Ženskaroši

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
darius_maximus
Posts: 3236
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#226 Re: Ženskaroši

Post by darius_maximus »

Miss Moonlight wrote: 04/07/2022 21:50
Nierika wrote: 04/07/2022 21:20

Meni se desilo da je jedna žena pred svima ustala i pitala mog tadašnjeg (koji je pokušavao flertovati i s njom, a preda mnom, i pred hrpom još ljudi, i takvih situacija je bilo bezbroj),"je li ti ovo djevojka?" i tek sam tad pomislila da nisam luda što mi smeta način na koji se obraća drugim ženama. Ne mislim da je baš svaki muškarac ženskaroš.
Jeste, svaki. Oni su lovci, takvi su stvoreni.
Eh sad, neki znaju svoje nagone kontrolisati, a neki ne. Ali misli im ne miruju :lol: .
Zeni je tesko prevariti ako je zaljubljena. Njima ne, kod njih ljubav i djiji midji nisu povezani.

Vjerujem da postoje vjerni muskarci, to ne osporavam.



@Alles-Tamam
Image
Lovci :lol:

Nekada bili alfe i predvodili plemena u ratovima.
Donosili su najveće ulove i mogli su birati koje žene će oploditi.
Sada ganjaju poslovna putovanja, da ih ko ne skonta, i kriju telefone.
Uloviti jedva mogu pastrmku u ribogojilištu.

Lovci :lol:

Znam i žene i muškarce koji su varali svoje partner/ice, tako da ni žene baš nisu nevinašcad.
Ko god se time ponosi, je pička u duši, da mi je otac rođeni.
Učiniti to nekome koga "voliš" je najponižavajući čin.
Budi mangup pa reci da se ne možeš nikad vezati i da ideš kuda te vjetar nosi.
Raziđi se, pa guzi.
Nemoj držati nekoga kući da te čeka, samo da ti ne budeš usamljen kada ti zatreba.
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#227 Re: Ženskaroši

Post by Alles-Tamam »

no_sikiriki wrote: 04/07/2022 23:08
Alles-Tamam wrote: 04/07/2022 22:59

Tesko definisati, a kad se radi o tim stvarima ja sam pravo los u opisivanju toga.
Mogao bih ti opisivati to nekim riječima ali ne bi bilo to to

Uglavnom dobar je to osjećaj :-D
OK. Da li podrazumijeva poštovanje prema partneru? Da li podrazumijeva princip "ne čini drugom ono što ne želiš da se tebi čini"?
Da li bi bilo OK da te žena prevari (volite se)? Ako je odgovor na ovo "da", onda ignoriši prethodna pitanja. :mrgreen:
Nisam ja nikad rekao da je Ok prevariti partnera sa kojim si u vezi.
Ali postoje stvari na koje ne možeš uticati.
Ja kao momak sam grozan, jer imam očekivanja od cura koja nikada sam ne bih mogao ispuniti da ih neko očekuje od mene :D
no_sikiriki
Posts: 17119
Joined: 11/12/2012 13:21

#228 Re: Ženskaroši

Post by no_sikiriki »

darius_maximus wrote: 04/07/2022 23:12 Učiniti to nekome koga "voliš" je najponižavajući čin.
Budi mangup pa reci da se ne možeš nikad vezati i da ideš kuda te vjetar nosi.
Raziđi se, pa guzi.
Nemoj držati nekoga kući da te čeka, samo da ti ne budeš usamljen kada ti zatreba.
Summa sumarum. :thumbup:
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#229 Re: Ženskaroši

Post by Euphoria »

Velkoski wrote: 04/07/2022 23:11
Miss Moonlight wrote: 04/07/2022 22:34
Opet kazem kod njih ljubav i djidji midji nemaju veze nikakve.
:-) :lol:

how to say you're emotionally handicapped without saying it :mrgreen:
E hval ti :-)

@darius_maximus apsolutno se slazem :thumbup:
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#230 Re: Ženskaroši

Post by irac300 »

Onaj osjecaj kada ti na forumu udaraju lafine i pricaju ti utopijske price, a onda se sudaris sa realnoscu stvarnog svijeta :D

User avatar
darius_maximus
Posts: 3236
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#231 Re: Ženskaroši

