Treba li legalizirati prostituciju u BIH?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

aselak
Posts: 2
Joined: 13/07/2006 16:52

#51

Post by aselak »

Citam ovo sve i onda gledam sta se zbiva u Pragu. Ovdje je prostitucija (cini mi se) legalna. Vaclavski trg je pun turista tokom dana a "jaranica" tokom noci. Nema puno kriminala i sve to fercera. Medjutim, jedna stvar koja se da primjetiti je da su "Strip Clubs" sada otvoreni na najluksuznijim mjestima u gradu, jer oni prave najvece pare. Fakticki, Praske studentice se skoluju prodavajuci svoja tijela. Ne zelim da drzim diskusiju o (ne)moralnosti najstarije profesije, samo hocu da skrenem paznju da, ako bi se prostitucija legalizovala, ocekujte nekoliko novih "Klubova" na Ferhadiji, Ciglanama i Breki gdje bi face ispred kluba prilazile prolaznicima sa pricom - "De ba svrati na pice...".

Dobra stvar oko svega toga je (ako radi zakonska drzava) da agent uvijek moze uci u klubove i imati puni uvid kakvi se prekrsaji prave i pisati kazne. Naravno, mislim da svugdje ima korumpcije i sigurno ce mnogi pokusati kupiti te agente. Do nas (i nase drzavnih organa) je da napravimo sistem gdje je to malo teze uraditi - recimo rotiranje agenata po cijeloj Bosni, tako da je malo teze kupiti bas SVAKOG agenta (inspektora ili kako vec bi se zvao).

I slazem se sa Shoshanom oko roka od 3 mjeseca za preglede i produzavanje licenci.
Dezze
Posts: 1286
Joined: 16/06/2005 19:59

#52

Post by Dezze »

Harrys wrote::D Sve sto je legalizovano i transparentno je korisno.Sama legalizacija podrazumjeva i kontrole,preglede itd. :D
Slazem se. I ja mislim da treba legalizovati. Prostitucije ima, pitanje je samo dokle ce drzava zatvarati oci. Mozda ove u parlamentu treba napomenuti da legalizacija prostitucije podrazumijeva i naplatu PDV-a :) Koje bi to (legalizacija) efekte imalo na nasu ekonomiju....vjerujem da bi se broj nezaposlenih znatno korigovao nanize :D

Zamislite samo racun koji bi se dobio nakon "konzumacije usluge" :D

Ovo su neki detalji sa racuna:

OPERATER: Operatkera 1

USLUGA: Vaginalni/Oralni/Analni...

KOLICINA: 1 (ako bi sa dvije odjednom, onda bi valjda bilo = kol. 2) :D

CIJENA: Eh, to je pitanje pitanja!

POPUST: Mozda nakon desetog puta da dobijec 50% popusta.... ili bi cak mogle ove "operaterke" birati klijenta mjeseca :D

Koliko se kod nas j..e, drzavna kasa bi se napunila vrlo brzo :O
Marshal
Posts: 23
Joined: 01/12/2006 23:19

#53

Post by Marshal »

Kada se u Bosni bude uredno placao porez za svasta nesto drugo, e tek mozda u tom slucaju ....
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#54

Post by chinese_water »

ma de to legalizujte da i ja umocim legalno :D
Zvucnjak
Posts: 63
Joined: 06/12/2006 19:10
Location: Sarajevo
Contact:

#55

Post by Zvucnjak »

chinese_water wrote:ma de to legalizujte da i ja umocim legalno :D

hahaha :D :D :D slazem se ...
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#56

Post by Romeo 80 »

Uvijek mi je čudno bilo kako su naši ljudi podložni svakojakim glupostima sa zapada. Sve one negativne stvari koje za posljedicu imaju sve veću eroziju morala i nekih svevremenskih vrijednosti uvozimo i šakom i kapom, a stvari koje bi definitivno trebali uvoziti poput discipline, sistema obrazovanja itd. ni da pomisliš! Pa zar ste stvarno toliko naivni pa mslite da ako nešto fercera na zapadu da je odmah i dobro i društveno prihvatljivo? Na zapadu bi i rođenu mater prodali za šaku dolara, pa zar uvijek sve moramo gledati kroz prizmu novca, kao da je to jedino što valja?! I uvijek se slatko nasmijem kad čujem one kvazizaključke da bi se legalizacijom prostitucije riješili problemi nasilja nad "noćnim damama", problemi polno prenosivih bolesti itd.!!! A i ono da je prostitucije oduvijek bilo pa je zato treba legalizovati!? Pa, oduvijek je bilo i ubistava, treba li i njih onda zato legalizovati? Niko ne kaže da prostitucije nikad nije bilo, ali se može uticati na raširenost te pojave u društvu. Što se mene tiče, ako 10 djevojaka, žena bude spašeno od prostituisanja zbog činjenice da ista nije legalizovana, zabrana je urodila plodom! Dovoljno mi je da samo zamislim svoju buduću kćer da se time bavi pa da mi padne mrak na oči. Shvatite jednu stvar, prevencija veneričnih bolesti nije moguća legalizacijom, jer ako prostitutke svaka 3 mjeseca moraju na obavezan pregled to znači da su one za ta 3 mjeseca mogle zaraziti ogroman broj muškaraca kao i da bi mogle biti zaražene odmah nakon zdravstvenog pregleda. Ako je situacija tako ružičasta, kako onda objašnjavate činjenicu da je problem veneričnih bolesti i dalje jako aktuelan pa i u svojevrsnom uzletu u zapadnim zemljama? Pada li vam na pamet činjenica da je kod nas baš nakon rata taj problem dobio na snazi upravo zbog stranih vojnika koji su došli u našu zemlju? A makroa bi bilo i tako samo se ne bi više zvali makroi već "poslovni ljudi"!


