Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
dale cooper
Posts: 28477
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#3401 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by dale cooper »

Ramzess Veliki wrote: 05/01/2020 11:01 Jedan mudri stari bajker jednom je rekao - Najvise se voli prvo dijete i druga zena.

Mada ... mozda je to rekla i mudra bajkerica, za drugog muza. Predanje se prenosi sa bajkerskog koljena na koljeno vec mnogo generacija pa je vrlo moguce ...
Ja sam isto to čuo i to ne od bajkera, a ima i nastavak - i treća rakija. :mrgreen:
Medenarosa
Posts: 3
Joined: 04/01/2020 14:07

#3402 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Medenarosa »

moonca wrote: 04/01/2020 01:41 Taj papir- vjencani - sve pokvari, kod vecine parova. :zoka:
Složit ću se s tobom.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18179
Joined: 11/02/2013 11:32

#3403 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Ramzess Veliki »

Medenarosa wrote: 10/01/2020 23:48
moonca wrote: 04/01/2020 01:41 Taj papir- vjencani - sve pokvari, kod vecine parova. :zoka:
Složit ću se s tobom.
Novi kolacic? :thumbup:
Medenarosa
Posts: 3
Joined: 04/01/2020 14:07

#3404 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Medenarosa »

Odnedavno jesam.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#3405 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by dobar osjecaj »

Medenarosa wrote: 10/01/2020 23:48
moonca wrote: 04/01/2020 01:41 Taj papir- vjencani - sve pokvari, kod vecine parova. :zoka:
Složit ću se s tobom.
Cujem puno ljudi da to govore a mnogo ljudi ciji su se roditelji razveli tokom odrastanja i koji su kao djeca dozivjeli puno verbalnog i fizickog nasilja kazu da ne samo papir nego i djeca pokvare sve. Ne znam zasto je to tako, mozda nose od djetinjstva kriz uopste nepozeljnih ili krivih za raspad porodice ili bogzna sta.
Nijedan od ova dva pristupa zivotu ne dozivljavam kao zdrave.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3406 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

HM.. rekla bi da je suprotno-- da djeca iz navedenih 'situacija' zele sretan brak, kao i puno djece- da im pruze ljubav... u tome znaju pretjerati---- previshe paznje -donosi nove probleme.

Papir kao svaki -dokument- nosi neku tezinu, ozbiljnost- jedno od para to shvati- doslovno- pa 'digne zastavu' sto bi se reklo.. :-)
Ne mali br razvoda je bas u prvim kodinama zajednice- a tome doprinese dijete- briga, zahtjevi, neprospavane noci- iscrpljenost- par se nije dovoljni uklopio ni izmedju sebe- a prinova stigla.. :)
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#3407 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by L3D3NA »

moonca wrote: 18/03/2020 17:52 HM.. rekla bi da je suprotno-- da djeca iz navedenih 'situacija' zele sretan brak, kao i puno djece- da im pruze ljubav... u tome znaju pretjerati---- previshe paznje -donosi nove probleme.

Papir kao svaki -dokument- nosi neku tezinu, ozbiljnost- jedno od para to shvati- doslovno- pa 'digne zastavu' sto bi se reklo.. :-)
Ne mali br razvoda je bas u prvim kodinama zajednice- a tome doprinese dijete- briga, zahtjevi, neprospavane noci- iscrpljenost- par se nije dovoljni uklopio ni izmedju sebe- a prinova stigla.. :)
Titami, nisi ni razvedena, nemaš ni djece, nisi nikada bila u braku, a pametuješ na svim tim temama kao da si sve to prošla 10 puta

Šta ti BA znaš šta papir nosi?

