treba mi savjet... ***dijete ili ljubav zivota***

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Svemirski_Jebach
Posts: 3929
Joined: 13/08/2003 00:00
Location: Tel Aviv

#151

Post by Svemirski_Jebach »

nevezano za temu...tema vise nije ni bitna

strasno je kakve sve predrasude covjek moze procitati ovdje, i ne samo predrasude nego toliku kolicinu neznanja, primitivizma i arogancije ja odavno nisam sreo na jednom mjestu.

Ne znam zasto i kako se ljudi usudjuju kritikovati druge a da sami nisu svjesni na kakvom su zapravo moralnom i intelektualnom dnu.

Nemam namjeru stajati ni na jednu stranu (cast izuzecima koji trezveno, pametno i normalno razmisljaju ovdje) ali jednostavno dok neke stvari ne procitas ovdje na pojedinim temama ne bi ni znao s kakvim ljudima dijelim zemlju, zrak ili grad.

onaj govori o tome kako je fetus nista, a onaj ili ona kako je fetus isto ko ziv covjek samo malo manje al je i to ubistvo...E nije, btw abortus je u BiH legalan do odredjene granice i tacka.

ona napada onu drugu zbog nekih gluposti o kojim ni sama nema pojma, ona misli da ako je rodila zna sve na svijetu u djeci, ona treca ma necu vise...eto da vam ovako kazem, ne znam kako bih izdrzao s takvom zenom ni sedmicu.

Nego, svaka cast onima kojih malo ovdje ima...
User avatar
kicky
Posts: 991
Joined: 08/08/2004 23:14
Location: mostar

#152

Post by kicky »

Svemirski_Jebach wrote:
kicky wrote:Tražila si savjet??? Teška, stvarno teška situacija!

Moje osobno mišljenje i kako bi ja postupio: LJUBAV ŽIVOTA U SVAKOM SLUČAJU!

Možda se čini okrutnim, ali ja sam nepopravljivi romantik koji vjeruje da ima samo jedna ljubav života!!!
e hoces ti i najebat u zivotu s tim stavom :-D :-D
Najebo već!!! Nikako da se naučim pamtei :-D
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#153

Post by Latina »

crno_kosa wrote:vidim da me ovdje mnogi osudjivaju... nije mi cudno... znam, i ja bi mozda tako postupila... i uvjek je lakse rijesavati tudje probleme nego vlastite... da se ovo sve desilo nekoj mojoj prijateljici, lako bi nasla pravo rijesenje... ali nije, meni se desava... i ja moram da zivim s tim....
"Come what come may...time and hours pass even through the hardest day", rece Sekspir. Svi imamo teske trenutke, svi. Jednom ce ovo biti proslost i nadam se da ces je se sjecati s osmijehom. :)
procitala sam negdje pitanje kakva je moja finacijska situacija... ne mogu reci da sam osigurana do kraja zivota... ali mislim da nikad necu biti gladna... boravim u austriji, imam dobar posao, nisam slabo obrazovana, znaci i poslije baby-pauze mi je radno mjesto zagarantovano... imam roditelje iza sebe koji ce mi u svakom slucaju pruziti podrsku, bilo to u cash-u ili kao dadilje... tu su uglavnom i stoje iza mene....
Super. Nemas sta da brines.
ne krijem se iza fazona i suplje price. pogrijesila sam i spremna sam nositi se sa poslijedicama... da cu svom djetetu biti dobra majka, to znam...
:)
problem je samo kako se nositi sa prosatklukom i primitivizvom okolice?... samohrana majka iz tako fine porodice... navela sam vec negdje da sam bila uvjek primjer i uzor svima - sto se naravno takodje osudjuje... ali tako je! ukljucena sam u malo brdo dobrotvornih organizacija, predsjednica omladinskog udruzenja vjerske zajednice u gradu, dobrovoljna radna snaga u starackom domu... ima toga jos, da ne nabrajam... uglavnom, tako nesto bas meni da se desi - to ce biti bum kad raja sazna... i zato sam ovdje... da vidim vasa misljenja... ovo nije jedini forum u koji sam se uclanila da bi postavila isto pitanje... i reakcija je vecinom ista... ali ipak jos jedno veliko hvala svima koji su ovo shvatili kao ozbiljno pitanje i isto tako ozbiljno odgovorili.... hvala vam...
Svijetu se ne moze ugoditi, tako da te to ne treba ni najmanje brinuti. Takodje ne mozes znati kako ce neko reagovati. Ono sto je sigurno je da ce te oni koji su te cijenili i dalje cijeniti, a oni koji nisu i tako nisu tvoj problem.