Post by darius_maximus »

Alles-Tamam wrote: 04/07/2022 23:20
no_sikiriki wrote: 04/07/2022 23:08

OK. Da li podrazumijeva poštovanje prema partneru? Da li podrazumijeva princip "ne čini drugom ono što ne želiš da se tebi čini"?
Da li bi bilo OK da te žena prevari (volite se)? Ako je odgovor na ovo "da", onda ignoriši prethodna pitanja. :mrgreen:
Nisam ja nikad rekao da je Ok prevariti partnera sa kojim si u vezi.
Ali postoje stvari na koje ne možeš uticati.
Ja kao momak sam grozan, jer imam očekivanja od cura koja nikada sam ne bih mogao ispuniti da ih neko očekuje od mene :D
Postoje stvari na koje ne možeš uticati?
Čuo sam za prirodne katastrofe, ali u ovom kontekstu, koje su to stvari? :D
Nierika
Posts: 4158
Joined: 17/03/2020 00:41

#232 Re: Ženskaroši

Post by Nierika »

Pretpostavljam nemanje samokontrole.
John Cleese
Posts: 37126
Joined: 25/05/2010 18:30

#233 Re: Ženskaroši

Post by John Cleese »

darius_maximus wrote: 05/07/2022 00:19 Postoje stvari na koje ne možeš uticati?
Čuo sam za prirodne katastrofe, ali u ovom kontekstu, koje su to stvari? :D
Pa karakter :D

https://www.youtube.com/watch?v=PjsUaysLpsI
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#234 Re: Ženskaroši

Post by Alles-Tamam »

darius_maximus wrote: 05/07/2022 00:19
Alles-Tamam wrote: 04/07/2022 23:20

Nisam ja nikad rekao da je Ok prevariti partnera sa kojim si u vezi.
Ali postoje stvari na koje ne možeš uticati.
Ja kao momak sam grozan, jer imam očekivanja od cura koja nikada sam ne bih mogao ispuniti da ih neko očekuje od mene :D
Postoje stvari na koje ne možeš uticati?
Čuo sam za prirodne katastrofe, ali u ovom kontekstu, koje su to stvari? :D
Mogao bih ti ispričati događaj od sinoć, i koji god muškarac kaže da bi otišao čistog obraza ženi kući laže :mrgreen:
User avatar
darius_maximus
Posts: 3236
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#235 Re: Ženskaroši

Post by darius_maximus »

John Cleese wrote: 05/07/2022 00:34
darius_maximus wrote: 05/07/2022 00:19 Postoje stvari na koje ne možeš uticati?
Čuo sam za prirodne katastrofe, ali u ovom kontekstu, koje su to stvari? :D
Pa karakter :D

https://www.youtube.com/watch?v=PjsUaysLpsI
Bio sam dodao rečenicu u kojoj se spominje upravo ovaj citat, ali se nisam mogao natjerati da spomenem ovaj "film".
Hvala što si ispravio tu nepravdu. :D
User avatar
darius_maximus
Posts: 3236
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#236 Re: Ženskaroši

Post by darius_maximus »

Alles-Tamam wrote: 05/07/2022 00:37
darius_maximus wrote: 05/07/2022 00:19

Postoje stvari na koje ne možeš uticati?
Čuo sam za prirodne katastrofe, ali u ovom kontekstu, koje su to stvari? :D
Mogao bih ti ispričati događaj od sinoć, i koji god muškarac kaže da bi otišao čistog obraza ženi kući laže :mrgreen:
Da, baš mi fali lovačkih priča. :D
Nego, koja god da je priča, nisi nikako mogao uticati na nju?
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#237 Re: Ženskaroši

Post by Alles-Tamam »

darius_maximus wrote: 05/07/2022 00:45
Alles-Tamam wrote: 05/07/2022 00:37

Mogao bih ti ispričati događaj od sinoć, i koji god muškarac kaže da bi otišao čistog obraza ženi kući laže :mrgreen:
Da, baš mi fali lovačkih priča. :D
Nego, koja god da je priča, nisi nikako mogao uticati na nju?

