Pitanje za ženomrsce

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#376 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by no_sikiriki »

medvjed23 wrote: 25/10/2021 18:52
no_sikiriki wrote: 24/10/2021 14:32 Ponukana pisanjima raznih forumaša, moram da postavim sljedeće pitanje - zašto ulazite u veze/brakove sa ženama ako ih mrzite/ne podnosite/smatrate ih "nižim rodom"?
Konformizam.

Ako čovjek od rođenja živi u dominantno katoličkoj sredini, velike su šanse da će se i sam prikloniti katoličanstvu. Ako čovjek od rođenja živi u sredini gdje skoro svi jedu patlidžane, velike su šanse da će i on jesti patlidžane. Ako čovjek od rođenja živi u sredini gdje su skoro svi zaključili ili planiraju zaključiti brak, velike su šanse da će i on ući u brak.

finally! :thumbup:

znaci, kud svi, tu i mali Mujo. Licno ne bih mogla nesto raditi samo zato sto to svi ostali rade, pogotovo ako imam strastvenu mrznju prema istom, ali eto, sto ljudi, sto cudi...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#377 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 25/10/2021 18:57
:dajba: zasto da ne...pa nismo ukrali...osim ako nisi... :oops: :lol: :-D
Nije ni kradja nekad losha.. :lol: ali, nikad ne priznaj... :zoka:
sabanss
Posts: 4541
Joined: 13/08/2006 11:20

#378 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by sabanss »

no_sikiriki wrote: 25/10/2021 18:58
medvjed23 wrote: 25/10/2021 18:52

Konformizam.

Ako čovjek od rođenja živi u dominantno katoličkoj sredini, velike su šanse da će se i sam prikloniti katoličanstvu. Ako čovjek od rođenja živi u sredini gdje skoro svi jedu patlidžane, velike su šanse da će i on jesti patlidžane. Ako čovjek od rođenja živi u sredini gdje su skoro svi zaključili ili planiraju zaključiti brak, velike su šanse da će i on ući u brak.
finally! :thumbup:

znaci, kud svi, tu i mali Mujo. Licno ne bih mogla nesto raditi samo zato sto to svi ostali rade, pogotovo ako imam strastvenu mrznju prema istom, ali eto, sto ljudi, sto cudi...
Nije tako jednostavno jer većina ipak podlegne pritisku. Srećom sve manje i manje tako da je broj zaključenih i razvedenih brakova u padu.

Primjetio sam da ovo teže pada damama nego gospodi :D Frustracije poslije 35-te počnu rasti eksponencijalnom brzinom :D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#379 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 25/10/2021 18:59
Guadalajara wrote: 25/10/2021 18:57
:dajba: zasto da ne...pa nismo ukrali...osim ako nisi... :oops: :lol: :-D
Nije ni kradja nekad losha.. :lol: ali, nikad ne priznaj... :zoka:
Eto vidish...to ti iz iskustva znash :wink: ;-) :oops: :mrgreen: :lol: :zoka:
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#380 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by radiostar »

no_sikiriki wrote: 24/10/2021 14:32 Ponukana pisanjima raznih forumaša, moram da postavim sljedeće pitanje - zašto ulazite u veze/brakove sa ženama ako ih mrzite/ne podnosite/smatrate ih "nižim rodom"?

Razumijem da imate seksualne potrebe, ali to se može riješiti sa nekim neformalnim vezama koje su isključivo za seks ili sa prostitutkama.

Koliko vidim veliki broj forumaša gleda na žene kao proračunate osobe, hladnokrvne, manipulatorke, sponzoruše, prefrigane, praznoglave, isključivo seksualne objekte, itd. itd... Nikako kao na ravnopravna ljudska bića s kojima vam možda može biti lijepo, u nekom normalnom smislu, kao neko s kim možete biti, zaboga, jer je i vama i njoj dobro za razgovor, socijalizaciju, intimnost itd. Kao neki partneri, a ne kao neki odnos gdje ste vi nešto "jadni zakinuti" jer je ona ovakva ili onakva, i gdje kao ona isključivo ima neku "korist" od vas.