Vazno je da prozivis svoj zivot kako najbolje znas i umiijes.

pozz i sve najbolje
hairly
Posts: 49
Joined: 27/01/2007 17:10
Location: Ze

#154

Post by hairly »

Mozda ti je abortus najpametniji, jer ce to dijete uvijek povezivati tebe i tog ex djecka(sto ti ocigledno ne zelis).Najbolje ti je da razgovaras sa njim i sa novim djeckom, da ne dones neke odluke zbog kojih ces se kajat poslije. Jebena situacija.Sretno
Byanka
Posts: 82
Joined: 15/07/2005 01:22

#155

Post by Byanka »

Okolina ne zasluzuje da ti razmisljas kako da se nosis sa njom.
Razmisljaj o svom djetetu, jebo okolinu
din
Posts: 20
Joined: 19/02/2007 12:10

#156

Post by din »

U VELIKOJ SI DILEMI NEMA STA.MORAS SAMO BITI SIGURNA DA DJETE MORA RASTI U ZDRAVOJ OKOLINI OKRUZENO LJUBAVLJU I TOPLINOM DOMA A I TI TAKODJER MORAS OSTATAK ZIVOTA PROVESTI SA OSOBOM U ISKRENOSTI I LJUBAVI,JER ZIVOT SAMO JEDAN I NEMOJ GA PRETVORITI U PAKAO.JOS IMAS SANSE DA SVE ISPRAVIS I KRENES U NOVI ZIVOT DAL SA BIVSIM I DJETETOM U RUKAMA ILI SA NOVIM BEZ DJETETA :-? NA TEBI JE DA ODLUCIS.NADAM SE DA CES DONIJETI ISPRAVNU PORUKU I PUNO CRECE
breskva
Posts: 749
Joined: 05/07/2005 11:08

#157

Post by breskva »

Razmisli da li si spremna da budes majka pre svega...lako je zatrudneti, ali roditeljstvo nije zajebancija..i mislim da treba vise da razmisljas o detetu, nego o tome sa kim ces ti biti na kraju, sa ovim ili onim...to je nebitno u celoj prici.. :( i sta je sa kontracepcijom, ne razumem to omaklo mi se :? pijana, depresivna...sto se mene tice bolje abortus nego jos jedna tuzna prica.. :oops:
User avatar
pape
Posts: 6833
Joined: 21/08/2003 00:00
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#158

Post by pape »

prleitihi wrote:
a sve "veličina nije bitna"..ccccc..fuj..gadite mi se sve.. :oops: :D :D :D
:lol: Kako se neki jeftino izofiraju kolika im je cuna, .... :oops: :lol:
User avatar
idia
Posts: 764
Joined: 16/10/2006 13:33
Location: Bec

#159

Post by idia »

.
Last edited by idia on 02/03/2011 18:14, edited 1 time in total.
_sa_
Posts: 1048
Joined: 11/02/2007 14:57

#160

Post by _sa_ »

Ja naprosto ne mogu da vjerujem da neko moze na jednom forumu traziti savjet da li da abortira ili ne?!?!
_sa_
Posts: 1048
Joined: 11/02/2007 14:57

#161

Post by _sa_ »

mlada i zelena wrote:Koga briga sta Ti naprosto ne mozes da vjerujes :-D
na kraju krajeva forumi i jesu tu za razmijenjivanje misljenja o raznim temama i problemima..
Upravo si dala odgovor, forum je razmjena misljenja i ja rekoh svoje.
Bas jer je vazna odluka u pitanju mislim da joj je bolje sa ljudima koji je ZNAJU da poprica nego sa namA.
Usput mi je i van pameti da dajem savjete oko zivota i smrti nekome!
nije u pitanju cipela vec dijete
Kad ti se nakacim na post onda mi pametuj, ne sjecam se da sam te gdje prozvala.
kao i ostali i ja sam IZNIJELA SVOJ STAV!
haj vozdra sad
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#162

Post by nesvrstan »

Ne znam je li se ko prije sjetio, ali ja imam zaista kompromisno rjesenje.

