Koliko ste spremni da se borite za ljubav svog zivota?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#26

Post by anais_nin »

mamica papucarka wrote:
anais_nin wrote:
xyz2007 wrote:I kako se boris za tu ljubav?

Vec si odustala?
kako i zasto se boriti za nesto jednostrano? :roll: :oops:
nije moguce ni natjerati, ni ubjediti, ni navesti nekoga da te voli :oops:
vazda su mi bile najgore one opsesivne zenske. Tip je ne ferma ni 5 %, a ona ko luda trci za njim i pokusava nesto ispravit. Kao, bori se za ljubav :zzzz: :roll:
Ima takvih i muskaraca, samo eto ja sam imala tu srecu pa da vidim opsesivne zenske modele :roll:
pa ni ja nikako da skontam za sta tacno se tu bori? :roll: s druge strane valjda je moje vidjenje ljubavi takvo da ma koliko nesto bilo bolno za mene, ako stvarno volim tu osobu a shvatam da ona mene ne voli, imacu toliko ljubavi u sebi da je "pustim".... :roll: naravno da boli shvatanje i prihvatanje cinjenice da neko koga silno zelimo ne osjeca isto za nas.....al' moja ljubav prema sebi je dovoljno i velika i jaka da se ne zelim zadovoljiti takvim necim, zelim kraj sebe osobu koja mene voli koliko i ja njega :oops: (minimalno :D).....
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#27

Post by Suicidal Siberian »

Pa...ako se jedno bore za drugo...da...inace...imao sam jednu situaciju...5 godina veze...divota..nije bila veza...nego ljubav istinska...bar se tako činilo...ona otisla na brod, ja je podrzavao u tome, onda nisam mogao durati njene paranoje da je varam...napustio je...onda kad sam skontao koliko je sati, pokusao je vratiti (10 dana poslije raskinuca,9000 km je bila daleko :-) ), nema sta nisam uradio, borio se ko lav...ona to "prihvatila"...onda ja imao srece da sam znao lozinku njenog maila...ona bila u periodu 6 mjeseci sa 4 lika...nije mi rekla...ja nisam vise mogao trpjeti, rekao joj sve to....ona se pokajala, poslije toga govorila da sam ja taj pravi, da je čekam...al nije znala da imam lozinku od drugog maila...zatisje bilo mjesec dana, onda se javljala sve redje...ja preko maila saznao da je opet bila sa nekim likom...skontao da nema vise smisla...poslao joj mail da ona nije to sto meni treba, da joj želim sve najbolje, da sam se potrudio...ona mi otpisala da priznaje da je bila sebična, wtf?! hah....i nismo se culi vec 2 mjeseca...ona treba da se vrati iza nove godine...u medjuvremenu sam upoznao drugu, bolju, ljepšu i zaljubio se...a ona je sa nekim likom sada, cak istetovirali iniciale od svojih imena...huh...samo ne znam koliko ce joj to potrajati...nadam se da ce biti vrijedno..da ne bude trebalo laserom brisati tatoo...s obzirom da je sa 6 bila u 8 mjeseci...eto...sta ti je zivot...a mislio sam da ce mi ona djecu dati...dobro sam prošao...

:)
hejter
Posts: 177
Joined: 04/07/2006 15:59

#28

Post by hejter »

Vala, da znate sta rodjaci... Mislio sam da je ona ljubav mog zivota ali nakon sranja koja mi rekla da sam 'vakav ' nakav mislim da se necu borit ni za jednu koja dodje u buduce. Da prostite... jebat ih...
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#29

Post by anais_nin »

Suicidal Siberian wrote:Pa...ako se jedno bore za drugo...da...inace...imao sam jednu situaciju...5 godina veze...divota..nije bila veza...nego ljubav istinska...bar se tako činilo...ona otisla na brod, ja je podrzavao u tome, onda nisam mogao durati njene paranoje da je varam...napustio je...onda kad sam skontao koliko je sati, pokusao je vratiti (10 dana poslije raskinuca,9000 km je bila daleko :-) ), nema sta nisam uradio, borio se ko lav...ona to "prihvatila"...onda ja imao srece da sam znao lozinku njenog maila...ona bila u periodu 6 mjeseci sa 4 lika...nije mi rekla...ja nisam vise mogao trpjeti, rekao joj sve to....ona se pokajala, poslije toga govorila da sam ja taj pravi, da je čekam...al nije znala da imam lozinku od drugog maila...zatisje bilo mjesec dana, onda se javljala sve redje...ja preko maila saznao da je opet bila sa nekim likom...skontao da nema vise smisla...poslao joj mail da ona nije to sto meni treba, da joj želim sve najbolje, da sam se potrudio...ona mi otpisala da priznaje da je bila sebična, wtf?! hah....i nismo se culi vec 2 mjeseca...ona treba da se vrati iza nove godine...u medjuvremenu sam upoznao drugu, bolju, ljepšu i zaljubio se...a ona je sa nekim likom sada, cak istetovirali iniciale od svojih imena...huh...samo ne znam koliko ce joj to potrajati...nadam se da ce biti vrijedno..da ne bude trebalo laserom brisati tatoo...s obzirom da je sa 6 bila u 8 mjeseci...eto...sta ti je zivot...a mislio sam da ce mi ona djecu dati...dobro sam prošao...

