Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#551 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by moonca »

foxlife wrote: 23/10/2021 09:49 bas ruzno zvuci ulozila vrijeme u tebe
pa je li ulagala zbog mene ili zbog sebe?
sta je ona radila svo to vrijeme? nije uzivala? nije se provodila sa tom osobom nego ulagala samo?
:-) cekala nesto. nije docekala... ode... ko da ga nikad, bilo nije.. :oops: :lol:
'ulagali' . . izgleda nesto kao ..'na silu'.... :-)
Osmi Socrates
Posts: 8009
Joined: 19/10/2020 15:33

#552 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Osmi Socrates »

Ovdje sve pršti od optimizma.

Izgleda da je tačna teza da su muževi i supruge mnogih ljudi u braku sa drugim ljudima. :run:
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#553 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by snijeg_led »

yooper wrote: 23/10/2021 12:32
snijeg_led wrote: 23/10/2021 05:26

Nisam
Sta je bilo sa onom od 9 godina
Mislim ulozila je toliko vrijeme u tebe, valjda postoji i nesto sto se zove obaveza prema ljudskom bicu
Ili je ona prekinula s tobom?
Ulagali smo jedno u drugo ali haman nedovoljno da bi opstali.
Smatram da u tim godinama veze i zajedničkog ulaganja u tu vezu nismo donosili najbolje odluke zbog kojih bi opstali. Dokaz tome je i to što nismo zajedno i svako je otišao svojim putem.

Ona je ostavila mene.
Hvala na pojasnjenju.
Puno je jasnije kad se zna da je ona ostavila tebe.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#554 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by S4mpion »

Veze od 9 godina su samo 7 godina odgađani raskidi. :mrgreen:
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#555 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by snijeg_led »

Onda kako objasniti nasu :mrgreen:
no_sikiriki
Posts: 16346
Joined: 11/12/2012 13:21

#556 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by no_sikiriki »

S4mpion wrote: 23/10/2021 14:16 Veze od 9 godina su samo 7 godina odgađani raskidi. :mrgreen:
exactly. znam i slucajeve gdje su se ljudi vjencali tako nakon 7-8 godina veze i razveli se u prvoj godini braka.
User avatar
Koroncica1
Posts: 7
Joined: 24/10/2021 07:56

#557 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Koroncica1 »

Zejnep wrote: 12/11/2017 17:39 Ja ni to malo ne vidim :lol:
NI jaaaa je ne vidimm🙄🙄
YouAreMyDestiny
Posts: 2852
Joined: 08/03/2021 17:27

#558 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by YouAreMyDestiny »

Ja mislim, da ljubav više ne dolazi... :cry: :cry:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#559 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Guadalajara »

Ni ja :( stachemo....kakochemo....sad :cry:
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#560 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Hakiz »

Raspišite tender.
Sydnor
Posts: 1849
Joined: 08/02/2019 09:04

#561 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Sydnor »

Sreca vise ne kuca na moja vrata
Jer moja baby sad ode
Sreca vise ne kuca na moja vrata
Ljubav vise ne stanuje ovdje

:kontrabas:
yooper
Posts: 72
Joined: 20/02/2021 22:33

#562 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by yooper »

foxlife wrote: 23/10/2021 09:49 bas ruzno zvuci ulozila vrijeme u tebe
pa je li ulagala zbog mene ili zbog sebe?
sta je ona radila svo to vrijeme? nije uzivala? nije se provodila sa tom osobom nego ulagala samo?
Možda ružno zvuči ali se u suštini shvata na šta je mislila.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#563 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by foxlife »

yooper wrote: 25/10/2021 13:18
foxlife wrote: 23/10/2021 09:49 bas ruzno zvuci ulozila vrijeme u tebe
pa je li ulagala zbog mene ili zbog sebe?
sta je ona radila svo to vrijeme? nije uzivala? nije se provodila sa tom osobom nego ulagala samo?
Možda ružno zvuči ali se u suštini shvata na šta je mislila.
onda to nije bila ljubav
yooper
Posts: 72
Joined: 20/02/2021 22:33

#564 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by yooper »

foxlife wrote: 25/10/2021 13:21
yooper wrote: 25/10/2021 13:18

Možda ružno zvuči ali se u suštini shvata na šta je mislila.
onda to nije bila ljubav
Svako ima svoju percepciju ljubavi.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#565 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by foxlife »

yooper wrote: 25/10/2021 13:34
foxlife wrote: 25/10/2021 13:21

onda to nije bila ljubav
Svako ima svoju percepciju ljubavi.
naravno
al kad pogledas to i kazes ulozio u vezu izadje kao materijalna stvar ne osjecaj kao ljubav
ja svaku vezu semu ili bilo sta sta sam imao gledam kao lijepo vrijeme provedeno dok je trajalo
kad je prestalo nestalo je osjecaja inace bih bio jos sa tom osobom
i nisam ja nista ulagao da mi se vrati nego da mi bude dobro u tom momentu i nikad ne gledm to kao gubitak neki da nisam profitirao i sl
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#566 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by moonca »

