kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

rundo

#51 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by rundo » 26/08/2007 22:31

bedifferent12 wrote:sljedece:
ja znam sad nabrojati 5 parova iz moje blize okoline u kojima je ona ta koja je pametnica, okretna, uspjesna, gura fax i/ili karijeru... a on se jedva provlaci... obnavlja godine na faxu, ispija kafe s rajom i td.
sta je to sa djevojkom koja odluci da ce se vezati za nekoga ko, ocigledno, ne moze ni primirisati njenom potencijalu s jedne strane?
i, koji su fenomen momci, koji nemaju ambicija da prate svoji djevojku/zenu u korak?
sto je super: sve ove veze se cine kao da stvarno dobro ferceraju!? ona odusevljena sto je neko voli, a on sto ne mora nista raditi... i mirna bosna!
sta vi mislite?
Jao, majko mila ja kompleksa...Ovo mi lici na onu "provincijalka"...sasla mala u carsiju pa pozavrsavala skola svakakvijeh pa misli da je tobejarabum ufatila Boga za bradu, pa dzece ona sa momkom koji jos nije zavrsio....
Da li covjeka insanom cini fakultet? Da li se za svakoga ko zavrsi fakultet moze reci da je intelektualac? Sta ako ta osoba u svome zivotu nikada nista nije procitala osim skripti prije polaganja ispita? Nisam iskompleksiran, da se razumijemo, zavrsio sam ga i ja, pored toga govorim i dva strana jezika, jako sam uspjesan u svome poslu i u zivotu inace, ali to mene ne cini insanom...moja djela mene cine onim sto jesam. Sta je sa momcima, sto kazu dobrim ko dusa, koji su pametni, inteligentni, ali sticajem okolnosti nisu zavrsili velike skole, s kojima mozes pricati o svemu, od sporta, preko umjetnosti do muzike ili religije...Je li oni nisu vrijedni nasega vremena jer nemaju fakultet...
Ja licno imam vise raje s kojima mogu raspravljati o svemu uz kafu a koji nemaju pozavrsavane te velike skole, a dok mi se gadi sjesti sa vecinom svojih "kolega" iz struke, bas zbog tih kompleksa...

Dabogda ti nama nasla sebi fakultetliju, koji ce te maltretirati i varati i svaki dan ti nabijati na nos to da i on ima diplomu, da je Balkanac i da ti kao njegova zena trebas da budes uvijek u kuci, njemu pri ruci, dok on ganja ili posao ili karijeru ili druge zene...A ti sve to trpila zato sto on ima diplomu, a u sebi se lomila svaki put kada vidis obicne parove kako zajedno svako vece setaju drzeci se za ruke.

Joj ja kletve k"o da su je Nadrealisti smislili :roll:

Zhaba

#52 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by Zhaba » 26/08/2007 22:33

anais_nin wrote:
Zhaba wrote:
anais_nin wrote: ja se lozim na jednog sto popravlja krovove :oops: al je pravooooo nacitan :D pika li se to? :lol: :lol: :lol: :D
pika ako je dobar :wink: :D :D
ko hljeb :D
eh to je bitno :D :D:D

Comrad

Post by Comrad » 26/08/2007 22:37

Ja mislim da treba uzemati u obzir da li je neko ambiciozan ili ne, da li ima neke ciljeve u zivotu, a ne da li ima diplomu. :)

rundo

Post by rundo » 26/08/2007 22:56

Ambiciozan???
Da li u poslu? Da li u ljubavi? Ambiciozan da ostvari zavidnu karijeru? Ambiciozan da osnuje drustveno prihvacenu, zdravu i normalnu porodicu?
Ambiciozan u postizanju sportskih uspjeha?
Mislim da je pitanje islo u smjeru da li ima ili nema diplomu i kako mu moze biti svejedno da Ona ima a On nema.
A to su vec, kao sto sam napisao, kompleksi, osobine koje o nasoj licnosti govore mnogo vise nego o "onima drugima".

