Oprostiti prevaru

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Locked
User avatar
Bellydancesuperstar
Posts: 406
Joined: 18/04/2011 11:29

#676 Re: Oprostiti prevaru

Post by Bellydancesuperstar »

OMG!
koja rasprava na facebooku! strašno!
bez ikakvog poštovanja.


Život s jednim roditeljem je teži nego s oba i to je činjenica. Zbog toga zagovoram ipak da se razvodu pristupa samo u izuzetnim slučajevima. Također ne rješavaju se problemi porodice razvodom, nego se još više produbljuju često. Primjer je ovaj razgovor oca i sina preko facea.
Strpljiva
Posts: 3123
Joined: 30/01/2010 23:49

#677 Re: Oprostiti prevaru

Post by Strpljiva »

El Vanjcho wrote:Realno, psihijatri su sami sebi najbolji pacijenti.

Cast izuzecima.

Slicno mislim i o psiholozima, i profi i onim samozvanim.

Ljudi nisu stoka, da ih se razvrstava po prinosu mlijeka ili kvaliteti osisane vune... mada jeste istina da se neki ljudi cesto tako ponasaju (torovi, ovce za sisanje i slicno), ali takvi i jesu za analize.
Onda se ovo može nastaviti generalizacijom da je 90% ljudi na ulici za psihijatrije, a pitanje je koliko onih u mentalnim ustanovama jesu tu greškom.

Svi smo mi s greškom i svi bi mi imali šta liječiti. Neke manje, neki više. Ali nazivati psihologe i psihijatre pacijentima, je za osuda. Ovi samoprozvani - oni samo sreću pogrešne ljude u svom životu :wink:

Nastavi dobro forumanje i manje generalizacija. Koliko vidim, ne voliš šablone, tabore i razvrstavanja.

Izvinjavam se na OT :sax:
User avatar
Bellydancesuperstar
Posts: 406
Joined: 18/04/2011 11:29

#678 Re: Oprostiti prevaru

Post by Bellydancesuperstar »

Ni moje mišljenje o psiholozima i psihijatrima nije najbolje.Smatram da se ljudska duša ne može liječiti na način na koji oni pokušavaju.
User avatar
Collector604
Posts: 532
Joined: 18/05/2011 04:42
Location: Show ip interface brief

#679 Re: Oprostiti prevaru

Post by Collector604 »

pustopoljina

Imam tu knjigu vec odavno

Treba se vracati na tu knjigu svako 3-4 mjeseca 8-) :bih:

Psihologija spada u znanosti.Psiholozi su kao i fizicari,astronauti,arhitetke,hirurzi ili geolozi.Najbolji sto mogu biti u svojoj domeni.Zato su se i specijalizovali...

Znanost smatra da se "ljudska dusa" moze lijeciti ili izlijeciti na odredjene nacine i uz pomoc odredjenog znanja uz pomoc odredjenih metoda.

Ako neka osoba ima bolje metode,nacine,ili nova znanja eto joj prilike da se javi odredjenim institucijama u cilju da se
poboljsaju trenutni nacini lijecenja ili da se unaprijedi nivo znanja.

Lahko je reci meni,pa cuj kako danasnje arhitekte rade meni se ne svidja.Ali arhitekta skicira zgradu koja ce biti visoka 400 metara :dance: a ja jedva nacrtam kucu u photoshop-u :lol: 8-)

Bilo bi dobro da se ukaze na problem pa da se onda da solucija za taj problem.Lahko je biti dio problema,problem je biti dio solucije.

Nemojte generalizovati bez veze i lupati ko max po diviziji.Treba velika hrabrost,bezobraznost,neozbiljnost i nepostovanje da se "kaze psihijatri su sami sebi pacijenti".Meni nebi padalo na pamet da kritikujem osobu koja je sticala znanje najmanje 5-6 godina i ja joj palamudim jel se tako lijeci ili ne :cry:
User avatar
El Vanjcho
Posts: 235
Joined: 16/06/2011 04:51
Location: sa druge strane jastuka

#680 Re: Oprostiti prevaru

Post by El Vanjcho »

Strpljiva wrote:
El Vanjcho wrote:Realno, psihijatri su sami sebi najbolji pacijenti.

Cast izuzecima.

Slicno mislim i o psiholozima, i profi i onim samozvanim.

