Porodica partnera

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#301 Re: Porodica partnera

Post by irac300 »

Ako imaš mogućnost da odeš u inostranstvo, šutni tog lika, a povedi mene. Em nećeš više dijeliti momka sa rodbinom, jer mene stara jedva čeka da istjera iz kuće, em sam nagodan, možeš sa mnom o svemu razgovarati, neće ti trebati forum.
Broj telefona, e-mail, skype, whatsapp, signal, telegram... imam sve. Pusa.
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#302 Re: Porodica partnera

Post by corolla02 »

angie_ wrote: 15/05/2022 22:30
Samprotivsviju wrote: 15/05/2022 22:05

Jesi ti iskreno ikad pokusavala razgovarati sa njim ovako iskreno bez krivina ?

Jesam, i na pocetku je on samo imao bojazan da ce meni biti "previse druzenja" i propitkivao bi me da li mi je ugodno, sta ja zelim, kako se osjecam..ali kako vrijeme odmice, to se nekako izgubilo. I rekla sam mu da mi smeta sto nekada ne zelim da se toliko tdruzimo, zelim nesto svoje da radim, ali tu naidjem na otpor...da se razumijemo, nije da se on nesto nudi da mi idemo kod mojih ili da ima neke planove da pripazi moje
Ali to je meni ok, bliskost ne ide preko noci..ali zasto je problem ako i meni treba prostora?

A u svemu tome, zasto ne mozemo zajedno naci rjesenje i postovanje, a ne jedan nacin je pravi...

Toliko osude ovdje ima kao eto covjek je porodican i kako te nije stid sto ne volis tako dobru osobu?
Porodice koje su previse bliske su jednako disfunkcionalne kao i one koje nisu...

Mislim da si sama sebi odgovorila na pitanje. Moraš naći prostora za sebe i duboko razmisliti, gdje, kako, kuda i sto tj. Sta je to sto želim; ovo nakošeno se odnosi također i na tebe, razumiješ da nosi savršena bas kao ni druga strana, ali ti tražiš sebe i svoje u svemu tome

Po meni moraš napraviti listu, onakvu vrstu liste bas ko kad ideš u shopping 😃 sa pulsevima i minusima; znaci dodaj i oduzmi i samo će ti se kazati sta dalje
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#303 Re: Porodica partnera

Post by suspect_zero »

irac300 wrote: 15/05/2022 23:06 Ako imaš mogućnost da odeš u inostranstvo, šutni tog lika, a povedi mene. Em nećeš više dijeliti momka sa rodbinom, jer mene stara jedva čeka da istjera iz kuće, em sam nagodan, možeš sa mnom o svemu razgovarati, neće ti trebati forum.
Broj telefona, e-mail, skype, whatsapp, signal, telegram... imam sve. Pusa.
Direktno :thumbup: koliko sam skontala tu ste negdje i po godinama a ti nisi mamina maza....@angie_ javi se ti ircu :-D makar kafu popijte, od tog tvog nikakve fajde, nek mu sestra i mater traže ženu da sa njima povazdan naprđuje.
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#304 Re: Porodica partnera

Post by irac300 »

suspect_zero wrote: 16/05/2022 00:03
irac300 wrote: 15/05/2022 23:06 Ako imaš mogućnost da odeš u inostranstvo, šutni tog lika, a povedi mene. Em nećeš više dijeliti momka sa rodbinom, jer mene stara jedva čeka da istjera iz kuće, em sam nagodan, možeš sa mnom o svemu razgovarati, neće ti trebati forum.
Broj telefona, e-mail, skype, whatsapp, signal, telegram... imam sve. Pusa.
Direktno :thumbup: koliko sam skontala tu ste negdje i po godinama a ti nisi mamina maza....@angie_ javi se ti ircu :-D makar kafu popijte, od tog tvog nikakve fajde, nek mu sestra i mater traže ženu da sa njima povazdan naprđuje.
Hvala koleginice. :D
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5532
Joined: 04/08/2020 19:22

#305 Re: Porodica partnera

Post by -Chesterfield- »

kakavdanakneiskustvu wrote: 15/05/2022 16:24
-Chesterfield- wrote: 15/05/2022 00:20 Sve dok te zovu na kafu, gozbu... a ti nisi k... om mrdnula dobro je...
Problem nastaje ako se oni počnu tebi uvaljivati nepozvani.
Ja bih to lahko riješio. Traži da ti prave bamju non stop...
hebemliga mozda bi ona nekad htjela da njih dvoje zajedno odgledaju dva filma a eto on ode sestri,bratu roditeljima na kafu,i hajde jednom, dvaput, pet puta,ako to je stalno tako nema tu života
Pa film će odgledati nakon što pometu sve sa sofre.