danas

#55 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by danas » 26/08/2007 22:59

anais_nin wrote:
danas wrote:jel' ovo volume II one teme kako joj momak/muz mora imati faks :?

sad zeljno iscekujem 'obrazovanu' zensku postavu da doleti, da se pohvale malo kako hairlija u njihA ima zavrsen fakultet :D nije sala bome :D ha ja, pa nece one SUsvakim :wink: -- kad vec puse, nek je makar qurac sa diplomom :D
ja se lozim na jednog sto popravlja krovove :oops: al je pravooooo nacitan :D pika li se to? :lol: :lol: :lol: :D
ne pika :D to je nakav metilj :D
nego nadji si nekog ambicioznog doktora ko ona dr. jasminka sa one teme, pa nek te mlati ko vola u kupusu... :-)

anais_nin
Moderator

#56 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by anais_nin » 26/08/2007 23:41

rundo wrote: Sta je sa momcima, sto kazu dobrim ko dusa, koji su pametni, inteligentni, ali sticajem okolnosti nisu zavrsili velike skole, s kojima mozes pricati o svemu, od sporta, preko umjetnosti do muzike ili religije...Je li oni nisu vrijedni nasega vremena jer nemaju fakultet...
u mojoj knjizi su ti najvrijedniji :D fakultet nije = pamet :D kao sto i sam kazes ima fakultetlija koje znaju i poznaju samo svoju struku i ograniceni su u zivotu samo na to :oops: meni su uvijek bili puno interesantniji radoznali ljudi sirokih vidokruga :D cak i kad krovove popravljaju :D

anais_nin
Moderator

#57 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by anais_nin » 26/08/2007 23:49

danas wrote: ne pika :D to je nakav metilj :D
nego nadji si nekog ambicioznog doktora ko ona dr. jasminka sa one teme, pa nek te mlati ko vola u kupusu... :-)
jest vala :oops: kakva je ljubav ako ne boli :D i mislim gdje cu od sramote tipa koji fizikaneri :D a ja 2 fakulteta imam :roll: :oops: to znaci da sam pametna (i losha u krevetu) je l de? :lol:

Bea_Trix
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#58 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by Bea_Trix » 26/08/2007 23:54

anais_nin wrote:
rundo wrote: Sta je sa momcima, sto kazu dobrim ko dusa, koji su pametni, inteligentni, ali sticajem okolnosti nisu zavrsili velike skole, s kojima mozes pricati o svemu, od sporta, preko umjetnosti do muzike ili religije...Je li oni nisu vrijedni nasega vremena jer nemaju fakultet...
u mojoj knjizi su ti najvrijedniji :D fakultet nije = pamet :D kao sto i sam kazes ima fakultetlija koje znaju i poznaju samo svoju struku i ograniceni su u zivotu samo na to :oops: meni su uvijek bili puno interesantniji radoznali ljudi sirokih vidokruga :D cak i kad krovove popravljaju :D
a da ne govorim o tome koliko su fakultetlije uobrazeni i misle da su haman odmah intelektualci ili umetnici :oops: i furaju se na osobenost i otkacenost, filozofiju "oh,meni kafa nije crna nego zelena, zavisi od percepcije" :D (ovo su traume umjetnickog faxa :oops: :D)

jedina smetnja ovim dobrim i inteligentnim koji nisu zavrsili skole je kada upoznaju djevojku koja jeste, pa im to postane opterecenje, ali to su kompleksi. u biti, ono sto je najteze je naci momka koji sebe cijeni ali nije uobrazen ili iskompleksiran niti se sa nekim takmici.

pinkzelena

#59 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by pinkzelena » 27/08/2007 00:16

ja znam sad nabrojati 5 parova iz moje blize okoline u kojima je ona ta koja je pametnica, okretna, uspjesna, gura fax i/ili karijeru... a on se jedva provlaci... obnavlja godine na faxu, ispija kafe s rajom i td.
sta je to sa djevojkom koja odluci da ce se vezati za nekoga ko, ocigledno, ne moze ni primirisati njenom potencijalu s jedne strane?
i, koji su fenomen momci, koji nemaju ambicija da prate svoji djevojku/zenu u korak?
sto je super: sve ove veze se cine kao da stvarno dobro ferceraju!? ona odusevljena sto je neko voli, a on sto ne mora nista raditi... i mirna bosna!
sta vi mislite?