Ljudi nisu stoka, da ih se razvrstava po prinosu mlijeka ili kvaliteti osisane vune... mada jeste istina da se neki ljudi cesto tako ponasaju (torovi, ovce za sisanje i slicno), ali takvi i jesu za analize.
Onda se ovo može nastaviti generalizacijom da je 90% ljudi na ulici za psihijatrije, a pitanje je koliko onih u mentalnim ustanovama jesu tu greškom.

Svi smo mi s greškom i svi bi mi imali šta liječiti. Neke manje, neki više. Ali nazivati psihologe i psihijatre pacijentima, je za osuda. Ovi samoprozvani - oni samo sreću pogrešne ljude u svom životu :wink:

Nastavi dobro forumanje i manje generalizacija. Koliko vidim, ne voliš šablone, tabore i razvrstavanja.

Izvinjavam se na OT :sax:
I ja uglavnom srecem pogresne ljude u zivotu, ali mi to ne daje za pravo da druge ljude analiziram i dajem im dijagnoze (iako nekad ponese, ebiga)
Uvijek treba krenuti od sebe.

Ako kazem cast izuzecima, onda to nije generalizacija.

Da se vratimo mi na temu, ipak.
conca
Posts: 84
Joined: 31/05/2011 21:49

#681 Re: Oprostiti prevaru

Post by conca »

fa84 wrote:Unaprijed se izvinjavam ako ponavljam temu
ali kakva vi iskustva imate sa prastanjem nevjere u dugoj vezi
ja oprastam po drugi put, znam mnogi ce reci sa sam budala i sve to
ali jbg kada nekoga volim vise od zivota, mada nisam siguran da se to po drugi put ponavlja,ali na neki nacin svi dokazi upucuju na to.
nakon prvog puta nastavljao sam funkcionisati kao da nista nije bilo,progutao to i potisnuo duboko u sebe
evo ponovo mi se to ponavlja i ne znam sta da radim
ima li neki recept a da iskljucuje prekid
previse sam vezan za tu osobu i ne mogu zamisliti zivot bez nje, znam da je to uzajamno i za to imam milion razloga da je ljubav uzajamna, ali opet ne znam sta da radim......
jbg morao sam se nekome izjadati a slanovi sax foruma su mi najbolji za to jer uvijek pomognete nekome sa konstruktivnim savjetima
btw osoba sam koja vjeruje u ljubav za citav zivot, jer sam dosta toga uradio da se ova veza odrzi i egzistira i danas. ali sada sam tako povrijedjen i sje..n i ne znam sta da radim
naprosto ne mogu da zamislim zivot bez nje......
E ovako...ja iskreno nikad ne bi presla preko prevare.Doduse nikad ne reci nikad al ett.Elem,kad te neko prevari nemozes pricat da te voli.Jer osoba koja te voli sigurno te nece prevariti na bilo koji nacin i time ti nanijeti bol.Osoba koja voli cini sve da te svakim danom usreci a ne obratno.A ti budi budala pa i dalje vjeruj u tu neku ljubav.Sad ko je kriv sto je to tako ti ili ona nije moja stvar al ako ima bilo koji razlog da zeli da bude s nekim drugim treba da to kaze u lice i da prekine s varanjem i postavi se kao prava djevojka vrijedna postovanja i tvoje ljubavi a ne ovako jer iskreno za mene je to k****.Izvini sto sam ovako izravna al trebas da se zapitas da li zelis takvu osobu pored sebe???
Misli malo na sebe i svoje osjecaje,jer da li ces ti njoj ikad vise moci vjerovati u potpunosti?I ti si to samo potisno u sebi al nisi preso preko toga i ne bi trebao.Budi musko i zavrsi s tim.Ne dozvoli da te neko gazi u zivotu.Sigurna sam da ima toliko finih i postenih djevojaka na svijetu koje sigurno zasluzujes a ne da budes s osobom koja te nije vrijedna.Toliko od mene za sad.
Ne daj se
Ealhswitha
Posts: 15
Joined: 22/04/2011 12:05

#682 Re: Oprostiti prevaru

Post by Ealhswitha »

there is no second chance :!:
User avatar
Lorena28
Posts: 77
Joined: 25/06/2011 20:36

#683 Re: Oprostiti prevaru

Post by Lorena28 »

