Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#24276 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Hakiz »

DreamBosnia wrote: 24/10/2021 16:22
FunkyzeitGames wrote: 24/10/2021 13:34

Žene često igraju na flert, ženstvenost i seksualnost kada im nešto treba od likova, samo je teško to većini da prizna sebi. U sigurno pola situacija poput ovakvih ženska strana je npr. uvrtala kosu, imala strateški pozicionirane i otkrivene adute ili se smješkala sugestivno (da, postoji jasna i vidljiva razlika između ljubaznog i sugestivnog koju ne možete izvrtati i pomjerati kako vama odgovara) kako bi lika izmanipulisala i dobila full uslugu/informaciju. Problem nastaje kada plan dotične da samo dobije nešto ne prođe najbolje i lik iz defanzivne uloge sluge krene u ofanzivu. Tada žensko ustvari vidi da ne može sve proći na treptanju okicama i riječima nego je stavljena u poziciju da za ono što traži nešto ustvari treba i da da po kontekstu interakcije koji je sama nametnula.

Ukratko, u pola slučajeva same zaista flertujete i onda pričate priče kada druga strana flertuje nazad, a u drugo pola su u pitanju socijalno neusklađeni likovi koji ne znaju da procijene ton interakcije.
Analiziram odnose među ljudima, psihu i cilj mi je shvatim u čemu je kvaka.

Nisam šminkerski tip osobe i ne oblačim ništa "provokativno". Komunikacija teče uz fizičku distancu, bez pipkanja kose, treptanja i smješkanja uz uvrtanja face i glasa; tj. teče kao da se drug obraća drugu ili kolega kolegi. Da bi čovjek čovjeka ozbiljno shvatio, mora ga gledati u oči dok razgovara. Ljubaznim osmijehom kojim se žensko obrati neni, djetetu, drugarici, rodbini, trgovkinji, itd., obrati se i tim tipovima. Kada se obrati ljudima ozbiljne face bez ljubaznog osmijeha, onda se plaše (ako kolega pita kolegica da pita mene za informaciju za fakultet, to djeluje zabrinjavajuće) bilo šta pitati. Ako treba ženskoj osobi informacija u vezi fakulteta, zašto to neko doživljava kao upucavanje? Studenti razmijene hiljada pitanja i odgovora tokom studija.

Skontala sam da starije generacije više razumiju "ozbiljnu šalu" na račun situacije.
Polako, porašćeš.
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#24277 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by DreamBosnia »

Hakiz wrote: 24/10/2021 16:25
Polako, porašćeš.
Davno porasla, al' pokušavam skontati psihu radi izbjegavanja neugodnih situacija.
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#24278 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Hakiz »

DreamBosnia wrote: 24/10/2021 16:55
Hakiz wrote: 24/10/2021 16:25
Polako, porašćeš.
Davno porasla, al' pokušavam skontati psihu radi izbjegavanja neugodnih situacija.
Da si porasla, znala bi.

Kad porasteš, samo će ti se kazati.

Ne brini, svi smo to prošli.
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#24279 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by DreamBosnia »

Hakiz wrote: 24/10/2021 16:58
DreamBosnia wrote: 24/10/2021 16:55

Davno porasla, al' pokušavam skontati psihu radi izbjegavanja neugodnih situacija.
Da si porasla, znala bi.

Kad porasteš, samo će ti se kazati.

Ne brini, svi smo to prošli.
Direktno obrazloženje?
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#24280 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Hakiz »

DreamBosnia wrote: 24/10/2021 17:00
Hakiz wrote: 24/10/2021 16:58

Da si porasla, znala bi.

Kad porasteš, samo će ti se kazati.

Ne brini, svi smo to prošli.
Direktno obrazloženje?
Čega?
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#24281 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by DreamBosnia »

Hakiz wrote: 24/10/2021 17:02
DreamBosnia wrote: 24/10/2021 17:00

Direktno obrazloženje?
Čega?
Ljudi ne idu psihologu i sl. jer su ludi, nego zato što nisu svjesni nečega i trebaju da skontaju nešto da bi bili zreliji.
Ako treba neko porasti/sazrijeti, onda nečega nije svjestan. Čega?
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#24282 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Hakiz »

DreamBosnia wrote: 24/10/2021 17:13
Hakiz wrote: 24/10/2021 17:02

Čega?
Ljudi ne idu psihologu i sl. jer su ludi, nego zato što nisu svjesni nečega i trebaju da skontaju nešto da bi bili zreliji.
Ako treba neko porasti/sazrijeti, onda nečega nije svjestan. Čega?
DreamBosnia wrote: 24/10/2021 16:22
Analiziram odnose među ljudima, psihu i cilj mi je shvatim u čemu je kvaka.