Ja mislim da ti ne znas sta znaci LJUBAV.Kada to budes shvatila i iskusila,bice ti jasno zasto ljudima nisu bitne te povrsne stvari o kojima govoris.
Kad nekog volis i kad si sretan s tom osobom,nije ti bitno jel imas vise polozenih ispita od njega,jel imas bolji posao..nego uzajamno se "gurate" u zivotu i dijelite i dobro i zlo.Sve u svoje vrijeme..
Ja imam momka,koji je stariji od mene 2 i po godine..koji ne radi i ima nesto manje polozenih ispita od mene,ali ga ne bih mijenjala za cijelu planetu muskaraca,zato sto je savrsena osoba.
Na istom smo oboje,a i da nismo.. najmanje bi mi bilo vazno,jesam li ja uspjesnija od njega ili nisam..kad je bitan ON,a ne neke stvari koje su prolazne i koje ne predstavljaju zadovoljstvo neko posebno.
Meni vise znaci kad je on budan dok ja ucim pred ispit,da me zove dok pravim pauze..i da ja njega cekam pred njegovim faxom kad izlazi s ispita da vidim kako je prosao..nego sve karijere,sve ambicije,svi potencijali svijeta.
Ti parovi koje si spomenula sigurno svoju vezu ne dozivljavaju na nacin,na koji ti to tumacis..da je ona pametnica,a on se provlaci..ili obratno.Vjerovatno su toliko sretni,da uopste to ne posmatraju na taj nacin,nego njen je uspjeh i njegov i obratno.
Vjerovatno ti momci imaju nesto stodrugi nemaju,ili djevojke sto ti nemas,bez obzira sto ispijaju kafe i obnavljaju godine.
I te veze se vjeruj mi "ne cine" da ferceraju,nego stvarno ferceraju,ali ljudi,koji to nemaju u podsvijesti se ustvari tjese,tako sto degradiraju dal momka u toj vezi ..ili djevojku..kao ti sad recimo.
Pa se pitaju kako to? Pa jednostavno..ljudi se nadju,bez obzira na karaktere,zanimanja,ambicije.. i to je uspjeh sretne i uspjesne veze.
Dakle,savijet: manje obracaj paznju na druge,pocni razmisljati o sebi,da li je do tebe nesto,ferceral sve kako treba :wink:

danas

#60 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by danas » 27/08/2007 00:22

dawn_upon_dawn wrote:
a da ne govorim o tome koliko su fakultetlije uobrazeni i misle da su haman odmah intelektualci ili umetnici :oops: i furaju se na osobenost i otkacenost, filozofiju "oh,meni kafa nije crna nego zelena, zavisi od percepcije" :D (ovo su traume umjetnickog faxa :oops: :D)
upravo u tome i jeste tragedija ovih 'podjela'... sto fakultetska diploma uglavnom ne znaci nista posebno, a pogotovo u BH gdje ga svaki idiot moze zavrsiti... i gdje je masa pametnih i talentovanih ljudi sticajem okolnosti (citaj -- rata) ostala bez mogucnosti daljeg skolovanja... i sad ja treba da ih otpisem kao ljude i prijatelje i momke... jer nisu zavrsili fakultet... e jadi moji, serem vam se u tu 'skolu' koja vas je iskolovala a obrazovala vas nije, a kamoli od vas ljude nacinila... a najvolim sto su svi ispali materi iz dimija i opanaka... a sad haman -- ganjaju diplome, karijere, i ambicije kao glavni kriterij... da nije zalosno, bilo bi smijesno :roll:

ali ne, nek' je on 'ambiciozan i uspjesan'... a sto je govno koje vara i tuce zenu, to nije bitno... makar nije metilj :-)
Last edited by danas on 27/08/2007 00:23, edited 1 time in total.

