sutra upoznajem buduću svekrvu

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Sniper
Posts: 48
Joined: 30/06/2006 11:04
Location: Sweden

#51

Post by Sniper »

Prvo ce joj pitanje biti garant;

Znas li ti djete pitu napraviti ? ...pa ti sad gledaj kud i sta jer njoj pricati o msn-u e-mailu, forumu i ostalim glupostima jer nezdravo... :lol:
izblajhana
Posts: 666
Joined: 16/07/2006 15:42
Location: Sarajevo

#52

Post by izblajhana »

Sniper wrote:Prvo ce joj pitanje biti garant;

Znas li ti djete pitu napraviti ? ...pa ti sad gledaj kud i sta jer njoj pricati o msn-u e-mailu, forumu i ostalim glupostima jer nezdravo... :lol:
Ma joook, nego ce se poceti zaliti kao ruke je bole, ima reumu...a sto joj se pita jede...nevidjeno..tugaljivim pogledom ce pogledati usamljenu oklagiju...a ti ako si dobra "snaha" ces se prifatiti razvlacenja i prije nego sto se pocne zaliti... Ih , lako je pricati i na supljoj ostati, djela su bitna :D :D :lol:
Sniper
Posts: 48
Joined: 30/06/2006 11:04
Location: Sweden

#53 Re: sutra upoznajem buduću svekrvu

Post by Sniper »

mala-i wrote:da,da došao je i taj dan.nakon 2 godine i 2 dana sretne,skladne veze eto mene kod moje svekrve to be.
e sad žena je malo starija i konzervativnija,stroga.a ja brbljava da bog sačuva, opuštena...
uh
imam tremu veću nego prvi dan škole.
niti znam šta da obučem...
dajte ljudi malo podrške i pokoji savjet-neće se baciti...
Malo ovako, tamo dole niz mahalu..??? (samo mali podsjetnik)... :)

Bosnjakinje... lijepe cure... stasite cure... domacice... djevojke koje znaju da vole...
Sve su ovo osobenosti nasih ljepotica, nasih Bosnjakinja.Zao mi je sto se ljubav takvim curama nije uzvracala.Nase Bosnjakinje su dozivljavale teske muke kroz historiju, i ponizenja, i to bas od svojih muzeva koji su trebali da ih postuju.Zensko bice je cudno... ono se adaptira na svaku situaciju i na svaku muku.Tako da su se i nase Bosnjakinje prilagodjavale takvim muskarcima, koji su ih smatrali svojom privatnom svojinom.
Pricao mi je otac, na koji nacin je njegov otac i ne samo njegov otac, tukao njegovu majku.Na primjer otisao bi iz kuce, a kada se vrati kuci on donese jedan veliki stap i pozove zenu u sobu... a zena poslusno ode u sobu... i samo se cuju udarci... ali ne i jauci jer zena ako bi jaukala ona bi tek tada dobila svoje.Te Bosnjakinje su brzo umirale, a muzeve tonije bilo briga.
I sada i najnovije vrijeme su ostale posljedice toga, da muskarac mora vladati nad zenom i da zena mora biti ponizna muzu kao neuzubillahi Allahu dz.s.
Jos je ostalo kod nasih muskaraca kada pogledaju svoju zenu, da zena odmah ukapira sto on misli.Ili je dovoljno samo da spomene njeno ime...i ona zna sto je u pitanju.
Takva ponasanja medju nasim Bosnjacima, su dovele do toga, da mnoge nase Bosnjakinje traze utociste u drugoj naciji ili drugoj vjeri, vjerujuci da ce tamo bolje zivjeti.
Kod Bosnjaka je njezan i emotivan muskarac... doslovno slabic.On je mlakonja koji se ponizava zeni.Nije takvo stanje kod svih muskaraca ali djelomice se mogu zamijetiti posljedice ponasanja nasih starih predaka, koji nisu shvatali rijeci Kur'ana i nisu postivali amanet Muhammeda s.a.v.s.
Sada mozemo primjetiti da se to od nekoga i nekih zeli vratiti time sto ce se nase mlade Bosnjakinje uhoditi i sprijecavati da slobodno razmisljaju.
Seksualana kultura zavisi od nivoa obrazovanja i samokontrole.Svako drugo namjetanje donosi kontraefekt, a to da Bosnjakinje zapocnu drugacije da se ponasaju.
Ovo je samo jedno skretanje paznje na pojedinacne slucajeve, prebijanja nasih hanuma i to praktikovanje se halaluje od strane onih koji to ne znaju.
Ali bez obzira na sve, nase lijepe Bosnjakinje ce i to da prevazidju jer one su dovoljno pametne da mogu i one da okrenu svoj list.
Muhammed s.a.v.s. je rekao da su mu od ovodunjaluckih stvari najdraze zene, mirisi i namaz.Muhammed s.a.v.s. je volio svoje zene... nije zabiljezeno da ih je tukao... da ih je mucio... nego samo je zabiljezeno da ih je strasno volio.Mi treba da volimo nase zene na pravi nacin, jer i zena je ljudsko bice koje je intelektulano na istom nivou sa muskarcem.
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#54