Ako treba ženskoj osobi informacija u vezi fakulteta, zašto to neko doživljava kao upucavanje?
Kada porasteš znaćeš zašto ljudi to shvataju kao upucavanje i da li to uopšte shvataju kao upucavanje.

A možda je to "on(a) misli da mu(joj) upucavam" samo pogrešna pretpostavka?
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#24283 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by DreamBosnia »

Hakiz wrote: 24/10/2021 17:28
DreamBosnia wrote: 24/10/2021 17:13

Ljudi ne idu psihologu i sl. jer su ludi, nego zato što nisu svjesni nečega i trebaju da skontaju nešto da bi bili zreliji.
Ako treba neko porasti/sazrijeti, onda nečega nije svjestan. Čega?
DreamBosnia wrote: 24/10/2021 16:22
Analiziram odnose među ljudima, psihu i cilj mi je shvatim u čemu je kvaka.

Ako treba ženskoj osobi informacija u vezi fakulteta, zašto to neko doživljava kao upucavanje? Studenti razmijene hiljada pitanja i odgovora tokom studija.
Cijeli život ljudi analiziraju odnose među ljudima, struka analizira odnose među ljudima, itd. I život i obrazovanje je tok.

Postavljala sam i ja pitanja npr. u vezi fakulteta, postavljali su i meni. To je shvaćeno kao kolegijalnost u visokom procentu.
Šale (umjesne) su shvatane na pravi način od određenog mentaliteta (šalu shvate kao šalu) mlađe i starije populacije.
Šta je sa onima koji pitanje i diskusiju shvataju pogrešno ili se plaše postaviti pitanje?
Ako kaže da mu se žensko upucava iza leđa ili dovede komentarom u neugodnu situaciju?
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#24284 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Hakiz »

DreamBosnia wrote: 24/10/2021 17:41
Hakiz wrote: 24/10/2021 17:28

Cijeli život ljudi analiziraju odnose među ljudima, struka analizira odnose među ljudima, itd. I život i obrazovanje je tok.

Postavljala sam i ja pitanja npr. u vezi fakulteta, postavljali su i meni. To je shvaćeno kao kolegijalnost u visokom procentu.
Šale (umjesne) su shvatane na pravi način od određenog mentaliteta (šalu shvate kao šalu) mlađe i starije populacije.
Šta je sa onima koji pitanje i diskusiju shvataju pogrešno ili se plaše postaviti pitanje?
Ako kaže da mu se žensko upucava iza leđa ili dovede komentarom u neugodnu situaciju?
Ljudi analiziraju međusobne odnose otkako znaju razmišljati, desetinama hiljada godina.

Sizifov posao.
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#24285 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by DreamBosnia »

Hakiz wrote: 24/10/2021 17:46
DreamBosnia wrote: 24/10/2021 17:41

Cijeli život ljudi analiziraju odnose među ljudima, struka analizira odnose među ljudima, itd. I život i obrazovanje je tok.

Postavljala sam i ja pitanja npr. u vezi fakulteta, postavljali su i meni. To je shvaćeno kao kolegijalnost u visokom procentu.
Šale (umjesne) su shvatane na pravi način od određenog mentaliteta (šalu shvate kao šalu) mlađe i starije populacije.
Šta je sa onima koji pitanje i diskusiju shvataju pogrešno ili se plaše postaviti pitanje?
Ako kaže da mu se žensko upucava iza leđa ili dovede komentarom u neugodnu situaciju?
Ljudi analiziraju međusobne odnose otkako znaju razmišljati, desetinama hiljada godina.

Sizifov posao.
Nečija nezrelost ili različitost u mentalitetima? Iskulirati one koji pogrešno kontaju ili mijenjati nešto u pristupu?
Hakiz
Posts: 39899
Joined: 30/07/2015 20:01

#24286 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Hakiz »

DreamBosnia wrote: 24/10/2021 17:49
Hakiz wrote: 24/10/2021 17:46

Ljudi analiziraju međusobne odnose otkako znaju razmišljati, desetinama hiljada godina.

Sizifov posao.
Nečija nezrelost ili različitost u mentalitetima? Iskulirati one koji pogrešno kontaju ili mijenjati nešto u pristupu?
Svaka situacija je jedinstvena. Da postoji recept, sve bi to bilo već riješeno u ovih, kao što rekoh, hiljade godina koliko o tome razmišljamo. A i danas razmišljamo jer recepta nema.

