Pitanje za ženomrsce

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
snijeg_led
Posts: 6723
Joined: 08/12/2019 21:35

#126 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by snijeg_led »

Hakiz wrote: 24/10/2021 18:32
snijeg_led wrote: 24/10/2021 18:31

Pa valjda zena moze sebe obezbijediti sa tih 73centa / dolaru 😁
Može, ali ako njemu može uzeti još 50 centi, tim bolje.
Ako 6 tisuca $ mjesecno nije dovoljno jedno zeni da se obezbijedi onda ne znam sta je :mrgreen:
User avatar
FunkyzeitGames
Posts: 461
Joined: 29/09/2021 17:49

#127 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by FunkyzeitGames »

SaraFina wrote: 24/10/2021 19:15
FunkyzeitGames wrote: 24/10/2021 19:07

Reci mi, je li tvoj lik fizički superiorniji od tebe? Jeste. Donosi li više resursa u kuću? Vrlo vjerovatno je auto i stan njegov. Opiši mi muškarca kojeg misliš da zaslužuješ, garantujem ti da će biti krupniji, solventniji upravo zbog tvog instinkta za sigurnošću. Čak i kod tog mesa, nešto ne vidim žene da kolju te životinje. Instinkti protiv kojih ne možete. Kraj priče.
Jači u fizičkom smislu? Jeste.Većina muškaraca je jača od zena. Objasnih ti i zašto. Zbog prapivjesne uloge lovca i zaštitnika. Danas.. um caruje a snaga klade valja. Zar ne? Meso se kupuje a zaštita osigurana. Praktično nulirano sve ono za što je muški rod predodredjen od majke prirode. 🤭
Auto i stan su moji. Ne donosi više resursa. Otkud ti to? :run:

Kakvog muškarca zasluzujem? Pa nekog odraslog, samosvjesnog i ambicioznog. Da ga ne moram prevaspitavati. I da mi ne predstavlja opterećenje uz djecu. Odnosno da ne bude na nivou starijeg maloljetnika. Dovoljno?
Ništa ti nisi anulirala, kao ni ostale. Kada sam ti dao naučne dokaze nazvala si ih nadri kreacijama i dala si nula studija za kontra tvrdnje. Nije ti uspio ni izlet u ravnu zemlju i guštere. Ovo je jednostavno diskusija u prazno jer vam se svaki argument svodi na predstavljanje druge strane kao primitivne bez ikakvih dokaza. Nijednoj neću odgovoriti više dok mi konkretan dokaz u vidu studije ne da kao što sam ja uradio, a ne "buhu ti si primitivac, ovo je nečuveno, uvrijeđena sam i šokirana izražavanjem, ti nas mrziš". To je taktika djece, a sa djecom nema rasprave.
Last edited by FunkyzeitGames on 24/10/2021 19:37, edited 1 time in total.
no_sikiriki
Posts: 17066
Joined: 11/12/2012 13:21

#128 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by no_sikiriki »

SaraFina wrote: 24/10/2021 19:29
no_sikiriki wrote: 24/10/2021 19:15

zahvaljujem se na odgovoru. ovakvo izrazavanje nisam jos citala/cula, a svega sam se naslusala u zivotu do sada.
da li si ti uopce svjestan kako zvucis?

da, mi jesmo bioloski razliciti, ali to ne znaci da nismo ravnopravni (zakonski). to sto si ti fizicki jaci od mene nije uopce relevantno za ovu temu. i ne znam cemu price o provalnicima, friziderima itd. Za to danas postoje majstori, policija, i sl.

Nisam seksualni objekat niti je to moj instinkt, ne manipulisem ni ovako ni onako. Neces me uvjeriti da sam onakva kakva nisam. Niti da sam neki izrod i da su većina zena takve. Ja o takvim samo citam, a licno vrlo slabo poznajem.

Ali u svakom slucaju zahvaljujem na odgovoru.

Ova zelja za isticanjem i umišljanjem muške uloge, ima korjen u vrednovanju. Koje danas u odnosu na prapivijest nije blagonaklono prema muškarcima. Prema zenama jeste. Mi smo „evoluirale „ a uloga muških jedinki je nulirana razvojem ljudskog društva. Od tuda potječu predrasude. Da ne kazem frustracije.