PS: Jebem ti muškarca koji mora platiti da bi "dobio"! To nije muškarac već jado!
_STOKA_OD_OKA
Posts: 270
Joined: 02/09/2006 22:09
Location: Hotonj, Sarajevo
Contact:

#57

Post by _STOKA_OD_OKA »

manijak1 wrote:Šta ako muž prostitutke radi na crno ?
Znači li to da je svodnik po slovu zakona ?
Bulonjska šuma je hladna :oops: nek se utople .
Na koji način bi izvršili i uvrstili prodaju tijela :D u BH zakone i koji su njemački recepti da prostitucija postane prosperiretna privredna grana ?
pa veliki porezi na prostituciju :D
_STOKA_OD_OKA
Posts: 270
Joined: 02/09/2006 22:09
Location: Hotonj, Sarajevo
Contact:

#58

Post by _STOKA_OD_OKA »

tayra wrote:
InfraRedRidinghood wrote:
tayra wrote:ja ne mogu da vjerujem.pa, ljudi sta vam je? hocemo li jos malo onda i pedofilima progledati kroz prste.sto?i oni su ljudi!aaaaaaaaaaaa....ja sam strogo protiv da moja divna tradicionalna konzervativna BiH krene putem tih Zapadnih Sodoma i Gomora trendova.protiv sto posto protiuv.da je Bog htjeo da bude legalna svi bi se njome bavili nebi fakultete studirali i patili se!to je moje misljenje.

Otkad su pedofilija i prostitucija na i istima talasima i zar stvarno mislis da je lakse na taj nacin zaradjivati za zivot, nego studirati :shock: :shock: :shock: :shock:
I pusti sad boga , ovo je svjetovna tema
ko bi rekao da ce se jednog dana ovako govoriti i o prostituciji?ima to svojih prednosti ali zamisli sutra ti vodis djete za rucicu a ono teta gola na cosku?nije ok sta mislis?
da te ispravim, teta je u bordelu, ne na cosku neke ulice
_STOKA_OD_OKA
Posts: 270
Joined: 02/09/2006 22:09
Location: Hotonj, Sarajevo
Contact:

#59

Post by _STOKA_OD_OKA »

Romeo 80 wrote:Uvijek mi je čudno bilo kako su naši ljudi podložni svakojakim glupostima sa zapada. Sve one negativne stvari koje za posljedicu imaju sve veću eroziju morala i nekih svevremenskih vrijednosti uvozimo i šakom i kapom, a stvari koje bi definitivno trebali uvoziti poput discipline, sistema obrazovanja itd. ni da pomisliš! Pa zar ste stvarno toliko naivni pa mslite da ako nešto fercera na zapadu da je odmah i dobro i društveno prihvatljivo? Na zapadu bi i rođenu mater prodali za šaku dolara, pa zar uvijek sve moramo gledati kroz prizmu novca, kao da je to jedino što valja?! I uvijek se slatko nasmijem kad čujem one kvazizaključke da bi se legalizacijom prostitucije riješili problemi nasilja nad "noćnim damama", problemi polno prenosivih bolesti itd.!!! A i ono da je prostitucije oduvijek bilo pa je zato treba legalizovati!? Pa, oduvijek je bilo i ubistava, treba li i njih onda zato legalizovati? Niko ne kaže da prostitucije nikad nije bilo, ali se može uticati na raširenost te pojave u društvu. Što se mene tiče, ako 10 djevojaka, žena bude spašeno od prostituisanja zbog činjenice da ista nije legalizovana, zabrana je urodila plodom! Dovoljno mi je da samo zamislim svoju buduću kćer da se time bavi pa da mi padne mrak na oči. Shvatite jednu stvar, prevencija veneričnih bolesti nije moguća legalizacijom, jer ako prostitutke svaka 3 mjeseca moraju na obavezan pregled to znači da su one za ta 3 mjeseca mogle zaraziti ogroman broj muškaraca kao i da bi mogle biti zaražene odmah nakon zdravstvenog pregleda. Ako je situacija tako ružičasta, kako onda objašnjavate činjenicu da je problem veneričnih bolesti i dalje jako aktuelan pa i u svojevrsnom uzletu u zapadnim zemljama? Pada li vam na pamet činjenica da je kod nas baš nakon rata taj problem dobio na snazi upravo zbog stranih vojnika koji su došli u našu zemlju? A makroa bi bilo i tako samo se ne bi više zvali makroi već "poslovni ljudi"!


PS: Jebem ti muškarca koji mora platiti da bi "dobio"! To nije muškarac već jado!
1. Lose ti je poredjenje buraz, ti znas da bi se (ako bi se legalizovalo) u prostituciju moglo ulaziti samo potpisivanjem ugovora i tako to. To znaci da 10 djevojaka misle svojom glavom, a ne cekaju da ih neko spasi od prostitucije, tj. one ili potpisuju ili ne potpisuju ugovor i dalje zanimanje tom poslovnom granom
2. Ponovo ti je lose poredjenje, ubistvo i prostitucija. Ubijanjem druge individue direktno (naveliko) skodimo toj individui (iako ne osjeca to skodenje posto je mrtva i dalje to je lose), kao i njenoj porodici, medjutim kod prostitucije, kosto je neko reko, prodajes svoje tijelo (a i obraz), stetis samo sebe.
_STOKA_OD_OKA
Posts: 270
Joined: 02/09/2006 22:09
Location: Hotonj, Sarajevo
Contact:

#60

Post by _STOKA_OD_OKA »

tek sad primjetih gledajuci u ovo vrijeme slanja poruka, zar ovaj forum nema automatsko podesavanje vremena za cuvanje vremena ili kako se to vec prevodi na bosanski jezik
User avatar
Anka
Posts: 425
Joined: 02/07/2006 01:36
Location: Beograd

#61

Post by Anka »

Romeo 80 wrote:Uvijek mi je čudno bilo kako su naši ljudi podložni svakojakim glupostima sa zapada. Sve one negativne stvari koje za posljedicu imaju sve veću eroziju morala i nekih svevremenskih vrijednosti uvozimo i šakom i kapom, a stvari koje bi definitivno trebali uvoziti poput discipline, sistema obrazovanja itd. ni da pomisliš! Pa zar ste stvarno toliko naivni pa mslite da ako nešto fercera na zapadu da je odmah i dobro i društveno prihvatljivo? Na zapadu bi i rođenu mater prodali za šaku dolara, pa zar uvijek sve moramo gledati kroz prizmu novca, kao da je to jedino što valja?! I uvijek se slatko nasmijem kad čujem one kvazizaključke da bi se legalizacijom prostitucije riješili problemi nasilja nad "noćnim damama", problemi polno prenosivih bolesti itd.!!! A i ono da je prostitucije oduvijek bilo pa je zato treba legalizovati!? Pa, oduvijek je bilo i ubistava, treba li i njih onda zato legalizovati? Niko ne kaže da prostitucije nikad nije bilo, ali se može uticati na raširenost te pojave u društvu. Što se mene tiče, ako 10 djevojaka, žena bude spašeno od prostituisanja zbog činjenice da ista nije legalizovana, zabrana je urodila plodom! Dovoljno mi je da samo zamislim svoju buduću kćer da se time bavi pa da mi padne mrak na oči. Shvatite jednu stvar, prevencija veneričnih bolesti nije moguća legalizacijom, jer ako prostitutke svaka 3 mjeseca moraju na obavezan pregled to znači da su one za ta 3 mjeseca mogle zaraziti ogroman broj muškaraca kao i da bi mogle biti zaražene odmah nakon zdravstvenog pregleda. Ako je situacija tako ružičasta, kako onda objašnjavate činjenicu da je problem veneričnih bolesti i dalje jako aktuelan pa i u svojevrsnom uzletu u zapadnim zemljama? Pada li vam na pamet činjenica da je kod nas baš nakon rata taj problem dobio na snazi upravo zbog stranih vojnika koji su došli u našu zemlju? A makroa bi bilo i tako samo se ne bi više zvali makroi već "poslovni ljudi"!


