Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
SVITOLINA
Posts: 94
Joined: 20/07/2015 20:43

#1 Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by SVITOLINA »

Pozdrav forumašice i forumaši,
Jeste bili na ovoj ublehi od stranice? Stranica se čini kao i svaka druga stranica za upoznavanje, međutim tamo NEMA NIKOGA STVARNOG!
Stotinu je lažnih profila sa zamagljenim fotografijama, zatim imate opciju da postanete premijum član i to plaćate od 20KM pa na više...
Nakon uplaćenih 20KM lajkujem iz zezancije sve moguće ponuđene profile, i NIKO ni da pozdravi...
Novac ne vraćaju, ali bi barem morali odgovarati za onoliki broj lažnih profila.

Kakvo je vaše mišljenje o ovakvim "projektima"? Da li u startu idu sa namjerom da prevare, ili im je jednostavno propala prvobitna zamisao? :kiss:
User avatar
Istinu govorim
Posts: 428
Joined: 30/12/2020 18:15
Location: Fašista, šovinista, nacionalista, govornik bosanskog i sve ono što vi mrzite

#2 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Istinu govorim »

Koristi tinder brate dragi ko i svi ostali
SVITOLINA
Posts: 94
Joined: 20/07/2015 20:43

#4 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by SVITOLINA »

Istinu govorim wrote: 03/03/2021 15:43 Koristi tinder brate dragi ko i svi ostali
Tamo kad progovore :zid:
Budi ozbiljan :lol:
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#5 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Cherry-Cherry »

Ja sam nekada davno bila na tim stranicama za upoznavanje kao badoo, tagged i slično... Uglavnom su pičkopaćenici tamo. 🙄🙄
SVITOLINA
Posts: 94
Joined: 20/07/2015 20:43

#6 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by SVITOLINA »

Cherry-Cherry wrote: 05/03/2021 14:31 Ja sam nekada davno bila na tim stranicama za upoznavanje kao badoo, tagged i slično... Uglavnom su pičkopaćenici tamo. 🙄🙄
Što diraš ljude :mrgreen: :lol:
Sociolog
Posts: 4312
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#7 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Sociolog »

Nista ko Dernek.ba svojedobno 2007/10 :mrgreen: :bih: :thumbup:
Made in Bih platforma.
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6752
Joined: 20/02/2013 14:14

#8 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Cherry-Cherry »

Jao jest dernek. ba.... Eh ta dobra stara vremena...
A poljubac.com...
Q_Line
Posts: 452
Joined: 29/04/2004 09:48
Location: Zenica

#9 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Q_Line »

u-pet-deka wrote: 03/03/2021 16:27 Tindarela :lol:
Brte, "tinadarela.ba" je super prijedlog za pokrenuti sličan projekat :D
Q_Line
Posts: 452
Joined: 29/04/2004 09:48
Location: Zenica

#10 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Q_Line »

Cherry-Cherry wrote: 06/03/2021 11:09 Jao jest dernek. ba.... Eh ta dobra stara vremena...
A poljubac.com...
Bila je i smokva dot com :D
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#12 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by tukizahou »

jel to fakat trazite online partnere? :lol:

bog vam pomogo(ako moze mada sumnjam) :D
u-pet-deka
Posts: 1348
Joined: 11/02/2021 22:46

#13 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by u-pet-deka »

Q_Line wrote: 06/03/2021 11:33
u-pet-deka wrote: 03/03/2021 16:27 Tindarela :lol:
Brte, "tinadarela.ba" je super prijedlog za pokrenuti sličan projekat :D

U Danskoj se zezali na račun Tindera, pa neko u radio programu isto nazvao Tindarela.
Horcrux
Posts: 1296
Joined: 24/04/2016 13:22

#14 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Horcrux »