Šta ti znaš šta su neprospavane noći, osim što ih provodiš ovdje, na klixu, očigledno

puna te svaka tema, neke tačkice stavljaš, rečenice ti polupovezane, ko si ba, šta te puca

Kako uopće i zašto upadaš na teme o stvarima o kojima nemaš pojma, nego od babe mi rahmetli komšijina zaova pa njena sestra od šure rekla... :-)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3408 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

L3D3NA wrote: 18/03/2020 23:36 Titami, nisi ni razvedena, nemaš ni djece, nisi nikada bila u braku, a pametuješ na svim tim temama kao da si sve to prošla 10 puta
A, pratish me u stopu. :oops: :lol: trachac obican... ;-)

Rado cu procitati- sta ti msilis o svemu ovome- i ... gdje ce narod na godisnji....Image
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#3409 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by scarface32 »

L3D3NA wrote: 18/03/2020 23:36
moonca wrote: 18/03/2020 17:52 HM.. rekla bi da je suprotno-- da djeca iz navedenih 'situacija' zele sretan brak, kao i puno djece- da im pruze ljubav... u tome znaju pretjerati---- previshe paznje -donosi nove probleme.

Papir kao svaki -dokument- nosi neku tezinu, ozbiljnost- jedno od para to shvati- doslovno- pa 'digne zastavu' sto bi se reklo.. :-)
Ne mali br razvoda je bas u prvim kodinama zajednice- a tome doprinese dijete- briga, zahtjevi, neprospavane noci- iscrpljenost- par se nije dovoljni uklopio ni izmedju sebe- a prinova stigla.. :)
Titami, nisi ni razvedena, nemaš ni djece, nisi nikada bila u braku, a pametuješ na svim tim temama kao da si sve to prošla 10 puta

Šta ti BA znaš šta papir nosi?

Šta ti znaš šta su neprospavane noći, osim što ih provodiš ovdje, na klixu, očigledno

puna te svaka tema, neke tačkice stavljaš, rečenice ti polupovezane, ko si ba, šta te puca

Kako uopće i zašto upadaš na teme o stvarima o kojima nemaš pojma, nego od babe mi rahmetli komšijina zaova pa njena sestra od šure rekla... :-)
Mozda je bracni savjetnik? :D :D :D
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#3410 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by L3D3NA »

moonca wrote: 18/03/2020 23:48
L3D3NA wrote: 18/03/2020 23:36 Titami, nisi ni razvedena, nemaš ni djece, nisi nikada bila u braku, a pametuješ na svim tim temama kao da si sve to prošla 10 puta
A, pratish me u stopu. :oops: :lol: trachac obican... ;-)

Rado cu procitati- sta ti msilis o svemu ovome- i ... gdje ce narod na godisnji....Image
u stopu?
teško te je zaobići, jer si svuda, k'o virus

nije tema gdje će narod na godišnji,
idi se udaj, rodi djecu, razvedi, pa se vrati na temu,

i malo baci pogled na gramatiku, osim shto vishis ovdje
ili idi malo vanka, do prozora...štagod :)
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#3411 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by L3D3NA »

scarface32 wrote: 18/03/2020 23:50
L3D3NA wrote: 18/03/2020 23:36
moonca wrote: 18/03/2020 17:52 HM.. rekla bi da je suprotno-- da djeca iz navedenih 'situacija' zele sretan brak, kao i puno djece- da im pruze ljubav... u tome znaju pretjerati---- previshe paznje -donosi nove probleme.

Papir kao svaki -dokument- nosi neku tezinu, ozbiljnost- jedno od para to shvati- doslovno- pa 'digne zastavu' sto bi se reklo.. :-)
Ne mali br razvoda je bas u prvim kodinama zajednice- a tome doprinese dijete- briga, zahtjevi, neprospavane noci- iscrpljenost- par se nije dovoljni uklopio ni izmedju sebe- a prinova stigla.. :)
Titami, nisi ni razvedena, nemaš ni djece, nisi nikada bila u braku, a pametuješ na svim tim temama kao da si sve to prošla 10 puta

Šta ti BA znaš šta papir nosi?