E ovako...ja iskreno nikad ne bi presla preko prevare.Doduse nikad ne reci nikad al ett.Elem,kad te neko prevari nemozes pricat da te voli.Jer osoba koja te voli sigurno te nece prevariti na bilo koji nacin i time ti nanijeti bol.Osoba koja voli cini sve da te svakim danom usreci a ne obratno.
ovako sam i ja razmišljala dok mi se nije desilo da sam prevarena
i sad mi nije jasno
zsšto je ako me voli prevario?
zašto???'
A ti budi budala pa i dalje vjeruj u tu neku ljubav.
Zašto da nevjeruje u ljubav?
Znači mi koji odlučimo preći preko prevare smo budale?
budale što želimo imati osobu koju volimo?
User avatar
Ghost_Rider_XXX
Posts: 2011
Joined: 26/03/2008 11:13

#684 Re: Oprostiti prevaru

Post by Ghost_Rider_XXX »

Lorena28 wrote:Zašto da nevjeruje u ljubav?
Znači mi koji odlučimo preći preko prevare smo budale?
budale što želimo imati osobu koju volimo?
Niste budale, ali ko ti garantuje da neće opet izigrat' povjerenje?!
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#685 Re: Oprostiti prevaru

Post by juli84 »

Joj pa čovjek na terenu po petnaest dana pa ko vjeruje da apstinira, i još kad dođe kući nakon dvije sedmice možda mu žena ima "one dane", možda su se gosti natovarili, možda dijete tri dana ima temperaturu, mah milion razloga čovjek ima da malo "skrene".
lorena samo nemoj sebe gristi da si nešto kriva
Sretno
User avatar
Lorena28
Posts: 77
Joined: 25/06/2011 20:36

#686 Re: Oprostiti prevaru

Post by Lorena28 »

Ghost_Rider_XXX wrote:
Niste budale, ali ko ti garantuje da neće opet izigrat' povjerenje?!
nitko mi negarntira ,,,
i toga sam ja svijesna
ali ....
User avatar
Lorena28
Posts: 77
Joined: 25/06/2011 20:36

#687 Re: Oprostiti prevaru

Post by Lorena28 »

juli84 wrote:Joj pa čovjek na terenu po petnaest dana pa ko vjeruje da apstinira, i još kad dođe kući nakon dvije sedmice možda mu žena ima "one dane", možda su se gosti natovarili, možda dijete tri dana ima temperaturu, mah milion razloga čovjek ima da malo "skrene".
lorena samo nemoj sebe gristi da si nešto kriva
Sretno
Po tvoj tvojoj logici svi koji su na terenu i njihove žene kući varaju jedni druge?????
User avatar
El Vanjcho
Posts: 235
Joined: 16/06/2011 04:51
Location: sa druge strane jastuka

#688 Re: Oprostiti prevaru

Post by El Vanjcho »

Lorena28 wrote:
juli84 wrote:Joj pa čovjek na terenu po petnaest dana pa ko vjeruje da apstinira, i još kad dođe kući nakon dvije sedmice možda mu žena ima "one dane", možda su se gosti natovarili, možda dijete tri dana ima temperaturu, mah milion razloga čovjek ima da malo "skrene".
lorena samo nemoj sebe gristi da si nešto kriva
Sretno
Po tvoj tvojoj logici svi koji su na terenu i njihove žene kući varaju jedni druge?????
Vec zamisljam one silne dalmatinske mornare koji od kuce izbivaju po pola godine, a svako malo se iskrcavaju u opskurnim lukama cuvenim jos iz stripova Mister Noa, gdje se prostitutke nude na ulici ko zrele lubenice...

Nadam se da zene mornara ne citaju ovaj forum... mada sam vidio jedan gdje imaju i svoju temu.. nisam se usudio uci.
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#689 Re: Oprostiti prevaru

Post by juli84 »

Lorena28 wrote:
juli84 wrote:Joj pa čovjek na terenu po petnaest dana pa ko vjeruje da apstinira, i još kad dođe kući nakon dvije sedmice možda mu žena ima "one dane", možda su se gosti natovarili, možda dijete tri dana ima temperaturu, mah milion razloga čovjek ima da malo "skrene".
lorena samo nemoj sebe gristi da si nešto kriva
Sretno
Po tvoj tvojoj logici svi koji su na terenu i njihove žene kući varaju jedni druge?????
Za žene ne znam, mi sex malo drugačije percipiramo i uglavnom vežemo za emocije, a za muškarce ne mogu reći svi al mogu reći malo ih je koje će odoljeti izazovu, posebno kad su daleko od kuće, žene, topline i doma.