Post by Pearl »

hmm.. mislim da ovaj post treba da ide na temu o maltretiranju zena a ne na onu o tremi zbog upoznavanja buduce svekrve... :-)

osim ako ne aludiras da se pripremi da je svekar opali oklagijom po ledjima, cisto da zna sta je ceka i na sta da se navikne :roll: :-)
Sniper
Posts: 48
Joined: 30/06/2006 11:04
Location: Sweden

#55

Post by Sniper »

Pearl wrote:hmm.. mislim da ovaj post treba da ide na temu o maltretiranju zena a ne na onu o tremi zbog upoznavanja buduce svekrve... :-)

osim ako ne aludiras da se pripremi da je svekar opali oklagijom po ledjima, cisto da zna sta je ceka i na sta da se navikne :roll: :-)
Batina je iz raja izasla care moj. Savjet koji trazi ovdje treba(la) je od roditelja dobiti u vakat... :roll:

:D
hejter
Posts: 177
Joined: 04/07/2006 15:59

#56

Post by hejter »

ostro i na prvu wrote:
Lace wrote:pa nije beduinska snaha :D ili jos gore...skvo :-? :D
oplakah :lol:
i ja :lol: :lol: :lol:
User avatar
manijak1
Posts: 47640
Joined: 16/01/2003 00:00
Location: https://www.klix.ba/
Contact:

#57

Post by manijak1 »

Zaboravio sam reći ponesi laptop :D i vrši direktan prijenos upoznavanja na forumu :oops: a njoj složi priču da imaš posla :oops: kojeg moraš raditi iz sekunde u sekundu ........slaži joj da si brokerica :D :D ..........i eto ..........ako bude kakav problem :D :D javi se da interveniramo :D :D namah :oops: :D daj nam adresu , mobilni fiksni vako nako :D :D ........
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#58

Post by Pearl »

Sniper wrote:
Pearl wrote:hmm.. mislim da ovaj post treba da ide na temu o maltretiranju zena a ne na onu o tremi zbog upoznavanja buduce svekrve... :-)

osim ako ne aludiras da se pripremi da je svekar opali oklagijom po ledjima, cisto da zna sta je ceka i na sta da se navikne :roll: :-)
Batina je iz raja izasla care moj. Savjet koji trazi ovdje treba(la) je od roditelja dobiti u vakat... :roll:

:D
nikad ti roditelj ne moze reci kako da se postavis prema nekome, pogotovo kad je toliki generacijski jaz u pitanju (drugacije se upoznavalo i tretiralo svekra i svekrvu u ono vrijeme a drugacije sad)... ja licno ne bih trpila neke stvari koje su zene u mojoj familiji presucivale svojim svekrvama, jer je bilo takvo vrijeme.. postovanje je jedno.. pustanje da te handre nesto sasvim drugo :D

batina je za neposlusnu djecu a ne da se zena "nauci gde joj je mjesto"...
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#59

Post by Hendrix »

Ma šta se imaš upoznavati,ja sam 6 godina s djevojkom nikad joj kući roditeljima nisam otišao,ono znaju me ko sam šta sam :) ali ja nešto sad da idem da priču smišljam,bezveze.
tigris
Posts: 3670
Joined: 25/01/2005 14:21
Location: sarajevo

#60

Post by tigris »

niposto nemoj gladiti krmka :? niz dlaku :oops: :D :D
Sniper
Posts: 48
Joined: 30/06/2006 11:04
Location: Sweden

#61

Post by Sniper »

Jaz nesuglasica koje ce se pojaviti izmedju ove dvije generacije ce normalno najzeze padati tom nesretnom mladozenji jer on mora biti "most" izmedju kao na raspecu, te sad da budu sve ovce a i vuci siti malo je tesko jer coban onda nastrada

Manijak je dao dobar savjet... :-)
antikleja
Posts: 29
Joined: 11/07/2006 13:58
Location: bih

#62

Post by antikleja »

Ma nikakav to nije problem, ono jest malo neugodno, ipak je to njegova familija, ali samo budi normalna, fina, kulturna, to sto jesi.......DISTANCA je zakon!!!!!! Ne priblizavaj mi se previse, niti cu ja tebi.......i neka tako ostane za vjeke vjekova.......malo manje i price opcenito......a narocito o svojima.....(negdje to procitah, i to ti je pravo dobar savjet, iskusila na vlastitoj kozi)........ne pricaj o svojima ni lijepo, a posebno ruzno.....NIKAD....sve zapamte......vjeruj 8-)
inspire_me
Posts: 748
Joined: 18/10/2005 14:38

#63

Post by inspire_me »

