Razlika u godinama...

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: Euridika, _BataZiv_0809

Da li biste se mogli zaljubiti u nekoga ko je mladji ili stariji od vas jednu ili vise decenija?

DA
130
63%
NE
35
17%
NE ZNAM
41
20%

Total votes: 206

amrino

Post by amrino » 17/02/2007 13:51

Znate sta je meni najintrigantnije kod tih "slucajeva" ?!
More bit da je to slucajno :oops: ali NIKAD NIKO od tih staronja- u koje se doticne dame "zaljube" nije bez love, ili moci, ili slave...
Ako je to ljubav, kako mnogi na ovom forumu tvrde- zasto se onda ne desavaju slucajevi da mlada koka padne na lika koji nema para?! :oops:

maccarona

Post by maccarona » 17/02/2007 14:30

a kako znas da se ne desavaju? :oops:
pa ima hiljadu kombinacija kako se ljudi nadju iz razlicitih razloga :roll:

pa ona sto uzme starog a bogatog, mozda u njemu trazi oca kojeg nikad nije imala :? :D
i potrebna joj je zastita i materijalan sigurnost :? :D i ona to radi nesvjesno, ko ce ga znat :oops: a ima i onih koje to od pocetka znaju i na to lete :roll:

nikad ne znas 100% zasto i zbog cega :oops: i iz tog razloga ne zelim nikoga da kritikujem :oops: neka svako radi sta hoce :oops: ako joj je volja da vidi njegove zube u casi :D na natkasni pored kreveta :D bujrum :oops:

ne vrti se uvijek sve oko para :roll:

kod mene mora biti stariji 5 godina :oops: sve ostalo me ne zanima :D
a mozda se i ja zaljubim u nekog mladjeg :oops: :? ko ce ga znat :D mada ne bih voljela da preuzmem ulogu mame :oops: :D

stripiii

Post by stripiii » 17/02/2007 14:36

amrino wrote:Znate sta je meni najintrigantnije kod tih "slucajeva" ?!
More bit da je to slucajno :oops: ali NIKAD NIKO od tih staronja- u koje se doticne dame "zaljube" nije bez love, ili moci, ili slave...
Ako je to ljubav, kako mnogi na ovom forumu tvrde- zasto se onda ne desavaju slucajevi da mlada koka padne na lika koji nema para?! :oops:
Vjeruj mi da padnu :wink:

breskva

Post by breskva » 17/02/2007 14:43

Pa ako izgleda kao Brad ili George, mozda i ne bi
Upravo tako :D

black

Post by black » 17/02/2007 14:47

nebojeplavo wrote:
black wrote:
breskva wrote:Pogledajmo stvari iz ovog ugla :oops: ...

Brad Pitt Age 44
George Clooney age 46

Pa sad recite zene, jel velika razlika :D :D meni nikako, a jedan je od mene na + 18 a drugi na +16 :oops: nista mi nebi falilo..
:D pa stvar je u tome sto su to brad i george :D a da ti se prislepa neki obican lik sa toliko godina garant bi rekla da je star za tebe..kao i vecina cura :D
Pa ako izgleda kao Brad ili George, mozda i ne bi :oops: :D
josh jadnije..padanje na izgled :oops: :D

tempora

Post by tempora » 17/02/2007 15:23

Meni nikako nisu jasni ovi uslovi, tipa -mora biti stariji od mene 2/3/4 godine! Ne znam kako se dolazi do tih brojki i za sta su one garancija? :?
Godine ne znace i zrelost, svima nam je poznato, a nekakav sablon gore navedene razlike u godinama, cini mi se da je prvenstveno drustveno-pozeljna norma! :-?

Ne znam sto bih rekla o tim velikim starosnim razlikama, jer cini mi se da nema pravila niti garancije da ce veza vrsnjaka biti uspjesna i obratno, veza velike starosne razlike biti negativna. Mozda mi, izvan tih veza, vise insistiramo na nekakvim skrivenim razlozima, tipa novac, status, nedostatak oca i sl, jer kako vec rekoh, ne uklapa se u drustveni normativ.

prleitihi

Post by prleitihi » 17/02/2007 18:21

ljudi..srce ima svoje razloge koje ne razum ne razumije..(joj šta bih dao da sam ja ovo izmislio.. :D :D )..evo npr. ja..nemam para a zbog bug bih pao na koljena.. :oops: :D ..100%.. :D :D ..zar ne vidiš, bug :oops: , da ti moja mladost lepo stoji.. :D :D ..razlika i nije velika..14 godina.. :oops: ..meni uskoro 27. :oops: :D :D :D :P :D :D

encian

Post by encian » 18/02/2007 04:51

moja se mama zaljubila u takvog. zajedno su napravili zivot: ona po prvi put, on po drugi ... :-D

zena21

Post by zena21 » 19/02/2007 09:24

Naravno da se desava :roll:

amrino

Post by amrino » 19/02/2007 09:35

zena21 wrote:
Moze biti- ja takve slucajeve jos nisam vidjela...
Bilo kako bilo- ja to ne razumijem...mom srcu nikada ne bi palo na pamet da se dovede u situaciju u kojoj se moze zaljubiti u tatinog ili maminog vrsnjaka...oduvijek sam prema toliko starijim osobama imala odgovarajuci odnos- persiranje i stovanje u svakom smislu- nikada nisam mogla da se potpuno opustim ...tako sam odgojena ...valjda je do toga...
Mada covjek od 45 godina koji se zaljubi u curu od 23 mi je time nezreliji od nje...