Pretpostavljam kroz šta prolaziš, al moraš se iskreno zapitati šta ti je najgore u svemu tome, jel to što si mu beskrajno vjerovala, jel to što si ti kući sa djecom i svim obavezama, nemaš dovljno vremena za sebe pa si bjesna zbog toga, jel on inače dobra osoba pa to nisi očekivala itd itd, mislim postoji milion razloga zbog kojih možeš biti ljuta i povrijeđena a koji realno i nemaju direktne veze sa onim što se desilo.
User avatar
El Vanjcho
Posts: 235
Joined: 16/06/2011 04:51
Location: sa druge strane jastuka

#690 Re: Oprostiti prevaru

Post by El Vanjcho »

Sad sam se sjetio! nadam se da mornari ne citaju ovu temu!! :D
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#691 Re: Oprostiti prevaru

Post by Mis mekinjas »

oprostila sam prevaru, ali nema nazad..... nek vara tu svoju neku, koju god...
Ali sam oprostila, al' more biti da ću se i osvetiti... :roll:
Iako sam nesposobna za to... :cry:
Neću, znam.... nek mu je sa srećom.... :roll:
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#692 Re: Oprostiti prevaru

Post by Mis mekinjas »

El Vanjcho wrote:Sad sam se sjetio! nadam se da mornari ne citaju ovu temu!! :D
čestitke, želje i pozdravi....
Svom sinu Anti, koji ide na brod, roditelji žele sretan put, uz pjesmu: "Nosila te voda." :lol: :lol: :lol:

Ovo je stvarno bilo na Radio Dalmacija :lol: :lol: :lol:
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#693 Re: Oprostiti prevaru

Post by addy_sa »

nedavno sam imao sličnu situaciju.. otkrio sam da osoba koju volim ima profil na jednoj društvenoj mreži za upoznavanje i otkrio da raju s te mreže ima na msn-u.. suočio je s tim saznanjem, kaže neko napravio lažni profil..i ja raskinem jer su stvari bile očite i bio sam povrijeđen i još neće da prizna..zvala je, slala poruke, izjave ljubavi i slično ja sam bio kategoričan.. slučajno se vidimo u gradu i dogovorimo da se čujemo mailom..kad dolazi mail gdje piše da jeste njen profil, da jeste pričala sa nekim likovima ali se nikada nije ni sa kim kao sastala..razlog je kao bio taj što posljednih mjeseci nisam govorio da je volim, da mi je stalo, da mi je najljepša i sl.. da sam ignorisao njene drugarice i rodbinu i da nije smjela nikada da komentariše ništa moje zbog mojih reakcija..
ja sam oprostio hajde da kažem pokušaj prevare (mada ne znam da li je bila s nekim ili nije) i shvatio sam da sam zaista zanemarivao u određenom smislu meni najbitniju osobu neko vrijeme jer sam bio pod užasnim stresom i nervozom i naravno da je pokušala makar tako da sebi digne samopouzdanje što će joj neko makar virtuelno reći da je lijepa, poželjna očito je to trebalo kad već ja nisam govorio a mislio sam..
ponudio sam da se pomirimo da ćemo korigovati stvari, kaže boji se vratiti na staro da ću je opet ostaviti i tako to.. kaže da se sada posvetila sebi, da nema osjećaj pripadnosti i da joj to prija.. a ja sam shvatio da mi je jako teško bez nje i zamolio sam da dobro razmisli da li je sve vrijedno toga..
dakle, oprostio sam i opet bih jer ništa se ne dešava bez razloga ima tu dosta moje krivice, samo se nadam da će spoznati koliko se volimo i da trebamo dati još jednu šansu makar posljednju..uopšte me nije stid što sam prešao preko tih nekih stvari, pa ljubav je to..
nadam se da ćemo se pomiriti :(
User avatar
El Vanjcho
Posts: 235
Joined: 16/06/2011 04:51
Location: sa druge strane jastuka