- Dijete se mora roditi bez ikakve diskusije.
- Udaj se za djetetovog oca.
- Daj malom ime po ovome sto ga volis!
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18326
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#163

Post by GandalfSivi »

nesvrstan wrote:Ne znam je li se ko prije sjetio, ali ja imam zaista kompromisno rjesenje.

- Dijete se mora roditi bez ikakve diskusije.
- Udaj se za djetetovog oca.
- Daj malom ime po ovome sto ga volis!
A sta ako je curica???
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#164

Post by nesvrstan »

GandalfSivi wrote:
nesvrstan wrote:Ne znam je li se ko prije sjetio, ali ja imam zaista kompromisno rjesenje.

- Dijete se mora roditi bez ikakve diskusije.
- Udaj se za djetetovog oca.
- Daj malom ime po ovome sto ga volis!
A sta ako je curica???
Onda je svejedno sta ce napraviti. Jebiga !
rainman
Posts: 4
Joined: 27/12/2006 19:54

#165

Post by rainman »

Ostavi to dijete što nosiš na životu!Zaboravi sve ostalo,ono će ti kasnije biti najvažnije!Zaboravi na nas pokvarene papke od muškaraca!
Hierarchia
Posts: 3109
Joined: 29/10/2006 21:54

#166

Post by Hierarchia »

GandalfSivi wrote:
nesvrstan wrote:Ne znam je li se ko prije sjetio, ali ja imam zaista kompromisno rjesenje.

- Dijete se mora roditi bez ikakve diskusije.
- Udaj se za djetetovog oca.
- Daj malom ime po ovome sto ga volis!
A sta ako je curica???
:lol: :lol: :lol:
Jolina
Posts: 5
Joined: 25/12/2006 17:51

#167

Post by Jolina »

procitala sam negdje pitanje kakva je moja finacijska situacija... ne mogu reci da sam osigurana do kraja zivota... ali mislim da nikad necu biti gladna... boravim u austriji, imam dobar posao, nisam slabo obrazovana, znaci i poslije baby-pauze mi je radno mjesto zagarantovano... imam roditelje iza sebe koji ce mi u svakom slucaju pruziti podrsku, bilo to u cash-u ili kao dadilje... tu su uglavnom i stoje iza mene....

problem je samo kako se nositi sa prosatklukom i primitivizvom okolice?... samohrana majka iz tako fine porodice... navela sam vec negdje da sam bila uvjek primjer i uzor svima -
Ne razumjem u cemu je probem, da li ces roditi ili sta ce okolina reci? Hoces li roditi dijete frajera kojeg ne volis ili abortirati?
Svjesnio ili nesvjesno ti si to vec sama nazvala "greskom". Znaci ako se odlucis roditi to ce biti dijete greske :sad:

A to za primitivizam...zar ima toga u Austriji??? Mislim to sto si ti OK primjer to si valjda sebi ne okolici. Pa i to sto odlucis da uradis nek ulazi u tu listu primjera. Probaj promjeniti svijet i tu primitivnu okolinu :) ili jednostavno ignorisi.

Pozdrav i sretno ma sta odlucis,
Jolina

Ps: meni samohrane majke jesu primer. Jake zene. Tu gdje zivim (SWE) nista nije primitivno
nesvrstan
Posts: 278
Joined: 21/01/2005 12:14

#168

Post by nesvrstan »

Sad ozbiljno. Svoju ces dilemu razrjesiti nakon razgovora sa majkom. Pitaj je sljedece i zamoli je da ti iskreno odgovori:

Da li je tvoj otac "ljubav njenog zivota"
Ako kaze ne - idi na A
Ako slaze i kaze da - idi na B

A. Da li se sad sjeca kako je izgledala "ljubav njenog zivota" i sta uopce pod tim podrazumjeva ?
A1. Da li i danas zali sto se nije udala za "ljubav svog zivota" znajuci pri tom da ne bi imala tebe?

