Pitanje za ženomrsce

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#51 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by KraljicaIzJajca »

SaraFina wrote: 24/10/2021 16:42
KraljicaIzJajca wrote: 24/10/2021 16:40

Mi smo prefrigrane mačke. :evil:
Do srca ide ovaj ubod štiklom ustvari. No nisam htjela da na temu postam uznemirujući sadržaj :oops:
:lol:

Samo pravi muškarci to mogu preživjeti. :oops:
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#52 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by KraljicaIzJajca »

FunkyzeitGames wrote: 24/10/2021 16:54
KraljicaIzJajca wrote: 24/10/2021 16:51

Image
Evo i doslovne etikete. :lol:
Promjeni avatar :D
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#53 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 24/10/2021 16:52
_BataZiv_0809 wrote: 24/10/2021 16:44 Tema poprima ogroman potencijal da bude zakljucana.
zašto?
Ne pokušavati shvatiti :lol:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#54 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by SaraFina »

FunkyzeitGames wrote: 24/10/2021 16:47
SaraFina wrote: 24/10/2021 16:36

Da pobijam predrasude? Kojima si potvrdio ustvari svoj kratak ali dokazan ženomrzački forumski opus?

Ne pada mi na pamet. To što ti misliš da si sa ( ne sve žene) izbjegao generalizirati, nažalost je zabluda.

I nisam ja samo prepoznala u tvom postu potvrdu uvoda. Nego i otvaračica teme. Dakle?
I nijedna od vas nije dala dokaz za suprotne tvrdnje. Ja sam primjerima odgovorio na njene zašto likovi tretiraju žene drugačije i da ih to ne čini ženomrscima, nigdje nisam kmečao da mi to smeta, ili da sam žrtva koja traži promjenu sistema, ili da sam žene nazivao nekim nazivima i zlobnim bićima, ili bilo prosipao bilo kakvo incel fatalističko razmišljanje jednostavno je poenta mog posta da nemamo isti tretman zbog bioloških i socijalnih činjenica i zbog toga nismo ravnopravni. Nevjerovatno je kako skačete da lijepite etikete svakom liku čije mišljenje ne možete da prihvatite, a to je, ironično, školski primjer mržnje prema muškarcima sa vaše strane. :lol:

Kakvim primjerima? Ja ovdje ne vidim nikakve psihološke studije kao dokaze o “prirodi žena”, napuhanom egu na socijalnim mrežama i općenito, nekom hvalisanju sa namazanošću. Manipulacije i zloupotreba odgovornosti? Ovaj opis želja? Feminizam kao krinka?

Imaš neke stručne studije na ove dolje tvoje tvrdnje kao dokaze da postaš? Kad iznosiš nešto kao argument, pa i na forumu, prvo ti trebaš moždane driblinge potkrijepiti dokazima. Da bi ja ili neka deseta forumašica, došla da ih osporava. Kužiš zajeb?
Sve dok nemaš dokaza za ovo dolje, to su obične predrasude. Pa zašto bi ja onda tvoje predrasude osporavala?
Dobro pitanje je i zašto dobar dio žena (ne sve) naziva ženomrscem svakog lika koji iskreno ukaže na prirodu žena? Koji ukaže na naučno dokazani napuhani ego socijalnim mrežama? Koji preisptuje vašu sopstveno skrojenu "što žena može iz mjesta đavo ne može iz zaleta" kada se hvalite vašom namazanošču, manipulacijama i zloupotrebom manjka odgovornosti na koju vas društvo poziva? Kada ukaže da vaš opis "normalnog" lika u 90% slučajeva sadrži osobine top 5% statusnog i genetskog sloja muškaraca, često mnogo iznad vas samih po finansijama, fizičkim karakteristikama, godinama i sposobnosti? Da su vaše feminističke žalopojke o razlici u plati rezultat vašeg izbora da birate manje plaćene profesije i društvene nauke?
snijeg_led
Posts: 6747
Joined: 08/12/2019 21:35

#55 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by snijeg_led »

Bobi wrote: 24/10/2021 15:59 Hladsnokrvne jesu, najbolji snajperisti u ruskim specijalnim jedinicama su žene :D.
Eno sad, ko biva bio u Rusiji pa znas :D
no_sikiriki
Posts: 17274
Joined: 11/12/2012 13:21

#56 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by no_sikiriki »

FunkyzeitGames wrote: 24/10/2021 16:47
SaraFina wrote: 24/10/2021 16:36

Da pobijam predrasude? Kojima si potvrdio ustvari svoj kratak ali dokazan ženomrzački forumski opus?

