Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#23801 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by bandit_mo »

ExNihilo wrote: 11/12/2020 13:41
bandit_mo wrote: 11/12/2020 13:37
ExNihilo wrote: 11/12/2020 13:28

Koja ba statistika? Statistika koju sam ekstrapolirala na bazi komšije koji drka kurac povazdan i ne radi ništa, ili statistika relevantnih institucija? Jer Agencija za statistiku BiH kaže ovo:

Image

Da sumiramo, onda. Daleko veći procenat radno sposobnih muškaraca nego žena je zaposlen, a među populacijom mlađom od 15 godina (dakle, djecom) opet je više muškaraca koji rade.

Hajde da naučimo kako komšija Meho nije reprezentativan za sve muškarce, i hajde da naučimo da kada se pozivamo na "neumoljivu statistiku" zapravo se i pozovemo na statistiku, umjesto što naše predrasude poistovjećujemo sa istom.
Ja nisam rekla nigdje da je manje zaposlenih muškaraca nego žena.
Rekla sam da muškarci sve manje rade,. Izvući statistiku u vrijeme naših baka i deda ne mogu jer su se radili neprijavljeni poslovi. Ja ne znam ničijeg dedu da nije radio i donosio pare u kuću, a masu svojih prijatelja i mladih članova moje obitelji znam što ne rade. O dodatnim poslovima i radovima oko kuće, na kući da i ne govorim.
Super, ali je uzorak tvojih prijatelja očito nereprezentativan jer je prema zvaničnoj statistici muškarac 2x vjerovatniji donositi pare u kuću nego žena. Samim tim, hipoteza je apsolutno pogrešna.
Da li čitam dobro, 35% radno spodobne muške populacije je zaposleno?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#23802 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:43 To ima neki rok do 30-te ? Imaju neki i prije 30-te sve u zivotu, posebno mislim na kapitalne stvari :oops: jahhh nema nikakve druge zabave i uzivanja osim ljepote izabranice :lol: covjek nema nikakvih problema i obaveza u zivotu jos mu samo neka gotovanusha nedostaje
..Naravno, no, kako vidim -vama je glavi problem ipak- zena- kako god --sve se ipak vrti oko zena.... i ona jeste najveca obaveza... a na tebi je, da aizaberesh takvu da, eliminishes tu obavezu.... vec da uzivash, svakok trenutka, provedenog zajedno... :oops: :-D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23803 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

Chloe wrote: 11/12/2020 13:44
Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:21
Ne samo materijalno, mislim u svakom smislu. :wink:

Jesam hvala Bogu. :-D Znam ja kakav sam ja :) i u kakvoj sam poziciji. :P

Mora se kalkulisati sve, i ne mislim da je to nesto lose. :oops:

One koje su finansijski i materijalno osigurane, normalno da nisu. :mrgreen:

Ja imam lose iskustvo iz primarne porodice tako da pogresno ne shvatis zbog cega sam jako oprezan. :wink:

Nisu svi iz "sretnih" porodica! :oops:
Ne kontam šta misliš pod sretnim porodicama. :)

Nije sreća para puna vreća, valjda to znaš.

Zanima me je li ti opterećenje taj strah koji imaš da budeš finansijski iskorišten?
Nije li ti prepreka ka ostvarenju ljubavi?
Pomisliš li da bi mogao povrijediti nekog ko te zaista voli s takvim sumnjama?

Možda imam problem što sve gledam kroz sebe, i nikad sebi ne dozvoljavam da materijalno bude nešto kroz šta gledam ljude,
biram društvo, prijatelje ... niti me briga ako će mene neko materijalno iskorištavati, dajem od sebe koliko sam kadar, i od srca, ako me neko "voli" zbog toga, halalsum, ima Boga, svi ćemo sve naći pred sobom, prije ili kasnije, idemo dalje ... :oops: :mrgreen:
Mislim na funkcionalne, gdje se njeguju iste/slicne vrijednosti, bez trajno narusenih medjuljudskih odnosa i pogleda na zivot i porodicu :)

Nije stvar u parama, vec u zdravim, iskrenim i prijateljskim odnosima. :)