Tacno, vecina muskaraca, je u vezi . jer zeli da uziva.... idu 'srcem' . ..
yooper
Posts: 72
Joined: 20/02/2021 22:33

#567 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by yooper »

foxlife wrote: 25/10/2021 13:42
yooper wrote: 25/10/2021 13:34

Svako ima svoju percepciju ljubavi.
naravno
al kad pogledas to i kazes ulozio u vezu izadje kao materijalna stvar ne osjecaj kao ljubav
ja svaku vezu semu ili bilo sta sta sam imao gledam kao lijepo vrijeme provedeno dok je trajalo
kad je prestalo nestalo je osjecaja inace bih bio jos sa tom osobom
i nisam ja nista ulagao da mi se vrati nego da mi bude dobro u tom momentu i nikad ne gledm to kao gubitak neki da nisam profitirao i sl
Razumijem te u potpunosti.
Ne koristim ni ja riječ ulaganje u ovakvim situacijama jer se držim upravo ovoga što si napisao.

Haman to žene malo drugačije gledaju jer pretežno u njihovim očima one su te koje su povrijeđene više nego muškarci jer smo mi kakvi jesmo pa se često pitaju baš na taj način "u šta sam ja ulagala ove godine?"

Često sam znao čuti od žena svojih prijatelja koji su u braku kako su postigli oni dosta toga zahvaljujući ženama jer su ih one usmjerile i pokazale im kako treba razmišljati :D. VIdiš da žene ulažu u nas pa smo mi bolji :D.
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#568 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by snijeg_led »

Moj komentar se odnosio na vezu dvoje ljudi koji su 9 godina podjednako (pretpostavljam) ulagali u svoju ljubav, ne samo ljubav nego prijateljstvo prije svega, podrsku itd. Zatim jedna strana mozda planira nesto dalje, brak ili porodicu, a zna se da mi zene pretezno gledamo da imamo i dijete sa tom osobom, jer tako smo "programirane" i onda ona racuna na nesto dalje, a on ne.

I umjesto sretnog zavrsetka, on nadje neku drugu, kratko bude s njom i ozeni se bez imalo grize savjesti prema osobi s kojom je bio 9 godina. Zao mi je sto se ne slazete, ali ovakve ljude nikako ne mogu da razumijem. Sada cete pocete da pricate kao nisu se bas volili 9 godina, svadjali su se itd, u to ne vjerujem jer svadje trebaju biti jako rijetke kad se s nekim zabavljas, ako pocnu svadje onda nema dalje. Znaci ne bi bili 9 godina zajedno.
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#569 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Hakiz »

foxlife wrote: 25/10/2021 13:42
yooper wrote: 25/10/2021 13:34

Svako ima svoju percepciju ljubavi.
naravno
al kad pogledas to i kazes ulozio u vezu izadje kao materijalna stvar ne osjecaj kao ljubav
ja svaku vezu semu ili bilo sta sta sam imao gledam kao lijepo vrijeme provedeno dok je trajalo
kad je prestalo nestalo je osjecaja inace bih bio jos sa tom osobom
i nisam ja nista ulagao da mi se vrati nego da mi bude dobro u tom momentu i nikad ne gledm to kao gubitak neki da nisam profitirao i sl
Ja je varam, ona me voli. Ne treba ulagati.
Vuslat
Posts: 36
Joined: 24/10/2021 12:07

#570 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Vuslat »

Vjerujem da nije lahko osobama koje budu ostavljene nakon godina i godina braka/veze... ali, iskreno, sta je druga opcija?
Očekivati da neko ostane s tobom zbog savjesti, odgovornosti, osjećaja da ti nešto duguje... jer ovo "ulaganje" u nekoga me na to asocira...
Ne, hvala.
Ako neko želi otići, ja bih mu još širom vrata otvorila. Jednostavno, samopoštovanje ili ego, ne znam, možda inat, ali ne bih nikoga nikada molila da ostane...

I daa, ponekad imam osjećaj da su ljudi više ulagali u sebe, a manje u partnera, da možda ne bi bili ni ostavljeni?!
Ili se makar ne bi osjećali iskorištenim kada se to vec desi?!

Treba prvo voljeti sebe, pa tek onda druge :mrgreen:
Hakiz
Posts: 39669
Joined: 30/07/2015 20:01

#571 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by Hakiz »

Vuslat wrote: 25/10/2021 15:51 Treba prvo voljeti sebe, pa tek onda druge :mrgreen:
Haleluja, sestro.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#572 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by foxlife »

Vuslat wrote: 25/10/2021 15:51 Vjerujem da nije lahko osobama koje budu ostavljene nakon godina i godina braka/veze... ali, iskreno, sta je druga opcija?
Očekivati da neko ostane s tobom zbog savjesti, odgovornosti, osjećaja da ti nešto duguje... jer ovo "ulaganje" u nekoga me na to asocira...
Ne, hvala.
Ako neko želi otići, ja bih mu još širom vrata otvorila. Jednostavno, samopoštovanje ili ego, ne znam, možda inat, ali ne bih nikoga nikada molila da ostane...