Ne pada mi na pamet. To što ti misliš da si sa ( ne sve žene) izbjegao generalizirati, nažalost je zabluda.

I nisam ja samo prepoznala u tvom postu potvrdu uvoda. Nego i otvaračica teme. Dakle?
I nijedna od vas nije dala dokaz za suprotne tvrdnje. Ja sam primjerima odgovorio na njene zašto likovi tretiraju žene drugačije i da ih to ne čini ženomrscima, nigdje nisam kmečao da mi to smeta, ili da sam žrtva koja traži promjenu sistema, ili da sam žene nazivao nekim nazivima i zlobnim bićima, ili bilo prosipao bilo kakvo incel fatalističko razmišljanje jednostavno je poenta mog posta da nemamo isti tretman zbog bioloških i socijalnih činjenica i zbog toga nismo ravnopravni. Nevjerovatno je kako skačete da lijepite etikete svakom liku čije mišljenje ne možete da prihvatite, a to je, ironično, školski primjer mržnje prema muškarcima sa vaše strane. :lol:
ravnopravni jesmo, svidjalo se to tebi ili ne, ili smatrao ti to takvim ili ne.

na koji nacin bi ti pobio tvoje tvrdnje, da si na mom mjestu? tako sto cu reci, ne, ja nemam napuhani ego izazvan drustvenim mrezama? ne, ja nisam namazana, manipulatorka, etc. etc.? da moj zivot nije ni ublizu lagan kako ga ti predstavljas zato sto sam zensko, nego bas suprotno? da moja majka, nana, prihateljica, rodica, profesorica, komšinica nije takva kako si opisao ženu i njenu prirodu?

stvar je u tome sto si ti ocito (ti, ne svi muskarci, jer za razliku od tebe ne generalizujem prema svim muskarcima) tip muskarca koji trazi zenu na nekim pogresnim mjestima, sto te mozda veci broj zena "otkacio" pa si vremenom poceo da ih mrzis itd.?

nisi dao odgovor uopce na moje pitanje, a mene licno interesuje sta neko poput tebe uopce hoce od jedne zene? vec sam rekla, za sex imas te aplikacije, prostitutke itd, pa pls nemoj reci da u tom grmu leži zec.
Last edited by no_sikiriki on 24/10/2021 17:06, edited 1 time in total.
snijeg_led
Posts: 6747
Joined: 08/12/2019 21:35

#57 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by snijeg_led »

Hakiz wrote: 24/10/2021 16:19
no_sikiriki wrote: 24/10/2021 14:32 Ponukana pisanjima raznih forumaša, moram da postavim sljedeće pitanje - zašto ulazite u veze/brakove sa ženama ako ih mrzite/ne podnosite/smatrate ih "nižim rodom"?

Razumijem da imate seksualne potrebe, ali to se može riješiti sa nekim neformalnim vezama koje su isključivo za seks ili sa prostitutkama.

Koliko vidim veliki broj forumaša gleda na žene kao proračunate osobe, hladnokrvne, manipulatorke, sponzoruše, prefrigane, praznoglave, isključivo seksualne objekte, itd. itd... Nikako kao na ravnopravna ljudska bića s kojima vam možda može biti lijepo, u nekom normalnom smislu, kao neko s kim možete biti, zaboga, jer je i vama i njoj dobro za razgovor, socijalizaciju, intimnost itd. Kao neki partneri, a ne kao neki odnos gdje ste vi nešto "jadni zakinuti" jer je ona ovakva ili onakva, i gdje kao ona isključivo ima neku "korist" od vas.

Znam da će mnogi od vas reći da se "samo šalite" s kojekakvim komentarima, ali ja sam od onih što vjeruje u onu "u šali pa privali", tako da bih stvarno voljela čuti koje su to vaše motivacije za biti u vezi s nekim, ako zapravo ne podnosite žene, niti većinu stvari vezanih za njih.