PS: Jebem ti muškarca koji mora platiti da bi "dobio"! To nije muškarac već jado!
U potpunosti se slažem sa ovim što si napisao.
Kada pričamo o zapadu i da želimo da budemo kao zapadne zemlje,uglavnom kao primere za poređenje ne uzimamo one kvalitetne stvari da na tim poljima stignemo "civilizovan" svet, već biramo negativne pojave. Stvarno ne mogu da verujem da iko misli da bi se legalizacijom prostitucije situacija popravila!
1. malo je muškaraca koji će javno,da ih svi vide ući u javnu kuću,jer većina njih glumi porodične ljude,pa bi brzo pukla bruka,a garantovano bi i njihove žene ubrzo saznale gde to oni provode slobodno vreme. veoma je lako zamisliti situaciju gde Pera vidi Žiku kako ulazi u javnu kuću i obavesti 100 ljudi da ga je video. Ti licemeri, šatro porodični ljudi, bi i dalje išli kod onih koje se prodaju po budžacima.
2. neko je ovde napisao da bi onda "pacijenti" mogli legalno da odu da leče svoje frustracije a normalne žene bi bile pošteđene njihovih napada.
Koja glupost!
Onaj koji siluje, baš uživa u tome da siluje i sigurno neće dati pare da ode kod neke kurve koja će još i da se folira kako joj je lepo. Taj siluje jer je sadista i uživa u tome što nanosi bol i ponižava neku finu devojku. jer, kurve su retko nisu na meti silovatelja,već naprotiv fine devojke.
Ironija je što nikada na planeti nije bilo ovoliko "religioznih" ljudi,a porast nemorala svake vrste dostiže kulminaciju. Planeta Zemlja je pred uništenjem,a ljudski rod je opsednut ubijanjem i orgijanjem....
Vek 21, a stanje ljudske svesti je na nivou pećinskog čoveka. Džabe nam kompjuteri,džabe nam napredak,tehnologija,uzalud letimo vasionom...neandertalac ostaje neandertalac,do kraja sveta.
_STOKA_OD_OKA
Posts: 270
Joined: 02/09/2006 22:09
Location: Hotonj, Sarajevo
Contact:

#62

Post by _STOKA_OD_OKA »

Anka wrote:
U potpunosti se slažem sa ovim što si napisao.
Kada pričamo o zapadu i da želimo da budemo kao zapadne zemlje,uglavnom kao primere za poređenje ne uzimamo one kvalitetne stvari da na tim poljima stignemo "civilizovan" svet, već biramo negativne pojave.
Kako ko? znam da vecina bira tako, ali upravo iz tih razloga trebas se razlikovati te vecine i promovirat upravo ono suprotno
Anka wrote: 1. malo je muškaraca koji će javno,da ih svi vide ući u javnu kuću,jer većina njih glumi porodične ljude,pa bi brzo pukla bruka . veoma je lako zamisliti situaciju gde Pera vidi Žiku kako ulazi u javnu kuću i obavesti 100 ljudi da ga je video.
To je do tih "porodicnih ljudi" i do njihovog morala, jer ako ce se on kurvati sa kurvama kada je prostitucija legalizovana, zasto mislis da to isto ne bi i kada nije legalizovana?
Anka wrote: 2. neko je ovde napisao da bi onda "pacijenti" mogli legalno da odu da leče svoje frustracije a normalne žene bi bile pošteđene njihovih napada.
Koja glupost!
Onaj koji siluje, baš uživa u tome da siluje i sigurno neće dati pare da ode kod neke kurve koja će još i da se folira kako joj je lepo. Taj siluje jer je sadista i uživa u tome što nanosi bol i ponižava neku finu devojku. jer, kurve su retko nisu na meti silovatelja,već naprotiv fine devojke.
To je nazalost tacno, ali mi ovdje pricamo o legalizaciji prostitucije, a ne o zlostavljanju prostitutki (toga ce biti sa i bez legalizacije prostitucije)
Anka wrote: Ironija je što nikada na planeti nije bilo ovoliko "religioznih" ljudi,a porast nemorala svake vrste dostiže kulminaciju. Planeta Zemlja je pred uništenjem,a ljudski rod je opsednut ubijanjem i orgijanjem....
Vek 21, a stanje ljudske svesti je na nivou pećinskog čoveka. Džabe nam kompjuteri,džabe nam napredak,tehnologija,uzalud letimo vasionom...neandertalac ostaje neandertalac,do kraja sveta.
Ponovo cu reci: kako kod koga?, i ponovo cu reci se te razlikuj od vecine i promovisi one dobre stvari i ne brini za njih, nego samo za sebe, sta te briga za ostale.
Ovo sam takodjer moro komentarisati iz razloga sto se planiram baviti razvojem informacionih tehlonologija, tako da kada neko pocne govoriti ovakve ili slicne izjave, ja se uvrijedim (jer se time bavim), jer zasto bi se ljudi mucili i izmisljali nove tehnologije i izume i nova saznanja, da bi neko reko da je ulazalud ili djaba. Na ljudima je da (zlo)upotrijebe tehnologije novog doba koje im se pruzaju zagvaljuci teskom i mukotrpnom radu IT i drugih strucnjaka.
User avatar
HAL9000
Posts: 281
Joined: 29/10/2006 01:33

#63

Post by HAL9000 »