Lovačka u smislu izmišljas?
Pa mogao sam uticati samo tako da nisam uopste izašao iz kuće
John Cleese
Posts: 37126
Joined: 25/05/2010 18:30

#238 Re: Ženskaroši

Post by John Cleese »

darius_maximus wrote: 05/07/2022 00:38
John Cleese wrote: 05/07/2022 00:34

Pa karakter :D

https://www.youtube.com/watch?v=PjsUaysLpsI
Bio sam dodao rečenicu u kojoj se spominje upravo ovaj citat, ali se nisam mogao natjerati da spomenem ovaj "film".
Hvala što si ispravio tu nepravdu. :D
Kajn ding :D
User avatar
darius_maximus
Posts: 3236
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#239 Re: Ženskaroši

Post by darius_maximus »

Alles-Tamam wrote: 05/07/2022 00:48
darius_maximus wrote: 05/07/2022 00:45

Da, baš mi fali lovačkih priča. :D
Nego, koja god da je priča, nisi nikako mogao uticati na nju?

Lovačka u smislu izmišljas?
Pa mogao sam uticati samo tako da nisam uopste izašao iz kuće
Mislim da se naše definicije izraza "nisam mogao uticati na to" veoma razlikuju.
Neka ostane na ovome. Kao što rekoh, znam takvih priča i jasno mi je kuda ovo ide.
Alles-Tamam
Posts: 1007
Joined: 17/05/2013 19:58

#240 Re: Ženskaroši

Post by Alles-Tamam »

darius_maximus wrote: 05/07/2022 01:01
Alles-Tamam wrote: 05/07/2022 00:48


Lovačka u smislu izmišljas?
Pa mogao sam uticati samo tako da nisam uopste izašao iz kuće
Mislim da se naše definicije izraza "nisam mogao uticati na to" veoma razlikuju.
Neka ostane na ovome. Kao što rekoh, znam takvih priča i jasno mi je kuda ovo ide.
Moguće, mislim vrlo vjerovatno se razlikuju. Ja sam realista, i znam da u životu stvari ne funkcionisu kao u filmu i pričama.
Ali i dalje ostajem pri tvrdnji, da je jedini načini da ostaneš netaknut taj da hodas kroz život kao konj sa onim oklopom oko očiju i da gledaš samo u pod pred sebe
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#241 Re: Ženskaroši

Post by Chmoljo »

darius_maximus wrote: 04/07/2022 23:12Znam i žene i muškarce koji su varali svoje partner/ice, tako da ni žene baš nisu nevinašcad.
Ko god se time ponosi, je pička u duši, da mi je otac rođeni.
Učiniti to nekome koga "voliš" je najponižavajući čin.
Budi mangup pa reci da se ne možeš nikad vezati i da ideš kuda te vjetar nosi.
Raziđi se, pa guzi.
Nemoj držati nekoga kući da te čeka, samo da ti ne budeš usamljen kada ti zatreba.
Slazem se. Nije vise to stvar ljubavi, nego lojalnosti i postovanja. Baska sto sam sam osoba koja vjeruje da kako sijes, tako ces i znjeti i ne zelim da mi se takve stvari desavaju.

Ne volis me, zelis nesto drugo, siroko ti polje, samo me ne pravi budalom.

Poslije predjenih nedaca, gazenja kroz zivot, upoznavanja drugog ljudskog bica, javi se nesto slicno bratstvu u ratu, spremnost na zrtvu za tvog saputnika i sapatnika. Kad si spreman glavu dati za tog drugog.

E tako je i u braku, gdje se bitke vode zajednicki, kad oboje resetate na protivnike, kad pokrivate jedno drugo, kad je ono drugo toliko prisutno u tvom zivotu da osjecas organsku povezanost, kao da ti je dio tijela.

Kako onda biti supak i izdati svog kompanjona? Kako je neshvatljivo da nekoga toliko cijenis i postujes da ne bi uradio nista sto bi ga rastuzilo oa makar nikad i ne saznao za to? Kad smo postali jebene zivotinje da damo svoj obraz za petominutni snosaj i visednenvno hvaljenje ucinjenim?

Ne kazem ja ni da su takvi brakovi nedodirljivi. Pucaju oni i bez problema oko para ili nevjere, ali opet se moze razici i na korektan nacin i bez zabijanja noza u ledja.

