Plodni i neplodni dani

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

howyesno
Posts: 291
Joined: 20/12/2006 18:55
Location: Sarajevo

#1 Plodni i neplodni dani

Post by howyesno »

ne kontam se bas plaho u medicinu ali koliko sam upucen 10 dana prije periode i 10 dana poslije periode su neplodni a ono nekoliko dana izmedju bi trebali biti plodni dani zene. ovo bi bila neka racunanja i vaze samo ako su periode redovne i nebi se bas pretjerano na njih trebalo oslanjati.
je li ovo bar donekle tacno i koliko se vi oslanjate na neplodne dane?
User avatar
Amazonka27
Posts: 6209
Joined: 21/08/2007 10:25
Location: Sa

#2

Post by Amazonka27 »

...
Last edited by Amazonka27 on 28/06/2010 13:17, edited 1 time in total.
Sogan
Posts: 1421
Joined: 29/10/2006 02:46
Location: Centar za socijalnu skrb Kraljevine Svedske

#3

Post by Sogan »

u mene mi svaki dan - plodan dan :D
ziggy
Posts: 295
Joined: 21/06/2005 15:03

#4

Post by ziggy »

Jako nepouzdana metoda!Bila bi pouzdana (relativno) kada bi zena imala ciklus koji traje tacno 28 dana.Tada bi se moglo smatrati da su plodni dani,tj. ovulacija oko 14og dana,dakle na sredini ciklusa,+ - 2-3 dana.
Posto je kod svake zene duzina menstrualnog ciklusa drugacija i ne traje isto svaki put,nekad 27,nekad 30 a nekad 32 dana, najbolje je ovu metodu izbjegavati,ipak ima sigurnijih metoda kontracepcije.
Ali danas postoje i testovi koji koji potvrdjuju ovulaciju,nesto slicno testu za trudnocu.
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#5

Post by chinese_water »

Sogan wrote:u mene mi svaki dan - plodan dan :D
Sto Bog budalama nafaku dijeli... aman zaman :lol:
Last_one
Posts: 349
Joined: 20/05/2006 01:00
Location: Sarajevo..Hrasno

#6

Post by Last_one »

Ovako ti je najlakse : 10 dana neposredno nakon zavrsetka menstruacije su ti neplodni dani!
Naime ( objasnjenja radi), tada je jos nezrela jajna stanica i nema sanse da je folikul pukao odnosno da je pocela ovulacija ( spustanje zrele jajne celije niz jajovod).
Zatrudniti se moze kada se oslobodi jajna celija i putuje do materice. Ukoliko za taj period nije oplodjena, nece se vezati za zid materice i dolazi do menstruacije.
:-D
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#7

Post by kijameta »

Najsigurnija varijanta ti je kupi sebi ultrazvuk aparat,sada im je pala cijena,5-6 hiljada maraka, jedan.Pa svako jutro provjeris gdje su ti folikuli.Pa ako je situacija povoljna-udri Mujo u tarabu. :D :D
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#8

Post by bug »

mjeri bazalnu temperaturu, mislim ne ti, nego mlada :D:D

period plodnih dana nastupa negdje na polovini ciklusa a pracen je blagim porastom temperature tijela, neka je mjeri redovno (precizniji bi rekli i zapisuje :D u kalendar :D:D) nakon zavrsetka menstruacije, otprilike nakon 14. dana bi trebale da se pocnu mijenjati vrijednosti. :D moze narasti do 37C, kad se desi znat ces - to je to.. osim ako se nije nahladila..:D:D
User avatar
anais_nin
Posts: 21856
Joined: 06/07/2005 09:35
Location: Mostar u srcu, guza u Torontu

#9

Post by anais_nin »

mislim da je ova metoda bitnija onima koji gonjaju plodne dane :roll: :D
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#10

Post by bug »

aha :D onda komplementarna medicina kaze - dani koji nisu plodni su neplodni :D:D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#11

Post by pitt »

Ako je zena njiva.....ko sto neki kazu :D zar ne bi trebala biti plodna od proljeca pa do jeseni? :D:D:D
User avatar
bug
Posts: 15805
Joined: 22/12/2002 00:00
Location: the place 2b

#12

Post by bug »

pa susa je, ove globalne promjene i to.. :D:D
mamica papucarka
Posts: 8025
Joined: 31/10/2004 16:03
Location: negdje

#13

Post by mamica papucarka »

ko se jednom opece i u jogurt puse :oops: :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#14

Post by pitt »

bug wrote:pa susa je, ove globalne promjene i to.. :D:D
ili neko ne zaljeva dobro...i djubri :D:D:D
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#15 Re: Plodni i neplodni dani

Post by van Basten »

howyesno wrote:ne kontam se bas plaho u medicinu ali koliko sam upucen 10 dana prije periode i 10 dana poslije periode su neplodni a ono nekoliko dana izmedju bi trebali biti plodni dani zene. ovo bi bila neka racunanja i vaze samo ako su periode redovne i nebi se bas pretjerano na njih trebalo oslanjati.
je li ovo bar donekle tacno i koliko se vi oslanjate na neplodne dane?
Ne igraj se s vatrom da ne bi poslije i u jogurt puhao :D
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#16

Post by Daphna »

ziggy wrote:Jako nepouzdana metoda!Bila bi pouzdana (relativno) kada bi zena imala ciklus koji traje tacno 28 dana.Tada bi se moglo smatrati da su plodni dani,tj. ovulacija oko 14og dana,dakle na sredini ciklusa,+ - 2-3 dana.
Posto je kod svake zene duzina menstrualnog ciklusa drugacija i ne traje isto svaki put,nekad 27,nekad 30 a nekad 32 dana, najbolje je ovu metodu izbjegavati,ipak ima sigurnijih metoda kontracepcije.
Ali danas postoje i testovi koji koji potvrdjuju ovulaciju,nesto slicno testu za trudnocu.