Ja da sam žensko ne bih imao ništa protiv da me svekrva pozove na ručak, večeru... još ako je to u komšiluku - super.

Tako radi snaha moje mame. Svako jutro čeka da je mama pozove na kafu. Nakon što srkne kafu ispali se. :D Da barem nekada skloni šolje - ne mora prati.

Moja mama nekada podnevsku kafu krišom napravi i popije sama. Ali sve se boji da ona u tom momentu neće doći... bilo bi joj neugodno što je nije pozvala...

Sve u svemu ženske gluposti... Takav je život na selu. :-)
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#306 Re: Porodica partnera

Post by corolla02 »

@Angie djeluje dobro ozbiljna osoba, onako izmedju reda citajuci

mozda je to i sastavni dio problema...

GL
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#307 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Sydnor wrote: 15/05/2022 17:31 Morat ćeš prekinut prije ili kasnije.

On se neće promijeniti, a neće ni tvoje želje i potrebe. Vremenom ćeš sve više biti frustrirana odnosom koji te ne ispunjava i koji nije ugodan i bezperspektivnost i ta frustracija će polako nadvladat lijepe segmente veze.

Inicirat rastanak nije lako i jedno vrijeme će bit sigurno teško ali čitajući tvoje postove to je jedina ispravna stvar jer ćeš u tom odnosu polako postajat osoba koja neće valjat ni sebi kamoli nekom drugome.

Nemoj se bojati, tridesete su idealno vrijeme za pronaći partnera jer si zrela osoba koja zna šta joj treba, a kad je tako mnogo je lakše nego u dvadesetima kad želiš nekog čisto da ispratiš trendove društva, da ne budeš sama.

Nek ti je sa srećom.

:thumbup:

Predobro sazeto, hvala
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#308 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Rothmans wrote: 15/05/2022 22:01 Te muske sto lete sestrama i mamama zaobilazit u sirokom luku, plus oznacit necim da se druga zena ne bi nasukala na budalu. Nema od njega hajra , mozes ti sjedit sa njim i fino pricat do sudnjeg dana, on ce te saslusat, a onda izignorisat sve receno i otic se pozalit mami/sestri. I ta mu mati ne valja cim ga nije dosad odbila od sise, a i ta mu sestra ne valja cim se tako bezobrazno namece . U slucaju braka ima da ti krv piju na slamku laganini
Pa eto ako zet od sestre moze s njima stalno, onda je u meni problem..mozda to muskarci ne analiziraju previse 😁
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#309 Re: Porodica partnera

Post by Mariella »

angie_ wrote: 15/05/2022 22:26
Mariella wrote: 15/05/2022 22:05
Za nju ne valja nikako, to i jeste cijeli problem. Nisu jedno za drugo, a nekoj drugoj ce mozda biti zlatan, nekoj kojoj nece smetati da se prilagodi njegovim zeljama i zeljama njegove porodice.

Ali o slicnim stvarima se prica prije zajednickog zivota.
Po cemu ne valja niko?? Iz cega si to zakljucila?
Ne pise da tebi nevalja niko, vec on nikako. To sto je on dobra osoba, pa i sto ga volis nije dovoljno ako se neke glavne vrijednosti ne poklapaju. Ili ako jedno od vas nije spremno do kraja zivota da pravi kompromis.
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#310 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Mariella wrote: 16/05/2022 07:27
angie_ wrote: 15/05/2022 22:26

Po cemu ne valja niko?? Iz cega si to zakljucila?
Ne pise da tebi nevalja niko, vec on nikako. To sto je on dobra osoba, pa i sto ga volis nije dovoljno ako se neke glavne vrijednosti ne poklapaju. Ili ako jedno od vas nije spremno do kraja zivota da pravi kompromis.
Aa sorry, pogresno procitano :thumbup:
broj dva
Posts: 4484
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#311 Re: Porodica partnera

Post by broj dva »

Zene kupite vibratore. Muski jebite samo sto mozete posteno iznajmit i platit.
Ovo sa porodicama je nepotrebno. Sam svoj cojek/zena.
User avatar
simbabimba
Posts: 719
Joined: 18/03/2008 09:35

#312 Re: Porodica partnera

Post by simbabimba »

angie_ wrote: 15/05/2022 22:30
Samprotivsviju wrote: 15/05/2022 22:05

Jesi ti iskreno ikad pokusavala razgovarati sa njim ovako iskreno bez krivina ?