Tinderella i tinderfella su pojmovi stari koliko i tinder. :D
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#15 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by TRANCE »

tukizahou wrote: 06/03/2021 11:44 jel to fakat trazite online partnere? :lol:

bog vam pomogo(ako moze mada sumnjam) :D
Pa dobro realno gdje će neko s 30+ godina drugo tražiti partnera? Po kafićima više nemaju s kim izlaziti, sva se raja povjenčavala ili u obavezama s poslom i radom za vikend (subota je postala normalan radni dan u BiH), na poslu niko nikome ne vjeruje da se upušta u neku vezu a i većinom su male kompanije u BiH gdje radi nekoliko starijih ljudi, mogu jedino gubiti vrijeme i novac po kojekakvim grupama za planinarenje, plesanje i sl. ne bi li upoznali nekog ili probati online varijantu.
Mislim stoji to da se partner treba tražiti s 20-25 godina, ali nekad se veze i brakovi raspadnu, pa se ljudi nađu s 30-40 godina bez partnera, raje za izlaske i mogućnosti upoznavanja nekog novog.
tukizahou
Posts: 1127
Joined: 23/12/2020 01:31

#16 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by tukizahou »

TRANCE wrote: 08/03/2021 01:41
tukizahou wrote: 06/03/2021 11:44 jel to fakat trazite online partnere? :lol:

bog vam pomogo(ako moze mada sumnjam) :D
Pa dobro realno gdje će neko s 30+ godina drugo tražiti partnera? Po kafićima više nemaju s kim izlaziti, sva se raja povjenčavala ili u obavezama s poslom i radom za vikend (subota je postala normalan radni dan u BiH), na poslu niko nikome ne vjeruje da se upušta u neku vezu a i većinom su male kompanije u BiH gdje radi nekoliko starijih ljudi, mogu jedino gubiti vrijeme i novac po kojekakvim grupama za planinarenje, plesanje i sl. ne bi li upoznali nekog ili probati online varijantu.
A gdje su se trazili hadzo moj kad nije bilo interneta i stranica?Nemo zaebavat ba :lol:
Ljenost to ti je...
Seyfo
Posts: 4330
Joined: 23/08/2011 14:12

#17 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Seyfo »

Ma treba pokusavati sve sa svim stranicama,realno. To sto je neka stranica mahsuz za to,sta ces.
User avatar
oldtajmer
Posts: 4865
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#18 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by oldtajmer »

tukizahou wrote: 08/03/2021 17:08
TRANCE wrote: 08/03/2021 01:41
tukizahou wrote: 06/03/2021 11:44 jel to fakat trazite online partnere? :lol:

bog vam pomogo(ako moze mada sumnjam) :D
Pa dobro realno gdje će neko s 30+ godina drugo tražiti partnera? Po kafićima više nemaju s kim izlaziti, sva se raja povjenčavala ili u obavezama s poslom i radom za vikend (subota je postala normalan radni dan u BiH), na poslu niko nikome ne vjeruje da se upušta u neku vezu a i većinom su male kompanije u BiH gdje radi nekoliko starijih ljudi, mogu jedino gubiti vrijeme i novac po kojekakvim grupama za planinarenje, plesanje i sl. ne bi li upoznali nekog ili probati online varijantu.
A gdje su se trazili hadzo moj kad nije bilo interneta i stranica?Nemo zaebavat ba :lol:
Ljenost to ti je...
kada nije bilo interneta ako sa 30 nisi ozenjen/udata i bar sa dvoje djece vec si bio cudak :D
uglavnom nacin nije bitan,nikada ne znas gdje mozes naletiti na nekoga zanimljivog
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#19 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by TRANCE »

tukizahou wrote: 08/03/2021 17:08
TRANCE wrote: 08/03/2021 01:41
tukizahou wrote: 06/03/2021 11:44 jel to fakat trazite online partnere? :lol:

bog vam pomogo(ako moze mada sumnjam) :D
Pa dobro realno gdje će neko s 30+ godina drugo tražiti partnera? Po kafićima više nemaju s kim izlaziti, sva se raja povjenčavala ili u obavezama s poslom i radom za vikend (subota je postala normalan radni dan u BiH), na poslu niko nikome ne vjeruje da se upušta u neku vezu a i većinom su male kompanije u BiH gdje radi nekoliko starijih ljudi, mogu jedino gubiti vrijeme i novac po kojekakvim grupama za planinarenje, plesanje i sl. ne bi li upoznali nekog ili probati online varijantu.
A gdje su se trazili hadzo moj kad nije bilo interneta i stranica?Nemo zaebavat ba :lol:
Ljenost to ti je...
A eto gdje da traže partnera muški s 35-40 godina i cure s 30-35? Za kafića i izlazaka više nisu, a za kojekakvih planinarskih, plesnih i sličnih društava nemaju ni vremena od posla ni energije kao nekad s 20 godina. Preostaje jedino u teretani i redu na kasi u Bingu :lol:
Možda će neko reći pa šta su čekali do tada, ali danas se veze i brakovi raspadaju više nego ikad prije, pa se ljudi iznenada nađu sami. Također su i prohtjevi veći, prije je bilo dovoljno da je momak fin, duhovit, inteligentan i vrijedan u životu pa se krenu zajedno kućiti i snalaziti, a sad mora biti sa stanom i dobrim autom da dame dođu na gotovo, čast rijetkim izuzecima. A ko danas nema svoj stan, neće ga ni neka brkata Dželjana što prosi u Ferhadiji. Pošto je prošlo vrijeme državnog davanja stanova, niti svi imaju dedu i babu da naslijede nešto, tako se desi da imamo bruku samaca u tridesetim. Niste svjesni koliko je to zastupljeno danas, od moje raje na fejsu u tridesetim možda je svega jedna trećina vjenčana.
hillbill
Posts: 1020
Joined: 05/06/2010 20:09

#20 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by hillbill »

Cherry-Cherry wrote: 05/03/2021 14:31 Ja sam nekada davno bila na tim stranicama za upoznavanje kao badoo, tagged i slično... Uglavnom su pičkopaćenici tamo. 🙄🙄

Koga si ocekivala na tim stranicama??????????????????
TRANCE
Posts: 1360
Joined: 09/05/2011 20:40

#21 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by TRANCE »

Također problem tih stranica za upoznavanje u BiH je je nedostatak normalnih i finih cura. Ako otvorite neke stranice za upoznavanje na zapadu, tamo ih ima, ali u Bosni jako rijetko. Ja bih to pripisao konzervativnom i ograničenom društvu, gdje se vjerovatno neka fina i poželjna cura okarakteriše kao kurva željna one stvari ako je slučajno neko od poznanika spazi na stranicama za upoznavanje, tako da kod nas po tim stranicama većinom ordiniraju zapuštene cure od 100 kg bez pola zuba koje ne znaju sastaviti tri rečenice i koje niko neće, te kojekakve rospije koje su se triput razvodile. I onda zbog toga dolazimo do ovog problema:
Cherry-Cherry wrote: 05/03/2021 14:31 Ja sam nekada davno bila na tim stranicama za upoznavanje kao badoo, tagged i slično... Uglavnom su pičkopaćenici tamo. 🙄🙄
Zbog prethodno navedenog razloga što normalnih cura rijetko ima na tim stranicama, kada se pojavi jedna normalna dobije 20 poruka od kojekakvih budaletina koje samo vrebaju kada će se neka nova registrovati na stranicu, pa cure zaključe da su samo debili po tim stranicama i ugase profil.
Stoga je veća vjerovatnoća upoznati finu curu preko foruma, fejsbuka i sličnih vidova komunikacije nego preko tih stranica. Ili ko zna engleski i nije vjerski i rasno opterećen, neka opali po Keniji, Filipinima, Singapuru, Južnoj Koreji, prije će tamo normalnu curu naći preko interneta nego kod nas.
User avatar
Jessabelle
Posts: 27
Joined: 26/02/2021 11:59

#22 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by Jessabelle »

Ja bih vam savjetovala da kada tražite online da ne obraćate pažnju ako je osoba koja vam se svidi daleko od vas. Čak i da vam treba nekoliko sati vožnje do nje, to se isplati pokušati. Jer danas je jako teško naći nekoga za ozbiljnu vezu. Pogotovo ako ste malo stariji i nije vam do izlazaka i sličnih stvari. Još ako radite jednostavno nemate vremena ni gdje nekoga upoznati. Pa zato mislim da su dobre te klix apps. Ali morate imati na umu, da za to treba imati dosta strpljenja i živaca, jer tu ima puno ljudi koji žele samo seks i onih koji se su već u vezama i samo se vole bezveze malo dopisivati sa nekim.

