Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#2176 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Ramzess Veliki »

Miss Moonlight wrote:Pa vidim glupih postova pravol
Uglavnom se svi razvode iz par nekih razloga. Ja sam sve skupila pa sam tek onda hrabrost skupila da se razvedem. Imam 33 godine, two kids, razvela se emotivno prije godinu, zakonski prije pola...I eto organizovala se, al nekako praznina, kontam šta i kako sada. Očekivala sam ovdje neke mudre savjete iz iskustva. Nisam očekivala neumjesne komentare. :roll:
KHM … ne srljaj, ne dozvoli da te jede grizodusje, druzi se, ne misli na svoj status I pokusaj sebi vrijeme sa djecom uciniti veselim. Ne zali I ne prisjecaj se, okrenula si drugi list I tako se ponasaj. Sto prije zaboravis bivseg partnera to ce ti biti lakse. Ako ga se sjetis uvecer tokom noci, mlatni sebi koji samar I pokusaj zamisljati nekog drugog. Probaj se zaljubiti bar privremeno u nekoga, da udjes u novi fazon, uskoci u avanturu radi svoga samopouzdanja.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#2177 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Ramzess Veliki »

scarface32 wrote:Razveden 3,5 g, tesko je bilo nauciti kuhati, ali sve se moze kad se mora.
Ja sam skidao sa kablovske neke pederske recepte I na kraju skontam grah sa suhim mesom svaki dan I rijesen problem. Ako nema graha narezes suhovine. :D
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#2178 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by MarlboroGold »

moonca wrote:
MarlboroGold wrote:Neko piše. Bolje nemoj.
Ima ovih što jedva dočekaju da pametuju a nisu nikad bili u vezi, a kamo li u braku.
Ne bi trebali ni te zanemarivati. Zar nisu oni potencijalni-sledeci/ca? :wink:
Tvoj drug Xavier je sigurno sljedeći.


:D
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2179 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Pasiflora »

Ramzess Veliki wrote:Koju god sam pitao kaze da voli Bozu Vrecu … e vala taj mi ne pjev'o u kuci. :twisted:
Ja ne volim Vreću!!!!!
:D
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#2180 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Ramzess Veliki »

Pasiflora wrote:
Ramzess Veliki wrote:Koju god sam pitao kaze da voli Bozu Vrecu … e vala taj mi ne pjev'o u kuci. :twisted:
Ja ne volim Vreću!!!!!
:D
Imas prolaz k'o kanjon Kolorada !!! :lol:
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#2181 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Pasiflora »

Ramzess Veliki wrote:
Pasiflora wrote:
Ramzess Veliki wrote:Koju god sam pitao kaze da voli Bozu Vrecu … e vala taj mi ne pjev'o u kuci. :twisted:
Ja ne volim Vreću!!!!!
:D
Imas prolaz k'o kanjon Kolorada !!! :lol:
:pipi: :pipi: :pipi: :pipi: :pipi:
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#2182 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by superiska »

Miss Moonlight wrote:Pa vidim glupih postova pravol
Uglavnom se svi razvode iz par nekih razloga. Ja sam sve skupila pa sam tek onda hrabrost skupila da se razvedem. Imam 33 godine, two kids, razvela se emotivno prije godinu, zakonski prije pola...I eto organizovala se, al nekako praznina, kontam šta i kako sada. Očekivala sam ovdje neke mudre savjete iz iskustva. Nisam očekivala neumjesne komentare. :roll:
Po meni, možda, malo rano za kontati šta i kako (ako si mislila na novu vezu?).
Meni je, u tom periodu, fokus bio na djeci (i dalje je, naravno). Najvažnije mi je bilo osluškivati njihova osjećanja, pratiti proces prilagođavanja, paziti kako da što lakše prebrode taj period. U cijelom tom procesu, njima je najteže. Kako god da ti zvuči, mi odrasli ćemo se snaći, lako mi je za nas.
Isto tako, pokušati, koliko je moguće, ostati u nekim normalnim odnosima sa bivšim supružnikom jer, htjeli ili ne, uvijek ćete biti direktno ili indirektno povezani - zbog djece.
Čovjek se priprema i misli da zna šta ga čeka, kada je već razvod jedino rješenje, ali nikada ne možeš biti spreman. Život se totalno mijenja. U cijelom tom, novom, procesu prilagođavanja najbitnije je posložiti prioritete i ne srljati u nešto. Ni na šta nećeš zakasniti, niti ćeš šta propustiti. Dosta raje baš u tom periodu, odmah nakon razvoda, pravi kardinalne životne greške (govorim sa pozicije posmatrača), nešto se i ovdje pisalo o tome. Ono što je sigurno jeste da je vrijeme najbolji i najsigurniji saveznik. Vremenom ćeš tačno i precizno znati šta želiš a šta ne. Možemo mi tebi ovdje savjetovati da se upišeš na fitnes, izlaziš sa društvom, opijaš se, čitaš knjige, šetaš, zaljubiš se....itd. itd. Svi smo različiti, imamo drugačija interesovanja, prioritete, želje. Tako ćeš i ti, vremenom, znati šta i kako. Nema recepta i nema instant rješenja.
Kada dođe do razvoda – svi su na gubitku. Brak je nešto divno, nekome smisao života,.... svi smo ulazeći u brak mislili da je zauvijek. Dešava se, ideš dalje, i ako već mora doći do razvoda to ne znači da je život stao. Ne, nipošto nije. Život je i dalje lijep i ko zna šta koga već slijedeće jutro čeka. :drndavi:
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#2183 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Xavier1 »

