Homo - Vas stav?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Locked
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#151 Re: re

Post by newone »

buba wrote:Kakve veze ima licna odbojnost, averzija, gnusanje iliti moralni standardni sa jednim de facto atipicnim pobacajem prirode koji se manifestuje u homoseksualnim sklonostima, nekrofiliji, pedofilizmu itd...jer ih sve mozemo macro kategorizirati kao atipicne. Daljnje klasifikacije idu ka strucnijim dijagnozama.

Neko je dao dobar post prije, da ga ne trazim sada..
Sustinska razlika izmedju homoseksualizma prije i danas, je njegova negativna popularizacija i sve agresivniji lobi, koji prodire u skoro sve segmente sadasnjeg zivota.
Najneozbiljniji pristup homoseksualizmu je stav na koji cemo najcesce naici:
Sta ti rade? Svako ima pravo da zivi svoj zivot kako hoce? Jel te ugrozavaju necim?

Jok mene vala..kao pojedinca. Kao zajednicu ..da.
Nisam homofob..u onom najuzem smislu te rijeci. Nemam nikakvog straha od ljudi sa tim sklonostima, sa par njih sam u prijateljski korektnim odnosima. I naravno da ih prihvatam..kao ljudska bica u svakom pogledu i smislu kao i druge ljude, izuzev prihvatanja njihove seksualne orijentacije kao drustveno prihvatljive norme i moralne vrijednosti.
Nikad to necu podrzati u ova dva segmenta zivota.
Da ne govorimo o tome kako je homoseksualizam postao politicko oruzje.
Dakle, prije i danas...velika razlika. Nije homoseksulizam nastao prije 20godina, nego od postanka covjeka i ljudske zajednice, ali nikada do sada nije dobio jednu ovako progresivnu notu, bombardirajuci nas iz skoro svake sfere zivota, televizije, politike, mode..

Narod..ko narod..sve banalizira i pojednostavljuje, jer mu je tako lakse konto postaviti..
I naravno..ono sto ti je nekada bilo frapantno strano, skriveno, nepoznato, sada ti je tako blisko, obojeno nekim privlacnim bojama kroz humoristicne tv serije, modu itd..i tockici u glavi se pokrecu, familiziramo se sa tim slikama, pojavom, postane nekako svakodnevnica, obicno, ne uznemirava nas, ne plasi..pa sta onda? Pa neka ih..sta nam rade..

Et' tak' to ide nekako..to je sumo summare vecine vasih komentara ovde..ne znate odvojiti licno od opsteg interesa.
Da si Buba ovaj svoj post objavila na nekom svom blogu na internetu ili ne daj Boze javno ga iskazala i u kaficu u Americi ne bi ti ginula chuza i/ili dobra novcana kazna.
U svakom slucaju to je tvoj licni stav i cijenim ga. Samo hocu da ti stvorim tu predstavu u glavi kakve bi sankcije pretrpio/la zbog ovoga teksta i gdje je svijet otisao u zastiti ljudskih prava u odnosu na Bosnu.
I jos nesto, ima i u Americi mnogo onih koji su ekstremno nastrojeni protiv homoseksualaca, ali sute i to misljenje za sebe zadrzavaju i nikada ga ne iznose javno cak ni u najuzem drustvu.
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#152

Post by Bosanac sa dna kace »

kako ide ono: ....ma nije ona stvar na čelu pa da se vidi po danu šta je bilo po noći...
Derviš Sušić
šta me više briga ko je peško ako nije, nek mene ne dira i tačka.
nek poštuje pravila javnog red i mira ko i svi mi i to je to, nema diskusije više, nek među 4 zida radi šta hoće
walkabout
Posts: 7869
Joined: 19/05/2007 00:46

#153

Post by walkabout »

Kemica javlja da misli da ima rjesenje:

"Jarane, malo samti tabirijo sNurkom oko vakije ljudi tojes zena. I u jenom trenutku mije sjevnulo uglavi - najjebolje je vako: Izabrati dva velika tropska otoka, gdje samo palme rastu, gdje ima hrane u izobilju, gdje nema nikakih opasnih zivotinja i opasnosti po zdravlje i gdje je klima takva da se more hodat samo u gacicama (a vala nito nemora :D ). Sve homoljude poslati na jedan a homohanume na drugi otok, napraviti berlinski medju ovijem otocima a nama ostalijem zabranit da him se mijesamo u zivot.
Tako ce oni da mogu da bidnu sretni tojes povazdan mogu da se...na svakom koraku...koga ko stigne...
To bi bijo dzenet za njihke, mozhsh mislit." :D
User avatar
kolega
Posts: 15517
Joined: 06/07/2006 11:28
Location: kraj potoka bistre vode