Sta je ljubav ? Nekome da se mazi, ima seksulani odnos, da ti neko podize samopozdanje kad ti je tesko ili je to npr. ljubav prema svojoj guzici da ne placas ratu kredita za kucu/stan, vec da dzabe zivis u tudjem, da mirno spavas jer ima neko ko ce ti platiti racune, da ne brines o egzistencijalnim potrebama, i na kraju krajeva dok neko drugi ovo sve finansira da ti stekas pare na svoj racun za ne daj Boze ;-)

Ne znam da li me neko voli. Valjda djela to najbolje pokazuju. :-D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#23804 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:52 Nije stvar u parama, vec u zdravim, iskrenim i prijateljskim odnosima. :)

Sta je ljubav ? Nekome da se mazi, ima seksulani odnos, da ti neko podize samopozdanje kad ti je tesko ili je to npr. ljubav prema svojoj guzici da ne placas ratu kredita za kucu/stan, vec da dzabe zivis u tudjem, da mirno spavas jer ima neko ko ce ti platiti racune, da ne brines o egzistencijalnim potrebama, i na kraju krajeva dok neko drugi ovo sve finansira da ti stekas pare na svoj racun za ne daj Boze
..Lijepo si obrazlozio-- i predbracni ugovor- ce rijesiti sve nedoumice.. :-D
Nove generacije izgleda, ne mogu bez toga.
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72048
Joined: 03/10/2011 20:11

#23805 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Chloe »

bandit_mo wrote: 11/12/2020 13:37 Ja nisam rekla nigdje da je manje zaposlenih muškaraca nego žena.
Rekla sam da muškarci sve manje rade,. Izvući statistiku u vrijeme naših baka i deda ne mogu jer su se radili neprijavljeni poslovi. Ja ne znam ničijeg dedu da nije radio i donosio pare u kuću, a masu svojih prijatelja i mladih članova moje obitelji znam što ne rade. O dodatnim poslovima i radovima oko kuće, na kući da i ne govorim.
Nisam sve čitala, nemam vremena, ali na ovo moram reagovati jer lijenost i neogovornost nema rod ... :D

To o čemu pišeš je pojava i kod momaka i djevojka. :)
Naglašavam, imam troje djece, sina i dvije kćerke.
Ne znam koje od njih troje više volim i generalizirati na jedan spol lijenost, neodgovornost, ne pada mi na pamet.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23806 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 11/12/2020 14:00
Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:52 Nije stvar u parama, vec u zdravim, iskrenim i prijateljskim odnosima. :)

Sta je ljubav ? Nekome da se mazi, ima seksulani odnos, da ti neko podize samopozdanje kad ti je tesko ili je to npr. ljubav prema svojoj guzici da ne placas ratu kredita za kucu/stan, vec da dzabe zivis u tudjem, da mirno spavas jer ima neko ko ce ti platiti racune, da ne brines o egzistencijalnim potrebama, i na kraju krajeva dok neko drugi ovo sve finansira da ti stekas pare na svoj racun za ne daj Boze
..Lijepo si obrazlozio-- i predbracni ugovor- ce rijesiti sve nedoumice.. :-D
Nove generacije izgleda, ne mogu bez toga.
Ma kakav predbracni ugovor. Zaveze te djecom i zajebe te i hajde brini. misli, placaj alimentaciju :-)

Pametnije generacije :zoka:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72048
Joined: 03/10/2011 20:11

#23807 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Chloe »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:52 Mislim na funkcionalne, gdje se njeguju iste/slicne vrijednosti, bez trajno narusenih medjuljudskih odnosa i pogleda na zivot i porodicu :)

Nije stvar u parama, vec u zdravim, iskrenim i prijateljskim odnosima. :)

Sta je ljubav ? Nekome da se mazi, ima seksulani odnos, da ti neko podize samopozdanje kad ti je tesko ili je to npr. ljubav prema svojoj guzici da ne placas ratu kredita za kucu/stan, vec da dzabe zivis u tudjem, da mirno spavas jer ima neko ko ce ti platiti racune, da ne brines o egzistencijalnim potrebama, i na kraju krajeva dok neko drugi ovo sve finansira da ti stekas pare na svoj racun za ne daj Boze ;-)

Ne znam da li me neko voli. Valjda djela to najbolje pokazuju. :-D
Boldano nije ljubav ... :D