pinkzelena

#61 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by pinkzelena » 27/08/2007 00:22

rundo wrote:
sta vi mislite?
Jao, majko mila ja kompleksa...Ovo mi lici na onu "provincijalka"...sasla mala u carsiju pa pozavrsavala skola svakakvijeh pa misli da je tobejarabum ufatila Boga za bradu, pa dzece ona sa momkom koji jos nije zavrsio....
Da li covjeka insanom cini fakultet? Da li se za svakoga ko zavrsi fakultet moze reci da je intelektualac? Sta ako ta osoba u svome zivotu nikada nista nije procitala osim skripti prije polaganja ispita? Nisam iskompleksiran, da se razumijemo, zavrsio sam ga i ja, pored toga govorim i dva strana jezika, jako sam uspjesan u svome poslu i u zivotu inace, ali to mene ne cini insanom...moja djela mene cine onim sto jesam. Sta je sa momcima, sto kazu dobrim ko dusa, koji su pametni, inteligentni, ali sticajem okolnosti nisu zavrsili velike skole, s kojima mozes pricati o svemu, od sporta, preko umjetnosti do muzike ili religije...Je li oni nisu vrijedni nasega vremena jer nemaju fakultet...
Ja licno imam vise raje s kojima mogu raspravljati o svemu uz kafu a koji nemaju pozavrsavane te velike skole, a dok mi se gadi sjesti sa vecinom svojih "kolega" iz struke, bas zbog tih kompleksa...

Dabogda ti nama nasla sebi fakultetliju, koji ce te maltretirati i varati i svaki dan ti nabijati na nos to da i on ima diplomu, da je Balkanac i da ti kao njegova zena trebas da budes uvijek u kuci, njemu pri ruci, dok on ganja ili posao ili karijeru ili druge zene...A ti sve to trpila zato sto on ima diplomu, a u sebi se lomila svaki put kada vidis obicne parove kako zajedno svako vece setaju drzeci se za ruke.

Joj ja kletve k"o da su je Nadrealisti smislili :roll:

:faraon1:

rundo

#62 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by rundo » 27/08/2007 00:27

anais_nin wrote:
jest vala :oops: kakva je ljubav ako ne boli :D i mislim gdje cu od sramote tipa koji fizikaneri :D a ja 2 fakulteta imam :roll: :oops: to znaci da sam pametna (i losha u krevetu) je l de? :lol:
Hajd ba, da je ne voli ne bi je udar"o!

danas

#63 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by danas » 27/08/2007 00:29

rundo wrote:
anais_nin wrote:
al' sladje je kad je mlati dr. mr. lijevo moodo...

anais_nin
Moderator

#64 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by anais_nin » 27/08/2007 00:30

dawn_upon_dawn wrote: jedina smetnja ovim dobrim i inteligentnim koji nisu zavrsili skole je kada upoznaju djevojku koja jeste, pa im to postane opterecenje, ali to su kompleksi. u biti, ono sto je najteze je naci momka koji sebe cijeni ali nije uobrazen ili iskompleksiran niti se sa nekim takmici.
ma kako koji :D mislim da je vecini gore ako im zena vise zaradjuje :D i to posebno ako je drasticno vise :D za fakultet se i ne sekiraju toliko :oops:

pinkzelena

#65 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by pinkzelena » 27/08/2007 00:31

Dr Jasminka se pomiri s muzem...ipak ce neki pustiti da se poteze pistolj na njih zbog graha,jer je karijera vaznija :-) :-)
Last edited by pinkzelena on 27/08/2007 00:52, edited 1 time in total.

anais_nin
Moderator

#66 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by anais_nin » 27/08/2007 00:32

danas wrote:
rundo wrote:
anais_nin wrote: jest vala :oops: kakva je ljubav ako ne boli :D i mislim gdje cu od sramote tipa koji fizikaneri :D a ja 2 fakulteta imam :roll: :oops: to znaci da sam pametna (i losha u krevetu) je l de? :lol:
al' sladje je kad je mlati dr. mr. lijevo moodo...
joj crni humor :D ne smijem se previse na ovo smijati :-?

