Porodica partnera

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#226 Re: Porodica partnera

Post by Snake Eyes »

suspect_zero wrote: 13/05/2022 21:39
Snake Eyes wrote: 13/05/2022 19:40 Šta su majke ovoliko omražene na ovim temama? Posebno od strane žena.
Baš me ti iznenadi sa ovim pitanjem :oops: zamjena teza i izvrtanje. Kako misliš da su majke omržene?....niko to nije rekao.
Vjeruj tom svom iznenađenju, vjeruj.
Nek se malo zakuha debata, tko zna šta otkrijemo.
User avatar
EFD22
Posts: 9876
Joined: 10/03/2022 22:16

#227 Re: Porodica partnera

Post by EFD22 »

NediM17 wrote: 13/05/2022 21:55 3.14cka je cudo.
Slažem se :mrgreen:

Al’ nema te vagine zbog koje bih trpio neke stvari. Uzajamno poštovanje, povjerenje i prije svega prijateljstvo je najbitnije. Ostalo je sve prolazno.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#228 Re: Porodica partnera

Post by Ramzess Veliki »

angie_ wrote: 12/05/2022 14:51 Druze, ja od 19. idem i obilazim mater koja zivi 120+ km od mene i nije mi mrsko. Kopam po basti, donosim, razvozam.
Zeta nije bilo u tom vremenu, tako da ne bih dalje komentarisala :-D

Ima nas svakakvih i sinova koji ne znaju se pocesati po guzici i kcerki... previse generalizujes.

A po kolicini sumnjicavosti pojedinih muskaraca na moje motive, koje kao idu u odbranu jadnog muskarca, dusebriznici, rekla bih da smo kao drustvo nekako "zglajzali"...brakovi kao sahovska ploca..ko vise izdrzi, igre moci..zena kao hodajuca mindja koja tamo sa svojima kuje planove za tazbinu... u kakvim to brakovima danas ljudi zive :-)
Ma to stoji stoposto. Ne kontam vise ovaj svijet nikako, sve je to pokvarila "Dinastija", raja se ufurala u muljanje u vezama, jednostrano nametanje volje kao vid dominacije nad nekim ko bi trebao da im bude partner u svemu. :sad:
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#229 Re: Porodica partnera

Post by RagibUzoriti »

angie_ wrote: 13/05/2022 21:23 Nego kad je sve usmjerno na nas zene..da vas cujemo muskarci i koliko ste spremi za zenu koju volite?

-Da li biste pustili kcerku sutra da zivi u vanbracnoj zajednici? 😁


-Znate li kuhati i ukljuciti masinu za ves i da li bi to radili umjesto zene?

-Da vasa majka nepravedno kritikuje vasu suprugu, da li biste se suprostavili svojoj majcii stali na stranu supruge?

-Da li bi ste ostali sami kod kuce i odgajali dijete, ako to situacija nalaze, a da supruga mora da radi neko vrijeme?
-ne bih pustio kcerku da zivi u vanbracnoj zajednici
-znam i kuhati i peglati i oprati ves na ruke i ukljuciti ves masinu i usisati i prozore oprati...i nije mi nimalo mrsko !
-naravno da bih zastitio drugu stranu ako bih smatrao da druga strana dijeli moje misljenje,bez obzira bila to majka ili supruga
-zasto da ne? Dijete i moje kao i njezino. Nikakav problem

Ali sve ovo gore navedeno treba zena zasluziti. A kad zasluzi,nikakav mi problem ne bi bilo preuzeti veliki broj kucanskih obaveza na sebe.

Lijepa rijec i gvozdena vrata otvara,rece nekad neko
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#230 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

RagibUzoriti wrote: 13/05/2022 23:05
angie_ wrote: 13/05/2022 21:23 Nego kad je sve usmjerno na nas zene..da vas cujemo muskarci i koliko ste spremi za zenu koju volite?

-Da li biste pustili kcerku sutra da zivi u vanbracnoj zajednici? 😁


-Znate li kuhati i ukljuciti masinu za ves i da li bi to radili umjesto zene?

-Da vasa majka nepravedno kritikuje vasu suprugu, da li biste se suprostavili svojoj majcii stali na stranu supruge?

