Porodica partnera

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#276 Re: Porodica partnera

Post by auspuhc »

saint_mirad wrote: 15/05/2022 13:00
Seawolf wrote: 15/05/2022 10:32 Ni meni nije jasno, ako se postavljačica teme ne zeza ovdje s nama, šta je uopšte privuklo njih dvoje jedno drugome.

Ili nas zeza, ili je odlučila da sebi uništi ostatak života.
verovatno je dobro jebe. :izet:
Ma uopste se ne radi o losem muskarcu. Problem je sto si karakterno ne odgovaraju. Nekoj drugoj zeni bi on ovakav bio idealan.

E sad. Zene obicno ostavljaju tek kada nadju zamjenu. Dok joj se ne ukaze nova prilika vjerujem da ce biti sa njim.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58435
Joined: 03/08/2010 19:04

#277 Re: Porodica partnera

Post by kakavdanakneiskustvu »

-Chesterfield- wrote: 15/05/2022 00:20 Sve dok te zovu na kafu, gozbu... a ti nisi k... om mrdnula dobro je...
Problem nastaje ako se oni počnu tebi uvaljivati nepozvani.
Ja bih to lahko riješio. Traži da ti prave bamju non stop...
hebemliga mozda bi ona nekad htjela da njih dvoje zajedno odgledaju dva filma a eto on ode sestri,bratu roditeljima na kafu,i hajde jednom, dvaput, pet puta,ako to je stalno tako nema tu života
Last edited by kakavdanakneiskustvu on 15/05/2022 18:58, edited 1 time in total.
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#278 Re: Porodica partnera

Post by Samprotivsviju »

Jel lik bogat?
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#279 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Samprotivsviju wrote: 15/05/2022 16:49 Jel lik bogat?
Nije uopste..radi, ali nema stalan posao, nema ni osiguranje ni zdravstveno…roditelji mu imaju minimalne penzije..ali to nije uopste bitno
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#280 Re: Porodica partnera

Post by Sydnor »

Morat ćeš prekinut prije ili kasnije.

On se neće promijeniti, a neće ni tvoje želje i potrebe. Vremenom ćeš sve više biti frustrirana odnosom koji te ne ispunjava i koji nije ugodan i bezperspektivnost i ta frustracija će polako nadvladat lijepe segmente veze.

Inicirat rastanak nije lako i jedno vrijeme će bit sigurno teško ali čitajući tvoje postove to je jedina ispravna stvar jer ćeš u tom odnosu polako postajat osoba koja neće valjat ni sebi kamoli nekom drugome.

Nemoj se bojati, tridesete su idealno vrijeme za pronaći partnera jer si zrela osoba koja zna šta joj treba, a kad je tako mnogo je lakše nego u dvadesetima kad želiš nekog čisto da ispratiš trendove društva, da ne budeš sama.

Nek ti je sa srećom.
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#281 Re: Porodica partnera

Post by Samprotivsviju »

angie_ wrote: 15/05/2022 17:13
Samprotivsviju wrote: 15/05/2022 16:49 Jel lik bogat?
Nije uopste..radi, ali nema stalan posao, nema ni osiguranje ni zdravstveno…roditelji mu imaju minimalne penzije..ali to nije uopste bitno
A jel ti rekao neki konkretan razlog zasto se razveo sa ovom prije tebe?
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#282 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Samprotivsviju wrote: 15/05/2022 17:39
angie_ wrote: 15/05/2022 17:13

Nije uopste..radi, ali nema stalan posao, nema ni osiguranje ni zdravstveno…roditelji mu imaju minimalne penzije..ali to nije uopste bitno
A jel ti rekao neki konkretan razlog zasto se razveo sa ovom prije tebe?

