Pridji ne ujeda.

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Ludzak
Posts: 5467
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#226 Re: Pridji ne ujeda.

Post by Ludzak »

Nece nista izgubiti samo što ce mu samopouzdanje urušiti ako ne uspije.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#227 Re: Pridji ne ujeda.

Post by moonca »

:roll:

.a, ko je to uspio 'od prve'... :zoka:
balavac
Posts: 21
Joined: 03/10/2021 00:54

#228 Re: Pridji ne ujeda.

Post by balavac »

Svima bih preporučio da se ne boje rizikovati da ih cure odbijaju. Ustvari, što vas više odbijaju i više rizikujete, prije ćete naći onu što će vas prihvatiti i konačno leći s vama u krevet. Ali idite hladne glave. Npr umijte se, istuširajte se, ili umočite čitavu glavu u vodu. Ovo vam mogu preporučiti i hodže, egzorcisti, čak i psiholozi i joga učitelji. Zašto? Psihološki jer to skreće pažnju sa negativnih misli, i olakšava čitav proces prilaska curi, vjerojatno ste primijetili nekad da je lakše priči curi na bazenu, moru, kad pokisnete, i kad se istuširate. Drugi mogući razlog je jer džini i šejtani ne vole vodu, oni su vatrena stvorenja, i neće vas moći navesti na grijeh. Kao što neki pucaju iz pištolja ili siluju ili se napiju čim ih odbije. Čak je nedavno bila vijest na klix ili avaz kako je nakav naku proganjao godinama, i on je ubio jer ga stalno odbijala, pratio je čitav život, i policija rekla ne možemo vam pomoći. To također umanjuje negativne osjećaje i simptome, i prebacuje vas u sadašnjost, i bit ćete manje ljuti, nervozni, tužni, sve i da vas odbije ili ignoriše. Manje ćete se čudno ponašati ako ste nervozni (anksiozni). To je i jedan razlog zašto više cura voli životinja nego muškaraca. Psi, mačke...jer životinje su u sadašnjosti, ne misle i ne izgledaju čudno i time ne odbijaju cure. Ustvari, duhovni učitelj Eckhart Tolle jer čak rekao da su mu mačke bile učitelji za život. Kod anksioznih ljudi teško je naći curu jer nisu na tom opuštenom nivou npr kao i sama cura. Imaju ogromnu aktivnost misli i negativnih osjećaja, zato hlađenje glave ili čitavog tijela može dovesti do izbave iz tog momenta.

Drugi savjet (citat iz mc2method): Razmislite kako je čest slučaj da ljudi izbjegavaju upuštanje u nove veze, ili nisu otvorene za ljubav, jer se boje ponovnog osjećaja gubitka, izdaje, ili drugih osjećaja koji su doživjeli u prošlosti. Pokušavati izbjeći takve energije ili izolirati sebe od povratka tih osjećaja čini manjom šansu da će osoba rizikovati voljeti ponovo, jer asocira nepodnošljivu bol sa rađenjem tog. Ali ljubav je jedino moguća sa voljom da iskusimo sve osjećaje koji je čine mogućom. Ako želite biti ljubavnik ne smijete biti zaustavljeni od mogućnosti gubitka, izdaje, povrede, ili drugih osjećaja koji se mogu pojaviti. Također preporučuje da unaprijed zamišljate kako vas je ljubav već prihvatila i formirate pozitivni osjećaj kao da jeste. To vas dovodi u istu frekvenciju sa vašim željama, i čak je i Eckhart Tolle pričao o tom, npr ako ste na frekvenciji bijesa, zračite kao svjetionik ili radio, i privlačite sve što ide sa bijesom, prije će vas neko napasti itd. Isto tako bilo koji negativan osjećaj nositi u sebi tokom traženja ljubavi, samo će umanjiti šansu, ustvari bar iz mog iskustva, skroz vas onemogućiti, odbiti bilo kakvu simpatiju od vas. Ne čekajte da vas neko prihvati i zavoli, već unaprijed nosite taj dobri osjećaj, kao da jeste. Ima više načina, metoda hladne glave, metoda inspiracije (zamislite kako li se osjeća neko ko je već uspio vašu namjeru), sjećanje bivših dobrih iskustava...samo ne idite u potragu sa negativnim osjećajem (strah, tuga, bijes, dosada).

Da li sam ja uspio? Ne, jer i ja dominantno osjećam i mislim negativno, počnem se patiti prije nego što i izađem da šta pokušam. Zamišljam najgore misli i sam sebe odbijem unaprijed, tako da neću ni priči curi. Zamišljam otprilike ovako (ovo je ustvari psihoza tj to su misli tipične šizofrene i anksiozne osobe, koje su aktivirane negativnim osjećajima i postale navika): Misli mene će zavesti. Ih nisam ti ja više naivan. Imam i ja pravo da se branim. Šta i da me odbije? Nije Bog. Imam ja šta uživati. Ko da se i ona ne pati. Valjda nju neko odbio, pa misli meni se osvetiti. Eh to neće. Imam pravo da budem ljut i glup. Šta je ona? Savršena? Misli da mi se odjednom sviđa i njeno ponašanje, samo zato jer mi se sviđa izgled malo? Pa na pola slika je vjerojatno ružna. Ne možeš mala zadovoljit i mene i nekog drugog muškarca. Ja ne tražim kurvanje. Ako sam bijeda i propao, pa nisi ni ti nešto uspješna, vidim i tebi Bog dao patnju, baš uživaš. Misliš ako sam se u tvoj izgled zaljubio da ću se sad zaljubiti i u sve ostalo? Ne shvataš moju ljubav? Ni je ne shvatam tvoj stil života. I ja imam pravo da ne shvatim i ne volim mnoge stvari. Tvoj problem ako voliš šta ja ne mogu nikad voljeti. Razočarat me nećeš. Ma koga ti misliš da zavodiš? Nisi zanimljiva. Eh sad sam ja ljut, neću nijednu. Najbolje biti sam! Kraj priče! Nije do mene. Čuj sad da ja tražim curu kad znam da će me odbiti. Pa nisam lud. Nek odbiju mamu svoju, ili druge muškarce. Neće mene niko odbijati. Ma nisu ni zanimljive. Zanimljiviji moj maleni život.
Last edited by balavac on 17/10/2021 22:05, edited 1 time in total.
mali_balon
Posts: 11358
Joined: 12/09/2012 09:57

