shema vs. veza

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Angie071
Posts: 52
Joined: 08/10/2007 16:19

#1 shema vs. veza

Post by Angie071 »

Zasto se svi shemiraju nemilice cak i oni koji imaju vezu/brak/djecu....Zar su svi stvarno poludili?
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#2

Post by iceman ze »

ah sto, pa zeli biti zauvijek mladi i pozeljni, ja znam lika koji je ostavio zenu, da bi se ozenio sa 30 god. mladom od sebe......pa valjda je to in u svijetu, pa sto nebi bilo i kod nas.....
User avatar
River_isle
Posts: 1122
Joined: 08/08/2006 08:06
Location: @home

#3

Post by River_isle »

kad covjek izgubi sve postane svjestan istinjskih vrijednosti... greska koja se savlada samo ako se iskusi na vlastitoj kozi.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#4

Post by anais_nin »

ne mislim da je ovo neka nova pojava....jedino sto je novo je da se ljudi malo manje kriju :D jer su posljedice mozda malo manje :roll:
User avatar
fishtrija
Posts: 796
Joined: 13/03/2006 19:16
Location: tamo odakle nisam mak'o...

#5

Post by fishtrija »

River_isle wrote:kad covjek izgubi sve postane svjestan istinjskih vrijednosti... greska koja se savlada samo ako se iskusi na vlastitoj kozi.
Istina... Ljudi su inace debili u ovakvom vremenu, i to shemiranje ili istinskije reci, varanje, samo je dokaz nemoci ljudskog duha i nemiru sitnih srca. Mislim ipak da se taj zivotinjski poriv ne moze savladati bez istinske vjere ili vjerovanja. U sta, to je individualni izbor. U tome i jeste ljepota zivota, samo sto ljudi radije zmire ili se fokusiraju na lose i negativno, nego da otvore sirom oci i prigle lijepe stvari oko sebe. Projicirano na temu - nekoliko minuta/sati/dana tjelesnog zadovoljstva uz nemir unutra, naspram cjelovitog unutarnjeg mira i zadovoljstva. Donekle filozofiranje vjerovatno, ali prilicno jednostavno za one koji zele da vide i shvate.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#6 Re: shema vs. veza

Post by anais_nin »

Ćelava cura wrote:
Angie071 wrote:Zasto se svi shemiraju nemilice cak i oni koji imaju vezu/brak/djecu....Zar su svi stvarno poludili?
I meni je ovo stvarno neshvatljivo...
Slucaj u mojoj mahali, covjek od 50 i kusur godina..godinama vara suprugu, ne krije ni najmanje a ona nece da se razvede zbog djece koja su vec odrasla i kojima je, mislim, muka od oca..." Junacina" se prije mjesec dva u jednoj prodavnici taslacio sa nekom zenskom i pritom su imali problem-zaglavili se, znate kako, zavrsili u bolnici...
Druga stvar koja me stvarno nervira je kad dodjem u kafic gdje izlazi raja od 20 do 35 a tamo 20 tatica cije poslusne zenice sjede kod kuce i ninaju bebache dok se oni sheme...
spajalica :D :lol:
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#7

Post by skojotovski »

jozo, daj vode! :D
User avatar
Angie071
Posts: 52
Joined: 08/10/2007 16:19

#8

Post by Angie071 »

...ma mislim toga je uvijek bilo samo je fascinantno kako se sad to otvoreno radi...kao svi znaju recimo da je neki lik ozenjen i ima djecu i on se otvoreno shemira...cure kao i nije briga?! Sto je najgore, neki se jos kunu da vole tu svoju curu, zenu.... Ili naidjem recimo na masu likova po ovim profilima, koji imaju porodice, brak, djecu, i regularno im na profilu pise "relationship status - unknown" interested in "women"...ne kontam...sve je prolupalo... i niko ni ne ocekuje da se zabavlja vise...kao da su sve vrijednosti poremecene i svima je sex udario u glavu....
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#9

Post by anais_nin »

meni je interesantno u kojem kontekstu se ovde koristi rijec "shema" :D kao neki vid sinonima za prevaru :D u moje doba "shema" i "shemiti" je oznacavalo neki potencijal interesa, koji je jos uvijek bio za korak kratak od veze :D ono "jeste to vas dvoje u semi" :D :lol: nije bilo nikakvih implikacija prevare :D
User avatar
Angie071
Posts: 52
Joined: 08/10/2007 16:19