Da li ste stvarno lično imali tako loša iskustva sa ženama u životu, da je to preraslo u neku mržnju usput, ili?
Od svih stereotipa koje si nabrojala, da muškarci misle o ženama, stoji to da svi mislimo da su žene manipulatorke i neću reći sponzoruše, ali proračunate. Ostalo ne mislimo svi.

Samo što smo se neki sa tim pomirili pa se sa vama takvima snalazimo, a neki nisu.

Kada se pomiriš sa tim da će te žena pokušati "prevadpitavati" i ako bude trebalo iskoristiti, to zanemariš i onda se opustiš pa može ti sa ženom tada i biti lijepo.

Dok ne krene sa prevaspitavanjem ili joj zatreba da te iskoristi. Iskoristi te najčešće kada eventualno dođe kraj veze, tada se pokušava namiriti, valjda naplaćuje vrijeme provedeno u vezi.

Ali, to je cijena sa kojom se pomiriš da ćeš platiti.
Kako se pokusava namiriti, sta ti trazi ?
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#58 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

snijeg_led wrote: 24/10/2021 17:03
Hakiz wrote: 24/10/2021 16:19

Od svih stereotipa koje si nabrojala, da muškarci misle o ženama, stoji to da svi mislimo da su žene manipulatorke i neću reći sponzoruše, ali proračunate. Ostalo ne mislimo svi.

Samo što smo se neki sa tim pomirili pa se sa vama takvima snalazimo, a neki nisu.

Kada se pomiriš sa tim da će te žena pokušati "prevadpitavati" i ako bude trebalo iskoristiti, to zanemariš i onda se opustiš pa može ti sa ženom tada i biti lijepo.

Dok ne krene sa prevaspitavanjem ili joj zatreba da te iskoristi. Iskoristi te najčešće kada eventualno dođe kraj veze, tada se pokušava namiriti, valjda naplaćuje vrijeme provedeno u vezi.

Ali, to je cijena sa kojom se pomiriš da ćeš platiti.
Kako se pokusava namiriti, sta ti trazi ?
Meni ništa.
mognjen
Posts: 123
Joined: 09/10/2009 22:05
Location: Banjaluka

#59 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by mognjen »

:meza1:
snijeg_led
Posts: 6747
Joined: 08/12/2019 21:35

#60 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by snijeg_led »

Ako trvdis nesto obrazlozi sta to zene traze na kraju, kako se pokusavaju namiriti
ja ne kontam sta si htio reci
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#61 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by SaraFina »

Šta tražiti od kokuza da se “ namiriš” za provedeno vrijeme? Bubreg jedino da proda na crno tržište i isplati te.. :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66194
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#62 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by _BataZiv_0809 »

no_sikiriki wrote: 24/10/2021 16:52
_BataZiv_0809 wrote: 24/10/2021 16:44 Tema poprima ogroman potencijal da bude zakljucana.
zašto?
Zato sto ima tema Zene pitaju muskarce i sto se do sada pise o svemu osim o temi.
no_sikiriki
Posts: 17274
Joined: 11/12/2012 13:21

#63 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by no_sikiriki »

_BataZiv_0809 wrote: 24/10/2021 17:14
no_sikiriki wrote: 24/10/2021 16:52

zašto?
Zato sto ima tema Zene pitaju muskarce i sto se do sada pise o svemu osim o temi.
Zakljucavajte onda, svakako konstruktivnih odgovora nece biti nego samo potvrda svega sto sam napisala u uvodnom postu.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#64 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by saint_mirad »

Zakljucavajte onda, svakako konstruktivnih odgovora nece biti nego samo potvrda svega sto sam napisala u uvodnom postu.
nije nužno mizoginija svako mišljenje o ženama drugačije od tvog.
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#65 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by FunkyzeitGames »