Sve je do covjeka i njegovog karaktera, a bogami se ovdje prica svela na to ko da smo mi muski izrasline na kurcu.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3236
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#242 Re: Ženskaroši

Post by darius_maximus »

Alles-Tamam wrote: 05/07/2022 01:08
darius_maximus wrote: 05/07/2022 01:01

Mislim da se naše definicije izraza "nisam mogao uticati na to" veoma razlikuju.
Neka ostane na ovome. Kao što rekoh, znam takvih priča i jasno mi je kuda ovo ide.
Moguće, mislim vrlo vjerovatno se razlikuju. Ja sam realista, i znam da u životu stvari ne funkcionisu kao u filmu i pričama.
Ali i dalje ostajem pri tvrdnji, da je jedini načini da ostaneš netaknut taj da hodas kroz život kao konj sa onim oklopom oko očiju i da gledaš samo u pod pred sebe
Ne bih baš rekao da si realista.
Kao onaj irac i drugi ovdje vjeruješ da samo tvoja verzija istine može postojati u svijetu, dok su druge izmišljene i postoje samo u pričama.
To nije realizam već jako iskrivljen pogled na svijet u kojem sve što nije po tvom ne postoji.
Ja ne sporim da to što ti govoriš postoji, jer sam viđao svojim očima i slušao takve priče.

Sad, jesam li ja konj?
Vrlo moguće. Vjerovatno nije najgori opis mene koji sam čuo. :D
Uglavnom, da ne pametujem, svako svome stadu, iako je ovo moje imaginarno. :D
Cregan
Posts: 435
Joined: 15/05/2016 13:51

#243 Re: Ženskaroši

Post by Cregan »

Sva ova priča kako bi svi muškarci varali da mogu, kako se ne možeš izbječi itd., dolazi od kukavica koje varaju partnere i ne mogu sebi priznati da su kukavice, pa se vade na to da su svi muškarci isti. Gdje si godine sprco, ako u tridesetim idalje razmišljaš kurcem.
Cregan
Posts: 435
Joined: 15/05/2016 13:51

#244 Re: Ženskaroši

Post by Cregan »

Chmoljo wrote: 05/07/2022 01:25
darius_maximus wrote: 04/07/2022 23:12Znam i žene i muškarce koji su varali svoje partner/ice, tako da ni žene baš nisu nevinašcad.
Ko god se time ponosi, je pička u duši, da mi je otac rođeni.
Učiniti to nekome koga "voliš" je najponižavajući čin.
Budi mangup pa reci da se ne možeš nikad vezati i da ideš kuda te vjetar nosi.
Raziđi se, pa guzi.
Nemoj držati nekoga kući da te čeka, samo da ti ne budeš usamljen kada ti zatreba.
Slazem se. Nije vise to stvar ljubavi, nego lojalnosti i postovanja. Baska sto sam sam osoba koja vjeruje da kako sijes, tako ces i znjeti i ne zelim da mi se takve stvari desavaju.

Ne volis me, zelis nesto drugo, siroko ti polje, samo me ne pravi budalom.

Poslije predjenih nedaca, gazenja kroz zivot, upoznavanja drugog ljudskog bica, javi se nesto slicno bratstvu u ratu, spremnost na zrtvu za tvog saputnika i sapatnika. Kad si spreman glavu dati za tog drugog.

E tako je i u braku, gdje se bitke vode zajednicki, kad oboje resetate na protivnike, kad pokrivate jedno drugo, kad je ono drugo toliko prisutno u tvom zivotu da osjecas organsku povezanost, kao da ti je dio tijela.

Kako onda biti supak i izdati svog kompanjona? Kako je neshvatljivo da nekoga toliko cijenis i postujes da ne bi uradio nista sto bi ga rastuzilo oa makar nikad i ne saznao za to? Kad smo postali jebene zivotinje da damo svoj obraz za petominutni snosaj i visednenvno hvaljenje ucinjenim?

Ne kazem ja ni da su takvi brakovi nedodirljivi. Pucaju oni i bez problema oko para ili nevjere, ali opet se moze razici i na korektan nacin i bez zabijanja noza u ledja.