Jesam, i na pocetku je on samo imao bojazan da ce meni biti "previse druzenja" i propitkivao bi me da li mi je ugodno, sta ja zelim, kako se osjecam..ali kako vrijeme odmice, to se nekako izgubilo. I rekla sam mu da mi smeta sto nekada ne zelim da se toliko tdruzimo, zelim nesto svoje da radim, ali tu naidjem na otpor...da se razumijemo, nije da se on nesto nudi da mi idemo kod mojih ili da ima neke planove da pripazi moje
Ali to je meni ok, bliskost ne ide preko noci..ali zasto je problem ako i meni treba prostora?

A u svemu tome, zasto ne mozemo zajedno naci rjesenje i postovanje, a ne jedan nacin je pravi...

Toliko osude ovdje ima kao eto covjek je porodican i kako te nije stid sto ne volis tako dobru osobu?
Porodice koje su previse bliske su jednako disfunkcionalne kao i one koje nisu...
Vidi, morate sjesti i razgovarati. Ako se on ni blizu toliko ne trudi oko tebe (a imas dokaz da zna i umije da bude brizan i pazljiv prema najdrazim) onda ti to MNOGO govori. Ako ni ne pokusava da malo vise svog vremena i paznje posveti tebi (nakon sto mu kazes da to ocekujes) onda ne znam sta da ti kazem...Plus, ako vase zajednicke odluke, planove, zelje (koje god da su) iznosi i diskutuje prvo sa ljudima kojih se to direktno ni ne tice, niti trebaju bas sve vase da znaju, nije ok, ti si tu onda u vezi i kombinaciji sa svima njima (sto je previse previse je). Da li je bas toliko nesamostalan?

Nije lose sto je brizan i pazljiv, ali je lose sto nije prema svima jednako pazljiv (prema tebi).

Ovo sve komentarisem pod uslovom da je sve sto si napisala bas tako.
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#313 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

irac300 wrote: 15/05/2022 23:06 Ako imaš mogućnost da odeš u inostranstvo, šutni tog lika, a povedi mene. Em nećeš više dijeliti momka sa rodbinom, jer mene stara jedva čeka da istjera iz kuće, em sam nagodan, možeš sa mnom o svemu razgovarati, neće ti trebati forum.
Broj telefona, e-mail, skype, whatsapp, signal, telegram... imam sve. Pusa.
Hahaha, bas nemoralne ponude 😁😁

Sto te stara jedva ceka istjerati iz kuce? 😂
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#314 Re: Porodica partnera

Post by irac300 »

angie_ wrote: 16/05/2022 14:58
irac300 wrote: 15/05/2022 23:06 Ako imaš mogućnost da odeš u inostranstvo, šutni tog lika, a povedi mene. Em nećeš više dijeliti momka sa rodbinom, jer mene stara jedva čeka da istjera iz kuće, em sam nagodan, možeš sa mnom o svemu razgovarati, neće ti trebati forum.
Broj telefona, e-mail, skype, whatsapp, signal, telegram... imam sve. Pusa.
Hahaha, bas nemoralne ponude 😁😁

Sto te stara jedva ceka istjerati iz kuce? 😂
Zašto nemoralna? Iskrena. Mogli bi jedno drugom pomoći. :mrgreen:
Pa dosadio sam joj, neoženjen. :mrgreen:
no_sikiriki
Posts: 16547
Joined: 11/12/2012 13:21

#315 Re: Porodica partnera

Post by no_sikiriki »

irac300 wrote: 16/05/2022 15:04
angie_ wrote: 16/05/2022 14:58

Hahaha, bas nemoralne ponude 😁😁

Sto te stara jedva ceka istjerati iz kuce? 😂
Zašto nemoralna? Iskrena. Mogli bi jedno drugom pomoći. :mrgreen:
Pa dosadio sam joj, neoženjen. :mrgreen:
A možda da prvo odseliš od matere, pa i bude nešto od tih žena za inostranstvo? :mrgreen: :lol:
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#316 Re: Porodica partnera

