Kada stati?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#76

Post by Bea_Trix »

ja predlazem @pjega: just chill, woman!! :D:D:D 8-)
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#77 Re: Kada stati?

Post by palermo »

pjega wrote:
Mozda da malo iskljucim razum? Mozda dobra ideja, ali jednostavno nemoguce.
Ma šta možda, sasvim sigurno dobra ideja,ili ćeš živjeti život ili ćeš razmišljati o životu, kažu da ima i nešto između al ja ti ne vjerujem u to.Nego ti zaplivaj...i ne boj se, ako baš voda bude prehladna, naći će neki brod, bogami, ima ih dosta koji lutaju.....
sumiko
Posts: 137
Joined: 20/03/2007 12:50
Location: sarajevo

#78

Post by sumiko »

pjega wrote:
PITARKA_SA wrote:
Rambo-Amadeus wrote: sve to prve dvije-tri pa mozda i cetir godine, poslije...razlike isplivaju
inace, cudi me ova tema od zene/djevojke, ja koliko znam muskarci genetski nisu predodredjeni za jednu zenu i stalno trebju/traze nesto drugo
da,razlike isplivaju i mogu biti razlog konflikta izmedju dvoje ljudi
recimo,razliciti stavovi,pogledi na zivot,na okolinu,na globalno zagrijavanje :-) to je istina,ali ako nekoga stvarno,stvarno svim srcem i dusom volis mislim da se to moze prevazici
pa zar treba baciti ljubav ako neko voli "crnu kafu" a neko" sa mlijekom" :D

meni je jedna stara zena davno rekla,"kada dodju problemi u vezi,on hoce da stavis vaznu na kraj stola,a ti hoces na drugi kraj,onda je stavite na sredinu ":D :D poenta je jasna :) i ja se drzim toga :)
naravno da ljubav ne treba odbaciti radi banalnih sitnica. ja je ne odbacujem ni radi mnogo, mnogo vecih 'sitnica'

mozda cu zvucati grubo, ali nakon nekoliko veza, meni to sve pocinje izgledati isto. :-) stoga i problem razluciti kada i ako je neko uopste poseban.
Slazem se sa pitarkom, narocito u pogledu osjecaja sigurnosti, kad samo njegovo prisustvo cini da se osjecas sigurno i "kao kod kuce".
Meni se to desilo samo jednom :sad: :)

Samo bih dodala - Ono sto za mene cini vezu uspjesnom, dakle vrijednom trosenja vremena i energije, se moze sazeti u legendarnoj Nicholsonovoj recenici iz "Gore da ne moze" -
Zbog tebe zelim biti bolja osoba!

Sve dok te partner inspirise u tom pogledu, kao i ti njega, posebno je.

Moj stav je po pitanju hoce li se ikad desiti svjetsko (sto bi anais rekla) uvijek pozitivan, znaci ja vjerujem da ce se desiti :D

Samo nece, jer ti nista samo ne dolazi pred noge.
Ti bi trebala da se malo opustis, da si u komunikaciji i sa sobom i sa drugima otvorenija i da kad upoznas nekog novog - da ga ne posmatras iz te perspektive (preko razumnih i logicnih zakljucaka koji ga eventualno definisu kao potencijalnog djuvegiju), vec da se prepustis laganom upoznavanju onoliko koliko se vase energije preplicu. Mnoge stvari nisu na prvu onakvim kakvim se cine, a vrlo je moguce da imas neke tvrde principe za koje si ubijedjena da su ispravni, a iza kojih se moze desiti da su samo predrasude u pitanju. Pa ako se ispostavi i da je sve onako kako si i mislila na prvu, nista nisi izgubila, neces godine trositi na analiziranje, pokusas pa il' ide il' ne ide.
Imas ljudi koji se malo teze otkrivaju, nesto mi se sve cini da si i ti malo introvertniji tip :roll:

Naravno da je prejako kad te na prvu strefi. To je moguce kod osoba sa izrazajnijim osjecajem za prepoznavanje energija (ne mislim ovdje ni na kakve ciribuba varijante, vec na prvi kontakt gdje oboje reagujete kao da se znate godinama). Sto opet ne garantuje da je fakat to to, ali dok ne probas ne mozes znati samo na osnovu zakljucaka koje si razvila u svojoj glavi i prije nego sto se ista drugo razvije..