Sex i uzajamna podrška su samo pratnja ljubavi, a ostalo je parazitski način života ... :mrgreen:

Koja su djela npr. koja bi tebi bila pokazatelj ljubavi? :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#23808 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 14:04 Ma kakav predbracni ugovor. Zaveze te djecom i zajebe te i hajde brini. misli, placaj alimentaciju :-)

Pametnije generacije :zoka:
..hm.. s moje tacke gledista- alimentacija je najmanji problem i obaveza-ako dodje do te situacije... muskarca- zasto vam to teshko pada.. i mislite da ste iskoristeni.. i dijete je vashe - mislim na onoga ko placa -ili bolje receno dopinosi odgoju --i svog- djeteta.. :zoka:

.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#23809 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by bandit_mo »

Chloe wrote: 11/12/2020 14:01
bandit_mo wrote: 11/12/2020 13:37 Ja nisam rekla nigdje da je manje zaposlenih muškaraca nego žena.
Rekla sam da muškarci sve manje rade,. Izvući statistiku u vrijeme naših baka i deda ne mogu jer su se radili neprijavljeni poslovi. Ja ne znam ničijeg dedu da nije radio i donosio pare u kuću, a masu svojih prijatelja i mladih članova moje obitelji znam što ne rade. O dodatnim poslovima i radovima oko kuće, na kući da i ne govorim.
Nisam sve čitala, nemam vremena, ali na ovo moram reagovati jer lijenost i neogovornost nema rod ... :D

To o čemu pišeš je pojava i kod momaka i djevojka. :)
Naglašavam, imam troje djece, sina i dvije kćerke.
Ne znam koje od njih troje više volim i generalizirati na jedan spol lijenost, neodgovornost, ne pada mi na pamet.
Mana ne bira spol, no muškaraca je sve manje sramota i stid u naponu svoje snage ne raditi. Da nije tako, sjedili bi kući sakriveni, a ne u 12 popodne na kavi dok kukaju kako nema novca za otići 2 dana na more.
Ženama zaposleost raste, i uz uobičajne pokućne radove koji su i dalje najviše na njoj.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23810 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

moonca wrote: 11/12/2020 14:09
Guadalajara wrote: 11/12/2020 14:04 Ma kakav predbracni ugovor. Zaveze te djecom i zajebe te i hajde brini. misli, placaj alimentaciju :-)

Pametnije generacije :zoka:
..hm.. s moje tacke gledista- alimentacija je najmanji problem i obaveza-ako dodje do te situacije... muskarca- zasto vam to teshko pada.. i mislite da ste iskoristeni.. i dijete je vashe - mislim na onoga ko placa -ili bolje receno dopinosi odgoju --i svog- djeteta.. :zoka:

.
ma mene djece ne interesuju pravo da ti kazem :mrgreen:
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#23811 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by bandit_mo »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 14:04
moonca wrote: 11/12/2020 14:00
Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:52 Nije stvar u parama, vec u zdravim, iskrenim i prijateljskim odnosima. :)

Sta je ljubav ? Nekome da se mazi, ima seksulani odnos, da ti neko podize samopozdanje kad ti je tesko ili je to npr. ljubav prema svojoj guzici da ne placas ratu kredita za kucu/stan, vec da dzabe zivis u tudjem, da mirno spavas jer ima neko ko ce ti platiti racune, da ne brines o egzistencijalnim potrebama, i na kraju krajeva dok neko drugi ovo sve finansira da ti stekas pare na svoj racun za ne daj Boze
..Lijepo si obrazlozio-- i predbracni ugovor- ce rijesiti sve nedoumice.. :-D
Nove generacije izgleda, ne mogu bez toga.
Ma kakav predbracni ugovor. Zaveze te djecom i zajebe te i hajde brini. misli, placaj alimentaciju :-)

Pametnije generacije :zoka:
Ti ne sudjeluješ u pravljenju djeteta? Nego to žena magično obavi da te zaveže alimentacijom (od 250,00KM)?
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72048
Joined: 03/10/2011 20:11

#23812 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Chloe »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 14:04
moonca wrote: 11/12/2020 14:00
Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:52 Nije stvar u parama, vec u zdravim, iskrenim i prijateljskim odnosima. :)