Sve je do covjeka i njegovog karaktera, a bogami se ovdje prica svela na to ko da smo mi muski izrasline na kurcu.
:thumbup:
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2434
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#245 Re: Ženskaroši

Post by ZyzzSar »

evo pitanje za muskarce
sa koliko maksimalno djevojaka ste se u istom periodu vidjali (i/ili komunicirali)
User avatar
darius_maximus
Posts: 3236
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#246 Re: Ženskaroši

Post by darius_maximus »

Chmoljo wrote: 05/07/2022 01:25
darius_maximus wrote: 04/07/2022 23:12Znam i žene i muškarce koji su varali svoje partner/ice, tako da ni žene baš nisu nevinašcad.
Ko god se time ponosi, je pička u duši, da mi je otac rođeni.
Učiniti to nekome koga "voliš" je najponižavajući čin.
Budi mangup pa reci da se ne možeš nikad vezati i da ideš kuda te vjetar nosi.
Raziđi se, pa guzi.
Nemoj držati nekoga kući da te čeka, samo da ti ne budeš usamljen kada ti zatreba.
Slazem se. Nije vise to stvar ljubavi, nego lojalnosti i postovanja. Baska sto sam sam osoba koja vjeruje da kako sijes, tako ces i znjeti i ne zelim da mi se takve stvari desavaju.

Ne volis me, zelis nesto drugo, siroko ti polje, samo me ne pravi budalom.

Poslije predjenih nedaca, gazenja kroz zivot, upoznavanja drugog ljudskog bica, javi se nesto slicno bratstvu u ratu, spremnost na zrtvu za tvog saputnika i sapatnika. Kad si spreman glavu dati za tog drugog.

E tako je i u braku, gdje se bitke vode zajednicki, kad oboje resetate na protivnike, kad pokrivate jedno drugo, kad je ono drugo toliko prisutno u tvom zivotu da osjecas organsku povezanost, kao da ti je dio tijela.

Kako onda biti supak i izdati svog kompanjona? Kako je neshvatljivo da nekoga toliko cijenis i postujes da ne bi uradio nista sto bi ga rastuzilo oa makar nikad i ne saznao za to? Kad smo postali jebene zivotinje da damo svoj obraz za petominutni snosaj i visednenvno hvaljenje ucinjenim?

Ne kazem ja ni da su takvi brakovi nedodirljivi. Pucaju oni i bez problema oko para ili nevjere, ali opet se moze razici i na korektan nacin i bez zabijanja noza u ledja.

Sve je do covjeka i njegovog karaktera, a bogami se ovdje prica svela na to ko da smo mi muski izrasline na kurcu.
Da, što ne bi želio sebi, ne čini ni drugome, upravo tako.
Međutim, ne mislim da je osoba koja ide u kurvaluke, spremna za ovo što ti opisuješ.

Mislim da bol i bitke čak i više zbliže ljude nego sreća.
Sjećam se kada smo izgubili prvo dijete.
Sedmi mjesec, tako da smo već bili počeli dobijati sitnice, kao što je onaj češljić za kosu s mekanim dlakama.
Znali smo spol, ćerka, izabrali ime i mrtvorođenče, jebi ga...
Gledati nju kako sedmicama plače s onim češljićem u rukama je bilo užasno, ali smo pregurali.
Kažu da vrijeme liječi sve rane, ali nisu baš upravu. Ublaži ih, da.
Hvala Bogu, kasnije dobili sina, živ i zdrav.

Nakon svega toga, pomisliti da joj nanesem bol glupostima kao što je prevara je nezamislivo.
Daleko od toga da sam savršen. Bude svađa, bude loših dana.
Ali da se moram pravdati nekome da ne razmišljam o prevarama mi je stvarno smiješno.
Smiješno mi bude čime se ljudi zamaraju i što misle da to ne mogu izbjeći.