SaraFina wrote: 24/10/2021 16:59
FunkyzeitGames wrote: 24/10/2021 16:47

I nijedna od vas nije dala dokaz za suprotne tvrdnje. Ja sam primjerima odgovorio na njene zašto likovi tretiraju žene drugačije i da ih to ne čini ženomrscima, nigdje nisam kmečao da mi to smeta, ili da sam žrtva koja traži promjenu sistema, ili da sam žene nazivao nekim nazivima i zlobnim bićima, ili bilo prosipao bilo kakvo incel fatalističko razmišljanje jednostavno je poenta mog posta da nemamo isti tretman zbog bioloških i socijalnih činjenica i zbog toga nismo ravnopravni. Nevjerovatno je kako skačete da lijepite etikete svakom liku čije mišljenje ne možete da prihvatite, a to je, ironično, školski primjer mržnje prema muškarcima sa vaše strane. :lol:

Kakvim primjerima? Ja ovdje ne vidim nikakve psihološke studije kao dokaze o “prirodi žena”, napuhanom egu na socijalnim mrežama i općenito, nekom hvalisanju sa namazanošću. Manipulacije i zloupotreba odgovornosti? Ovaj opis želja? Feminizam kao krinka?

Imaš neke stručne studije na ove dolje tvoje tvrdnje kao dokaze da postaš? Kad iznosiš nešto kao argument, pa i na forumu, prvo ti trebaš moždane driblinge potkrijepiti dokazima. Da bi ja ili neka deseta forumašica, došla da ih osporava. Kužiš zajeb?
Sve dok nemaš dokaza za ovo dolje, to su obične predrasude. Pa zašto bi ja onda tvoje predrasude osporavala?
Dobro pitanje je i zašto dobar dio žena (ne sve) naziva ženomrscem svakog lika koji iskreno ukaže na prirodu žena? Koji ukaže na naučno dokazani napuhani ego socijalnim mrežama? Koji preisptuje vašu sopstveno skrojenu "što žena može iz mjesta đavo ne može iz zaleta" kada se hvalite vašom namazanošču, manipulacijama i zloupotrebom manjka odgovornosti na koju vas društvo poziva? Kada ukaže da vaš opis "normalnog" lika u 90% slučajeva sadrži osobine top 5% statusnog i genetskog sloja muškaraca, često mnogo iznad vas samih po finansijama, fizičkim karakteristikama, godinama i sposobnosti? Da su vaše feminističke žalopojke o razlici u plati rezultat vašeg izbora da birate manje plaćene profesije i društvene nauke?
Sa zadovoljstvom, jer su sve doslovno 30s googlea budući da spadaju u opšte znanje.

Žensko poimanje muškaraca vs. muško poimanje žena na socijalnim mrežama. Pogledaj ko je zahtjevan, a ko ima normalnu distribuciju u skladu sa realnošću.

Image

Pogledaj koje profesije žene biraju a koje muškarci

Image

Vidim da pokušavaš da me predstaviš kao nekoga ko iz mržnje generalizuje iako sam naglasio da ne rade to sve u prvoj rečenici citiranog pasusa.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#66 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by hadzinicasa »

Mene samo zanima sta to muskarci „imaju“ sto zena sama sebi ne moze da obezbijedi, pa bi da se od njih „namiri“ manipulacijama?
Ne govorim o reprodukciji gdje su upuceni jedno na drugo i ne mogu jedno bez drugoga - bioloski.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#67 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by saint_mirad »

hadzinicasa wrote: 24/10/2021 17:27 Mene samo zanima sta to muskarci „imaju“ sto zena sama sebi ne moze da obezbijedi, pa bi da se od njih „namiri“ manipulacijama?
Ne govorim o reprodukciji gdje su upuceni jedno na drugo i ne mogu jedno bez drugoga - bioloski.
više para. :mrgreen: na svaki dolar koji muško zaradi, žena zaradi 73 centa. tako makar feministkinje kažu za wage gap.
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#68 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by radiostar »

no_sikiriki wrote: 24/10/2021 14:32 Ponukana pisanjima raznih forumaša, moram da postavim sljedeće pitanje - zašto ulazite u veze/brakove sa ženama ako ih mrzite/ne podnosite/smatrate ih "nižim rodom"?

Razumijem da imate seksualne potrebe, ali to se može riješiti sa nekim neformalnim vezama koje su isključivo za seks ili sa prostitutkama.