Bas neko treba da bude ljudina od muskarca da pristane biti sa zenom od 33 godine i dvoje male djece. Ja nikada ne bih mogao.
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#2184 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by duminjo »

Xavier1 wrote:Bas neko treba da bude ljudina od muskarca da pristane biti sa zenom od 33 godine i dvoje male djece. Ja nikada ne bih mogao.
Ti ko trudnica. Samo Nesto biras. Sve ti smeta. Nista ne možeš..
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2185 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Euphoria »

Hehehe, ti si odlucio da me otjeras s foruma prije nego sam i dosla :) Hvala za iskrenost :-)

Hvala superiska. Odavno mi je fokus na djeci, na njihovim potrebama, jer se nisam odlučila razvesti preko noći. Zatim je fokus na poslu, puno sam učila, ovu godinu se školovala, radim dva posla. Treniram, zdravo se hranim, izadjem sa drugariama, ne baš često jer nisam taj tip, a i kroz jedan od poslova taj drustveni zivot je zastupljen, često putujem. Ali sam nekako prazna i usamljenja, znas ono...nekad samo da te neko zagrli i kaze sve ce biti ok.
Registrovala se na neke app za upoznavanje, iskustva uzas. Ako je normalan, ozenjen je :)
I bas ono kontam...fkt ko ce mene sa dvoje djece i 33 godine.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2186 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Euphoria »

Što se tiče bivšeg, vala ne žalim ni za njim ni bilo čim. Prežalila sam ga i sahranila još dok smo u braku bili. Nije baš bio divan, ali o bivšim sve najbolje :)
On ima od kako smo se razišli fizički zvanično djevojku
Last edited by Euphoria on 28/06/2019 00:48, edited 1 time in total.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#2187 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Ramzess Veliki »

Miss Moonlight wrote:Hehehe, ti si odlucio da me otjeras s foruma prije nego sam i dosla :) Hvala za iskrenost :-)

Hvala superiska. Odavno mi je fokus na djeci, na njihovim potrebama, jer se nisam odlučila razvesti preko noći. Zatim je fokus na poslu, puno sam učila, ovu godinu se školovala, radim dva posla. Treniram, zdravo se hranim, izadjem sa drugariama, ne baš često jer nisam taj tip, a i kroz jedan od poslova taj drustveni zivot je zastupljen, često putujem. Ali sam nekako prazna i usamljenja, znas ono...nekad samo da te neko zagrli i kaze sve ce biti ok.
Registrovala se na neke app za upoznavanje, iskustva uzas. Ako je normalan, ozenjen je :)
I bas ono kontam...fkt ko ce mene sa dvoje djece i 33 godine.
Neko razveden ... ili neko ko ce te prepoznati kao osobu koju je trazio. Zivot zna I pozitivno da iznenadi.
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#2188 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Xavier1 »

duminjo wrote:
Xavier1 wrote:Bas neko treba da bude ljudina od muskarca da pristane biti sa zenom od 33 godine i dvoje male djece. Ja nikada ne bih mogao.
Ti ko trudnica. Samo Nesto biras. Sve ti smeta. Nista ne možeš..
Neko moze birati, a neko ne. Sta ja mogu sto je tebe zapalo da ne mozes.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2189 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Euphoria »

Ramzess Veliki wrote:
Miss Moonlight wrote:Hehehe, ti si odlucio da me otjeras s foruma prije nego sam i dosla :) Hvala za iskrenost :-)

Hvala superiska. Odavno mi je fokus na djeci, na njihovim potrebama, jer se nisam odlučila razvesti preko noći. Zatim je fokus na poslu, puno sam učila, ovu godinu se školovala, radim dva posla. Treniram, zdravo se hranim, izadjem sa drugariama, ne baš često jer nisam taj tip, a i kroz jedan od poslova taj drustveni zivot je zastupljen, često putujem. Ali sam nekako prazna i usamljenja, znas ono...nekad samo da te neko zagrli i kaze sve ce biti ok.
Registrovala se na neke app za upoznavanje, iskustva uzas. Ako je normalan, ozenjen je :)
I bas ono kontam...fkt ko ce mene sa dvoje djece i 33 godine.
Neko razveden ... ili neko ko ce te prepoznati kao osobu koju je trazio. Zivot zna I pozitivno da iznenadi.
Da, valjda...Nana rahmetli govorila sudjeni neće pobjeći :lol: Sad samo čekam da me prepozna :-?
User avatar
Xavier1
Posts: 4043
Joined: 08/07/2018 03:38