danas

#67 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by danas » 27/08/2007 00:34

anais_nin wrote:
dawn_upon_dawn wrote: jedina smetnja ovim dobrim i inteligentnim koji nisu zavrsili skole je kada upoznaju djevojku koja jeste, pa im to postane opterecenje, ali to su kompleksi. u biti, ono sto je najteze je naci momka koji sebe cijeni ali nije uobrazen ili iskompleksiran niti se sa nekim takmici.
ma kako koji :D mislim da je vecini gore ako im zena vise zaradjuje :D i to posebno ako je drasticno vise :D za fakultet se i ne sekiraju toliko :oops:
et' vidis :D
u mene mi cafir jedva ceka da ga presisam sa platom, pa da ide u penziju gajit neke dzukele :roll: :? :D :lol:

anais_nin
Moderator

#68 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by anais_nin » 27/08/2007 00:38

danas wrote:
anais_nin wrote:
u mene mi cafir jedva ceka da ga presisam sa platom, pa da ide u penziju gajit neke dzukele :roll: :? :D :lol:
al' ona ima fakultet pa znas to je ono u prosjeku ok :lol: :D

Sogan

#69 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by Sogan » 27/08/2007 00:42

danas wrote:
anais_nin wrote:
Znao sam da su cafiri mahom papucari :P :oops: :D Moja vala nece od mene vise zaradjivati ima namah da joj konfiskujem tu razliku :D

danas

#70 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by danas » 27/08/2007 00:46

Sogan wrote:
danas wrote:
anais_nin wrote: ma kako koji :D mislim da je vecini gore ako im zena vise zaradjuje :D i to posebno ako je drasticno vise :D za fakultet se i ne sekiraju toliko :oops:
Znao sam da su cafiri mahom papucari :P :oops: :D Moja vala nece od mene vise zaradjivati ima namah da joj konfiskujem tu razliku :D
cini mi se da je to i njegov plan :lol: a ne zna grdnik da sam vec sve unaprijed potrosila na cipele :D :P

anais_nin
Moderator

#71 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by anais_nin » 27/08/2007 00:48

danas wrote: cini mi se da je to i njegov plan :lol: a ne zna grdnik da sam vec sve unaprijed potrosila na cipele :D :P
:lol: :lol: :lol: :lol:

van Basten

Post by van Basten » 27/08/2007 00:49

Vidim poečla su ligaška takmičenja... kakve su podjele? ko je u 1. ko u 2. ko u regionalnoj ligi? Parovi 1. kola? A šta ćemo sa kup takmičenjem? Tamo se znaju sastati i niželigaši protiv prvo ligaša. I ne samo to, nego čak znaju počesto i, gluho bilo, iznenaditi favorita i oboriti ga na pleća :oops:

danas

#73 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by danas » 27/08/2007 00:49

anais_nin wrote:
danas wrote: cini mi se da je to i njegov plan :lol: a ne zna grdnik da sam vec sve unaprijed potrosila na cipele :D :P
emancipacija i feminizam :D u praksi :lol: :lol: :lol: :lol:

van Basten

#74 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by van Basten » 27/08/2007 00:50

danas wrote:
anais_nin wrote:
I ja sam svojoj na slično pitanje odgovorio slično: Kamo sreće da budeš imala 6-7.000 KM plate, pa da mogu razmišljati o prijevremenoj penziji :D

lady midnight

#75 Re: kad on i ona igraju u razlicitim ligama

Post by lady midnight » 28/08/2007 00:45

danas wrote:
anais_nin wrote:
emancipacija i feminizam :D u praksi :lol: :lol: :lol: :lol:
ma kakvi; sprovedeni feminizam, ako je emancipovan :P:D je kad ga seksualno maksimalno iscrpish - ovi shto nisu pozavrshavali fakultete dushu, i ne samo nju :D:D, dali za to - poslije toga ujutro navuchesh da ti napravi kaficu i onda mu lijepo kazhesh da ne igra u tvojoj ligi :D:D

Post Reply