Opustiš se i go with a flow.
yooper
Posts: 72
Joined: 20/02/2021 22:33

#24287 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by yooper »

FunkyzeitGames wrote: 24/10/2021 13:34
DreamBosnia wrote: 23/10/2021 16:28
Žene često igraju na flert, ženstvenost i seksualnost kada im nešto treba od likova, samo je teško to većini da prizna sebi. U sigurno pola situacija poput ovakvih ženska strana je npr. uvrtala kosu, imala strateški pozicionirane i otkrivene adute ili se smješkala sugestivno (da, postoji jasna i vidljiva razlika između ljubaznog i sugestivnog koju ne možete izvrtati i pomjerati kako vama odgovara) kako bi lika izmanipulisala i dobila full uslugu/informaciju. Problem nastaje kada plan dotične da samo dobije nešto ne prođe najbolje i lik iz defanzivne uloge sluge krene u ofanzivu. Tada žensko ustvari vidi da ne može sve proći na treptanju okicama i riječima nego je stavljena u poziciju da za ono što traži nešto ustvari treba i da da po kontekstu interakcije koji je sama nametnula.

Ukratko, u pola slučajeva same zaista flertujete i onda pričate priče kada druga strana flertuje nazad, a u drugo pola su u pitanju socijalno neusklađeni likovi koji ne znaju da procijene ton interakcije.
Razilazite se ovdje u mišljenjim i maštanjima.

Žena opisuje trenutke sa muškarcima koji im se ne sviđaju uopšte a i da budemo iskreni, one svoje flertovanje uspješno skrivaju od očiju javnosti to jest rijetko pričaju o njima jer je to njihova intima.

Ti opisuješ trenutak kako se žena ponaša prema osobi koju simpatiše.

Dvije su to različite stvari ali u oba slučaja žena dominira i ona je centar svijeta jer ona odlucuje želi li flertovati ili ne, nastaviti igru ili zaustaviti na samom početku.
DreamBosnia
Posts: 65
Joined: 07/10/2021 19:38

#24288 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by DreamBosnia »

yooper wrote: 29/10/2021 01:45
FunkyzeitGames wrote: 24/10/2021 13:34

Žene često igraju na flert, ženstvenost i seksualnost kada im nešto treba od likova, samo je teško to većini da prizna sebi. U sigurno pola situacija poput ovakvih ženska strana je npr. uvrtala kosu, imala strateški pozicionirane i otkrivene adute ili se smješkala sugestivno (da, postoji jasna i vidljiva razlika između ljubaznog i sugestivnog koju ne možete izvrtati i pomjerati kako vama odgovara) kako bi lika izmanipulisala i dobila full uslugu/informaciju. Problem nastaje kada plan dotične da samo dobije nešto ne prođe najbolje i lik iz defanzivne uloge sluge krene u ofanzivu. Tada žensko ustvari vidi da ne može sve proći na treptanju okicama i riječima nego je stavljena u poziciju da za ono što traži nešto ustvari treba i da da po kontekstu interakcije koji je sama nametnula.

Ukratko, u pola slučajeva same zaista flertujete i onda pričate priče kada druga strana flertuje nazad, a u drugo pola su u pitanju socijalno neusklađeni likovi koji ne znaju da procijene ton interakcije.
Razilazite se ovdje u mišljenjim i maštanjima.

Žena opisuje trenutke sa muškarcima koji im se ne sviđaju uopšte a i da budemo iskreni, one svoje flertovanje uspješno skrivaju od očiju javnosti to jest rijetko pričaju o njima jer je to njihova intima.

Ti opisuješ trenutak kako se žena ponaša prema osobi koju simpatiše.

Dvije su to različite stvari ali u oba slučaja žena dominira i ona je centar svijeta jer ona odlucuje želi li flertovati ili ne, nastaviti igru ili zaustaviti na samom početku.
Palo mi na pamet da je možda riječ o slučajevima podizanje vlastitog (muško) ega zbog prikrivenih nesigurnosti preko leđa druge osobe (žensko)... :?
Dzinna
Posts: 360
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#24289 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Dzinna »

Sta vam dize ego?
User avatar
ing-ecc
Posts: 18120
Joined: 31/03/2013 09:58

#24290 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by ing-ecc »

Casa dobrog vina, moze i Paulaner
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#24291 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by preselio na ahiret »

Dzinna wrote: 13/11/2021 22:06 Sta vam dize ego?
di-go kvasac
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#24292 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by no_sikiriki »

