Dejting stranice - gdje griješim?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#176 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Hakiz »

snijeg_led wrote: 17/09/2021 22:31
AtillaS wrote: 17/09/2021 22:26

Vidi, žao mi je i za tebe, nekad se svi osjećamo kao siročad, pokušavamo naći svoje greške, a nisam siguran da su naše, puno je samih ljudi, a dobrih i fino vaspitanih. Možda ovo jednostavno nije naše vrijeme, osim što je sve prolazno mi smo prolazni sami. Kad vidiš na osami osušeno drvo, eto to smo mi. Nije bilo nikoga da nas dodiruje svojim granama i da dijelimo s njim nalete vjetra.
Interesantno je ovo napisano, ne bi znala nikada zasto se to desava da ljudi ostaju sami. Nisam imala to iskustvo, ali dalo bi se na ovu temu pisati.
Shit happens.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#177 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by AtillaS »

Meni nekako žao što toliku ljubav nisam imao kome dati, punim, da je u naletima ljubavlju onesposobim, da nijemo postavlja pitanja pogledom u nebo, da uživam s osmijehom kako me poštuje pogledom. Ali zato se rasipam okolo i volim druge ljude, uživam da nekome izazovem osmijeh i udovoljim mu kad misli da nema od koga pomoć očekivati. Djelići njihove sreće upotpunjuju moju sreću. Daj da ti se vrati, to nije šuplja.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5299
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#178 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Slo Burner »

Slabo ces na tom tinderu ako nisi ozenjen :D
Richel
Posts: 35
Joined: 25/09/2020 17:10

#179 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Richel »

Ja imam odgovor gdje grijesimo :-D oni sto hoce nas, mi necemo njih, a one koje mi hocemo, oni nece nas... I tako prodjose godine i navikne se
SancoPansa35
Posts: 137
Joined: 06/05/2020 01:16

#180 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by SancoPansa35 »

AtillaS wrote: 17/09/2021 22:28
snijeg_led wrote: 17/09/2021 22:22

Na rastanku sam mu kupila pepeljaru za auto i ostavila kaput da mi odnese ne hemijsko ciscenje
:D
I on ti ga ukrao pa zamijenio na pijaci za šteku cigara. Ostao dosljedan.
Hehe :lol:
ComaGuy
Posts: 52
Joined: 13/08/2021 11:06

#181 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by ComaGuy »

AtillaS wrote: 17/09/2021 21:58
ComaGuy wrote: 13/08/2021 11:36 Zdravo svima
Zdravo i tebi. Vidi, drug, ne bih da te prepadam, ali ti se nećeš nikad oženiti kao ni ja. Očigledno ni to nije za svakoga. Kad prekucaš 40 godina na razne budalaštine, posao i šta ti ja znam, a ne utopiš se u kakvu ozbiljnu vezu, čini se da si i završio karijeru. Dalje što ideš, osim što je ponuda presušila, sve si manje i siguran da to želiš. Spuca te ponekad pa se opet spustiš i to je to. O čemu se radi, da li smo spavali na mrvama, pili, drogirali se, ne znam, ali normalni bili nismo.
:lol:
Ne bih se baš složio. :D Imao sam i neozbiljnih i vrlo vrlo ozbiljnih veza, to što nijedna nije ispala doživotno nije sad neka katastrofa. Nesreće se dešavaju, da je tako grah pao ili leptir zalepršao negdje u Katmanduu možda bi bilo drugačije... a sad treba to nekako prežaliti i probati držati u lijepim sjećanjima, a nastaviti dalje. Jer život je ipak ljepši kad imaš nekoga u njemu, suprotno može tvrditi samo neko ko se baš žestoko razočarao u suprotan spol. A svako ko je pričao da se neće zaljubiti je ispao budala :D Tako da ne treba odustajati, samo pozitivno, a šta se sve život nosi - ko zna.

Trebamo ovdje razmijeniti poneki savjet, pa nismo valjda dotle došli da su ovih par forumaša jedni drugima konkurencija :?