:)
:-) :-) :-) :-)

dobro si ti to ikako predeverao :oops:
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#30

Post by Suicidal Siberian »

anais_nin wrote:
Suicidal Siberian wrote:Pa...ako se jedno bore za drugo...da...inace...imao sam jednu situaciju...5 godina veze...divota..nije bila veza...nego ljubav istinska...bar se tako činilo...ona otisla na brod, ja je podrzavao u tome, onda nisam mogao durati njene paranoje da je varam...napustio je...onda kad sam skontao koliko je sati, pokusao je vratiti (10 dana poslije raskinuca,9000 km je bila daleko :-) ), nema sta nisam uradio, borio se ko lav...ona to "prihvatila"...onda ja imao srece da sam znao lozinku njenog maila...ona bila u periodu 6 mjeseci sa 4 lika...nije mi rekla...ja nisam vise mogao trpjeti, rekao joj sve to....ona se pokajala, poslije toga govorila da sam ja taj pravi, da je čekam...al nije znala da imam lozinku od drugog maila...zatisje bilo mjesec dana, onda se javljala sve redje...ja preko maila saznao da je opet bila sa nekim likom...skontao da nema vise smisla...poslao joj mail da ona nije to sto meni treba, da joj želim sve najbolje, da sam se potrudio...ona mi otpisala da priznaje da je bila sebična, wtf?! hah....i nismo se culi vec 2 mjeseca...ona treba da se vrati iza nove godine...u medjuvremenu sam upoznao drugu, bolju, ljepšu i zaljubio se...a ona je sa nekim likom sada, cak istetovirali iniciale od svojih imena...huh...samo ne znam koliko ce joj to potrajati...nadam se da ce biti vrijedno..da ne bude trebalo laserom brisati tatoo...s obzirom da je sa 6 bila u 8 mjeseci...eto...sta ti je zivot...a mislio sam da ce mi ona djecu dati...dobro sam prošao...

:)
:-) :-) :-) :-)

dobro si ti to ikako predeverao :oops:
Pa predeveralo se...jedva....al tako, da znas da si ispravan i da radis nesto kako treba...e sad sto je ona ispala paglu...to je njen problem...mislim ja sam znao da ce taj put nju izoblikovati njen karakter, al da ce krenuti u tom smjeru, to je totalno ludilo...skroz je prihvatila ponasanje tih ljudi tamo, sta ja znam, australijanace, engleskinji, južnoafrikanki itd...vidio sam po recenicama kako sastavlja i neke komentare na facebooku...sjeb totalni...ne zbog mene...zbog nje...al eto, ona ce se morati suociti sa time kad se vrati...bar se meni cini da takve stvari vazda dodju za tobom...
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#31

Post by danas »

Suicidal Siberian wrote:Pa...ako se jedno bore za drugo...da...inace...imao sam jednu situaciju...5 godina veze...divota..nije bila veza...nego ljubav istinska...bar se tako činilo...ona otisla na brod, ja je podrzavao u tome, onda nisam mogao durati njene paranoje da je varam...napustio je...onda kad sam skontao koliko je sati, pokusao je vratiti (10 dana poslije raskinuca,9000 km je bila daleko :-) ), nema sta nisam uradio, borio se ko lav...ona to "prihvatila"...onda ja imao srece da sam znao lozinku njenog maila...ona bila u periodu 6 mjeseci sa 4 lika...nije mi rekla...ja nisam vise mogao trpjeti, rekao joj sve to....ona se pokajala, poslije toga govorila da sam ja taj pravi, da je čekam...al nije znala da imam lozinku od drugog maila...zatisje bilo mjesec dana, onda se javljala sve redje...ja preko maila saznao da je opet bila sa nekim likom...skontao da nema vise smisla...poslao joj mail da ona nije to sto meni treba, da joj želim sve najbolje, da sam se potrudio...ona mi otpisala da priznaje da je bila sebična, wtf?! hah....i nismo se culi vec 2 mjeseca...ona treba da se vrati iza nove godine...u medjuvremenu sam upoznao drugu, bolju, ljepšu i zaljubio se...a ona je sa nekim likom sada, cak istetovirali iniciale od svojih imena...huh...samo ne znam koliko ce joj to potrajati...nadam se da ce biti vrijedno..da ne bude trebalo laserom brisati tatoo...s obzirom da je sa 6 bila u 8 mjeseci...eto...sta ti je zivot...a mislio sam da ce mi ona djecu dati...dobro sam prošao...

