Pitanje za ženomrsce

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70840
Joined: 03/10/2011 20:11

#226 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Chloe »

saint_mirad wrote: 24/10/2021 22:44 jak muškarac i jaka žena znače različito. muška snaga se očituje prvenstveno u fizičkoj snazi ili sirovoj materijalnoj moći, dok je žena emocionalno snažnija i može podneti raznih životnih iskušenja. plus tu je i porođaj koji je fizički izuzetno zahtevan.
Ako pričamo o psihološkim/emotivnim odnosima m/ž pod odredjenim okolnostima, fizičke karakteristike ne treba miješati, i jak/jaka se odnosi na mentalno stanje.

Ne znam jesu li forumašice na ovoj temi udane, imaju li djecu, kolika su djeca, koliko su i šta u životu prošle, a tako i forumaši, ali ja vrlo dobro znam da bi veliki broj žena itekako od prve shvatile ono što sam napisala.
no_sikiriki
Posts: 16353
Joined: 11/12/2012 13:21

#227 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by no_sikiriki »

saint_mirad wrote: 24/10/2021 23:07
no_sikiriki wrote: 24/10/2021 23:05

wow. slazemo se u nečemu. mora da sam ja i sve moje ženske poznanice izrodi :D
u koje stereotipno zenske osobine se jaranice i ti ne uklapate?
u "ženske osobine" koje su navedene u uvodnom postu. u one koje ja negiram da većina žena ima. to da su manipulatorke, sponzoruše, proračunate, da koriste svoj izgled/sex appeal za neku korist itd. one osobine koje dosta forumaša ovdje tvrde da imamo.

žene koje ja poznajem su normalne žene, sa standardnim ljudskim osobinama kakve imaju i muškarci. to nisu žene koje traže novac, to nisu žene koje se oblače kao prostitutke da bi dobijale pažnju. to su obrazovane žene, žene koje rade, koje kad traže vezu ili su u njoj žele isto ono što i muškarac - čovjeka koji ce im biti prijatelj, oslonac, intimni partner.
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#228 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by oruzana_pobuna »

dzaba mu snaga i jacina - i takav zavrsi u masini za mlin ili izresetan mecima - ako je stani pani....

snaga i jacina jednog muzjaka danas se vise potencira kroz uticaj poziciju u krdu i moc.... sto u biti opet dovodi simbolicno do zakona jaceg u prirodi koji komanduje diktira krdom i plodi ostale zenke :mrgreen:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#229 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by oruzana_pobuna »

no_sikiriki wrote: 24/10/2021 23:20
saint_mirad wrote: 24/10/2021 23:07
u koje stereotipno zenske osobine se jaranice i ti ne uklapate?
u "ženske osobine" koje su navedene u uvodnom postu. u one koje ja negiram da većina žena ima. to da su manipulatorke, sponzoruše, proračunate, da koriste svoj izgled/sex appeal za neku korist itd. one osobine koje dosta forumaša ovdje tvrde da imamo.

žene koje ja poznajem su normalne žene, sa standardnim ljudskim osobinama kakve imaju i muškarci. to nisu žene koje traže novac, to nisu žene koje se oblače kao prostitutke da bi dobijale pažnju. to su obrazovane žene, žene koje rade, koje kad traže vezu ili su u njoj žele isto ono što i muškarac - čovjeka koji ce im biti prijatelj, oslonac, intimni partner.
takve zene su obicno introverti i sabijene same u cosak bilo da je fizicki, bilo da je socijalni ili drustveni - te nema nikakvog marketinga prema zainteresovanim muzjacima koji bi mozda ozbiljno razmotrili ozbiljnu vezu sa takvom.... i u vecini slucajeva - takve zene su samoizgradjene i tesko sebi dozvoljavaju emotivan pad koji bi mozda uticao i poljuljao njihov trenutacni ekonomsko-socijalno-drustveni polozaj i u tom je sva matematika.... moram reci da su takvim zenama poprilicno strana seksualna iskustva te rijetko koja seksualno obogacuje vezu sa potencijalnim partnerom iz vec gore navedenih razloga - tako da je to opet rekao bih nazalost kamen spoticanja takvim zenama u trazenju potencijalnih partnera....
Last edited by oruzana_pobuna on 24/10/2021 23:27, edited 1 time in total.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#230 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by saint_mirad »

Chloe wrote: 24/10/2021 23:19
saint_mirad wrote: 24/10/2021 22:44 jak muškarac i jaka žena znače različito. muška snaga se očituje prvenstveno u fizičkoj snazi ili sirovoj materijalnoj moći, dok je žena emocionalno snažnija i može podneti raznih životnih iskušenja. plus tu je i porođaj koji je fizički izuzetno zahtevan.
Ako pričamo o psihološkim/emotivnim odnosima m/ž pod odredjenim okolnostima, fizičke karakteristike ne treba miješati, i jak/jaka se odnosi na mentalno stanje.