Btw vidim da se poetski izražavaš, možda te inspirisala ona tema "Zaljubljivanje na osnovu pisanja na forumu" :lol: lijepo je to, za svaku pohvalu, samo se nemoj preforsirati.
:thumbup:
Richel wrote: 17/09/2021 23:22 Ja imam odgovor gdje grijesimo :-D oni sto hoce nas, mi necemo njih, a one koje mi hocemo, oni nece nas... I tako prodjose godine i navikne se
A možda oni hoće nas i mi hoćemo njih ali se nismo iskomunicirali kako treba :?
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#182 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by foxlife »

Richel wrote: 17/09/2021 23:22 Ja imam odgovor gdje grijesimo :-D oni sto hoce nas, mi necemo njih, a one koje mi hocemo, oni nece nas... I tako prodjose godine i navikne se
pa dobro kakva si da vidimo hocemo li te :D
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#183 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by AtillaS »

Ne treba odustajati, ali ti si dosegao očaj kad si počeo po aplikacijama tražiti ženu. :zoka:
ComaGuy
Posts: 52
Joined: 13/08/2021 11:06

#184 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by ComaGuy »

AtillaS wrote: 18/09/2021 20:57 Ne treba odustajati, ali ti si dosegao očaj kad si počeo po aplikacijama tražiti ženu. :zoka:
Neki ljudi mi rekli da nije tako i ja im povjerovao, i šta sad, kajem se evo :lol:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#185 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Chloe »

AtillaS wrote: 17/09/2021 22:49 Meni nekako žao što toliku ljubav nisam imao kome dati, punim, da je u naletima ljubavlju onesposobim, da nijemo postavlja pitanja pogledom u nebo, da uživam s osmijehom kako me poštuje pogledom. Ali zato se rasipam okolo i volim druge ljude, uživam da nekome izazovem osmijeh i udovoljim mu kad misli da nema od koga pomoć očekivati. Djelići njihove sreće upotpunjuju moju sreću. Daj da ti se vrati, to nije šuplja.
Ne kontam :hm: nije se pojavila nijedna vrijedna tvoje ljubavi ili nijedna da te istinski voljela? :?

Razumijem sasvim da insana ispunjuje da druge usreći, nasmije... To je divan osjećaj. Pa osmijeh i lijepa riječ upućeni drugima su sadaka. :thumbup:
User avatar
Rootboi
Posts: 20560
Joined: 07/06/2011 17:14

#186 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Rootboi »

Image
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#187 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by caseytron »

AtillaS wrote: 17/09/2021 22:26
sherbett wrote: 17/09/2021 22:19
:place:
Vidi, žao mi je i za tebe, nekad se svi osjećamo kao siročad, pokušavamo naći svoje greške, a nisam siguran da su naše, puno je samih ljudi, a dobrih i fino vaspitanih. Možda ovo jednostavno nije naše vrijeme, osim što je sve prolazno mi smo prolazni sami. Kad vidiš na osami osušeno drvo, eto to smo mi. Nije bilo nikoga da nas dodiruje svojim granama i da dijelimo s njim nalete vjetra.
Koliko ti je godina jarane?
suspect_zero
Posts: 25655
Joined: 11/10/2008 21:45

#188 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by suspect_zero »

Sydnor wrote: 17/09/2021 22:06 Spavali na mrvama heh, koliko me ništa neće u životu meščini da sam spavo u narodnoj kuhinji u magacinu na hljebovima od tetke Zilhe.
Joj koja si ti meni provala :lol:

Pa ti bi ba treb'o imat vazda cura oko sebe....ili ove cure danas ne haju za humor :-?
U moje vrijeme, momci koji su znali "provalit", okrenut stvar na zajebanciju, uvijek bili glavni.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#189 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by moonca »

_id=17586448 wrote:18/09/2021 20:57 Ne treba odustajati, ali ti si dosegao očaj kad si počeo po aplikacijama tražiti ženu. :zoka:
U danasnje vrijeme.. to je normalno....za sve generacije... ko zna koristiti apl. :zoka:
Richel
Posts: 35
Joined: 25/09/2020 17:10

#190 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Richel »