:)
i ja mislim da je 'sreca' pa si joj znao lozinku za mail :oops:
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#32

Post by Zelena Carapa »

Spremna sam se boriti i borila sam se na sve moguce nacine za pravu ljubav.

Mada, ako nisi u potpunosti siguran da su i na drugoj strani istinska osjecanja onda mozda i posustanes u jednom momentu.

Za ljubav i zbog ljubavi sam bila spremna mjenjati grad, drzavu i kontinent. Ostaviti posao i prijatelje.

Jedino kad bih vjerovatno odustala od ljubavi je kad bi u pitanju bila osoba koja je ozenjena. A i to mi se desilo jednom, priznam.

(Sad ce dezurni moralisti da me popljuju sta sam radila u blizini ozenjenog at the first place. E pa neke stvari se jednostavno dese i covjek ne zna kako ce reagovati dok ga ne strefi ) :-)
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#33

Post by Bosanac sa dna kace »

pitt wrote:ko lav..... :)
jah :D ja ko medjed :D
xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#34

Post by xyz2007 »

Zelena Carapa wrote: (Sad ce dezurni moralisti da me popljuju sta sam radila u blizini ozenjenog at the first place. E pa neke stvari se jednostavno dese i covjek ne zna kako ce reagovati dok ga ne strefi ) :-)
Hajde lijepo nam ispricaj. Za ljubav se treba boriti... jer bez ljubavi zivot nema smisla.
xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#35

Post by xyz2007 »

Suicidal Siberian,

Po ovome sto si ispricao zvuci mi da cete opet biti skupa. :D

Bices ti s ovom drugom, bice ona s nekim trecim... al kad se ove veze zavrse , vi opet nazad - jedno drugome.

"i uprkos svega"

Znam ovakav slican primjer.

Lijepo je to....
xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#36

Post by xyz2007 »

Zelena Carapa wrote:Spremna sam se boriti i borila sam se na sve moguce nacine za pravu ljubav.

Mada, ako nisi u potpunosti siguran da su i na drugoj strani istinska osjecanja onda mozda i posustanes u jednom momentu.
Cak i u pravim ljubavima dolazi do sumnje, ali stvar je u tome kako je osobe u toj ljubavi - prevazilaze.

Svaka osoba ce nekad poceti da sumnja ( i mozda ne u isto vrijeme ), ali zato se mora prisjetiti svih onih lijepih elemenata koji ukazuju na suprotno.

Upravo ta cjelokupna borba za ljubav definise tu ljubav tako da i ona druga osoba pocne da se bori jer uvidi vrijednost i jacinu te ljubavi koja stoji iza borbe.

Da li si odustala? :D
Last edited by xyz2007 on 18/11/2007 12:04, edited 1 time in total.
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#37

Post by Citizen-X »

Toliko sam spreman da mi jos samo taj belaj treba, cista glupost, ima precih stvari od zajebavanja, plakanja i moljenja da neko bude s tobom, nema to svrhu.

Inace interesantna je ta ljudska pojava hajd da je nazovem. Obicno kada osoba "proganja" drugu i "dokazuje" joj koliko joj je stalo, zatim "progonjena" osoba to "popusi" na kraju ta osoba vrlo cesto i popusi, jer je "progonitelj" stekao "lovinu", i obicno bude ubijedjen/a u to sto joj se predocava.

Obicna fatamorgana osjecaja. Nista vise.

Svijet je odavno izop(a)cen pa je i to manje-vise izobliceno previse,
da pojam ljubavi i neceg slicnog te poimanje i razumijevanje istog na zalost ili na srecu nije isto kod svake osobe. Rekao bih prije nazalost, jer dvoje ljudi se sretne jedno dokazuje ljubav drugome na jedan nacin, a drugo to ne shvaca i pokusava da pokaze to na svoj. U tom konfliktu postupaka radja se ljubomora, posesija, opsesija bas k'o sto Siberian rece, a to se pretvara u mrznju i to zavrsi prahom i pepelom. Nazalost.

