Dejting stranice - gdje griješim?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#451 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by saint_mirad »

moonca wrote: 23/09/2021 16:16
saint__id=17596433 wrote:23/09/2021 16:13 najbolje koke sa godinama propadaju fizički.
Mogu se 'popraviti' / mogu odrzati nivo- volja je u pitanju... ali, muskraci ..tesko... :lol: :oops:
ma kakvi, ženama se propadanje više primećuje.
Image
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#452 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Osmi Socrates »

Kada se ja obratim bilo kojoj forumašici na bilo kojem forumu sa seksualnom konotacijom na javnom dijelu foruma, znajte da sam je već kontaktirao na pp i da je ona prihvatila tu igru u privatnoj prepisci.

Nema kod mene uzaludnih egzibicija za forumske voajere. A i važan mi je pristanak žene.

Mada ovdje i nemam pp. :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#453 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by moonca »

Hakiz wrote: 23/09/2021 16:21
moonca wrote: 23/09/2021 16:16

Mogu se 'popraviti' / mogu odrzati nivo- volja je u pitanju... ali, muskraci ..tesko... :lol: :oops:
Nama popravak ne treba. Mi ne propadamo, samo dobijamo patinu.
:-) .. ejs.... neki dan sam vidjela Borisa Tadica.. :shock: nisam ga prepoznala.. teshka .patina.. :oops: ..bio je zgodan..
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#454 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by saint_mirad »

sherbett wrote: 23/09/2021 16:18
saint_mirad wrote: 23/09/2021 16:13

izgled je ono spoljašnje, to muškarci prvo primete kod žena. za neke je to i najvažniji standard, za svakog muškarca definitivno ima uticaja pri odabiru. za ozbiljnu vezu definitivno ne treba biti presudan, jer i najbolje koke sa godinama propadaju fizički.
Svi na prvu primjetimo izgled jer nemamo nista drugo za primjetiti osim jos da galami
Pa necu na prvu primjetiti da je netko egotriper
Mozda i hocu, po drzanju, al i to vara
Ali nije mi to presudno
Jer svatko tko se ikada istinski zaljubio i zavolio zna da uopce nije vise vidio kako tako netko izgleda
Prema tome, reci da je izgled odlucujuci faktor eliminacije samo pokazuje karakter
izgled je prvi faktor eliminacije za mnoge. ako je druga osoba previše ružna ili nedovoljno lepa onda se i ne dođe do faze u kojoj se pokaže karakter.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#455 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Hakiz »

moonca wrote: 23/09/2021 16:25
Hakiz wrote: 23/09/2021 16:21

Nama popravak ne treba. Mi ne propadamo, samo dobijamo patinu.
:-) .. ejs.... neki dan sam vidjela Borisa Tadica.. :shock: nisam ga prepoznala.. teshka .patina.. :oops: ..bio je zgodan..
Kada mene vidiš u Ilidžisu biće ti jasno.

Tadić nije muškarac, on je političar, oni nisu ljudi.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#456 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Hakiz »

saint_mirad wrote: 23/09/2021 16:24
moonca wrote: 23/09/2021 16:16

Mogu se 'popraviti' / mogu odrzati nivo- volja je u pitanju... ali, muskraci ..tesko... :lol: :oops:
ma kakvi, ženama se propadanje više primećuje.
Image
Slika govori više od 1.000 riječi...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#457 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by moonca »

saint_mirad wrote: 23/09/2021 16:24
moonca wrote: 23/09/2021 16:16

Mogu se 'popraviti' / mogu odrzati nivo- volja je u pitanju... ali, muskraci ..tesko... :lol: :oops:
ma kakvi, ženama se propadanje više primećuje.
uporedi slike istih godina... :-)

.. ali, kazem 'ako zena ima volju'.. :)
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#458 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Hakiz »

sherbett wrote: 23/09/2021 16:18
saint_mirad wrote: 23/09/2021 16:13

izgled je ono spoljašnje, to muškarci prvo primete kod žena. za neke je to i najvažniji standard, za svakog muškarca definitivno ima uticaja pri odabiru. za ozbiljnu vezu definitivno ne treba biti presudan, jer i najbolje koke sa godinama propadaju fizički.
Svi na prvu primjetimo izgled jer nemamo nista drugo za primjetiti osim jos da galami
Pa necu na prvu primjetiti da je netko egotriper
Mozda i hocu, po drzanju, al i to vara
Ali nije mi to presudno
Jer svatko tko se ikada istinski zaljubio i zavolio zna da uopce nije vise vidio kako tako netko izgleda
Prema tome, reci da je izgled odlucujuci faktor eliminacije samo pokazuje karakter
U pravu si sherbett.