-Da li bi ste ostali sami kod kuce i odgajali dijete, ako to situacija nalaze, a da supruga mora da radi neko vrijeme?
[/quote]

-ne bih pustio kcerku da zivi u vanbracnoj zajednici

-znam i kuhati i peglati i oprati ves na ruke i ukljuciti ves masinu i usisati i prozore oprati...i nije mi nimalo mrsko !
-naravno da bih zastitio drugu stranu ako bih smatrao da druga strana dijeli moje misljenje,bez obzira bila to majka ili supruga
-zasto da ne? Dijete i moje kao i njezino. Nikakav problem

Ali sve ovo gore navedeno treba zena zasluziti. A kad zasluzi,nikakav mi problem ne bi bilo preuzeti veliki broj kucanskih obaveza na sebe.

Lijepa rijec i gvozdena vrata otvara,rece nekad neko

A zasto je ne bi pustio da zivi u vanbracnoj zajednici?
Jesu stvari religijskih ubjedjenja ili?
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#231 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

angie_ wrote: 13/05/2022 23:10
RagibUzoriti wrote: 13/05/2022 23:05

A zasto je ne bi pustio da zivi u vanbracnoj zajednici?
Jesu stvari religijskih ubjedjenja ili?
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#232 Re: Porodica partnera

Post by auspuhc »

Isto ne bi pustio kcerku da bude u vanbracnoj jer mi je to nepostovanje zene. :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#233 Re: Porodica partnera

Post by dale cooper »

Project Lucian wrote: 13/05/2022 15:43
dale cooper wrote: 12/05/2022 19:55 Čitajući ovu i teme koje su se bavile sličnom tematikom mogu samo izvući zaključak da mamini sinovi ne mogu smisliti žene. :-| :mrgreen:
Ne znam za mamine sinove i šta se njima vrzma po glavi ali iz vlastitog iskustva mogu samo reći da žene gledaju samo finansije i interes, ljubav to je samo maska kako bi se dobila sigurnost.

Nažalost ali tako je.

To ne znači da mrzim žene, naprotiv od malena sam uvijek poštovao ženski rod, međutim podmukle manipulatorke su postale i da muškarci nemaju taj veliki seksualni nagon vjerujem da za kratko vrijeme nijedan muškarac ih prstom ne bit htio dotaknuti kad bi shvatio stvarnu prirodu ženskog bića.

Ono što mene kopka je zašto su ostale takve i nakon štomsu dobile sva prava kao i muškarci, to je prije može se reći bio neki način odbrambenog mehanizma kod žena ali danas kad mogu da rade privređuju imaju imovinu i sva druga prava kao i muškarci one biraju da budu iste one žene ko i prije 200 godina. Niđe veze.

Znam da ima izuzetaka, ali ti isti izuzetci samo potvrđuju pravilo.
Ovo su takve gluposti i generalizacije da ni ne vrijedi truditi se napisati odgovor. :| :roll:
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#234 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

auspuhc wrote: 13/05/2022 23:48 Isto ne bi pustio kcerku da bude u vanbracnoj jer mi je to nepostovanje zene. :D
Ko tu koga ne postuje?
Muskarac s kojim je? Ili ti potrebe svoje kcerke 😁
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#235 Re: Porodica partnera

Post by auspuhc »

angie_ wrote: 14/05/2022 00:01
auspuhc wrote: 13/05/2022 23:48 Isto ne bi pustio kcerku da bude u vanbracnoj jer mi je to nepostovanje zene. :D
Ko tu koga ne postuje?
Muskarac s kojim je? Ili ti potrebe svoje kcerke 😁
Muskarac ne pokazuje postovanje. Onaj koji bude zelio moju kcerku ce morati doci kod mene po odobrenje za brak. I moram vidjeti da je kvalitetan i misli ozbiljno. Nikakve smijesne zajednice ne dolaze u obzir. :!:
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#236 Re: Porodica partnera

Post by suspect_zero »

Ramzess Veliki wrote: 13/05/2022 22:53
angie_ wrote: 12/05/2022 14:51 Druze, ja od 19. idem i obilazim mater koja zivi 120+ km od mene i nije mi mrsko. Kopam po basti, donosim, razvozam.
Zeta nije bilo u tom vremenu, tako da ne bih dalje komentarisala :-D

Ima nas svakakvih i sinova koji ne znaju se pocesati po guzici i kcerki... previse generalizujes.