#154

Post by kolega »

ja sam lečio lezbejke iz zablude im divne ...

napisa stihove nekad Dr Karadžić, a vjerovatno bi znao i oko gay raje :D
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#155 Re: re

Post by x0z0y0 »

buba wrote: Dakle, prije i danas...velika razlika. Nije homoseksulizam nastao prije 20godina, nego od postanka covjeka i ljudske zajednice, ali nikada do sada nije dobio jednu ovako progresivnu notu, bombardirajuci nas iz skoro svake sfere zivota, televizije, politike, mode..

Narod..ko narod..sve banalizira i pojednostavljuje, jer mu je tako lakse konto postaviti..
I naravno..ono sto ti je nekada bilo frapantno strano, skriveno, nepoznato, sada ti je tako blisko, obojeno nekim privlacnim bojama kroz humoristicne tv serije, modu itd..i tockici u glavi se pokrecu, familiziramo se sa tim slikama, pojavom, postane nekako svakodnevnica, obicno, ne uznemirava nas, ne plasi..pa sta onda? Pa neka ih..sta nam rade..

Et' tak' to ide nekako..to je sumo summare vecine vasih komentara ovde..ne znate odvojiti licno od opsteg interesa.
nemas pravo ovdje

opet jedan citat..unaprijed zao mi je sto postam na engl. ali vecina izvora koje citam su na tom jeziku

Among the ancient Greeks, homosexuality was not
only permitted, it was highly respected. The slim,
boyish, youthful figure was their ideal of beauty, and
paintings and statues were erected in its honour. Poems
were written about the love that prominent older men
had for young men. The Greeks believed that male
homosexuality served a noble, higher purpose and it
inspired youths to become worthy members of the
community. They also found that young gay men
proved to be some of their most courageous, successful
warriors as they would fight 'side-by-side in love with
each other'.


ovo sam samo navela kao odgovor da se samo danas potencira na homoseksualnosti ..i da je to " bolest modernog doba"
homoseksualnost postoji oduvijek..a prestalo se sa otvorenijom pricom o istoj sa pojavom krscanstva gdje je istospolna veza duboko osudjivana

takodjer :

Lesbianism gained its name from the Greek
island of Lesbos.
ninja-san
Posts: 406
Joined: 11/01/2007 11:04
Location: Sarajevo

#156

Post by ninja-san »

Eh drug moj, bas u tome je problem sto oni nece da to budu izmedju 4 zida, vac traze sva gradjanska prava, sto se ne moze niti smije dozvoiliti jer oni u svojim "aktivnostima" ne sudjeluju u stvaranju drustva
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#157

Post by pitt »

joj dajdzince :-) :-) :-) :lol: :lol: :lol:
FFK as Lucy01
Posts: 3336
Joined: 20/04/2005 17:57
Location: USA

#158

Post by FFK as Lucy01 »

Homosexualnost nece nestati, niti prestati da postoji samo zato sto to VI smatrate "nenormalnim poremecajem izazvanim modnim trendovima i prevelikom dozom tolerancije"....
Mozete vi zatvarati oci koliko god hocete i praviti se da ruzicasti slon ne postoji, ali on je tu. Ignorisanjem nista ne postizete. Mrznjom i neprihvatanjem cinjenica jos manje.

Od postanaka svijeta, homosexulanost je sastavni dio ljudske sexualnosti. Na kraju krajeva, muskaraci (a i dosta zena) prvo i upozna sex kroz musko tijelo-SVOJE.

To da li vi njih razumijete, smatrate da trebaju da otvoreno pokazuju svoje sexualne sklonosti, ponasaju se i oblace na neki sebi svojstven nacin.... vase pravo da mislite na jedan ili drugi nacin-pravo koje vam niko ne moze oduzeti.