Zato ne postoji izraz "ljubav na prvi pogled", postoje izrazi, na primjer "ljubav na prvo rješenje diferencijalne jednačine".

Šta je samo ljubavnih romana napisano i filmova snimljeno u kojima se ljudi zaljubljuju na prvo pranje prozora, a ni jedan na prvi pogled.

Doduše, ovo za pranje prozora i može, naime skine se topless a ono six-packs...
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#459 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Osmi Socrates »

sherbett wrote: 23/09/2021 16:18
saint_mirad wrote: 23/09/2021 16:13

izgled je ono spoljašnje, to muškarci prvo primete kod žena. za neke je to i najvažniji standard, za svakog muškarca definitivno ima uticaja pri odabiru. za ozbiljnu vezu definitivno ne treba biti presudan, jer i najbolje koke sa godinama propadaju fizički.
Svi na prvu primjetimo izgled jer nemamo nista drugo za primjetiti osim jos da galami
Pa necu na prvu primjetiti da je netko egotriper
Mozda i hocu, po drzanju, al i to vara
Ali nije mi to presudno
Jer svatko tko se ikada istinski zaljubio i zavolio zna da uopce nije vise vidio kako tako netko izgleda
Prema tome, reci da je izgled odlucujuci faktor eliminacije samo pokazuje karakter
Ti prosto nećeš sebi da priznaš očiglednu istinu da svi imamo neke standarde što se tiče izgleda potencijalnih partnera. Kad ti priđe dečko niži od tebe metar, a ti mu pružiš šansu, onda mi se javi sa ovakvim upisima. Ili, recimo, kad Romu iz čerge koji ti se udvara pružiš sasvim realnu šansu da te osvoji. Treba li još primjera?

Moji su standardi možda malo viši, ali to ne znači da apsolutno svako ljudsko biće nema standarde oko izgleda.

Ove srceparajuće priče koje pišeš dobro zvuče, ali, odvadi malo.
User avatar
ortodont
Posts: 1810
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#460 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by ortodont »

Dva su pravila:

1. Budi lijep;
2. Ne budi ružan.
:D

Tinder kao i svaki sexual marketplace prati Paretovo pravilo, čak i gore. Otprilike, žene svajpaju desno na 5 do 10% najkvalitetnijih muškaraca (po njihovim kriterijima, a ovdje je to izgled kao osnovni), neovisno od toga kakve su one lično (petica ili desetka). Hipergamija.
Žene idu uvijek na muškarce bolje od sebe ili eventualno iste percipirane vrijednosti dok muškarci idu na istu vrijednost, ali i dolje bez ikakvih problema. To je priroda 2 pola, a i psihologija je prilično dokazala. Zato se ti lomiš svajpajući desno na sve što ima vaginu.

Ako već želiš ostati na tim aplikacijama, onda:
1. Imaj reprezentabilne slike (poželjno da nije selfie, da je negdje u nekoj aktivnosti, a koju zapravo i voliš, hobi, a ne neka laža) jer ciljaš da i upoznaš osobu pa nećeš onda lagati gdje si bio.
2. Napisi opis, a da nije neki pacenicki, izrazi sta zelis i ne zelis, ima zena koje jesu tu da upoznaju nekoga za nesto ozbiljno iako su u manjini, tinder je osmisljen konkretno za zapadni promiskuitet. Opisom ćeš bar isfiltrirati one osobe koje ne želiš upoznati svakako.
Last edited by ortodont on 23/09/2021 16:48, edited 1 time in total.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#461 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by saint_mirad »

@sherbett nemoj se praviti da ne razumeš, svi imaju nekakve standarde i preference, priznali to ili ne. navedeni primeri su da ukažu da žene često osim izgleda imaju standarde za socijalni status, visinu muškarca itd.

ni muški ni ženski standardi oko partnera nisu nužno loši, i definitivno neće nestati ako se neko na forumu iscudjava tome.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#462 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by saint_mirad »

sherbett wrote: 23/09/2021 16:49
saint_mirad wrote: 23/09/2021 16:47 @sherbett nemoj se praviti da ne razumeš, svi imaju nekakve standarde i preference, priznali to ili ne. navedeni primeri su da ukažu da žene često osim izgleda imaju standarde za socijalni status, visinu muškarca itd.

