Kada stati?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

pjega
Posts: 327
Joined: 11/05/2007 11:08

#51

Post by pjega »

Rania wrote:
pjega wrote:
zena21 wrote: Bravo Dena :-) :-)
to ja smatram slijepom zaljubljenoscu. kad tad, dodje faza kad malo progledas, pa ne samo da vidis druge, nego vidis i tog pravog u malo drugacijem svjetlu. davno su prosla vremena kada sam zakucavala samo na jednog, a to je bilo uglavnom tokom totalne neprisutnosti ikakvog razmisljanja.
previse filozofiras brate :D

sto ti nebi isla fazu po fazu umjesto da ih preskaces i sama predvidjas krajnji ishod? :)
nazalost, moram se sloziti s tobom oko filozofiranja. :D

sve sam ja te faze prosla, zato tako i govorim. :)
bignermo
Posts: 44
Joined: 21/08/2006 14:28
Location: Sarajevo
Contact:

#52

Post by bignermo »

Samo jedan primjer iz ličnog iskustva...

Također sam tragao, ali sam bio spreman dosta toga žrtvovati, i još uvijek sam.

Prvo sam se pitao šta je žrtva? Da li je žrtva odreći se nečega, neke sredine u kojoj nisam zadovoljan t.j. samoća? Odgovor je NE, to nije žrtva.

Upoznao sam djevojku iz jedne daleke zemlje, nije naša dijaspora nego je strankinja, sada smo zajedno i mnogo nam je lijepo. Ona ostaje u Sarajevu samnom :) jer mi se stvarno volimo.

Ako zatreba, ja sam spreman ovdje ostaviti sve i s njom otići bilo gdje, jer stvarno je volim i lijepo mi je kad sam s njom.

Eto nadam se da ovaj moj primjer može pomoći tebi ili bilo kome ko čita ovu temu.

Ljudi čuvajte se, volite se, pazite se i budite širokogrudni :) jer jedan je život!
User avatar
Rania
Posts: 395
Joined: 09/10/2006 11:40
Location: Sarajevo

#53

Post by Rania »

Ja sam shvatila da je on taj kad sam skontala da sam spremna ici za njim na sjeverni pol ako treba (a inace sam vrlo samostalna i ambiciozna osoba). :)
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#54

Post by danas »

Rania wrote:Ja sam shvatila da je on taj kad sam skontala da sam spremna ici za njim na sjeverni pol ako treba (a inace sam vrlo samostalna i ambiciozna osoba). :)
a ja sam shvatila da je on taj, kad sam skontala da je on spreman za mnom ici na sjeverni pol :oops: :D
User avatar
Rania
Posts: 395
Joined: 09/10/2006 11:40
Location: Sarajevo

#55

Post by Rania »

danas wrote:
Rania wrote:Ja sam shvatila da je on taj kad sam skontala da sam spremna ici za njim na sjeverni pol ako treba (a inace sam vrlo samostalna i ambiciozna osoba). :)
a ja sam shvatila da je on taj, kad sam vidjela da je on spreman za mene ici na sjeverni pol :oops: :D

e ja sam tako razmisljala sa prvim muzem, ali to nije bilo to :D
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#56

Post by forUMASH »

danas wrote:
Rania wrote:Ja sam shvatila da je on taj kad sam skontala da sam spremna ici za njim na sjeverni pol ako treba (a inace sam vrlo samostalna i ambiciozna osoba). :)
a ja sam shvatila da je on taj, kad sam vidjela da je on spreman za mene ici na sjeverni pol :oops: :D
.....ja sam sad shvatio da se nikad necu zeniti.....bio gornji il' donji valja ici na sjeverni pol..... :oops: ......koji cu qurac tamo...... :D :D :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#57

Post by danas »

forUMASH wrote:
danas wrote:
Rania wrote:Ja sam shvatila da je on taj kad sam skontala da sam spremna ici za njim na sjeverni pol ako treba (a inace sam vrlo samostalna i ambiciozna osoba). :)
a ja sam shvatila da je on taj, kad sam vidjela da je on spreman za mene ici na sjeverni pol :oops: :D
.....ja sam sad shvatio da se nikad necu zeniti.....bio gornji il' donji valja ici na sjeverni pol..... :oops: ......koji cu qurac tamo...... :D :D :D
pa za mnom bolan :D :D :D
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#58