Ali cete morati da naucite da ih tolerisete i da zivite pored njih. Jer neznanje (neinformiranost) je majka svih predrasuda. Danas ne podnosite homosexualce, sutra ljude koji vole zivotinje, prekosutra zene....i eto III Rajha....a sve pod krinkom toboznje zastite drustva i bozijih uputa.
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#159

Post by PITARKA_SA »

ninja-san wrote:Eh drug moj, bas u tome je problem sto oni nece da to budu izmedju 4 zida, vac traze sva gradjanska prava, sto se ne moze niti smije dozvoiliti jer oni u svojim "aktivnostima" ne sudjeluju u stvaranju drustva
ko smo to mi(normalni?) da dajemo sebi to pravo da nekome nesto dozvoljavamo??
moja je planeta jednako kao i "njihova".
sve je to fasizam,mrzim crnce,mrzim druge vjere,mrzim pedere,mrzim rome,mrzim...ovo ono..treba sve pobiti,treba im zabraniti,treba ih lijeciti(ta mi je najjaca fraza),treba im zabraniti da zive svoj zivot,treba im zabraniti da svoju ljubav pokazuju u javnosti,treba im ovo ono..
KO SMO TO MI DA NEKOME NESTO BRANIMO?
odakle vam/nam ideja da imamo pravo nekome unistit zivot,pod krinkom :eto,meni su odvratni?
kakav jebeno dobar razlog.
i olicenje gluposti je kad cujem:ma peder,pedofil sve je to meni isto ccccccc
dajte ljudi dodjite sebi ,izadjite iz konzervi vec jednom.

ZIVI I PUSTI DA ZIVE !
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#160

Post by Neelix »

halo pitarko :oops: strumfovi su pederi, mojne mi toga medju nama :D
User avatar
ProS
Posts: 675
Joined: 19/09/2004 23:23

#161

Post by ProS »

Image

:D
PITARKA_SA
Posts: 2817
Joined: 12/06/2005 16:13
Location: rajvosa

#162

Post by PITARKA_SA »

Neelix wrote:halo pitarko :oops: strumfovi su pederi, mojne mi toga medju nama :D
ma dobro oni,njih treba istrijebiti,moj stav po tom pitanju je sasvim jasan i fasisticki :D
User avatar
kolega
Posts: 15517
Joined: 06/07/2006 11:28
Location: kraj potoka bistre vode

#163

Post by kolega »

PITARKA_SA wrote:
ninja-san wrote:Eh drug moj, bas u tome je problem sto oni nece da to budu izmedju 4 zida, vac traze sva gradjanska prava, sto se ne moze niti smije dozvoiliti jer oni u svojim "aktivnostima" ne sudjeluju u stvaranju drustva
ko smo to mi(normalni?) da dajemo sebi to pravo da nekome nesto dozvoljavamo??
moja je planeta jednako kao i "njihova".
sve je to fasizam,mrzim crnce,mrzim druge vjere,mrzim pedere,mrzim rome,mrzim...ovo ono..treba sve pobiti,treba im zabraniti,treba ih lijeciti(ta mi je najjaca fraza),treba im zabraniti da zive svoj zivot,treba im zabraniti da svoju ljubav pokazuju u javnosti,treba im ovo ono..
KO SMO TO MI DA NEKOME NESTO BRANIMO?
odakle vam/nam ideja da imamo pravo nekome unistit zivot,pod krinkom :eto,meni su odvratni?
kakav jebeno dobar razlog.
i olicenje gluposti je kad cujem:ma peder,pedofil sve je to meni isto ccccccc
dajte ljudi dodjite sebi ,izadjite iz konzervi vec jednom.

ZIVI I PUSTI DA ZIVE !
kako stvari stoje, izgleda da ce i kod nas biti uskoro osnovana podruznica NAMBLA-e u Bosni :D
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#164 Re: Homo - Vas stav?

Post by callmethebreeeze »

Lalaa wrote:Kakav stav imate prema gay populaciji? Primjetila sam da je u zadnjih nekoliko dana na najposjećenijem web siteu u BIH najpopularnija slika:
http://www.dernek.ba/galerija/219519/2340738

Ono što me iznenadilo su komentari ispod slika. Pogledajte samo šta DJEVOJKE pišu. :-? :-? :-?
:roll:
ti su komentari bolesni. bas me zanima koliko tih "komentatora" pozira sa pistoljima ili se pali na momke koji poziraju sa pistoljima.

ja sam za totalnu slobodu svih dok ne ugrozavaju moju slobodu. poznajem dosta pedera i lezbejki i mislim da bi bez problema mogli djecu odgajati.

kad citas komentare pojedinaca na sliku ovog malca zapitas se ko je njih odgajao :x
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#165

Post by Prozor »