Znam da će mnogi od vas reći da se "samo šalite" s kojekakvim komentarima, ali ja sam od onih što vjeruje u onu "u šali pa privali", tako da bih stvarno voljela čuti koje su to vaše motivacije za biti u vezi s nekim, ako zapravo ne podnosite žene, niti većinu stvari vezanih za njih.

Da li ste stvarno lično imali tako loša iskustva sa ženama u životu, da je to preraslo u neku mržnju usput, ili?
zaboravih sinoc upitati a bilo mi je na umu, nisam stigao... zasto mislis da je ovo samo jednostrano? je li mislis da nema i obrnutih situacija? gdje se zene ponasaju tacno ovako kako si opisala muskarce?
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#381 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

Chloe wrote: 25/10/2021 18:26
Hakiz wrote: 25/10/2021 18:20

Normalno da se razumijete kada vidiš boldirano :lol:
Zamisli, i ja živim u svojoj kući. :)

Samo ti svoje s tim da imaš na umu da te žena rodila, da će ti žena roditi, da možeš biti otac ženskog djeteta, koje će sutra biti nečija žena itd. :kiss:
Ja, i?
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#382 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 25/10/2021 18:36
Osmi Socrates wrote: 25/10/2021 17:50 Na ovu temu bi se dalo danima raspravljati.

Prvo, fascinantan je regionski fenomen da se toliko raspravlja o muško-ženskim odnosima na tako niskom nivou. Raspravlja se i drugdje, ali rijetkost je da je nivo toliko prizeman. Raspravlja se, naravno, i drugdje, ali je nivo rasprave ono o čemu pričam, i o čemu bi se trebalo pričati. Na stranu to što je moje mišljenje da je i inače tema muško-ženskih odnosa nedovoljno kvalitetno obrađena.

Ovo pišem sa uvjerenjem da region pripada takozvanim zemljama "drugog svijeta". Malo zastarjela formulacija, ali može donekle poslužiti u ovakvim raspravama. Ima tačaka planete gdje je nivo rasprave još niži. I, naravno, nije sve crno-bijelo, i u zapadnim zemljama ima rasprava za smeće, ali, postoji tu nešto na šta baš ne mogu još uvijek uprijeti prst.

Naravno, ovo ja samo donekle pokušavam na neki način sortirati informacije koje dobijam o regionu preko foruma, portala, vijesti, pa čak i filmova, televizije, muzike i sl.

Eh sad, gdje krenuti?
slazem se, nazalost. s obzirom da sam dobar dio svog zivota provela i u BiH i vani, mogu reci da su ogromne razlike u nacinu kako bi se uopce tretirala ova tema. i o cemu bi se pricalo. bolje receno ne bi ni bilo ove teme, bar ne onako kako sam je ja zapocela.
Balkan je ovo ipak. daleko smo mi od nekih normalnih međuljudskih odnosa...
Našim ljudima je sve tuđe bolje...
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#383 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by no_sikiriki »

radiostar wrote: 25/10/2021 19:14
no_sikiriki wrote: 24/10/2021 14:32 Ponukana pisanjima raznih forumaša, moram da postavim sljedeće pitanje - zašto ulazite u veze/brakove sa ženama ako ih mrzite/ne podnosite/smatrate ih "nižim rodom"?

Razumijem da imate seksualne potrebe, ali to se može riješiti sa nekim neformalnim vezama koje su isključivo za seks ili sa prostitutkama.

Koliko vidim veliki broj forumaša gleda na žene kao proračunate osobe, hladnokrvne, manipulatorke, sponzoruše, prefrigane, praznoglave, isključivo seksualne objekte, itd. itd... Nikako kao na ravnopravna ljudska bića s kojima vam možda može biti lijepo, u nekom normalnom smislu, kao neko s kim možete biti, zaboga, jer je i vama i njoj dobro za razgovor, socijalizaciju, intimnost itd. Kao neki partneri, a ne kao neki odnos gdje ste vi nešto "jadni zakinuti" jer je ona ovakva ili onakva, i gdje kao ona isključivo ima neku "korist" od vas.