ComaGuy wrote: 18/09/2021 20:20
AtillaS wrote: 17/09/2021 21:58

Zdravo i tebi. Vidi, drug, ne bih da te prepadam, ali ti se nećeš nikad oženiti kao ni ja. Očigledno ni to nije za svakoga. Kad prekucaš 40 godina na razne budalaštine, posao i šta ti ja znam, a ne utopiš se u kakvu ozbiljnu vezu, čini se da si i završio karijeru. Dalje što ideš, osim što je ponuda presušila, sve si manje i siguran da to želiš. Spuca te ponekad pa se opet spustiš i to je to. O čemu se radi, da li smo spavali na mrvama, pili, drogirali se, ne znam, ali normalni bili nismo.
:lol:
Ne bih se baš složio. :D Imao sam i neozbiljnih i vrlo vrlo ozbiljnih veza, to što nijedna nije ispala doživotno nije sad neka katastrofa. Nesreće se dešavaju, da je tako grah pao ili leptir zalepršao negdje u Katmanduu možda bi bilo drugačije... a sad treba to nekako prežaliti i probati držati u lijepim sjećanjima, a nastaviti dalje. Jer život je ipak ljepši kad imaš nekoga u njemu, suprotno može tvrditi samo neko ko se baš žestoko razočarao u suprotan spol. A svako ko je pričao da se neće zaljubiti je ispao budala :D Tako da ne treba odustajati, samo pozitivno, a šta se sve život nosi - ko zna.

Trebamo ovdje razmijeniti poneki savjet, pa nismo valjda dotle došli da su ovih par forumaša jedni drugima konkurencija :?

Btw vidim da se poetski izražavaš, možda te inspirisala ona tema "Zaljubljivanje na osnovu pisanja na forumu" :lol: lijepo je to, za svaku pohvalu, samo se nemoj preforsirati.
:thumbup:
Richel wrote: 17/09/2021 23:22 Ja imam odgovor gdje grijesimo :-D oni sto hoce nas, mi necemo njih, a one koje mi hocemo, oni nece nas... I tako prodjose godine i navikne se
A možda oni hoće nas i mi hoćemo njih ali se nismo iskomunicirali kako treba :?
Pa sad kad to tako napisa... Mislim da je bilo i toga
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#191 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by AtillaS »

Chloe wrote: 18/09/2021 21:48 Ne kontam :hm: nije se pojavila nijedna vrijedna tvoje ljubavi ili nijedna da te istinski voljela? :?
Mislio sam na brak.

Veza i vezica je bilo, tu ne žalim ni za čim.

Dobro, žalim što nisam iskoristio više prilika, kao i većina ljudi što kasno shvati, ali to je druga tema.
Chloe wrote: 18/09/2021 21:48 Razumijem sasvim da insana ispunjuje da druge usreći, nasmije... To je divan osjećaj. Pa osmijeh i lijepa riječ upućeni drugima su sadaka. :thumbup:
Bez toga bih bio prilično prazan. :thumbup:
moonca wrote: 18/09/2021 21:59
_id=17586448 wrote:18/09/2021 20:57 Ne treba odustajati, ali ti si dosegao očaj kad si počeo po aplikacijama tražiti ženu. :zoka:
U danasnje vrijeme.. to je normalno....za sve generacije... ko zna koristiti apl. :zoka:
Ja sam onda valjda "po starinski" normalan. Vrhunac mojih internetskih ljubavi je upoznavanje preko nekih ranijih foruma. Malo PP, pa SMS, pa vani. Tada nije bilo Vibera, tog se vremena sjećam po računima za telefon. :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#192 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by moonca »

AtillaS wrote: 19/09/2021 00:25 Ja sam onda valjda "po starinski" normalan. Vrhunac mojih internetskih ljubavi je upoznavanje preko nekih ranijih foruma. Malo PP, pa SMS, pa vani. Tada nije bilo Vibera, tog se vremena sjećam po računima za telefon.
Gledajuci, sa strane...zapazanja... mislim da je ipak...prvi kontakt...i mogucu vezu.. bolje poceti 'u zivo' .. ovo piskaranje nije realno... mashta proradi, ocekivanja su velika..... i kad dodje .... slika i ton... :zoka: nije 'ono' sto, se zamisljalo..
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#193 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by caseytron »

