Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#1 Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Klitemnestraaa »

Pročitala sam jedan komentar kako žene odmah pate nakon veze, dok muškarci nakon određenog vremena. Naravno, to je generalizacija i ne možemo sve M ni sve Ž strpati u isti koš, ali imam osobnih primjera i primjera u okolini koji potvrđuju to u većini slučajeva.

Par puta mi se desilo da me momak otkanta ili ja njega jer učini nešto, ja prvih pet dana ubi se plačući, sjedim kući po vazdan, gledam Uvod u anatomiju, prežderavam se čokoladom i nadam se pozivu, nečemu, držim otvoren chat da vidim hoće li bar pokušati pisati (očajno, znam), čak sam znala i letati za likom i smarati ga, ali jok, ignore mi puca. Nakon te početne faze od par dana to me skroz prođe i ohladim se i nastavim dalje svojim životom. I onda mi se desi da taman kad lika zaboravim i ne mislim uopće o njemu, nakon mjesec, dva, pa i više mi se javi. Ili je to ispitivanje terena "prijateljski" ili je u fazonu tek sad je skontao šta je izgubio, žao mu je, bio je budala bla bla bla.

Šta vi mislite, prema vašim iskustvima ima li istine u ovoj generalizaciji? I zašto se to dešava, zašto (iz mog iskustva) muškarci se pale na ignorisanje i treba im toliko vremena? Također, uz to i ide da žene pate intenzivnije (taj početni period), a muškarci duže i jače, slažete li se s tim?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by insomnia78 »

Kad skontaju da nece imati sta guziti
Eto, to ti je sva istina
prog321
Posts: 7052
Joined: 08/07/2014 21:03

#3 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by prog321 »

Muškarci kad su u vezi atraktivniji su drugim ženkama pa pomisle da mogu bolje od postojeće.
Čim se raskantale shvate da je prividna želja splasnula kod boljeg kandidata i vraćaju se staroj mori. :-D
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#4 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Dr. Kuca »

insomnia78 wrote:Kad skontaju da nece imati sta guziti
Eto, to ti je sva istina
100% :D :D
Nadzorna_ploca
Posts: 11043
Joined: 05/12/2013 16:06

#5 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Nadzorna_ploca »

Pravi muškarac ti se nakon prekida nikad neće javiti. Za njega je ta prica zavrsena.
User avatar
cenecimoveocino
Posts: 2447
Joined: 31/12/2013 23:00
Location: Zenica

#6 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by cenecimoveocino »

Sazem se apsolutno s uvodnim postom.To mi se i desilo.U pocetku vidim po njoj da bi nazad,samo sam trebao zvat i tjt.Sretnem je cak na ulici,popricamo,razmjenimo par rijeci,al jok ja konj nisam zvao :-)
Nakon par mjeseci samo prolazili jedno pored drugog,ni pogleda ni osmjeha ni da ona uvrce kosu kako zene to rade i ja tad nazovem i BAM ona s drugim :-) :oops:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#7 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Euridika »

Nemam iskustva s tim da su me momci nakon prekida zvali i pitali da se pomirimo, vjerovatno zbog toga što sam veze uvijek završavala sa vrlo jasnim stavom da je to kraj i nema dalje. Da je moglo dalje, ne bi bilo prekida. ;-)

Što se tiče toga da mi patimo odmah po prekidu veze, a oni naknadno, to bih mogla povezati s činjenicom da smo mi žene navikle (ili smo genetski predodređene) da se nosimo s emocijama i preživljavamo ih kad se dese, i onda nastavljamo sa životom. I tako idemo kroz sve životne prepreke.
Muškarci se, s druge strane, teže bore s navalom emocija i to posebno onih negativnih, oni vole biti u pogonu, nešto raditi i na taj način prevazići taj negativni naboj (u suštini se i ne suočavaju s emocijama, već ih zaobilaze). I to može tako jedno vrijeme, a onda se na kraju neminovno moraš suočiti s tim i raščistiti sam sa sobom. Ili se uvaliti u novu vezu s emotivnim tovarom iz prethodne :| ... ne preporučujem... :oops:
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#8 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Klitemnestraaa »

