The Bottom Line

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#1 The Bottom Line

Post by teletrader »

The bottom line...

Svi mi u glavi imamo neke algoritme koji se stalno vrte u pozadini i nikada ne prestaju kada je u pitanju izbor osobe svoga srca.Mnogih tih algoritama nismo ni svjesni,oznacavamo ih "hemijom","fatalnom privlacnoscu" ali jako veliki broj veza se i rodi i raspadne upravo zbog nekih detalja koji nasem razumu salju stanovite alamantne ili cak pozitivne signale da napravimo korak ili rez.
Imam medju svojim poznanicima predstavnika oba spola (mada djevojke prednjace) koji su opisali osobu svoga zhivota sa tolikom preciznoscu da sam se zaista zacudio,pocevsi od porijekla,zamislite cak dijela grada,zavrsenoga fakulteta,profesije,o fizickom izgledu da ne govorimo..
Moje pitanje:

Dokle sti vi spremni da idete kad je izbor nje/njega u pitanju?
Ne bih bas zhelio da cujem odgovore u stilu:

"Ma ljubav nema ochiju", "bitno je da se volimo", "ja bih se najradije udala za Italijana iz Napolija da mi je lijep,sladak,romantican,pjeva Nessum Dorma ljepse od Pavarottija i koji bi zbog mene presao na islam",
i sl.

Nego pokusajte biti malo realniji...
koliko je slucajeva da se dvoje ljudi podudara u 90% osobina ali upravo onih 10% bude krivo pa nista ne bude od njih.A nekad i bude jer zhele da idu linijom manjeg otpora.
A opet 10% zajednickih osobina bude (nekad) dovoljno da se prevazidj onih 90%..

Pa izvolite
Max.Cherry
Posts: 610
Joined: 07/10/2004 19:05

#2

Post by Max.Cherry »

Eh napokon jedna tema za diskusiju a ne za chatanje i šupljiranje s radnog mjesta... :D

Ja se u svakom slučaju slažem sa navedenim, tj. sa činjenicom da većina ljudi traži nekakvo savršenstvo u smislu slaganja sa partnerom (kojeg još i nemaju!), te sa konstatacijom tvojom da moramo biti realni. Mislim da nije moguće naći partnera onakvog kakvog tražimo i kakvog smo ga izgradili u našoj svijesti i podsvijesti, to je prosto nemoguće jer realnost je potpuno drugačija.

Ako uzmemo u obzir da smo svi mi zaljubljive prirode, i da većina veza nastane nakon što se neko zaljubi u nekoga (ne mora biti pravilo, naravno), a sa druge strane znamo da ne možemo birati u koga ćemo se zaljubiti... onda je jasna istinitost date teorije.

Lično, ja sam uvijek spreman ući u vezu, bez obzira na moj stav prema istoj prije no što se razvije u bilo šta. Stvarno vjerujem u to da ljude nikada ne možeš dovoljno znati, pa makar i živjeli s nekim godinama. Uvijek postoji nešto novo što vas može oduševiti ili razočarati, iz dana u dan. Kako onda znati kakva će nečija veza biti i prije no što počne.

Mislim da treba biti spreman na ustupke i kompromise sve do časa dok ne budemo načisto da li osjećamo išta prema osobi s kojom smo započeli vezu. Koliko kome treba vremena da to ustanovi, naravno period varira. Ali bez kompromisa i spremnosti na razgovor i dublje upoznavanje... teško da se može desiti ikakva normalnija i ozbiljnija veza.

Jedna je stvar zaljubljenost, druga voljeti nekoga, a potpuno treća biti spreman da s nekim svakodnevno dijeliš i ispreplićeš i svoj i život te osobe. Čak sam uvjerenja da barem nekih 80% veza našeg podneblja upravo trpi i pati se zbog nekakvog, recimo nasilnog ili usiljenog izbora partnera in first place.

Ali to sam samo ja i moje mišljenje. Moram napomenuti da dovoljno govori o zainteresiranosti ljudi u ovakvo nešto sama činjenica da niko nije odgovorio na temu više od dvanaest sati, koliko je prošlo od postavljanja iste. :roll: :? :-?
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#3

Post by teletrader »

To Maximiliane kuco stara :-)
Samo kontam da Bog da da ova tema predje 5 postova :(
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#4

Post by Zadig »

Hm, s obzirom da svako ima svoje granice, posebne poglede i misljenja, nije lako odgovoriti na pitanje, a da ne postane licne prirode.