A po kolicini sumnjicavosti pojedinih muskaraca na moje motive, koje kao idu u odbranu jadnog muskarca, dusebriznici, rekla bih da smo kao drustvo nekako "zglajzali"...brakovi kao sahovska ploca..ko vise izdrzi, igre moci..zena kao hodajuca mindja koja tamo sa svojima kuje planove za tazbinu... u kakvim to brakovima danas ljudi zive :-)
Ma to stoji stoposto. Ne kontam vise ovaj svijet nikako, sve je to pokvarila "Dinastija", raja se ufurala u muljanje u vezama, jednostrano nametanje volje kao vid dominacije nad nekim ko bi trebao da im bude partner u svemu. :sad:

Ha ja, sve na jadnu Alexis svali :roll: :D
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#237 Re: Porodica partnera

Post by RagibUzoriti »

angie_ wrote: 13/05/2022 23:10

A zasto je ne bi pustio da zivi u vanbracnoj zajednici?
Jesu stvari religijskih ubjedjenja ili?
Prvenstveno religijskih. A nakon toga sve ostalo.

Zena je stub porodice.

To sto su zapadna ubjedjenja na nju uticala pa ona popusila foru o ravnopravnosti , i da treba da bude cool i modernih shvatanja,to je neka druga tema.
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#238 Re: Porodica partnera

Post by Project Lucian »

dale cooper wrote: 13/05/2022 23:51
Project Lucian wrote: 13/05/2022 15:43
Ne znam za mamine sinove i šta se njima vrzma po glavi ali iz vlastitog iskustva mogu samo reći da žene gledaju samo finansije i interes, ljubav to je samo maska kako bi se dobila sigurnost.

Nažalost ali tako je.

To ne znači da mrzim žene, naprotiv od malena sam uvijek poštovao ženski rod, međutim podmukle manipulatorke su postale i da muškarci nemaju taj veliki seksualni nagon vjerujem da za kratko vrijeme nijedan muškarac ih prstom ne bit htio dotaknuti kad bi shvatio stvarnu prirodu ženskog bića.

Ono što mene kopka je zašto su ostale takve i nakon štomsu dobile sva prava kao i muškarci, to je prije može se reći bio neki način odbrambenog mehanizma kod žena ali danas kad mogu da rade privređuju imaju imovinu i sva druga prava kao i muškarci one biraju da budu iste one žene ko i prije 200 godina. Niđe veze.

Znam da ima izuzetaka, ali ti isti izuzetci samo potvrđuju pravilo.
Ovo su takve gluposti i generalizacije da ni ne vrijedi truditi se napisati odgovor. :| :roll:
Nekome nisu gluposti.
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#239 Re: Porodica partnera

Post by dale cooper »

Project Lucian wrote: 14/05/2022 00:39
dale cooper wrote: 13/05/2022 23:51

Ovo su takve gluposti i generalizacije da ni ne vrijedi truditi se napisati odgovor. :| :roll:
Nekome nisu gluposti.
Klubu maminih sinova? :zoka: :mrgreen:
User avatar
Maja The Bee
Posts: 173
Joined: 05/12/2019 00:57

#240 Re: Porodica partnera

Post by Maja The Bee »

angie_ wrote: 11/05/2022 12:12
A najvise od svega mi smeta sto neko ne bi nista promijenio u svom zivotu kada je vec u partnerstvu, podrzao snove druge osobe (selidba) pa barem da proba…nego su zivotne odluke zasnovane samo na tome da li je porodica blizu ili ne. Ko se uklopi u to, odlicno..kompromisa nema s njegove strane. Da li poslije isto gledate svog partnera kada znate da za vas ne bi uradio nesto, pa barem probao, a za porodicu bi uradio sve?

Ali ima nas svakakvih i naravno koliko god je covjeku tesko, kada volis nekog, ima i opcija.
A zašto to tako gledaš? Možda i on osjeća s druge strane da ti želiš po svaku cijenu da seliš, a ne bi "zbog njega" ostala u Bosni. To su velike odluke, i moguće je da on ne želi nigdje ići i zbog sebe, a ne samo zbog njih.

A to "da probamo" se uvijek na kraju svede da ljudi ostanu zauvijek. On to ne želi jer mu je tu zona komfora i lijepo mu je. Ja ga razumijem. Ne mora imati bolestan ili sektaški odnos sa svojima, ali iz prve stranice mi i ne djeluje tako.
Project Lucian
Posts: 590
Joined: 28/04/2022 09:03

#241 Re: Porodica partnera

Post by Project Lucian »

dale cooper wrote: 14/05/2022 00:40
Project Lucian wrote: 14/05/2022 00:39
Nekome nisu gluposti.
Klubu maminih sinova? :zoka: :mrgreen:
Šta reći, koju posluku porati, kome.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58427
Joined: 03/08/2010 19:04

#242 Re: Porodica partnera

Post by kakavdanakneiskustvu »

angie_ wrote: 13/05/2022 21:23 Nego kad je sve usmjerno na nas zene..da vas cujemo muskarci i koliko ste spremi za zenu koju volite?