Euridika wrote:Nemam iskustva s tim da su me momci nakon prekida zvali i pitali da se pomirimo, vjerovatno zbog toga što sam veze uvijek završavala sa vrlo jasnim stavom da je to kraj i nema dalje. Da je moglo dalje, ne bi bilo prekida. ;-)

Što se tiče toga da mi patimo odmah po prekidu veze, a oni naknadno, to bih mogla povezati s činjenicom da smo mi žene navikle (ili smo genetski predodređene) da se nosimo s emocijama i preživljavamo ih kad se dese, i onda nastavljamo sa životom. I tako idemo kroz sve životne prepreke.
Muškarci se, s druge strane, teže bore s navalom emocija i to posebno onih negativnih, oni vole biti u pogonu, nešto raditi i na taj način prevazići taj negativni naboj (u suštini se i ne suočavaju s emocijama, već ih zaobilaze). I to može tako jedno vrijeme, a onda se na kraju neminovno moraš suočiti s tim i raščistiti sam sa sobom. Ili se uvaliti u novu vezu s emotivnim tovarom iz prethodne :| ... ne preporučujem... :oops:
S tim se slažem da uvijek patimo odmah, još ja počnem preuveličavati i paničariti isto da je jedini na planeti pa se za deset dana smijem sama sebi. :lol: :lol:

Samo htjedoh nadodati, ne mora nužno biti prekid veze, može biti i prekid komunikacije, tipa svađa ili nakon dejtanja, meni se i desilo da izlazim s nekim i naložim se ko hepo kocka da će među nama nešto biti i onda me lik otkanta, kao njemu treba vremena, bla bla bla, ja naravno suza suzu goni pet dana i dam mu čitavu vječnost eh onda kasnije se javi kao nije mislio tako, ipak bi mi mogli pokušati bla bla. Ono koji đavo me :izet: . :D :D
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#9 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Klitemnestraaa »

cenecimoveocino wrote:Sazem se apsolutno s uvodnim postom.To mi se i desilo.U pocetku vidim po njoj da bi nazad,samo sam trebao zvat i tjt.Sretnem je cak na ulici,popricamo,razmjenimo par rijeci,al jok ja konj nisam zvao :-)
Nakon par mjeseci samo prolazili jedno pored drugog,ni pogleda ni osmjeha ni da ona uvrce kosu kako zene to rade i ja tad nazovem i BAM ona s drugim :-) :oops:
Što ste konji? :D :D Dok vama iz stražnjice u glavu mi već s drugim frajerom. :lol: :lol:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#10 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Euridika »

Klitemnestraaa wrote:
Euridika wrote:Nemam iskustva s tim da su me momci nakon prekida zvali i pitali da se pomirimo, vjerovatno zbog toga što sam veze uvijek završavala sa vrlo jasnim stavom da je to kraj i nema dalje. Da je moglo dalje, ne bi bilo prekida. ;-)

Što se tiče toga da mi patimo odmah po prekidu veze, a oni naknadno, to bih mogla povezati s činjenicom da smo mi žene navikle (ili smo genetski predodređene) da se nosimo s emocijama i preživljavamo ih kad se dese, i onda nastavljamo sa životom. I tako idemo kroz sve životne prepreke.
Muškarci se, s druge strane, teže bore s navalom emocija i to posebno onih negativnih, oni vole biti u pogonu, nešto raditi i na taj način prevazići taj negativni naboj (u suštini se i ne suočavaju s emocijama, već ih zaobilaze). I to može tako jedno vrijeme, a onda se na kraju neminovno moraš suočiti s tim i raščistiti sam sa sobom. Ili se uvaliti u novu vezu s emotivnim tovarom iz prethodne :| ... ne preporučujem... :oops:
S tim se slažem da uvijek patimo odmah, još ja počnem preuveličavati i paničariti isto da je jedini na planeti pa se za deset dana smijem sama sebi. :lol: :lol:

Samo htjedoh nadodati, ne mora nužno biti prekid veze, može biti i prekid komunikacije, tipa svađa ili nakon dejtanja, meni se i desilo da izlazim s nekim i naložim se ko hepo kocka da će među nama nešto biti i onda me lik otkanta, kao njemu treba vremena, bla bla bla, ja naravno suza suzu goni pet dana i dam mu čitavu vječnost eh onda kasnije se javi kao nije mislio tako, ipak bi mi mogli pokušati bla bla. Ono koji đavo me :izet: . :D :D
E sa ovim zadnjim se slažem. Ima veze s onim - interesantno je kad su ti šanse male ili nikakve, postane izazov ... :wink:
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#11 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Euridika »

Otto_13 wrote:... Samo losa strana toga je da kad covjek ili zena pobijedi taj izazov i osvoji ga desi se kao i sa svim drugim izazovima "smanji se interesovanje i trazi se drugi izazov".
:thumbup:

Zato meni ignore nikad nije bio izazov, ta neka prividna nedostižnost. To mi je zapravo odbojno. Meni je izazov upoznavanje nekog, dio po dio, a ono ne prestaje... :wink:
Klitemnestraaa
Posts: 1047
Joined: 25/03/2013 22:17

#12 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Klitemnestraaa »

Euridika wrote:
Otto_13 wrote:... Samo losa strana toga je da kad covjek ili zena pobijedi taj izazov i osvoji ga desi se kao i sa svim drugim izazovima "smanji se interesovanje i trazi se drugi izazov".
:thumbup:

Zato meni ignore nikad nije bio izazov, ta neka prividna nedostižnost. To mi je zapravo odbojno. Meni je izazov upoznavanje nekog, dio po dio, a ono ne prestaje... :wink:
Drugi izazov ne mora nužno biti druga osoba. Izazov je i izgraditi skladnu vezu, šta podrazumijeva i rad na sebi i komunikaciju s partnerom. Po meni je veći to izazov nego zbariti nekoga, kad se hormoni prestanu lučiti i mozak dođe u stanje realnosti, e onda je svaki dan izazov oboma da veza bude što kvalitetnija i bolja.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#13 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Euridika »

Klitemnestraaa wrote:
Euridika wrote:
Otto_13 wrote:... Samo losa strana toga je da kad covjek ili zena pobijedi taj izazov i osvoji ga desi se kao i sa svim drugim izazovima "smanji se interesovanje i trazi se drugi izazov".
:thumbup:

Zato meni ignore nikad nije bio izazov, ta neka prividna nedostižnost. To mi je zapravo odbojno. Meni je izazov upoznavanje nekog, dio po dio, a ono ne prestaje... :wink:
Drugi izazov ne mora nužno biti druga osoba. Izazov je i izgraditi skladnu vezu, šta podrazumijeva i rad na sebi i komunikaciju s partnerom. Po meni je veći to izazov nego zbariti nekoga, kad se hormoni prestanu lučiti i mozak dođe u stanje realnosti, e onda je svaki dan izazov oboma da veza bude što kvalitetnija i bolja.
Pa da, slažemo se. :thumbup:
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#14 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by djevojka bez imena »

Izazov je nakon prekida ortati covjek.
User avatar
Euridika
Globalna šefica
Posts: 7926
Joined: 25/08/2015 21:31

#15 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Euridika »

djevojka bez imena wrote:Izazov je nakon prekida ortati covjek.
Sorry, što samo nakon prekida? Izazov je biti čovjek svaki dan, u svakoj prilici i situaciji. :thumbup:
User avatar
heat
Posts: 17408
Joined: 30/01/2013 10:58
Location: Sarajevo
Grijem se na: Ljubav
Vozim: ABCD
Contact:

#16 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by heat »

Otto_13 wrote:
Euridika wrote:
djevojka bez imena wrote:Izazov je nakon prekida ortati covjek.
Sorry, što samo nakon prekida? Izazov je biti čovjek svaki dan, u svakoj prilici i situaciji. :thumbup:
Tako je podrzavam :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:
razumijem i slazem se prvi put sa Djevojkom :mrgreen: :thumbup:

Eurohanuma i Otto :thumbup: :thumbup:
User avatar
fatamorgana
Posts: 26857
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#17 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by fatamorgana »

Euridika wrote:
djevojka bez imena wrote:Izazov je nakon prekida ortati covjek.
Sorry, što samo nakon prekida? Izazov je biti čovjek svaki dan, u svakoj prilici i situaciji. :thumbup:
Ja sam čovjek svaki dan, u svakoj prilici i situaciji i primjećujem da pored toga svakog dana u svakom pogledu sve više i više napredujem! :lol:
EldinFromSa
Posts: 171
Joined: 22/05/2016 17:42
Location: Sarajevo

#18 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by EldinFromSa »

Treba bit fra'er pa makar pokušat da neko ne plače zbog tebe. Gore bih se ja osjećao kad bih znao da je neko zbog mene sjeban. Lično, ako mi se ne svidi nakon prva dva sastanka i ako vidim tu ne može biti nešto konkretnije, odmah to dajem do znanja i prekidam svaki kontakt. Što da bezveze zavlačim nekoga radi svojih nekih hirova. Nek' nađe nekoga kome će se svidjet kako treba i svi sretni. A ako se desi da mi se svidi, što je rijetkost, pa ona mene zajebe, nema veze, barem znam da ja neću plakat zbog toga, nije zadnja. Naletit će i prava negdje, kad se najmanje nadam. :D
User avatar
djevojka bez imena
Posts: 3587
Joined: 14/10/2015 05:39

#19 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by djevojka bez imena »

Euridika wrote:
djevojka bez imena wrote:Izazov je nakon prekida ortati covjek.
Sorry, što samo nakon prekida? Izazov je biti čovjek svaki dan, u svakoj prilici i situaciji. :thumbup:

Mozda zato sto je ovdje rijec o vezama, prekidima nacinu na koji se nosimo s tim. Postoje raskidi, lahki i manje lahki ljudi koji iz nas izvlace najgore i najbolje,rarkid nije uobicajena(svakodnevna)stvar, emocije prevladaju razum i to su momenti iskusenja , spoznaja i preispitivanja vlastite emocionalne zrelosti i snage. Tada je jako vazno biti i ostati covjek.
Zivotno biti covjek se podrazumjeva, i nisam mislila da to treba naglasiti..

A sto se ostalog tice, ne zovem, ne dosadjujem, ne gledam u telefon.Ako smo prekinuli, prekinuli smo i ne vidim zasto bih radila sve to. Tugujem na svoj nacin.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72860
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#20 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Velkoski »

nađeš odmah drugu i nema problema. sa svakom je isto ionako :mrgreen:
EldinFromSa
Posts: 171
Joined: 22/05/2016 17:42
Location: Sarajevo

#21 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by EldinFromSa »

Otto_13 wrote:
EldinFromSa wrote:Treba bit fra'er pa makar pokušat da neko ne plače zbog tebe. Gore bih se ja osjećao kad bih znao da je neko zbog mene sjeban. Lično, ako mi se ne svidi nakon prva dva sastanka i ako vidim tu ne može biti nešto konkretnije, odmah to dajem do znanja i prekidam svaki kontakt. Što da bezveze zavlačim nekoga radi svojih nekih hirova. Nek' nađe nekoga kome će se svidjet kako treba i svi sretni. A ako se desi da mi se svidi, što je rijetkost, pa ona mene zajebe, nema veze, barem znam da ja neću plakat zbog toga, nije zadnja. Naletit će i prava negdje, kad se najmanje nadam. :D