Po njemu nisu se kao dobro slagali, ona je isto htjela da se mozda odseli zbog posla…zamjerala mu je za njegov posao..a poslije kroz pricu mi je priznao da on nije mogao zamisliti da ga neko, pa i zena, iscupa iz rodnog grada i od porodice…
Po njemu, bila je karakterno “teska” zena i nisu se nista moglu dogovoriti..kao volili se, bilo sve divno i kao paff ona zeli da se seli, da mijenjaju poslove, da rade neke stvari na koje nije bio spreman…jako su se ruzno rastali
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#283 Re: Porodica partnera

Post by NediM17 »

Tako ce i s tobom zavrsiti ako se ne popravis. :mrgreen:
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#284 Re: Porodica partnera

Post by suspect_zero »

angie_ wrote: 15/05/2022 18:36
Samprotivsviju wrote: 15/05/2022 17:39

A jel ti rekao neki konkretan razlog zasto se razveo sa ovom prije tebe?

Po njemu nisu se kao dobro slagali, ona je isto htjela da se mozda odseli zbog posla…zamjerala mu je za njegov posao..a poslije kroz pricu mi je priznao da on nije mogao zamisliti da ga neko, pa i zena, iscupa iz rodnog grada i od porodice…
Po njemu, bila je karakterno “teska” zena i nisu se nista moglu dogovoriti..kao volili se, bilo sve divno i kao paff ona zeli da se seli, da mijenjaju poslove, da rade neke stvari na koje nije bio spreman…jako su se ruzno rastali

Ista ti :D
User avatar
Ironmen
Posts: 5975
Joined: 29/07/2015 17:36

#285 Re: Porodica partnera

Post by Ironmen »

angie_ wrote: 15/05/2022 18:36
Samprotivsviju wrote: 15/05/2022 17:39

A jel ti rekao neki konkretan razlog zasto se razveo sa ovom prije tebe?

Po njemu nisu se kao dobro slagali, ona je isto htjela da se mozda odseli zbog posla…zamjerala mu je za njegov posao..a poslije kroz pricu mi je priznao da on nije mogao zamisliti da ga neko, pa i zena, iscupa iz rodnog grada i od porodice…
Po njemu, bila je karakterno “teska” zena i nisu se nista moglu dogovoriti..kao volili se, bilo sve divno i kao paff ona zeli da se seli, da mijenjaju poslove, da rade neke stvari na koje nije bio spreman…jako su se ruzno rastali
Pa sjedi sa njim i na lijep nacin probaj rijesiti problem, budi iskrena i reci mu lijepo sta ti smeta, ako on i dalje ne zeli da se barem malo promjeni i da vise vremena posveti tebi i vama kao paru, onda je najbolje da to sto prije raskines, ovako iz dana u dan samo sebe kopas dublje.
Seawolf
Posts: 7535
Joined: 14/06/2012 22:59

#286 Re: Porodica partnera

Post by Seawolf »

Samprotivsviju wrote: 15/05/2022 17:39
angie_ wrote: 15/05/2022 17:13

Nije uopste..radi, ali nema stalan posao, nema ni osiguranje ni zdravstveno…roditelji mu imaju minimalne penzije..ali to nije uopste bitno
A jel ti rekao neki konkretan razlog zasto se razveo sa ovom prije tebe?
Ćuj, konkretan razlog .... Pa valjda je iz svega ovdje napisanog jasno koji je razlog.

Bolje bi pitanje bilo kako je uspjela imalo izdržati sa takvim.
Seawolf
Posts: 7535
Joined: 14/06/2012 22:59

#287 Re: Porodica partnera

Post by Seawolf »

Ironmen wrote: 15/05/2022 18:45
angie_ wrote: 15/05/2022 18:36


Po njemu nisu se kao dobro slagali, ona je isto htjela da se mozda odseli zbog posla…zamjerala mu je za njegov posao..a poslije kroz pricu mi je priznao da on nije mogao zamisliti da ga neko, pa i zena, iscupa iz rodnog grada i od porodice…
Po njemu, bila je karakterno “teska” zena i nisu se nista moglu dogovoriti..kao volili se, bilo sve divno i kao paff ona zeli da se seli, da mijenjaju poslove, da rade neke stvari na koje nije bio spreman…jako su se ruzno rastali
Pa sjedi sa njim i na lijep nacin probaj rijesiti problem, budi iskrena i reci mu lijepo sta ti smeta, ako on i dalje ne zeli da se barem malo promjeni i da vise vremena posveti tebi i vama kao paru, onda je najbolje da to sto prije raskines, ovako iz dana u dan samo sebe kopas dublje.
Hoće, promijenit će se u trideset i petoj, bezbeli.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#288 Re: Porodica partnera