Šta ti znaš šta su neprospavane noći, osim što ih provodiš ovdje, na klixu, očigledno

puna te svaka tema, neke tačkice stavljaš, rečenice ti polupovezane, ko si ba, šta te puca

Kako uopće i zašto upadaš na teme o stvarima o kojima nemaš pojma, nego od babe mi rahmetli komšijina zaova pa njena sestra od šure rekla... :-)
Mozda je bracni savjetnik? :D :D :D
jes, zato je ovdje non stop
dobila internet diplomu od saveza ameriĆkih udruga za zaštitu kontejnera :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3412 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

L3D3NA wrote: 18/03/2020 23:56 u stopu?
teško te je zaobići, jer si svuda, k'o virus

nije tema gdje će narod na godišnji,
idi se udaj, rodi djecu, razvedi, pa se vrati na temu,

i malo baci pogled na gramatiku, osim shto vishis ovdje
ili idi malo vanka, do prozora...štagod :)
Top
Image

os' sa mnom na kafu.. da vjezbamo grama tiku...Image
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#3413 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Guadalajara »

Ljubomorna ledena :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3414 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 19/03/2020 00:07 Ljubomorna ledena :mrgreen:
.. nije ona.. :lol: :oops: --ono...
User avatar
L3D3NA
Posts: 522
Joined: 21/11/2019 22:27

#3415 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by L3D3NA »

očito se hraniš kvotanjem, pa neću više

haj ba nađi si život, kako ti se da visit ovdje, koji waste of air, žali bože drveća :D
i koji si đon obraz
i snitcher, samo čekaš da prijaviš ako ti se ne sviđa komentar,
I think the problem with people like this is that they are so stupid that they have no idea how stupid they are. You see, if you are very, very stupid, how can you possibly realize that you are very, very stupid? You’d have to be relatively intelligent to realize how stupid you are.



anyway, on ignore, saving my gray cells from stupidity :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3416 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

L3D3NA wrote: 19/03/2020 00:32 Unread post by L3D3NA » 18/03/2020 19:32
očito se hraniš kvotanjem, pa neću više
'ocesh, ocesh.. :wink:

Image
...i .. nista na temu.. hm ...Image
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21582
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#3417 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by MarlboroGold »

Kakav okršaj :mrgreen:
User avatar
pizarro
Posts: 4193
Joined: 11/01/2018 21:33
Location: Ruhrgebiet

#3418 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by pizarro »

ne mogu nikako da shvatim ovo kako djeca mogu sve pokvariti.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#3419 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by dobar osjecaj »

pizarro wrote: 19/03/2020 08:34 ne mogu nikako da shvatim ovo kako djeca mogu sve pokvariti.
Izvan opstih definicija porodice i koncepta porodice koja slozno svakodnevno sjedi makar jedan zajednicki obrok za trpezarijskim stolom, polako uziva od predjela do deserta dok svi clanovi prepricavaju kakav im je bio dan postoji stvarni zivot.
U tom stvarnom zivotu jako puno djece se rodi roditeljima koji ih ne zele. Roditelja koji se fakticki mada ne i pravno ili fizicki "razvedu" jos prije rodjenja djeteta. Imala sam nazalost priliku upoznati vise ljudi koji su odrasli upravo u takvim okolnostima, izlozeni raznim optuzbama jednog ili oba roditelja kako su oni za sve krivi. Meni je jasno zasto neko ko od najranije dobi slusa takvu vrstu optuzbi i nema stabilan oslonac ni u kome odraste u osobu koja ne vjeruje nikome, ne zna prakticno sta je porodica iz moje prve recenice i nista dobro ne vezuje za koncept porodice, djece i porodicnog zivota. Takvih pojedinaca je jako puno. Takvim pojedincima je jako tesko pomoci u odrasloj dobi. Takvi pojedinci cesto i kad se odluce ili prisile da ostvare potomstvo, nastavljaju zatvoreni niz patnje za svoje potomstvo koje iz njihovog ponasanja uci isto ili slicno sta su oni prolazili.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3420 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by moonca »