zena21

Post by zena21 » 19/02/2007 09:57

amrino wrote:
zena21 wrote:
Moze biti- ja takve slucajeve jos nisam vidjela...
Bilo kako bilo- ja to ne razumijem...mom srcu nikada ne bi palo na pamet da se dovede u situaciju u kojoj se moze zaljubiti u tatinog ili maminog vrsnjaka...oduvijek sam prema toliko starijim osobama imala odgovarajuci odnos- persiranje i stovanje u svakom smislu- nikada nisam mogla da se potpuno opustim ...tako sam odgojena ...valjda je do toga...
Mada covjek od 45 godina koji se zaljubi u curu od 23 mi je time nezreliji od nje...
Srce ne bira :wink:

Harrys

Post by Harrys » 19/02/2007 10:06

Zhaba wrote:
amrino wrote:
Zhaba wrote: pa pise od prilike :roll: :D
od prilike, otprilike ili do prilike?! :?
otprilike Mister znas tacno da sam u dijaspori rodjena i odrasla :x sta se kurcic c c c :x a ako smijem reci vala i do prilike :D
:D Zhabice,kome ti to pises. :D

Stari

Post by Stari » 19/02/2007 10:54

Ne bih sad da ispadne da sam ja taj kontras koji mora svima protivurjeciti tek tako da se diskusija razvija...jer nisam taj tip ....ali moram se donekle kritcki osvrnuti ovom (po meni) ipak mrvicu pretjeranom liberalizmu u pogledu razlike u godinama a u vezi musko-zenskih odnosa.

Sto je neko vec ranije primjetio ...moguce je svasta na ovom svijetu ...ali je li to za preporuciti kao opsteprihvatljivo ....je ipak malcice diskutabilno.

Ja mislim da kombinacija ...u kojoj je muskic ...pa recimo i znatno mladji od svoje ljubavne partnerice nekako logicnija kao moguca (s tim da se jedno drugom svidjaju naravski) ... dochim ...kod obrnutog slucaja, gdje je zenskic znatno mladji od svog partnera eh tu bi se moralo spomenuti i nekolicina konkretnih smetnji koje realno mogu postojati ....uprkos tome da se jedno drugom svidjaju. Nadam se da se nesto zrelija muska citalacka populacija na ovim valnim duzinama nece osjetiti prozvanom i uvrijedjenom .... i muskarcima isitce roktrajanja...izuzeci naravno postoje...no oni samo potvrdjuju pravilo.

Kod zena je drugo ...ne treba naime smetnuti s uma da one i u poznim godinama tjelesno i teoretski mogu ispunjavati sve uslove ... za ostvarenje spolnih fantazija mladjih muskih partnera....ma kako odvaljene te fantazije u tom slucaju mogle biti u ocima okruzenja...

Eto ..ja toliko.

Zhaba

Post by Zhaba » 19/02/2007 11:25

Harrys wrote:
Zhaba wrote:
amrino wrote: od prilike, otprilike ili do prilike?! :?
otprilike Mister znas tacno da sam u dijaspori rodjena i odrasla :x sta se kurcic c c c :x a ako smijem reci vala i do prilike :D
:D Zhabice,kome ti to pises. :D
Mister sta se ti mjesas? :x vidis da sam vam u jednoj recenici odgovorila c c c moram prestati alkohol piti :roll: :D :D

bootylicious

Post by bootylicious » 19/02/2007 14:32

Bila, probala, znam kako je...
Bila sa deceniju i kusur starijim, nakon toga sa pola decenije mladjim :D Sve ima svoje prednosti i mane...
A razlike od po nekoliko decenija, u to ne ulazim, jer ne znam...nije bas fino vidjet, ali ako je ljubav (odnosno ako moze biti ljubav, a ne zamjena za nesto drugo)....nek se ljudi vole!!!
Uostalom trebali ste pitati Anna Nicole Smith...

shin

Post by shin » 19/02/2007 14:38

Dobro si;
Image
Image
Image
Image

:D :D :D

Isabell

Post by Isabell » 19/02/2007 14:39

Jedino sto mogu reci je :
Hvala ne bih te stare guzonje. Preferiram u izboru ljude mojih godina, sposobne za aktivan sex.

shin

Post by shin » 19/02/2007 14:40

Vidi bahila ni kolac ne moze da pojede :lol:

Sarafcina

Post by Sarafcina » 19/02/2007 14:42

Isabell wrote:Jedino sto mogu reci je :
Hvala ne bih te stare guzonje. Preferiram u izboru ljude mojih godina, sposobne za aktivan sex.
ma jah... a vamo sve neka ljubav ... :P
jes ljubav al u mjesecu limburgu :D ...il je taki :oops: ili je money ... :D
nema kod vas zena trece opcije :D

FFK as Lucy01

Post by FFK as Lucy01 » 19/02/2007 14:48

Sve to zavisi od ljudi; kakvi su, sta im je vazno u vezi, kakvog muckarca/zenu traze...