Post by NediM17 »

Nije razmisljala mozda sebe promijeniti ako joj je stalo da sacuva tu vezu.
Pozvati njegove roditelje i sestru na rucak, ugostiti ih, biti ljubazna makar i na silu, mozda bude manje trcao on njima. :mrgreen:
Ako joj nije stalo onda sto prije to okoncati.
Al' jbg. prodje ljeto trideseto, njoj bioloski sat otkucava, hvata zadnji voz, a on u najboljim godinama. :kiss:
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#289 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

NediM17 wrote: 15/05/2022 19:05 Nije razmisljala mozda sebe promijeniti ako joj je stalo da sacuva tu vezu.
Pozvati njegove roditelje i sestru na rucak, ugostiti ih, biti ljubazna makar i na silu, mozda bude manje trcao on njima. :mrgreen:
Ako joj nije stalo onda sto prije to okoncati.
Al' jbg. prodje ljeto trideseto, njoj bioloski sat otkucava, hvata zadnji voz, a on u najboljim godinama. :kiss:
Varas se, zvala sam ljude vise puta kod sebe, kuhala im, ugoscavala.. inicijative za staru, predlagala da zenu izvedemo za 8. Mart npr..zena se odusevila, kao nije bila u gradu 10 godina :? Oni nemaju odnos da tipa, sestra izvede staru na kafu ili odu u shopping (sto je meni normalno sa mojom starom), nego oni uvijek moraju svi skupa da se okupe

Za svaki bitan datum, pitam momka sta da organizujemo kupimo...zaista se trudim, jer sama volim da brinem o ljudima u svom zivotu :D

Nije stvar da ja ne mislim da se treba truditi oko roditelja, nego sto ne zelim stalno biti s njima i raditi stvari s njima...imam svoj zivot i voljela bih da i moj momak radi nesto sto nije samo provodjenje vremena sa svojima i supljiranje na kafama..

Moji roditelji meni nikada nisu pravili osjecja krivice sto ne dolazim ili se ne javljam..daju mi slobodu da dodjem i odem kada zelim..nekako sto vam ljuid vise namecu da morate da se vidite, jer eto oni ce se osjecati lose sto ne dolazite,i to u nekim definisanim intevalima i nabijaju vam osjecaj krivice, vama se vise ne dolazi :D

Zensku sa 30 nije lako, ali sta je tu je, bolje nego oboliti :)
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#290 Re: Porodica partnera

Post by Samprotivsviju »

Seawolf wrote: 15/05/2022 18:46
Samprotivsviju wrote: 15/05/2022 17:39

A jel ti rekao neki konkretan razlog zasto se razveo sa ovom prije tebe?
Ćuj, konkretan razlog .... Pa valjda je iz svega ovdje napisanog jasno koji je razlog.

Bolje bi pitanje bilo kako je uspjela imalo izdržati sa takvim.
Sta mu fali? To sto je vezan za svoju porodicu a vjerovatno sutra i za vlastitu. Ako je ovo jedini razlog zasto lik nevalja, onda je zlatan. Ja bih iskreno volio cuti sta vas partneri ili bivsi partneri imaju reci za vas.
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#291 Re: Porodica partnera

Post by corolla02 »

angie_ wrote: 11/05/2022 09:28 Postavljam ovo pitanje cisto jer me zanima kakvi su vasi stavovi i pogledi na vasu porodicu i na novu porodicu koju gradite sa partnerom…

Da li kada stupate u ozbiljan odnos smatrate da sa tom osobom gradite novu porodicu, koja je prioritet u vasem zivotu, a ne prosirenje vase “primarne” porodice iz koje ste potekli.