Tanka je linija izmedju ljubavi i mrznje - vrlo tanka.

Pozdrav!
xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#38

Post by xyz2007 »

Hm ... ovdje se uopste ne radi o plakanju, moljenju ili sta vec navodis da bi osoba bila s tobom.

To sto navodis je toliko jednostavno da uopste i nije borba.

Borba za ljubav svog zivota, za jedno drugo... i sta smo sve spremni uciniti je skroz nesto drugo.
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#39

Post by Zelena Carapa »

xyz2007 wrote:
Zelena Carapa wrote:Spremna sam se boriti i borila sam se na sve moguce nacine za pravu ljubav.

Mada, ako nisi u potpunosti siguran da su i na drugoj strani istinska osjecanja onda mozda i posustanes u jednom momentu.
Cak i u pravim ljubavima dolazi do sumnje, ali stvar je u tome kako je osobe u toj ljubavi - prevazilaze.

Svaka osoba ce nekad poceti da sumnja ( i mozda ne u isto vrijeme ), ali zato se mora prisjetiti svih onih lijepih elemenata koji ukazuju na suprotno.

Upravo ta cjelokupna borba za ljubav definise tu ljubav tako da i ona druga osoba pocne da se bori jer uvidi vrijednost i jacinu te ljubavi koja stoji iza borbe.

Da li si odustala? :D
slazem se sa svim navedenim.

Ali covjek se u jednom momentu umori i ako druga strana tad ne preuzme borbu onda nista od toga.

i da, odustala sam u konkretnom slucaju :(
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#40

Post by Harrys »

kakva ba borba,ako misli da ima bolje ,bujrum. :lol:
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#41

Post by anais_nin »

xyz2007 wrote:Hm ... ovdje se uopste ne radi o plakanju, moljenju ili sta vec navodis da bi osoba bila s tobom.

To sto navodis je toliko jednostavno da uopste i nije borba.

Borba za ljubav svog zivota, za jedno drugo... i sta smo sve spremni uciniti je skroz nesto drugo.
ja jos cekam da mi se objasni ta "ljubav mog (ili necijeg) zivota" :oops: :roll: neupucena sam :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#42

Post by anais_nin »

xyz2007 wrote:Suicidal Siberian,

Po ovome sto si ispricao zvuci mi da cete opet biti skupa. :D

Bices ti s ovom drugom, bice ona s nekim trecim... al kad se ove veze zavrse , vi opet nazad - jedno drugome.

"i uprkos svega"

Znam ovakav slican primjer.

Lijepo je to....

anbilivbl :roll: :oops: "danas", haj ti majke ti :lol: :lol: :lol:
Harrys
Posts: 7352
Joined: 28/04/2004 10:35

#43

Post by Harrys »

Ćelava cura wrote:
Harrys wrote:kakva ba borba,ako misli da ima bolje ,bujrum. :lol:
Image
Harry, Harry, evo da se s ovom sparis, pustio bi je bez borbe :-) :lol:
naravno curo,druga moze imati sve isto kao i ova,moze i kraca kosa. :lol: :lol:
dijaliza
Posts: 301
Joined: 15/11/2006 14:12

#44

Post by dijaliza »

Treba se boriti dok god se ima snage, ali treba biti i mudar, pa znati kako!
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#45

Post by danas »

anais_nin wrote:
xyz2007 wrote:Suicidal Siberian,

Po ovome sto si ispricao zvuci mi da cete opet biti skupa. :D

Bices ti s ovom drugom, bice ona s nekim trecim... al kad se ove veze zavrse , vi opet nazad - jedno drugome.

"i uprkos svega"

Znam ovakav slican primjer.

Lijepo je to....

anbilivbl :roll: :oops: "danas", haj ti majke ti :lol: :lol: :lol:

pa i ja mislim da ce ponovo skupa biti :D

kada ona pocne pisati jaranicama kako ga je pozeljela i on to vidi (jer 'srecom' ima njen password za email :D :D ) i kad ona prepravi tu tetovazicu da lici na njegovo ime... onda ce on skontati da ova sa kojom je sad i nije cemu :D i tako... :-)

ha ja :kravata:
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#46

Post by Suicidal Siberian »

xyz2007 wrote:Suicidal Siberian,

Po ovome sto si ispricao zvuci mi da cete opet biti skupa. :D

Bices ti s ovom drugom, bice ona s nekim trecim... al kad se ove veze zavrse , vi opet nazad - jedno drugome.