Post by forUMASH »

danas wrote:
forUMASH wrote:
danas wrote: a ja sam shvatila da je on taj, kad sam vidjela da je on spreman za mene ici na sjeverni pol :oops: :D
.....ja sam sad shvatio da se nikad necu zeniti.....bio gornji il' donji valja ici na sjeverni pol..... :oops: ......koji cu qurac tamo...... :D :D :D
pa za mnom bolan :D :D :D
.....hladno bona..... :D :D :D ......malo sam se raspihtijao ovdje na jugu...... :D :D :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#59

Post by danas »

forUMASH wrote:
danas wrote:
forUMASH wrote: .....ja sam sad shvatio da se nikad necu zeniti.....bio gornji il' donji valja ici na sjeverni pol..... :oops: ......koji cu qurac tamo...... :D :D :D
pa za mnom bolan :D :D :D
.....hladno bona..... :D :D :D ......malo sam se raspihtijao ovdje na jugu...... :D :D :D
pfff... :D to ne znas vise grijat :D :P
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#60

Post by Bumbar »

Image

:lol: :lol: ...nema izgovora :D :D :D
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#61

Post by Dori »

pjega wrote:
zena21 wrote:
Dena wrote: Ni jedan...

Kada naidje onaj pravi, neces znati ni vidjeti ni jednog drugog....
Bravo Dena :-) :-)
to ja smatram slijepom zaljubljenoscu. kad tad, dodje faza kad malo progledas, pa ne samo da vidis druge, nego vidis i tog pravog u malo drugacijem svjetlu. davno su prosla vremena kada sam zakucavala samo na jednog, a to je bilo uglavnom tokom totalne neprisutnosti ikakvog razmisljanja.
Nekada davno ja sam vec nabrajala te "faze"....logicno da ne mozes vjecno imati roza naocale i sve gledati kroz njih. Sve sto ti je u pocetku simpaticno kod druge osobe, neke navike ili mane, kasnije mogu predstaviti pravi problem.....ali imas druge stvari na koje se mozes osloniti. Znaci po mom skromnom iskustvu, zakljucila sam da porvo dolazi:

Strast---->pa ljubav (ako se ne zavrsi kod strasti)--->pa ti ta osoba postane familija (nakon nekolio godina)--->i na kraju budete suduznici stambenog kredita :lol:

Sta ces, sve ti je to ljubav....samo sto nazalost ne moze ostati sve kao napocetku....nestane ona misterija, jer ste vec otkrili skoro sve jedno o drugom....ali svaka faza ima svoje cari :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#62

Post by danas »

Dena wrote:nestane ona misterija, jer ste vec otkrili skoro sve jedno o drugom....
ma ko kaze da nema misterije :D evo meni cojk neki dan rece da nije ateista nego agnostik :shock: :shock: :D
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#63

Post by Dori »

danas wrote:
Dena wrote:nestane ona misterija, jer ste vec otkrili skoro sve jedno o drugom....
ma ko kaze da nema misterije :D evo meni cojk neki dan rece da nije ateista nego agnostik :shock: :shock: :D
Sta je? :shock:
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#64

Post by forUMASH »

danas wrote:
Dena wrote:nestane ona misterija, jer ste vec otkrili skoro sve jedno o drugom....
ma ko kaze da nema misterije :D evo meni cojk neki dan rece da nije ateista nego agnostik :shock: :shock: :D
....rek'o sam ti ja to jos na pocetku, nego si zaboravila....... :D :D :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#65

Post by danas »

forUMASH wrote:
danas wrote:
Dena wrote:nestane ona misterija, jer ste vec otkrili skoro sve jedno o drugom....
ma ko kaze da nema misterije :D evo meni cojk neki dan rece da nije ateista nego agnostik :shock: :shock: :D
....rek'o sam ti ja to jos na pocetku, nego si zaboravila....... :D :D :D
godinice :lol: :lol: :lol:
User avatar
Dori
Posts: 3318
Joined: 07/03/2007 09:36
Location: Rajvosa-X.com

#66

Post by Dori »

forUMASH wrote:
danas wrote:
Dena wrote:nestane ona misterija, jer ste vec otkrili skoro sve jedno o drugom....
ma ko kaze da nema misterije :D evo meni cojk neki dan rece da nije ateista nego agnostik :shock: :shock: :D
....rek'o sam ti ja to jos na pocetku, nego si zaboravila....... :D :D :D
:?
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#67

Post by forUMASH »