Znam da će mnogi od vas reći da se "samo šalite" s kojekakvim komentarima, ali ja sam od onih što vjeruje u onu "u šali pa privali", tako da bih stvarno voljela čuti koje su to vaše motivacije za biti u vezi s nekim, ako zapravo ne podnosite žene, niti većinu stvari vezanih za njih.

Da li ste stvarno lično imali tako loša iskustva sa ženama u životu, da je to preraslo u neku mržnju usput, ili?
zaboravih sinoc upitati a bilo mi je na umu, nisam stigao... zasto mislis da je ovo samo jednostrano? je li mislis da nema i obrnutih situacija? gdje se zene ponasaju tacno ovako kako si opisala muskarce?
vjerujem naravno da ima žena koja mrze muškarce, ako si na to mislio. ali ja nisam u toku "forumanja" naletila na brdo nekakvih generalizacija i ruznih komentara vezanih za muskarce od strane zena. a to je ono sto me je ponukalo da otvorim ovu temu. nisam uopce u zivotu mimo foruma ni primijetila niti bila izlozena muskarcima koji tako pricaju (ili nadam se razmisljaju).
ali ovdje kroz razne teme sam naletila na toliko tih nekih komentara da sam se prosto morala zapitati jesam li ja/mi ludi, kakva li su iskustva ovih forumasa pa ovako komentarisu itd.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#384 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by moonca »

I ja sam se iznenadila temi.. kao ..' zenomrsci' .....licno, ne vidim ih takve. ali je tacno, da vishe i otvorenije pishu, iznose svoja misljenja, zapazanja.... DA.....
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#385 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by no_sikiriki »

moonca wrote: 25/10/2021 19:27 I ja sam se iznenadila temi.. kao ..' zenomrsci' .....licno, ne vidim ih takve. ali je tacno, da vishe i otvorenije pishu, iznose svoja misljenja, zapazanja.... DA.....
pa da, u pravu si, mozda sam trebala reci "pitanje za forumske zenomrsce", da bude jasnije...
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#386 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

moonca wrote: 25/10/2021 19:27 I ja sam se iznenadila temi.. kao ..' zenomrsci' .....licno, ne vidim ih takve. ali je tacno, da vishe i otvorenije pishu, iznose svoja misljenja, zapazanja.... DA.....
Svaki stereotip o muškoj šovinističkoj mizigonoj svinji je tačan. Dobro, Osmi Socrates nije takav što znači da nije muškarac. Ili je vanzemaljac.

Ne treba na dokazane činjenice gubiti vrijeme.

Nego da vidimo šta ćemo sa majstorima manipulacije i pretvaranja, dakle ženama. One su sve fine, majke, sestre, kćeri, žene žrtve, paćenice, trpiteljice i hraniteljice, ne može to biti loše sve da se trudi ne znam koliko.
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#387 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by radiostar »

no_sikiriki wrote: 25/10/2021 19:22
radiostar wrote: 25/10/2021 19:14

zaboravih sinoc upitati a bilo mi je na umu, nisam stigao... zasto mislis da je ovo samo jednostrano? je li mislis da nema i obrnutih situacija? gdje se zene ponasaju tacno ovako kako si opisala muskarce?
vjerujem naravno da ima žena koja mrze muškarce, ako si na to mislio. ali ja nisam u toku "forumanja" naletila na brdo nekakvih generalizacija i ruznih komentara vezanih za muskarce od strane zena. a to je ono sto me je ponukalo da otvorim ovu temu. nisam uopce u zivotu mimo foruma ni primijetila niti bila izlozena muskarcima koji tako pricaju (ili nadam se razmisljaju).
ali ovdje kroz razne teme sam naletila na toliko tih nekih komentara da sam se prosto morala zapitati jesam li ja/mi ludi, kakva li su iskustva ovih forumasa pa ovako komentarisu itd.
kako nisi? samo na ovoj temi si imala brdo komentara od forumasica koje generalizuju....

bez obzira, sam naslov teme izaziva odredjene reakcije cak i od muskaraca koji nisu zenomrsci. i jedno je laprdati na forumu a sasvim drugo kako se neko ponasa u stvarnosti.