Definitivno za legalizaciju!
Dalo bi se to fino urediti, doduse ne savrseno, ali definitivno bi bilo bolje nego sada.
Ubi me vise ova prica o eroziji morala, i moralisanju uopste. Kao kriv je zapad, tehnologija, ovo, ono itd. Ma gdje mi je moral bio prije 100, 200, 1000 godina! Ljudi su se kokali i klali medjusobno samo tako, a Rimljani i Grci su se trpali ko s kim stigne. Paljenje na lomaci, fikarenje glava, djevojcice koje radjaju sa 10, 11, 12 godina, silovanja, nasilne udaje itd. , pa gdje je tu moral bio. Odgovorno tvrdim da je sad ipak situacija malo bolja, najvise radi obrazovanja i tehnologije, upravo ono sto pojedini zele osporiti. Svijet je sad globalno selo i svi o svemu sve znaju, pa to mnoge zavarava. Ma najvise se i dan danas trpa upravo na selima gdje ima manje obrazovanog stanovnistva, iako svi ono bas cedno izgledaju i aman zaman ako se sta progovori na tu temu, ali zato kad padne mrak ili jos bolje organizuje kakvo sijelo...ojsa.
X puta sam se uvjerio da one djevojke koje bi odmah pojedinci proglasili kurvama radi oblacenja, stava i tome slicno, imaju vise tzv.morala i soli u glavi od tih koji bi samo da nesto palamude, ma doduse svako se cese gdje ga svrbi.
Pa, prostitucija je najstariji zanat na planeti, red bi bio da se vise upise u radnu knjizicu. :-D
ulicar
Posts: 443
Joined: 27/02/2004 00:00

#64

Post by ulicar »

SherlockHolmes wrote:Legalizovane su i paprike, pa koliko se placa poreza i kakva je ta kontrola? Da/ne ovdje ne bi trebale imati bilo kakve veze sa moralisanjem bilo koje vrste, vec sa prakticnim rezultatima takve legalizacije.
Kakve veze ima proizvodnja paprika i prostitucija? To je isto da poredis vatreno oruzije i automobile, jer se oboje proizvodi u fabrikama?

Dozvolis bordele i uz dozvolu im das kilu i po uvjeta koje moraju poloziti (redovni ljekarski pregledi i tako dalje), a zabranis ono sto se svuda u svijetu zove curbcrawling, ili one klasicne prostitutke sa ulice.

Znas koji je fol super, prostitucija u BiH ja mislim nije zabranjena, vec je zabranjeno podvodjenje, sto automatski zabrani bordele i imas curbcrawling...

Hebo' te, ja zivim u drzavi gdje je prostitucija vrlo dobro regulisana i gdje mozes kupiti na burzi dionice kupleraja. Svaki put kada prodjem pored nekog od tih kupleraja, proleti mi kroz glavu kako je to (ne)regulisano u BiH.
ulicar
Posts: 443
Joined: 27/02/2004 00:00

#65

Post by ulicar »

Romeo 80 wrote:Uvijek mi je čudno bilo kako su naši ljudi podložni svakojakim glupostima sa zapada. Sve one negativne stvari koje za posljedicu imaju sve veću eroziju morala i nekih svevremenskih vrijednosti uvozimo i šakom i kapom, a stvari koje bi definitivno trebali uvoziti poput discipline, sistema obrazovanja itd. ni da pomisliš!
E, vrlo su mi dragi oni koji kazu "nek' je lopov, samo nek' je nas" i "radije cu nase govno neg' americku tortu". Stvari koje tebi trebaju su svuda oko tebe. Ti su fulio komplet poentu legalizacije prostitucije. Mislis da bi se ovdje gdje ja zivim moglo desiti nesto kao sto je pokojna Popik koja se desila tebi? De, ne budi naivan, ukoliko nije regulisano kako treba, slucajevi koji lice na slucaj Popik ce se desavati redovito.
Romeo 80 wrote:Pa zar ste stvarno toliko naivni pa mslite da ako nešto fercera na zapadu da je odmah i dobro i društveno prihvatljivo? Na zapadu bi i rođenu mater prodali za šaku dolara, pa zar uvijek sve moramo gledati kroz prizmu novca, kao da je to jedino što valja?! I uvijek se slatko nasmijem kad čujem one kvazizaključke da bi se legalizacijom prostitucije riješili problemi nasilja nad "noćnim damama", problemi polno prenosivih bolesti itd.!!! A i ono da je prostitucije oduvijek bilo pa je zato treba legalizovati!? Pa, oduvijek je bilo i ubistava, treba li i njih onda zato legalizovati? Niko ne kaže da prostitucije nikad nije bilo, ali se može uticati na raširenost te pojave u društvu.
U legalnoj i regulisanoj prostituciji ti nemas, ponavljam nemas zrtve, koju imas itekako u ubistvu.
Romeo 80 wrote:Što se mene tiče, ako 10 djevojaka, žena bude spašeno od prostituisanja zbog činjenice da ista nije legalizovana, zabrana je urodila plodom! Dovoljno mi je da samo zamislim svoju buduću kćer da se time bavi pa da mi padne mrak na oči.
Prostitucija legalna, ili ne, tvoja kcerka ako pozeli da proda 3.14159cke ce to uraditi, samo sto u legalnoj prostituciji ce to uraditi na puno bolji i zdraviji nacin. Prohibicija nece nikada, kao sto nije nikada zaustavila nista i nikoga da uradi bilo koju glupost. Poenta je da li imas zrtve tog sto su oni uradili, ili nemas.
Romeo 80 wrote:Shvatite jednu stvar, prevencija veneričnih bolesti nije moguća legalizacijom, jer ako prostitutke svaka 3 mjeseca moraju na obavezan pregled to znači da su one za ta 3 mjeseca mogle zaraziti ogroman broj muškaraca kao i da bi mogle biti zaražene odmah nakon zdravstvenog pregleda. Ako je situacija tako ružičasta, kako onda objašnjavate činjenicu da je problem veneričnih bolesti i dalje jako aktuelan pa i u svojevrsnom uzletu u zapadnim zemljama?
Upravo zato sto su ljudi i ovdje poceli da razmisljaju na nacin na koji razmisljas ti. To se ne desava kroz zvanicne kanale prostitucije, vec bareback jahanje. Prostitucija, ukoliko je legalizovana kako treba, zastiti i onoga koji prodaje i onoga koji kupuje. Ukoliko nije legalizovana kako treba, onda imas trgovinu bijelim robljem i zarazu koja hara i koja je vrlo slaba na zapadu, ali super plodna u BiH. Na zapadu se nece i nemoze desiti slucaj Popik, koji se desio u BiH.
Romeo 80 wrote:Pada li vam na pamet činjenica da je kod nas baš nakon rata taj problem dobio na snazi upravo zbog stranih vojnika koji su došli u našu zemlju? A makroa bi bilo i tako samo se ne bi više zvali makroi već "poslovni ljudi"!
Legalizacija prostitucije bi trebala zastititi i onoga koji prodaje i onoga koji kupuje jednako. Legalizacija ovdje je dovela do smanjenja i gotovo nestanka makroa, djevojke koje rade u kuplerajima vozaju Mercedese, Jaguare i BMW, niko ih ne tuce i ne otima pare. Dok dodjes do njih, prodjes test i kada nesto opalis, nema bareback, nema nasilu, nema nista sto djevojka nece. Haj reci nekoj iz BiH "stanga" kupleraja, gdje djevojka plese "uz stozinu" da nesmije dat' analni bareback, prvi bi je njen podvodac razbio, pa onda i musterije.