Uglavnom, lijepo si sažeo sve, slažem se.
User avatar
piupiu
Posts: 16600
Joined: 05/01/2008 05:08

#247 Re: Ženskaroši

Post by piupiu »

Snake Eyes wrote: 04/07/2022 22:09 Muskarci su po prirodi poligamni, od karaktera pojedinca zavisi kako se nosi sa tim.
Valjda smo došli do faze kad ne živimo po instinktu, nego kao razvijena društvena bića? I ta priča 'to mi je u prirodi' je ista priča kao i kod ovisnika. Izbor je izbor, treba imati cojones pa reći - to je moj izbor.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#248 Re: Ženskaroši

Post by Snake Eyes »

piupiu wrote: 05/07/2022 02:36
Snake Eyes wrote: 04/07/2022 22:09 Muskarci su po prirodi poligamni, od karaktera pojedinca zavisi kako se nosi sa tim.
Valjda smo došli do faze kad ne živimo po instinktu, nego kao razvijena društvena bića? I ta priča 'to mi je u prirodi' je ista priča kao i kod ovisnika. Izbor je izbor, treba imati cojones pa reći - to je moj izbor.
Ne pticice, dosli smo do faze kada ti preformulises moj stav i opet uspijes da se ne slozis sa mnom.
mali_balon
Posts: 11364
Joined: 12/09/2012 09:57

#249 Re: Ženskaroši

Post by mali_balon »

Neko je rekao kljucnu stvar. Muskarcu za sex ne treba ljubav jednostavnija smo bica, dok zeni za sex treba neki filing zene su malo komplikovane....
Ja se u jednu ruku divim tim zenskarosima, valja to lagat izmisljat price, barit, pricat, mljet.....otkud zivci......jednostavnije pivu popit i otic kuci spavat.....lec sa svojim azrailom.....
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45461
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#250 Re: Ženskaroši

Post by Chmoljo »

darius_maximus wrote: 05/07/2022 02:17 Da, što ne bi želio sebi, ne čini ni drugome, upravo tako.
Međutim, ne mislim da je osoba koja ide u kurvaluke, spremna za ovo što ti opisuješ.

Mislim da bol i bitke čak i više zbliže ljude nego sreća.
Sjećam se kada smo izgubili prvo dijete.
Sedmi mjesec, tako da smo već bili počeli dobijati sitnice, kao što je onaj češljić za kosu s mekanim dlakama.
Znali smo spol, ćerka, izabrali ime i mrtvorođenče, jebi ga...
Gledati nju kako sedmicama plače s onim češljićem u rukama je bilo užasno, ali smo pregurali.
Kažu da vrijeme liječi sve rane, ali nisu baš upravu. Ublaži ih, da.
Hvala Bogu, kasnije dobili sina, živ i zdrav.

Nakon svega toga, pomisliti da joj nanesem bol glupostima kao što je prevara je nezamislivo.
Daleko od toga da sam savršen. Bude svađa, bude loših dana.
Ali da se moram pravdati nekome da ne razmišljam o prevarama mi je stvarno smiješno.
Smiješno mi bude čime se ljudi zamaraju i što misle da to ne mogu izbjeći.

Uglavnom, lijepo si sažeo sve, slažem se.
pa upravo sam to i govorio. sa partnerom sa kojim prođeš sito i rešeto, jednostavno nadiđeš takve stvari.

opet želim reći da nisam neko ko osuđuje likove koji vole mijenjati partnere. svakom svačiji život. jes malo bljutavo kad čuješ da neko nekog vara, ali kao što rekoh, nismo djeca, sve dok je u okvirima sporazumnog pristanka je i meni ok.

i žao mi je što vam se to desilo. to svakako ostavlja efekt na vezu: ili je oslabi ili je ojača. osim ako nisi sociopata pa te ne dira to što ti partner prolazi kroz jedan od najtežih životnih perioda. još u takvim situacijama si svjestan da htjela ne htjela žensko sigurno sebe krivi, mogla sam ovo, mogla sam ono, ili se bar preispituje je li mogla nešto drugačije uraditi. i ti sad trebaš biti, što kažeš konj, i tražiti nekoga drugog umjesto da budeš podrška.

al isto tako je bitno svjestan i da se ništa ne podrazumijeva. pa i stabilan brak ne podrazumijeva da neće biti potresa koji će dovesti do razlaza. zato, jebiga, treba biti involviran. ili ne biti šupak i traćiti vrijeme partneru i pustiti ga da traži sebi sreću.
Post Reply