I daa, ponekad imam osjećaj da su ljudi više ulagali u sebe, a manje u partnera, da možda ne bi bili ni ostavljeni?!
Ili se makar ne bi osjećali iskorištenim kada se to vec desi?!

Treba prvo voljeti sebe, pa tek onda druge :mrgreen:
jesi ti nova? :D
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#573 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by foxlife »

snijeg_led wrote: 25/10/2021 15:05 Moj komentar se odnosio na vezu dvoje ljudi koji su 9 godina podjednako (pretpostavljam) ulagali u svoju ljubav, ne samo ljubav nego prijateljstvo prije svega, podrsku itd. Zatim jedna strana mozda planira nesto dalje, brak ili porodicu, a zna se da mi zene pretezno gledamo da imamo i dijete sa tom osobom, jer tako smo "programirane" i onda ona racuna na nesto dalje, a on ne.

I umjesto sretnog zavrsetka, on nadje neku drugu, kratko bude s njom i ozeni se bez imalo grize savjesti prema osobi s kojom je bio 9 godina. Zao mi je sto se ne slazete, ali ovakve ljude nikako ne mogu da razumijem. Sada cete pocete da pricate kao nisu se bas volili 9 godina, svadjali su se itd, u to ne vjerujem jer svadje trebaju biti jako rijetke kad se s nekim zabavljas, ako pocnu svadje onda nema dalje. Znaci ne bi bili 9 godina zajedno.
nema to veze sto je 9 godina ocito nekome je to bila navika a ne ljubav
tipujem na muskarca jer tako uvijek ima zensku za sex i lakse mu nego da svake sedmice se muci da trazi i nakon 9 godina nasao neku koja mu odgovara s prvom prekinuo i ovu ozenio
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#574 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by moonca »

ja sam bio u vezi 9 godina, prekinili smo i onda sam oženio drugu nakon 9 mjeseci i lijepo nam je. Zajedno gradimo budičnost i kujemo je onako kako nama odgovara.

Sva istina u odluci na brak sa drugom ženom nakon duge veze i prekida je u tome što si drugu ženu našao sa 27 godina (npr) i sa drugačijim shvatanjem dok si sa onom prije bio od svoje 18 (npr) godine kada je opet mladost uzela svoje. Dodaj tu još nezrelost, drugačije razmišljanje a i večina mladih baš i nije spremna na tako velik korak kao što je brak u tim godinama jer nemaš konkretno ništa (posao, kućeta, mačeta, nothing) pa ss ta veza razvukla do neizmoglosti.

Sve u svemu, shvatili ste poentu.
Kako ja shvatam. bila je veza.. pocela s 18 godina. oboje mladi. nisu ni primjetili, vjerujem, kako godine lete (9) ... i dobro su se poznavali.... vjerujem da su tacno znali -sta ko zeli, da o tome i ne razgovaraju/ pitaju za misljenje..
Niko nije prevaren/ iskoristen...... sticaj okolnosti..
snijeg_led
Posts: 6665
Joined: 08/12/2019 21:35

#575 Re: Vjerujete li da ljubav dolazi sama ?

Post by snijeg_led »

Vuslat wrote: 25/10/2021 15:51 Vjerujem da nije lahko osobama koje budu ostavljene nakon godina i godina braka/veze... ali, iskreno, sta je druga opcija?
Očekivati da neko ostane s tobom zbog savjesti, odgovornosti, osjećaja da ti nešto duguje... jer ovo "ulaganje" u nekoga me na to asocira...
Ne, hvala.
Ako neko želi otići, ja bih mu još širom vrata otvorila. Jednostavno, samopoštovanje ili ego, ne znam, možda inat, ali ne bih nikoga nikada molila da ostane...

I daa, ponekad imam osjećaj da su ljudi više ulagali u sebe, a manje u partnera, da možda ne bi bili ni ostavljeni?!
Ili se makar ne bi osjećali iskorištenim kada se to vec desi?!

Treba prvo voljeti sebe, pa tek onda druge :mrgreen:
Ja ti garantujem da to nema veze sa ljubavlju kad se, sada vec figurativno receno, ovakve stvari dese, nego samo sa pure sex
muskarac nadje novu s kojom mu je zabavnije iz pocetka trip puta i ostavi onu s kojom je bio 9 godina
znam covjeka koje je ostavio djevojku tako pa nakon kratkog vremena ozenio njenu prijateljicu :-)
Post Reply