Romeo 80 wrote:PS: Jebem ti muškarca koji mora platiti da bi "dobio"! To nije muškarac već jado!
Jes' to homoseksualac, pa bi heb'o muskarce? Sala mala, ali ovdje nije pitanje ko placa za seks, vec o necemu totalno drugom.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#66

Post by Fair Life »

Ne vrijedi ulicar zagovarati bilo sto sta je zapadu okrenuto. Neki bi jedino prihvatili zapadnu valutu. Prije ce zakon aminovati cetiri zene po jednom muskarcu, nego sto ce ozakoniti prostituciju kao 'posao' od kojeg se zivi, placa uredno porez drzavi...

Image
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#67

Post by Fair Life »

SherlockHolmes wrote:Neima ovdje hajra. Trebalo je ovo davno prebaciti sa "Ljubav i Seks".
Kako kome...

Image
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#68

Post by Romeo 80 »

ulicar wrote:
Romeo 80 wrote:Uvijek mi je čudno bilo kako su naši ljudi podložni svakojakim glupostima sa zapada. Sve one negativne stvari koje za posljedicu imaju sve veću eroziju morala i nekih svevremenskih vrijednosti uvozimo i šakom i kapom, a stvari koje bi definitivno trebali uvoziti poput discipline, sistema obrazovanja itd. ni da pomisliš!
E, vrlo su mi dragi oni koji kazu "nek' je lopov, samo nek' je nas" i "radije cu nase govno neg' americku tortu". Stvari koje tebi trebaju su svuda oko tebe. Ti su fulio komplet poentu legalizacije prostitucije. Mislis da bi se ovdje gdje ja zivim moglo desiti nesto kao sto je pokojna Popik koja se desila tebi? De, ne budi naivan, ukoliko nije regulisano kako treba, slucajevi koji lice na slucaj Popik ce se desavati redovito.
Romeo 80 wrote:Pa zar ste stvarno toliko naivni pa mslite da ako nešto fercera na zapadu da je odmah i dobro i društveno prihvatljivo? Na zapadu bi i rođenu mater prodali za šaku dolara, pa zar uvijek sve moramo gledati kroz prizmu novca, kao da je to jedino što valja?! I uvijek se slatko nasmijem kad čujem one kvazizaključke da bi se legalizacijom prostitucije riješili problemi nasilja nad "noćnim damama", problemi polno prenosivih bolesti itd.!!! A i ono da je prostitucije oduvijek bilo pa je zato treba legalizovati!? Pa, oduvijek je bilo i ubistava, treba li i njih onda zato legalizovati? Niko ne kaže da prostitucije nikad nije bilo, ali se može uticati na raširenost te pojave u društvu.
U legalnoj i regulisanoj prostituciji ti nemas, ponavljam nemas zrtve, koju imas itekako u ubistvu.
Romeo 80 wrote:Što se mene tiče, ako 10 djevojaka, žena bude spašeno od prostituisanja zbog činjenice da ista nije legalizovana, zabrana je urodila plodom! Dovoljno mi je da samo zamislim svoju buduću kćer da se time bavi pa da mi padne mrak na oči.
Prostitucija legalna, ili ne, tvoja kcerka ako pozeli da proda 3.14159cke ce to uraditi, samo sto u legalnoj prostituciji ce to uraditi na puno bolji i zdraviji nacin. Prohibicija nece nikada, kao sto nije nikada zaustavila nista i nikoga da uradi bilo koju glupost. Poenta je da li imas zrtve tog sto su oni uradili, ili nemas.
Romeo 80 wrote:Shvatite jednu stvar, prevencija veneričnih bolesti nije moguća legalizacijom, jer ako prostitutke svaka 3 mjeseca moraju na obavezan pregled to znači da su one za ta 3 mjeseca mogle zaraziti ogroman broj muškaraca kao i da bi mogle biti zaražene odmah nakon zdravstvenog pregleda. Ako je situacija tako ružičasta, kako onda objašnjavate činjenicu da je problem veneričnih bolesti i dalje jako aktuelan pa i u svojevrsnom uzletu u zapadnim zemljama?
Upravo zato sto su ljudi i ovdje poceli da razmisljaju na nacin na koji razmisljas ti. To se ne desava kroz zvanicne kanale prostitucije, vec bareback jahanje. Prostitucija, ukoliko je legalizovana kako treba, zastiti i onoga koji prodaje i onoga koji kupuje. Ukoliko nije legalizovana kako treba, onda imas trgovinu bijelim robljem i zarazu koja hara i koja je vrlo slaba na zapadu, ali super plodna u BiH. Na zapadu se nece i nemoze desiti slucaj Popik, koji se desio u BiH.
Romeo 80 wrote:Pada li vam na pamet činjenica da je kod nas baš nakon rata taj problem dobio na snazi upravo zbog stranih vojnika koji su došli u našu zemlju? A makroa bi bilo i tako samo se ne bi više zvali makroi već "poslovni ljudi"!
Legalizacija prostitucije bi trebala zastititi i onoga koji prodaje i onoga koji kupuje jednako. Legalizacija ovdje je dovela do smanjenja i gotovo nestanka makroa, djevojke koje rade u kuplerajima vozaju Mercedese, Jaguare i BMW, niko ih ne tuce i ne otima pare. Dok dodjes do njih, prodjes test i kada nesto opalis, nema bareback, nema nasilu, nema nista sto djevojka nece. Haj reci nekoj iz BiH "stanga" kupleraja, gdje djevojka plese "uz stozinu" da nesmije dat' analni bareback, prvi bi je njen podvodac razbio, pa onda i musterije.