Ne znam jesu li forumašice na ovoj temi udane, imaju li djecu, kolika su djeca, koliko su i šta u životu prošle, a tako i forumaši, ali ja vrlo dobro znam da bi veliki broj žena itekako od prve shvatile ono što sam napisala.
naravno da se moze biti mentalno jak(a), samo to nije jedini parametar snage.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#231 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by saint_mirad »

no_sikiriki wrote: 24/10/2021 23:20
saint_mirad wrote: 24/10/2021 23:07
u koje stereotipno zenske osobine se jaranice i ti ne uklapate?
u "ženske osobine" koje su navedene u uvodnom postu. u one koje ja negiram da većina žena ima. to da su manipulatorke, sponzoruše, proračunate, da koriste svoj izgled/sex appeal za neku korist itd. one osobine koje dosta forumaša ovdje tvrde da imamo.

žene koje ja poznajem su normalne žene, sa standardnim ljudskim osobinama kakve imaju i muškarci. to nisu žene koje traže novac, to nisu žene koje se oblače kao prostitutke da bi dobijale pažnju. to su obrazovane žene, žene koje rade, koje kad traže vezu ili su u njoj žele isto ono što i muškarac - čovjeka koji ce im biti prijatelj, oslonac, intimni partner.
ja sad ne znam kako da ti odgovorim. :D s jedne strane se slazem sa svim sto si napisala o obicnim zenama jer je takvo i moje iskustvo, sa druge strane nije da nisam vidjao da se zene ponasaju manipulatorski ili da ofirno ili suptilno filtriraju muskarce prema novcu koji imaju. isto tako i muskarci su cesto povrsni i gledaju najpre fizicke atribute pa onda sve ostalo.

ja cak i ne shvatam kao toliko negativnu osobinu kod zena ako im je vazan kriterijum finansijski/socijalni status muskarca i tip posla koji radi. problem je kad im je to jedino bitno.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 70840
Joined: 03/10/2011 20:11

#232 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Chloe »

Guadalajara wrote: 24/10/2021 22:38
Chloe wrote: 24/10/2021 22:35 Mladje generacije s tim imaju sve manje problema. Ispada se iz onih tradicionalnih okvira.
Jeste pa onda muska djeca imaju dobar uzor u ocu. Mama plati, donese, nju se pita bilo šta, ona odlucuje. A tata domacica pravi pitu.

Ne znam, meni se tako ne svidja. :lol: :-D
Ne dopada se ni meni. Starinski sam tip, potkovana vjerom. 🤷‍♀️ Balansiram izmedju "istoka i zapada" . :D :facepalm:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#233 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by S4mpion »

SaraFina wrote: 24/10/2021 19:02 Uloga muškarca u sadašnjem društvu, nažalost se vrednovala u praapovjesti. Kad je svakodnevni život, odnosno prehrana i zaštita porodice bila pojam. Da bi porodica opstala muškarac se morao pobrinuti za ulov i da zaštiti ženu i djecu od divljih životinja, drugih plemena i sl.

Zato to gejmeru preuveličavaš. ☹️

Danas se meso kupuje u mesnicama, a organi javnog reda imaju ulogu uvodjenju reda. Kad su provale recimo u pitanju..
Napadi i sl. Niko to ne radi sam.