A kad bude to to, jednostavno ces znati, dzaba ti svi opisi i sve rijeci svijeta...
vogelce
Posts: 25
Joined: 11/05/2007 09:25

#79

Post by vogelce »

sto vise trazis to ces teze naci. kad je rijec o ljubavi i pravoj osobi tu nema pravila niti nacina da je nades. pustis i sama ce se stvorit pred tobom kad najmanje ocekujes. Tako je meni bilo s bivsim, kad sam najmanje ocekivala sam ga upoznala. vremenom nije funkcionisalo al je bilo lijepo dok je trajalo... uzivaj u svakom trenutku pa ce se naci i taj pravi, ako tako nesto uopste i postoji
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#80

Post by Vertigo »

pjego draga :D nije problem u kandidatima, vec u tebi, nisi jos spremna za brak.( bez obzira koliko god. imas)
Kada budes, samo ce ti se kazti ;-)
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#81

Post by gavrilo »

za one koji eto samo slusaju srce :-) par malih primjera

on je lijep, kulturan, duhovit... djevojka se zaljubi u njega i slusa samo srce. posle nekog vremena (mozda vec zive zajedno ili se udala za njega) primjecuje par stvari koje joj smetaju. skida carape i baca ih pored kreveta (recimo da je ona uredna i da voli cisto), ostavlja kupatilo neuredno, ne vidi zasto bi bio zahvalan za tako cist stan, ne zeli da joj pomogne u domacinstvu i misli da je samo zena zaduzena za kuvanje, pranje vesa i usisavanje stana, dolazi sa posla i prica samo o svojim problemima bez da pita nju kakav je njen dan bio (tako vec duze vremena), a kada ona podje pricati o svojim problemima on ponovo skrece na svoj 'gadan' dan, ona zeli da je izvede jer je drustvena, a on ne vidi zasto bi sa djevojkom/zenom vise izlazio u kino, restorane, pozoriste, ona ga mora sto puta zamoliti da nesto uradi za nju itd itd itd itd itd itd itd... i kada se ona pozali na tu cijelu situaciju, on je napada kako se ona samo svajda i da je postala neizdrzljiva :D ali hej ... srce je ipak bilo upravu :D

ona je lijepa, duhovita itd ... momak se zaljubi u nju i slusa samo srce. posle nekog vremena (mozda vec zive zajedno ili ju je ozenio) primjecuje par stvari koje mu smetaju. u lavabou su uvjek njene dlake (recimo da je on uredan i pedantan), boli je briga da li je stan cist ili ne (on je naravno svjestan da se rad u domacinstvu dijeli po pola i da i on naravno mora isto toliko da radi u kuci kao i ona), ne zna da kuva niti je to interesuje, vraca se sa posla nadrkan i zeli da ga bar ona razumije, da podijele probleme drugarski, da ga zagrli ili bar saslusa, ali ona mu se zali kako joj je danas nokat puko, bitno joj je da se napolju pokaze dotjerana, nasminkana, umiljata i da svako nju sazaluje itd itd itd itd itd ... i kada se on pozali na tu cijelu situaciju, ona ga napada i zali se drugima kako je on posto dosadan ... :D ali hej ... srce je ipak bilo upravu :D

dubito ergo sum
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#82

Post by gavrilo »

... i jos nesto, mislim da moras stvarno imati srece da nadjes partnera koji ti se svijda i koji tebi odgovara, u smislu da cete se u buducnosti razumjeti. ili drugacije receno ... biti u pravom momentu na pravom mjestu
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#83

Post by danas »

najbolje da ti majka i babo nadju hairliju... oni znaju najbolje ko je prava prilika...
spijun_KA
Posts: 748
Joined: 08/04/2007 18:06
Location: Sarajevo

#84

Post by spijun_KA »

danas wrote:najbolje da ti majka i babo nadju hairliju... oni znaju najbolje ko je prava prilika...
:roll: :angry: :angry:

Uh, ne slusaj ga/je... :roll:
kub lajkan
Posts: 3514
Joined: 03/12/2004 19:20

#85 Re: Kada stati?