Zašto idete sa ženama u shopping? Ja to ne razumijem. Jedva samu sebe natjeram na to, ne mogu zamisliti da još on ide sa mnom :lol:

shopping centri pogotovo, najbolje mi je kad staneš na nekom od spratova i gledaš odozgo nesretnike kako stoje i čekaju ispred :lol:
Last edited by no_sikiriki on 14/11/2021 11:33, edited 1 time in total.
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#24293 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by preselio na ahiret »

no_sikiriki wrote: 14/11/2021 09:16 Zašto idete sa ženama u shopping? Ja to ne razumijem. Jedva samu sebe natjeram na to, ne mogu zamisliti da još on ide sa mnom :lol:

shopping centri pogotovo, najbolje mi je kad staneš na nekom od spratova i gledaš odozdo nesretnike kako stoje i čekaju ispred :lol:
Cuj zasto pa nemate kontrole potrosiste sve pare,ovako kad idu sa vama ste na nishanu
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#24294 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by no_sikiriki »

preselio na ahiret wrote: 14/11/2021 10:18
no_sikiriki wrote: 14/11/2021 09:16 Zašto idete sa ženama u shopping? Ja to ne razumijem. Jedva samu sebe natjeram na to, ne mogu zamisliti da još on ide sa mnom :lol:

shopping centri pogotovo, najbolje mi je kad staneš na nekom od spratova i gledaš odozdo nesretnike kako stoje i čekaju ispred :lol:
Cuj zasto pa nemate kontrole potrosiste sve pare,ovako kad idu sa vama ste na nishanu
:lol: :lol:

da je bar tako...ja uvijek kući praznih ruku, a kad se jednom u deset godina desi da odem s mužem, on se uvijek vrati punih kesa :lol:
#pravdazažene
User avatar
preselio na ahiret
Posts: 2739
Joined: 21/05/2021 01:40
Location: prvi saf

#24295 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by preselio na ahiret »

no_sikiriki wrote: 14/11/2021 11:49
preselio na ahiret wrote: 14/11/2021 10:18

Cuj zasto pa nemate kontrole potrosiste sve pare,ovako kad idu sa vama ste na nishanu
:lol: :lol:

da je bar tako...ja uvijek kući praznih ruku, a kad se jednom u deset godina desi da odem s mužem, on se uvijek vrati punih kesa :lol:
#pravdazažene
vidis kako ti je muz pametan,provalio da samo sa njim kupujes pa ide sa tobom jednom u 10 godina
Dzinna
Posts: 360
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#24296 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Dzinna »

no_sikiriki wrote: 14/11/2021 09:16 Zašto idete sa ženama u shopping? Ja to ne razumijem. Jedva samu sebe natjeram na to, ne mogu zamisliti da još on ide sa mnom :lol:

shopping centri pogotovo, najbolje mi je kad staneš na nekom od spratova i gledaš odozgo nesretnike kako stoje i čekaju ispred :lol:
:lol: hahahaha upravo to
Svi poredani ispred ducana stoje :lol: kao u zatvorskim hodnicima
Dzinna
Posts: 360
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#24297 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Dzinna »

preselio na ahiret wrote: 14/11/2021 10:18
no_sikiriki wrote: 14/11/2021 09:16 Zašto idete sa ženama u shopping? Ja to ne razumijem. Jedva samu sebe natjeram na to, ne mogu zamisliti da još on ide sa mnom :lol:

shopping centri pogotovo, najbolje mi je kad staneš na nekom od spratova i gledaš odozdo nesretnike kako stoje i čekaju ispred :lol:
Cuj zasto pa nemate kontrole potrosiste sve pare,ovako kad idu sa vama ste na nishanu
Zato ja nikoga ne vodim :mrgreen:
no_sikiriki
Posts: 16543
Joined: 11/12/2012 13:21

#24298 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by no_sikiriki »

Dzinna wrote: 14/11/2021 14:43
no_sikiriki wrote: 14/11/2021 09:16 Zašto idete sa ženama u shopping? Ja to ne razumijem. Jedva samu sebe natjeram na to, ne mogu zamisliti da još on ide sa mnom :lol:

shopping centri pogotovo, najbolje mi je kad staneš na nekom od spratova i gledaš odozgo nesretnike kako stoje i čekaju ispred :lol:
:lol: hahahaha upravo to
Svi poredani ispred ducana stoje :lol: kao u zatvorskim hodnicima
nije im lako, moja Dzinna :D
kad ćemo u shopping?
Dzinna
Posts: 360
Joined: 02/03/2021 18:12
Location: Mars

#24299 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Dzinna »

no_sikiriki wrote: 14/11/2021 16:30
Dzinna wrote: 14/11/2021 14:43

:lol: hahahaha upravo to
Svi poredani ispred ducana stoje :lol: kao u zatvorskim hodnicima
nije im lako, moja Dzinna :D
kad ćemo u shopping?
Bolje pitanje kada necemo :lol:
yooper
Posts: 72
Joined: 20/02/2021 22:33

#24300 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by yooper »

Dzinna wrote: 13/11/2021 22:06 Sta vam dize ego?
Hm, nijedna žena mi ne može podići ego a i ne znam na koji način bi to mogla, ovako kad razmislim.

Ego podignem kad finaliziram projekat koji je u mojoj glavi kompleksan, popnem zahtjevnu planinu, budem najbolji na nekom takmičenju, igri.
Post Reply