#10

Post by Angie071 »

anais_nin wrote:meni je interesantno u kojem kontekstu se ovde koristi rijec "shema" :D kao neki vid sinonima za prevaru :D u moje doba "shema" i "shemiti" je oznacavalo neki potencijal interesa, koji je jos uvijek bio za korak kratak od veze :D ono "jeste to vas dvoje u semi" :D :lol: nije bilo nikakvih implikacija prevare :D
Fakat si u pravu...to je prije znacilo da se neka hemija desava izmedju dvoje ljudi, da se svidjaju jedno drugom ali ''jos'' nisu zajedno...ali sve vodi ka tome. A sad je to nesto sasvim drugo...Cini mi se da kad i vidim zaljubljene parove, nasmijane, u svom svijetu, da su to sve djeca - koja i dalje vjeruju u tu neku ljubav... a ovo ostalo, starije, sve prolupalo...
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#11

Post by anais_nin »

Angie071 wrote: Fakat si u pravu...to je prije znacilo da se neka hemija desava izmedju dvoje ljudi, da se svidjaju jedno drugom ali ''jos'' nisu zajedno...ali sve vodi ka tome. A sad je to nesto sasvim drugo...Cini mi se da kad i vidim zaljubljene parove, nasmijane, u svom svijetu, da su to sve djeca - koja i dalje vjeruju u tu neku ljubav... a ovo ostalo, starije, sve prolupalo...
ama nije tako :D ima nas djuturuma koliko hoces koji jos uvijek vjerujemo u ljubav :D al' neke stid reci :lol: :D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#12

Post by Tesssa »

anais_nin wrote:meni je interesantno u kojem kontekstu se ovde koristi rijec "shema" :D kao neki vid sinonima za prevaru :D u moje doba "shema" i "shemiti" je oznacavalo neki potencijal interesa, koji je jos uvijek bio za korak kratak od veze :D ono "jeste to vas dvoje u semi" :D :lol: nije bilo nikakvih implikacija prevare :D
pa zato ja u prvi mah nisam ni skontala o cemu je tema :-)

prevare su mi uvijek bile fascinantne. Ne razumijem taj mentalni sklop, kad konstantno varas nekoga, a onda mu se vracas kuci s osmijehom i pitanjem: "Ima li sta da se jede?" :-)
A jos manje shvatam mentalni sklop osobe s druge strane koja zna sta se desava i suti.

Ali, evo na stranu brak, tu i nekako razumijem (razumijem, ne opravdavam) zasto onaj koji vara ne ostavlja osobu koju vara, ali ovih dana primjecujem toliko slucajeva kada momak vara djevojku (i ne pricam o one night stand-u u diskoteci, nego o konstantnom varanju sa jednom osobom), i u isto vrijeme ne vidi ama bas nista lose u tome. A djevojku, naravno ne misli ostaviti. Ne znam cime drugim da to objasnim nego cistim kukaviclukom, a to je nesto sto mi se najvise gadi.
I da ne bude zabune i djevojke to rade, mozda u istom broju kao i muskarci.
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#13

Post by anais_nin »

dinchy84 wrote: pa zato ja u prvi mah nisam ni skontala o cemu je tema :-)

prevare su mi uvijek bile fascinantne. Ne razumijem taj mentalni sklop, kad konstantno varas nekoga, a onda mu se vracas kuci s osmijehom i pitanjem: "Ima li sta da se jede?" :-)
A jos manje shvatam mentalni sklop osobe s druge strane koja zna sta se desava i suti.

Ali, evo na stranu brak, tu i nekako razumijem (razumijem, ne opravdavam) zasto onaj koji vara ne ostavlja osobu koju vara, ali ovih dana primjecujem toliko slucajeva kada momak vara djevojku (i ne pricam o one night stand-u u diskoteci, nego o konstantnom varanju sa jednom osobom), i u isto vrijeme ne vidi ama bas nista lose u tome. A djevojku, naravno ne misli ostaviti. Ne znam cime drugim da to objasnim nego cistim kukaviclukom, a to je nesto sto mi se najvise gadi.
I da ne bude zabune i djevojke to rade, mozda u istom broju kao i muskarci.
da, da :oops: beskicmenjaci :D nije sto mi laze, nego sto misli da mu vjerujem :D
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#14

Post by Tesssa »

ta vrsta licemjerstva mi je stvarno najgora :roll:
User avatar
scorpion7
Posts: 583
Joined: 25/05/2007 13:56
Location: JUG JUG JUG

#15

Post by scorpion7 »

pa zato ja u prvi mah nisam ni skontala o cemu je tema :-)

prevare su mi uvijek bile fascinantne. Ne razumijem taj mentalni sklop, kad konstantno varas nekoga, a onda mu se vracas kuci s osmijehom i pitanjem: "Ima li sta da se jede?" :-)
A jos manje shvatam mentalni sklop osobe s druge strane koja zna sta se desava i suti.
Slazem se sa tobom od A do Z.... :D :D :D evo neka Anais_nin potvrdi :-D :D :D
User avatar
Angie071
Posts: 52
Joined: 08/10/2007 16:19

#16

Post by Angie071 »

anais_nin wrote:
dinchy84 wrote: pa zato ja u prvi mah nisam ni skontala o cemu je tema :-)

prevare su mi uvijek bile fascinantne. Ne razumijem taj mentalni sklop, kad konstantno varas nekoga, a onda mu se vracas kuci s osmijehom i pitanjem: "Ima li sta da se jede?" :-)
A jos manje shvatam mentalni sklop osobe s druge strane koja zna sta se desava i suti.

