Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#51 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Klitemnestraaa »

BHCluster wrote:
Klitemnestraaa wrote:

Nisam psihopata da se veselim ili da mi je baš sasvim svejedno ako mi umre neko s kim sam bila bliska. :-) Trenutak koji bi me tu najviše pogodio bi bio taj trenutak kada bi me ta osoba izdala, nebitno šta to bilo, jer sam imala povjerenje u tu osobu i neka očekivanja. Naravno da bi krenula dalje svojim životom, ne bh se sa zgrade bacila zbog prekida veze, prijateljstva, odnosa s roditeljima, šta god, ali naravno da bi me pogodilo, sad ovisi o intenzitetu našeg odnosa da li bih patila jedan dan ili pet dana ili deset.
Patila radi sebe ili te osobe? Ako radi sebe i svega sto si doprinjela vezi to razumijem ali radi ovedrugeosobe ne kontam zasto.
Pa zato sto sam ulozila trud i vrijeme da izgradim ono sta zelim imati u zivotu, ali je to bila propala investicija i aj sad ajmo jovo nanovo sve.
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#52 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by betametazon »

patnja je sasma normalna pojava ali ono sto "ohrabruje" je da ovo o cemu prica BhCluster zapravo dolazi sa godinama...kad odredjeni broj puta budes povrijedjen, kad sazris u emotivnom i zivotnom smislu - tek tad na drugaciji nacin reagujes i podnosis ono sto je u sustini neispunjenje tvoje zelje i tvog ocekivanja :)
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#53 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by nightvision »

Kad sazris onda te vise nista ne moze povrijediti.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72773
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#54 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Velkoski »

sazrijevanje = emotivni invalid?

ako je tako, onda ne želim da sazrijem... :mrgreen:
User avatar
Capajebo
Posts: 20736
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#55 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Capajebo »

Velkoski wrote:sazrijevanje = emotivni invalid?

ako je tako, onda ne želim da sazrijem... :mrgreen:
Vec si sazrio, zao mi je :mrgreen:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72773
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#56 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Velkoski »

shhh :lol:

al' si zato i ti 8-) :mrgreen:
betametazon
Posts: 1606
Joined: 22/06/2011 23:56

#57 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by betametazon »

Velkoski wrote:sazrijevanje = emotivni invalid?

ako je tako, onda ne želim da sazrijem... :mrgreen:
pa to je neminovan proces, vjerovatno i neki oblik samozastite organizma, radije ce prestiti dozivljavati stvari tako intenzivno nego dopustiti da oslabis i patis. mada ne znam bas da je emotivni invalid pravi izraz, ali hajde..
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#58 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Euridika »

nightvision wrote:Kad sazris onda te vise nista ne moze povrijediti.
Uvijek te nešto može povrijediti. Zavisi koliko se emotivno investiraš, ali čak ni tu ne možeš kalkulisati, barem ne uvijek. A nekad ni to nije bitno, neko ili nešto te može srozati na ljudskom nivou, ne nužno ljubavnom...
Velkoski wrote:sazrijevanje = emotivni invalid?

ako je tako, onda ne želim da sazrijem... :mrgreen:
Ma nije... samo ti pokušavaju reći da kad sazriješ, stvari gledaš s malom rezervom, pokušavaš unaprijed uočiti destruktivne elemente u karakteru druge osobe, pa se ili distanciraš na vrijeme ili se samo minimalno investiraš. Ali, uvijek ti se može desiti da ne skontaš na vrijeme ko je kakav, i onda zajeb...
U suštini, svi mi tražimo emotivno ispunjenje sve do smrti i nikad se ne prestajemo nadati da ćemo to naći...
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#59 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by nightvision »

Ako cemo bit realni, ljudi su po defaultu iskvareni, pa kad znas unaprijed sta mozes ocekivati od nekoga mozes i stvari postaviti tako da minimiziras stetu.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#60 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Euridika »