Post by irac300 »

no_sikiriki wrote: 16/05/2022 15:08
irac300 wrote: 16/05/2022 15:04

Zašto nemoralna? Iskrena. Mogli bi jedno drugom pomoći. :mrgreen:
Pa dosadio sam joj, neoženjen. :mrgreen:
A možda da prvo odseliš od matere, pa i bude nešto od tih žena za inostranstvo? :mrgreen: :lol:
Joj vas sarajlijica. :mrgreen: Na selu se pravi porodicna kuća. :mrgreen: Nema hoces neces, tako ti je. Odselio bih jedino u inostranstvo, ovdje nema potrebe, nismo k'o sardine, svako ima svoj stan. :mrgreen:
no_sikiriki
Posts: 16547
Joined: 11/12/2012 13:21

#317 Re: Porodica partnera

Post by no_sikiriki »

irac300 wrote: 16/05/2022 15:14
no_sikiriki wrote: 16/05/2022 15:08

A možda da prvo odseliš od matere, pa i bude nešto od tih žena za inostranstvo? :mrgreen: :lol:
Joj vas sarajlijica. :mrgreen: Na selu se pravi porodicna kuća. :mrgreen: Nema hoces neces, tako ti je. Odselio bih jedino u inostranstvo, ovdje nema potrebe, nismo k'o sardine, svako ima svoj stan. :mrgreen:
Pa to se ne pika, onda živiš sam. Samo ne spominji mater. :lol:
Seawolf
Posts: 7542
Joined: 14/06/2012 22:59

#318 Re: Porodica partnera

Post by Seawolf »

no_sikiriki wrote: 16/05/2022 15:08
irac300 wrote: 16/05/2022 15:04

Zašto nemoralna? Iskrena. Mogli bi jedno drugom pomoći. :mrgreen:
Pa dosadio sam joj, neoženjen. :mrgreen:
A možda da prvo odseliš od matere, pa i bude nešto od tih žena za inostranstvo? :mrgreen: :lol:
Puna nam država ovih što se lijepe uz majčine skute i kukaju kako ne mogu naći adekvatno žensko za sebe.

Nije vama ženama ovdje kod nas nikako lahko .... Izgleda da pravog muškarca možete naći još samo u osmrtnicama (ožalošćeni suprug ....), ili u sirotištu.
no_sikiriki
Posts: 16547
Joined: 11/12/2012 13:21

#319 Re: Porodica partnera

Post by no_sikiriki »

Seawolf wrote: 16/05/2022 15:31
no_sikiriki wrote: 16/05/2022 15:08

A možda da prvo odseliš od matere, pa i bude nešto od tih žena za inostranstvo? :mrgreen: :lol:
Puna nam država ovih što se lijepe uz majčine skute i kukaju kako ne mogu naći adekvatno žensko za sebe.

Nije vama ženama ovdje kod nas nikako lahko .... Izgleda da pravog muškarca možete naći još samo u osmrtnicama (ožalošćeni suprug ....), ili u sirotištu.
Uvijek se vade na ekonomsku situaciju, što je razumljivo donekle. Ali ja da imam 25+, i da sam single, i zarađujem 800 KM platu - opet bih prije uzela stan sa nekim cimerkama i živjela od plate do plate u svojoj sobici, samo da imam svoj mir. Nisam dijete da živim s roditeljima do besvijesti.
Last edited by no_sikiriki on 16/05/2022 15:42, edited 1 time in total.
Seawolf
Posts: 7542
Joined: 14/06/2012 22:59

#320 Re: Porodica partnera

Post by Seawolf »

no_sikiriki wrote: 16/05/2022 15:36
Seawolf wrote: 16/05/2022 15:31
Puna nam država ovih što se lijepe uz majčine skute i kukaju kako ne mogu naći adekvatno žensko za sebe.

Nije vama ženama ovdje kod nas nikako lahko .... Izgleda da pravog muškarca možete naći još samo u osmrtnicama (ožalošćeni suprug ....), ili u sirotištu.
Uvijek se vade na ekonomsku situaciju, što je razumljivo donekle. Ali ja da imam 25+, i da sam single, i zarađujem 800 KM platu - opet bih prije uzela stan sa nekim cimerkama i živjela u sobici i živjela od plate do plate, samo da imam svoj mir. Nisam dijete da živim s roditeljima do besvijesti.
Jest' ali ti si žensko, tako da je razumljivo da tako razmišljaš i da bi tako uradila.