#2190 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Xavier1 »

Miss Moonlight wrote:Hehehe, ti si odlucio da me otjeras s foruma prije nego sam i dosla :) Hvala za iskrenost :-)

Hvala superiska. Odavno mi je fokus na djeci, na njihovim potrebama, jer se nisam odlučila razvesti preko noći. Zatim je fokus na poslu, puno sam učila, ovu godinu se školovala, radim dva posla. Treniram, zdravo se hranim, izadjem sa drugariama, ne baš često jer nisam taj tip, a i kroz jedan od poslova taj drustveni zivot je zastupljen, često putujem. Ali sam nekako prazna i usamljenja, znas ono...nekad samo da te neko zagrli i kaze sve ce biti ok.
Registrovala se na neke app za upoznavanje, iskustva uzas. Ako je normalan, ozenjen je :)
I bas ono kontam...fkt ko ce mene sa dvoje djece i 33 godine.
Pa trazi razvedene sa djecom. Slican se slicnom raduje. Nije realno ocekivati da ce neki bez braka iza sebe i bez potomstva biti sa tobom. Mada nije da bas nema nikakvih sansi i da se to desi.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2191 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Euphoria »

Pa i ne trazim i ne gledam ove slobodne, jer necu imati vise djece, pa mi malo nerealno upustati se u nesto sa osobom koja planira imati djecu.
Razvedene nemam priliku upoznati, samo jednog al totalno oštećenog. Konstatno me pronalaze i javljaju mi se ozenjeni muskarci. Ne znam vise otkud izviru :)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2192 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by SaraFina »

Miss Moonlight wrote:Pa i ne trazim i ne gledam ove slobodne, jer necu imati vise djece, pa mi malo nerealno upustati se u nesto sa osobom koja planira imati djecu.
Razvedene nemam priliku upoznati, samo jednog al totalno oštećenog. Konstatno me pronalaze i javljaju mi se ozenjeni muskarci. Ne znam vise otkud izviru :)
Ima ljudi na temi čije komentare ti je najbolje da preskočiš. :D Skoncentriraj se na polemiku sa pozitivcima, poput superiške, duminja, Ramzesa...
Nijednu opciju ne isključuj, i ne opravdavaj se nepoznatim u virtuali nikada.
Zašto bi isključivala neoženjene? Nije 18 vijek.
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#2193 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Euphoria »

Ne isključujem, ali opet nekako na distanci, evo kako je Xavier1 rekao, takva su naša razmisljanja u BiH: "čuj on momak, ona raspuŠćenica" a i zbog djece, jer pretpostavljam da neko ko nema djecu planira da ih ima.
Hvala na podsjetniku, godinama nisam bila član foruma i viritualnog zivota, svakako si u pravu :)
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#2194 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Ramzess Veliki »

SaraFina wrote:
Miss Moonlight wrote:Pa i ne trazim i ne gledam ove slobodne, jer necu imati vise djece, pa mi malo nerealno upustati se u nesto sa osobom koja planira imati djecu.
Razvedene nemam priliku upoznati, samo jednog al totalno oštećenog. Konstatno me pronalaze i javljaju mi se ozenjeni muskarci. Ne znam vise otkud izviru :)
Ima ljudi na temi čije komentare ti je najbolje da preskočiš. :D Skoncentriraj se na polemiku sa pozitivcima, poput superiške, duminja, Ramzesa...
Nijednu opciju ne isključuj, i ne opravdavaj se nepoznatim u virtuali nikada.
Zašto bi isključivala neoženjene? Nije 18 vijek.
Sara dobro kaze. Imam jarana koji su oenili rayvedene zene sa njihovom djecom, a oni se prije nisu zenili niti imaju od ranije djecu.