U vezi sam 1.5 godinu,zivimo skupa, oboje smo u 30-tim godinama ali imam osjecaj da muskarci, pogotovo u BiH ne mogu prekinuti vezu koju imaju sa roditeljima, nego dozivljavaju da zena samo treba da se prikljuci “njegovima”. Pod prekidom veze sa roditeljima ne mislim totalno iskljucivanje iz zivota i zanemarivanje, nego mentalni “prekid” da sa novom osobom trebas da gradis svoju porodicu, koja je nova jedinka.

Moj partner, s kojim zivim ima potrebu da se na dnevnoj osobi druzi i cuje sa roditeljima i sestrom i bracom. Ako negdje odemo, cim se vratimo sa puta, on mora otici da vidi svoje. Odluke o preseljenju negdje ili poslu, iskljucivo ovise o blizini porodice i za savjet se prvo pitaju oni. Na svakodnevnoj osobi, porodici se cine ustupci, usluge, koje oni mogu sami da urade (nisu ni bolesni, ni stari, a sestre su mladje od mene). Da ne spominjem, kada bih ja dobila posao negdje i dobru priliku vani, on sam kaze da ne bi otisao za osobom koju voli, jer ne zeli biti daleko od svojih.

To me frustrira nekada jer imam osjecaj da smo kao djeca koja jos zive kod roditelja. I ja imam svoju porodicu, volim uh najvise na svijetu, ali sam spremna puno toga za partnera i zelim nasu porodicu. Od studentskih dana zivim sama i vrlo sam nezavisna po tom pitanju. Puno postovanje roditeljima, mozemo se posjecivati, paziti, ali zar nase odluke zivotne ovise o njima?

Da li je to do osobe ili zivimo u takvoj sredini?
ima tog svuda, mada je to cesce sa zenske strane, musko dosta rijedje, ono bukvalno nezamislivo, doduse i roditelji tu grijese ako je to tako

u mene je zena takva, samo zna pricati sa svojima, posebno sa majkom;

mislim ono halo sto si se udavala :mrgreen:
User avatar
Rothmans
Posts: 2848
Joined: 21/11/2019 21:32

#292 Re: Porodica partnera

Post by Rothmans »

Te muske sto lete sestrama i mamama zaobilazit u sirokom luku, plus oznacit necim da se druga zena ne bi nasukala na budalu. Nema od njega hajra , mozes ti sjedit sa njim i fino pricat do sudnjeg dana, on ce te saslusat, a onda izignorisat sve receno i otic se pozalit mami/sestri. I ta mu mati ne valja cim ga nije dosad odbila od sise, a i ta mu sestra ne valja cim se tako bezobrazno namece . U slucaju braka ima da ti krv piju na slamku laganini
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#293 Re: Porodica partnera

Post by Samprotivsviju »

Vi svi morate shvatiti da je ovo prica samo sa jedne strane odnosno jedna strana kovanice koja itekako zna biti krajnje subjektivna.
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#294 Re: Porodica partnera

Post by Mariella »

Samprotivsviju wrote: 15/05/2022 21:37
Seawolf wrote: 15/05/2022 18:46
Ćuj, konkretan razlog .... Pa valjda je iz svega ovdje napisanog jasno koji je razlog.

Bolje bi pitanje bilo kako je uspjela imalo izdržati sa takvim.
Sta mu fali? To sto je vezan za svoju porodicu a vjerovatno sutra i za vlastitu. Ako je ovo jedini razlog zasto lik nevalja, onda je zlatan. Ja bih iskreno volio cuti sta vas partneri ili bivsi partneri imaju reci za vas.
Za nju ne valja nikako, to i jeste cijeli problem. Nisu jedno za drugo, a nekoj drugoj ce mozda biti zlatan, nekoj kojoj nece smetati da se prilagodi njegovim zeljama i zeljama njegove porodice.