@Nightvision

Ovo je malo pesimistički pogled na svijet. Mislim, OK, treba biti oprezan i sve dobro ispitati prije nego se upustiš u neku vezu, ali ako ćeš po default-u uvijek ići da će nešto u startu loše biti, onda se nikad i ne možeš emotivno vezati za nekog. Jer dok se ti uvjeriš da je neko dobar, tog nekog će proći volja i odustaće, ili u najboljem slučaju pružiti samo neki mlitavi osjećaj ljubavi (inicijalni žar, ako ga je i bilo, se u međuvremenu potrošio).
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#61 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by djevojka bez imena »

Suplja.
Zreo ili ne, covjek posjeduje emocije koje se ne mogu iskljuciti, u bilo kojim godinama mozemo biti povrijedjeni kao sto i bivamo. Razlika je samo u tome sto zrelost donosi racionalnost, pa tako i na prekide gledamo drugacije nego kad smo bili srednjoskolci recimo.
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#62 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by nightvision »

Da, da, vidim ove starlete i sponzoruse kako hude ne mogu iskljuciti emocije. :lol:
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#63 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by nightvision »

Euridika wrote:@Nightvision

Ovo je malo pesimistički pogled na svijet. Mislim, OK, treba biti oprezan i sve dobro ispitati prije nego se upustiš u neku vezu, ali ako ćeš po default-u uvijek ići da će nešto u startu loše biti, onda se nikad i ne možeš emotivno vezati za nekog. Jer dok se ti uvjeriš da je neko dobar, tog nekog će proći volja i odustaće, ili u najboljem slučaju pružiti samo neki mlitavi osjećaj ljubavi (inicijalni žar, ako ga je i bilo, se u međuvremenu potrošio).
Nije pesimistican nego realan pogled na danasnje doba i moderno drustvo. Zapravo i ne postoji dobro ili lose, postoji samo interes, i on moze ali i ne mora biti dovoljno jak ili dovoljno usmjeren u zajednickom smjeru da odrzi dvoje ljudi zajedno pa se ljudi razilaze i nakon 20-30 godina braka.
User avatar
Roccohljup
Posts: 6995
Joined: 19/02/2014 18:04

#64 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Roccohljup »

prestadoh čitati kod "otvoren chat" :D:D
Nisam_fin
Posts: 918
Joined: 31/12/2008 09:34

#65 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Nisam_fin »

Klitemnestraaa wrote:Pročitala sam jedan komentar kako žene odmah pate nakon veze, dok muškarci nakon određenog vremena. Naravno, to je generalizacija i ne možemo sve M ni sve Ž strpati u isti koš, ali imam osobnih primjera i primjera u okolini koji potvrđuju to u većini slučajeva.

Par puta mi se desilo da me momak otkanta ili ja njega jer učini nešto, ja prvih pet dana ubi se plačući, sjedim kući po vazdan, gledam Uvod u anatomiju, prežderavam se čokoladom i nadam se pozivu, nečemu, držim otvoren chat da vidim hoće li bar pokušati pisati (očajno, znam), čak sam znala i letati za likom i smarati ga, ali jok, ignore mi puca. Nakon te početne faze od par dana to me skroz prođe i ohladim se i nastavim dalje svojim životom. I onda mi se desi da taman kad lika zaboravim i ne mislim uopće o njemu, nakon mjesec, dva, pa i više mi se javi. Ili je to ispitivanje terena "prijateljski" ili je u fazonu tek sad je skontao šta je izgubio, žao mu je, bio je budala bla bla bla.

Šta vi mislite, prema vašim iskustvima ima li istine u ovoj generalizaciji? I zašto se to dešava, zašto (iz mog iskustva) muškarci se pale na ignorisanje i treba im toliko vremena? Također, uz to i ide da žene pate intenzivnije (taj početni period), a muškarci duže i jače, slažete li se s tim?
i zene se pale an ignorisanje
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#66 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by klixoris »

Covjek lijepo objasnio :lol:

User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#67 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Euridika »

klixoris wrote:Covjek lijepo objasnio :lol:

:lol: :lol: :lol:
Gdje je ovdje Yamaha od 'iljadu kubika? :D
User avatar
klixoris
Posts: 6329
Joined: 07/11/2012 09:36
Location: u zavoju....na koljenu