Ali, evo na stranu brak, tu i nekako razumijem (razumijem, ne opravdavam) zasto onaj koji vara ne ostavlja osobu koju vara, ali ovih dana primjecujem toliko slucajeva kada momak vara djevojku (i ne pricam o one night stand-u u diskoteci, nego o konstantnom varanju sa jednom osobom), i u isto vrijeme ne vidi ama bas nista lose u tome. A djevojku, naravno ne misli ostaviti. Ne znam cime drugim da to objasnim nego cistim kukaviclukom, a to je nesto sto mi se najvise gadi.
I da ne bude zabune i djevojke to rade, mozda u istom broju kao i muskarci.


Znas sta je fol? Znam masu ljudi, frajera uglavnom... koji nisu kukavice sto se toga tice, jer ni NE ZELE ostaviti tu djevojku s kojom su...naprotiv... on je jos ''voli''! Ali...'ne vidi' nista lose u tome sto ponekad sta sa strane jos ima...ne osjeca griznju savjesti... ne znam kako uopste moze da joj pogleda u oci...sto kazes hajde jednom se desi one night stand, pjan si, sta ja znam, ne opravdavam nego eto kao razumijes i to ali tako se vidjati mjesecima s nekim a imati super curu ovamo i planirati s njom buducnost....ma uzas... stvarno je sve prolupalo... Onda je stvarno istina ono sto kaze stare nane 'nema neprevarene zene'...samo moli Boga da ne saznas ikad...
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#17

Post by Tesssa »

Naravno, na tu kategoriju sam dijelom i mislila. A meni su i takvi jos uvijek kukavice, bez obzira na okolnosti.

A sve se sazna, prije ili kasnije ;-)
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#18

Post by anais_nin »

dinchy84 wrote:Naravno, na tu kategoriju sam dijelom i mislila. A meni su i takvi jos uvijek kukavice, bez obzira na okolnosti.

A sve se sazna, prije ili kasnije ;-)
pa naravno da je to forma kukavicluka :D neko ko ima "muda" bez obzira kojeg pola bio, bi bio u stanju da se odluci ili "potreba" za tom osobom, ili "potreba" da se svrlja :D kukavica ide linijom manjeg otpora....krije se iza lazi, zadovoljava svoje "potrebe", a drugoj osobi uskracuje mogucnost odluke na osnovu istine, a ne lazi :D

ne tvrdim da je to UVIJEK tako :D uvijek i za sve postoje izuzetci :roll:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#19

Post by danas »

nemam nista protiv flerta -- laze onaj ko kaze da ga nikad nije privukla ili zainteresovala osoba sa kojom nije u vezi...

naravno, ono sto je pitanje je -- kako se postaviti prema svemu tome... prezirem laz -- but that's me :)
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#20

Post by anais_nin »

danas wrote:nemam nista protiv flerta -- laze onaj ko kaze da ga nikad nije privukla ili zainteresovala osoba sa kojom nije u vezi...

naravno, ono sto je pitanje je -- kako se postaviti prema svemu tome... prezirem laz -- but that's me :)
ali sada su "sheme" oni koji valjda poduzmu nesto konKREVETno po pitanju tog flerta :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#21

Post by danas »

anais_nin wrote:
danas wrote:nemam nista protiv flerta -- laze onaj ko kaze da ga nikad nije privukla ili zainteresovala osoba sa kojom nije u vezi...

naravno, ono sto je pitanje je -- kako se postaviti prema svemu tome... prezirem laz -- but that's me :)
ali sada su "sheme" oni koji valjda poduzmu nesto konKREVETno po pitanju tog flerta :D
vidim da me vrijeme pregazilo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Tesssa
Posts: 3753
Joined: 29/11/2006 15:33
Location: nja nja :)
Contact:

#22

Post by Tesssa »

Nisam ni ja nikad prije cula da su se u "shemiranju" pomakle granice :lol: :lol: :lol:
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#23

Post by tigris »

zato sto su veze dosadne :roll: pogotovo ova moja sto je bila...... :oops:
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#24

Post by anais_nin »

tigris wrote:zato sto su veze dosadne :roll: pogotovo ova moja sto je bila...... :oops:
koja? :D

a tebi :kiss:
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#25

Post by tigris »

jedna jedina...nekad..........sad sam u fazi sto godina samoce :D

i tebi :kiss:
Post Reply