Compos_Sui wrote:Research shows that the basic template for the body
and brain of a human foetus is female in its structure.
As a result men have some redundant female features
such as nipples. Men also have mammary glands which
do not function but retain the potential to produce
milk. There are thousands of recorded cases of lactation
in male prisoners of war where starvation led to a
diseased liver failing to break down the hormones
essential for breast-feeding.
Six to eight weeks after conception, a
male foetus (XY) receives a massive dose of male
hormones called androgens which first forms the testes,and then a second dose to alter the brain from a female
format to a male configuration. If the male foetus does
not receive enough male hormone at the appropriate
time, one of two things may happen. Firstly, a baby boy
may be born with a brain structure that is more
feminine than masculine, in other words, a boy who
will most likely be gay by puberty. Secondly, a genetic
boy may be born with a fully functioning female brain
and a set of male genitals. This person will be transgender.
This is a person who is biologically male but
feeling as if he is a female. Sometimes a genetic male is
born with a set of both male and female genitals.
Geneticist Anne Moir in her ground-breaking book
Brainsex documents the many cases of genetic boys
being born looking like klix and being raised as klix,
only suddenly to find that they have penis and testicles
that 'appear' at puberty.
This genetic oddity was discovered in the Dominican
Republic and a study with the parents of these 'klix'
shows that their parents typically raised them as klix
and encouraged stereotypical behaviours such as
feminine dress and playing with dolls. Many of these
parents were then shocked to discover that they'd
ended up with a fully fledged son at puberty when male
hormones took over and their 'daughters' suddenly had
a penis and reverted to male appearance and typical
male behaviour patterns. This change occurred despite
all the social conditioning and social pressures for
female behaviour.
The fact that most of these 'klix' successfully lived the
rest of their lives as males highlights the point that their
social environment and upbringing had a limited
impact on their adult lives. Clearly, their biology was
the key factor in creating their behavioural patterns.


When Body Language author Allan Pease and geneticist
Anne Moir appeared together on British television
in 1991 for the launch of their books Brainsex
(Mandarin Books) and Talk Language (HarperCollins),
Moir revealed the results of her research which highlighted
what scientists have known for years - homosexuality
is inborn, not a choice.
Not only is homosexuality mostly inborn, but
the environment in which we are raised plays a
lesser role in our behaviour than was previously
thought. Scientists have found that as an adolescent or
adult, parents' efforts to suppress homosexual tendencies
in their off-spring has practically no effect.
And because the impact of male hormone (or lack of it)
on the brain is the main culprit, most homosexuals
are males.

Gays and lesbians do not choose their sexual orientation
any more than heterosexuals do. Scientists and most
human sexuality experts agree that homosexuality is an
orientation that is unchangeable. Researchers believe
that most homosexual orientation develops in the
womb, that homosexual patterns are firmly fixed by
around age five and that it is outside the control of the
person.


ako nekoga zanima sire objasnjenje mogu postati cijelo poglavlje
Ovo ne objasnjava lezbejke...
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#166

Post by callmethebreeeze »

ja sam hiljadu puta citao diskusije o tome da li je homosexualizam prirodan ili je to "socijalna konstrukcija", i jedna stvar mi nije jasna, pored budlastine da bi neko izabrao da bude "donji" :D , tlacen i preziran, a to je:
sve i da neko odluci da hoce da bude peder zato sto je to "kul", "in" i "moderno", ko sam ja ili neko drugi ko nije peder ko ce mu to zabraniti.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#167

Post by Prozor »

Nego, sta bude kad se skontaju peder i lezbejka :P
User avatar
kolega
Posts: 15517
Joined: 06/07/2006 11:28
Location: kraj potoka bistre vode

#168

Post by kolega »

Prozor wrote:Nego, sta bude kad se skontaju peder i lezbejka :P
sve je isto samo njega nema :D
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#169

Post by elSaik »

OFF-TOPIC
PITARKA_SA wrote:
Neelix wrote:halo pitarko :oops: strumfovi su pederi, mojne mi toga medju nama :D
ma dobro oni,njih treba istrijebiti,moj stav po tom pitanju je sasvim jasan i fasisticki :D
Da. Samo je problem što su fašisti kroz historiju uvijek donji bili. Pa i u ovom slučaju. ;)

@Neelix - bio ja peder ili ne, dolazim po tebe večeras, samo zbog te izjave. Pripremi se, bit će nam veselo. :oops:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#170

Post by danas »

ninja-san wrote:Eh drug moj, bas u tome je problem sto oni nece da to budu izmedju 4 zida, vac traze sva gradjanska prava, sto se ne moze niti smije dozvoiliti jer oni u svojim "aktivnostima" ne sudjeluju u stvaranju drustva
Image
elSaik
Posts: 11899
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#171