Zena sebi moze nadomjestiti a i potomstvu, mušku ulogu u zivotu. Obratno je to nemoguce. 🌝

Moraš razumjeti… od kud sve ovo.. Pa i mantra o seksualnom objektu. Teško je od lovca i zastitnika preći u donora. Bukvalno. 🌚
da, nazalost, mislim da sam napokon dosla do zeljenog odgovora. on toliko toga nudi, a tako malo dobija zauzvrat. i zato su mu zene mrske. i ne moze uopce da pojmi da u 2021. godini pola stvari koje je nabrojao da nudi zena moze rijesiti sama.
prosto da pozelim da mu uleti kakav provalnik u kucu da vidim tu muskarcinu u njemu, kako se brani :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#129 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by SaraFina »

FunkyzeitGames wrote: 24/10/2021 19:35
SaraFina wrote: 24/10/2021 19:15

Jači u fizičkom smislu? Jeste.Većina muškaraca je jača od zena. Objasnih ti i zašto. Zbog prapivjesne uloge lovca i zaštitnika. Danas.. um caruje a snaga klade valja. Zar ne? Meso se kupuje a zaštita osigurana. Praktično nulirano sve ono za što je muški rod predodredjen od majke prirode. 🤭
Auto i stan su moji. Ne donosi više resursa. Otkud ti to? :run:

Kakvog muškarca zasluzujem? Pa nekog odraslog, samosvjesnog i ambicioznog. Da ga ne moram prevaspitavati. I da mi ne predstavlja opterećenje uz djecu. Odnosno da ne bude na nivou starijeg maloljetnika. Dovoljno?
Ništa ti nisi anulirala, kao ni ostale. Kada sam ti dao naučne dokaze nazvala si ih nadri kreacijama i dala si nula studija za kontra tvrdnje. Nije ti uspio ni izlet u ravnu zemlju i guštere. Ovo je jednostavno diskusija u prazno jer vam se svaki argument svodi na predstavljanje druge strane kao primitivne bez ikakvih dokaza. Nijednoj neću odgovoriti više dok mi konkretan dokaz ne da, a ne "buhu ti si primitivac, ovo je nečuveno, uvrijeđena sam i šokirana izražavanjem, ti nas mrziš". To je taktika djece, a sa djecom nema rasprave.
Pa šta mozes odgovoriti? Ja tebe razumijem. Uloga u koju si se uzivio je nulirana, a uloga zene „nadogradjena“ za sve ono za što si ti uskraćen. Tvoj osjećaj niškoristi je opravdan. Zato ja pokriviteljski gledam na tvoje mantre, gdje nas nazivaš seksualnim objektima.

Bila bi ja brutalnija, da te ne razumijem. Ovako? Ne mogu! 😥
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#130 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by saint_mirad »

snijeg_led wrote: 24/10/2021 19:35
Hakiz wrote: 24/10/2021 18:32

Može, ali ako njemu može uzeti još 50 centi, tim bolje.
Ako 6 tisuca $ mjesecno nije dovoljno jedno zeni da se obezbijedi onda ne znam sta je :mrgreen:
ne radi se o tome da li joj je to dovoljno (svakako da jeate), već o biološkim instinktima. ako neko zarađuje 4k mesečno odmah je u očima žene koja zarađuje 6k manje muško. pokazalo se da su brakovi u kojima žena zarađuje više nego muškarac najmanje stabilni. razloge možeš naslutiti.
snijeg_led
Posts: 6723
Joined: 08/12/2019 21:35

#131 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by snijeg_led »

hadzinicasa wrote: 24/10/2021 19:16
FunkyzeitGames wrote: 24/10/2021 19:07

Reci mi, je li tvoj lik fizički superiorniji od tebe? Jeste. Donosi li više resursa u kuću? Vrlo vjerovatno je auto i stan njegov. Opiši mi muškarca kojeg misliš da zaslužuješ, garantujem ti da će biti krupniji, solventniji upravo zbog tvog instinkta za sigurnošću. Čak i kod tog mesa, nešto ne vidim žene da kolju te životinje niti da ravnorpavno rizikuju život uvodeći red i braneći sigurnost okoline. Instinkti protiv kojih ne možete. Kraj priče.
Pa nije.
Primjeni samo svoju logiku na zene danasnjice.
Dakle ako je zena magistar nauka i zaradjuje dobro, obezbijedila je sebi egzistenciju u smislu stana, prevoznog sredstva, brine se i o nekoliko drugih domacinstava pored svoga, sposobna je zastititi se od provalnika i ponijeti frizider, ne sluzi se manipulacijama, nema potrebe, niti bi pristala na ulogu seksualnog objekta - sta joj ti imas ponuditi, odnosno zasto bi bila s tobom? Po tvojoj logici. Jer i ona trazi dakle ako ne boljeg od sebe onda barem jednakog. I sve ono sto ti u svojoj teoriji navodis, zbog cega postojis i sta ti je uloga, jednostavno pada u vodu, jer si takvoj zeni niškoristan.
Tako je👍
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#132 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by SaraFina »

no_sikiriki wrote: 24/10/2021 19:36
SaraFina wrote: 24/10/2021 19:29


Ova zelja za isticanjem i umišljanjem muške uloge, ima korjen u vrednovanju. Koje danas u odnosu na prapivijest nije blagonaklono prema muškarcima. Prema zenama jeste. Mi smo „evoluirale „ a uloga muških jedinki je nulirana razvojem ljudskog društva. Od tuda potječu predrasude. Da ne kazem frustracije.