Romeo 80 wrote:PS: Jebem ti muškarca koji mora platiti da bi "dobio"! To nije muškarac već jado!
Jes' to homoseksualac, pa bi heb'o muskarce? Sala mala, ali ovdje nije pitanje ko placa za seks, vec o necemu totalno drugom.
Ulicar, ja sam napisao upravo suprotno! Mi više volimo strana govna nego domaću pitu, a lopovi s vana imaju dobru prođu u odnosu na naše kvalitetne ljude!
Što se tiče ubistva, nisam bukvalno mislio. Kako se ljudi odmah zakače za neko nevino poređenje?
Slažem se da ako moja kćerka to želi da radi, niko joj to ne bi mogao zabraniti, ali ti zaboravljaš na uticaj sredine!!! Kakvu poruku mi to šaljemo budućim generacijama? Jako je puno žena koje bi se time počele baviti samo zato što je protitucija postala legalizovana. Reci mi molim te, čisto informacije radi, kako bi se ti osjećao da saznaš da se tvoja žena nekada time bavila?
To da problem zaraze nije izražen na zapadu je najobičnija glupost i dezinformacija! Ili se ti to tješiš? A i da si u pravu što se tiče "bareback jahanja" onda si sam sebi uskočio u stomak jer ako i na zapadu imaju problema oko načina legalizacije, onda mogu samo zamisliti na šta bi to ličilo kod nas! Legalizacija prostitucije nikoga ne može zaštititi, kao uostalom i sve druge stvari koje su u totalnoj kontradikciji sa pozitivnim ljudskim vrijednostima poput morala, porodice, dostojanstva i svega ostalog što čini stub jednog zdravog društva! Te jadne djevojke koje se kao vozikaju u Mercedesima i sl. su iskorištene a da toga nisu ni svjesne!
Jedino se mogu složiti u vezi makroa i smanjivanja njihovog broja, ali oni su se prekvalifikovali, nemoj da ih vrijeđaš u diplomu! Oni su sad poslovni ljudi!

PS: Ti se očito dobro razumiješ u te "testove" koji se kao moraju proći (jebote, ovo zvuči kao da se radi o prijemnom za fakultet!). Ili si redovna mušterija ili jedan od onih poslovnjaka što ih gore spomenuh! Šala mala.
ulicar
Posts: 443
Joined: 27/02/2004 00:00

#69

Post by ulicar »

Romeo 80 wrote: Ulicar, ja sam napisao upravo suprotno! Mi više volimo strana govna nego domaću pitu, a lopovi s vana imaju dobru prođu u odnosu na naše kvalitetne ljude!
E, ovako, ako ces da razgovaramo o ovom problemu, onda razgovaramo o ovom problemu. Znaci, ukoliko kazes nesto, onda ocekujem da je to tvoje misljenje, glede toga, nema "nevinih poredjenja", vec svako poredjenje igra. Znaci, MI OVDJE NE PRICAMO O KVALITETI LJUDI, VEC O LEGALIZACIJI PROSTITUCIJE. Ti si protiv legalizacije prostitucije, jer mislis da je u BiH to bolje regulisano, hajde fino reci kako je to bolje regulisano? Kako je moguce da umre prostitutka koja je imala sve bolescure koje mozes naci u enciklopediji u stanu svog podvodaca, bez posjete doktoru, ako je to tako dobro regulisano?
Romeo 80 wrote:Što se tiče ubistva, nisam bukvalno mislio. Kako se ljudi odmah zakače za neko nevino poređenje?
Ti si iznio to poredjenje i kada ti neko pokaze koliko je to poredjenje glupo, ti onda "nisi to mislio". Moj profesor mehanike iz srednje bi ti rekao "mislit' i srat' nije isto" Ukoliko nesto ne mislis, nemoj ni pominjat'.
Romeo 80 wrote:Slažem se da ako moja kćerka to želi da radi, niko joj to ne bi mogao zabraniti, ali ti zaboravljaš na uticaj sredine!!! Kakvu poruku mi to šaljemo budućim generacijama?
Znas kakvu, da je bolje kontrolisati, nego zatvarati oci i praviti se da ne postoji.
Romeo 80 wrote:Jako je puno žena koje bi se time počele baviti samo zato što je protitucija postala legalizovana. Reci mi molim te, čisto informacije radi, kako bi se ti osjećao da saznaš da se tvoja žena nekada time bavila?
Ti iskreno nisi bas na cisto sta mislis o zenama. Ti mislis da su zene instinktivno kurve, pa ih trebas ti spasavati od njih samih. Jesam li u pravu? Ako nisam, kako onda mozes lupiti ovako nesto i biti ozbiljan? Ovdje gdje ja zivim je prostitucija legalizovana. Jel' ti sada mislis da zene sve odreda idu tamo da se stemaju zapare, ili mislis da imas zena koje rade doktorate, idu na univerzitet, rade u fabrikama? Jarane, iskreno, legalizacija prostitucije nije tvoj najveci problem.
Romeo 80 wrote:To da problem zaraze nije izražen na zapadu je najobičnija glupost i dezinformacija! Ili se ti to tješiš?
Ti nisis zdrav, majke mi. Ja ZIVIM OVDJE, ja znam kakva je situacija ovdje. LJudi se bore protiv zaraze aktivno, a ne zatvaraju oci pred njom, kao sto bi ti. Ja ti garantujem da se ovdje nemoze desiti slucaj Popik, koji se desio u BiH, pa ti vidi.
Romeo 80 wrote:A i da si u pravu što se tiče "bareback jahanja" onda si sam sebi uskočio u stomak jer ako i na zapadu imaju problema oko načina legalizacije, onda mogu samo zamisliti na šta bi to ličilo kod nas!
Tukul' tebe kada dodjes kuci? Ovdje je zabranjeno bareback jahanje, tako da nema problema, ukoliko probas nesto sto nije po zakonu, lola te razbije k'o beba zvecku i ti budes u bajboku za silovanje. Ako to tebi znaci da je problem u legalizaciji, ti trebas nesto dugo da legalizujes. Ja ti pricam o bareback kao o vezi izmedju dvoje ljudi koji nisu u prostituciji, ili je to mozda tebi tesko za skontati?
Romeo 80 wrote:Legalizacija prostitucije nikoga ne može zaštititi, kao uostalom i sve druge stvari koje su u totalnoj kontradikciji sa pozitivnim ljudskim vrijednostima poput morala, porodice, dostojanstva i svega ostalog što čini stub jednog zdravog društva! Te jadne djevojke koje se kao vozikaju u Mercedesima i sl. su iskorištene a da toga nisu ni svjesne!
Jedino se mogu složiti u vezi makroa i smanjivanja njihovog broja, ali oni su se prekvalifikovali, nemoj da ih vrijeđaš u diplomu! Oni su sad poslovni ljudi!