Tako da uloga “zaštitnika i lovca” je svedena na nulu. Ne znam ima li šta drugo, dodatno da uvedemo? :mrgreen:

P.S nazalost ona uloga koju je majka priroda prvobitno namijenila muškarcu danas je nepotreban balast. Dok je ženina uloga ista. :skoljka:
Gledano čisto matematički, ovo je tačno, ali gledano s biološkog i društvenog aspekta, totalno pogrešno. :mrgreen:

Matematički gledano, na ovoj planeti nas je svakako previše, što nas opet ne spriječava da nanovo pravimo vlastitu djecu, čak ih i ne pokušavamo usvojit'. :mrgreen:

Matematički gledano, ženi ne treba ni lovac ni zaštitnik, što je opet ne spriječava da sebi traži muškarca i to ne bilo kakvog. :mrgreen:

Iz svega se da zaključiti da, bez obzira na drugačije društvo, mnoge stvari nismo prevazišli (niti vjerujem da bismo trebali), takvi smo. :mrgreen:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#234 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by SaraFina »

S4mpion wrote: 24/10/2021 23:48
SaraFina wrote: 24/10/2021 19:02 Uloga muškarca u sadašnjem društvu, nažalost se vrednovala u praapovjesti. Kad je svakodnevni život, odnosno prehrana i zaštita porodice bila pojam. Da bi porodica opstala muškarac se morao pobrinuti za ulov i da zaštiti ženu i djecu od divljih životinja, drugih plemena i sl.

Zato to gejmeru preuveličavaš. ☹️

Danas se meso kupuje u mesnicama, a organi javnog reda imaju ulogu uvodjenju reda. Kad su provale recimo u pitanju..
Napadi i sl. Niko to ne radi sam.

Tako da uloga “zaštitnika i lovca” je svedena na nulu. Ne znam ima li šta drugo, dodatno da uvedemo? :mrgreen:

P.S nazalost ona uloga koju je majka priroda prvobitno namijenila muškarcu danas je nepotreban balast. Dok je ženina uloga ista. :skoljka:
Gledano čisto matematički, ovo je tačno, ali gledano s biološkog i društvenog aspekta, totalno pogrešno. :mrgreen:

Matematički gledano, na ovoj planeti nas je svakako previše, što nas opet ne spriječava da nanovo pravimo vlastitu djecu, čak ih i ne pokušavamo usvojit'. :mrgreen:

Matematički gledano, ženi ne treba ni lovac ni zaštitnik, što je opet ne spriječava da sebi traži muškarca i to ne bilo kakvog. :mrgreen:

Iz svega se da zaključiti da, bez obzira na drugačije društvo, mnoge stvari nismo prevazišli (niti vjerujem da bismo trebali), takvi smo. :mrgreen:
Ne vidim poveznicu, pa apsolviraj malo detaljnije 🌝
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#235 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by S4mpion »

SaraFina wrote: 24/10/2021 23:53
S4mpion wrote: 24/10/2021 23:48

Gledano čisto matematički, ovo je tačno, ali gledano s biološkog i društvenog aspekta, totalno pogrešno. :mrgreen:

Matematički gledano, na ovoj planeti nas je svakako previše, što nas opet ne spriječava da nanovo pravimo vlastitu djecu, čak ih i ne pokušavamo usvojit'. :mrgreen:

Matematički gledano, ženi ne treba ni lovac ni zaštitnik, što je opet ne spriječava da sebi traži muškarca i to ne bilo kakvog. :mrgreen:

Iz svega se da zaključiti da, bez obzira na drugačije društvo, mnoge stvari nismo prevazišli (niti vjerujem da bismo trebali), takvi smo. :mrgreen:
Ne vidim poveznicu, pa apsolviraj malo detaljnije 🌝
Uloga lovca i zaštitnika je svedena na nulu u društvenoj evoluciji, ali ne i u biološkoj. :mrgreen:

U prevodu, žene vrijednuju muškarce kakve su vrijednovale i hiljadama godina ranije, bez obzira što se društvo mijenjalo x puta. :mrgreen:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#236 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by SaraFina »

S4mpion wrote: 24/10/2021 23:56
SaraFina wrote: 24/10/2021 23:53

Ne vidim poveznicu, pa apsolviraj malo detaljnije 🌝
Uloga lovca i zaštitnika je svedena na nulu u društvenoj evoluciji, ali ne i u biološkoj. :mrgreen:

U prevodu, žene vrijednuju muškarce kakve su vrijednovale i hiljadama godina ranije, bez obzira što se društvo mijenjalo x puta. :mrgreen:
Ko kaze? Gdje to? Ja mislim da je upravo suprotno. I da baš zbog toga problem nastaje.