Zena sebi moze nadomjestiti a i potomstvu, mušku ulogu u zivotu. Obratno je to nemoguce. 🌝

Moraš razumjeti… od kud sve ovo.. Pa i mantra o seksualnom objektu. Teško je od lovca i zastitnika preći u donora. Bukvalno. 🌚
da, nazalost, mislim da sam napokon dosla do zeljenog odgovora. on toliko toga nudi, a tako malo dobija zauzvrat. i zato su mu zene mrske. i ne moze uopce da pojmi da u 2021. godini pola stvari koje je nabrojao da nudi zena moze rijesiti sama.
prosto da pozelim da mu uleti kakav provalnik u kucu da vidim tu muskarcinu u njemu, kako se brani :D
Nudi. Ali nazalost ne u skladu sa vremenom. On je u kamenom dobu još uvjek. I rado bi se mlatio toljagama i vukao nas za kosu u svoju pećinu. A onda nam osiguravao zaštitu od sličnih i hranu.

Moraš pokroviteljski to da promatraš. 🤨
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#133 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by AtillaS »

KraljicaIzJajca wrote: 24/10/2021 16:00
AtillaS wrote: 24/10/2021 15:30
Mene na poslu počela njušiti, rekla mi "hajmo negdje u mrak", odmah mi prošlo kroz glavu "ovo je po potrebi silovanje". Kažem kurcu "lezi, keru" i okrenem na zezanciju.
Imate izbirljive kurčine :cry:
Nije to stvar izbora, činilo bi mi zadovoljstvo da sam pristao, ali u takvim okolnostima sam prelomio da je pametnije eskivirati.
snijeg_led
Posts: 6723
Joined: 08/12/2019 21:35

#134 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by snijeg_led »

saint_mirad wrote: 24/10/2021 19:40
snijeg_led wrote: 24/10/2021 19:35

Ako 6 tisuca $ mjesecno nije dovoljno jedno zeni da se obezbijedi onda ne znam sta je :mrgreen:
ne radi se o tome da li joj je to dovoljno (svakako da jeate), već o biološkim instinktima. ako neko zarađuje 4k mesečno odmah je u očima žene koja zarađuje 6k manje muško. pokazalo se da su brakovi u kojima žena zarađuje više nego muškarac najmanje stabilni. razloge možeš naslutiti.
gdje se pokazalo? znam gutu brakova gdje muzevi uopste ne rade, ljenost, pa ih zene trpe
ustvari vise ih znam sto ne rade nego sto rade :mrgreen:
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#135 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by DreamBosnia »

Poslodavac ponudi osobi x unaprjeđenje i odlazak u drugu državu (ili otkaz).
Poslodavac ponudi osobi y unaprjeđenje i ostanak u trenutnoj državi (ili otkaz).
Osoba x i osoba y imaju dijete.
Kako postupiti a da se ispoštuju sve strane?
snijeg_led
Posts: 6723
Joined: 08/12/2019 21:35

#136 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by snijeg_led »

U ovom slucaju neko se mora zrtvovati za dobrobit zajednice.
Ne znamo konkretno o kojoj se zemlji radi da se ide ili ostane, ali dvoje ljudi odluci sta je najbolje za porodicu, odnosno najvise za dijete. Svaka zajednica je napravljena tako da neko uvijek daje malo vise. I na poslu kad se radi uvijek neko daje vise iako je isto placen. I u zajednici, da li je to brak, partnerstvo, prijateljstvo, odnos prema roditeljima, itd
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#137 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by saint_mirad »