Ali posto je autor trazio "nase" misljenje, a na kvalifikovanu univerzalnu analizu, dajem se u licni odgovor...if u know what I mean...


Licno mislim da spika, ja ocu ovakvog partnera da ima ovo, da nema ono, da izgleda ovako, da je toliko obrazovan da voli hobi a, da ne limvo previse stvar b, vrlo cesta, ali koliko se puta pretvori u dijelo? tj u stvarnost?
Mislim ne tako cesto. Uglavnom ispadne suprotno. Ja recimo plavuse ne mogu da podnesem, ali sam se na kraju ozenio jednom. Moj prijatelj jazz muzicar koji organski ne podnosti sund i nardodnu muziku i koji je govorio i zaklinjo se da ga niko iz "tog polu svijeta" ne moze zanimati, se do bola zaljubio u nasu curu koja eto redovno voli poslusati narodnjake, i zamislite srecno je zaljubljen i to mu uopste vise nije bitno. On licno ne slusa to smece, ali zatvara oci pred time sto ona to voli, iako se ne uklapa u tu neku semu koju je unaprijed imao, recimo trijeznog srca...

Ja sam licno haman od skora zagovornik teorije (na licnom iskustvu bazirano, i na observacijih ljudi koji su bili oko mene) da covjek ne poznaje svoje srce uopste onoliko koliko misli, niti da moze da spozna ili kontrolise osjecaje koji ga neobjasnjivo privlace drugoj osobi. Normalno, djela i ponasanje se moze kontrolisati, ali ono sto covjek osjeca ili kako zamislja drugu osobu prije odlaska na spavanje je nesto sto ce zauvijek ostati van nase kontrole.

Drzati se nekih unaprijed odredjenih principa o partneru vise govori o nasim licnim stavovima i pogledima na svijet, sto unaprijed oredjuje u kakvu se osobu mozemo zaljubiti. Normalno, mislim na nacelne stvari, a ne na more ili brdo sitnica. (da sam sebe ne kontradiktujem).
Npr, ima zena koje zaista ogranski ne podnose razvedene muskarce, mozda zbog traume iz djetinjstva, mozda zbog neceg drugog, i automatski ce iskljuciti svaki kontakt ili mogucnost (ako dodje to kontakta) da se u istog i zaljubi. Normlano, u ovom slucaju, kada i racio, i nasa licnost, i nase srce rade kako da kazem u harmoniji, moze doci do explicitnog iskljucivanja potencijalnih osjecaja...

Ja licno sam se eto uspio recimo malo naloziti na jednu klinku od 20 godina! Koja je recimo van pameti u nekim stvarima daleko zrelija nego sto ima godina. Nasao sam joj milion mana i nikada sa njom ne bih usao u vezu, ali to i dalje ne mjenja cinjenicu da je mene nesto kod nje privuklo...i da to i dalje stoji u meni...Haman, ne moramo sve razumjeti ha ja...

Inace, nemam nekih velikih niti gomilu unaprijed odredjenih detalja kakvog partnera trazim..mozda zato sto nista trenutno i ne trazim...ko zna...

ali mala je vopra dobra, bili smo juce na rucku, svala me, sta cu..nisam mogao reci ne 2 put....
:roll:

pih...poslje samo setali pored mora i pili kafe i eto, loma popricali...ali opet, iako mi je bilo super...i to ne mogu da kontrolisem, kontrolisacu to hoce li nesto biti od nas ili nece...ja se i dalje umom nadam da ne..
ali zasto o ovome sada pisem?

hemel
helem
:D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#5

Post by jeza u ledja »