Koliko vidim veliki broj forumaša gleda na žene kao proračunate osobe, hladnokrvne, manipulatorke, sponzoruše, prefrigane, praznoglave, isključivo seksualne objekte, itd. itd... Nikako kao na ravnopravna ljudska bića s kojima vam možda može biti lijepo, u nekom normalnom smislu, kao neko s kim možete biti, zaboga, jer je i vama i njoj dobro za razgovor, socijalizaciju, intimnost itd. Kao neki partneri, a ne kao neki odnos gdje ste vi nešto "jadni zakinuti" jer je ona ovakva ili onakva, i gdje kao ona isključivo ima neku "korist" od vas.

Znam da će mnogi od vas reći da se "samo šalite" s kojekakvim komentarima, ali ja sam od onih što vjeruje u onu "u šali pa privali", tako da bih stvarno voljela čuti koje su to vaše motivacije za biti u vezi s nekim, ako zapravo ne podnosite žene, niti većinu stvari vezanih za njih.

Da li ste stvarno lično imali tako loša iskustva sa ženama u životu, da je to preraslo u neku mržnju usput, ili?
pa ne zamrze ih prije braka/veze. to dodje tokom tog perioda :razz:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18320
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#69 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by GandalfSivi »



Salim se salim se
no_sikiriki
Posts: 17274
Joined: 11/12/2012 13:21

#70 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by no_sikiriki »

saint_mirad wrote: 24/10/2021 17:25
Zakljucavajte onda, svakako konstruktivnih odgovora nece biti nego samo potvrda svega sto sam napisala u uvodnom postu.
nije nužno mizoginija svako mišljenje o ženama drugačije od tvog.
moje misljenje je da smo normalna ljudska bica, da nas ima svakakvih kao sto ima i muskaraca, ali da nismo tako "vecinski lose" kako nas predstavlja dobar broj muskih forumasa.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#71 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by saint_mirad »

no_sikiriki wrote: 24/10/2021 17:33
saint_mirad wrote: 24/10/2021 17:25
nije nužno mizoginija svako mišljenje o ženama drugačije od tvog.
moje misljenje je da smo normalna ljudska bica, da nas ima svakakvih kao sto ima i muskaraca, ali da nismo tako "vecinski lose" kako nas predstavlja dobar broj muskih forumasa.
isto mislim i ja.
Hakiz
Posts: 40534
Joined: 30/07/2015 20:01

#72 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

hadzinicasa wrote: 24/10/2021 17:27 Mene samo zanima sta to muskarci „imaju“ sto zena sama sebi ne moze da obezbijedi, pa bi da se od njih „namiri“ manipulacijama?
Ne govorim o reprodukciji gdje su upuceni jedno na drugo i ne mogu jedno bez drugoga - bioloski.
Nije stvar da ne možete, samo vam je ovako brže i lakše.
Bobi
Forum administrator
Posts: 32167
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#73 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Bobi »

snijeg_led wrote: 24/10/2021 17:00
Bobi wrote: 24/10/2021 15:59 Hladsnokrvne jesu, najbolji snajperisti u ruskim specijalnim jedinicama su žene :D.
Eno sad, ko biva bio u Rusiji pa znas :D
Mrzim te :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#74 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by SaraFina »

FunkyzeitGames wrote: 24/10/2021 17:26
SaraFina wrote: 24/10/2021 16:59


Kakvim primjerima? Ja ovdje ne vidim nikakve psihološke studije kao dokaze o “prirodi žena”, napuhanom egu na socijalnim mrežama i općenito, nekom hvalisanju sa namazanošću. Manipulacije i zloupotreba odgovornosti? Ovaj opis želja? Feminizam kao krinka?

Imaš neke stručne studije na ove dolje tvoje tvrdnje kao dokaze da postaš? Kad iznosiš nešto kao argument, pa i na forumu, prvo ti trebaš moždane driblinge potkrijepiti dokazima. Da bi ja ili neka deseta forumašica, došla da ih osporava. Kužiš zajeb?
Sve dok nemaš dokaza za ovo dolje, to su obične predrasude. Pa zašto bi ja onda tvoje predrasude osporavala?

Sa zadovoljstvom, jer su sve doslovno 30s googlea budući da spadaju u opšte znanje.

Žensko poimanje muškaraca vs. muško poimanje žena na socijalnim mrežama. Pogledaj ko je zahtjevan, a ko ima normalnu distribuciju u skladu sa realnošću.