I ne zaboravi navratiti tog svog da upali TV (ako vec ne bude upaljen), u slucaju da dodje do manjka tema, na TV-u uvijek bude nesto o cemu se da komentarisati, pa makar i o politici, politicarima-lopovima, i sl. :D :D

Sretno!!
Sniper
Posts: 48
Joined: 30/06/2006 11:04
Location: Sweden

#64

Post by Sniper »

Dakako jos ako ima Comp a penzionerka je samo joj tuhni Temu pred nos "Idemo pred skupstinu".... :lol:

´`´`´`´`´`´`´`´`´`´`´`´`´`

Sarajevo-X forum -> Ljubav & Sex...gdje bas ovdje sa tom Temom... :lol:
Last edited by Sniper on 19/07/2006 14:45, edited 1 time in total.
User avatar
ahmed&nedzad
Posts: 858
Joined: 03/06/2006 00:54

#65

Post by ahmed&nedzad »

Iz ličnog iskustva, pitanja su tipa, ko su ti roditelji, pa koje si vjere, pa o porijeklu-kako se ne bi desilo da si u rodu, i sl. U svakom slučaju, preživjet ćeš. ;)
3per
Posts: 318
Joined: 09/07/2004 09:39

#66

Post by 3per »

Budi koliko mozes normalna, svakako ti nisi dorasla njenom sinu :)
Sniper
Posts: 48
Joined: 30/06/2006 11:04
Location: Sweden

#67

Post by Sniper »

Nemoj ba ni ici, nazovi i reci da se trefnete u kakvoj birtiji pa se natresite i bit ce super sve,,,, :lol:
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#68

Post by Pearl »

mlada se ne javlja.. mozda nije ziva izasla iz kuce :)

nestrpljivo ocekujemo da vidimo sta je bilo... ;)
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#69

Post by Pearl »

3per wrote:Budi koliko mozes normalna, svakako ti nisi dorasla njenom sinu :)
:thumbup:

sto prije "mlada" to shvati i postavi se u skladu s tim, svima ce im biti lakse:)
:lol:
Sniper
Posts: 48
Joined: 30/06/2006 11:04
Location: Sweden

#70

Post by Sniper »

Pearl wrote:mlada se ne javlja.. mozda nije ziva izasla iz kuce :)

nestrpljivo ocekujemo da vidimo sta je bilo... ;)
Ni meni jasno. Moja mama cjelo jutro cisti i radi po stanu i neke kolace pravi veli ocekuje posebnog gosta.... :shock:
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#71

Post by Mahalac »

Spremis se fino, sto vise sminke, carapice mrezaste, nokti sto duzi, njegovani!

Kupi kahve 250gr i kocke one tvrde.

Udjes fino se upitas, kad ti ona bude govorila o svom zdravlju gledaj unaokolo po zidovima.

Zauzmi poziciju tu negdje solo na fotelju.

Pohvali kako joj je cista kuca i da je vasa grozna a jos zenu da vam radi placate redovno.

Pohvali joj kolace i reci da kod vas tata vrlo slicne pravi i da mu je pita najbolja.

Prekidaj dragog kad govori i stalno ga koriguj.

Reci kako hoces da polazes vozacki jer zelis da imas neku samostalnost

Pojasni da ne planiras djecu uskoro


...i tako, ostalo ce ici svojim tokom :D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#72

Post by Pearl »

Mahalac wrote:Spremis se fino, sto vise sminke, carapice mrezaste, nokti sto duzi, njegovani!

Kupi kahve 250gr i kocke one tvrde.

Udjes fino se upitas, kad ti ona bude govorila o svom zdravlju gledaj unaokolo po zidovima.

Zauzmi poziciju tu negdje solo na fotelju.

Pohvali kako joj je cista kuca i da je vasa grozna a jos zenu da vam radi placate redovno.

Pohvali joj kolace i reci da kod vas tata vrlo slicne pravi i da mu je pita najbolja.

Prekidaj dragog kad govori i stalno ga koriguj.

Reci kako hoces da polazes vozacki jer zelis da imas neku samostalnost

Pojasni da ne planiras djecu uskoro


...i tako, ostalo ce ici svojim tokom :D
oplakah :lol: :lol:
Sniper
Posts: 48
Joined: 30/06/2006 11:04
Location: Sweden

#73

Post by Sniper »

Ako ovako nastavite sa savjetima sutra ce u Oslobodjenju na predposlednjoj strani pisati...


Tuznim srcem javljamo rodbini i prijateljima.....



:D
Pearl
Posts: 3402
Joined: 26/01/2006 15:08
Location: www.dobro.ba

#74

Post by Pearl »

ovako smo nachatali o La_Forgeovu temu... :D:D:D:D

kad se vratio sa sastanka, imao je sta i da vidi:D
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#75

Post by Mahalac »

a kakva su tvoja iskustva pearl?
Post Reply