Sta je ljubav ? Nekome da se mazi, ima seksulani odnos, da ti neko podize samopozdanje kad ti je tesko ili je to npr. ljubav prema svojoj guzici da ne placas ratu kredita za kucu/stan, vec da dzabe zivis u tudjem, da mirno spavas jer ima neko ko ce ti platiti racune, da ne brines o egzistencijalnim potrebama, i na kraju krajeva dok neko drugi ovo sve finansira da ti stekas pare na svoj racun za ne daj Boze
..Lijepo si obrazlozio-- i predbracni ugovor- ce rijesiti sve nedoumice.. :-D
Nove generacije izgleda, ne mogu bez toga.
Ma kakav predbracni ugovor. Zaveze te djecom i zajebe te i hajde brini. misli, placaj alimentaciju :-)

Pametnije generacije :zoka:
:shock: ma de zezaš ... :-D

Ne daj Bože da doživiš tako nešto, samtrao bi teretom finansijski podržavati vlastitu djecu? :hm:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#23813 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by moonca »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 14:11 ma mene djece ne interesuju pravo da ti kazem
.Onda nemash problema... predbracni je rjesenje.. uzivaj... :-D :oops:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72048
Joined: 03/10/2011 20:11

#23814 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Chloe »

bandit_mo wrote: 11/12/2020 14:10
Mana ne bira spol, no muškaraca je sve manje sramota i stid u naponu svoje snage ne raditi. Da nije tako, sjedili bi kući sakriveni, a ne u 12 popodne na kavi dok kukaju kako nema novca za otići 2 dana na more.
Ženama zaposleost raste, i uz uobičajne pokućne radove koji su i dalje najviše na njoj.
Za takva ponašanja su krivi roditelji, i nema razlike između djevojka i momaka, isto je to ... :)
Inače, BiH ima takvu situaciju da je lijenost, brz način zarade, bahatost, veze, foliranje i gluma najveća preokupacija.
Last edited by Chloe on 11/12/2020 14:15, edited 1 time in total.
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23815 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

Chloe wrote: 11/12/2020 14:07
Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:52 Mislim na funkcionalne, gdje se njeguju iste/slicne vrijednosti, bez trajno narusenih medjuljudskih odnosa i pogleda na zivot i porodicu :)

Nije stvar u parama, vec u zdravim, iskrenim i prijateljskim odnosima. :)

Sta je ljubav ? Nekome da se mazi, ima seksulani odnos, da ti neko podize samopozdanje kad ti je tesko ili je to npr. ljubav prema svojoj guzici da ne placas ratu kredita za kucu/stan, vec da dzabe zivis u tudjem, da mirno spavas jer ima neko ko ce ti platiti racune, da ne brines o egzistencijalnim potrebama, i na kraju krajeva dok neko drugi ovo sve finansira da ti stekas pare na svoj racun za ne daj Boze ;-)

Ne znam da li me neko voli. Valjda djela to najbolje pokazuju. :-D
Boldano nije ljubav ... :D

Sex i uzajamna podrška su samo pratnja ljubavi, a ostalo je parazitski način života ... :mrgreen:

Koja su djela npr. koja bi tebi bila pokazatelj ljubavi? :)
Zavisi sve od toga kako je neko dozivljava. Ljubav je i kad covjek sebe voli. A da bi volio sebe...sebi moras biti na prvom mjestu...jel :lol:

O djelima drugi put... :gladna:
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72048
Joined: 03/10/2011 20:11

#23816 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Chloe »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 14:14
Chloe wrote: 11/12/2020 14:07
Guadalajara wrote: 11/12/2020 13:52 Mislim na funkcionalne, gdje se njeguju iste/slicne vrijednosti, bez trajno narusenih medjuljudskih odnosa i pogleda na zivot i porodicu :)

Nije stvar u parama, vec u zdravim, iskrenim i prijateljskim odnosima. :)

Sta je ljubav ? Nekome da se mazi, ima seksulani odnos, da ti neko podize samopozdanje kad ti je tesko ili je to npr. ljubav prema svojoj guzici da ne placas ratu kredita za kucu/stan, vec da dzabe zivis u tudjem, da mirno spavas jer ima neko ko ce ti platiti racune, da ne brines o egzistencijalnim potrebama, i na kraju krajeva dok neko drugi ovo sve finansira da ti stekas pare na svoj racun za ne daj Boze ;-)