I kod sretnih porodica -ako dijete ne dobije sta zeli- izjasnjava se da je nepozeljno.. da ga mrze itd--- :-)
almir90
Posts: 7799
Joined: 08/06/2008 00:56

#3421 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by almir90 »

Mislim da se ovo više odnosi na situaciju gdje se djetetu direktno kaže da je greška što je uopšte rođen/a, ne mora nužno to ni roditelj biti, može biti i neko drugi bližnji; kako god, to ostane ugravirano u glavu, kako se ko nosi s tim i ima posljedice je individualna stvar. Nisam siguran da li je ovakva situacija u pitanju, ali neka me @dobar osjecaj ispravi ukoliko je mislila na nešto drugo.
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#3422 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by dobar osjecaj »

almir90 wrote: 19/03/2020 12:48 Mislim da se ovo više odnosi na situaciju gdje se djetetu direktno kaže da je greška što je uopšte rođen/a, ne mora nužno to ni roditelj biti, može biti i neko drugi bližnji; kako god, to ostane ugravirano u glavu, kako se ko nosi s tim i ima posljedice je individualna stvar. Nisam siguran da li je ovakva situacija u pitanju, ali neka me @dobar osjecaj ispravi ukoliko je mislila na nešto drugo.
Direktno i indirektno. Imam i imala sam oko sebe dragih ljudi kojima su roditelji ranije ili kasnije tokom odrastanja rekli nesto tipa "da ti nisi bio na putu, postao bih nesto o cemu sam sanjao". Neke koje ja znam su roditelji u najranijoj dobi jednostavno ostavili kod drugih clanova porodice da se ne bi nikad vratili, ili povremeno vratili, pa napustali zauvijek. Imam drage ljude koji su, nakon sto su cesto ili svakodnevno bili izlozeni necemu iz spektra porodicnog nasilja, otimani od strane jednog ili drugog roditelja, selili previse puta, izgubili ikakav vid stabilnosti i sigurnosti. Neki od njih su se uspjeli potruditi i postati uspjesni u razlicitim profesijama, divni su prijatelji, traze ljubav i prihvacanje, rado ce vam pomoci i biti tu za vas ali koncept porodice im je zauvijek ostao nesto strano i bjeze od toga.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#3423 mod-comment

Post by Euridika »

L3D3NA wrote: 19/03/2020 00:32 očito se hraniš kvotanjem, pa neću više

haj ba nađi si život, kako ti se da visit ovdje, koji waste of air, žali bože drveća :D
i koji si đon obraz
i snitcher, samo čekaš da prijaviš ako ti se ne sviđa komentar,
I think the problem with people like this is that they are so stupid that they have no idea how stupid they are. You see, if you are very, very stupid, how can you possibly realize that you are very, very stupid? You’d have to be relatively intelligent to realize how stupid you are.



anyway, on ignore, saving my gray cells from stupidity :D
Iako nije bilo prijave komentara, to ne znači da će ovakav govor proći neopaženo. Kako god se ti slagala ili ne slagala s Muncom, moraš je uvažavati kao sagovornika na forumu i ne vrijeđati je (ono hinjski, ništa konkretno, ali tačno aludiraš na uvredu). Ili je zaobiđi ako ti se ne dopada ili je pobijedi argumentima u diskusiji. Neka ti ovo bude upozorenje.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#3424 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by vjesticanametli »

@Euridika a komentare ove druge ne vidis 8) ober hinjaluk
User avatar
scarface32
Posts: 874
Joined: 12/12/2004 11:54

#3425 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by scarface32 »

vjesticanametli wrote: 19/03/2020 15:14 @Euridika a komentare ove druge ne vidis 8) ober hinjaluk
nek se razvedu lakse je :D :D :D :D Samo da djeca ne ispastaju
Post Reply