sigurno da u svakoj sali ima i bar malo istine, ali onda je bas tesko reci da je u pitanju mrznja. ja bih prije rekao da je u pitanju razocarenje i odredjena doza prijezira koja je dosla kao posljedica razocarenja.

doduse, ne znam na kakve si tacno komentare i forumase naisla, ne zalazim u svaki kutak foruma, ali ipak mislim da je malo preuvelicano to 'zenomrsci'
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#388 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by moonca »

no_sikiriki wrote: 25/10/2021 19:29
moonca wrote: 25/10/2021 19:27 I ja sam se iznenadila temi.. kao ..' zenomrsci' .....licno, ne vidim ih takve. ali je tacno, da vishe i otvorenije pishu, iznose svoja misljenja, zapazanja.... DA.....
pa da, u pravu si, mozda sam trebala reci "pitanje za forumske zenomrsce", da bude jasnije...
Ko mrzi,ako iko, zene... bilo ko. nece o istim nista pisati a pogotovo komunicirati..
.. . nije lijepo imenovati, ali ako bas mislish da ih ima ovdje. prozovi ih... ovako se svelo. :arrow: neko ima misljenje... ne slaze s mojim. a on mrzi ....
. inace, rijec mrzit. je jaka... ne koristim je.... ni u kojim okolnostima..
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#389 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

radiostar wrote: 25/10/2021 19:34
no_sikiriki wrote: 25/10/2021 19:22

vjerujem naravno da ima žena koja mrze muškarce, ako si na to mislio. ali ja nisam u toku "forumanja" naletila na brdo nekakvih generalizacija i ruznih komentara vezanih za muskarce od strane zena. a to je ono sto me je ponukalo da otvorim ovu temu. nisam uopce u zivotu mimo foruma ni primijetila niti bila izlozena muskarcima koji tako pricaju (ili nadam se razmisljaju).
ali ovdje kroz razne teme sam naletila na toliko tih nekih komentara da sam se prosto morala zapitati jesam li ja/mi ludi, kakva li su iskustva ovih forumasa pa ovako komentarisu itd.
kako nisi? samo na ovoj temi si imala brdo komentara od forumasica koje generalizuju....

bez obzira, sam naslov teme izaziva odredjene reakcije cak i od muskaraca koji nisu zenomrsci. i jedno je laprdati na forumu a sasvim drugo kako se neko ponasa u stvarnosti.

sigurno da u svakoj sali ima i bar malo istine, ali onda je bas tesko reci da je u pitanju mrznja. ja bih prije rekao da je u pitanju razocarenje i odredjena doza prijezira koja je dosla kao posljedica razocarenja.

doduse, ne znam na kakve si tacno komentare i forumase naisla, ne zalazim u svaki kutak foruma, ali ipak mislim da je malo preuvelicano to 'zenomrsci'
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Mu%C5%A ... ne_(2011.)
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#390 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by radiostar »

no_sikiriki wrote: 25/10/2021 19:29
moonca wrote: 25/10/2021 19:27 I ja sam se iznenadila temi.. kao ..' zenomrsci' .....licno, ne vidim ih takve. ali je tacno, da vishe i otvorenije pishu, iznose svoja misljenja, zapazanja.... DA.....
pa da, u pravu si, mozda sam trebala reci "pitanje za forumske zenomrsce", da bude jasnije...
valjda se podrazumijeva da na forumu pitas forumske 'zenomrsce' :-D
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#391 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

moonca wrote: 25/10/2021 19:35
no_sikiriki wrote: 25/10/2021 19:29

pa da, u pravu si, mozda sam trebala reci "pitanje za forumske zenomrsce", da bude jasnije...
Ko mrzi,ako iko, zene... bilo ko. nece o istim nista pisati a pogotovo komunicirati..
.. . nije lijepo imenovati, ali ako bas mislish da ih ima ovdje. prozovi ih... ovako se svelo. :arrow: neko ima misljenje... ne slaze s mojim. a on mrzi ....
. inace, rijec mrzit. je jaka... ne koristim je.... ni u kojim okolnostima..
Ja ih mrzim.