snijeg_led wrote: 24/10/2021 19:51
saint_mirad wrote: 24/10/2021 19:40

ne radi se o tome da li joj je to dovoljno (svakako da jeate), već o biološkim instinktima. ako neko zarađuje 4k mesečno odmah je u očima žene koja zarađuje 6k manje muško. pokazalo se da su brakovi u kojima žena zarađuje više nego muškarac najmanje stabilni. razloge možeš naslutiti.
gdje se pokazalo? znam gutu brakova gdje muzevi uopste ne rade, ljenost, pa ih zene trpe
ustvari vise ih znam sto ne rade nego sto rade :mrgreen:
razni brakovi funkcionišu na razne načine, kažem ti za statistiku generalno. veće su šanse da brak ne rezultira razvodom ako muškarac više zarađuje nego žena, nego kad žena više zarađuje. naravno, brak se može rasturiti iz milion razloga, ovde je uzet samo finansijski parametar.
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#138 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 24/10/2021 18:05 @FunkyzeitGames to o cemu sad raspravljas/te svakako nije tema.
mozes li mi odgovoriti na pitanje, a to je sta ti zelis od jedne zene, s obzirom na sve te negativne osobine koje (kao) imamo, koja je tvoja motivacija da budes sa jednom zenom u vezi ili braku?

@Hakiz moze i odgovor od tebe pls.
Nema tu motivacije, to ti je go with a flow. Spontano. Kada spomeneš motivaciju, to ispadne kao posao pa te nešto mora natjerati da ga radiš. Možda je vama tako, meni nije :lol:
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#139 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by DreamBosnia »

snijeg_led wrote: 24/10/2021 20:12 U ovom slucaju neko se mora zrtvovati za dobrobit zajednice.
Ne znamo konkretno o kojoj se zemlji radi da se ide ili ostane, ali dvoje ljudi odluci sta je najbolje za porodicu, odnosno najvise za dijete. Svaka zajednica je napravljena tako da neko uvijek daje malo vise. I na poslu kad se radi uvijek neko daje vise iako je isto placen. I u zajednici, da li je to brak, partnerstvo, prijateljstvo, odnos prema roditeljima, itd
Hipotetička situacija.
Osoba X dobije promaknuće iz USA na poziciju u Italiju, a osoba Y u USA.
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#140 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by DreamBosnia »

sherbett wrote: 24/10/2021 20:19
DreamBosnia wrote: 24/10/2021 19:59 Poslodavac ponudi osobi x unaprjeđenje i odlazak u drugu državu (ili otkaz).
Poslodavac ponudi osobi y unaprjeđenje i ostanak u trenutnoj državi (ili otkaz).
Osoba x i osoba y imaju dijete.
Kako postupiti a da se ispoštuju sve strane?
Ma gdje to mozes dobiti otkaz ako odbijes preseliti u drugu drzavu?
Hipotetička situacija.

Poslodavac uslovi osobu promaknućem ili otkazom. Poznajem primjere iz života.
no_sikiriki
Posts: 17066
Joined: 11/12/2012 13:21

#141 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by no_sikiriki »

Hakiz wrote: 24/10/2021 20:18
no_sikiriki wrote: 24/10/2021 18:05 @FunkyzeitGames to o cemu sad raspravljas/te svakako nije tema.
mozes li mi odgovoriti na pitanje, a to je sta ti zelis od jedne zene, s obzirom na sve te negativne osobine koje (kao) imamo, koja je tvoja motivacija da budes sa jednom zenom u vezi ili braku?

@Hakiz moze i odgovor od tebe pls.
Nema tu motivacije, to ti je go with a flow. Spontano. Kada spomeneš motivaciju, to ispadne kao posao pa te nešto mora natjerati da ga radiš. Možda je vama tako, meni nije :lol:
mislis go with THE flow? :wink:
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#142 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by AtillaS »

snijeg_led wrote: 24/10/2021 19:51
gdje se pokazalo? znam gutu brakova gdje muzevi uopste ne rade, ljenost, pa ih zene trpe
ustvari vise ih znam sto ne rade nego sto rade :mrgreen:
Onda rade po kući? Ono, papuča i to? 😂
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#143 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

SaraFina wrote: 24/10/2021 19:02 Uloga muškarca u sadašnjem društvu, nažalost se vrednovala u praapovjesti. Kad je svakodnevni život, odnosno prehrana i zaštita porodice bila pojam. Da bi porodica opstala muškarac se morao pobrinuti za ulov i da zaštiti ženu i djecu od divljih životinja, drugih plemena i sl.