-Da li biste pustili kcerku sutra da zivi u vanbracnoj zajednici? 😁


-Znate li kuhati i ukljuciti masinu za ves i da li bi to radili umjesto zene?

-Da vasa majka nepravedno kritikuje vasu suprugu, da li biste se suprostavili svojoj majcii stali na stranu supruge?

-Da li bi ste ostali sami kod kuce i odgajali dijete, ako to situacija nalaze, a da supruga mora da radi neko vrijeme?
trenutno ne volim ni jednu ženu ali evo odgovoriću

da,na sva 4 pitanja
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#243 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

RagibUzoriti wrote: 14/05/2022 00:21
angie_ wrote: 13/05/2022 23:10

A zasto je ne bi pustio da zivi u vanbracnoj zajednici?
Jesu stvari religijskih ubjedjenja ili?
Prvenstveno religijskih. A nakon toga sve ostalo.

Zena je stub porodice.

To sto su zapadna ubjedjenja na nju uticala pa ona popusila foru o ravnopravnosti , i da treba da bude cool i modernih shvatanja,to je neka druga tema.

Pa dobro to postujem..ali ne razmisljaju svi isto, niti ih vodi isto ubjedjenje.
Po tome, ocekujem da ti onda ne spavas sa zenom prije braka, jer je i to nepostivanje zene…ako je tako, fkt postujem, ali onda se nasi stavovi fundamentalno razlikuju i tu Zapad nema nista s tim :)
angie_
Posts: 130
Joined: 20/03/2013 09:32

#244 Re: Porodica partnera

Post by angie_ »

Maja The Bee wrote: 14/05/2022 00:53
angie_ wrote: 11/05/2022 12:12
A najvise od svega mi smeta sto neko ne bi nista promijenio u svom zivotu kada je vec u partnerstvu, podrzao snove druge osobe (selidba) pa barem da proba…nego su zivotne odluke zasnovane samo na tome da li je porodica blizu ili ne. Ko se uklopi u to, odlicno..kompromisa nema s njegove strane. Da li poslije isto gledate svog partnera kada znate da za vas ne bi uradio nesto, pa barem probao, a za porodicu bi uradio sve?

Ali ima nas svakakvih i naravno koliko god je covjeku tesko, kada volis nekog, ima i opcija.
A zašto to tako gledaš? Možda i on osjeća s druge strane da ti želiš po svaku cijenu da seliš, a ne bi "zbog njega" ostala u Bosni. To su velike odluke, i moguće je da on ne želi nigdje ići i zbog sebe, a ne samo zbog njih.

A to "da probamo" se uvijek na kraju svede da ljudi ostanu zauvijek. On to ne želi jer mu je tu zona komfora i lijepo mu je. Ja ga razumijem. Ne mora imati bolestan ili sektaški odnos sa svojima, ali iz prve stranice mi i ne djeluje tako.

Pa ja vec ostajem..i mozda bih i ostala i dalje, ali ocekujem da se neko prilagodi i meni, barem u nekim stvarima..ako zivimo u njegovom svijetu, onda barem da se postuje da ja na uticaj porodice gledam drugacije, i zelim s njim da se dogovorim o svemu…valjda mora biti neki kompromis
User avatar
Maja The Bee
Posts: 173
Joined: 05/12/2019 00:57

#245 Re: Porodica partnera

Post by Maja The Bee »

angie_ wrote: 14/05/2022 09:27

Pa ja vec ostajem..i mozda bih i ostala i dalje, ali ocekujem da se neko prilagodi i meni, barem u nekim stvarima..ako zivimo u njegovom svijetu, onda barem da se postuje da ja na uticaj porodice gledam drugacije, i zelim s njim da se dogovorim o svemu…valjda mora biti neki kompromis
A šta je kompromis? Da ipak odete? :D

Ono što meni nije jasno je li da je taj njihov odnos sektaški, nenormalan, naporan ili tebi smeta iz nekih tvojih sebičnih razloga, samo zato što ti nemaš takav odnos sa svojima?