#694 Re: Oprostiti prevaru

Post by El Vanjcho »

addy_sa wrote:nedavno sam imao sličnu situaciju.. otkrio sam da osoba koju volim ima profil na jednoj društvenoj mreži za upoznavanje i otkrio da raju s te mreže ima na msn-u.. suočio je s tim saznanjem, kaže neko napravio lažni profil..i ja raskinem jer su stvari bile očite i bio sam povrijeđen i još neće da prizna..zvala je, slala poruke, izjave ljubavi i slično ja sam bio kategoričan.. slučajno se vidimo u gradu i dogovorimo da se čujemo mailom..kad dolazi mail gdje piše da jeste njen profil, da jeste pričala sa nekim likovima ali se nikada nije ni sa kim kao sastala..razlog je kao bio taj što posljednih mjeseci nisam govorio da je volim, da mi je stalo, da mi je najljepša i sl.. da sam ignorisao njene drugarice i rodbinu i da nije smjela nikada da komentariše ništa moje zbog mojih reakcija..
ja sam oprostio hajde da kažem pokušaj prevare (mada ne znam da li je bila s nekim ili nije) i shvatio sam da sam zaista zanemarivao u određenom smislu meni najbitniju osobu neko vrijeme jer sam bio pod užasnim stresom i nervozom i naravno da je pokušala makar tako da sebi digne samopouzdanje što će joj neko makar virtuelno reći da je lijepa, poželjna očito je to trebalo kad već ja nisam govorio a mislio sam..
ponudio sam da se pomirimo da ćemo korigovati stvari, kaže boji se vratiti na staro da ću je opet ostaviti i tako to.. kaže da se sada posvetila sebi, da nema osjećaj pripadnosti i da joj to prija.. a ja sam shvatio da mi je jako teško bez nje i zamolio sam da dobro razmisli da li je sve vrijedno toga..
dakle, oprostio sam i opet bih jer ništa se ne dešava bez razloga ima tu dosta moje krivice, samo se nadam da će spoznati koliko se volimo i da trebamo dati još jednu šansu makar posljednju..uopšte me nije stid što sam prešao preko tih nekih stvari, pa ljubav je to..
nadam se da ćemo se pomiriti :(
mrzim te sto si napisao ovaj post, sada su mi zene jos nejasnije :lol:
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#695 Re: Oprostiti prevaru

Post by citroen »

addy_sa wrote:nedavno sam imao sličnu situaciju.. otkrio sam da osoba koju volim ima profil na jednoj društvenoj mreži za upoznavanje i otkrio da raju s te mreže ima na msn-u.. suočio je s tim saznanjem, kaže neko napravio lažni profil..i ja raskinem jer su stvari bile očite i bio sam povrijeđen i još neće da prizna..zvala je, slala poruke, izjave ljubavi i slično ja sam bio kategoričan.. slučajno se vidimo u gradu i dogovorimo da se čujemo mailom..kad dolazi mail gdje piše da jeste njen profil, da jeste pričala sa nekim likovima ali se nikada nije ni sa kim kao sastala..razlog je kao bio taj što posljednih mjeseci nisam govorio da je volim, da mi je stalo, da mi je najljepša i sl.. da sam ignorisao njene drugarice i rodbinu i da nije smjela nikada da komentariše ništa moje zbog mojih reakcija..
ja sam oprostio hajde da kažem pokušaj prevare (mada ne znam da li je bila s nekim ili nije) i shvatio sam da sam zaista zanemarivao u određenom smislu meni najbitniju osobu neko vrijeme jer sam bio pod užasnim stresom i nervozom i naravno da je pokušala makar tako da sebi digne samopouzdanje što će joj neko makar virtuelno reći da je lijepa, poželjna očito je to trebalo kad već ja nisam govorio a mislio sam..
ponudio sam da se pomirimo da ćemo korigovati stvari, kaže boji se vratiti na staro da ću je opet ostaviti i tako to.. kaže da se sada posvetila sebi, da nema osjećaj pripadnosti i da joj to prija.. a ja sam shvatio da mi je jako teško bez nje i zamolio sam da dobro razmisli da li je sve vrijedno toga..
dakle, oprostio sam i opet bih jer ništa se ne dešava bez razloga ima tu dosta moje krivice, samo se nadam da će spoznati koliko se volimo i da trebamo dati još jednu šansu makar posljednju..uopšte me nije stid što sam prešao preko tih nekih stvari, pa ljubav je to..
nadam se da ćemo se pomiriti :(
Ako jednom predjes preko ovog,moraces cijeli zivot prealziti :wink: :D :D :D :D :D :D
User avatar
juli84
Posts: 569
Joined: 09/02/2011 15:03
Location: Tamo gdje je isto napadač i žrtva.