Ja uopste nemam neke kriterije ko bi mi odgovarao, jer jednostavno veze nemam kao sto rece zadig sta bi stvarno htio (i mislim da rijetko ko stvaro zna). Za mene je proces upoznavanja nekoga i eventualno zaljubljivanja i zblizavanja takodje nacin da upoznam vise samoga sebe. Mozda imam neke generalne kriterije koje ispunjava 90% zena.
Rijetko kad propustam priliku da vise upoznam neku djevojku/zenu koja se, ajde recimo 'muva' oko mene. Vidis, probas, izaberes, ides dalje.
Mislim da kod nas uopsteno ljudi mnogo rijedje mjenjaju osobe koje vole, i tesko se odlucuju za stupanje u vezu s nekim. Ne znam, to ima i losih ali i dobrih strana, npr. mislim da su kod nas ljudi mnogo vise izbirljivi nego drugdje (pa suhe kite hodaju :D ), ali zato kad izaberu s tom osobom ostaju duze nego drugdje, jer su ipak izabrali nekog malo 'kompatibilnijeg'. U svakom slucaju, ne treba se zenirati i prepadati novih veza i osoba u vasem zivotu, i ne treba se zadrzavati na necem sto vam ne odgovara. Naravno, to je mnogo lakse reci nego i uraditi. Nekako sam s vremenom uhafizao kako to najlakse stima - jednostavno sjednes i razmislis da li te ta osoba cini sretnijim nego sto bi inace bio i eto ti odgovora. Takodje, ne ulazim u relacije cisto radi, jel'te - jebacine :) (mnogi su takvi), to mi nikad nije bilo jasno kako se ljudima da radi 15-ak min dnevnog zadovoljstva vucarati se danima s nekim ko ti uopste ne odgovara. :?
Ja kontam vako - svima je glavni cilj da u zivotu budu sretni, fora je u tome da skontas sta ti tacno donosi srecu i da je onda ganjas....najcesce je to u vidu ganjanja suknjica, haljinica i sl. :D
Uglavnom ni u jednu vezu ne ulazim bez ostavljanja prostora za eventualno zaljubljivanje. Zar na ovom dunjaluku ima ista ljepse? :)
User avatar
sorge_sa
Posts: 1088
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: sarajevo

#6

Post by sorge_sa »

It`s okay
The struggle for things not to say
I never listened to you anyway
And I got my own hands to pray

BUT

If You Wear That Velvet Dress............ :D
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#7

Post by Zadig »

ostalo nije vazno (ali volim mrke Very Happy Wink )
Beatrice, imam momka za tebe, ali nazalost bijelac je...
sve kriterijume osim boje koze ispunjava.
jel mozemo nesto srediti ili ne?
:D

da ga saljem na solarijum ili sta?
Eshek
Posts: 2421
Joined: 12/11/2004 00:21
Location: Dunya

#8

Post by Eshek »

Mislim da su kombinacija poštovanja i hemije the bottom line. Jedno bez drugog su samo prijateljstvo ili ševa, u kombinaciji su već nešto mnogo vrijednije
Zadig
Posts: 5755
Joined: 25/02/2005 19:39
Location: British Columbia

#9

Post by Zadig »

najbolji nacin da se u praksi vide ovi unaprijed odredjeni kriterijumi je da se baci pogled na ove "personals", tj licne oglase.
Treat Me Like an Angel.......

....And I'll Take you to Heaven...... If your not at least 18yrs old or over 24 then don't bother talking to me. sorry. first of all I am a b*tch, probably the biggest b*tch you'll meet, if that doesn't scare you off then let me tell you if you have the time and patience to get to know the real me then you will be glad you stuck around. ok now that I've said that, let me get to my one rule---I will do whatever I want, whenever I want without asking or telling YOU. I will party and go out with my friends without you and I expect you to do the same, oh and GUYS IF YOUVE KNOWN ME THEN ONE THING HAS CHANGED, IM NO LONGER A VIRGIN! LOL YEAH!!!! So Guys if you can still deal, hit me up. P.S. I was born in 84 not 83

I am an inventor of a machine that turns waste thngs into "energy products" - my new machine- process has ZERO emissions-- only energy out.... I need a woman in my life. I perfur a non-fat woman who loves to be hugged and has a good sense of humor. I like all the normal boy and girl stuff.. I like to cook.... and have sex too! ( not at the same time?)
:lol:

http://www.patheticpersonals.com/toomuc ... tion.shtml
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#10

Post by teletrader »