PS: Ti se očito dobro razumiješ u te "testove" koji se kao moraju proći (jebote, ovo zvuči kao da se radi o prijemnom za fakultet!). Ili si redovna mušterija ili jedan od onih poslovnjaka što ih gore spomenuh! Šala mala.
Legalizacija je ovdje ucinila cuda, koja ja svaki dan vidim. Ukoliko ti mislis da je bolje onim jadnicama koje marisu raznorazni makroi, umjesto ovoj koja vozi BMW, ti zaista imas problema. U stvari, ti imas problema tacka. Nisu sve zene kurve, niti bi sve zene potrcale popu$it nekome za dvije glave, niti... Ukoliko nisi sposoban da u svoju kcerku usadis zelju za rad i vrijednosnu skalu, tvoja kcerka ce dati nekome guze za cenera, bilo to legalno, ili ne.

Iskreno, iako je to ovdje sasvim legalno, nikada u zivotu nisam usao u kupleraj, a kamoli platio za to. Sta ti to kaze? Da prostituciju treba zabraniti, jer ce sve zene postat' kurve i svi muskarci postat' musterije, ili nesto sasvim drugo?
User avatar
Sir Charles
Posts: 1069
Joined: 10/04/2006 01:22

#70

Post by Sir Charles »

Definitivno treba
User avatar
Romeo 80
Posts: 4374
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#71

Post by Romeo 80 »

ulicar wrote:
Romeo 80 wrote: Ulicar, ja sam napisao upravo suprotno! Mi više volimo strana govna nego domaću pitu, a lopovi s vana imaju dobru prođu u odnosu na naše kvalitetne ljude!
E, ovako, ako ces da razgovaramo o ovom problemu, onda razgovaramo o ovom problemu. Znaci, ukoliko kazes nesto, onda ocekujem da je to tvoje misljenje, glede toga, nema "nevinih poredjenja", vec svako poredjenje igra. Znaci, MI OVDJE NE PRICAMO O KVALITETI LJUDI, VEC O LEGALIZACIJI PROSTITUCIJE. Ti si protiv legalizacije prostitucije, jer mislis da je u BiH to bolje regulisano, hajde fino reci kako je to bolje regulisano? Kako je moguce da umre prostitutka koja je imala sve bolescure koje mozes naci u enciklopediji u stanu svog podvodaca, bez posjete doktoru, ako je to tako dobro regulisano?
Romeo 80 wrote:Što se tiče ubistva, nisam bukvalno mislio. Kako se ljudi odmah zakače za neko nevino poređenje?
Ti si iznio to poredjenje i kada ti neko pokaze koliko je to poredjenje glupo, ti onda "nisi to mislio". Moj profesor mehanike iz srednje bi ti rekao "mislit' i srat' nije isto" Ukoliko nesto ne mislis, nemoj ni pominjat'.
joj to ne bi mogao zabraniti, ali ti zaboravljaš na uticaj sredine!!! Kakvu poruku mi to šaljemo budućim generacijama?
Znas kakvu, da je bolje kontrolisati, nego zatvarati oci i praviti se da ne postoji.
Romeo 80 wrote:Slažem se da ako moja kćerka to želi da radi, niko
Romeo 80 wrote:Jako je puno žena koje bi se time počele baviti samo zato što je protitucija postala legalizovana. Reci mi molim te, čisto informacije radi, kako bi se ti osjećao da saznaš da se tvoja žena nekada time bavila?
Ti iskreno nisi bas na cisto sta mislis o zenama. Ti mislis da su zene instinktivno kurve, pa ih trebas ti spasavati od njih samih. Jesam li u pravu? Ako nisam, kako onda mozes lupiti ovako nesto i biti ozbiljan? Ovdje gdje ja zivim je prostitucija legalizovana. Jel' ti sada mislis da zene sve odreda idu tamo da se stemaju zapare, ili mislis da imas zena koje rade doktorate, idu na univerzitet, rade u fabrikama? Jarane, iskreno, legalizacija prostitucije nije tvoj najveci problem.
Romeo 80 wrote:To da problem zaraze nije izražen na zapadu je najobičnija glupost i dezinformacija! Ili se ti to tješiš?
Ti nisis zdrav, majke mi. Ja ZIVIM OVDJE, ja znam kakva je situacija ovdje. LJudi se bore protiv zaraze aktivno, a ne zatvaraju oci pred njom, kao sto bi ti. Ja ti garantujem da se ovdje nemoze desiti slucaj Popik, koji se desio u BiH, pa ti vidi.
Romeo 80 wrote:A i da si u pravu što se tiče "bareback jahanja" onda si sam sebi uskočio u stomak jer ako i na zapadu imaju problema oko načina legalizacije, onda mogu samo zamisliti na šta bi to ličilo kod nas!
Tukul' tebe kada dodjes kuci? Ovdje je zabranjeno bareback jahanje, tako da nema problema, ukoliko probas nesto sto nije po zakonu, lola te razbije k'o beba zvecku i ti budes u bajboku za silovanje. Ako to tebi znaci da je problem u legalizaciji, ti trebas nesto dugo da legalizujes. Ja ti pricam o bareback kao o vezi izmedju dvoje ljudi koji nisu u prostituciji, ili je to mozda tebi tesko za skontati?
Romeo 80 wrote:Legalizacija prostitucije nikoga ne može zaštititi, kao uostalom i sve druge stvari koje su u totalnoj kontradikciji sa pozitivnim ljudskim vrijednostima poput morala, porodice, dostojanstva i svega ostalog što čini stub jednog zdravog društva! Te jadne djevojke koje se kao vozikaju u Mercedesima i sl. su iskorištene a da toga nisu ni svjesne!
Jedino se mogu složiti u vezi makroa i smanjivanja njihovog broja, ali oni su se prekvalifikovali, nemoj da ih vrijeđaš u diplomu! Oni su sad poslovni ljudi!