Jer se pojedini predstavnici muškog roda ne mogu pomiriti da im je uloga nulirana. Dok su zene svoju nadogradile. Pored majčinstva i brige za potomstvo razvile su i vještine gdje su u povjesti samo muškarci visoko kotirali.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#237 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 24/10/2021 22:45
MarlboroGold wrote: 24/10/2021 22:43 A što ti konstantno tražiš da ti odgovore na pitanja? Je li to fakat sebi nešto želiš dokazati?
ma radim istraživački projekat, pa reko da iskoristim forum...
Vidim ti budućnost za kasom u Bingu. Dobro, Lidlu.

Baš želiš da si upropastiš karijeru...
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#238 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by S4mpion »

SaraFina wrote: 25/10/2021 00:01
S4mpion wrote: 24/10/2021 23:56

Uloga lovca i zaštitnika je svedena na nulu u društvenoj evoluciji, ali ne i u biološkoj. :mrgreen:

U prevodu, žene vrijednuju muškarce kakve su vrijednovale i hiljadama godina ranije, bez obzira što se društvo mijenjalo x puta. :mrgreen:
Ko kaze? Gdje to? Ja mislim da je upravo suprotno. I da baš zbog toga problem nastaje.

Jer se pojedini predstavnici muškog roda ne mogu pomiriti da im je uloga nulirana. Dok su zene svoju nadogradile. Pored majčinstva i brige za potomstvo razvile su i vještine gdje su u povjesti samo muškarci visoko kotirali.
Pa kažem ti, uloga im je relativno nulirana sa društvenog aspekta, ali nije nulirana sa biološkog. Zašto kažem RELATIVNO nulirana? - Zato što smo u zadnjih 100 godina imali 3 pojaka rata, gdje je muška uloga daleko od nulirane. :mrgreen:

Dakle, muškarci ne trpe masovno neke posljedice upravo zbog toga što žene i dalje preferiraju muškarce kakve su preferirale već hiljadama godina. Muškarci se žene, žene se udaju, prave porodice, žive svoje živote. :mrgreen:
oruzana_pobuna
Posts: 1756
Joined: 15/04/2021 11:24
Location: Prdimahovljani

#239 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by oruzana_pobuna »

SaraFina wrote: 25/10/2021 00:01
S4mpion wrote: 24/10/2021 23:56

Uloga lovca i zaštitnika je svedena na nulu u društvenoj evoluciji, ali ne i u biološkoj. :mrgreen:

U prevodu, žene vrijednuju muškarce kakve su vrijednovale i hiljadama godina ranije, bez obzira što se društvo mijenjalo x puta. :mrgreen:
Ko kaze? Gdje to? Ja mislim da je upravo suprotno. I da baš zbog toga problem nastaje.

Jer se pojedini predstavnici muškog roda ne mogu pomiriti da im je uloga nulirana. Dok su zene svoju nadogradile. Pored majčinstva i brige za potomstvo razvile su i vještine gdje su u povjesti samo muškarci visoko kotirali.
jašta - sve što su žene globalno nadogradile su nokti, ekstenzije, usne, sise i guzovi....
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#240 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by SaraFina »

S4mpion wrote: 25/10/2021 00:07
SaraFina wrote: 25/10/2021 00:01

Ko kaze? Gdje to? Ja mislim da je upravo suprotno. I da baš zbog toga problem nastaje.

Jer se pojedini predstavnici muškog roda ne mogu pomiriti da im je uloga nulirana. Dok su zene svoju nadogradile. Pored majčinstva i brige za potomstvo razvile su i vještine gdje su u povjesti samo muškarci visoko kotirali.
Pa kažem ti, uloga im je relativno nulirana sa društvenog aspekta, ali nije nulirana sa biološkog. Zašto kažem RELATIVNO nulirana? - Zato što smo u zadnjih 100 godina imali 3 pojaka rata, gdje je muška uloga daleko od nulirane. :mrgreen:

Dakle, muškarci ne trpe masovno neke posljedice upravo zbog toga što žene i dalje preferiraju muškarce kakve su preferirale već hiljadama godina. Muškarci se žene, žene se udaju, prave porodice, žive svoje živote. :mrgreen:

Eh .. nije lagan put od lovca i zaštitnika, do donora bukvalno govoreći..