Po mome skromnom shalabajzerskom misljenju..
Prvo dolazi zaljubljenost..
Onda Ljubav..
I na kraju prisnost..
Kao sto Jordan fino rece,danas je jako malo ljubavi,ali mislim da je nikada nesto nije ni bilo previse..
zaljubljenosti ima,izlazimo susrecemo se sa novim momcima/djevojkama,neko nas i zainteresuje i zaintrigira i onda
sve zavisi sta cemo uraditi..
Gledati mahane te osobe i u pocetku ratiom ugusiti sve emocije je sasvim moguce,ima dovoljno i momaka i djevojaka
koji su toliko "zadrti" (necu reci principijelni jer principijelnost smatram pozitivnom osobinom) da na najmanju "nekompatibilnost"
vuku kocnicu..
zadig je naveo lijep primjer svoga jarana cija djevojka slusa narodnjake..
Ja licno ne znam kako bih preko toga presao,jer mi to nekako nesto govori o drugim sklonostima te djevojke..
A mozhda grijesim,mozhda se djevojka istovremeno lozhi i na impresionizam a i na narodnjake
Ali mozhda mu je nasla "zhicu",mozhda ga gotovi na jedan tako neponovljiv nacin,da je covjek jednostavno presao preko toga..
Neke standarde svi imamo,ali s druge strane je ogranicena "ponuda" i kao sto Beatrice rece,60% je i vise nego dobro..
(recimo u ovom sarajevu je jako malo ridjokosih,ali pravih,ali se necu radi toga sada seliti u Dublin) :-) :-) :-)

I Beatrice,pa zasto mrki,znaci i ti gotivis imigrante?
cccc ove omladine danas :D
lejla_usa
Posts: 115
Joined: 07/12/2005 18:19

#11 Re: The Bottom Line

Post by lejla_usa »

Odlicna tema. Trenutno prisutna u mom zivotu, pa da doprinesem.

Odgovor na ovo tvoje pitanje zavisi od mnogo razlicitih dimenzija. Osobe sa 18, 25, 30 ili 35 ce, sigurna sam, imati toliko razlicite odgovore na ovo pitanje koliko i njihove godine, ili nivo zrelosti. Smatram da postoji ogromna razlika izmedju veze koja je zapocela u radnim dvadesetim, zavrsila se brakom i tako nastavila cijeli zivot. Vjerovatno se u nekom periodu uvidjelo da postoji mali milion stvari kojima ni jedno ni drugo nisu zadovoljni, a kojima i nisu bas razmisljali u vrijeme kad su se upoznali i zavoljeli, medjutim, ta veza i dalje nastavlja i traje, ili u rjedjim slucajevima se prekida. Pogotovo ako je rijec vec o braku. Isuvise je tesko poceti ispocetka, ipak jedno drugo na neki nacin vole i pristaju na mnogo toga na sta vjerovatno ne bi pristali da tek upoznaju tu osobu. Na drugoj strani, veza koja je zapocela u tridesetim je vec nesto sasvim drugo. Tad je covjek malo zreliji i iskusniji, i nadati se malo pametniji i tacno zna sta hoce i nece i sta ocekuje od partnera u zivotu. Neke druge stvari postaju bitnije od onih koje su bile u ranim dvadesetim

Takodje, osoba sa prethodnim negativnim ili pozitivnim iskustvom ce takodje drugacije reagirati. Sve negativno, bilo to osobine ili ponasanje, koje je postojalo u nekoj prosloj vezi ce biti automatska kocnica ako se bar i naslucivalo u osobe sa kojom bi se pokusala neka nova veza.

Medjutim, mislim da kod vecine ljudi cijeli izbor ide kroz nekoliko filtera, da ih tako nazovem. Prvo tu dodje izgled, ili neki prvi dojam koja osoba ostavi. Ako je to prihvatljivo, onda se ide dalje i pokusava upoznati malo vise. Vec tada nastupaju daljnji kriteriji koje smo sebi vec postavili oko toga sta je prihvatljivo, a sta ne. Pri upoznavanju, odredjene stvari ce takodje biti automatske kocnice kao npr. nivo obrazovanja, jer ta cinjenica ukazuje na dodatne vjerovatne osobine covjeka. Druge mozda i nece. Mozda nam se nece nesto svidjeti, ali necemo odmah odbaciti osobu, nego cemo je i dalje pokusavati upoznati bolje. Ja imam listu stvari (mentalnu, nisam jos toliko skrenula pa da je i zapisem :-D ) na koje apsolutno necu pristati. Svaka pojava bilo kojih od tih kriterija kod 'potencijalnog' partnera ce prouzrokovati totalni odbacaj.

Koliko je dovoljno i na koliko i sta pristati? Mislim da se to u procentima ne moze izraziti. Ukoliko se bitne stvari u vezi poklapaju, a i ovo naravno zavisi od necijeg shvatanja bitnog i nebitnog, mislim da se sve druge sitnice mogu prihvatiti ili bar naci neki kompromis oko njih.