ni muški ni ženski standardi oko partnera nisu nužno loši, i definitivno neće nestati ako se neko na forumu iscudjava tome.
Sve je meni jasno, ali do nacina jesvi imamo neke kriterije, ali zaustaviti se na izgledu je i dalje plitko
ako je izgled jedini kriterijum onda se slažem. mada znam neke koji ne bi bili sa previše ružnom/debelom ženom koliko god da je pametna i dobre duše.

tako je, kako je. uvek ima opcija da se izbegavaju ovih plitkih standarda. ima puno ribe u moru.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#463 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Hakiz »

saint_mirad wrote: 23/09/2021 16:47 @sherbett nemoj se praviti da ne razumeš, svi imaju nekakve standarde i preference, priznali to ili ne. navedeni primeri su da ukažu da žene često osim izgleda imaju standarde za socijalni status, visinu muškarca itd.

ni muški ni ženski standardi oko partnera nisu nužno loši, i definitivno neće nestati ako se neko na forumu iscudjava tome.
Standardi izgleda su nastali davno, kada je izgled govorio da li je žena plodna rotkinja ili muškarac sposoban da obezbijedi hranu, dakle dok smo još bili poluljudi. Promjena načina života, lakoće dostupnosti hrane, medicinske njege bebe i majke, skloništa i odbrane od opasnosti je mijenjao poželjan izgled, ali nijada nuje izbrisso izgled kao jedan od odlučijućih kriterija, često prvi, a počesto i eliminatoran.

Neće to lako nestati, kriterij izgleda je upisan u naše gene.
Last edited by Hakiz on 23/09/2021 16:54, edited 1 time in total.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#464 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Osmi Socrates »

Pa kad se desi jedan (1) takav slučaj kod tebe, ili jedan u sto hiljada u tvom okruženju, onda nam javi.

Ja, naravno, nisam nikakav rasista, jer imao sam veze i vezice sa ženama raznih rasa, jer u takvom društvu živim, a i drugačije je to kod muškaraca, jer je ipak ovo još uvijek muški svijet.

Ali da mi neko kaže da bez ikakvih standarda ulazi u mogućnost veze, to je naprosto jedna ogromna neistina (da ne koristim goru riječ). Pa to logistički nije moguće. :lol: Apsolutno svakom pružati istu šansu da te osvoji je jedna velika nemogućnost. Nego, normalno je da vršiš neku selekciju prije i same mogućnosti da uđeš u vezu. Svjesno ili nesvjesno, nebitno je.

Druga je mogućnost da osoba i nema puno prilika, zbog ovih ili onih razloga, pa je onda, kao što rekoh, daj šta daš.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#465 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by saint_mirad »

Hakiz wrote: 23/09/2021 16:53
saint_mirad wrote: 23/09/2021 16:47 @sherbett nemoj se praviti da ne razumeš, svi imaju nekakve standarde i preference, priznali to ili ne. navedeni primeri su da ukažu da žene često osim izgleda imaju standarde za socijalni status, visinu muškarca itd.

ni muški ni ženski standardi oko partnera nisu nužno loši, i definitivno neće nestati ako se neko na forumu iscudjava tome.
Standardi izgleda su nastali davno, kada je izgled govorio da li je žena plodna rotkinja ili muškarac sposoban da obezbijedi hranu, dakle dok smo još bili poluljudi. Promjena načina života, lakoće dostupnosti hrane, medicinske njege bebe i majke, skloništa i odbrane od opasnosti je mijenjao poželjan izgled, ali nijada nuje izbrisso izgled kao jedan od odlučijućih kriterija, često prvi, a počesto i eliminatoran.

Neće to lako nestati, kriterij izgleda je upisan u naše gene.
tako je. standardi odabira partnera imaju evolutivnu podlogu. to se ne može tek tako obrisati kulturnom evolucijom.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#466 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by saint_mirad »

sherbett wrote: 23/09/2021 16:54
saint_mirad wrote: 23/09/2021 16:52

ako je izgled jedini kriterijum onda se slažem. mada znam neke koji ne bi bili sa previše ružnom/debelom ženom koliko god da je pametna i dobre duše.

tako je, kako je. uvek ima opcija da se izbegavaju ovih plitkih standarda. ima puno ribe u moru.
Pa ok, to je i dalje u redu, ali i dalje ne mijenja cinjenicu da je to plitko
Prema tome, glumiti velicinu a biti plitak je i dalje ruzna karakterna osobina
kako se glumi veličina ako se imaju standardi? kojeg muškarca više poštujes, onog koji bi jebo sve žensko što hoda na dve noge, ili nekog ko očekuje određeni nivo kod žene?