Ne znam da li me neko voli. Valjda djela to najbolje pokazuju. :-D
Boldano nije ljubav ... :D

Sex i uzajamna podrška su samo pratnja ljubavi, a ostalo je parazitski način života ... :mrgreen:

Koja su djela npr. koja bi tebi bila pokazatelj ljubavi? :)
Zavisi sve od toga kako je neko dozivljava. Ljubav je i kad covjek sebe voli. A da bi volio sebe...sebi moras biti na prvom mjestu...jel :lol:

O djelima drugi put... :gladna:
:lol: :lol: egoista ... :shmizla1:


Prijatno! :)
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23817 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

bandit_mo wrote: 11/12/2020 14:11
Guadalajara wrote: 11/12/2020 14:04
moonca wrote: 11/12/2020 14:00
..Lijepo si obrazlozio-- i predbracni ugovor- ce rijesiti sve nedoumice.. :-D
Nove generacije izgleda, ne mogu bez toga.
Ma kakav predbracni ugovor. Zaveze te djecom i zajebe te i hajde brini. misli, placaj alimentaciju :-)

Pametnije generacije :zoka:
Ti ne sudjeluješ u pravljenju djeteta? Nego to žena magično obavi da te zaveže alimentacijom (od 250,00KM)?
Ovo se moze odnositi na one koju zele i prave djecu. I ko god ih pravi neka ih i finansira... :)

Ja ih ne zelim tako da sa tim nemam problema i obaveza. :-D
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23818 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

Chloe wrote: 11/12/2020 14:16
Guadalajara wrote: 11/12/2020 14:14
Chloe wrote: 11/12/2020 14:07

Boldano nije ljubav ... :D

Sex i uzajamna podrška su samo pratnja ljubavi, a ostalo je parazitski način života ... :mrgreen:

Koja su djela npr. koja bi tebi bila pokazatelj ljubavi? :)
Zavisi sve od toga kako je neko dozivljava. Ljubav je i kad covjek sebe voli. A da bi volio sebe...sebi moras biti na prvom mjestu...jel :lol:

O djelima drugi put... :gladna:
:lol: :lol: egoista ... :shmizla1:


Prijatno! :)
Moram sebe staviti na prvo mjesto...nece niko drugi...vjeruj... :) u zivotu mi je uglavnom bilo cuskanje...tako da covjek sada ima i zivotnog iskustva :D

hvala! :-D
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#23819 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by bandit_mo »

Chloe wrote: 11/12/2020 14:14
bandit_mo wrote: 11/12/2020 14:10
Mana ne bira spol, no muškaraca je sve manje sramota i stid u naponu svoje snage ne raditi. Da nije tako, sjedili bi kući sakriveni, a ne u 12 popodne na kavi dok kukaju kako nema novca za otići 2 dana na more.
Ženama zaposleost raste, i uz uobičajne pokućne radove koji su i dalje najviše na njoj.
Za takva ponašanja su krivi roditelji, i nema razlike između djevojka i momaka, isto je to ... :)
Inače, BiH ima takvu situaciju da je lijenost, brz način zarade, bahatost, veze, foliranje i gluma najveća preokupacija.
Slažem se da je velikim djelom do roditelja, no ne mislim da nema razlike između muškaraca i žena.
Istina je i potonja rečenica, s tim da sam ja u ovom slučaju stavila naglasak na muškarce. Jer duboko o sebi, a i vrlo plitko, bh muškarci su vrlo patrijahalni, a zaboravljaju, jer im ne paše, da je glava uloga patrijahalnog muškarca financijska skrb o ženi i djeci.
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#23820 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by bandit_mo »

Guadalajara wrote: 11/12/2020 14:16
bandit_mo wrote: 11/12/2020 14:11
Guadalajara wrote: 11/12/2020 14:04

Ma kakav predbracni ugovor. Zaveze te djecom i zajebe te i hajde brini. misli, placaj alimentaciju :-)