Grijesim? Moguce, ali to je neko moje vidjenje te komplikovane stvari koju zovemo ljubav.
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#12

Post by teletrader »

Beatrice_22 wrote:
teletrader wrote: I Beatrice,pa zasto mrki,znaci i ti gotivis imigrante?
cccc ove omladine danas :D

onaj turkish tip ne gotivim puno, ali to je moj ukus i opet, samo pakovanje ;-)

Znaci turkish tip,metar i 60cm?
I 10kg gela na glavi,BMW 3ica sa tablicama na kojima pise "SULTAN" ?
laradnaat
Posts: 414
Joined: 10/03/2005 01:32
Location: Sarajevo
Contact:

#13

Post by laradnaat »

znači nešto vako kao ja (tamno smeđa kosa, smeđe oči, neturska visina-192cm)

znao sam :P
User avatar
black
Posts: 17156
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#14

Post by black »

juce...

Ostala mi je toplina tvojih dlanova
na ramenima
i otisak usana na vratu...
prekrivam ga kosom
od tuđih ga pogleda sakrivam...
Ostao mi otisak tvoje ruke
na mojim grudima
još ga uvijek osjećam
utkan mi u majicu...
skupa s tvojim mirisom....
User avatar
black
Posts: 17156
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#15

Post by black »

Jordan26 wrote:NE znam mozda imas pravo..ONo cega je mene malo strah je da cu mozda zbog trazenja nekoga ko mi savrseno odgovara, kao par rukavica...ostati sama.
E zato mislim da ljudi, neki ljudi malo snize kriterije...
Sad... sve je na nama da odlucimo..hocemo li i dalje traziti savrseni dijamant ili skapirati da je trziste siromashno dobrom robom i zadovoljiti se necim povoljnim.. Zivot ne ceka nikoga...
kad ugase se svjetla
i upali samoca
kad utihnu glasovi grada
pocne da odzvanja covjek
kao prazna posuda...
kad grad obavije mrak
upale se oci samoce..
uzarene oci covjeka
suocenog sa sobom
kad nema ni s kim..
kad ga ni krevet ne prihvata
vec odbacuje nekuda..
da posmatra svijet
iz svoje betonske kutije
sto ga gusi al ne pusta u noc....
Zivot je negdije u blizini... :-) (mozda naoruzan i opasan :D )
User avatar
BHG
Posts: 1684
Joined: 03/07/2006 14:12

#16

Post by BHG »

Beatrice_22 wrote:e pa teletrader, 'vako:

bilo bi zgodno da savrseni tip (naravno, njega nema) ima:


srce od zlata,:D ruku od celika (ali zastitnicku, ne nasilnu) eto malo nardnih izreka:D


pametan ali skroman, samosvjestan ali ne arogantan.

veoma mi je vazno da je vjeran, jer i ja sam i da je iskren i da mi moze uputiti kritiku.

vazno je i da je razuman, da je uvijek tu, ne trazi od mene da se mijenjam (jer ni ja od njega nikada ne bih), da imamo slicne snove, da zelimo slican zivot, da mozemo sutiti zajedno i da nam opet bude lijepo. vazno je i da zna kada meni treba mir i samoca, malo ljubomore nije prevelik teret ali posesivnost ne podnosim.

ostalo nije vazno (ali volim mrke :D ;-) )


sad koliko procenata ovih osobina mozes naci u jednoj osobi, ne znam... nisam nasla 100% nikada... ali ko zna. vjerujem da i 60% moze biti dobar pocetak :D
e nebih sam sebe bolje opis'o... :D
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#17

Post by horns&drums »

Meni bi odgovarala treba poput Lisca :D:D:D:D Savrsena p..ka :D:D:D
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#18 Re: The Bottom Line

Post by Irm@ »

teletrader wrote:The bottom line...

Svi mi u glavi imamo neke algoritme koji se stalno vrte u pozadini i nikada ne prestaju kada je u pitanju izbor osobe svoga srca.Mnogih tih algoritama nismo ni svjesni,oznacavamo ih "hemijom","fatalnom privlacnoscu" ali jako veliki broj veza se i rodi i raspadne upravo zbog nekih detalja koji nasem razumu salju stanovite alamantne ili cak pozitivne signale da napravimo korak ili rez.
Imam medju svojim poznanicima predstavnika oba spola (mada djevojke prednjace) koji su opisali osobu svoga zhivota sa tolikom preciznoscu da sam se zaista zacudio,pocevsi od porijekla,zamislite cak dijela grada,zavrsenoga fakulteta,profesije,o fizickom izgledu da ne govorimo..
Moje pitanje:

Dokle sti vi spremni da idete kad je izbor nje/njega u pitanju?
Ne bih bas zhelio da cujem odgovore u stilu:

"Ma ljubav nema ochiju", "bitno je da se volimo", "ja bih se najradije udala za Italijana iz Napolija da mi je lijep,sladak,romantican,pjeva Nessum Dorma ljepse od Pavarottija i koji bi zbog mene presao na islam",
i sl.