Što se ratova tiče i usporedbi, to mi je nekako bezvezno. Mislim bezvezno mi je dokazivanje nekog preimućstva muškog i i uloge u njima. I kakva tri rata?
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#241 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Guadalajara »

Chloe wrote: 24/10/2021 23:45
Guadalajara wrote: 24/10/2021 22:38

Jeste pa onda muska djeca imaju dobar uzor u ocu. Mama plati, donese, nju se pita bilo šta, ona odlucuje. A tata domacica pravi pitu.

Ne znam, meni se tako ne svidja. :lol: :-D
Ne dopada se ni meni. Starinski sam tip, potkovana vjerom. 🤷‍♀️ Balansiram izmedju "istoka i zapada" . :D :facepalm:
Ih ako nisi koga zajebao/la ko da nisi ni zivio/la. Od zene/čovjeka koristiš dzabe stan/kucu, ne morash ratu kredita ili kiriju plaćati. On/ona sve placa hranu/rezije/cigare/ratu kredita, a ti stekas pare za ne daj Bože ako ti sta on/ona kaže i počne na nos nabijati i prebacivati. Samo se ovdje treba paziti da puno on/ona ne komunicira sa roditeljima, jer njega/nju mogu ispitivati i posavjetovati i njuškati gdje ne treba. Ako on/ona mnogo rade i dugo se zadržavaju na poslu, to je onda veliki plus jer nemaju vremena da razmisljaju kako finog i dobrog muza/zenu imaju. Pa da budete jos vise bliskiji i da učvrstite vezu i odnos treba 3-4 djece napraviti tako da jako uspijesni/a muz/zena budu jos vise emocionalno vezani, a i jos vise finansijski opterećeni. Sto znaci da njega/nju mozes jos vise guliti i iskoristavati. I tako u medjuvremenu nakon 20 godina djeca odrastu, odu na svoju stranu, zaposle se. Naravno i oko ovog dijela soosobni/a muz/zena sve tegli i vuce. A uspijesnom muzu/zeni napokon dodje iz guzice u glavu koliki je konj/kobila bio/bila. :mrgreen: :lol:
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#242 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

SaraFina wrote: 25/10/2021 00:01 Pored majčinstva i brige za potomstvo razvile su i vještine gdje su u povjesti samo muškarci visoko kotirali.
Ali, opet traže muškarce čije osobine su u današnjem svihetu nepotrebne

U stvari, onompta se ne mijenja je to da žene žele zaštitnika i "provajdera". Kao i prije miliona godina.

Samo muškarac više ne mora znati po mirisu urina životinje koliko je daleko i da li je se isplati loviti, obezbijediće drugačije.

I dalje su ženama neprivlačni lijeni i zapušteni muškarci, privlačni su aktivni i koliko-toliko fizički sposobni. Jer tu privlačnost, potrebu za fizički "atribuiranim" mužjacima, iako te atribute tehnologija dana uspješno mijenja i čini praktično nepotrebnim, vuku još otprije je Lucy sišla sa drveta.

Rekoh ja, evolucija je spor proces.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#243 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by S4mpion »

SaraFina wrote: 25/10/2021 00:12
S4mpion wrote: 25/10/2021 00:07

Pa kažem ti, uloga im je relativno nulirana sa društvenog aspekta, ali nije nulirana sa biološkog. Zašto kažem RELATIVNO nulirana? - Zato što smo u zadnjih 100 godina imali 3 pojaka rata, gdje je muška uloga daleko od nulirane. :mrgreen:

Dakle, muškarci ne trpe masovno neke posljedice upravo zbog toga što žene i dalje preferiraju muškarce kakve su preferirale već hiljadama godina. Muškarci se žene, žene se udaju, prave porodice, žive svoje živote. :mrgreen:

Eh .. nije lagan put od lovca i zaštitnika, do donora bukvalno govoreći..