#696 Re: Oprostiti prevaru

Post by juli84 »

citroen wrote:
addy_sa wrote:nedavno sam imao sličnu situaciju.. otkrio sam da osoba koju volim ima profil na jednoj društvenoj mreži za upoznavanje i otkrio da raju s te mreže ima na msn-u.. suočio je s tim saznanjem, kaže neko napravio lažni profil..i ja raskinem jer su stvari bile očite i bio sam povrijeđen i još neće da prizna..zvala je, slala poruke, izjave ljubavi i slično ja sam bio kategoričan.. slučajno se vidimo u gradu i dogovorimo da se čujemo mailom..kad dolazi mail gdje piše da jeste njen profil, da jeste pričala sa nekim likovima ali se nikada nije ni sa kim kao sastala..razlog je kao bio taj što posljednih mjeseci nisam govorio da je volim, da mi je stalo, da mi je najljepša i sl.. da sam ignorisao njene drugarice i rodbinu i da nije smjela nikada da komentariše ništa moje zbog mojih reakcija..
ja sam oprostio hajde da kažem pokušaj prevare (mada ne znam da li je bila s nekim ili nije) i shvatio sam da sam zaista zanemarivao u određenom smislu meni najbitniju osobu neko vrijeme jer sam bio pod užasnim stresom i nervozom i naravno da je pokušala makar tako da sebi digne samopouzdanje što će joj neko makar virtuelno reći da je lijepa, poželjna očito je to trebalo kad već ja nisam govorio a mislio sam..
ponudio sam da se pomirimo da ćemo korigovati stvari, kaže boji se vratiti na staro da ću je opet ostaviti i tako to.. kaže da se sada posvetila sebi, da nema osjećaj pripadnosti i da joj to prija.. a ja sam shvatio da mi je jako teško bez nje i zamolio sam da dobro razmisli da li je sve vrijedno toga..
dakle, oprostio sam i opet bih jer ništa se ne dešava bez razloga ima tu dosta moje krivice, samo se nadam da će spoznati koliko se volimo i da trebamo dati još jednu šansu makar posljednju..uopšte me nije stid što sam prešao preko tih nekih stvari, pa ljubav je to..
nadam se da ćemo se pomiriti :(
Ako jednom predjes preko ovog,moraces cijeli zivot prealziti :wink: :D :D :D :D :D :D
A ako ne pređeš čitav život se pitaš šta bi bilo da sam prešao :wink:
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#697 Re: Oprostiti prevaru

Post by ladyblue18 »

Jel ja dobro skontah, problem je sto je imala profil vjerovatno na fb-u i pricala sa nekim likovima i ti nemas nikakav dokaz o nikakvoj prevari ali se ovaj post nasao na temi o prevari...iz kojeg razloga? :-?

Zar je stvarno internet postao toliki sastavni dio zivota da nastane problem ako neko ima profil negdje :?
User avatar
fidoremilienko
Posts: 9568
Joined: 17/08/2010 10:34
Location: You are here!

#698 Re: Oprostiti prevaru

Post by fidoremilienko »

addy_sa wrote:nedavno sam imao sličnu situaciju.. otkrio sam da osoba koju volim ima profil na jednoj društvenoj mreži za upoznavanje i otkrio da raju s te mreže ima na msn-u.. suočio je s tim saznanjem, kaže neko napravio lažni profil..i ja raskinem jer su stvari bile očite i bio sam povrijeđen i još neće da prizna..zvala je, slala poruke, izjave ljubavi i slično ja sam bio kategoričan.. slučajno se vidimo u gradu i dogovorimo da se čujemo mailom..kad dolazi mail gdje piše da jeste njen profil, da jeste pričala sa nekim likovima ali se nikada nije ni sa kim kao sastala..razlog je kao bio taj što posljednih mjeseci nisam govorio da je volim, da mi je stalo, da mi je najljepša i sl.. da sam ignorisao njene drugarice i rodbinu i da nije smjela nikada da komentariše ništa moje zbog mojih reakcija..
ja sam oprostio hajde da kažem pokušaj prevare (mada ne znam da li je bila s nekim ili nije) i shvatio sam da sam zaista zanemarivao u određenom smislu meni najbitniju osobu neko vrijeme jer sam bio pod užasnim stresom i nervozom i naravno da je pokušala makar tako da sebi digne samopouzdanje što će joj neko makar virtuelno reći da je lijepa, poželjna očito je to trebalo kad već ja nisam govorio a mislio sam..
ponudio sam da se pomirimo da ćemo korigovati stvari, kaže boji se vratiti na staro da ću je opet ostaviti i tako to.. kaže da se sada posvetila sebi, da nema osjećaj pripadnosti i da joj to prija.. a ja sam shvatio da mi je jako teško bez nje i zamolio sam da dobro razmisli da li je sve vrijedno toga..
dakle, oprostio sam i opet bih jer ništa se ne dešava bez razloga ima tu dosta moje krivice, samo se nadam da će spoznati koliko se volimo i da trebamo dati još jednu šansu makar posljednju..uopšte me nije stid što sam prešao preko tih nekih stvari, pa ljubav je to..
nadam se da ćemo se pomiriti :(
Tipično žensko, ne zna ni ona šta bi!? :roll: :D Jarane, ako te voljela, onda nije trebala napraviti lažni profil i dopisivati se s tipovima samo radi toga da bi joj neko kazao da je lijepa i...... TO je tako glupa priča, bar za mene. Valjda se u to voljeti inkorporira još nešto sem izlazaka i hodanja, valjda ima i razumijevanja, pažnje..... Ako si bio pod stresom, trebala ja da istrpi malo dok tebe ne prođe, a ona se odmah bacila na drugu stranu.

