Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Spiritbreaker
Posts: 1503
Joined: 24/06/2020 14:41

#401 Re: Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Post by Spiritbreaker »

Sociolog wrote: 09/09/2021 17:41
Bobi wrote: 09/09/2021 17:35

Idi na Spotted Zenica i budi takav kakav si ovdje :D.
Soory na off

Bobi gdje je Saga?
Jel ziva?
To se i ja pitam vec dugo.
ComaGuy
Posts: 52
Joined: 13/08/2021 11:06

#402 Re: Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Post by ComaGuy »

Nina_78 wrote: 02/09/2021 23:45 Ja sam vise neko ko prati forume nego neko ko učestvuje jer nemam neku posebnu zelju da se moj glas,,čuje,,samo volim da imam uvijek u vidu uvriježeno mišljenje svoje okoline.I prateci neke teme na ovom forumu neko me osvojio toliko da sam se ovako informatički nepismena odvažila registrovati i kao učestvovali aktivno.Desava li se to i inače Ili sam ja neka blesava endemska vrsta?Pitanje je upućeno isključivo tvrdokornim forumasima,mišljenje ovih amatera poput mene me ne interesuje :-D
Postovi na forumu su sigurno bolji kriterij za izbor nekog dejta nego fotošopirane slike ili prežvakane pickup linije... Naravno tek nakon dejta odluči hoćeš li se zaljubiti ili samo popit kafu s nekim :D
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#403 Re: Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Post by Iker C »

Jel se ko zaljubio u mene, javite da znam. :run: i
Iker C
Posts: 3006
Joined: 04/07/2010 11:48

#404 Re: Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Post by Iker C »

sherbett wrote: 21/10/2021 22:27
Iker C wrote: 21/10/2021 22:22 Jel se ko zaljubio u mene, javite da znam. :run: i
Cini mi se neki tip na politici :lol:
GAY STOP :lol:
yooper
Posts: 72
Joined: 20/02/2021 22:33

#405 Re: Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Post by yooper »

@Nina_78 jesi li još zaljubljena ili je to nešto bilo kratkotrajno?
Pričaj nam.
Informiši.
Ne može to tako.
User avatar
Koroncica1
Posts: 7
Joined: 24/10/2021 07:56

#406 Re: Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Post by Koroncica1 »

Pa jel moguce i to da se desi? Heloo nikada neznas skim pises 🥴🙄🤣
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#407 Re: Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Post by Chloe »

Ništa nije nemoguće.
Iskren i neiskvaren insan, misli da su svi iskreni.
U mom forumskom stažu, pokazalo se da je ipak puno onih koji su ono što zaista jesu. Forumskih brakova ima poprilično, nekoliko ih tvrdi da u reali ne bi nikako obratili pažnju na drugu osobu, a danas su u braku. 🤷‍♀️
User avatar
irac300
Posts: 9026
Joined: 18/07/2009 18:36

#408 Re: Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Post by irac300 »

Ja sam pisanjem otjerao i ono malo njih koje su me primjetile. :lol: Al' budu ti neke osobe simpa kada ih citas. Daleko je to od zaljubljivanja, ali ono, mozes vidjeti da li neko razmislja slicno tebi.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#409 Re: Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Post by Sydnor »

irac300 wrote: 24/10/2021 11:51 Ja sam pisanjem otjerao i ono malo njih koje su me primjetile. :lol: Al' budu ti neke osobe simpa kada ih citas. Daleko je to od zaljubljivanja, ali ono, mozes vidjeti da li neko razmislja slicno tebi.
Lično znam za dvoje ljudi koji su se spojili preko foruma i dugo bili u vezi. To je zapravo odličan način za pronaći nekog jer manje više možeš vidjet kakav je neko, preklapaju li vam se životni stavovi, razmišljanja itd.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#410 Re: Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Post by AtillaS »

Nina_78 wrote: 02/09/2021 23:45 Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..
Ne mogu reći da bih se zaljubio u nekoga direktno na osnovu pisanja, ali bi me to moglo privući da se bolje upoznamo pa da kasnije dođu i neke emocije.

Ima ovdje ljudi koji mi se čine dragi. Ima i smradova. To se svakako da zaključiti na osnovu pisanja.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#411 Re: Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Post by AtillaS »

Sydnor wrote: 24/10/2021 11:57
Lično znam za dvoje ljudi koji su se spojili preko foruma i dugo bili u vezi.
Jedno moje forumsko upoznavanje (ne ovdje) je zamalo završilo brakom. I bili smo u dobrim odnosima dok god nas vrijeme i fizička udaljenost nisu razdvojili. I danas da je sretnem zagrlio bih je iskreno i od srca. Mislim da bi i ona isto mogla reći.