Bumbar wrote:Image

:lol: :lol: ...nema izgovora :D :D :D
.....tek se sad ne zenim..... :D :D :D
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#68

Post by forUMASH »

Dena wrote:
forUMASH wrote:
danas wrote: ma ko kaze da nema misterije :D evo meni cojk neki dan rece da nije ateista nego agnostik :shock: :shock: :D
....rek'o sam ti ja to jos na pocetku, nego si zaboravila....... :D :D :D
:?
.....hvala na pitanju.... :) .....ti.... :? :D
User avatar
Bumbar
Posts: 5638
Joined: 06/04/2005 10:46
Location: suncan dan :S

#69

Post by Bumbar »

pa kad ti ne mozes ugrijati... :lol: ...ispomoc :lol:
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#70

Post by pitt »

ja cuo crnkinje te napokon uganjale........za child suport :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#71

Post by danas »

pitt wrote:ja cuo crnkinje te napokon uganjale........za child suport :D
a da si ti znao stat na vrijeme ne bi sad ti placao :D :D :P
forUMASH
Posts: 2180
Joined: 24/01/2006 04:12
Location: Razjedinjene Drzave BIH

#72

Post by forUMASH »

pitt wrote:ja cuo crnkinje te napokon uganjale........za child suport :D
....me no english.... :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#73

Post by pitt »

danas wrote:
pitt wrote:ja cuo crnkinje te napokon uganjale........za child suport :D
a da si ti znao stat na vrijeme ne bi sad ti placao :D :D :P
uzdo se u jeftinu kinesku robu.... :D:D:D
Narandza007
Posts: 15
Joined: 27/07/2007 13:05

#74 Re: Kada stati?

Post by Narandza007 »

pjega wrote:Upoznas osobu, svidja ti se duhovno. Ne zadovoljava sve, ali dosta. Medjutim, logisticki vrlo tesko. Trazi podosta odricanja i preturanja i jednog i drugog zivota. Kako znati, a nemoguce je, da mozda za nekoliko mjeseci ne bih upoznala osobu koja bi bila puno blize tih nekih tvojih 100%, a zivoti bi se puno lakse uklopili.

Mozda da malo iskljucim razum? Mozda dobra ideja, ali jednostavno nemoguce.

Klanjaj Istihare :)
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#75 Re: Kada stati?

Post by lady midnight »

pjega wrote:
Kada sebi reci da je dosta traganja za tom nekom zamisljenom osobom, iako znajuci da takvo nesto vjerovatno ne postoji, i da ono sto imas je dovoljno dobro? Odavno sam se prestala zaljubljivati onako bez glave, kao nekada. Vec duze vrijeme, u svakoj vezi, vidim sasvim realno sve prednosti i negativnosti. Sa neke svoje tacke gledista, naravno. U svakoj od njih razum je najprisutniji faktor. Svjesna sam cinjenice da niko nije savrsen pa ni ja, svjesna realnosti i cinjenice da zivot nije ruzicast.

Upoznas osobu, svidja ti se duhovno. Ne zadovoljava sve, ali dosta. Medjutim, logisticki vrlo tesko. Trazi podosta odricanja i preturanja i jednog i drugog zivota. Kako znati, a nemoguce je, da mozda za nekoliko mjeseci ne bih upoznala osobu koja bi bila puno blize tih nekih tvojih 100%, a zivoti bi se puno lakse uklopili.

Mozda da malo iskljucim razum? Mozda dobra ideja, ali jednostavno nemoguce.
ja bih preporuchila okaniti se "traganja". to se ne trazhi, to tebe nadje :D:D:D a kada te nadje, onda jednostavno znash, a takve misli kao sada ti i ne padaju na pamet ;):). e sad, to je ta osnova od koje se polazi - da jednostavno znash.
sve ostalo je nadogradnja (shto bi reko i drug marx :D:D), a za nadogradnju treba vremena, upoznavanja, kompromisa - apsolutno razumijevanje i slaganje sa nekim, ako uopshte dodje (a ja chak i ne mislim da je uvijek potrebno da bi veza funkcionirala, jer nekima je potrebno da imaju ogledalo sebe samog, a nekima opet ne) je rezultat tog dugog procesa.
medjutim, bez te osnove - dakle bez one apsolutne sigurnosti u pochetku da je to to :D - nema nikakve fajde truditi se neshto da izgradish, jer ce se kad-tad svaka, pa i najbolja konstrukcija srushiti ako pochiva na loshem temelju.
Post Reply