Primjer mi je prijateljica (32 god.) koja se ludo zaljubila u tipa (56 god.) i ja kad sam prokontala, njoj takav i odgovara: zena je totalno nezainteresovana za sex (kaze da moze bez njega zauvijek), samo bi sjedila u kuci, vodila filozofske rasprave i klimala glavom ko nena kakva :D

Mislim da je u njihovom slucaju kompatibilnost 100%, bez obzira na razliku u godinama. Neki ljudi se rode "stari", a neki opet ostanu dugo mladi i mislim da se nadju po nekim kriterijima koji odgovaraju obome....kao u vezi moje prijateljice.

amrino

Post by amrino » 19/02/2007 14:54

Mnoge mi kazu...stariji muskarci su zanimljiviji, sexipilniji, iskusniji, ozbiljniji...a ja njima kazem...pa i ovaj moj ce ostarit za jedno 20- tak godina pa ce biti takav.... :D

van Basten

Post by van Basten » 20/02/2007 02:27

Stari wrote:Ne bih sad da ispadne da sam ja taj kontras koji mora svima protivurjeciti tek tako da se diskusija razvija...jer nisam taj tip ....ali moram se donekle kritcki osvrnuti ovom (po meni) ipak mrvicu pretjeranom liberalizmu u pogledu razlike u godinama a u vezi musko-zenskih odnosa.

Sto je neko vec ranije primjetio ...moguce je svasta na ovom svijetu ...ali je li to za preporuciti kao opsteprihvatljivo ....je ipak malcice diskutabilno.

Ja mislim da kombinacija ...u kojoj je muskic ...pa recimo i znatno mladji od svoje ljubavne partnerice nekako logicnija kao moguca (s tim da se jedno drugom svidjaju naravski) ... dochim ...kod obrnutog slucaja, gdje je zenskic znatno mladji od svog partnera eh tu bi se moralo spomenuti i nekolicina konkretnih smetnji koje realno mogu postojati ....uprkos tome da se jedno drugom svidjaju. Nadam se da se nesto zrelija muska citalacka populacija na ovim valnim duzinama nece osjetiti prozvanom i uvrijedjenom .... i muskarcima isitce roktrajanja...izuzeci naravno postoje...no oni samo potvrdjuju pravilo.

Kod zena je drugo ...ne treba naime smetnuti s uma da one i u poznim godinama tjelesno i teoretski mogu ispunjavati sve uslove ... za ostvarenje spolnih fantazija mladjih muskih partnera....ma kako odvaljene te fantazije u tom slucaju mogle biti u ocima okruzenja...

Eto ..ja toliko.
e vidiš stari, slažem se bar 99% ako ne i svih 100 sa tvojim postom, al onda to meni nameće novo pitanje... zašto je i u ovo današnje doba nekakvog kao procvata liberalizma sa svih strana još uvijek društveno prihvatljivija kombinacija stariji-mlađa od mlađi-starija? Govorim o decenijskim razlikama, ne o ovim "standardnim generacijskim" do +5,6

Zhaba

Post by Zhaba » 20/02/2007 12:17

amrino wrote:Mnoge mi kazu...stariji muskarci su zanimljiviji, sexipilniji, iskusniji, ozbiljniji...a ja njima kazem...pa i ovaj moj ce ostarit za jedno 20- tak godina pa ce biti takav.... :D
ne mora znaciti...iskreno moje iskustvo je da su mladji bolji ;) :D

Santos

Post by Santos » 20/02/2007 13:22

Razlika u godinama se pocinje osjecat kad je ona recimo 35 a on 45.Hasim neslusa a ona u najboljim godinama,sva se upali a njemu se spava umoran godine,e tu dolazi ljubav u iskusenje.Zato mojne previse razlike ako moze ikako.

Isabell

Post by Isabell » 20/02/2007 13:57

Sarafcina wrote:
Isabell wrote:Jedino sto mogu reci je :
ma jah... a vamo sve neka ljubav ... :P
jes ljubav al u mjesecu limburgu :D ...il je taki :oops: ili je money ... :D
nema kod vas zena trece opcije :D
Ljubav - sex hm hm , ma sve ti se to negdje na jednoj liniji sastaje ili rastaje. Ovisno kako gledas. Ali je cinjenica da nema ni ljubavi bez sexa tako da pare ne mogu bas nesto promijeniti.
:)

Post Reply