Uzmi u obzir da se ovdje ipak radi o muškarcima, koji maštaju o razvratnim avanturama, ali da se mogu vratiti pod sigurnost majčinih skuta, ako zagusti.
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#321 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Seawolf wrote: 16/05/2022 15:31
no_sikiriki wrote: 16/05/2022 15:08

A možda da prvo odseliš od matere, pa i bude nešto od tih žena za inostranstvo? :mrgreen: :lol:
Puna nam država ovih što se lijepe uz majčine skute i kukaju kako ne mogu naći adekvatno žensko za sebe.

Nije vama ženama ovdje kod nas nikako lahko .... Izgleda da pravog muškarca možete naći još samo u osmrtnicama (ožalošćeni suprug ....), ili u sirotištu.

Ako budem imala ikada sina, ucit cu ga da bude musko 😁

Ma kojeg god dijete da je spola, treba ga uciti da bude slobodno da misli svojom glavom, ali brate necu nametati osjecaj krivice da mora da mi pravi drustvo po stare dane..ne rodis dijete da robuje tebi samo, nego da stvoris zdravog, misleceg covjeka..
no_sikiriki
Posts: 16547
Joined: 11/12/2012 13:21

#322 Re: Porodica partnera

Post by no_sikiriki »

Seawolf wrote: 16/05/2022 15:41
no_sikiriki wrote: 16/05/2022 15:36

Uvijek se vade na ekonomsku situaciju, što je razumljivo donekle. Ali ja da imam 25+, i da sam single, i zarađujem 800 KM platu - opet bih prije uzela stan sa nekim cimerkama i živjela u sobici i živjela od plate do plate, samo da imam svoj mir. Nisam dijete da živim s roditeljima do besvijesti.
Jest' ali ti si žensko, tako da je razumljivo da tako razmišljaš i da bi tako uradila.

Uzmi u obzir da se ovdje ipak radi o muškarcima, koji maštaju o razvratnim avanturama, ali da se mogu vratiti pod sigurnost majčinih skuta, ako zagusti.
Ma čudno je to sve. Da nekome više godi da ima mater da mu kuha i čisti, nego da nešto sam uradi i ima svoju samostalnost, kao i mogućnost neke normalne veze, gdje može imati privatnost, itd. Meni je to nezamislivo. Definitivno je nezdrav naš način življenja općenito, za oba spola.
A ne čude me ni mnogobrojni razvodi, kad se dvoje takvih ljudi spoji u braku i po prvi put žive bez roditelja. Šok za sistem. :mrgreen:
immuno
Posts: 2018
Joined: 07/04/2010 11:05

#323 Re: Porodica partnera

Post by immuno »

angie_ wrote: 16/05/2022 15:47
Seawolf wrote: 16/05/2022 15:31
Puna nam država ovih što se lijepe uz majčine skute i kukaju kako ne mogu naći adekvatno žensko za sebe.

Nije vama ženama ovdje kod nas nikako lahko .... Izgleda da pravog muškarca možete naći još samo u osmrtnicama (ožalošćeni suprug ....), ili u sirotištu.

Ako budem imala ikada sina, ucit cu ga da bude musko 😁

Ma kojeg god dijete da je spola, treba ga uciti da bude slobodno da misli svojom glavom, ali brate necu nametati osjecaj krivice da mora da mi pravi drustvo po stare dane..ne rodis dijete da robuje tebi samo, nego da stvoris zdravog, misleceg covjeka..
Orhan Pamuk, knjiga "Snijeg" je otprilike rekao
Roditelji donose djecu na svijet jer je njima cejf I zbog toga ocekuju od djece da su citav zivot zahvalni zbog toga 🙈
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#324 Re: Porodica partnera

Post by auspuhc »

Neki ovdje bas mrze svoje roditelje. Ruzno za citati.
immuno
Posts: 2018
Joined: 07/04/2010 11:05

#325 Re: Porodica partnera

Post by immuno »

auspuhc wrote: 16/05/2022 15:54 Neki ovdje bas mrze svoje roditelje. Ruzno za citati.
Mozes tumaciti kako tebi odgovara, moje roditelje sam ispratila na onaj svijet😔😥 imam djecu al neocekujem od njih apsolutno nista, kad mogu nek dodju, jave se... Eh sad sto se vidjamo jednom sedmicno nije moranje vec ZELJA od sve troje, od to troje jedno je snaha al nikakve razlike nema cak sta vise sa njom napokon dobih kcerku, imam 2 sina... Roditelji moraju u zivotu ne samo djecu kritikovat vec biti I kritikovani, zdrava I dobronamjerna kritika moze samo valjati 👍
Post Reply