Zato to gejmeru preuveličavaš. ☹️

Danas se meso kupuje u mesnicama, a organi javnog reda imaju ulogu uvodjenju reda. Kad su provale recimo u pitanju..
Napadi i sl. Niko to ne radi sam.
Tako da uloga “zaštitnika i lovca” je svedena na nulu. Ne znam ima li šta drugo, dodatno da uvedemo? :mrgreen:

P.S nazalost ona uloga koju je majka priroda prvobitno namijenila muškarcu danas je nepotreban balast. Dok je ženina uloga ista. :skoljka:
Stvar je u tome da je kratko vrijeme u kojem je postalo nepotrebno da mužjak lovi i štiti pećinu, mladunče i ženku, mi kratko imamo policiju i meso u prodavnicama. Lucy je sišla sa drveta prije 4 miliona godina, i toliko su se ti nagoni razvijali, i teško će samo oko 10.000 godina civilizacije, u stvari i manje godina "modernog" doba izbrisati 3.990.000 godina nagona razvijanih kod ljudi i ko zna koliko milona ili i milijardi godina razvoja nagona bića iz koji smo evoluirali.

Društvene i tehnološke promjene su mnogo brže od evolucije i mi trpimo raskorak onoga šta nam razum daje kao nečin ponašanja sa našim pravom, instiktivnom, biološkom prirodom.

Psihijatrija i farmacija psihotika su posljedice tog raskoraka.

Tako nam je kako nam je.
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#144 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 24/10/2021 20:23
Hakiz wrote: 24/10/2021 20:18

Nema tu motivacije, to ti je go with a flow. Spontano. Kada spomeneš motivaciju, to ispadne kao posao pa te nešto mora natjerati da ga radiš. Možda je vama tako, meni nije :lol:
mislis go with THE flow? :wink:
Prvo slovo u rečenici je veliko :wink:

Da, to mislim.
no_sikiriki
Posts: 17066
Joined: 11/12/2012 13:21

#145 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by no_sikiriki »

Hakiz wrote: 24/10/2021 20:36
no_sikiriki wrote: 24/10/2021 20:23

mislis go with THE flow? :wink:
Prvo slovo u rečenici je veliko :wink:

Da, to mislim.
hajd dosta pametovanja i s tvoje i moje strane, nego mi odgovori na pitanje na cokoladnoj temi, imam osjecaj da bi mogao znati :D
(p.s. znam da znaš da znam da prvo slovo ide velikim slovom, ali ja volim ovdje tako da pišem :D
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#146 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

no_sikiriki wrote: 24/10/2021 20:40
Hakiz wrote: 24/10/2021 20:36

Prvo slovo u rečenici je veliko :wink:

Da, to mislim.
hajd dosta pametovanja i s tvoje i moje strane, nego mi odgovori na pitanje na cokoladnoj temi, imam osjecaj da bi mogao znati :D
(p.s. znam da znaš da znam da prvo slovo ide velikim slovom, ali ja volim ovdje tako da pišem :D
Krhko je znanje :lol:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71721
Joined: 03/10/2011 20:11

#147 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Chloe »

saint_mirad wrote: 24/10/2021 19:40
snijeg_led wrote: 24/10/2021 19:35

Ako 6 tisuca $ mjesecno nije dovoljno jedno zeni da se obezbijedi onda ne znam sta je :mrgreen:
ne radi se o tome da li joj je to dovoljno (svakako da jeate), već o biološkim instinktima. ako neko zarađuje 4k mesečno odmah je u očima žene koja zarađuje 6k manje muško. pokazalo se da su brakovi u kojima žena zarađuje više nego muškarac najmanje stabilni. razloge možeš naslutiti.
Prije muški ego strada zbog ženinog većeg primanja, nego što u njenim očima on bude manje muško.
Hakiz
Posts: 40304
Joined: 30/07/2015 20:01

#148 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by Hakiz »

Chloe wrote: 24/10/2021 20:55
saint_mirad wrote: 24/10/2021 19:40

ne radi se o tome da li joj je to dovoljno (svakako da jeate), već o biološkim instinktima. ako neko zarađuje 4k mesečno odmah je u očima žene koja zarađuje 6k manje muško. pokazalo se da su brakovi u kojima žena zarađuje više nego muškarac najmanje stabilni. razloge možeš naslutiti.
Prije muški ego strada zbog ženinog većeg primanja, nego što u njenim očima on bude manje muško.
Tvrdiš?
mognjen
Posts: 123
Joined: 09/10/2009 22:05
Location: Banjaluka

#149 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by mognjen »

Ja, ne valja kad žena prima veće iznose, a muško ima manji mjesečni prihod.


:-D
no_sikiriki
Posts: 17066
Joined: 11/12/2012 13:21

#150 Re: Pitanje za ženomrsce

Post by no_sikiriki »

Hakiz wrote: 24/10/2021 21:00
Chloe wrote: 24/10/2021 20:55

Prije muški ego strada zbog ženinog većeg primanja, nego što u njenim očima on bude manje muško.
Tvrdiš?
tvrdim.
Post Reply