Svegami raybicu nov laptop radi ovog Smart asistenta ... :twisted:
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#2195 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by Ramzess Veliki »

Miss Moonlight wrote:Ne isključujem, ali opet nekako na distanci, evo kako je Xavier1 rekao, takva su naša razmisljanja u BiH: "čuj on momak, ona raspuŠćenica" a i zbog djece, jer pretpostavljam da neko ko nema djecu planira da ih ima.
Hvala na podsjetniku, godinama nisam bila član foruma i viritualnog zivota, svakako si u pravu :)
Naucices se da ne citas njegove postove ... :lol:
Onje uvijek kontra i opozicija. :lol:
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#2196 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by duminjo »

Xavier1 wrote:
duminjo wrote:
Xavier1 wrote:Bas neko treba da bude ljudina od muskarca da pristane biti sa zenom od 33 godine i dvoje male djece. Ja nikada ne bih mogao.
Ti ko trudnica. Samo Nesto biras. Sve ti smeta. Nista ne možeš..
Neko moze birati, a neko ne. Sta ja mogu sto je tebe zapalo da ne mozes.
Pa nisu zene patike da se biraju
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#2197 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by duminjo »

Miss Moonlight wrote:Ne isključujem, ali opet nekako na distanci, evo kako je Xavier1 rekao, takva su naša razmisljanja u BiH: "čuj on momak, ona raspuŠćenica" a i zbog djece, jer pretpostavljam da neko ko nema djecu planira da ih ima.
Hvala na podsjetniku, godinama nisam bila član foruma i viritualnog zivota, svakako si u pravu :)
Pa jarane djecu su.. Nisu smece. Normalnom insanu nece nikad dijete smetati
User avatar
superiska
Posts: 2278
Joined: 08/09/2017 12:27
Location: Šeher

#2198 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by superiska »

Miss Moonlight wrote:Hehehe, ti si odlucio da me otjeras s foruma prije nego sam i dosla :) Hvala za iskrenost :-)

Hvala superiska. Odavno mi je fokus na djeci, na njihovim potrebama, jer se nisam odlučila razvesti preko noći. Zatim je fokus na poslu, puno sam učila, ovu godinu se školovala, radim dva posla. Treniram, zdravo se hranim, izadjem sa drugariama, ne baš često jer nisam taj tip, a i kroz jedan od poslova taj drustveni zivot je zastupljen, često putujem. Ali sam nekako prazna i usamljenja, znas ono...nekad samo da te neko zagrli i kaze sve ce biti ok.
Registrovala se na neke app za upoznavanje, iskustva uzas. Ako je normalan, ozenjen je :)
I bas ono kontam...fkt ko ce mene sa dvoje djece i 33 godine.
Boldirano - to je normalno, još uvijek si u fazi prilagođavanja na novu situaciju. Normalno je i da ti nedostaje bivši suprug, bez obzira na sve, sigurno ste godinama bili skupa.

Drugi boldirani dio - :-? kao da ti je malo samopouzdanje srušeno... Vidi, kada upoznaš muškarca koji je normalan, taman da imaš i 10. djece to neće biti prepreka :) A postoje takvi muškarci, nisu nestali, ne brini :thumbup: U životu ti je sve nekako kao isplanirano. Neka viša sila tačno zna kad je pravo vrijeme da se nešto desi :thumbup:
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2199 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by SaraFina »

Ramzess Veliki wrote:
SaraFina wrote:
Miss Moonlight wrote:Pa i ne trazim i ne gledam ove slobodne, jer necu imati vise djece, pa mi malo nerealno upustati se u nesto sa osobom koja planira imati djecu.
Razvedene nemam priliku upoznati, samo jednog al totalno oštećenog. Konstatno me pronalaze i javljaju mi se ozenjeni muskarci. Ne znam vise otkud izviru :)
Ima ljudi na temi čije komentare ti je najbolje da preskočiš. :D Skoncentriraj se na polemiku sa pozitivcima, poput superiške, duminja, Ramzesa...
Nijednu opciju ne isključuj, i ne opravdavaj se nepoznatim u virtuali nikada.
Zašto bi isključivala neoženjene? Nije 18 vijek.
Sara dobro kaze. Imam jarana koji su oenili rayvedene zene sa njihovom djecom, a oni se prije nisu zenili niti imaju od ranije djecu.

Svegami raybicu nov laptop radi ovog Smart asistenta ... :twisted:
Zar nije notorna glupost u današnje vrijeme reći nekome "sličan se sličnom raduje"?
Kao da je razvedena osoba "roba s greškom" pa treba sličnu tražiti... Mislim to prelazi bezobrazluk više.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#2200 Re: Svi mi razvedeni - tuspasimo se :)

Post by SaraFina »

duminjo wrote:
Miss Moonlight wrote:Ne isključujem, ali opet nekako na distanci, evo kako je Xavier1 rekao, takva su naša razmisljanja u BiH: "čuj on momak, ona raspuŠćenica" a i zbog djece, jer pretpostavljam da neko ko nema djecu planira da ih ima.
Hvala na podsjetniku, godinama nisam bila član foruma i viritualnog zivota, svakako si u pravu :)
Pa jarane djecu su.. Nisu smece. Normalnom insanu nece nikad dijete smetati
:kiss: nedam nikom! :thumbup: tako je!
Post Reply