Nego pokusajte biti malo realniji...
koliko je slucajeva da se dvoje ljudi podudara u 90% osobina ali upravo onih 10% bude krivo pa nista ne bude od njih.A nekad i bude jer zhele da idu linijom manjeg otpora.
A opet 10% zajednickih osobina bude (nekad) dovoljno da se prevazidj onih 90%..

Pa izvolite
...ajde ovako...prvo cu tudji slucaj pa onda malo o sebi (skromno) :-D
nego...imam prijateljicu koja je uvijek imala u mislima tog nekog svog idealnog decka...kog ce da voli vishe od svih...s kojim ce moci razgovarati o apsolutno svemu...s kojim ce se svadjati oko gluposti... i ponekad i oko bitnih stvari...nije zamisljala manekena ni fubalera jer takve ne voli...
...i pronasla je jednog...samo sto bas nije sanjala da ce biti u drugom gradu...poprilicno daleko...i da ce zbog nje dolaziti u Sarajevo svaki vikend...i da je bivsi hokejas...i da njene prijatelje smatra svojim najboljim...i vec su se vjerili...i ako Bog da :)
...uh kad procitam ovo sve meni mrsko o sebi :-D i nesreci...kako svaki put pronadjem fizicki izgled i divljenje drugih na odlicnom decku...
eh da makar jeeeednom pronadjem momka koji ce biti dovoljno pametan i bistar da o njemu mogu razglabati kako o najezdi skakavaca u Bangladesu tako i o ratu u Palestini...
eh...pa zar doista previshe trazim... :sad:
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#19

Post by Truba »

:D ako ti se jebe za situaciju u plestini moći ćeš naći dosta muškaraca :D
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#20

Post by teletrader »

Jordan26 wrote:NE znam mozda imas pravo..ONo cega je mene malo strah je da cu mozda zbog trazenja nekoga ko mi savrseno odgovara, kao par rukavica...ostati sama.
E zato mislim da ljudi, neki ljudi malo snize kriterije...
Sad... sve je na nama da odlucimo..hocemo li i dalje traziti savrseni dijamant ili skapirati da je trziste siromashno dobrom robom i zadovoljiti se necim povoljnim.. Zivot ne ceka nikoga...

Sve se kupuje i prodaje Jordan,na zhalost takvo je vrijeme doslo,a kad pogledam recimo danasnje sarajevo (u kojem zhivim pola mjeseca a drugu polovicu sam vani) primjecujem da je ovdje vise "kupoprdajnih" elemenata u sklapanju veza nego negdje drugo..
Da li cemo naci "perfect match" u zhivotu?
Ja licno nesto previse ne vjerujem u to,nego vise vjerujem da nam je neko perfect match u tolikoj mjeri koliko i sami sebe prilagodimo njoj/njemu..
Ako je apsolutno aintelktualan,ne mozhes ga natjerati da pocne knjige citati u 20 i nekoj..
ali ako ste slicnih kapaciteta,pokusas ga malo zaintrigirati za neke stvari,
onda on tebe za neke itd.
Inace postoji (realna) opasnost ostati sam,a ukoliko me oci ne varaju,gradom hoda puno vise samih djevojaka nego samih momaka :(
I sto smo stariji sve smo vise ters i svaka promjena malo vise boli..
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#21

Post by teletrader »

Beatrice_22 wrote:@teletrader nesto si, bogami, pesimistican :D

sta bi sa onim sa ramazzotijevom frizuricom? jesi ga osmotrio i odstranio? ma ramazzoti je bezze... :D


a to sa djevojkama u gradu si u pravu... fakat fenomen.
hehe
Jednom ga ruzhno pogledao i covjek se odmah razbolio...
Ali je fakat slatkis,da imam kakvih homosexualnih sklonosti mozhda bi nesto moglo i biti...
Mada nije nikada kasno :D
A sa djevojkama u gradu..pa ovo je jedan veliki harem..samo ja se u jednu zagledao cim sam dosao i vidi me sad..
"Vozim bez ruku" :-)
laradnaat
Posts: 414
Joined: 10/03/2005 01:32
Location: Sarajevo
Contact:

#22 Re: The Bottom Line

Post by laradnaat »

Irm@ wrote:
teletrader wrote:The bottom line...