#68 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by klixoris »

Euridika wrote:
klixoris wrote:Covjek lijepo objasnio :lol:

:lol: :lol: :lol:
Gdje je ovdje Yamaha od 'iljadu kubika? :D
To pitaj Ramketa :D On vozi Yamahu :mrgreen:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#69 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Euridika »

klixoris wrote:
Euridika wrote: :lol: :lol: :lol:
Gdje je ovdje Yamaha od 'iljadu kubika? :D
To pitaj Ramketa :D On vozi Yamahu :mrgreen:
A tu znam... :D
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#70 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by kockica_kockica »

Nakon prvog raskida bez pompe i drame mi je bilo tesko... nisam htjela dramiti sebi a pogotovu ne njemu...
Nakon određenog broja godina... nekakva privlacnost ili vise njegov ego spojio nas je opet...
Opet je trajalo vise godina... Puno emocija je bilo ukljuceno barem s moje strane (s njegove ne znam meni se cinilo da jeste ali po nacinu razilaska ... hmm)
Zavrsilo se tiho... bez drame i pompe... ne ignoriram ga ali nemam namjeru ni inicirati nesto.... da je trebalo trajati trajalo bi...

Oba puta mi je bilo tesko... ali nikada sebi nisam dozvolila da pravim dramu oko toga, niti da iniciram beskrajne pozive i razgovore bez ishoda ili ishoda koji vec oboje znamo...

Meni je cudno kad zene drame, placu, traze beskrajne razgovore ... Cudni su mi i muskarci ali manje jer traze drustvo tih od kojih su otisli i jedva cekali da ih se rijese...
User avatar
ortodont
Posts: 1831
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#71 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by ortodont »

Nadzorna_ploca wrote:Pravi muškarac ti se nakon prekida nikad neće javiti. Za njega je ta prica zavrsena.
:thumbup:
Ne znam jesam li pravi ili ne :D , ali fakat se nikada nisam javio djevojci nakon prekida, kraj je kraj.
Čak i u hipotetičkoj situaciji kada sam slobodan i cura mi da do znanja da joj se ne dopadam, tu je kraj, nema javljanja, nikada mi nisu bili jasni likovi koji i poslije toga nešto pokušavaju.

Što se tiče pucanja ignore-a, to je apsolutni turn off, ali apsolutni, i tu mi je nejasno kako se neko može paliti na to. :zzzz:

Što se teme tiče, ne znam, svakako je generalizacija šta god se napiše. Lično mi treba baš vremena da se oporavim, i uvijek sam i uzimao to vrijeme.
Last edited by ortodont on 19/07/2016 17:51, edited 1 time in total.
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#72 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Nadzorna_ploca »

ortodont wrote:
Nadzorna_ploca wrote:Pravi muškarac ti se nakon prekida nikad neće javiti. Za njega je ta prica zavrsena.
:thumbup:
Ne znam jesam li pravi ili ne :D , ali fakat se nikada nisam javio djevojci nakon prekida, kraj je kraj.
Čak i u hipotetičkoj situaciji kada sam slobodan i cura mi da do znanja da joj se ne dopadam, tu je kraj, nema javljanja, nikada mi nisu bili jasni likovi koji i poslije toga nešto pokušavaju.

Što se tiče pucanja ignore-a, to je apsolutni turn off, ali apsolutni, i tu mi je nejasno kako se neko može paliti na to. :zzzz:
:thumbup:
L u c i f e r
Posts: 12308
Joined: 30/11/2013 14:50
Location: Bosna

#73 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by L u c i f e r »

Jedna se otegla

Druga se protegla

Koga nema, bez njega se moze
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#74 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by annoy »

Nema javljanja nakon prekida
Ako smo se razišli, razišli smo se s razlogom
Doviđenja i sretno u životu bez mene
User avatar
ho oponopono
Posts: 13146
Joined: 23/01/2013 07:23
Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!

#75 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by ho oponopono »

...ko ga jebe... :pusi2:
Post Reply