Ja vas ne kontam oca mi, prihvatite tudje mane i necete biti sami. Jebo te ako ti je 4 banke izadji pridji curi, guzi nesta, umri od side al' bar si zivio. Jebo vas tugovanje i pickaste price po forumima. Ako imas kakvu da se rokate redovno ne vadi ga i ozenices se htio ili ne kad ti trudna dodje.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#194 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by AtillaS »

moonca wrote: 19/09/2021 00:34
AtillaS wrote: 19/09/2021 00:25 Ja sam onda valjda "po starinski" normalan. Vrhunac mojih internetskih ljubavi je upoznavanje preko nekih ranijih foruma. Malo PP, pa SMS, pa vani. Tada nije bilo Vibera, tog se vremena sjećam po računima za telefon.
Gledajuci, sa strane...zapazanja... mislim da je ipak...prvi kontakt...i mogucu vezu.. bolje poceti 'u zivo' .. ovo piskaranje nije realno... mashta proradi, ocekivanja su velika..... i kad dodje .... slika i ton... :zoka: nije 'ono' sto, se zamisljalo..
Slažem se. Ili makar da znam samo kako neko izgleda pa da se poslije dopisujemo, upoznajemo, nije problem. A ovo skroz na neviđeno mi nekako ne da uopšte da trošim vrijeme. Što neko reče, više vjerujem u likove s foruma koje određeno vrijeme čitaš pa ponešto i shvatiš o njima i prihvatiš ih kao žive pojave.
caseytron wrote: 19/09/2021 00:40 Ja vas ne kontam oca mi, prihvatite tudje mane i necete biti sami. Jebo te ako ti je 4 banke izadji pridji curi, guzi nesta, umri od side al' bar si zivio. Jebo vas tugovanje i pickaste price po forumima. Ako imas kakvu da se rokate redovno ne vadi ga i ozenices se htio ili ne kad ti trudna dodje.
Ovdje pričamo o životnim temama, ne o kurvama. Nije žena proizvod u prodavnici pa da izabereš koja ti odgovara i voziš je kući u gepeku.
caseytron
Posts: 2083
Joined: 01/06/2016 16:42

#195 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by caseytron »

AtillaS wrote: 19/09/2021 00:43
moonca wrote: 19/09/2021 00:34

Gledajuci, sa strane...zapazanja... mislim da je ipak...prvi kontakt...i mogucu vezu.. bolje poceti 'u zivo' .. ovo piskaranje nije realno... mashta proradi, ocekivanja su velika..... i kad dodje .... slika i ton... :zoka: nije 'ono' sto, se zamisljalo..
Slažem se. Ili makar da znam samo kako neko izgleda pa da se poslije dopisujemo, upoznajemo, nije problem. A ovo skroz na neviđeno mi nekako ne da uopšte da trošim vrijeme. Što neko reče, više vjerujem u likove s foruma koje određeno vrijeme čitaš pa ponešto i shvatiš o njima i prihvatiš ih kao žive pojave.
caseytron wrote: 19/09/2021 00:40 Ja vas ne kontam oca mi, prihvatite tudje mane i necete biti sami. Jebo te ako ti je 4 banke izadji pridji curi, guzi nesta, umri od side al' bar si zivio. Jebo vas tugovanje i pickaste price po forumima. Ako imas kakvu da se rokate redovno ne vadi ga i ozenices se htio ili ne kad ti trudna dodje.
Ovdje pričamo o životnim temama, ne o kurvama. Nije žena proizvod u prodavnici pa da izabereš koja ti odgovara i voziš je kući u gepeku.
Kako god biras je opet, isto kao ona tebe. Previse paznje u zivotu pridajete sitnicama dok velike stvari prolaze pored vas. Ja sebi svoju izabrao, da mi nije odgovarala ne bih, tako i ona mene. Znaci biras i vodis kuci :lol:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#196 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Chloe »

AtillaS wrote: 19/09/2021 00:25
Chloe wrote: 18/09/2021 21:48 Ne kontam :hm: nije se pojavila nijedna vrijedna tvoje ljubavi ili nijedna da te istinski voljela? :?
Mislio sam na brak.

Veza i vezica je bilo, tu ne žalim ni za čim.

Dobro, žalim što nisam iskoristio više prilika, kao i većina ljudi što kasno shvati, ali to je druga tema.
Chloe wrote: 18/09/2021 21:48 Razumijem sasvim da insana ispunjuje da druge usreći, nasmije... To je divan osjećaj. Pa osmijeh i lijepa riječ upućeni drugima su sadaka. :thumbup:
Bez toga bih bio prilično prazan. :thumbup:
Ipak nisi naišao na neku koja bi bila vrijedna tebe, odricanja tvoje "slobode", prihvatanja obaveze i spremnosti na kompromis koji je neoohodan za život u dvoje i sami brak. 🤷‍♀️

I ok, bolje da si sam nego da si unesrećio neku a i sebe.