PS: Ti se očito dobro razumiješ u te "testove" koji se kao moraju proći (jebote, ovo zvuči kao da se radi o prijemnom za fakultet!). Ili si redovna mušterija ili jedan od onih poslovnjaka što ih gore spomenuh! Šala mala.
Legalizacija je ovdje ucinila cuda, koja ja svaki dan vidim. Ukoliko ti mislis da je bolje onim jadnicama koje marisu raznorazni makroi, umjesto ovoj koja vozi BMW, ti zaista imas problema. U stvari, ti imas problema tacka. Nisu sve zene kurve, niti bi sve zene potrcale popu$it nekome za dvije glave, niti... Ukoliko nisi sposoban da u svoju kcerku usadis zelju za rad i vrijednosnu skalu, tvoja kcerka ce dati nekome guze za cenera, bilo to legalno, ili ne.

Iskreno, iako je to ovdje sasvim legalno, nikada u zivotu nisam usao u kupleraj, a kamoli platio za to. Sta ti to kaze? Da prostituciju treba zabraniti, jer ce sve zene postat' kurve i svi muskarci postat' musterije, ili nesto sasvim drugo?
Ti to onako ofrlje a? E što me zabrinu prijatelju, još neću moći zaspati večeras. Idemo otpočetka: kada nađeš u bilo kom mom postu da sam napisao da je u BiH problem prostitucije bolje riješen onda se javi, a do tada ne lupetaj! Sve što sam htio reći i mislim da sam u tome jasan je da problemu ne treba prilaziti tako što ćeš ići niz vodu, putem manjeg otpora. Tvoja logika: prostitucija postoji, ok legalizuj onda!

A što se tiče te prostitutke koju toliko spominješ, to je bio problem za policiju i Državnu Graničnu Službu. Da su ti organi vršili svoju dužnost kako treba do toga ne bi ni došlo.

E prijatelju, otvorio si mi oči sa onim "Znaš kakvu, da je bolje kontrolisati, nego zatvarati oči i praviti se da ne postoji."! A ko ti reče života ti da ja zatvaram oči i pravim se da ne postoji??? Please, ako želiš pametovati dobro, ali molim te ne stavljaj mi riječi u usta koje nisam rekao! Zbog toga ne djeluješ ništa pametnije! Ja bih radije da nas djeca pamte po nečemu drugom nego po legalizaciji "kurvanja".
Ja mislim da su žene instinktivno kurve? Opet ista stvar, pročitaj šta napisah gore. A ti ako zanemaruješ uticaj sredine na razvoj ličnosti jedino što mi pada na pamet je da si preskočio neke časove u školi, nisam li u pravu, a? Po toj tvojoj nakaradnoj logici, trebalo bi legalizovati svaki problem i usput se onda nadati " ma neće moje dijete to, ono je dobro u duši"!? Svaka ti čast na zaključivanju! Evo ti jedno pitanje za razmišljanja (doduše, nije baš o prostituciji koju toliko voliš): Zašto u svakoj zemlji postoje zakoni koji propisuju šta se smije a šta ne smije? Slijedeći tvoju logiku valjda zakonodavci misle da su svi ljudi na svijetu instinktivno kriminalci ili šta?

Misliš da ja mislim da nema žena koje idu na fakultet, grade uspješnu karijeru i šta već ne? Ako misliš da smo baš toliko zatucani u ovoj jadnoj BiH ti si očito DAVNOOOO otišao odavde pa se i ne sjećaš da mi nismo na nivou Somalije!

Ti živiš tu pa samo zato znaš koliko ima zaraženih od polno prenosivih bolesti? De majke ti, muka mi je od vas dijasporaca koji misle da su pokupili svu pamet ovoga svijeta samo što žive tu gdje žive! Ako si toliko pametan, što se ne vratiš i podijeliš to znanje sa nama jer mi ništa ne znamo, zar ne?

A, sad je zabranjeno "bareback jahanje" kako ti kažeš!? Pa zato ti bolan i govorim da uskačeš sam sebi u stomak jer je to samo dokaz da legalizacija prostitucije ne može biti prevencija veneričnih bolesti. A svi osim tebe izgleda znaju da je problem veneričnih bolesti ustvari problem čitavog svijeta, jer skoro nijedna zemlja na svijetu ne može se pohvaliti da nema taj problem, pa bila u njoj prostitucija legalizovana ili ne!

Legalizacija učinila čuda? Ženama koje se time bave nije dobro ni u jednom ni u drugom slučaju! Mogu one vozati šta god žele, to nije potvrda nečije sreće, a marisana koju spominješ se može rješavati na drugačije načine. Jesi li čuo za policiju? Očito da si i ti zaražen tim zapadnim virusom, pa smatras da je neko sretan samo zato što vozi BMW! Mogle bi one bolan zaraditi BMW i na drugačiji način, školovanjem recimo, il se ne slažeš?
medda
Posts: 476
Joined: 29/09/2006 09:35

#72

Post by medda »

Evo ljudi ja jutros slusala intervju sa predsjednicom sindikata prostitutki. Eto toliko je Holandija napredna u ovom pogledu :-)
I zena lijepo kaze da je potrebno mnogo vise nego samo legalizovati prostituciju. Da jos uvijek postoje svi problemi kao i prije legalizacije mada u manjem broju.

Tako da ni za bogate zemlje nije dovoljno rijesen problem a kamoli za nase uslove. Nije to samo, kako neki tvrde, potpisi zakon i stekaj lovu.
Potrebno je uloziti brdo para u takav nekakav aparat da bi fercero... a kad bi se isplatio pitaj boga.

I jos nesto, pitam se kako kontrolisu zaradu tih zena/muskaraca kad naplacuju porez. Nije valjda da uleti sanitarni ili financijski u sred frke :D :D
_STOKA_OD_OKA
Posts: 270
Joined: 02/09/2006 22:09
Location: Hotonj, Sarajevo
Contact:

#73

Post by _STOKA_OD_OKA »

o nekim se temama ne moze uopste raspravljati,
za sve ostalo tu je MASTER CARD i ostala sranja, koja kod nas ne daje gotovo nijedna banka (malo je onih koje daju u odnosu na one koje ne daju), ako su ti mjesecna primanja veca ili jednaka hiljadim, mamu im jebe*
_STOKA_OD_OKA
Posts: 270
Joined: 02/09/2006 22:09
Location: Hotonj, Sarajevo
Contact:

#74

Post by _STOKA_OD_OKA »

viva la denmark
Post Reply