Ja uživo nikad nikoga nisam mogla upoznati jer sam teški introvert, dakle jako povučena osoba i sramežljiva. Zato se meni te klix apps čine dobre, problem mi je samo naći nekoga sličnog meni a da nije jako daleko. Ja sam probala samo Baddo i nakon nekog uloženog vremena tu, može se pronaći netko, samo što su meni predaleko a ja financijski nisam u stanju si to priuštiti a i oni često nisu. Ali zato ako netko od vas ima novca i strpljenja preporučujem vam da ne gledate samo one koji su vam blizu, nego gledajte i da pokušate vezu čak i ako su daleko. Jer bolje je i to probati nekoga čekati da slučajno nekoga uživo upoznate a već znate da su jako male šanse za to.
snijeg_led
Posts: 6675
Joined: 08/12/2019 21:35

#23 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by snijeg_led »

TRANCE wrote: 09/03/2021 02:05
tukizahou wrote: 08/03/2021 17:08
TRANCE wrote: 08/03/2021 01:41

Pa dobro realno gdje će neko s 30+ godina drugo tražiti partnera? Po kafićima više nemaju s kim izlaziti, sva se raja povjenčavala ili u obavezama s poslom i radom za vikend (subota je postala normalan radni dan u BiH), na poslu niko nikome ne vjeruje da se upušta u neku vezu a i većinom su male kompanije u BiH gdje radi nekoliko starijih ljudi, mogu jedino gubiti vrijeme i novac po kojekakvim grupama za planinarenje, plesanje i sl. ne bi li upoznali nekog ili probati online varijantu.
A gdje su se trazili hadzo moj kad nije bilo interneta i stranica?Nemo zaebavat ba :lol:
Ljenost to ti je...
A eto gdje da traže partnera muški s 35-40 godina i cure s 30-35? Za kafića i izlazaka više nisu, a za kojekakvih planinarskih, plesnih i sličnih društava nemaju ni vremena od posla ni energije kao nekad s 20 godina. Preostaje jedino u teretani i redu na kasi u Bingu :lol:
Možda će neko reći pa šta su čekali do tada, ali danas se veze i brakovi raspadaju više nego ikad prije, pa se ljudi iznenada nađu sami. Također su i prohtjevi veći, prije je bilo dovoljno da je momak fin, duhovit, inteligentan i vrijedan u životu pa se krenu zajedno kućiti i snalaziti, a sad mora biti sa stanom i dobrim autom da dame dođu na gotovo, čast rijetkim izuzecima. A ko danas nema svoj stan, neće ga ni neka brkata Dželjana što prosi u Ferhadiji. Pošto je prošlo vrijeme državnog davanja stanova, niti svi imaju dedu i babu da naslijede nešto, tako se desi da imamo bruku samaca u tridesetim. Niste svjesni koliko je to zastupljeno danas, od moje raje na fejsu u tridesetim možda je svega jedna trećina vjenčana.
U sridu. Nekad se nije gledalo kakva je finansijska situacija momka / djevojke, vise je bila vazna ljubav i nesto zajednicko sto su imali. Interesi, muzika, sport, razmisljanja.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#24 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by moonca »

Pita je -prolaz... :oops:
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#25 Re: Par.ba - prevara ili mogućnost za upoznavanje partnera?

Post by YouAreMyDestiny »

Internet je izgleda jedini način da neko od +30 upozna nekoga. Ali ne mislim na badoo i slično, nego na fb i forume.
I ne znači da je neko čudak ako u tim godinama nije u vezi ili braku. To kod nas ljudi tako misle, ali nije tako. Jbg to je često stvar sreće, sudbine, raznih okolnosti.
Post Reply