Bolje sam a sretan, nego u paru a nesretan. :pasamoj:
ComaGuy
Posts: 52
Joined: 13/08/2021 11:06

#197 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by ComaGuy »

Richel wrote: 18/09/2021 22:14
ComaGuy wrote: 18/09/2021 20:20 A možda oni hoće nas i mi hoćemo njih ali se nismo iskomunicirali kako treba :?
Pa sad kad to tako napisa... Mislim da je bilo i toga
Treba dati nekome šansu da ti se svidi, da ne bi bilo grešaka u komunikaciji :)
Šta fali, izađete na sastanak, ako ti ne odgovara likom, pojavom, pričom - lijepo se pozdravite i nikom ništa. Obećavam da ne boli :D
A možda postanete i dobri prijatelji.

Slike po tinderima i slično to je sve fotošop ili "dobar ugao", osim toga neko je više/manje fotogeničan i uglavnom se ispostavi da vrlo malo ima veze sa stvarnim likom. Treba nekako filtrirati to se slažem, ali ja bi prije filtrirao po onome visina / težina / krojačke mjere / bavi li se sportom / puši li / pije li, nego po slici. A definitivno filtrirati po zajedničkim interesima, priči i slično.

@caseytron koliko je tebi godina?
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#198 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Sydnor »

suspect_zero wrote: 18/09/2021 21:58
Sydnor wrote: 17/09/2021 22:06 Spavali na mrvama heh, koliko me ništa neće u životu meščini da sam spavo u narodnoj kuhinji u magacinu na hljebovima od tetke Zilhe.
Joj koja si ti meni provala :lol:

Pa ti bi ba treb'o imat vazda cura oko sebe....ili ove cure danas ne haju za humor :-?
U moje vrijeme, momci koji su znali "provalit", okrenut stvar na zajebanciju, uvijek bili glavni.
Mah, ne znam iskreno.
Možda bi neka i pala da je imam priliku upoznat :-D
U društvu a i nigdje oko mene nema djevojaka tako da...

U zadnje vrijeme me nekako sve manje to tišti jer imam većih problema :lol:

Na nedostatak partnera i te vrste ljubavi se vratim da me muče samo kad mi je sve ostalo potaman u životu.
AtillaS
Posts: 2140
Joined: 27/08/2021 18:55

#199 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by AtillaS »

@Chloe Nisam ja tako probirljiv, nije mi ni odricanje problem. Moj problem je vjerovatno što se nisam više družio, uživao u širem društvu, a možda uslijed određene doze povučenosti, stidljivosti, nezainteresovanosti. Puno vremena sam potrošio na muška druženja, poslove, a nisam se dovoljno trudio da nađem nekoga. Nisam u tim godinama to ozbiljno shvatao, mislio u podsvijesti da će doći na svoje kad bude vrijeme. A godine brzo prođu.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 71129
Joined: 03/10/2011 20:11

#200 Re: Dejting stranice - gdje griješim?

Post by Chloe »

AtillaS wrote: 19/09/2021 09:54 @Chloe Nisam ja tako probirljiv, nije mi ni odricanje problem. Moj problem je vjerovatno što se nisam više družio, uživao u širem društvu, a možda uslijed određene doze povučenosti, stidljivosti, nezainteresovanosti. Puno vremena sam potrošio na muška druženja, poslove, a nisam se dovoljno trudio da nađem nekoga. Nisam u tim godinama to ozbiljno shvatao, mislio u podsvijesti da će doći na svoje kad bude vrijeme. A godine brzo prođu.
Još uvijek si živ, a nisu to ni neke godine. Svi imamo obitelj, od roditelja, braće, sestara, neko i djecu i sve su to različite ljubavi, a lijepo je zaspati i probuditi se sa parnerom/icom, nekom poljupcem poželjeti dobro jutro, imati nekog s kim mošeš i ćutati, dijeliti i radost i tugu.

Nikad nije kasno. :kiss:
Post Reply