Post by elSaik »

kolega wrote:
Prozor wrote:Nego, sta bude kad se skontaju peder i lezbejka :P
sve je isto samo njega nema :D
Prije će biti "sve je isto, iako ga ima". :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#172

Post by pitt »

callmethebreeeze wrote:ja sam hiljadu puta citao diskusije o tome da li je homosexualizam prirodan ili je to "socijalna konstrukcija", i jedna stvar mi nije jasna, pored budlastine da bi neko izabrao da bude "donji" :D , tlacen i preziran, a to je:
sve i da neko odluci da hoce da bude peder zato sto je to "kul", "in" i "moderno", ko sam ja ili neko drugi ko nije peder ko ce mu to zabraniti.
evo ga :D:D:D:D
walkabout
Posts: 7869
Joined: 19/05/2007 00:46

#173

Post by walkabout »

walkabout wrote:Kemica javlja da misli da ima rjesenje:

"Jarane, malo samti tabirijo sNurkom oko vakije ljudi tojes zena. I u jenom trenutku mije sjevnulo uglavi - najjebolje je vako: Izabrati dva velika tropska otoka, gdje samo palme rastu, gdje ima hrane u izobilju, gdje nema nikakih opasnih zivotinja i opasnosti po zdravlje i gdje je klima takva da se more hodat samo u gacicama (a vala nito nemora :D ). Sve homoljude poslati na jedan a homohanume na drugi otok, napraviti berlinski medju ovijem otocima a nama ostalijem zabranit da him se mijesamo u zivot.
Tako ce oni da mogu da bidnu sretni tojes povazdan mogu da se...na svakom koraku...koga ko stigne...
To bi bijo dzenet za njihke, mozhsh mislit." :D
Dosho mi Kemica, jedno mu oko plavo a drzhi se i za rebra.

"Sta je bilo Kemice?"

"Shuti jarane, Mensura cula ovo gore sto smo ja i Nurko pricali i doshla, navalila hoce i ona dajde na taj tropski otok. Al greska, ona misli da ide naonaj dje su mushki (znash ti Mensuru :oops: ) a ja probo da joj objasnim da je tamo niko nebi nipogleno."

"Sta si joj reko, bolan nebijo majci?"

"Ja posho objasnjavat naprimjeru nje i Nurkinice a kad je uneka doba ona skontala pa prifatila oklagiju - valjda joj se Nurkinica nesvidja, shtali.
Nego ako neko bidne pito sto sam modar, reci da sam se sam ranijo oklagijom kad sam kuho pitu, nemogu bruke pokomsiluku." :D
User avatar
kicky
Posts: 991
Joined: 08/08/2004 23:14
Location: mostar

#174

Post by kicky »

callmethebreeeze wrote: i jedna stvar mi nije jasna, pored budlastine da bi neko izabrao da bude "donji" :D , tlacen i preziran.
u tome je stvar! da me pitate kad bi mogao birati da budem homoseksualac ili heteroseksualac, ja bi izabrao ovo drugo! ALI, ne mogu birati, jer sam prosto rođen kao homoseksualac i neprihvaćanje iste činjenice može izazvati samo psihičke probleme od isfrustriranosti pa nadalje!!! Mislite da ja ne bi volio da mogu javno hodati sa momkom po ulici a da mi pri tom utroba nije u grlu i da se ne okrećem svakih 2ipo sekunde da vidim gleda li nas iko čudno! Mislite da ja na bio volio da mogu reći svojim roditeljima da me eto privlače muškarci... Mislim ova rasprava je bespredmetna, jer bez obzira što vi govorili nikad se niste našli u mojoj koži ili u koži bilo kojeg pedera i stoga ne možete znati da nije sve to tako jednostavno...
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#175

Post by callmethebreeeze »

pitt wrote:
callmethebreeeze wrote:ja sam hiljadu puta citao diskusije o tome da li je homosexualizam prirodan ili je to "socijalna konstrukcija", i jedna stvar mi nije jasna, pored budlastine da bi neko izabrao da bude "donji" :D , tlacen i preziran, a to je:
sve i da neko odluci da hoce da bude peder zato sto je to "kul", "in" i "moderno", ko sam ja ili neko drugi ko nije peder ko ce mu to zabraniti.
evo ga :D:D:D:D
:kiss:
Locked