Ali, ja svakako sve mrzim.
Last edited by Hakiz on 25/10/2021 19:47, edited 1 time in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#392 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by moonca »

Hakiz wrote: 25/10/2021 19:33
moonca wrote: 25/10/2021 19:27 I ja sam se iznenadila temi.. kao ..' zenomrsci' .....licno, ne vidim ih takve. ali je tacno, da vishe i otvorenije pishu, iznose svoja misljenja, zapazanja.... DA.....


Nego da vidimo šta ćemo sa majstorima manipulacije i pretvaranja, dakle ženama. One su sve fine, majke, sestre, kćeri, žene žrtve, paćenice, trpiteljice i hraniteljice, ne može to biti loše sve da se trudi ne znam koliko.
ah. ka dodje pitanje.. -- imash li ti majku. nastak konverazije s istim je, .... zavrshen..
a, i ti se koristish istim.. spasilachkim pomagalima.... 'jadne zene. dede, male penzije..itd.. :oops: :lol:
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#393 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by no_sikiriki »

Hakiz wrote: 25/10/2021 19:33
moonca wrote: 25/10/2021 19:27 I ja sam se iznenadila temi.. kao ..' zenomrsci' .....licno, ne vidim ih takve. ali je tacno, da vishe i otvorenije pishu, iznose svoja misljenja, zapazanja.... DA.....
Svaki stereotip o muškoj šovinističkoj mizigonoj svinji je tačan. Dobro, Osmi Socrates nije takav što znači da nije muškarac. Ili je vanzemaljac.

Ne treba na dokazane činjenice gubiti vrijeme.

Nego da vidimo šta ćemo sa majstorima manipulacije i pretvaranja, dakle ženama. One su sve fine, majke, sestre, kćeri, žene žrtve, paćenice, trpiteljice i hraniteljice, ne može to biti loše sve da se trudi ne znam koliko.
Kad mi daš neki konkretan primjer gdje sam se nesto u zivotu pretvarala ili manipulisala (bilo koga, bilo sta), vjerovacu ti. Zena sam, last I checked.
Priznaj i sebi i ostalima da si se ocito "druzio" sa pogresnim zenama u zivotu. Niko ne bi mogao pisati postove kakve pises da nije u tome stvar.
Last edited by no_sikiriki on 25/10/2021 19:47, edited 1 time in total.
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#394 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by radiostar »

Hakiz wrote: 25/10/2021 19:42
moonca wrote: 25/10/2021 19:35

Ko mrzi,ako iko, zene... bilo ko. nece o istim nista pisati a pogotovo komunicirati..
.. . nije lijepo imenovati, ali ako bas mislish da ih ima ovdje. prozovi ih... ovako se svelo. :arrow: neko ima misljenje... ne slaze s mojim. a on mrzi ....
. inace, rijec mrzit. je jaka... ne koristim je.... ni u kojim okolnostima..
Ja ih mrzim.
tanka je linija izmedju ljubavi i mrznje :skoljka:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#395 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by SaraFina »

Hakiz wrote: 25/10/2021 19:33
moonca wrote: 25/10/2021 19:27 I ja sam se iznenadila temi.. kao ..' zenomrsci' .....licno, ne vidim ih takve. ali je tacno, da vishe i otvorenije pishu, iznose svoja misljenja, zapazanja.... DA.....
Svaki stereotip o muškoj šovinističkoj mizigonoj svinji je tačan. Dobro, Osmi Socrates nije takav što znači da nije muškarac. Ili je vanzemaljac.

Ne treba na dokazane činjenice gubiti vrijeme.