Post by kub lajkan »

pjega wrote:Kada sebi reci da je dosta traganja za tom nekom zamisljenom osobom, iako znajuci da takvo nesto vjerovatno ne postoji, i da ono sto imas je dovoljno dobro?
Siri krug prijatelja, a onda ih vremenom biraj za plej-of... :D
talijan
Posts: 1081
Joined: 18/08/2006 19:49

#86

Post by talijan »

Neka, neka razuma...
Kako vidim da pricas o ozbiljnoj vezi pretpostavljam da to znaci i buduci brak, a kad se spomene brak ne mogu a da ti ne padnu na pamet djeca. Moguce da u ovom trenutku (pretpostavljam da si mlada, sigurno mladja od mene) o djeci ni ne razmisljas; nemas vjerojatno ni vremena od raznoraznih obaveza i svakodnevnih duznosti. Ili jednostavno niti ne zelis jos da razmisljas o tome - zelis da uzivas u svojim godinama i izvuces maksimum od onoga sto ti zivot trenutno nudi.
E onoga trenutka kad odlucis da je kraj „zajebancije“, mozda se ti i tvoj izabranik ne nadjete bas 100% duhovno, mozda bude malo nizi ili uzih ramena nego sto si zamisljala ali je jako bitno (ako ne i najbitnije) da shvatis kakav ce biti kao buduci otac.
Jer...htjele vi to priznati ili ne, prirodna uloga zene je da bude majka, tek kad zadovolji materinski instinkt je kompletna. Moze napraviti karijeru, postati znacajna i postovana u drustvu, ali ne postoji nista na ovome svijetu sto zena voli vise nego svoje dijete. Muskarac u tome mora pomoci, ako ne ni ne treba ti.
I da dodam... u grob cemo svi praznih ruku - jedina stvar po kojoj ce se znati da smo bili su djeca.

No, mozda ti je jos rano da ovo ozbiljno shvatis.
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#87

Post by gavrilo »

danas wrote:najbolje da ti majka i babo nadju hairliju... oni znaju najbolje ko je prava prilika...
'ajde reci mi molim te sta sad to ima sa mojim komentarom
User avatar
lejlica
Posts: 388
Joined: 27/06/2002 00:00

#88

Post by lejlica »

znas, ni onaj najbolji nece biti savrsen... svako ima svoje mane i ovdje se uplice ljubav... i onda ces zavoliti bas njega iako ima boljih... al to se ne mere kontrolisat (kao sto bi moja nana sad rekla) :lol:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#89

Post by danas »

gavrilo wrote:
danas wrote:najbolje da ti majka i babo nadju hairliju... oni znaju najbolje ko je prava prilika...
'ajde reci mi molim te sta sad to ima sa mojim komentarom
ko kaze da ima? :?

cura ne zna koji je pravi, pati se tu dzaba... pa kontam, fino nek joj neko isprovodadzise... nek nadje dobru priliku... ha ja...
O.o
Posts: 226
Joined: 06/06/2007 13:42

#90

Post by O.o »

Neki danana kafi sa prijateljicom i kaze ona meni: znas mi (ona i on) su odlucili da se uzmu. Nemoj nista tako da me gledas, znam da nije idealan i da se razilazimo u par stvari ali sustina je bitna i kao sto sam se privikla da ne sizim na mane moje sestre ili brata, tako cu i na njegove. Mislim da ne postoji idealna osoba (jer bi idealna po definiciji bila svarsena) a zivot sa idealnom osobom bio bi jako dosadan i predvidljiv a svi ocekujemo neku avanturu od zivota da prozivimo.

Eh eto, sta sam mogla rac nego Cestitam :?
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#91

Post by danas »

Minnela wrote:
danas wrote:
gavrilo wrote: 'ajde reci mi molim te sta sad to ima sa mojim komentarom
ko kaze da ima? :?

cura ne zna koji je pravi, pati se tu dzaba... pa kontam, fino nek joj neko isprovodadzise... nek nadje dobru priliku... ha ja...
podapisujem :D ..a roditelji garant nece pogrijesiti :D .. kamo srece da sam se i ja oslonila na svoje :D ..ovako se zeznula posteno :D :D
i ja velim... majka i babo... znaju... :D tu nema da masis :D
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#92 Re:

Post by pjega »

sumiko wrote:
A kad bude to to, jednostavno ces znati, dzaba ti svi opisi i sve rijeci svijeta...
Najbolja izjava cijele teme. UPRAVO tako na kraju se i desi .... :D
Bellica
Posts: 1714
Joined: 19/08/2009 14:32
Location: Sarajevo

#93 Re: Kada stati?