B. Da li su joj nakon udaje za "ljubav svog zivota" drugi muskarci nacinjali srce ?
B1. Da li bi lakse mogla zamisliti zivot bez tebe nego bez "ljubavi svog zivota" - tvog oca ?!
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#169 Re: treba mi savjet... ***dijete ili ljubav zivota***

Post by Jara »

Crnokosa, a jesi l' ti ljubav života svojoj ljubavi života? :-)
User avatar
Lace
Posts: 8206
Joined: 11/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#170 Re: treba mi savjet... ***dijete ili ljubav zivota***

Post by Lace »

Jara wrote:Crnokosa, a jesi l' ti ljubav života svojoj ljubavi života? :-)
mnogo dobro pitanje :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#171

Post by prleitihi »

pitt wrote:
Neelix wrote:ma vamo jedan sto nema firewall :D :D :D

stitch, opet te uhvatila luda. primiri inache znash shta slijedi...:-)

z66
a neelix je fahrin mali :D:D pa gdje si sticko krme te ubolo :D:D:D
ni ja ovo ne znadoh.. :-) :-) ..a šupaka sa drugim nickovima.. :oops: :D :D
User avatar
Latina
Posts: 5492
Joined: 19/08/2006 01:47
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#172

Post by Latina »

nesvrstan wrote:Sad ozbiljno. Svoju ces dilemu razrjesiti nakon razgovora sa majkom. Pitaj je sljedece i zamoli je da ti iskreno odgovori:

Da li je tvoj otac "ljubav njenog zivota"
Ako kaze ne - idi na A
Ako slaze i kaze da - idi na B

A. Da li se sad sjeca kako je izgledala "ljubav njenog zivota" i sta uopce pod tim podrazumjeva ?
A1. Da li i danas zali sto se nije udala za "ljubav svog zivota" znajuci pri tom da ne bi imala tebe?

B. Da li su joj nakon udaje za "ljubav svog zivota" drugi muskarci nacinjali srce ?
B1. Da li bi lakse mogla zamisliti zivot bez tebe nego bez "ljubavi svog zivota" - tvog oca ?!
:thumbup:

I to je to.
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#173

Post by Neelix »

prleitihi wrote:
pitt wrote:
Neelix wrote:ma vamo jedan sto nema firewall :D :D :D

stitch, opet te uhvatila luda. primiri inache znash shta slijedi...:-)

z66
a neelix je fahrin mali :D:D pa gdje si sticko krme te ubolo :D:D:D
ni ja ovo ne znadoh.. :-) :-) ..a šupaka sa drugim nickovima.. :oops: :D :D
vala bash, sta ih je :oops: :D :D :D :D :D
gavrilo
Posts: 5381
Joined: 15/10/2004 18:37
Location: Zürich

#174

Post by gavrilo »

u jebote ... ovo je zesce zajebano

ja ti samo mogu reci, ili zamoliti te... nemoj abortirati, rodi dijete.

a ovo ostalo... jebi ga :roll:
crno_kosa
Posts: 9
Joined: 22/02/2007 02:12

#175

Post by crno_kosa »

_sa_ wrote:Upravo si dala odgovor, forum je razmjena misljenja i ja rekoh svoje.
Bas jer je vazna odluka u pitanju mislim da joj je bolje sa ljudima koji je ZNAJU da poprica nego sa namA.
Usput mi je i van pameti da dajem savjete oko zivota i smrti nekome!
nije u pitanju cipela vec dijete
Kad ti se nakacim na post onda mi pametuj, ne sjecam se da sam te gdje prozvala.
kao i ostali i ja sam IZNIJELA SVOJ STAV!
haj vozdra sad
sa, ja nisam ovdje da bi nasla prijateljicu s kojom bi mogla podijeliti svoje muke! ovdje sam da cujem bas misljenje nepoznatih... a za odluku mi nisu potrebne ni osobe koje poznajem niti one koje ne poznajem... to cu ja sama odluciti! ali oduvjek se kaze "pametnije je petero nego jedno"... ja ovdje vecinom citam izmedju redova... znas? al ipak, tebi hvala na postovima i na stavu...
Post Reply