Ne znam. I žao joj, a sad neće da se pomiri.... :lol: :lol: :lol: :-) Jbte, šta ti je žensko :-)
User avatar
El Vanjcho
Posts: 235
Joined: 16/06/2011 04:51
Location: sa druge strane jastuka

#699 Re: Oprostiti prevaru

Post by El Vanjcho »

ladyblue18 wrote:Jel ja dobro skontah, problem je sto je imala profil vjerovatno na fb-u i pricala sa nekim likovima i ti nemas nikakav dokaz o nikakvoj prevari ali se ovaj post nasao na temi o prevari...iz kojeg razloga? :-?

Zar je stvarno internet postao toliki sastavni dio zivota da nastane problem ako neko ima profil negdje :?
Koliko god zvucalo da on drami, i sama znas da je mentalna prevara nekada gora od one fizicke, da tako kazem.

Mislis da je prijatno znati da ti se partner/ka dopisuje sa nekim, dijeli intimu, i ko zna sta sve ne.

Sa druge strane, on je kriv sto joj nije bar jednom dnevno rekao da je voli... nije je ucinio posebnom, jelte... a iskustvo govori (i nase i vase, da se ne lazemo) da zene cesto jedno govore a drugo misle, ucinis je posebnom ispadnes picka, glumis muskarcinu njoj fali njeznosti, itd...

ma daj vise... ko nezrela djeca.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#700 Re: Oprostiti prevaru

Post by ladyblue18 »

El Vanjcho wrote:
ladyblue18 wrote:Jel ja dobro skontah, problem je sto je imala profil vjerovatno na fb-u i pricala sa nekim likovima i ti nemas nikakav dokaz o nikakvoj prevari ali se ovaj post nasao na temi o prevari...iz kojeg razloga? :-?

Zar je stvarno internet postao toliki sastavni dio zivota da nastane problem ako neko ima profil negdje :?
Koliko god zvucalo da on drami, i sama znas da je mentalna prevara nekada gora od one fizicke, da tako kazem.

Mislis da je prijatno znati da ti se partner/ka dopisuje sa nekim, dijeli intimu, i ko zna sta sve ne.

Sa druge strane, on je kriv sto joj nije bar jednom dnevno rekao da je voli... nije je ucinio posebnom, jelte... a iskustvo govori (i nase i vase, da se ne lazemo) da zene cesto jedno govore a drugo misle, ucinis je posebnom ispadnes picka, glumis muskarcinu njoj fali njeznosti, itd...

ma daj vise... ko nezrela djeca.
Pa meni je iskreno ovo blesavo.

Ne vidim da se tu radi o prevari, ali ne opravdavam normalno ni nju, sve se moze rijesiti razgovorom a ne otvaranjem profila po netu da ti neko dize samopouzdanje.

Ali kako je kriva ona kriv je i on jer ne mozes zapostavljati onu drugu stranu u vezi ako je veza iole ozbiljna, fino se sjedne poprica ako postoje problemi, nesuglasice, a ne ovako pa onda na kraju niko kriv a svi krivi.
Locked