Pogledaj koje profesije žene biraju a koje muškarci



Vidim da pokušavaš da me predstaviš kao nekoga ko iz mržnje generalizuje iako sam naglasio da ne rade to sve u prvoj rečenici citiranog pasusa.
Od petnestak tvrdnji koje si iznio u vezi žena, ti meni postaš dvije kao „dokaze“? A nije ti recimo palo na um, da ta „zahtjevnost“ zena u odabiru potječe iz činjenice da su zene „zaduzene“ za radjanje potomstva i kasnije brigu. Evo meni je to recimo logičnije, nego ono što ti zastupaš. Pa iskonska briga, dovodi zenu ustvari u zahtjevniju poziciju? No da ne idem u “ sitna crevca” što bi prekodrinske komšije rekle.
Ako očekuješ da neko pobija tvoje mišljenje, za svaku navedenu tvrdnju postaj dokaz. Neoboriv. Sve dok nemaš dokaza, tvoje tvrdnje ne zasluzuju nikakvo ozbiljnije osporavanje.
Jer tako isto mozeš tvrditi i da je zemlja ravna ploča. Da svijetom iz sjenke upravljaju reptili i sl.

Znači obični p…r.

A ovo za profesije je tek lakrdija na n - tu. Zene biraju manje zahtjevnije profesije jer su lijene i bjeze od odgovornosti?

Ili nemaju pristup muškom svijetu oni ozbiljnih?

Ajd ne ne zezaj. Uloga majke praiskonska namijenjena zeni, kao najodgovirnija uloga u cijelom ljudskom zivotu te demantira. i ove nadri stručnjake.
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#75 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by FunkyzeitGames »

SaraFina wrote: 24/10/2021 17:42
FunkyzeitGames wrote: 24/10/2021 17:26

Sa zadovoljstvom, jer su sve doslovno 30s googlea budući da spadaju u opšte znanje.

Žensko poimanje muškaraca vs. muško poimanje žena na socijalnim mrežama. Pogledaj ko je zahtjevan, a ko ima normalnu distribuciju u skladu sa realnošću.



Pogledaj koje profesije žene biraju a koje muškarci



Vidim da pokušavaš da me predstaviš kao nekoga ko iz mržnje generalizuje iako sam naglasio da ne rade to sve u prvoj rečenici citiranog pasusa.
Od petnestak tvrdnji koje si iznio u vezi žena, ti meni postaš dvije kao „dokaze“? A nije ti recimo palo na um, da ta „zahtjevnost“ zena u odabiru potječe iz činjenice da su zene „zaduzene“ za radjanje potomstva i kasnije brigu. Evo meni je to recimo logičnije, nego ono što ti zastupaš. Pa iskonska briga, dovodi zenu ustvari u zahtjevniju poziciju? No da ne idem u “ sitna crevca” što bi prekodrinske komšije rekle.
Ako očekuješ da neko pobija tvoje mišljenje, za svaku navedenu tvrdnju postaj dokaz. Neoboriv. Sve dok nemaš dokaza, tvoje tvrdnje ne zasluzuju nikakvo ozbiljnije osporavanje.
Jer tako isto mozeš tvrditi i da je zemlja ravna ploča. Da svijetom iz sjenke upravljaju reptili i sl.
U prevodu, prihvataš da nismo isti zbog reproduktivnih uloga, kao što sam i napisao da je činjenica. Drugo o profesijama nisi ni dotakla, a hoćeš da ja još deset stavim (a mogu, mnogo studija je urađeno o tome ko se zbog fizičke inferiornosti oslanja na druge načine dobijanja resursa, i u tome nema ništa nenormalno osim toga da dokazuje po ko zna koji put da nismo jednaki). Nakon toga se kao šlag na tortu ide na ulaz u sulude teorije zavjere, tu vidim da nemaš namjeru za normalnom diskusijom i da ti je glavno da mi nakačiš neki epitet po svaku cijenu.

Edit: Vidim da su naknadno ubacila i profesije, i naravno suhe činjenice si nazvala djelom nadri stručnjaka, još jedna etiketa za ljude čije ti i grafovima dokazane tvrdnje ne pašu.
Last edited by FunkyzeitGames on 24/10/2021 17:54, edited 1 time in total.
Post Reply