Nije važno gdje nekoga upoznaš, ako ti godi to je to.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#412 Re: Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Post by Sydnor »

sherbett wrote: 24/10/2021 12:09
Sydnor wrote: 24/10/2021 11:57

Lično znam za dvoje ljudi koji su se spojili preko foruma i dugo bili u vezi. To je zapravo odličan način za pronaći nekog jer manje više možeš vidjet kakav je neko, preklapaju li vam se životni stavovi, razmišljanja itd.
Ne mozes vidjeti kakav je netko
Naravno da možeš, makar imaš neku pretpostavku o insanu.
Neko će se npr javiti Ircu, a neće ni pomislit da se javi respi.
Ne možeš znati kakav je neko 100% dok ga dobro ne upoznaš ali možeš dobro suziti izbor i pokušat ostvarit komunikaciju sa ljudima koji ti odgovaraju.

Svi smo mi ljudi iza ovih nickova i ja bih neke ljude vrlo rado upoznao po načinu njihove neformalne komunikacije ovdje na forumu, a za neke bi mi bilo ružno znati da živimo u istom gradu, kamoli šta više.
no_sikiriki
Posts: 16544
Joined: 11/12/2012 13:21

#413 Re: Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Post by no_sikiriki »

Sydnor wrote: 24/10/2021 12:37
sherbett wrote: 24/10/2021 12:09
Ne mozes vidjeti kakav je netko
Naravno da možeš, makar imaš neku pretpostavku o insanu.
Neko će se npr javiti Ircu, a neće ni pomislit da se javi respi.
Ne možeš znati kakav je neko 100% dok ga dobro ne upoznaš ali možeš dobro suziti izbor i pokušat ostvarit komunikaciju sa ljudima koji ti odgovaraju.

Svi smo mi ljudi iza ovih nickova i ja bih neke ljude vrlo rado upoznao po načinu njihove neformalne komunikacije ovdje na forumu, a za neke bi mi bilo ružno znati da živimo u istom gradu, kamoli šta više.
:thumbup:
balavac
Posts: 21
Joined: 03/10/2021 00:54

#414 Re: Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Post by balavac »

U to se mogu zaljubiti, jer zaljubljivanje u osobu za mene podrazumijeva zaljubljivanje u njen izgled, glas, ponašanje, mišljenje, status.
Nažalost, to se samo desi u 50% svega toga, previše šareno i sumnjivo.
Na primjer, sviđa mi se pola mišljenja, izgleda, glasa, i to što je osoba pola vremena dostupna, pristupačna, kao stvorena za mene, čeka da skočim.
Ali 50% svega ne valja, ali oprostio bih joj možda. Jednostavno neke pjesme, slike, izgled njen nemaju smisla, asociraju na besmisao, dosadu, razvrat.
Ovo sam čitao u knjiigama Eckhart Tolle-a da bi to moglo biti tijelo-boli koje se aktivira pa promjeni moju spoznaju i emocije.
Ili bipolarni poremećaj, ali da je bipolarni valjda bi mi se prestale sviđati iste osobine, zavisno od vremena. Ali ne, nego osoba sumnjiva, nejasna.
Dosta njenih rečenica kao da su mojom rukom ispisane i osjećam empatiju, razumijevanje, čak kao da me preko tih rečenica moli da skočim na nju bukvalno. Ali u ostalih kao da protestuje, prijeti, odbija me već unaprijed, pokazuje besmisao i nerazumijevanje i objavljuje rat.
Eh da li je to sad tijelo-boli, neki mentalni poremećaj, zla i sumnjiva osoba, ili neke zle sile koje sprečavaju ljubav...ko zna.
Vuslat
Posts: 36
Joined: 24/10/2021 12:07

#415 Re: Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Post by Vuslat »

Moguće je, naravno...
Pogotovo kada se radi o forumašima koji iza sebe imaju godine staža, i koji su gotovo svakodnevno aktivni...
Ti javni postovi mogu pruziti realniju sliku o osobi nego npr. pp.
Ne bih rekla da je dovoljna, forumska nakolonost sama po sebi, bez upoznavanja u RL, ali može biti početak nečega...
User avatar
selenofil
Posts: 4153
Joined: 10/09/2021 14:35

#419 Re: Zaljubljivanje u osobu samo na osnovu onoga sto si pročitao ma forumu..

Post by selenofil »

Vuslat wrote: 24/10/2021 14:19 Moguće je, naravno...
Pogotovo kada se radi o forumašima koji iza sebe imaju godine staža, i koji su gotovo svakodnevno aktivni...
Ti javni postovi mogu pruziti realniju sliku o osobi nego npr. pp.
Ne bih rekla da je dovoljna, forumska nakolonost sama po sebi, bez upoznavanja u RL, ali može biti početak nečega...
:thumbup:
Post Reply