Ako imaju normalan odnos, ako se vole i poštuju, i ako niko nema ništa protiv tebe, mislim da nemaš pravo zahtijevati da se taj odnos između njih mijenja. Ti si tu relativno svježa i takav posesivan odnos će ga samo otjerati od tebe. Oni su tu čitav život s njim, i ako bude morao birati, sigurno ćeš biti donja.
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#246 Re: Porodica partnera

Post by suspect_zero »

Evo i svekrve na temi :mrgreen:

@Snake Eyes evo zakuhalo se :sax:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18165
Joined: 11/02/2013 11:32

#247 Re: Porodica partnera

Post by Ramzess Veliki »

angie_ wrote: 13/05/2022 21:23 Nego kad je sve usmjerno na nas zene..da vas cujemo muskarci i koliko ste spremi za zenu koju volite?

-Da li biste pustili kcerku sutra da zivi u vanbracnoj zajednici? 😁


-Znate li kuhati i ukljuciti masinu za ves i da li bi to radili umjesto zene?

-Da vasa majka nepravedno kritikuje vasu suprugu, da li biste se suprostavili svojoj majcii stali na stranu supruge?

-Da li bi ste ostali sami kod kuce i odgajali dijete, ako to situacija nalaze, a da supruga mora da radi neko vrijeme?
- Ja sam Supertata naoruzan sa magnumom 357. Cuj nece zenit' ... :zen:

- Jesam li vec rekao da sam Supertata? Jesam? :D

- Koju zenu? Odakle mi ??? :sad: ... aha kontam, kad bih imao zenu neku. Moja majka je jedna prefinjena divna i dobra zena koja ne kritikuje i ne mahala. U nekom drugom slucaju da mi mama nije takva - branio bih suprugu.

- Vec sam rekao da sam Supertata. 8-)
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5191
Joined: 12/04/2013 14:02

#248 Re: Porodica partnera

Post by Snake Eyes »

suspect_zero wrote: 14/05/2022 11:12 Evo i svekrve na temi :mrgreen:

@Snake Eyes evo zakuhalo se :sax:
Nije još, polako, dok se svi okupe.
User avatar
vaučer
Posts: 8895
Joined: 04/08/2009 15:22
Location: Living in the past

#249 Re: Porodica partnera

Post by vaučer »

angie_ wrote: 13/05/2022 21:23 Nego kad je sve usmjerno na nas zene..da vas cujemo muskarci i koliko ste spremi za zenu koju volite?

-Da li biste pustili kcerku sutra da zivi u vanbracnoj zajednici? 😁

-Znate li kuhati i ukljuciti masinu za ves i da li bi to radili umjesto zene?

-Da vasa majka nepravedno kritikuje vasu suprugu, da li biste se suprostavili svojoj majcii stali na stranu supruge?

-Da li bi ste ostali sami kod kuce i odgajali dijete, ako to situacija nalaze, a da supruga mora da radi neko vrijeme?
Naravno da bi je pustio ako je to njen odabir i ako je punoljetna. Ako bi procjenio da je osoba stvarno nekvalitetna i neozbiljna pokušao bih razgovorom dati kćeri do znanja da bude oprezna i da pametno odvaže odluku.

Sve znam i sve radim. Oboje smo zaposleni i imamo dijete i pse - ne možemo funkcionirati kao obitelj bez podjele svih poslova, od čišćenja, pranja, kuhanja i brige. Tako je bilo od početka i bit će do kraja.

Da, naravno. Ne pred njom ili širom obitelji doduše. Na sreću nisam imao takvu situaciju.

Da, zašto ne. Supruga je išla u inozemstvo pola godine dok smo ‘ispipavali’ preseljenje iz BIH. Uredno bio s djetetom, radio, održavao sve (uz pomoć djedova i baka tokom radnih sati). Ništa od ovog nije nikakav problem i ne razumijem kome bi ovo mogao biti problem ako vole svoju obitelj i žele joj najbolje.
yoyo13
Posts: 1021
Joined: 05/05/2014 19:18

#250 Re: Porodica partnera

Post by yoyo13 »

Ja kad se samo sjetim kako su cerke lagale starce u svim pozicijama i situacijama, strast, pozuda je cudo...cuuudoo :lol: :lol:
Tako da se odma spremimo da budemo namagarceni :lol: :lol: :lol:
Post Reply