Svi mi u glavi imamo neke algoritme koji se stalno vrte u pozadini i nikada ne prestaju kada je u pitanju izbor osobe svoga srca.Mnogih tih algoritama nismo ni svjesni,oznacavamo ih "hemijom","fatalnom privlacnoscu" ali jako veliki broj veza se i rodi i raspadne upravo zbog nekih detalja koji nasem razumu salju stanovite alamantne ili cak pozitivne signale da napravimo korak ili rez.
Imam medju svojim poznanicima predstavnika oba spola (mada djevojke prednjace) koji su opisali osobu svoga zhivota sa tolikom preciznoscu da sam se zaista zacudio,pocevsi od porijekla,zamislite cak dijela grada,zavrsenoga fakulteta,profesije,o fizickom izgledu da ne govorimo..
Moje pitanje:

Dokle sti vi spremni da idete kad je izbor nje/njega u pitanju?
Ne bih bas zhelio da cujem odgovore u stilu:

"Ma ljubav nema ochiju", "bitno je da se volimo", "ja bih se najradije udala za Italijana iz Napolija da mi je lijep,sladak,romantican,pjeva Nessum Dorma ljepse od Pavarottija i koji bi zbog mene presao na islam",
i sl.

Nego pokusajte biti malo realniji...
koliko je slucajeva da se dvoje ljudi podudara u 90% osobina ali upravo onih 10% bude krivo pa nista ne bude od njih.A nekad i bude jer zhele da idu linijom manjeg otpora.
A opet 10% zajednickih osobina bude (nekad) dovoljno da se prevazidj onih 90%..

Pa izvolite
...ajde ovako...prvo cu tudji slucaj pa onda malo o sebi (skromno) :-D
nego...imam prijateljicu koja je uvijek imala u mislima tog nekog svog idealnog decka...kog ce da voli vishe od svih...s kojim ce moci razgovarati o apsolutno svemu...s kojim ce se svadjati oko gluposti... i ponekad i oko bitnih stvari...nije zamisljala manekena ni fubalera jer takve ne voli...
...i pronasla je jednog...samo sto bas nije sanjala da ce biti u drugom gradu...poprilicno daleko...i da ce zbog nje dolaziti u Sarajevo svaki vikend...i da je bivsi hokejas...i da njene prijatelje smatra svojim najboljim...i vec su se vjerili...i ako Bog da :)
...uh kad procitam ovo sve meni mrsko o sebi :-D i nesreci...kako svaki put pronadjem fizicki izgled i divljenje drugih na odlicnom decku...
eh da makar jeeeednom pronadjem momka koji ce biti dovoljno pametan i bistar da o njemu mogu razglabati kako o najezdi skakavaca u Bangladesu tako i o ratu u Palestini...
eh...pa zar doista previshe trazim... :sad:
ne tražiš previše, ali pravo pitanje je može li se to naći?!
svakako da može, ali u ovaj današnji vakat, veoma teško ;)
teletrader
Posts: 801
Joined: 29/12/2005 14:40

#23

Post by teletrader »

Rijetko ko od nas je svjestan nekoga svoga polozhaja i statusa u vremenu u kojem zhivimo...
Ja imam jednu rodicu nacikala 4 banke,ali kad ona krene priati o momcima..
Ma hajde..
I meni tako jednom pukne film i fino joj u lice kazhem:
"Izvini al' nisi ni ti Monica Bellucci" 8)
laradnaat
Posts: 414
Joined: 10/03/2005 01:32
Location: Sarajevo
Contact:

#24

Post by laradnaat »

potpuno tačno, trebamo biti mnogo realniji
ztluhcs
Posts: 3356
Joined: 28/04/2006 09:17
Location: Life isn't fair. It's just fairer than death, that's all.
Contact:

#25

Post by ztluhcs »

Jordan26 wrote: i za cure je situacija puno gora nego za musku populaciju...
nas je previse, vas je premalo...
Koji omjer? Sve do 1:4 se rije¹i ¹erijatom :lol: :lol: :lol:
Post Reply