s kojim bi pre bila?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#467 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by saint_mirad »

sherbett wrote: 23/09/2021 16:59
saint_mirad wrote: 23/09/2021 16:58

kako se glumi veličina ako se imaju standardi? kojeg muškarca više poštujes, onog koji bi jebo sve žensko što hoda na dve noge, ili nekog ko očekuje određeni nivo kod žene?

s kojim bi pre bila?
Hajmo sad ispocetka
Koje standarde je sokrat postavio?
Izgled i ponasanje u restoranu
Jel mi jos koji promakao?
eto da nije samo izgled već i karakter koji se prepozna donekle iz samog ponašanja. zapravo za većinu muškaraca koji žele ozbiljnu vezu ili brak, nije dovoljan samo izgled kod žene.
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#468 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by saint_mirad »

sherbett wrote: 23/09/2021 17:02
saint_mirad wrote: 23/09/2021 17:01

eto da nije samo izgled već i karakter koji se prepozna donekle iz samog ponašanja. zapravo za većinu muškaraca koji žele ozbiljnu vezu ili brak, nije dovoljan samo izgled kod žene.
A ipak nije?
pa da. ali to važi za ozbiljne veze. za one night stand i slično je manje-više nevažno bilo šta osim fizičkog.
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#469 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Hakiz »

sherbett wrote: 23/09/2021 17:02
saint_mirad wrote: 23/09/2021 17:01

eto da nije samo izgled već i karakter koji se prepozna donekle iz samog ponašanja. zapravo za većinu muškaraca koji žele ozbiljnu vezu ili brak, nije dovoljan samo izgled kod žene.
A ipak nije?
Naravno da nije.

Izgled je kao potvrda o školovanju. Da bi dobila priliku da pokažeš šta znaš, prvo pokaži potvrdu da si se školovala za to.

Sama potvrda ti neće obezbijediti mjesto, ali bez nje nemaš šanse da pristupiš takmičenju.
Osmi Socrates
Posts: 8064
Joined: 19/10/2020 15:33

#470 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Osmi Socrates »

sherbett wrote: 23/09/2021 16:59
saint_mirad wrote: 23/09/2021 16:58

kako se glumi veličina ako se imaju standardi? kojeg muškarca više poštujes, onog koji bi jebo sve žensko što hoda na dve noge, ili nekog ko očekuje određeni nivo kod žene?

s kojim bi pre bila?
Hajmo sad ispocetka
Koje standarde je sokrat postavio?
Izgled i ponasanje u restoranu
Jel mi jos koji promakao?
Ja sam rekao izričito da su to početni standardi. Eto, kako može drugačije ako ne poznaš osobu?

Ono što ti tvrdiš da svakoj osobi koja je mogući materijal za vezu treba pružiti istu šansu. Pa kako ću ja upoznavati tolike žene da im pružim šansu? Nadam se da ti je jasno da je to ogroman broj žena.

Eto, odem u bar, ja ću sresti minimum 20 žena. Minimum. Ti tvrdiš da ja trebam bez ikakve primjene standarda svih 20 startati, razgovarati sa njima, pokupiti im brojeve, svih 20 pozvati na sastanak, pa onda vršiti selekciju.

Nadam se da ti je jasno kolika je ovo besmislica.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#471 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by foxlife »

sto je besmislica upoznati 20 zena?
User avatar
saint_mirad
Posts: 4409
Joined: 25/02/2020 23:09

#472 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by saint_mirad »

besmislica je svaku ženu koju vidiš tretirati isto, bez ikakve selekcije po bilo kojem parametru. to je u praksi i nemoguće, niko nema toliko energije i vremena.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#473 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by foxlife »

pa ne tretiras je isto nekoj ponudis kafu nekoj cevape neku castis pivom a neku iftarom
Hakiz
Posts: 39923
Joined: 30/07/2015 20:01

#474 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Hakiz »

foxlife wrote: 23/09/2021 17:22 pa ne tretiras je isto nekoj ponudis kafu nekoj cevape neku castis pivom a neku iftarom
A nekoj ukažeš na nepravilan prelazak ceste...
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#475 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by foxlife »

Hakiz wrote: 23/09/2021 17:23
foxlife wrote: 23/09/2021 17:22 pa ne tretiras je isto nekoj ponudis kafu nekoj cevape neku castis pivom a neku iftarom
A nekoj ukažeš na nepravilan prelazak ceste...
nju pokupis
i kazes u drustvu joj kakvu sam trebu pokupio :D
eno je na kosevu lezi
Post Reply