Ali o slicnim stvarima se prica prije zajednickog zivota.
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#295 Re: Porodica partnera

Post by Samprotivsviju »

angie_ wrote: 15/05/2022 19:17
NediM17 wrote: 15/05/2022 19:05 Nije razmisljala mozda sebe promijeniti ako joj je stalo da sacuva tu vezu.
Pozvati njegove roditelje i sestru na rucak, ugostiti ih, biti ljubazna makar i na silu, mozda bude manje trcao on njima. :mrgreen:
Ako joj nije stalo onda sto prije to okoncati.
Al' jbg. prodje ljeto trideseto, njoj bioloski sat otkucava, hvata zadnji voz, a on u najboljim godinama. :kiss:
Varas se, zvala sam ljude vise puta kod sebe, kuhala im, ugoscavala.. inicijative za staru, predlagala da zenu izvedemo za 8. Mart npr..zena se odusevila, kao nije bila u gradu 10 godina :? Oni nemaju odnos da tipa, sestra izvede staru na kafu ili odu u shopping (sto je meni normalno sa mojom starom), nego oni uvijek moraju svi skupa da se okupe

Za svaki bitan datum, pitam momka sta da organizujemo kupimo...zaista se trudim, jer sama volim da brinem o ljudima u svom zivotu :D

Nije stvar da ja ne mislim da se treba truditi oko roditelja, nego sto ne zelim stalno biti s njima i raditi stvari s njima...imam svoj zivot i voljela bih da i moj momak radi nesto sto nije samo provodjenje vremena sa svojima i supljiranje na kafama..

Moji roditelji meni nikada nisu pravili osjecja krivice sto ne dolazim ili se ne javljam..daju mi slobodu da dodjem i odem kada zelim..nekako sto vam ljuid vise namecu da morate da se vidite, jer eto oni ce se osjecati lose sto ne dolazite,i to u nekim definisanim intevalima i nabijaju vam osjecaj krivice, vama se vise ne dolazi :D

Zensku sa 30 nije lako, ali sta je tu je, bolje nego oboliti :)
Jesi ti iskreno ikad pokusavala razgovarati sa njim ovako iskreno bez krivina ?
Samprotivsviju
Posts: 6406
Joined: 03/12/2011 13:10

#296 Re: Porodica partnera

Post by Samprotivsviju »

Mariella wrote: 15/05/2022 22:05
Samprotivsviju wrote: 15/05/2022 21:37

Sta mu fali? To sto je vezan za svoju porodicu a vjerovatno sutra i za vlastitu. Ako je ovo jedini razlog zasto lik nevalja, onda je zlatan. Ja bih iskreno volio cuti sta vas partneri ili bivsi partneri imaju reci za vas.
Za nju ne valja nikako, to i jeste cijeli problem. Nisu jedno za drugo, a nekoj drugoj ce mozda biti zlatan, nekoj kojoj nece smetati da se prilagodi njegovim zeljama i zeljama njegove porodice.

Ali o slicnim stvarima se prica prije zajednickog zivota.
Pa onda treba stvari nazvati drugim imenom, ona je problem koliko i on. Kao sto rekoh ovo je samo jrdna strana price jer ljudi teze biti subjektivni i preuvelicavati.
Last edited by Samprotivsviju on 15/05/2022 22:09, edited 1 time in total.
User avatar
corolla02
Posts: 10352
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#297 Re: Porodica partnera

Post by corolla02 »

ocigledno neko je tu sazreo a neko opet nije

sve u svemu, ima razlog zasto zensko gravitira starijem od sebe; jednostavno biologija i psihologija je takva, neumoljiva...

GL
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#298 Re: Porodica partnera

Post by Mariella »

Samprotivsviju wrote: 15/05/2022 22:07
Mariella wrote: 15/05/2022 22:05
Za nju ne valja nikako, to i jeste cijeli problem. Nisu jedno za drugo, a nekoj drugoj ce mozda biti zlatan, nekoj kojoj nece smetati da se prilagodi njegovim zeljama i zeljama njegove porodice.