A uz sve ovo treba i znati da nakon ovulacije jajna ćelija živi svega 24 sata... Dok spermići mogu biti aktivni čak i do 3 dana. Mada i oni gube svoju sposobnost već nakon 24 sata. Tako da se i ovaj podatak može uzeti u obzir pri izračunavanju.

Ali slažem se sa tobom u savjetovanju, izbjegavati ovaj vid "kontracepcije"
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#17

Post by fantom slobode »

Samo treba negirati ocinstvo, nista se ne sekiraj.Sto nije sama pazila...i otkud ti znas s kim je ona vrijeme provodila :-D
User avatar
jaba
Posts: 307
Joined: 03/03/2007 14:39
Location: grad izmedju dvije rijeke na ravnici u zemlji oblika srca

#18

Post by jaba »

Stari nemoj se upustat u takve stvari od toga te samo glava zabolit moze. Nekad kod zena moze ciklus da kasni i de ti znaj kad jesu li bili plodni dani kad si krkao u nju. Puno sam prica cuo o takvim stvarima.
User avatar
sinus
Posts: 1724
Joined: 22/01/2007 23:33
Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
Contact:

#19

Post by sinus »

U djevojke moga jarana kasnila skoro mjesec dana i čovjek se počeo pripremati da se ženi :D Malo i utućen bio zbog svega toga hehehehe, Tek desi se MIRIKL mala dobilaaaaaaa i nakom mjesec dana napokon je mogao mirno da :sleep:

Mani se plodnih i neplodnih dana da te glava ne zaboli :D
*mima*

#20 Re: Plodni i neplodni dani

Post by *mima* »

howyesno wrote:ne kontam se bas plaho u medicinu ali koliko sam upucen 10 dana prije periode i 10 dana poslije periode su neplodni a ono nekoliko dana izmedju bi trebali biti plodni dani zene. ovo bi bila neka racunanja i vaze samo ako su periode redovne i nebi se bas pretjerano na njih trebalo oslanjati.
je li ovo bar donekle tacno i koliko se vi oslanjate na neplodne dane?
Cuj 10 dana.........Nema sanse. Nepouzdano, jaaaako nepouzdano.
luciferino
Posts: 1960
Joined: 18/08/2005 17:54

#21

Post by luciferino »

Samo se vi kockajte. Neka djece, sta fali? :-)
User avatar
jaba
Posts: 307
Joined: 03/03/2007 14:39
Location: grad izmedju dvije rijeke na ravnici u zemlji oblika srca

#22

Post by jaba »

pomislite na cinjenicu da je na nasoj ljepoj planeti u zadnjih 50 godina se poduplao broj ljudi. E sad vi kako hocete? :D jos se zale na Zagrijavanje planeta :roll: :lol: :lol: :lol:
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#23

Post by fantom slobode »

Ne dajte se da vam oduzmu uzivanje u seksu!Samo naprijed, to je stari i provjeren metod(mnoge generacije su to radile, na radost makar 50% ucesnika), a sto je najvaznije i ekoloski nema nikakvog otpada nakon seksa niti je u pitanju hemija i strani predmeti u organizmu.Sve u svemu, ne skrecite svoju paznju na druge stvari, seks trazi opustenost da bi oba partnera uzivala u njemu.Neki zele da vas zaustave, jer su ljubomorni, njih mozda ne ide, pa kao da "komsiji crkne krava"(ili se makar smanji od previse cudnih misli u glavi.
User avatar
Daphna
Posts: 4124
Joined: 20/09/2006 17:18
Location: U njegovom srcu!

#24

Post by Daphna »

fantom slobode wrote:Samo treba negirati ocinstvo, nista se ne sekiraj.Sto nije sama pazila...i otkud ti znas s kim je ona vrijeme provodila :-D
Dragi moj, ZA TANGO JE POTREBNO DVOJE!

A što se tiče tvoje nebuloze o negiranju očinstva, hvala bogu pa medicina uznapredovala. pa se DNK analizom sve dokaže...

:kiss:

pa ti negiraj
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#25

Post by fantom slobode »

Daphna wrote:
fantom slobode wrote:Samo treba negirati ocinstvo, nista se ne sekiraj.Sto nije sama pazila...i otkud ti znas s kim je ona vrijeme provodila :-D
Dragi moj, ZA TANGO JE POTREBNO DVOJE!

A što se tiče tvoje nebuloze o negiranju očinstva, hvala bogu pa medicina uznapredovala. pa se DNK analizom sve dokaže...

:kiss:

pa ti negiraj
Ja sam primjetio da zadnjih decenija ljudi sve vise sami plesu, a sa ovim savjetom sam zelio da pomognem mladim ugrozenim muskarcima da imaju spreman odgovor na vijest koja ih moze ugroziti.Sto se tice DNK analize, predlozio bih Fahru za advokata.
Post Reply