#229 Re: Pridji ne ujeda.

Post by mali_balon »

Greska je u prici.....nekom nastupu...nekom stavu....u moj vakat ja sam to vako...pridjem i upoznam se i odma kazem hos dat da ne gubimo vrijeme.....nekad bude nekad ne bude....a nisam ni biro....svaka je vlazna i topla
User avatar
Edin H.
Posts: 46980
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#230 Re: Pridji ne ujeda.

Post by Edin H. »

DZONPI wrote: 14/08/2020 07:35 Pogresne teze.Nema granice ali ima razlike.Dakle licno se priblizava 6 banki a izgledam koda mi je 58 ono mladolik.Dakle vi mladji nema sta ce rec ma jok ba mane sansi nego napad prilaz paznja i nastane maznja.Meni vec malo nezgodno u ovim godinama moze ko pomislit divi ovog starohana sto se popalio.Mogu ja pric ovim od 50 pa nadalje al neide.

Daj ba DZONPI, kad je Josip B. mogao sa 60 maznuti Jovanku Budisavljević sa 28 ne znam što si se ti orijentisao samo na 50+ :oops:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#231 Re: Pridji ne ujeda.

Post by ¤ jelena ¤ »

:lol: :lol:

Al Tito je Tito, jbtito, možda ona njega nije smjela odbit.

Ošo Stari na vrijeme...da je živ, sad bi i on hodo po sudovim ko Kozbi šou....viš kakva su vremena došla.

Elem, ja htjedoh reći...ne slušajte, boni ne bili, ove sulude savjete ako imate više od 30 godina.

Bolje vala i da vas starost pita đe vam je bila mladost, nego da je provedete u zatvoru il neđe na drugom kraju svijeta pod drugim imenom....

Dobro...ovo treće i ne zvuči tako loše...

:run:
yooper
Posts: 72
Joined: 20/02/2021 22:33

#232 Re: Pridji ne ujeda.

Post by yooper »

Samo konkretno.

Ja kad sam skontao da žene vole da se osječaju poželjno i kada sam im počeo govoriti da su poželjne, sve išlo glatko i podmazano.
Hakiz
Posts: 40313
Joined: 30/07/2015 20:01

#233 Re: Pridji ne ujeda.

Post by Hakiz »

¤ jelena ¤ wrote: 18/10/2021 00:13 :lol: :lol:

Al Tito je Tito, jbtito, možda ona njega nije smjela odbit.

Ošo Stari na vrijeme...da je živ, sad bi i on hodo po sudovim ko Kozbi šou....viš kakva su vremena došla.

Elem, ja htjedoh reći...ne slušajte, boni ne bili, ove sulude savjete ako imate više od 30 godina.

Bolje vala i da vas starost pita đe vam je bila mladost, nego da je provedete u zatvoru il neđe na drugom kraju svijeta pod drugim imenom....

Dobro...ovo treće i ne zvuči tako loše...

:run:
Nije život koliko ga živiš nego kako.

Bolje da te u starosti ubije zatvor, nego da u mladosti sjediš kući.
Hakiz
Posts: 40313
Joined: 30/07/2015 20:01

#234 Re: Pridji ne ujeda.

Post by Hakiz »

moonca wrote: 17/10/2021 13:50 :roll:

.a, ko je to uspio 'od prve'... :zoka:
Kazanova.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#235 Re: Pridji ne ujeda.

Post by moonca »

Hakiz wrote: 18/10/2021 12:53
moonca wrote: 17/10/2021 13:50 :roll:

.a, ko je to uspio 'od prve'... :zoka:
Kazanova.
hm... neko nece 'sve'..sto mrda :-)
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#236 Re: Pridji ne ujeda.

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 18/10/2021 12:53
moonca wrote: 17/10/2021 13:50 :roll:

.a, ko je to uspio 'od prve'... :zoka:
Kazanova.
On je bio biseksualac.
Hakiz
Posts: 40313
Joined: 30/07/2015 20:01

#237 Re: Pridji ne ujeda.

Post by Hakiz »

KraljicaIzJajca wrote: 18/10/2021 14:46
Hakiz wrote: 18/10/2021 12:53

Kazanova.
On je bio biseksualac.
Kakve to ima veze sa rečenim da mu je uspijevalo iz prve?
KraljicaIzJajca
Posts: 3981
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#238 Re: Pridji ne ujeda.

Post by KraljicaIzJajca »

Hakiz wrote: 18/10/2021 15:26
KraljicaIzJajca wrote: 18/10/2021 14:46

On je bio biseksualac.
Kakve to ima veze sa rečenim da mu je uspijevalo iz prve?
Imao je veći izbor. :D

Upitno je da mu je uvijek uspijevalo iz prve.
Post Reply