Nego da vidimo šta ćemo sa majstorima manipulacije i pretvaranja, dakle ženama. One su sve fine, majke, sestre, kćeri, žene žrtve, paćenice, trpiteljice i hraniteljice, ne može to biti loše sve da se trudi ne znam koliko.
Nijedna od nas na temi nije počela sa generalisiranjem prva. Evo sve i da je uvod diskutabilan. Ja recimo znam što je forumašicu @no_sikiriki ponukalo da ga sroči, na taj način.
Na niz tema koje su namijenjene za laganu i opuštajuću diskusiju, mozeš uočiti generalizaciju i zaista ruzne i uvredljive komentara namijenjene zenskoj forumskoj populaciji. Ako sam ih ja uočila, čisto sumnjam da nisi ti. Jer mene recimo ovakve teme u principu rijetko zanimaju. No kao što rekoh, komentari su postali zaista učestali toliko, da je i moja paznja skrenuta.
Razglaba se o našim manipulativnim sposobnostima, našoj proračunatosti, nesposobnostima i lijenosti te nizu drugih stvari.
Pa je tema sigurno ustvari „odgovor“ na sve navedeno. A i naši odgovori na njoj.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#396 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 25/10/2021 19:45
Hakiz wrote: 25/10/2021 19:33

Svaki stereotip o muškoj šovinističkoj mizigonoj svinji je tačan. Dobro, Osmi Socrates nije takav što znači da nije muškarac. Ili je vanzemaljac.

Ne treba na dokazane činjenice gubiti vrijeme.

Nego da vidimo šta ćemo sa majstorima manipulacije i pretvaranja, dakle ženama. One su sve fine, majke, sestre, kćeri, žene žrtve, paćenice, trpiteljice i hraniteljice, ne može to biti loše sve da se trudi ne znam koliko.
Kad mi daš neki konkretan primjer gdje sam se nesto u zivotu pretvarala ili manipulisala (bilo koga, bilo sta), vjerovacu ti. Zena sam, last I checked.
Priznaj i sebi i ostalima da si se ocito "druzio" sa pogresnim zenama u zivotu. Niko ne bi mogao pisati postove kakve pises da nije u tome stvar.
Kakve su to pogrešne žene?
Osmi Socrates
Posts: 8009
Joined: 19/10/2020 15:33

#397 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Osmi Socrates »

Teško vama kad takve komentare pišete, pa makar i u šali.

Da li je u pitanju mizoginija ili mizantropija, teško je odrediti.

Mizantropija najčešće uključuje i mržnju samog sebe.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#398 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by SaraFina »

Kakve nisu pogresne?
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#399 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

SaraFina wrote: 25/10/2021 19:48
Hakiz wrote: 25/10/2021 19:33

Svaki stereotip o muškoj šovinističkoj mizigonoj svinji je tačan. Dobro, Osmi Socrates nije takav što znači da nije muškarac. Ili je vanzemaljac.

Ne treba na dokazane činjenice gubiti vrijeme.

Nego da vidimo šta ćemo sa majstorima manipulacije i pretvaranja, dakle ženama. One su sve fine, majke, sestre, kćeri, žene žrtve, paćenice, trpiteljice i hraniteljice, ne može to biti loše sve da se trudi ne znam koliko.
Nijedna od nas na temi nije počela sa generalisiranjem prva. Evo sve i da je uvod diskutabilan. Ja recimo znam što je forumašicu @no_sikiriki ponukalo da ga sroči, na taj način.
Na niz tema koje su namijenjene za laganu i opuštajuću diskusiju, mozeš uočiti generalizaciju i zaista ruzne i uvredljive komentara namijenjene zenskoj forumskoj populaciji. Ako sam ih ja uočila, čisto sumnjam da nisi ti. Jer mene recimo ovakve teme u principu rijetko zanimaju. No kao što rekoh, komentari su postali zaista učestali toliko, da je i moja paznja skrenuta.
Razglaba se o našim manipulativnim sposobnostima, našoj proračunatosti, nesposobnostima i lijenosti te nizu drugih stvari.
Pa je tema sigurno ustvari „odgovor“ na sve navedeno. A i naši odgovori na njoj.
Niste ni lijene ni nesposobne. Dapače.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#400 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

Osmi Socrates wrote: 25/10/2021 19:51 Teško vama kad takve komentare pišete, pa makar i u šali.

Da li je u pitanju mizoginija ili mizantropija, teško je odrediti.

Mizantropija najčešće uključuje i mržnju samog sebe.
Svaka ti je allahova...
Post Reply