Ali o slicnim stvarima se prica prije zajednickog zivota.
Pa onda treba stvari nazvati drugim imenom, ona je problem koliko i on. Kao sto rekoh ovo je samo jrdna strana price jer ljudi teze biti subjektivni i preuvelicavati.
Ja bih rekla da ni on ni ona nisu problem, samo imaju razlicite vrijednosti u zivotu, a cini mi se i jako razlicita iskustva.

Zato ne kontam u sta je gledala.
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#299 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Mariella wrote: 15/05/2022 22:05
Samprotivsviju wrote: 15/05/2022 21:37

Sta mu fali? To sto je vezan za svoju porodicu a vjerovatno sutra i za vlastitu. Ako je ovo jedini razlog zasto lik nevalja, onda je zlatan. Ja bih iskreno volio cuti sta vas partneri ili bivsi partneri imaju reci za vas.
Za nju ne valja nikako, to i jeste cijeli problem. Nisu jedno za drugo, a nekoj drugoj ce mozda biti zlatan, nekoj kojoj nece smetati da se prilagodi njegovim zeljama i zeljama njegove porodice.

Ali o slicnim stvarima se prica prije zajednickog zivota.
Po cemu ne valja niko?? Iz cega si to zakljucila?
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#300 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Samprotivsviju wrote: 15/05/2022 22:05
angie_ wrote: 15/05/2022 19:17

Varas se, zvala sam ljude vise puta kod sebe, kuhala im, ugoscavala.. inicijative za staru, predlagala da zenu izvedemo za 8. Mart npr..zena se odusevila, kao nije bila u gradu 10 godina :? Oni nemaju odnos da tipa, sestra izvede staru na kafu ili odu u shopping (sto je meni normalno sa mojom starom), nego oni uvijek moraju svi skupa da se okupe

Za svaki bitan datum, pitam momka sta da organizujemo kupimo...zaista se trudim, jer sama volim da brinem o ljudima u svom zivotu :D

Nije stvar da ja ne mislim da se treba truditi oko roditelja, nego sto ne zelim stalno biti s njima i raditi stvari s njima...imam svoj zivot i voljela bih da i moj momak radi nesto sto nije samo provodjenje vremena sa svojima i supljiranje na kafama..

Moji roditelji meni nikada nisu pravili osjecja krivice sto ne dolazim ili se ne javljam..daju mi slobodu da dodjem i odem kada zelim..nekako sto vam ljuid vise namecu da morate da se vidite, jer eto oni ce se osjecati lose sto ne dolazite,i to u nekim definisanim intevalima i nabijaju vam osjecaj krivice, vama se vise ne dolazi :D

Zensku sa 30 nije lako, ali sta je tu je, bolje nego oboliti :)
Jesi ti iskreno ikad pokusavala razgovarati sa njim ovako iskreno bez krivina ?

Jesam, i na pocetku je on samo imao bojazan da ce meni biti "previse druzenja" i propitkivao bi me da li mi je ugodno, sta ja zelim, kako se osjecam..ali kako vrijeme odmice, to se nekako izgubilo. I rekla sam mu da mi smeta sto nekada ne zelim da se toliko tdruzimo, zelim nesto svoje da radim, ali tu naidjem na otpor...da se razumijemo, nije da se on nesto nudi da mi idemo kod mojih ili da ima neke planove da pripazi moje
Ali to je meni ok, bliskost ne ide preko noci..ali zasto je problem ako i meni treba prostora?

A u svemu tome, zasto ne mozemo zajedno naci rjesenje i postovanje, a ne jedan nacin je pravi...

Toliko osude ovdje ima kao eto covjek je porodican i kako te nije stid sto ne volis tako dobru osobu?
Porodice koje su previse bliske su jednako disfunkcionalne kao i one koje nisu...
Post Reply