Post by Bellica »

pjega wrote:Moguce da je slicna tema bila i ranije. Ma sigurna sam da jeste, ali evo sa mozda malo razlicitosti. Ovog puta zahtijeva malo emotivne i intelektualne zrelosti.

Kada sebi reci da je dosta traganja za tom nekom zamisljenom osobom, iako znajuci da takvo nesto vjerovatno ne postoji, i da ono sto imas je dovoljno dobro? Odavno sam se prestala zaljubljivati onako bez glave, kao nekada. Vec duze vrijeme, u svakoj vezi, vidim sasvim realno sve prednosti i negativnosti. Sa neke svoje tacke gledista, naravno. U svakoj od njih razum je najprisutniji faktor. Svjesna sam cinjenice da niko nije savrsen pa ni ja, svjesna realnosti i cinjenice da zivot nije ruzicast.

Upoznas osobu, svidja ti se duhovno. Ne zadovoljava sve, ali dosta. Medjutim, logisticki vrlo tesko. Trazi podosta odricanja i preturanja i jednog i drugog zivota. Kako znati, a nemoguce je, da mozda za nekoliko mjeseci ne bih upoznala osobu koja bi bila puno blize tih nekih tvojih 100%, a zivoti bi se puno lakse uklopili.

Mozda da malo iskljucim razum? Mozda dobra ideja, ali jednostavno nemoguce.
Pozdrav.
Moras se rijesiti svih zamisljenih osoba, moras shvatiti da gospodin Savrseni ne postoji. Uzalud trazis, neces ga naci, jer niko nije savrsen. Moras da smanjis kriterije, takodjer, ne smijes traziti momka kao da trazis odgovarajuce auto u salonu gledajuci na boju, broj vrata, motor, mjenjac... Dakle, moras samo pustiti da upoznas nekoga i da u njemu prepoznas ono najbolje, a kad naidjes na pravog osjetit ces, tad ce se razum iskljuciti, a srce ce ti pokazati da si izabrala odnosno naisla na pravog. Nikada neces naci osobu koja ce ti 100% odgovarati, nikada neces naci nekoga kod koga ces imati sve onako kako ti zelis, to je nemoguce. Zato, prestani tako gledati na momke i naici ces na nekoga i nadji u njemu ono najbolje jer svako ima nesto najbolje u sebi. A kad budes naisla na pravog, neces imati vremena da razmisljas, sve mane neces primjecivati, postat ce beznacajne, a kao sto sam rekla, razum ce se iskljuciti i otici ces na "sedmo nebo". Treba stati onda kad naidjes na onoga pravog koje ce tvoje srce da odabere. A do tada, nemoj nikoga odbijati, skupljaj iskustvo i materijal za starije dane, da imas o cemu razmisljati i smijati se. Jer ako sviju budes odbijala, neces imati iskustva, a mozda medju tim odbijenim bude i onaj pravi, a to neces znati prepoznati. Nemoj previse da brines, ljubav ce da dodje, smao trebas biti strpljiva i uzivaj u zivotu i svojim godinama.
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#94 Re: Kada stati?

Post by Cholina_Lokica »

e sto izvukoste temu... :-)
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#95 Re: Kada stati?

Post by pjega »

Ovdje izgleda treba sazetak za ove koji malo manje obracaju paznju... :D

1. Ja otvorila temu daaavno
2. Raja komentarisala
3. Ja maloprije odlucila da zakljucim/zatvorim temu navodeci najbolju izjavu i kako je to ustvari najkrace, ali najbolje objasnjenje jer se upravo tako desilo.