Sve to brat moj lijepo zvuci u teoriji u praksi su stvari drugacije . Emocije su ljudske a ljudi prave greske a greske izazivaju bol , suze , prekide . Cak i kad mi mislimo da smo se fino razisli ona druga strana cesto puta pati . I ono sto zene cesto rade a to je da se zamore svim tim razmisljanjima i pocnu da karikiraju i stvaraju neku pricu kako bi sebi objasnile zasto su ostavljene . I onda neko ispadne los . Nekad stvari idu dobro par mjeseci , par godina i onda dozive kolaps . U svemu tome treba ostati covjek . Precutati kad te neko u svom bolu napada a cesto puta i vrijedja . Jednostavno zivot nije tako jednostavan i veze nisu tako jednostavne kao sto ih ti opisa
Slažem se. Ali, ipak je ova, kao što kažeš jednostavna, teorija, izrasla iz neke loše,teške i nepoželjne prakse. Prakse u kojoj jedna strana ispada totalna budala, naivac i šta sve ne, pa se iz svega toga nadograđuju neka nova viđenja karakteristična toj osobi. Pa je trenutno stanje neka naklonost jednostavnosti, crno na bijelo, malo više se oslonit na intuiciju, ako joj vjeruješ, a ja svojoj vjerujem. I naravno više razmišljat gornjom nego donjom glavom. Ako sebi želim dobro i ako zdravo razmišljam i tom potencijalnom partneru će biti lakše i vjerovatno se neće odma na početku stvoriti prevelika očekivanja sa suprotne strane pa je samim tim lakše i prekinuti nešto što "nije ni postojalo". A jedino što je sigurno da se čovjek svaki dan nadograđuje, pa će se te teorije s novim iskustvima mjenjat i nadograđivati. :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72860
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#22 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Velkoski »

pusti se krokodilskih suza :mrgreen:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11073
Joined: 15/01/2010 18:31

#23 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by Jack Be Nimble »

Tri puta sam raskinuo i tri puta isti scenario, 10 sati "razgovora" sto je ustvari 10 sati njenog placa i svakih 30 minuta "ali zasto" :-)

Kada se druge sa mnom raskinule ja sam odma te iste sekunde prihvatio i krenuo dalje. Nema potrebe da mucim drugu osobu sa mojom patnjom ako patim.
User avatar
SmokingMan
Posts: 18688
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#24 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by SmokingMan »

Nemam razloga da plačem,dođe prođe (ma koliko god mi ta osoba bila srcu draga),a ako se nakon svega tu izrodi prijateljstvo,ok ako ne,mora se produžiti dalje.Možda bi sada jedino zaplakao zbog toga što me žgaravica ubija od one masne krompiruše,ufff,teško se vari... :D
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#25 Re: Žene prvo plaču pa su đubrad, a muškarci su prvo đubrad pa onda plaču

Post by eluna »

Otto_13 wrote:
EldinFromSa wrote:Treba bit fra'er pa makar pokušat da neko ne plače zbog tebe. Gore bih se ja osjećao kad bih znao da je neko zbog mene sjeban. Lično, ako mi se ne svidi nakon prva dva sastanka i ako vidim tu ne može biti nešto konkretnije, odmah to dajem do znanja i prekidam svaki kontakt. Što da bezveze zavlačim nekoga radi svojih nekih hirova. Nek' nađe nekoga kome će se svidjet kako treba i svi sretni. A ako se desi da mi se svidi, što je rijetkost, pa ona mene zajebe, nema veze, barem znam da ja neću plakat zbog toga, nije zadnja. Naletit će i prava negdje, kad se najmanje nadam. :D

Sve to brat moj lijepo zvuci u teoriji u praksi su stvari drugacije . Emocije su ljudske a ljudi prave greske a greske izazivaju bol , suze , prekide . Cak i kad mi mislimo da smo se fino razisli ona druga strana cesto puta pati . I ono sto zene cesto rade a to je da se zamore svim tim razmisljanjima i pocnu da karikiraju i stvaraju neku pricu kako bi sebi objasnile zasto su ostavljene . I onda neko ispadne los . Nekad stvari idu dobro par mjeseci , par godina i onda dozive kolaps . U svemu tome treba ostati covjek . Precutati kad te neko u svom bolu napada a cesto puta i vrijedja . Jednostavno zivot nije tako jednostavan i veze nisu tako jednostavne kao sto ih ti opisa
Naprotiv, veze jesu upravo tako jednostavne kada su oba partnera otvorena I iskrena u svemu I kada su zaista partneri pa I pri raskidu.
Post Reply