"i uprkos svega"

Znam ovakav slican primjer.

Lijepo je to....
Hehe...al u qurcu...ja propišo krv da je vratim...pa napravila kretena od mene a od sebe kretena i kuchku...bukvalno ko da je autobus bila...svako se popeo na nju...da ne govorim o tim tetovazama...radije cu s muskarcem biti nego sa njom opet...mada joj zelim da zavrsi sa tim likom, najvise zbog tatooja :D ....ali sada sam stvarno upoznao jednu divnu curu, koja moze da mi parira u svemu...i iako je strašno jak karakter, kada ležimo skupa, prede ko malo mače....mislim...ko me je sta zagarantovano...ali ipak ova cura mi je definitvno pokazala kakav sam ja, i bogami cu se potruditi da mi uspije sa njom...

:)
User avatar
Suicidal Siberian
Posts: 1107
Joined: 30/11/2006 14:07

#47

Post by Suicidal Siberian »

danas wrote:
anais_nin wrote:
xyz2007 wrote:Suicidal Siberian,

Po ovome sto si ispricao zvuci mi da cete opet biti skupa. :D

Bices ti s ovom drugom, bice ona s nekim trecim... al kad se ove veze zavrse , vi opet nazad - jedno drugome.

"i uprkos svega"

Znam ovakav slican primjer.

Lijepo je to....

anbilivbl :roll: :oops: "danas", haj ti majke ti :lol: :lol: :lol:

pa i ja mislim da ce ponovo skupa biti :D

kada ona pocne pisati jaranicama kako ga je pozeljela i on to vidi (jer 'srecom' ima njen password za email :D :D ) i kad ona prepravi tu tetovazicu da lici na njegovo ime... onda ce on skontati da ova sa kojom je sad i nije cemu :D i tako... :-)

ha ja :kravata:
ma jokba....neam vise potrebe da citam...citao sam dok sam je jos volio i zelio...sad joj zelim sve najbolje...al bez mene... :)
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#48

Post by danas »

Suicidal Siberian wrote:
danas wrote:
anais_nin wrote:
anbilivbl :roll: :oops: "danas", haj ti majke ti :lol: :lol: :lol:

pa i ja mislim da ce ponovo skupa biti :D

kada ona pocne pisati jaranicama kako ga je pozeljela i on to vidi (jer 'srecom' ima njen password za email :D :D ) i kad ona prepravi tu tetovazicu da lici na njegovo ime... onda ce on skontati da ova sa kojom je sad i nije cemu :D i tako... :-)

ha ja :kravata:
ma jokba....neam vise potrebe da citam...citao sam dok sam je jos volio i zelio...sad joj zelim sve najbolje...al bez mene... :)
vjerujem ja tebi :-)

samo bojim se da ce sada doci xyz :D da ti kaze da ti nju malo previse spominjes i malo previse pricas o njoj... za nekoga ko je oh, so over her... :-) :D
User avatar
legionarka
Posts: 812
Joined: 24/10/2005 21:24

#49

Post by legionarka »

:) znaci available??? :D :D :D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#50

Post by anais_nin »

Suicidal Siberian wrote: Pa predeveralo se...jedva....al tako, da znas da si ispravan i da radis nesto kako treba...e sad sto je ona ispala paglu...to je njen problem...mislim ja sam znao da ce taj put nju izoblikovati njen karakter, al da ce krenuti u tom smjeru, to je totalno ludilo...skroz je prihvatila ponasanje tih ljudi tamo, sta ja znam, australijanace, engleskinji, južnoafrikanki itd...vidio sam po recenicama kako sastavlja i neke komentare na facebooku...sjeb totalni...ne zbog mene...zbog nje...al eto, ona ce se morati suociti sa time kad se vrati...bar se meni cini da takve stvari vazda dodju za tobom...
ko sto kaze gibonni "ovo mi je skola" :D mlado se, ludo se, na greskama se uci.... :D ocigledno nesto nije stimalo, i to ozbiljno, cim si ti nasao za shodno da provjeravas njene mailove....to ti je odmah znak jednog ociglednog simptoma nepovjerenja... :D koje je bilo opravdano.... :D
znaci voljelo se dvoje mladi....al je na kraju balade ipak bilo bolje nam je razdvojeno nego zajedno...iz ugla u kojem ja sjedim tu se bas i nije imalo za sta boriti :D sretno s tom novom mladom :D
Post Reply