Što se ratova tiče i usporedbi, to mi je nekako bezvezno. Mislim bezvezno mi je dokazivanje nekog preimućstva muškog i i uloge u njima. I kakva tri rata?
Kakvog donora, nisam razumio na šta se misli? :mrgreen:

Bilo bezvezno ili ne, statistika je neumoljiva, u ratovima puške mahom nosaju i stradaju muškarci, školski primjer uloge zaštitnika. Fulio sam 100 godina, mislio sam na prošlo stoljeće, WW1, WW2 i ovaj domaći 1992-1996. :mrgreen:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#244 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by SaraFina »

Hakiz wrote: 25/10/2021 00:15
SaraFina wrote: 25/10/2021 00:01 Pored majčinstva i brige za potomstvo razvile su i vještine gdje su u povjesti samo muškarci visoko kotirali.
Ali, opet traže muškarce čije osobine su u današnjem svihetu nepotrebne

U stvari, onompta se ne mijenja je to da žene žele zaštitnika i "provajdera". Kao i prije miliona godina.

Samo muškarac više ne mora znati po mirisu urina životinje koliko je daleko i da li je se isplati loviti, obezbijediće drugačije.

I dalje su ženama neprivlačni lijeni i zapušteni muškarci, privlačni su aktivni i koliko-toliko fizički sposobni. Jer tu privlačnost, potrebu za fizički "atribuiranim" mužjacima, iako te atribute tehnologija dana uspješno mijenja i čini praktično nepotrebnim, vuku još otprije je Lucy sišla sa drveta.

Rekoh ja, evolucija je spor proces.
Pa dobro, nije muška uloga u današnjem društvu još svedena na ulogu donora. To stoji. Ali prvobitna koju mu je majka priroda namijenila je praktično nulirana. Što se tiče atributa i privlačnosti za oba spola vrijedi isto pravilo. I vi volite njegovane, sposobne i atraktivne zene.
Sigurno ce vas jedna takva prije privući, nego zapuštena i bez interesa o zivotu i izgledu.
To je zajedničko i nama i vama.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#245 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by SaraFina »

S4mpion wrote: 25/10/2021 00:16
SaraFina wrote: 25/10/2021 00:12


Eh .. nije lagan put od lovca i zaštitnika, do donora bukvalno govoreći..

Što se ratova tiče i usporedbi, to mi je nekako bezvezno. Mislim bezvezno mi je dokazivanje nekog preimućstva muškog i i uloge u njima. I kakva tri rata?
Kakvog donora, nisam razumio na šta se misli? :mrgreen:

Bilo bezvezno ili ne, statistika je neumoljiva, u ratovima puške mahom nosaju i stradaju muškarci, školski primjer uloge zaštitnika. Fulio sam 100 godina, mislio sam na prošlo stoljeće, WW1, WW2 i ovaj domaći 1992-1996. :mrgreen:
Pa zna se sta je donor. Misli se ugrubo na prijenos genetskog materijala. No nije uloga muškarca u današnjem društvu na toj razini. Samo sam poredila kao „ gubitak“.
A zene u ratovima ne stradaju? I to vecinom kao civilne zrtve i bez pušaka. Rekoh ti poredjenje ti je bezvezno.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#246 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

SaraFina wrote: 25/10/2021 00:22 Što se tiče atributa i privlačnosti za oba spola vrijedi isto pravilo. I vi volite njegovane, sposobne i atraktivne zene.
Sigurno ce vas jedna takva prije privući, nego zapuštena i bez interesa o zivotu i izgledu.
To je zajedničko i nama i vama.
Naravno.

Samo se mi ne pretvaramo :lol:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#247 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by S4mpion »

SaraFina wrote: 25/10/2021 00:26
S4mpion wrote: 25/10/2021 00:16

Kakvog donora, nisam razumio na šta se misli? :mrgreen:

Bilo bezvezno ili ne, statistika je neumoljiva, u ratovima puške mahom nosaju i stradaju muškarci, školski primjer uloge zaštitnika. Fulio sam 100 godina, mislio sam na prošlo stoljeće, WW1, WW2 i ovaj domaći 1992-1996. :mrgreen:
Pa zna se sta je donor. Misli se ugrubo na prijenos genetskog materijala. No nije uloga muškarca u današnjem društvu na toj razini. Samo sam poredila kao „ gubitak“.
A zene u ratovima ne stradaju? I to vecinom kao civilne zrtve i bez pušaka. Rekoh ti poredjenje ti je bezvezno.
Onda očigledno nema potrebe da muškarce tretiramo kao donore, niti sam nešto primjetio da ih žene tretiraju kao donore? :mrgreen:

Nisi shvatila ono što sam napisao o ratu, zato ti i izgleda kao bezvezno poređenje. Velikom većinom su muškarci vojnici, zato poređenje nije bezvezno, jer činjenica da puške većinom nose muškarci je upravo jaka veza za opravdanost uloge zaštitnika. :mrgreen:
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#248 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

SaraFina wrote: 25/10/2021 00:26
S4mpion wrote: 25/10/2021 00:16

Kakvog donora, nisam razumio na šta se misli? :mrgreen:

Bilo bezvezno ili ne, statistika je neumoljiva, u ratovima puške mahom nosaju i stradaju muškarci, školski primjer uloge zaštitnika. Fulio sam 100 godina, mislio sam na prošlo stoljeće, WW1, WW2 i ovaj domaći 1992-1996. :mrgreen:
Pa zna se sta je donor. Misli se ugrubo na prijenos genetskog materijala. No nije uloga muškarca u današnjem društvu na toj razini. Samo sam poredila kao „ gubitak“.
A zene u ratovima ne stradaju? I to vecinom kao civilne zrtve i bez pušaka. Rekoh ti poredjenje ti je bezvezno.
Ne samo prenos genetskog materijala.

https://www.goodreads.com/book/show/633 ... _Let_Me_Go

https://en.wikipedia.org/wiki/Never_Let ... 2010_film)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#249 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by SaraFina »

S4mpion wrote: 25/10/2021 00:35
SaraFina wrote: 25/10/2021 00:26

Pa zna se sta je donor. Misli se ugrubo na prijenos genetskog materijala. No nije uloga muškarca u današnjem društvu na toj razini. Samo sam poredila kao „ gubitak“.
A zene u ratovima ne stradaju? I to vecinom kao civilne zrtve i bez pušaka. Rekoh ti poredjenje ti je bezvezno.

Onda očigledno nema potrebe da muškarce tretiramo kao donore, niti sam nešto primjetio da ih žene tretiraju kao donore? :mrgreen:

Nisi shvatila ono što sam napisao o ratu, zato ti i izgleda kao bezvezno poređenje. Velikom većinom su muškarci vojnici, zato poređenje nije bezvezno, jer činjenica da puške većinom nose muškarci je upravo jaka veza za opravdanost uloge zaštitnika. :mrgreen:
U odnosu na povjesnu ulogu. Gubitak. Rekoh već.
Shvatila sam odlicno. No nije tema. Otići će u negativnom smjeru. Ako ti počnem porediti i da ti koji su nosili puške u VRS i VJ su bili i silovatelji. Masovni. Takodjer muškarci. Zato je ta uloga u ratu na koju se furaš i koju uveličavaš dvosjekli mač. I Nemoj dalje.

@Hakiz, ne prevaramo se ni mi. Samo zelja da pored sebe imamo njegovanog i atraktivnog muškarca nema nikakve veze sa muškom ulogom koju mu je majka priroda u povjesti bila namjenila.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#250 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by S4mpion »

SaraFina wrote: 25/10/2021 00:45
S4mpion wrote: 25/10/2021 00:35

Onda očigledno nema potrebe da muškarce tretiramo kao donore, niti sam nešto primjetio da ih žene tretiraju kao donore? :mrgreen:

Nisi shvatila ono što sam napisao o ratu, zato ti i izgleda kao bezvezno poređenje. Velikom većinom su muškarci vojnici, zato poređenje nije bezvezno, jer činjenica da puške većinom nose muškarci je upravo jaka veza za opravdanost uloge zaštitnika. :mrgreen:
Shvatila sam odlicno. No nije tema. Otići će u negativnom smjeru. Ako ti počnem porediti i da ti koji su nosili puške u VRS i VJ su bili i silovatelji. Masovni. Takodjer muškarci. Zato je ta uloga u ratu na koju se furaš i koju uveličavaš dvosjekli mač. I Nemoj dalje.

@Hakiz, ne prevaramo se ni mi. Samo zelja da pored sebe imamo njegovanog i atraktivnog muškarca nema nikakve veze sa muškom ulogom koju mu je majka priroda u povjesti bila namjenila.
Ne shvataš, ta uloga je oduvijek bila mač sa dvije oštrice. Muškarcu nije dodijeljena uloga zaštitnika da ženu štiti od prehlade, već od neprijatelja koje je čovjek imao i prije nego je otkrio vatru. :mrgreen:
Post Reply