:-D :run:
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#96 Re: Re:

Post by anjusha »

pjega wrote:
sumiko wrote:
A kad bude to to, jednostavno ces znati, dzaba ti svi opisi i sve rijeci svijeta...
Najbolja izjava cijele teme. UPRAVO tako na kraju se i desi .... :D

Eh sada, molicu lijepo, reci ti nama kako se to "jednostavno zna". Buduci da sam procitala temu od pocetka do kraja, vidjela da su te u neka doba mucile iste nedoumice kao sto muce i mene, i da si zbunjeno gledala u sve te: znace se prognoze i kontala ko je ovdje lud? I sad odjednom se-zna.
Reci kako? po cemu? sta je pokazatelj?

Neke stvari koje su forumasice ranije opisale- desavale su mi se vec do sad barem 5 puta. Osmijeh kada vidim ime na displayu, jedva cekam da ga vidim, pocnem na aerobik ici da bih jednostavno bila zgodnija zbog njega i sl. I na kraju, nakon nekoliko mjeseci, sve njegove mane koje usput otkrijem kazu mi da on nije covjek za mene. I fakat nije. Taj moj mozak koji se probudi u neka doba nikad jos nije pogrijesio. Nikad jos nisam zazalila zbog nekog prekida.

Je li to znaci da jos ni jedan nije bio taj pravi za mene? Je li to mozda znaci da trebam preci preko stvari koje mi smetaju kod osobe (i ne, nisu to carape vec vise oznake karaktera u pitanju)i napraviti kompromis od citavog svog buduceg zivota?
I zapravo, jos jednom, kako si ti znala konacno da je on zapravo taj?
pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#97 Re: Kada stati?

Post by pjega »

Mislim da upravo u drugim dijelu ove gore recenice lezi tajna. "Dzaba ti svi opisi i rijeci" svijeta, jednostavno ces znati. Citajuci to ranije, upravo samo kako ti kazes mislila... ma dajte, ne ide to tako. Eh, sad mogu zaista posvjedociti da upravo jeste tako. Anjusha, nijedan od tih nije bio pravi za tebe. To je zasigurno, jer sam taj isti problem imala, i pocela se pitati kako da to prevazidjem i je li vise fakat do mene. Medjutim, nije, nego jednostavno nisam jos do tada srela onoga kojeg sam trebala da sretnem. Sada kad jesam, vidim sta ustvari znaci to misteriozno "jednostavno ces znati da je to, to".
tandrkalo
Posts: 94
Joined: 17/12/2008 00:00

#98 Re: Re:

Post by tandrkalo »

anjusha wrote: Eh sada, molicu lijepo, reci ti nama kako se to "jednostavno zna". Buduci da sam procitala temu od pocetka do kraja, vidjela da su te u neka doba mucile iste nedoumice kao sto muce i mene, i da si zbunjeno gledala u sve te: znace se prognoze i kontala ko je ovdje lud? I sad odjednom se-zna.
Reci kako? po cemu? sta je pokazatelj?

Neke stvari koje su forumasice ranije opisale- desavale su mi se vec do sad barem 5 puta. Osmijeh kada vidim ime na displayu, jedva cekam da ga vidim, pocnem na aerobik ici da bih jednostavno bila zgodnija zbog njega i sl. I na kraju, nakon nekoliko mjeseci, sve njegove mane koje usput otkrijem kazu mi da on nije covjek za mene. I fakat nije. Taj moj mozak koji se probudi u neka doba nikad jos nije pogrijesio. Nikad jos nisam zazalila zbog nekog prekida.

Je li to znaci da jos ni jedan nije bio taj pravi za mene? Je li to mozda znaci da trebam preci preko stvari koje mi smetaju kod osobe (i ne, nisu to carape vec vise oznake karaktera u pitanju)i napraviti kompromis od citavog svog buduceg zivota?
I zapravo, jos jednom, kako si ti znala konacno da je on zapravo taj?
hmm..pa onda kada sve te mane koje ti vidis..a vidi ih svako..niko nije lood samo zato sto je zaljubljen i voli...postanu nevazne..kada ih pocnes tolerisati i kada ti prestanu smetati
ne kazem da meni sad ne smetaju neke sitnice i neke i malo krupnije stvari...ali ih prihvatam..i znam se i iznervirat povremeno al ono..kad pogledas u globalu ma sve su to gluposti u odnosu na ono krupno sto imas
Post Reply