickih ciljeva i produbljenja prijateljstva u toj vezi i, povrh svega, uzajmnog davanja i oprastanja (onih neperfektnih stvari, ljudskih slabosti, i tome slicno).

Da li ti treba neko ko je jaci od tebe? U kom smislu jaci? Mentalno? Intelektualno? Emocionalno? I sta to uopste znaci? Sta ti je najbitnije u vezi? Cega mozes da se odreknes? Jer idealnog muskarca (kao ni zene) nigdje nema. Ona ili onaj koji misli da je zajednica muskarca i zene prica iz romanticnih filmova, da ce 'zecija ljubav' trajati 20 godina, i tome slicno, tesko da je realan. Ljudi cesto ostavljaju svoje dugorocne partnere u potrazi za nekom takvom romanticnom idejom, ali to je zaista samo jedna romanticna ideja.

Mozda si ti prerasla tu vezu (ili tog covjeka), sto ne znaci da ces naci nekoga ko je bolji, samo nekoga ko ce ti mozda vise odgovarati. Kod dugih veza (posebno prvih), cesto se desi da covjek, nezadovoljan svojim sopstvenim napretkom, pocne panicno da se pita -- da li je to sve sto od zivota mogu dobiti, pa trazi nova uzbudjenja na emotivnom planu, jer ne radi dovoljno na sebi. Mir i zadovoljstvo prije svega poticu iz same tebe.

I, na kraju, vecina psihologa se slaze da su ljudi koji se nadju i izgrade neku dugorocniju vezu na vrlo slicnom nivou emocionalne zrelosti. Ako jedan sazrije brze od drugoga tokom te veze, onda je pitanje koliko ste uskladjeni i spremni na proces koji slijedi -- novi proces uskladjivanja i sazrijevanja.
life_oh_life
Posts: 119
Joined: 20/05/2008 15:19

#46 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by life_oh_life »

RIZVA wrote:mislim na to,kad si tanak sa lovom da nisi bas nikom dopadljiv,taman bio ljepotan,dobricina,sto ne mora biti slucaj sa tobom da si takva osoba,medzutim nazalost puno,puno,puno danas se gleda na dubinu tvog dzepa,bez da gleda prvo kakav si kao insan ili covjek,uglavnom znam da nije ni nama a ni vama zenama maslo za Ramazana sto bi rekli stari ljudi
Ovo nije situacija i nije problem. Primjer koji sam navela se odnosio na to sto nedostaje truda a ne novca. Akcenat znaci na trudu i volji, a to je nesto sto nije uslovljeno novcem.
life_oh_life
Posts: 119
Joined: 20/05/2008 15:19

#47 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by life_oh_life »

Bond_JaneBond wrote:Ako u vezi, bilo kakvoj, ne dobijas ono sto ti treba, prekini dok to nesto ne pocnes dobijati/traziti na "lopovski"nacin....
Protabirila sam temu od pocetka, i cini mi se da ste se malo razisli zbog toga sto vas zivotna iskustva vuku na razlicite strane, a zapravo se i ne razlikujete toliko..
Paznja-carobna rijec, ni muskarci, ni zene ponekad, pocesto, ne dobijaju dovoljno toga danas, nekad iz sasvim bezveznih razloga..
To je ono sto sam ja mogla zamijetiti kao tihi posmatrac mnogih veza-ovakvih i onakvih..
DA te neko stipne, cmokne, zagrli (ili ti i noge izmasira-kako mi je to trebalo jucer ;-) :mrgreen: ) i kaze ti nesto ili samo s praga priupita "Zeno, je l' gotov rucak?",mislim da smo u ovome svi na istoj strani..Paznje nam fali-svima gotovo. Onima kojima ne fali-uzivajte dok mozete :mrgreen: ..
@rizva, lova nije uopste bitna, znam nekoliko totalnih kokuza koji su u ljubavi sretniji od mnogih. Sve je to pitanje sarma, samopouzdanja, i jos mnogocega, al' love sigurno nije..

Dobro si protabirila :) :)
:thumbup: :thumbup:
User avatar
otherside
Posts: 4917
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#48 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by otherside »

muskarci vecinom banaliziraju stvari, zene opet, uglavnom analiziraju i najsitnije detalje.
pametniji popusta...zene, budite banalne :D :D
life_oh_life
Posts: 119
Joined: 20/05/2008 15:19

#49 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by life_oh_life »

Aurora Borealis wrote:
life_oh_life wrote:Pozdrav svima.
... Odavno znam da s njim ne zelim provesti zivot iako smo zaruceni, jednostavno mislim da to nije ono sto zelim.
E sad, ono sto mene zanima je: sta vi mislite da li se covjek treba zadovoljiti malim stvarima (jedna prijateljica mi je doslovno ovako rekla "Ne znam sta ti ocekujes, ne pije, ne tuce te, ne ide po kafanama" i ja sam se zapitala je li do mene ili do nje) ili trebamo teziti ka necemu vecem, traziti osobu koja ce se potruditi da nam ugodi, da uljepsa zivot (iako me strah da tako nesto necu naci, mislim da cu nakon njega uvijek imati osjecaj da PUNO TRAZIM-taj osjecaj mi je naturen. A toga se najvise plasim).
Isto tako me zanima (sta mislite) jesu li bas svi muskarci takvi da ih nakon odredjenog vremena ne zanimas bas puno, uzmu te zdravo za gotovo, i dovoljan im je dokaz ljubavi to sto ste zajedno.

Uh, ovo se malo oduzi, nadam se da nece biti predugo za citanje. :)
Hvala na odgovorima :sax:
Sama si sebi odgovorila life_oh_life. Vidish da i sama to vrlo dobro znash, samo trazhish potvrdu, kao shto sam i ja prije par mjeseci. Sve ti je jasno, sve ti to slutish u sebi, ali ti fali samo josh ono neshto da prelomi u tebi. Razlog shto to josh nisi uchinila jeste taj shto si ochito racionalna, inteligentna i strpljiva osoba, i ne zhelish tako lahko da bacish sve niz vodu. Jer 6 godina ni izbliza nije malo.Ovo zacrvenjeno ako nam treba biti kriterij, reci prijateljici nek se ubije se slobodno. I ona, i svaka zhena koja misli da se time treba zadovoljiti.
Naravno, ti to neces uchiniti, nego ces lijepo zavrshiti s tim, ovako ili onako, i krenuti dalje, s njim ili sama. Ali mislim da vec znash rasplet.
Sretno :)
Slazem se za prijateljicu, ali mi nije jasno takvo razmisljanje, ona je ocit primjer osobe koja ce se zadovoljiti takvim tipom i to je mjerilo svega. Ne mora znaci biti postovanja i mnogih drugih stvari koja ja konkretno zelim, dovoljno je da je on "miran"
life_oh_life
Posts: 119
Joined: 20/05/2008 15:19

#50 Re: Da li je u redu traziti vise...?

Post by life_oh_life »

otherside wrote:muskarci vecinom banaliziraju stvari, zene opet, uglavnom analiziraju i najsitnije detalje.
pametniji popusta...zene, budite banalne :D :D
Jesi li mi to mogla reci prije 6 godina ???

:lol:
Post Reply