Pametnije generacije :zoka:
Ti ne sudjeluješ u pravljenju djeteta? Nego to žena magično obavi da te zaveže alimentacijom (od 250,00KM)?
Ovo se moze odnositi na one koju zele i prave djecu. I ko god ih pravi neka ih i finansira... :)

Ja ih ne zelim tako da sa tim nemam problema i obaveza. :-D
čemu onda spominješ vezanje muškarca djetetom=
Posebno u BiH i Balkanu gdje ih murja mora tražiti mjesecima da bi dali svako desetu alimentaciju :roll:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23821 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

Chloe wrote: 11/12/2020 14:16

:lol: :lol: egoista ... :shmizla1:
PS

nema niko stete od mojeg egoizma :oops: :lol:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23822 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

bandit_mo wrote: 11/12/2020 14:20
Guadalajara wrote: 11/12/2020 14:16
bandit_mo wrote: 11/12/2020 14:11

Ti ne sudjeluješ u pravljenju djeteta? Nego to žena magično obavi da te zaveže alimentacijom (od 250,00KM)?
Ovo se moze odnositi na one koju zele i prave djecu. I ko god ih pravi neka ih i finansira... :)

Ja ih ne zelim tako da sa tim nemam problema i obaveza. :-D
čemu onda spominješ vezanje muškarca djetetom=
Posebno u BiH i Balkanu gdje ih murja mora tražiti mjesecima da bi dali svako desetu alimentaciju :roll:
vidi jednu stvar. ja da imam djete, htio ga ja ili ne...Ja bih mu sve omogucio...niti bih od tog djeteta kopile pravio kao sto imas oceva koji to rade :oops: :mrgreen:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23823 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

sherbett wrote: 11/12/2020 14:19 @Guadalajara fakat imas malo cudne stavove
Po ovome ispada da na zenu i djecu gledas kaoo uljeze, nametnike i parazite koji ce ti se uselit u stan i ti ces im placat struju
Svako prema svojoj pameti i svojem zivotnom iskustvu serbeta

a ovaj drugi dio :lol:
Guadalajara
Posts: 32809
Joined: 24/04/2019 18:10
Contact:

#23824 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Guadalajara »

sherbett wrote: 11/12/2020 14:25
Guadalajara wrote: 11/12/2020 14:23
Chloe wrote: 11/12/2020 14:16

:lol: :lol: egoista ... :shmizla1:
PS

nema niko stete od mojeg egoizma :oops: :lol:
Ti si stisnuta skrtica
Ih...da jesam gdje bi mi kraj bio... :-)
User avatar
Chloe
Photo mod
Posts: 72048
Joined: 03/10/2011 20:11

#23825 Re: Žene pitaju muškarce (pročitajte prvi post) vol. 2

Post by Chloe »

bandit_mo wrote: 11/12/2020 14:19
Chloe wrote: 11/12/2020 14:14
bandit_mo wrote: 11/12/2020 14:10
Mana ne bira spol, no muškaraca je sve manje sramota i stid u naponu svoje snage ne raditi. Da nije tako, sjedili bi kući sakriveni, a ne u 12 popodne na kavi dok kukaju kako nema novca za otići 2 dana na more.
Ženama zaposleost raste, i uz uobičajne pokućne radove koji su i dalje najviše na njoj.
Za takva ponašanja su krivi roditelji, i nema razlike između djevojka i momaka, isto je to ... :)
Inače, BiH ima takvu situaciju da je lijenost, brz način zarade, bahatost, veze, foliranje i gluma najveća preokupacija.
Slažem se da je velikim djelom do roditelja, no ne mislim da nema razlike između muškaraca i žena.
Istina je i potonja rečenica, s tim da sam ja u ovom slučaju stavila naglasak na muškarce. Jer duboko o sebi, a i vrlo plitko, bh muškarci su vrlo patrijahalni, a zaboravljaju, jer im ne paše, da je glava uloga patrijahalnog muškarca financijska skrb o ženi i djeci.
i vjerski, po Islamu, tako bi trebalo biti. :)
Isto tako i djevojke zaboravljaju da ako žele potpuno patrijahalnog muškaraca ( koji je zaštitnik i skrbnik obitelji) i one bi trebale biti patrijahalne, a sve su manje to, zar ne?
Post Reply